Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 164

Thread: Sve kraci rok trajanja tehnike

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Thumbs down Sve kraci rok trajanja tehnike

    Nije bas originalni naziv ali eto...

    Misljah da postavim pitanje u pitanjima ali se ipak odlucih za novu temu...

    Naime, da li sam samo ja u pitanju ili kako vrijeme protice svi 'tehnicki uredjaji' traju sve krace i krace?

    Ja i dan danas imam neke stare telefone kao sto su Nokia i Siemens i rade isto kao i prvog dana...

    Za razliku od njih, ovi novi 'smart' uredjaji traju sve krace. Tu prije svega mislim na softver iako bi se usudio da kazem da ni hardver nije nista bolji, cak naprotiv, gori nego prije 10-ak godina recimo.


    Na ovu temu me ipak nisu naveli telefoni (koji su me isto razocarali) nego HP laptop koji sam kupio prosle godine.

    Kad je kupljen, sve je radilo kao sat, gledao sam 1080p filmove, YT u 1080p (tad nije ni bilo 4k, rekao bih) itd. Sve sa 'default' podesavanjima bilo da su u pitanju 'Windows' podesavanja ili podesavanja 'player'-a.

    Danas je isti taj laptop KRS. Ne zbog toga sto ocu da gledam 4k ili zato sto ocu da igram GTA V na njega vec zato sto ne moze da odradi ni 20% od onoga sto je mogao kad je kupljen.

    Da budem prezicnji, a da opet ne idem u detaljisanje, sad NE MOGU da gledam YT klipove uopste. Samo sjecka. Cak i na 360p kvalitet a da ne pominjem 720p. Trebam da smanjim prozor na velicinu mobilnog (i manje) da bi mogao da ga gledam vez sjeckanja. Gledanje u 'fullscreen'-u je naucna fantastika.

    Ni u 'offline mode'-u nije bolji. Mogu da gledam samo klipove/filmove u 720p i to koji nemaju 'jak bitrate'. 1080p ne mogu ni pod razno.

    Isprobano je preko 10-ak 'player'-a. Na nekim sjecka, na drugima kasni slika za audiJom dok recimo Windows Media Player uopste ne moze da reprodukuje zvuk vec u uglu stoji onaj znak 'buffering'-a i pise "Network is too busy to play the file in original quality".

    Obicno sam ja taj koji sredjuje kompove ostalima ali ovome nema spasa, rekao bih. Napravio sam reinstalaciju, oslobodio sam masu prostora (Na C je slobodno 50GB od 100GB prostora), obrisao sve igrice i masu programa, zaustavio sve procese koji nisu esencijalni, pojednostavio Windows temu (inace je Windows 7 u pitanju), iskljucio sve animacija Windows-a, 'transparency' i sve sto moze da utice na 'performance' i jos milion nekih caka koje znam i sve je to minimalno poboljsalo rad, svi ovi pomenuti problemi (a ima ih jos mnogo) su ostali.


    Zar danasnja tehnika tako malo traje? Sto se to desava pa poslije samo godinu dana moras bacit' laptop/komp/telefon i kupit' nesto novo?

    Koliko je onda rizicko uzimat' polovnu opremu kad je tehnika u pitanju? (moj laptop sam nov uzeo, da se razumijemo)


    Is it just me ili se ovo i vama desava?

    Eto... ne trazim rjesenje za moj laptop jer vjerujem da ga nema vec samo da iskazem svoju frustraciju i eventualno da me neko utjesi da se suocava sa istim problemom
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Ne uzimajuci u obzir tvoj laptop

    Vec evo bijelu tehniku i TV uredjaje.

    Veliku ulogu igra nasa mrtva struja kojoj pada napon svako malo.

    A to ih masakrira.


    Sent from my LG_G3 using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Ne pomenuh da imam i DELL laptop koji nesto i ne koristim ali je star jedno 10 godina i opet je bolji od ovoga uzet' prosle godine...

    Da ne pominjem manje stvari kao sto su periferije kompa: mis, zvucnike, slusalice, mikrofon i sl. sto mi obicno traje 'od danas do sutra'. Da se razumijemo, ne kupujem slusalice od 200e (obicno 20-ak eura) ali svakako bi ocekivao da traju duze od par mjeseci sto im je inace rok, makar iz mog iskustva... Miseve sam kupovao i po 70e (Razer DeathAdder vise puta) pa mi ni on nije trajao duze od po' godine. Zvucnici Logitech su isto nakon godinu dana masu oslabili..

    Da li bi sve duze trajalo kad bi se uzimale samo 'high-end' komponente? Sto je onda bolje... uzimat' recimo te slusalice od 20e svako 2-3 mjeseca ili uzet te od 200e? Koliko bi onda trajale? Dvije godine? Pet?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nije tajna da se odredjeni recimo Dvd plejeri samo ugase posle odredjenih sati rada, ves masine posle odredjenih ciklusa.

    Evo primjer masina normalno radi u pitanju je najskuplja Boshova vesh masina na trzistu. Sve normalno radi samo jedno jutro ne reaguje, sta je - programator. Garancija istekla prije tacno 20dana. E sad kad bih vam rekao koliko je taj dio za nju smijali biste se.
    Isto je sa autima novijim, neke glupe elektronske idiotske stvari koje samo crknu odjednom i onda daj 500 daj 700. To je taj neki na silu koncept.
    Zamisli da kupis telefon koji se nece pokvariti 5-6godina. Ti taj telefon prodas drugoj osobi, druga trecoj sto ce reci da te osobe nemaju potrebe za novim telefonom. Ovako kod druge osobe crkava nesto krucijalno, ne isplati se popravka i bachaj.
    Moj HP notebook radio je kao sat, odjednom odlazi baterija posle 2 god, mjesec posle baterije hard disk, jos mjesec punjac. Prodaj i kupi novo.
    Tako valjda funkcionise trziste
    One Ring to Rule them all...

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Već postavljano po forumu:


  6. #6
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,384
    Thanks Thanks Given 
    1,798
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Da,kako rece sve krace I krace,realno tehnika nikada nije bila povoljnija,ali mi se se cini da sa cijenama opada I kvalitet E sad ne znam da li je ovo sve tehnika na koju si mislio,ali evo moj spisak "tehnike",koja je ili crkla ili prestala da radi kao kad je bila nova,mada se pola od ovog vuce po kuci,a zbog cega ni ja sam ne znam pravi razlog.
    -lap top toshiba satellite(mislim da je isti dan prestao da radi,kad je isticala garancija)
    -lap top HP pavilion(mislim da je isti dan prestao da radi,kad je isticala garancija)
    -lap top Lenovo(mislim da je isti dan prestao da radi,kad je isticala garancija )
    -Samsung tv(mislim da je isti dan prestao da radi,kad je isticala garancija)
    -Bosch masina za ves(mislim da je isti dan prestala da radi,kad joj je isticala garancija)
    -Crni konj,akumulator(mislim da je isti dan prestao da radi,kad je isticala garancija)

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E sad kad bih vam rekao koliko je taj dio za nju smijali biste se.
    Ovo je jos jedna prica koja ide uz temu...

    Mnogo puta crkava neki dio koji kosta 80% cijene novog proizvoda zbog cega se automatski na isplati...

    Koliko puta ste odnijeli nesto kod majstora da popravite a on vam kaze "ne isplati ti se ovo". Ili nekad sami skontate isto to.


    Kad smo kod tih djelova... sjecam se kad sam prije nekih 5 godina uzeo Lexmark printer. Kostao je 20-ak eura sa sve ketridzima unutra. Kad sam potrosio ketridze posao sam da kupim nove i shvatio da mi samo jedan kosta koliko i novi printer (isti taj). Koja je tu logika?

    Kao alterntivu, napunio sam katridze za 10e (5 za crni i 5 za boju) sto mi je opet trajalo manje nego originalni pa sam nakon potrosnje tih bacio taj printer u smece. A vjerovatno sam to trebao da uradim cim sam potrosio originalne.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default Sve kraci rok trajanja tehnike

    Gandalfe i meni se to desilo sa boš mašinom za veš.... Prije toga crkla candy za veš, candy za sudje, bojler ariston?.....

    Ovaj majstor dosao da ugradi bojler i kaze da su nekad bojleri radili po 30,40 godina lagano, a ovi danas ni 5.godina...


    E da... Kupih novu pentu za barku, Mjesec dana posle isteka garancije CRKLA JE! Redovno servisirana itd.... Popravka je 1000€ a nova je 1500.....



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,384
    Thanks Thanks Given 
    1,798
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ovaj majstor dosao da ugradi bojler i kaze da su nekad bojleri radili po 30,40 godina lagano, a ovi danas ni 5.godina...
    Moji zive u zgradi,koja je napravljena nedje 1967,I dan danas je isti bojler,neki pravougaoni,crkao mu je grijac prije 10 godina,kaze majstor ostao bez vode,I normalno da takav grijac nema nidje da se kupi,ali je on neki "nabudzio", I radi,makar je do juce radio

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Moji zive u zgradi,koja je napravljena nedje 1967,I dan danas je isti bojler,neki pravougaoni,crkao mu je grijac prije 10 godina,kaze majstor ostao bez vode,I normalno da takav grijac nema nidje da se kupi,ali je on neki "nabudzio", I radi,makar je do juce radio

    Ista situacija kod mene

    Bojler 30 godina star radi kao sat, novi ariston 120l crkava 3 puta neka glupost. Crkava termostat na ovaj 30godina, 3eur novi i bucaj


    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Kao alterntivu, napunio sam katridze za 10e (5 za crni i 5 za boju) sto mi je opet trajalo manje nego originalni pa sam nakon potrosnje tih bacio taj printer u smece. A vjerovatno sam to trebao da uradim cim sam potrosio originalne.

    Meni stampac treba radi posla. Svaki put kupujem novi stampac. 20-25eur, baci stari, posle 2-3 mjeseca opet i to je to. Ne isplati se kupovati kertridze. A ja i dok odem do pg-a da ih pripunim npr. potrosim vise goriva ako idem samo zbog toga
    Last edited by Gandalf_White; 28-07-15 at 17:59.
    One Ring to Rule them all...

  11. #11
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ada evo mi klima prva u kuci,tada kupljena preko 1.5k maraka,prije 17 god.
    To i danas ledi kada se upali i grije zimi kao sporet.
    Nista nikad nije dirano na njoj,sem oni filteri sto se peru kad se sjetimo i bez greske je.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Meni stampac treba radi posla. Svaki put kupujem novi stampac. 20-25eur, baci stari, posle 2-3 mjeseca opet i to je to. Ne isplati se kupovati kertridze. A ja i dok odem do pg-a da ih pripunim npr. potrosim vise goriva ako idem samo zbog toga
    Ti onda mozes da probas ova sredstva da sam punis ketridze... Nije to skupo..

    S' tim sto sam ja uspjevao da ih napunim 2-3 put' i to je to... Nakon toga mi sve procuri unutar samog printera i taman ga jedino mozes bacit'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #13
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Bijela tehnika se pravi da brzo propadne. Uredjaji poput telefona i racunara ne moraju da se prave na takav nacin jer sam tehnoloski progres se postara za to da vas uredjaj ostara za par godina. Tu vec nema nikakve zavjere. Samo Moorov zakon. Sto se tice tvog laptopa, ko zna o cemu se radi. Moguce je da moze relativno lako da se sredi. Meni je racunar koji sam kupio u Januaru 2009 do skoro trajao i odrzavao sam ga tako dobro da mu nista i dan danas ne fali, mada ga ne koristim trenutno. Uzeh novi cisto da bih The Witcher 3 igrao, da budem skroz iskren

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Bojler 30 godina star radi kao sat, novi ariston 120l crkava 3 puta neka glupost. Crkava termostat na ovaj 30godina, 3eur novi i bucaj
    Ista stvar sa Aristonom gadnim. Mi smo jedan "zdrav prav" Ariston promijenili drugim modelom jer smo mislili da se pokvario. Nije, nego jednostavno tako lose radi smece od starta. Dakle sto se tice Ariston bojlera, izbjegavajte ih u sirokom krugu.
    Last edited by VanjaTheMan; 28-07-15 at 18:51.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    e sad ovo konkretno laptopa sto se tice. Reinstalirao si sve i to... Da nije neki hardverski problem ? Meni ovŕj dell sad sto imam radio je kao sat prvo pola godine, reinstalaciju sam radio 2puta, upali se 4-5tabova na chrome oce da crkne komp. Dok npr. imam ovaj lenovo p780 no cu ga ureci, eo godinu ipo kako ga kupih acnuo nije, kako prvi dan tako danas
    One Ring to Rule them all...

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Eto ja ne znam kako... Jedino objasnjenje bi bilo da je neki hardverski dio felerican ali kontam da onda nista ne bi radilo a ne da radi na 20% kapaciteta (moja slobodna procjena)..

    Sve su prilike da cu morat' novi uzimat' e sad koji... vec pitanje za neku drugu temu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #16
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Ne moze uvijek ni reinstalacija da pomogne. Moze bit da nema dovoljno RAM-a ili da je procesor previse spor. Ja iako imam silu boziju RAM-a volim da pogasim svaki nepotrebni servis i sva "power saving" podesavanja. Doduse to drugo na laptop nije pozeljno jer bi mu bateriju crpilo mnogo brze. Moze da bude i do temperature. Na ove vrucine se i PC grije puno a ne laptop. Jos ako je pun prasine to je recept za dizaster. Moze da bude i do pregrijane grafike ako koristi hardware acceleration za internet i video playback. Kao sto rekoh, ljeti moze da bude veliki problem. Ja ljeti spustam overclock i na CPU i na GPU. Gasim cak i sve one windows animacije dosadne koje uzimaju 1mb RAM
    Last edited by VanjaTheMan; 28-07-15 at 19:08.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Eto ja ne znam kako... Jedino objasnjenje bi bilo da je neki hardverski dio felerican ali kontam da onda nista ne bi radilo a ne da radi na 20% kapaciteta (moja slobodna procjena)..

    Sve su prilike da cu morat' novi uzimat' e sad koji... vec pitanje za neku drugu temu...
    Da ti se nije napunio prasine taj laptop pa pregrijava, jesi gleda temprerature sa nekim programom?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    brao skini coretemp pa vidi
    One Ring to Rule them all...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Rješenje je ne kupovati najjeftinije, ne kupovati kinesko.

    Reckmo ja sam na svakih 100 prodatih Ariston bojlera imao 4 reklamacija u 5 godina
    Na končar 21 na 5 godina.
    Ariston je skuplji 30%


    Isto tako na TV, na Samsung je u garanciji pokvari na 100tv - a 4komada...
    Na Neo je taj problem oko 35 komada.
    Samsung je skuplji oko 40% nego Neo.


    Mogu dati dosta primjera i u bijeloj tehnici, mobilnim, klimama, ali jednostavno treba kupovati stvari koji su za tržište EU, a ne one za Adria ili EMEA regione.
    Onda ćete imati mnogo manje problema.
    Primjer je recimo Samsung, imaš ga made in Slovakia i made in China... Kineski je jeftiniji a ima i razloga.
    Primjer br. 2 neka budu klime, naime imaš Toshiba sa kineskim kompresorom i japanskim. Sa japanskim je 800e sa kineskim 650e. Ista klima od napolje...

    Mislim da sam obuhvatio velik dio opreme kod nas...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne moze uvijek ni reinstalacija da pomogne. Moze bit da nema dovoljno RAM-a ili da je procesor previse spor. Ja iako imam silu boziju RAM-a volim da pogasim svaki nepotrebni servis i sva "power saving" podesavanja. Doduse to drugo na laptop nije pozeljno jer bi mu bateriju crpilo mnogo brze. Moze da bude i do temperature. Na ove vrucine se i PC grije puno a ne laptop. Jos ako je pun prasine to je recept za dizaster. Moze da bude i do pregrijane grafike ako koristi hardware acceleration za internet i video playback. Kao sto rekoh, ljeti moze da bude veliki problem. Ja ljeti spustam overclock i na CPU i na GPU. Gasim cak i sve one windows animacije dosadne koje uzimaju 1mb RAM
    Ovo je slabiji laptop. Uprkos tome ima 4gb rama ali mu je procesor kanta.

    Nisam nista od toga pominjao jer je meni bitno to da je sve radilo kako treba (makar ove stavke koje pomenuh kao video, YT i sl.) a sad ne moze boba.

    Inace sam mu pogasio sve animacija i cuda, kao sto napisah u prvom post-u.

    Quote Originally Posted by zoster View Post
    Da ti se nije napunio prasine taj laptop pa pregrijava, jesi gleda temprerature sa nekim programom?
    Skoro sam ga cistio kompletno. Svaki djelic skinuo i procistio ukljucujuci i mikroskopski ventilator.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    brao skini coretemp pa vidi
    Nema potrebe, znam da gori. Nisam mu odavno mjerio temp ali znam da je uvijek bila preko normalnog. Normalna je jedino par minuta nakon paljenja (poslije duze pauze). I pri normalnom koriscenju je 60-ak stepeni, nakon bilo cega malo zahtjevnijeg, ide i na 75 stepeni, cini mi se...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Bugi, ona Aristonka za ves sto si mi prodao prije skoro 3 godine acnula nije a radi nekad i po 16h dnevno. Ova boshova nije previse paljena jednostavno je umrla a skuplja od ove tvoje 3 puta

    Ariston bojlere imam svuda ja se o jadu zabavih od njih


    Fidele nije prelose 75 jebenoo je kad ide preko 80 vidji mu to
    One Ring to Rule them all...

  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Evo je 65c samo sa Chrome-om.

    Cim sam upalio Photoshop da crop-ujem screenshot, popelo se na 70c

    Uz YT ili nesto slicno bi odma doslo do 75c, moguce i preko... Da ga ne maltretiram sad

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #23
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Fidele, aj probaj da koristiš firefox živ ti ja, pa javi rezultate.

    Meni generalno Chrome jebe svaki sistem. Jes da on glatko radi i sve to, ali baš melje resurse.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  24. #24
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da ti je do temperature svo to usporenje...Moras probat da je spustit nekako, dal mijenjanjem termalne paste (neke bolje, Arctic Silver 5 mozda), dal kupovinom cooler pad-a za laptop...

  25. #25
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,385
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Sve kraci rok trajanja tehnike

    Izvadi kuler, ocisti cebe prasine i dlaka koje je izmedju ventilatora i metala kulera. To ne mozes obrisati spolja ili kompresorom. Zamijeni pastu i to je to.
    Da ne citam sve, je li Intel ili Amd i koji
    Ako ovako nastavis doci ce do ostecenja procesora ili kondenzatora oko njega. Rijetko se solid state koriste u srednjoj klasi laptopova

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bez Rocka Trajanja
    By hn11boy in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 2
    Last Post: 10-11-10, 16:42
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-08-10, 01:31
  3. Replies: 3
    Last Post: 25-06-09, 09:32
  4. Rok trajanja...
    By GAGA in forum Ljubav
    Replies: 58
    Last Post: 12-12-06, 15:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •