Results 1 to 13 of 13

Thread: KACIGU full face

  1. #1
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default KACIGU full face

    kupujem kacigu full face za motor, xl ili xxl, da je ocuvana , posebno mi je bitno da vizir nema ogrebotina, max do 90e...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Imam, baš za taj budžet I to sa 3 vizira. Javi se u inbox ako si zainteresovan.

  3. #3
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    refresh....intrresuju me samo realne cijene....

  4. #4
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Pa realno je da dobru kacigu,a tako ocuvanu ne mozes nac...a posto treba glavu da ti sacuva bolje uzmi neku s izgrebanim vezirom ali da je kvalitet dobar nego neku preloseg kvaliteta..

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ako ti je 90 mnogo za dobru kacigu koja treba da ti spasi život ti uzmi onu za biciklo 5 e od stiropola ili pola lubenice uzmi očisti i drži na glavu.

    Sent from my D6503 using Tapatalk
    rm -rf /

  6. #6
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Kupovati polovnu kacigu se granici skoro sa ludilom...ali eto,svak cini kako mislim da je najbolje.Vozim motore tacno 26 godina i radje ce mi stojat parkiran doma nego sto cu kupit polovnu kacigu...E sad zasto ne kupovati polovnu nego novu,jedan od razloga je,a ima ih jos...svakome se nova kaciga oblikuje prema glavi i ,,legne,,kako treba...opet,svak cini kako misli da je pametno...

  7. #7
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ok, ipak cu onda dodati nesto para i kupiti novu kacigu... do skoro sam imao odlicnu nolan kacigu ali mu je rije par dana ukradena u budvi.....

  8. #8
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Marko,bolje kupi novu...glavu cuva drug moj,a dabogda je ne ogrebo.Meni je jednom Bogu hvala glavu spasila.poz

  9. #9
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Izvinjavam se sto upadam u temu, ali da pitam za kacigu... i ovo za "nalijeganje na glavu"...

    Od skoro sam i ja bajker, sa 125ccm ,uz motor sam dobio i kacigu, neku HJC na nju pise, cini mi se... polovna je, ima ogrebotina na vizir onaj plasticni, ne da je padano s njom, nego od koriscenja. I opet mi je nalegla na glavu dobro.

    http://www.fc-moto.de/HJC-IS-Multi-Helmet - evo, to je ta. Nadam se da je dobra, jer se ne razumijem u to. Po cijeni bi se reklo da je tako.
    Last edited by Dusan.; 03-08-15 at 22:33.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Nekoliko stvari...
    Kaciga ti treba zbog svoje sigurnosti, ne zbog policije...
    Polovne kacige nisu dobre iz vise razloga... Počnimo od higijene, pa zatim starosti (kacigu bi trebalo mijenjati nakon max 5 godina jer polikarbonat mijenja svojstva nakon dugo vremena - kao i svaka plastika), pa od toga da neko može pasti ili mu ispasti iz ruke a da se ne vidi to na njoj a može joj ugroziti strukturu... Jer kacige su obično projektovane da izdrže jedan jači udar, i nakon toga je za smeće...
    Nalijeganje na glavu je najmanji problem, jer nova kaciga poprima oblike glave korisnika, pa možda nekome drugome neće biti udobna.. Međutim, kad si početnik i lubenicu da staviš na glavu nećeš primjetiti da ti smeta, samo da se vozi motor

    Dakle, danas imate svakako dobrih kaciga za 100ak eura (Airoh kod Andreja u KTM, LS2 kod Vladana u Magnus, itd) i ja sam uvijek pri tome da je MNOGO bolje kupiti novu firmiranu kacigu od 150 eura nego polovnu za iste pare koja je nova koštala 500 eura... Pa svake sezone mijenjati novu kacigu od 150 eura, nego jednu od 500 nositi 10 godina...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #11
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Nekoliko stvari...
    Kaciga ti treba zbog svoje sigurnosti, ne zbog policije...
    Polovne kacige nisu dobre iz vise razloga... Počnimo od higijene, pa zatim starosti (kacigu bi trebalo mijenjati nakon max 5 godina jer polikarbonat mijenja svojstva nakon dugo vremena - kao i svaka plastika), pa od toga da neko može pasti ili mu ispasti iz ruke a da se ne vidi to na njoj a može joj ugroziti strukturu... Jer kacige su obično projektovane da izdrže jedan jači udar, i nakon toga je za smeće...
    Nalijeganje na glavu je najmanji problem, jer nova kaciga poprima oblike glave korisnika, pa možda nekome drugome neće biti udobna.. Međutim, kad si početnik i lubenicu da staviš na glavu nećeš primjetiti da ti smeta, samo da se vozi motor

    Dakle, danas imate svakako dobrih kaciga za 100ak eura (Airoh kod Andreja u KTM, LS2 kod Vladana u Magnus, itd) i ja sam uvijek pri tome da je MNOGO bolje kupiti novu firmiranu kacigu od 150 eura nego polovnu za iste pare koja je nova koštala 500 eura... Pa svake sezone mijenjati novu kacigu od 150 eura, nego jednu od 500 nositi 10 godina...
    Eto skoro sve objasnjeno...a imalo bi toga jos.Uglavnom,polovna kaciga nikako nije rijesenje...

  12. #12
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ok, hvala puno na savjetima....

  13. #13
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    kupio danas novu kacigu u magnus moto.....tako da ovo moze lock....jos jednom hvala na pomoci....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Full face kacigu...AGV,SHARK,SUOMY,NOLAN...
    By NoLimit in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 27-11-13, 06:24
  2. Prodajem Full face kaciga
    By Marko Irriducibile in forum Vozila i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 26-04-13, 15:58
  3. DFB to face proceedings
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 14-06-12, 17:50
  4. Prodajem P: Nolan full face kaciga XL
    By karadaglija in forum Vozila i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 03-05-12, 11:48
  5. P: Kaciga LEM, full face
    By ice in forum Vozila i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 19-05-11, 13:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •