Page 71 of 181 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast
Results 1,751 to 1,775 of 4509

Thread: Nba 2015/16 Let the game begin

  1. #1751
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,063
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,602
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    I dalje mi je čudno kako u nba šansu da vode timove dobijaju ljudi koji nisu imali dana iskustva u trenerskom poslu. Kad razmislim, koliko aktivnih trenera ima osvojenu titulu? Pop, Carlisle, Spolstra, Doc, Kerr... Ima li još neko?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #1752
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,345
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    I dalje mi je čudno kako u nba šansu da vode timove dobijaju ljudi koji nisu imali dana iskustva u trenerskom poslu. Kad razmislim, koliko aktivnih trenera ima osvojenu titulu? Pop, Carlisle, Spolstra, Doc, Kerr... Ima li još neko?
    Isto kao u svaki drugi sport, niko se naucen nije rodio. Eto Walton sa Warriors-ima dobio 24 utakmice zaredom i napravio strasan skor..Ocemo li da se pravimo sad kao da tu nema njegove zasluge? Isto tako slucaj sa Kerr-om koji je cak titulu osvojio u svojoj prvoj sezoni..

    Samo dva aktivna trenera imaju 2 ili vise prstena, a to su Pop i Spo...
    Last edited by miha; 08-02-16 at 18:17.

  3. #1753
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,063
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,602
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Niko se nije naučen rodio, ali u Evropi Real, Pao, CSKA ili neki drugi klub nema šanse da će dati ekipu treneru koji nikad nije radio kao trener. Ne pričam o ljudima koji su radili neko vrijeme u nižim ligama ili sa mlađim kategorijama, nego baš nikad nisu trenirali. Mada, u Americi najbolji treneri obitavaju po koledžima i tamo imaju stabilnije poslove i dugoročnije ugovore. Mislim, Pop, Rick i Doc su odlični treneri, ali oni su više izuzetak nego pravilo. Zato blavori kao D'Antoni i slični cijeli život obitavaju po ligi.

    Odnosno, ne daje se treneru da se uči na igrački koja vrijedi stotine miliona i donosi ogromne prihode.
    Last edited by NHM; 08-02-16 at 18:19.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #1754
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,345
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Niko se nije naučen rodio, ali u Evropi Real, Pao, CSKA ili neki drugi klub nema šanse da će dati ekipu treneru koji nikad nije radio kao trener. Ne pričam o ljudima koji su radili neko vrijeme u nižim ligama ili sa mlađim kategorijama, nego baš nikad nisu trenirali. Mada, u Americi najbolji treneri obitavaju po koledžima i tamo imaju stabilnije poslove i dugoročnije ugovore. Mislim, Pop, Rick i Doc su odlični treneri, ali oni su više izuzetak nego pravilo. Zato blavori kao D'Antoni i slični cijeli život obitavaju po ligi.

    Logicno je da ce jace ekipe, koje se bore za titulu, ici vazda na trenere sa dosta iskustva ali ne mora da znaci ako se zaposli neko bez dana treniranja u NBA, da ce biti neuspjesan.. Sve je to kocka kad pogledas..Fransize koje nisu pod pritiskom da naprave nesto znacajno u skoroj buducnosti najcesce daju sansu mladjim trenerima..Paralelno sa tim ekipa se rekonstruise i za par godina onda imas trenera koji je prosao kroz taj period ucenja, i sa kojim ces ici na duze staze..Primjer ti je Brad Stevens u Bostonu..

    Naravno, postoje i fransize koje su nestrpljive za taj proces, kao Knicks recimo, pa se onda ovo desava..

  5. #1755
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,063
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,602
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Nisam rekao da nema šansi da bi neko bio uspješan i bez iskustva. Primjer je i Kerr. Sve što sam od njega slušao godinama unazad ukazivalo je na da bi bio dobar trener. Lik ima tonu iskustva kao igrač, iako samo sa klupe, u pobjedničkim ekipama, vrlo je pametan i baš zna košarku. Samo što je on jedan od izuzetaka koji su došli na klupu ekipe koja je prethodne sezone imala 50+ pobjeda, nije bila ekipa za tankovanje. A i njegov prethodnik je bio lik koji je i sam bio početnik u istoj ekipi. Mislim da je Pat Riley bio rookie kad je dobio Show time Lakerse.

    Samo kažem kako se vlasnici kockaju. Jedna je stvar Boston koji dovede čovjeka bez isksutva u nba, ali sa iskustvom u koledž košarci, potpuno je druga stvar kad se dovodi početnik u konkurentnu ekipu. Makar su vlasnici GSW od samog preuzimanja ekipe imali ambiciju da naprave nešto veliko.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #1756
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,345
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Kocka je sve, i sa igracima isto.. U New Yorku su mislili da ce Melo da im uzdigne fransizu,kad su ga doveli, a sad shvataju da je on dosta daleko od nekog Lebron ili Wade nivoa u smislu igraca koji ti klub cine relevantnim (pominjem njih dvojicu jer su iz iste draft klase).


    Luke je rekao da nece ici iz Goldena do kraja sezone i da ce razmatrati o ponudama za hc na ljeto..

    Phila su sad pitali koji igraci iz NY nisu za trade, rekao je Melo i Godzingis..Kurt Rambis na klupi do kraja sezone.

  7. #1757
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,563
    Thanks Thanks Given 
    4,280
    Thanks Thanks Received 
    4,591
    Thanked in
    2,230 Posts

    Default

    Ako Knicks misle napravit jos jedan push za playoffs pod hitno moraju napravit trade za nekog bar prosjecnog point guarda, tipa Jeff Teague ili Jrue Holiday. Rekao bih i Rondo samo mi se cini da bi momak prsnuo in NYC.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  8. #1758
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    Ladno nas Clips opet odradise..Citavu utakmicu pridji pa opet se odcijepe, nidje da se napravi serija i utakmica neizvjesnom..Ovo je jos jedan u nizu poraza kod kuce koji dolazi vise iz glava nego od onoga sto se desavalo na terenu..
    Rekoh ja fino poklon kladionica i hvala im još jednom
    Moram reć da Miami odavno nije lošije izgleda u napadu. Klipersi odigrali užasno prvi dio, svega 15pts u 1/4 i opet su vodili na HT, toliko je Heat loš.
    Nema tu sreće kad CP3 protiv tebe šutira 0/9, Blakea nema, a ti i dalje gubiš. Naravno posle se probudio Point God i priveo lagano utakmicu kraju. I da, Pierce će zajebat Hardena u odbrani kako je krenuo...

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ako Knicks misle napravit jos jedan push za playoffs pod hitno moraju napravit trade za nekog bar prosjecnog point guarda, tipa Jeff Teague ili Jrue Holiday. Rekao bih i Rondo samo mi se cini da bi momak prsnuo in NYC.
    Rekoh ja ovo i prije ove "crne serije" Knicksa. Kakav Kalderon ljudi, prodaje maglu čovjek sa 34 godine.

  9. #1759
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najveci problem kod Majamija je sto nemaju dovoljno sutera, bar ne onih na koje mogu da racunaju svaku utakmicu.Orlando navodno oce da trejduje Harrisa pa se i Miami pojavio kao jedna od ekipa sa kojom su razgovarali oko njega.Doduse ne znam sto im mogu dati za trade.

  10. #1760
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Evo odje da okacim ovo. Ipak je vise za ovu temi ako zbog cega, onda zbog ovog all star

    Gruziski All-Star

  11. #1761
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,681
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Vučević 28p(11-16) 13r 6a

    Hezonja iako opet nije baš sjajan za 3, "pozitivno" utiče na igru Orlanda, skoro uvijek ima najjači +/-
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  12. #1762
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    Isto kao u svaki drugi sport, niko se naucen nije rodio. Eto Walton sa Warriors-ima dobio 24 utakmice zaredom i napravio strasan skor..Ocemo li da se pravimo sad kao da tu nema njegove zasluge? Isto tako slucaj sa Kerr-om koji je cak titulu osvojio u svojoj prvoj sezoni..

    Samo dva aktivna trenera imaju 2 ili vise prstena, a to su Pop i Spo...
    Ne mogu rec 24-0 ali tu 22-2 bih i ja ima sa GS. Kerr je bio GM i analiticar i zna znanje a tipovi ka Fisher koji iz dresa, preko Barnsove bivse ulete u ligu da treniraju NYK, pisi propalo..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  13. #1763
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,345
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Kad je Fisher uletio tad nije bilo pomena skandala oko Barnsove bivse..Doveden je u NYK jer je Philov pulen, i da siri njegovu triangle offense filozofiju..

    Budimo realni, momak je imao najgori tim Knicksa u istoriji..Dje one ovce da nauce nesto, Phil im je davao motivacione knjige da citaju umjesto da se fokusiraju na teren..

  14. #1764
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Znam miha, dosa je prosle a ove godine svalerisa ali mu sve u cv ide, to ciljam. Ne volim te tipove kojima se kad su kao neki school veterani odmah prisije trenerski posa po zavrsetku karijere (Vaughn, Avery Johnson), a ne umiju postavit akciju protiv obicne zone..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  15. #1765
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Znam miha, dosa je prosle a ove godine svalerisa ali mu sve u cv ide, to ciljam. Ne volim te tipove kojima se kad su kao neki school veterani odmah prisije trenerski posa po zavrsetku karijere (Vaughn, Avery Johnson), a ne umiju postavit akciju protiv obicne zone..
    Evo George Karl, uzeo Kingse samo da uzme neke pare, a iz utakmice u utakmicu gledam najgluplju defanzivnu semu koju ni abaligaski random trener ne bi postavio.Svaki tim se nasutira otvorenih trojki protiv njih pa nije ni cudo sto nijesu 120 poena primili samo od onoga ko nije htio da im da toliko.Tesko je naci dobrog trenera u NBA, prvi Kingsi od Adelmana, ako izuzmemo Malonea nijesu imali normalnog trenera, samo pogledas neka imena, pola ne znas kako su uopste dobili posao.

    Last edited by MrTwister; 09-02-16 at 17:10.

  16. #1766
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stevens radi odličan posao u Bostonu.
    Tim bez zvijezda, dobra hemija, svako zna svoje mjesto,posle TO skoro uvijek dobri (bar ono što sam gledao)... sve ono što pokazuje trenersku ''ruku''.
    Shit has hit the fan !

  17. #1767
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stevens u Boston i Quin Snyder u Jutu, 2 najperspektivnija trenera u NBA.Njih dvojicu takodje vidim kao dugorocna rjesenja za svoje ekipe dok je sad u zadnje vrijeme postalo popularno cim kola krenu nizbrdo da se otpusti trener.Jedini treneri koji su duze od 5 god u svoje ekipe trenutno su Pop,Carlisle,Spoelstra i ne znam ima li jos koji?

  18. #1768
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,345
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Karl bi trebalo ovih dana da bude otpušten, po izvorima.

  19. #1769
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    Karl bi trebalo ovih dana da bude otpušten, po izvorima.
    Demantovali su i to nedavno

    Trenutno je glavna prica oko trejdova vezano za Atlantu koja navodno planira da trejduje ovaj njihov core Milsap/Horford/Teague.Za Teague se spekulise da bi mogao prvi otic a najkonkretniji zasad za njega su Orlando,Utah i Pacersi koji su cak ponudili George Hilla za njega.Horforda takodje trazi nekoliko timova sa Istoka ukljucujuci i Orlando, Atlanta bi mogla izvuc nekoliko ovih mladih igraca za njih dvojicu od Orlanda pa nije nimalo nemoguce da se tako nesta desi.Za Korvera su se i Cavsi raspitivali ali realno nemaju sto da ponude za njega, a i ne vjerujem da ce njega trejdovati.

  20. #1770
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    615
    Thanked in
    429 Posts

    Default

    a korver em treba prvi da ide, em ako idu u rebuilding, logicno je da prvi ide. korektna plata, kratak ugovor, svima trebaju suteri za 3.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  21. #1771
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,345
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Ja bih želio Ryan Andersona u South Beach ali nemamo koga poslat u drugom pravcu..

  22. #1772
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,563
    Thanks Thanks Given 
    4,280
    Thanks Thanks Received 
    4,591
    Thanked in
    2,230 Posts

    Default

    Ja bih zelio Korvera i Teaguea a dajem Galloway, Afflalo i Williamsa. )

  23. #1773
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,345
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Tu gubiš znatno više nego što dobijaš.. Ko želi high-volume šutera Afflala, Galo nije ni blizu levela Teague-a, a Derrick Williams tu da popuni deal,nema što komentarisat..

  24. #1774
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,563
    Thanks Thanks Given 
    4,280
    Thanks Thanks Received 
    4,591
    Thanked in
    2,230 Posts

    Default

    Ja rekoh zelim, a znam da nemam sto dat da bih dobio tu dvojicu. Sve i da dam Meloa, da bih dobio Horforda ili Milsapa. Ali niko ne zeli Melovu platu.

  25. #1775
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Marc Gasol polomio stopalo, neizvjesno kad ce se vratiti, u svakom slucaju lose za Memfis i njihove plejof aspiracije.

Page 71 of 181 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer 2015 (PES 2015) - Lap Top
    By Bon_Jovi_90 in forum Game Server CG
    Replies: 2
    Last Post: 01-07-15, 01:36
  2. Ukraine begin EURO build-up with emphatic win
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 28-05-12, 23:00
  3. Ukraine begin EURO preparations with emphatic win
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 28-05-12, 22:20
  4. Ukraine begin EURO preparations with empathic win
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 28-05-12, 21:40
  5. No smoking ban to begin April 1st!!!
    By Slee in forum English only
    Replies: 15
    Last Post: 25-05-11, 01:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •