Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: 0,99eur - odrzavanje transakcionog racuna

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default 0,99eur - odrzavanje transakcionog racuna

    Ugasio sam danas racun u CKB jer sam cuo da od 1. maja 2015. svaki mjesec uzimaju 0,99eur za odrzavanje. Racun nisam ni koristio tako da stvarno necu ih cascavati svaki mjesec.

    Evo im obavjestenje na sajtu

    https://www.ckb.me/upload/gradjani/P...e_01052015.pdf

    Last edited by autodijagnostika; 29-06-15 at 11:20.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Početkom godine ja u CKB u centru Pg, došao baš iz ovog razloga, jer sam već bio načuo da će početi da naplaćuju održavanje.

    2 minuta sam se nadgovornjavao sa službenicom da mi zatvori račun.
    Neće ona jer nije čula za to, pa nema potrebe za zatvaranjem, možda vam račun zatreba... Nevjerovatno!

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    cek ovo nije vezano za kartice, nego naplacuju odrzavanje ziro racuna ?
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #4
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Nemojte mi vjerovat ali mislim da ovo uzimaju i u NLB, 50 centi.
    Last edited by Beethoven's C***; 29-06-15 at 12:05.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  5. #5
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    cek ovo nije vezano za kartice, nego naplacuju odrzavanje ziro racuna ?
    Tako je, do sad su uzimali za kartice, a sad NE za njih vec za racun. Pa da bi imao karticu moras imati i racun valjda!?

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    to naravno , nego sam pitao cisto da potvrdim

    ja sam imao problema sa karticom kod njih, prve godine sam uzeo Vizu , platio 12e odrzavanje za godinu. Tu karticu sam tad bio uzeo samo zbog kupovine na net, ugl. nisam je koristio 2 godine. Ocekivao sam da su posle godinu dana ugasili karticu , ugl. oni su je nanovo dva puta produzavali i racun bio u minus 24-25e, morao sam platit taj minus pa tek ugasit karticu (al sad razmisljam jesam li tad ugasio racun skroz ili samo karticu)
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Mene je stvarno stanje bilo 0eur danas ali necu cekat pola godine ili godinu da bude -12eur.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Mene je stvarno stanje bilo 0eur danas ali necu cekat pola godine ili godinu da bude -12eur.
    Jesi siguran da se odrzavanje uzima i na racune cije je stanje 0 i koje nemaju prometa? Mislim da to ide samo na one tekuce racune koji imaju neki promet i cije je stane vece od mislim 5e ili nesto tako.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa ja pitah onu službenicu, ona ne bješe sigurna. Te ja odlučih da zatvorim.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Jesi siguran da se odrzavanje uzima i na racune cije je stanje 0 i koje nemaju prometa? Mislim da to ide samo na one tekuce racune koji imaju neki promet i cije je stane vece od mislim 5e ili nesto tako.
    Mene su zvali iz Atlas,prije par dana,imao sam racun priije nekih 7/8 godina,I to vrlo kratko par transakcija,kaze duzni ste nam 30€,za odrzavanje racuna...e sad,ja sam po obavljenim transakcijama trazio gasenje istog,I imam uplatnicu,10€ sam platio gasenje racuna,pa sam ih zamolio da svoja potrazivanja ostvare sudskim postupkom

  11. #11
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Jesi siguran da se odrzavanje uzima i na racune cije je stanje 0 i koje nemaju prometa? Mislim da to ide samo na one tekuce racune koji imaju neki promet i cije je stane vece od mislim 5e ili nesto tako.
    ovo sam se ja pitao prethodnih...godina
    imam viza karticu iz ckb-a skoro 3 godine,ali je nisam koristio evo 2 godine.da mi nece sto naplatit?

  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kartice bi trebalo svakako da naplacuju odrzavanje, mada nisam siguran da li i sa tim prestaju ako je stanje duze vrijeme 0e. Ovdje govorimo o tekucem racunu samo, do sad nisu naplacivali njihovo odrzavanje.. Moram se i ja raspitat jer imam 2 tekuca tamo a na oba po 0e. Mozda taman danas da ih ugasim da ne razmisljam. Nego mislim da uzimaju 10e za gasenje pa ce me opet klepit.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Kartice bi trebalo svakako da naplacuju odrzavanje, mada nisam siguran da li i sa tim prestaju ako je stanje duze vrijeme 0e. Ovdje govorimo o tekucem racunu samo, do sad nisu naplacivali njihovo odrzavanje.. Moram se i ja raspitat jer imam 2 tekuca tamo a na oba po 0e. Mozda taman danas da ih ugasim da ne razmisljam. Nego mislim da uzimaju 10e za gasenje pa ce me opet klepit.
    13 centi uzimaju za gasenje, makar meni u CKB

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    E pa super onda idem jos danas da ih ugasim ako budu htjeli da naplacuju odrzavanje iako im je stanje 0. A ja sam prije nekih godinu i po gasio racun i karticu u societe generale i naplatili si mi gasenje oko 10e. Mozda zbog kartice onda.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    E pa super onda idem jos danas da ih ugasim ako budu htjeli da naplacuju odrzavanje iako im je stanje 0. A ja sam prije nekih godinu i po gasio racun i karticu u societe generale i naplatili si mi gasenje oko 10e. Mozda zbog kartice onda.
    A jesi ih pitao koje ti je stanje na racunu prvo?
    Jer moguce bas da je to zbog te mjesecne naknade.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sve banke imaju ovo,al mi nije jasno sto znaci odrzavanje,da li oni racun cuvaju,poliraju kako se sve to uokviri u zakon......

  17. #17
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto vise racuna imaju, vise memorije im to koristi. Nego, jesu li oni obavjestili svoje klijente o tome ? Ima ljudi koji su u inostranstvu i ne koriste njihove racune godinama, na kraju ce im to izlaziti da duguju i po 50-60e. Kad su potpisali ugovor nije bilo nikakve stavke o odrzavanju, pa da li ce trebati da placaju ? Mada ih ima dosta i u CG koji imaju racune kod njih a ne koriste ih.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,148
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    E pa super onda idem jos danas da ih ugasim ako budu htjeli da naplacuju odrzavanje iako im je stanje 0. A ja sam prije nekih godinu i po gasio racun i karticu u societe generale i naplatili si mi gasenje oko 10e. Mozda zbog kartice onda.
    Societe uzima 10€ za gasenje, ja sam skoro ugasio zr firme koja je zatvorena, tako da nema veze sa karticom, oni uzimaju za svaki zr toliko.

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Prije nekoliko mjeseci sam ugasio racun u CKB, najgora banka, jos su zaglavljeni u komunizmu. Otvorio sam racun i za 2e imam onaj Nerandzasti paket u Hipotekarnu i pocinuo sam od tad. Poslovnice su im super, makar ove u Tv i Porto Montenegro. Ovo nije reklama

  20. #20
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    imao onaj paket kartica visa i maestro cini mi se, u ckb.. nisam ih uopste koristio jedno 2 ipo godine.. kad sam imao uplatu na racun od 300e isplaceno mi je oko 270e.. ja rekoh, kako sto, ona kaze u minus ste jer je odrzavanje euro mjesecno.. gasi, odma..
    ima tome 2 godine.. sad sam u nlb, 0.5e a month..

  21. #21
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    ovo sam se ja pitao prethodnih...godina
    imam viza karticu iz ckb-a skoro 3 godine,ali je nisam koristio evo 2 godine.da mi nece sto naplatit?

    napisao sam izvise post, naplatice ti , mene su naplatili jer su svake godine produzivali karticu na svoju ruku
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  22. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Pa dobro, samo su sada uzeli i odrzavanje kartice prebacili na odrzavanje racuna.

    Iz prostog razloga sto nemaju nikakvih para od ljudi koji primaju platu preko njih i nemaju kartice, nego podizu pare na salteru. Tako da su sada odlucili da od svakoga uzimaju pare, imao ti karticu ili ne

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Evo htjedoh da vidim dje da postavim ovo kad vec ima teme koju sam propustio...

    Danas nesto uplatih sa svog racuna a ova mi rece kako dugujem 3 eura... Ja u cudu sad a onda ona objasni kako se od maja naplacuje 1 euro za odrzavanje racuna nezavisno od toga imas li karticu ili ne... A rekoh "banja".

    Ugasih ga svakako jer mi ne treba nista..

    Pitam se samo jel' to CKB ili su sve banke to odradile? Posto ja imam racun u skoro svakoj banci ali nikakvo odrzavanje nisam placao do 'juce' a sad ce bit' da dugujem po par eura svakoj banci u CG. A pitam se samo sto nisu korisnike obavjestili jer su azurni kad salju SMS poruke da nesto platis ili radi promocije ali kad su ovakve stvari u pitanju onda moras da provjeravas sam na njihove sajtove... A sto mi mogu generalno? Da idem u zatvor jer dugujem banci 3 eura? Pose.rem im se u banku.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #24
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    sjutra idem u ckb,gasim sve.
    a nije mi zbog yebenih 10,20,30 eura,ali sto ne obavijeste makar da imam neki dug...

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Zato sto rade na kvarno kao i vecina stvari kod nas...

    'Igraju' na tu 'kartu' da mnogi imaju racune koje i ne koriste ali im tu 'stoji'. I onda za recimo godinu dana da se nakupe para na racun te malverzacije.

    U normalnim drzavama sigurno ne bi uopste bio u obavezi da platis jer su oni u obavezi da te obavjeste kad se desi neka promjena tog 'kalibra'. Ali dzabe, kod nas je sve tako trulo. Ista stvar je za T-com, M kabl itd. itd. Svi gledaju samo da opeljese narod na najvarniji nacin moguci. Ja sad treba da idem od banke do banke i da gasim sve racune koje imam.


    EDIT: Ne mogu nidje da nadjem podatak koliko korisnika ima recimo CKB. Jel' to 100k? 200k? Realno je da nije manje svakako. Pomnozi to sa 1 eur i eto mjesecnog prihoda na racun ove malverzacije gdje bi u normalnoj zemlji oni placali penale a korisnicima obesctecenje. Ali jbg. tu smo dje smo.
    Last edited by Fidel Castro; 02-07-15 at 23:29.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. odrzavanje sea doo
    By Matador in forum Automobilizam
    Replies: 1
    Last Post: 17-06-15, 10:04
  2. Replies: 32
    Last Post: 22-02-12, 18:31
  3. Replies: 6
    Last Post: 12-01-12, 13:14
  4. Odrzavanje zgrada...
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 19-08-09, 10:01
  5. Izrada i odrzavanje
    By Henry in forum Software
    Replies: 35
    Last Post: 22-03-07, 10:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •