Results 1 to 10 of 10

Thread: Tanzania, Mozambik, Zanzibar i Madagaskar

  1. #1
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Tanzania, Mozambik, Zanzibar i Madagaskar

    Drugari, interesuje me je li ko bio ovamo, utisci, predlozi, da li je moguće spojiti ovo u jedan put od 15tak dana...

    Ovo su 4 destinacije koje me baš interesuju sto se tiče istočne Afrike..

    Čitam po netu da Mozambik i nije nešto, da je bolje Tanzaniju posjetiti?

    Nekako bih da spojim bar Tanzaniju, Zanzibar i Madagaskar u jednu turu, ima li neka agencija iz regiona nesto slicno?

    Koliko je komolikovano ici u ove zemlje u svojoj reziji?
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

  3. #3
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Gledao sam ovo, ali nema Madagaskar koji mi je kruna svih putovanja i velika zelja
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  4. #4
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    tesko ces spojiti i Madagaskar u 15 dana . Ici individualno na takve destinacije je komlikovanije nego na neke druge ali nista neostvarljivo . sve zavisi od vas odnosno vaseg iskustva . naravno moj glas uvjek ide individualnim putovanjima .

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja sam pobornik individualnih putovanja, ali kad se ide u Afriku i kad se ne putuje neograniceno ljepse je sa agencijom

    A Black brate, nije ti ovo kao da odes bec - prag - bratislava pa da mozes u par dana da zavrsis.

    Ovo su 3 zemlje Znaci u svaku 5 dana to je nista. Dje da odes na madagaskar a da ne ostanes bar 3 nedjelje
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,526
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Ja sam bio u Ugandu i Keniju.

    Po 5-6 dana tamo i vamo, odvojeno, u razmaku od jedno 2 god.

    Na Madagaskar bi volio da odem svakako, nisam puno istrazivao za ove druge pomenute zemlje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #7
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    tesko ces spojiti i Madagaskar u 15 dana . Ici individualno na takve destinacije je komlikovanije nego na neke druge ali nista neostvarljivo . sve zavisi od vas odnosno vaseg iskustva . naravno moj glas uvjek ide individualnim putovanjima .
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja sam pobornik individualnih putovanja, ali kad se ide u Afriku i kad se ne putuje neograniceno ljepse je sa agencijom

    A Black brate, nije ti ovo kao da odes bec - prag - bratislava pa da mozes u par dana da zavrsis.

    Ovo su 3 zemlje Znaci u svaku 5 dana to je nista. Dje da odes na madagaskar a da ne ostanes bar 3 nedjelje

    Ja bih radije individualno, neke zemlje Evrope sam tako obilazio i super mi je bilo, al ovo ne mogu jer ne idem sam, sanse nema da ce ljudi da pristanu bez agencije da se ide. boje se Afrike, a mislim da realno nemaju cega.

    U pravu ste, gledam sad nesto i ne moze se u 15 dana strpat sve. Pa cu podijelit ovo u 2 dijela, preko Jungle-a i Madagaskar pojma nemam kako...Ne mogu nac ni Hrvati da vode, a isli su prije neku godinu.

    @Gando, nemam ja luksuz ta toliko cesto idem na 15-20 dana ni ovo ne znam kako cu.

    Imaju super ponudu za novu na Bali, @brodomaketar, jesi li isao tamo? Ima li rasta, je li lijep odmor?

    @Fidel, ako nadjes kakvu agenciju za ostrvo, pisi..
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  8. #8
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Za Afriku bi negdje morao kosistiti agencije . Za safarije recimo .

    Svi moji zimski(januar) putevi su uglavnom nesto posjetiti a zadnjih sedam dana kupanje . Tako i ti mozes sa Indonezijom , obidjes je sto vise to bolje i onda malo kupanja na Bali . sve to mozes individualno . racunica je otprilike ovakva za dvoje ako idete agencijom racunaj kao za troje indivudualno . Sa jugle i slicnim agencijama treba dobro izvagat troskove jer tu mnogo toga ne ulazi . licno sa njima ne idem ipak smo ljudi u godine pa mi bas smjestaj u hostelima ne odgovara . naravno negdje moras agencijom . sad na ovo putovanje sam isao tako ali sa njihovim agencijama koje su mi prilagodili plan puta . A to vazi za sve "rizicne" zemlje sa losom saobracajnom infastrukurom

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,526
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Znas kako.. ja kad sam isao u Ugandu napao sam samo Google.

    Dosao do masu agencija i cuda i svakom sibnuo isti mail: "Zanima me sta imate u ponudi za to i to mjesto za taj i taj datum"

    I onda fino izlistao mail-ove (dobio odgovore od vecine njih) pa izabrao ono sto mi je najvise odgovaralo pa se dalje sa njima dogovarao a drzao jos jednu kao 'backup' u slucaju da prvi zayebu jer se nikad ne zna, pogotovo kad je Afrika u pitanju...

    Na kraju izabrao Red Chili i bilo mi je odlicno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #10
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znas kako.. ja kad sam isao u Ugandu napao sam samo Google.

    Dosao do masu agencija i cuda i svakom sibnuo isti mail: "Zanima me sta imate u ponudi za to i to mjesto za taj i taj datum"

    I onda fino izlistao mail-ove (dobio odgovore od vecine njih) pa izabrao ono sto mi je najvise odgovaralo pa se dalje sa njima dogovarao a drzao jos jednu kao 'backup' u slucaju da prvi zayebu jer se nikad ne zna, pogotovo kad je Afrika u pitanju...

    Na kraju izabrao Red Chili i bilo mi je odlicno...

    To se uvjek tako radi u svim zemljama gdje niste sigurni sa prevozom (iz mnogo razloga) , i/ili ako nemate dovoljno vremena da se zaglavite u nekom gradu po par dana jer nema prevoza .Pa u Kusko ljudi danima znaju cekati na posjetu Macu-Pikcu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •