Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 164

Thread: Sve kraci rok trajanja tehnike

  1. #76
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije problem do roka trajanja nego do nas koji kupujemo nekvalitetnu I sto jeftiniju opremu.
    I naravno do nacina koriscenja,ljudi generalno ne znaju da cuvaju stvari.mi smo potrosacko drustvo !

    Sent from my G620S-L01 using Tapatalk

  2. #77
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nije bas originalni naziv ali eto...

    Misljah da postavim pitanje u pitanjima ali se ipak odlucih za novu temu...

    Naime, da li sam samo ja u pitanju ili kako vrijeme protice svi 'tehnicki uredjaji' traju sve krace i krace?


    Ja i dan danas imam neke stare telefone kao sto su Nokia i Siemens i rade isto kao i prvog dana...

    Za razliku od njih, ovi novi 'smart' uredjaji traju sve krace. Tu prije svega mislim na softver iako bi se usudio da kazem da ni hardver nije nista bolji, cak naprotiv, gori nego prije 10-ak godina recimo.


    Na ovu temu me ipak nisu naveli telefoni (koji su me isto razocarali) nego HP laptop koji sam kupio prosle godine.

    Kad je kupljen, sve je radilo kao sat, gledao sam 1080p filmove, YT u 1080p (tad nije ni bilo 4k, rekao bih) itd. Sve sa 'default' podesavanjima bilo da su u pitanju 'Windows' podesavanja ili podesavanja 'player'-a.

    Danas je isti taj laptop KRS. Ne zbog toga sto ocu da gledam 4k ili zato sto ocu da igram GTA V na njega vec zato sto ne moze da odradi ni 20% od onoga sto je mogao kad je kupljen.

    Da budem prezicnji, a da opet ne idem u detaljisanje, sad NE MOGU da gledam YT klipove uopste. Samo sjecka. Cak i na 360p kvalitet a da ne pominjem 720p. Trebam da smanjim prozor na velicinu mobilnog (i manje) da bi mogao da ga gledam vez sjeckanja. Gledanje u 'fullscreen'-u je naucna fantastika.

    Ni u 'offline mode'-u nije bolji. Mogu da gledam samo klipove/filmove u 720p i to koji nemaju 'jak bitrate'. 1080p ne mogu ni pod razno.

    Isprobano je preko 10-ak 'player'-a. Na nekim sjecka, na drugima kasni slika za audiJom dok recimo Windows Media Player uopste ne moze da reprodukuje zvuk vec u uglu stoji onaj znak 'buffering'-a i pise "Network is too busy to play the file in original quality".

    Obicno sam ja taj koji sredjuje kompove ostalima ali ovome nema spasa, rekao bih. Napravio sam reinstalaciju, oslobodio sam masu prostora (Na C je slobodno 50GB od 100GB prostora), obrisao sve igrice i masu programa, zaustavio sve procese koji nisu esencijalni, pojednostavio Windows temu (inace je Windows 7 u pitanju), iskljucio sve animacija Windows-a, 'transparency' i sve sto moze da utice na 'performance' i jos milion nekih caka koje znam i sve je to minimalno poboljsalo rad, svi ovi pomenuti problemi (a ima ih jos mnogo) su ostali.


    Zar danasnja tehnika tako malo traje? Sto se to desava pa poslije samo godinu dana moras bacit' laptop/komp/telefon i kupit' nesto novo?

    Koliko je onda rizicko uzimat' polovnu opremu kad je tehnika u pitanju? (moj laptop sam nov uzeo, da se razumijemo)


    Is it just me ili se ovo i vama desava?

    Eto... ne trazim rjesenje za moj laptop jer vjerujem da ga nema vec samo da iskazem svoju frustraciju i eventualno da me neko utjesi da se suocava sa istim problemom
    "Starost" ne može biti razlog tvojih problema , možda smart punjač ako je smart koji ne komunicira sa računarom pa radi u protect modu na 600Mhz, loše hlađenje pa zbog toga opet obara clock da ne izgori cpu , ili loš sektor na obodu diska . Pošalji ga meni i vratit ću ti ga brži nego što je bio kad si ga kupio.

    Činjenica je da su se prije 10tak i ranije proizvodili kvalitetniji uređaji, ali i sa ograničenim mogućnostima a danas su tehnološki napredniji ali uglavnom i predviđeni da se zamijene sa novijim i modernijim uređajima koji su razvijeni zajedno sa aktuelnim koji se sad prodaju ali dok se ne prodaju određen broj aktuelnih neće puštati "nove" u prodaji a do tada će cpu xxxx i gpu yyyy biti jeftiniji jer će proizv napraviti zalihe. Loši elektroliti nisu slučajno loši već su "programirani nakon 6 godina da izduše i ako nemaš sreće oštete kompletan uređaj. To se zove programirana smrt a namijenjena je za one koji se ne lože na nove tehnologije pa hoće da im tv radi kao onaj Ei niš što su ga kupili za novu godinu 1978. Ako ćemo iskreno, mnogi uređaji koji spadaju u konfekciju su predviđeni da se zamijene sa "modernijim" nakon što im istekne garantni rok jer svi žele brži facebook, više memorije, veći ekran itd. E sad dolazimo do onog klučnog, problemi u garantnom roku i kratke garancije za modele računara koji vani imaju 3 a neki i 5 god. garancije. O čemu se tu radi? O neregulisanom tržištu gdje su potrošači ovce u čeljustima nezasitnih vukova koje štiti država. Sva roba koja nije prošla kontrolu kvaliteta, završava na tržištima kao što je ovo naše. Zato baterije na laptopovima uvezenim iz USA i zapadne Evrope traju po 5 godina a ove naše po 13 mjeseci. Mi smo si u neku ruku sami krivi što se ne organizujemo sami da se štitimo kao potrošači nego čekamo od nesposobnih i korumpiranih ljudi koji sjede u kvazi agencija i društava za zaštotu potrošača.
    Last edited by Tivatech; 03-08-15 at 18:19.

  3. #78
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,255
    Thanks Thanks Given 
    2,776
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Pošalji ga meni i vratit ću ti ga brži nego što je bio kad si ga kupio.
    Vrlo rado

    Ja kad bi bio u mogucnosti da ovaj vratim makar na ono sto je nekad bio, ne bi ni razmisljao o kupovini novog.

    Ovako gledam vec neko vrijeme koji da uzmem. Ali kad god vidim da su cijene kod nas 50% skuplje nego u USA recimo (bez pretjerivanja) onda mi se malo smuci ta trgovina pa cu novi najvjerovatnije uzet' nedje vani, ovdje sve manje kupujem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #79
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by djokol View Post
    Nije problem do roka trajanja nego do nas koji kupujemo nekvalitetnu I sto jeftiniju opremu.
    I naravno do nacina koriscenja,ljudi generalno ne znaju da cuvaju stvari.mi smo potrosacko drustvo !
    BAŠ! :ambivalence:
    Problem je teorije i prakse...


    Pa se struja ručno i u kofama mora distribuirat na željeno mjesto... nije to lako! :shame:
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #80
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,255
    Thanks Thanks Given 
    2,776
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Evo jedan graficki prikaz koliko mi je brz laptop. Mislim da slika govori vise od rijeci...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,952
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Konkretno imam laptop star 14 godina, onaj star 10 i star 5..
    Svaki radi kao prvog dana.

    Naravno ne očekujem bog zna šta od 600 mhz ali surf ide..

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #82
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Punjenje ketridža se isplati samo u vlastitoj režiji a ponajviše CIS što je tendencija u industriji štampača jer ih ecolozi pritiskaju da ne pravi smeće. Punjenje kod "stručnjaka" je skuplje od novih ketridža, provjereno!

  8. #83
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    [QUOTE=Fidel Castro;4146024]Evo jedan graficki prikaz koliko mi je brz laptop. Mislim da slika govori vise od rijeci...

    [/QUOTE

    Koja ti je to konfiguracija ?

  9. #84
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ja sa 30 godina iskustva sa fetovima. cmosom i esd-om još nisam imao slučajeva da sam spalio nešto stat. pražnjenjem. Sa današnjim AS podovima i airkondicionerima koji suše zrak na 15% RV, to više ne koriste ni u NASA-i.

  10. #85
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,255
    Thanks Thanks Given 
    2,776
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Punjenje ketridža se isplati samo u vlastitoj režiji a ponajviše CIS što je tendencija u industriji štampača jer ih ecolozi pritiskaju da ne pravi smeće. Punjenje kod "stručnjaka" je skuplje od novih ketridža, provjereno!
    Mozda si u pravu. Ne znam da li mislis na kolicinu 'boje' ili kvalitet ali ja ne koristim cesto stampac. A onda kad mi zatreba a recimo nemam ili je pri kraju lakse mi je (i jeftinije) da ga napunim kod 'strucnjaka' za 5 eura i odstampam tih 20-30 strana koje mi trebaju jednom u po' godine nego da uzimam novi ketrdz od 20-ak e ili kupujem novi stampac od 30-ak e. (iako sad koristim ove multi jeftine od 40-ak e)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #86
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,255
    Thanks Thanks Given 
    2,776
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Koja ti je to konfiguracija ?
    Na papiru i nije tako los za ovako malo 13-incni laptop... U praksi je to (sad) mnogo gore...




    Vidim da mi je Win10 32-bitna (sad primjetih) iako je sistem 64-bitni. Ne znam zasto. Win7 mi je bio 64-bitni. Mada to nema neke veze jer mi je sa Win7 bila ista prica.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #87
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Konkretno imam laptop star 14 godina, onaj star 10 i star 5..
    Svaki radi kao prvog dana.

    Naravno ne očekujem bog zna šta od 600 mhz ali surf ide..

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    JA sam kupio prije neki dan jedan polovnjak kod "Radara" a drug mi novi Lenovo T430, momak je skroz OK. Ubacio sam u taj elitebook 2570p ssd od 240 gb i dodao još 4 gb rama, sredio neke felerinke u biosu i dobio laptop kojem se ne može primaći ni jedan od ovih novih sa i7xxxxU procesorom. NB bukvalno razbija a sa baterijom koja je aktivirana u oktobru 2013. izdrži u ecco modu preko 6 sati. Mislio sam da ga sredim i prodam ali ostaje kod mene da pravi društvo ostalima. Zaljubio sam se u njega

  13. #88
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Na papiru i nije tako los za ovako malo 13-incni laptop... U praksi je to (sad) mnogo gore...




    Vidim da mi je Win10 32-bitna (sad primjetih) iako je sistem 64-bitni. Ne znam zasto. Win7 mi je bio 64-bitni. Mada to nema neke veze jer mi je sa Win7 bila ista prica.
    Drug moj, taj AMD je gori od najgoreg Celerona, ne može da izbroji 800 poena u passmarku, za taj NB moja preporuka je winxp x64 u sadašnjem stanju ili da ubaciš neki ssd od 128 gb za manje para i tek onda ubaciš 7 x64. Obavezno treba da se očisti od prašine i to odmah ako nije čišćen odavno i ako je skidan blok da se očisti stara pasta i stavi neka nova na keramičkoj bazi.

  14. #89
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,255
    Thanks Thanks Given 
    2,776
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Znam da je CPU njesra. Tesko njesra.

    Ali opet, makar je mogao da se gleda YT bez problema sto je sad nemoguce. (da ne ponavjam istu pricu sa prvog post-a)

    XP mi se ne stavlja, najvise zbog sigurnosnih razloga. Da ne ulazim u detalje, siguran sam da su poznati svima.

    Inace sam ga detaljno ocistio par mjeseci unazad i promjenio termalnu pastu. Mozda je vrijeme za ponovno ciscenje. No nisam siguran koliko ce to pomoc'.


    P.S. Jel' moguce ubacit' SSD pored ovog HDD-a od 500gb? Da mi sistem bude na SSD-u a 'storage' od 500GB na zasebnoj particiji? Ili ovaj malisa nema mjesta ni mogucnosti za to? Iskljucivo 128gb bez dodatnoh HDD-a mi nije dovoljno. Ako je moguce, koja je okvirna cijena za 128gb SSD?
    Last edited by Fidel Castro; 04-08-15 at 11:35.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #90
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ima li to "čudo" CD-DVD? Ne ako je to onaj što mislim. U tom slučaju ne, a da investiraš u njega za neki veći ssd ti se ne isplati. Nađi neki dobro očuvan polovnjak biznis klase koji je kao nov koštao 1000 ili više ojra, sa i5 xxxxM ili i3xxxxM procesorom na koji nije rađen reflow ili reballing i kupi neki ssd ubaci kadu umjesto cd i imaš 8 x bolji NB od bilo koji novi koji košta 700 eura.
    Last edited by Tivatech; 04-08-15 at 12:39.

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,952
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Nećeš moći zajedno, nego ili ili. Kupi polovni SSD.
    imam ja jedan od
    240Gb Kingston Hyperx
    512GB Crucial mx100

    Crucial ima još 18m garancije

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #92
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,255
    Thanks Thanks Given 
    2,776
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ima li to "čudo" CD-DVD?
    Nema ali je dosao uz njega externi CD/DVD citac, HP-ov originalni.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Nećeš moći zajedno, nego ili ili. Kupi polovni SSD.
    imam ja jedan od
    240Gb Kingston Hyperx
    512GB Crucial mx100

    Crucial ima još 18m garancije
    Imas ti koji koristis ili prodajes? Ako je ovo drugo, sibni PM.

    Inace nisam previse ubjedjen da bi SSD toliko ubrzao ovu kantu. Mozda kod nekih stvari ali mislim da je CPU ovdje glavno ogranicenje a provjerio sam i nema boljeg koji bi mogao da zamjeni ovaj.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #93
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ja sa 30 godina iskustva sa fetovima. cmosom i esd-om još nisam imao slučajeva da sam spalio nešto stat. pražnjenjem. Sa današnjim AS podovima i airkondicionerima koji suše zrak na 15% RV, to više ne koriste ni u NASA-i.
    Istini za volju ne mogu ni ja da se sjetim da sam totalno spalio neki fet sa ili kolo sa statikom (i da sam bio siguran u to) ali takodje ne mogu da budem siguran da na nekom od njih nisam ostavio ''latent'' defekt (kvar koji ce se manifestovati tek posle odredjenog vremena koriscenja).
    Ali znam da svaki rezervni dio ili plocu od proizvodjaca uvijek dobijam u antistatickim kesama. To proizvodjaci rade vjerovatno zato sto su teske budale.

    Sto je vazduh suvlji tj manja vlaznost to vise pogoduje za stvaranje ESD-a zato ne znam kako klime mogu ovdje da pomognu u njegovoj kontroli.
    Last edited by autodijagnostika; 04-08-15 at 12:40.

  19. #94
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Što se YT tiče, na njega će ti raditi fino sa linuxom.

  20. #95
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Istini za volju ne mogu ni ja da se sjetim da sam totalno spalio neki fet sa ili kolo sa statikom (i da sam bio siguran u to) ali takodje ne mogu da budem siguran da na nekom od njih nisam ostavio ''latent'' defekt (kvar koji ce se manifestovati tek posle odredjenog vremena koriscenja).
    Ali znam da svaki rezervni dio ili plocu od proizvodjaca uvijek dobijam u antistatickim kesama. To proizvodjaci rade vjerovatno zato sto su teske budale.

    Sto je vazduh suvlji tj manja vlaznost to vise pogoduje za stvaranje ESD-a zato ne znam kako klime mogu ovdje da pomognu u njegovoj kontroli.
    Proizv. pakuju u as folijama zato što od proizv. do kupca prolaze kroz veoma ES neljubaznim sredinama od kontejnera u kojih se po lukama prazni stat. elek. sa dizalica pa Elektro vozova i aviona koji su takođe faradejevi kavezi koji se moraju prisilno prazniti. Što se suhoće vazduha tiče valjda znam šta radi bura kad nosiš sintetiku na sebi ali u radionicama prilikom rukovanja sa esd komponentama suvi zrak povećava kritičnu razdaljinu za više od duplo, a sebe isprazniš kad dotakneš kvaku od vrata.
    Vjerovatno bih bio oprezniji sa uređajima koji koštaju nekoliko iljadarki ili više, ali da se oblačim kao da radim u Intelu za zamjenu rama ne pada mi na pamet.
    P.s. ESD je skraćenica za electrostatic sensitive devices pa ti više odgovara termin "oštećenje" umjesto stvaranje.
    Last edited by Tivatech; 04-08-15 at 13:04.

  21. #96
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    SSD će ti radikalno ubrzati sistem pogotovo ako ti ploča podržava sataIII ali je činjenica da će poslovi koji traže procesorsku snagu i dalje zapinjati na taj cpu. Sa druge strane kad rasteretiš taj jadni cpu oko čitanja i pisanja na sporom spin disku osjeti se neko malo poboljšanje i u tom segmentu.

  22. #97
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Proizv. pakuju u as folijama zato što od proizv. do kupca prolaze kroz veoma ES neljubaznim sredinama od kontejnera u kojih se po lukama prazni stat. elek. sa dizalica pa Elektro vozova i aviona koji su takođe faradejevi kavezi koji se moraju prisilno prazniti. Što se suhoće vazduha tiče valjda znam šta radi bura kad nosiš sintetiku na sebi ali u radionicama prilikom rukovanja sa esd komponentama suvi zrak povećava kritičnu razdaljinu za više od duplo, a sebe isprazniš kad dotakneš kvaku od vrata.
    Vjerovatno bih bio oprezniji sa uređajima koji koštaju nekoliko iljadarki ili više, ali da se oblačim kao da radim u Intelu za zamjenu rama ne pada mi na pamet.
    P.s. ESD je skraćenica za electrostatic sensitive devices pa ti više odgovara termin "oštećenje" umjesto stvaranje.
    Posto smo kolege u struci ocekivao sam da ces se makar deklarativno sloziti sa ovim pa ako i licno ne primjenjujes. A posebno onda kad je kompletna oblast standardizovana i propisno se izucava u obrazovnim institucijama kao nesto sto je naucno dokazano i potvrdjeno.
    Poenta moje price nije samo da serviseri trebaju da vode racuna o elektrostatici vec da je to vrlo bitno u citavoj elektronskoj industriji, a ko je od nas servisera voljan da prihvata rizik nekoriscenja antistaticke opreme stvar je izbora ali cini mi se i nivoa profesionalizma.


    ESD skracenica se podjednako koristi iza electrostatic sensitive devices kao i za electrostatic discharge.


    ps. Kad vec spomenu Faradejev kavez ako nisam pogresno naucio znam da je najbolja zastita od spoljasnjih polja.
    Last edited by autodijagnostika; 04-08-15 at 13:46.

  23. #98
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U porodicnu kucu Candy masina za sudje radi 18 godina, 360 dana u godini. Nikad stucnula nije. U moj stan Candy masina stara 4 i po godine se pokvarila 2 puta. Radila je 150 dana u godini i kupljena je kao top of the line za male, najskuplja.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  24. #99
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Posto smo kolege u struci ocekivao sam da ces se makar deklarativno sloziti sa ovim pa ako i licno ne primjenjujes. A posebno onda kad je kompletna oblast standardizovana i propisno se izucava u obrazovnim institucijama kao nesto sto je naucno dokazano i potvrdjeno.
    Poenta moje price nije samo da serviseri trebaju da vode racuna o elektrostatici vec da je to vrlo bitno u citavoj elektronskoj industriji, a ko je od nas servisera voljan da prihvata rizik nekoriscenja antistaticke opreme stvar je izbora ali cini mi se i nivoa profesionalizma.
    Kolega, nemoj da se natežemo oko stvari o kojima mogu da napišem knjigu od 100 strana. Radio sam u Siemensu (D) u pogonu gdje je bilo uslovno rečeno obavezno pridržavati se normama pa niko od nas nije nosio ni rukavice niti je ikad stavljao narukvicu na ruku. Nosili smo samo službene kombinizone i propisanu obuću i to je to, niko zbog toga nije bio ni ukoren ni kažnjen.


    ESD skracenica se podjednako koristi iza electrostatic sensitive devices kao i za electrostatic discharge.


    ps. Kad vec spomenu Faradejev kavez ako nisam pogresno naucio znam da je najbolja zastita od spoljasnjih polja.
    Kolega, nemoj da se natežemo oko stvari o kojima mogu da napišem knjigu od 100 strana. Radio sam u Siemensu (D) u pogonu gdje je bilo uslovno rečeno obavezno pridržavati se normama pa niko od nas nije nosio ni rukavice niti je ikad stavljao narukvicu na ruku. Nosili smo samo službene kombinizone i propisanu obuću i to je to, niko zbog toga nije bio ni ukoren ni kažnjen.
    P.S. tvoj automobil je faradejev kavez, šta se dešava kad na buru pokušavaš da otvoriš vrata
    Zašto cistjernu kad dođe da pretoči gorivo na pumpi prvo uzemlje? I ona je faradejev kavez.

  25. #100
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Kolega, nemoj da se natežemo oko stvari o kojima mogu da napišem knjigu od 100 strana. Radio sam u Siemensu (D) u pogonu gdje je bilo uslovno rečeno obavezno pridržavati se normama pa niko od nas nije nosio ni rukavice niti je ikad stavljao narukvicu na ruku. Nosili smo samo službene kombinizone i propisanu obuću i to je to, niko zbog toga nije bio ni ukoren ni kažnjen.
    P.S. tvoj automobil je faradejev kavez, šta se dešava kad na buru pokušavaš da otvoriš vrata
    Zašto cistjernu kad dođe da pretoči gorivo na pumpi prvo uzemlje? I ona je faradejev kavez.
    Pa napisi brate. Ako smatras da si strucnjak i profesionalac onda trebas da opovrgnes sve koji govore suprotno.
    Mozda osvojis i debelu nagradu i batalis posao od kojeg i ja i ti prezivljavamo..

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bez Rocka Trajanja
    By hn11boy in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 2
    Last Post: 10-11-10, 15:42
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-08-10, 00:31
  3. Replies: 3
    Last Post: 25-06-09, 08:32
  4. Rok trajanja...
    By GAGA in forum Ljubav
    Replies: 58
    Last Post: 12-12-06, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •