Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 78

Thread: AMerički Vrhovni Sud legalizirao homoseksualni brak u svih 50 država

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default AMerički Vrhovni Sud legalizirao homoseksualni brak u svih 50 država

    Američki Vrhovni Sud je danas (ili juče) legalizirao homoseksualni brak u svih 50 država što čini neustavnim zabranjivati taj brak na nivou pojedinih američkih država.





    Naravno, ovakva odluka će imati ogroman uticaj na demokratski svjet izvan USA. Ova odluka vrhovnog suda je jedna od onih istorijskih poput ukidanja ropstva, davanja prava glasa ženama i proglašenju jednakosti između rasa u SAD i kao sve te odluke imati će dubok uticaj u svjetu.

    Praktično svaki američki zakon koji se tiče ljudskih sloboda se veoma brzo proširi u zakone svih država saveznika i mnogih drugih koje počivaju (makar na papiru) na demokratskim principima.

    Ovo se tiče i naše države i možemo veoma skoro očekivati i kod nas legalizaciju homoseksualnog braka, makar na građanskom nivou.

    Što mislite o ovome.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default





    Videi onih koji slave



    Videi koji napadaju ovu odluku


  3. #3
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrlo negativna stvar!
    Koliko je to god neki "demokratski" princip ili norma ili šta li već, treba poći od činjenice da se društvo ipak na ovaj način degradira, ne napreduje, pored svih želja i očekivanja.
    Dal će se ovo preslikati na ostatk svijeta, vjerovatno da hoće nekim tempom, nadam se što sporijim, makar kod nas ne bi trebalo brzo očekivat ovakve zakone.
    Shvatanja našeg naroda i amerikanaca su drastično različita i skoro pa neuporediva. Generalno, ako je to neki "napredak" sumnjam da će imat ikakve pozitivne elemente, naspram većine negativnih.

    Mislim da je američko društvo (ili vlast sama) ovim činom pokazala šta realno misli o svom narodu, tretira ga na vrlo negativan način, dozvoljava mu neke neprirodnosti, da ne koristim lošiji termin. Ima naravno malo onih kojima je to cilj i kojima će to odgovarati, naspram velike većine koja u ovom slučaju ne može ništa, pravo ogledalo "demokratije".

    Žao mi je što je ovo desilo. Korak ili dva u nazad, naprijed ništa.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  4. #4
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolest.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Konačno, vrijeme im je bilo više. Kako gore konzervativci sad, uh. Samo mi je draže zbog njih.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Konačno, vrijeme im je bilo više. Kako gore konzervativci sad, uh. Samo mi je draže zbog njih.

    Hehe, to je i meni odma palo na pamet, Republikanci će popizdit. Idućih nekoliko dana će bit zanimljivo pratiti njihovu politiku.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Hehe, to je i meni odma palo na pamet, Republikanci će popizdit. Idućih nekoliko dana će bit zanimljivo pratiti njihovu politiku.
    Kako Cenk sa TYT slavi
    Republikanci su nekad stvarno idioti, npr. do sad su 50 puta pokušavali da obore Obamacare.

    Sad je ostala marihuana da se legalizuje.

    Evo još nešto o ovoj temi:


  8. #8
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Archbishop Joseph E. Kurtz's Statement on US Supreme Court Decision

    "Regardless of what a narrow majority of the Supreme Court may declare at this moment in history, the nature of the human person and marriage remains unchanged and unchangeable."


    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  9. #9
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Archbishop Joseph E. Kurtz's Statement on US Supreme Court Decision

    "Regardless of what a narrow majority of the Supreme Court may declare at this moment in history, the nature of the human person and marriage remains unchanged and unchangeable."



    Khm, koliko li će vremena proći dok se prvo dijete požali da je ovaj škrtio na vazelinu... Baš je licemjerno da crkvena lica to komentarišu usled toliko desetina hiljada pritužbi na seksualno zlostavljanja širom svijeta... Baš licemjerno.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ovo se tiče i naše države i možemo veoma skoro očekivati i kod nas legalizaciju homoseksualnog braka, makar na građanskom nivou.
    Shto prije to bolje.

    Quote Originally Posted by Funestis
    Što mislite o ovome.
    Bilo je krajnje vrijeme.
    Ridin' on the black train

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Što mislite o ovome.
    Mislim da svi moraju imat jednaka prava, ali isto tako mislim da brak, udaja, ženidba, vjenčanje, svadba, suprug itd, itd imaju veoma jasnu heteroseksualnu (i drugu) konotaciju koja je posljedica višestoljećne tradicije i nije zadatak države to prepravljat kao što nije bio njen zadatak to uzimat pod svoje okrilje uopšte.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Mislim da svi moraju imat jednaka prava, ali isto tako mislim da brak, udaja, ženidba, vjenčanje, svadba, suprug itd, itd imaju veoma jasnu heteroseksualnu (i drugu) konotaciju koja je posljedica višestoljećne tradicije i nije zadatak države to prepravljat kao što nije bio njen zadatak to uzimat pod svoje okrilje uopšte.

    Međutim složiti ćeš se da je tradicija prolazna stvar i da se tradicije mjenjaju. S druge strane država drži brak pod svojim okriljem kroz pravnu regulativu braka bez obzira na religiju i to je tako u skoro svim državama svjeta. Homoseksualni brak se može regulirati pravno veoma lako.

    U opće nije potrebno da religija i tradicija reguliraju brak, imaju pravo da promoviraju svoje poglede na stvar i nameću pravila onima koji su voljni da im se podčine, međutim nemaju pravo nametati pravila onima koji se ne žele bahćati sa time i koji žele nešto novo.

    Državi je jedini zadatak da reguliše tu novu volju na zadovoljavajući pravni način ugrađujući i tu vrstu braka u pravni sistem.

    Ne zaboravi da u nas crkveni brak ne važi ako nije potvrđen od strane matičara (bilo kroz ceremoniju ili čisto potpisivanjem papira) i da mnogi parovi se vjenčavavaju čak i mimo crkve (uz svo pjenjenje popova).

    Ovdje se radi samo o konfirmaciji unije od strane države i dobivanje svih prava koje po zakonu imaju svi bračni parovi koji su regulisali svoj status pred zakonom.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Međutim složiti ćeš se da je tradicija prolazna stvar i da se tradicije mjenjaju.
    Ali ne proglasom. Nije država uspostavila tu tradiciju. Zašto je onda na njoj da je usmjerava, mijenja, prepravlja itd? (Govorim isključivo o tradiciji, ne o jednakosti pred zakonom.)


    Quote Originally Posted by funestis View Post
    U opće nije potrebno da religija i tradicija reguliraju brak, imaju pravo da promoviraju svoje poglede na stvar i nameću pravila onima koji su voljni da im se podčine, međutim nemaju pravo nametati pravila onima koji se ne žele bahćati sa time i koji žele nešto novo.
    Zašto isto ili više ne važi za državu? Zašto, recimo, država ima pravo promovirat svoje poglede? Država se ne finansira donacijama.


    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Državi je jedini zadatak da reguliše tu novu volju na zadovoljavajući pravni način ugrađujući i tu vrstu braka u pravni sistem.
    Taj zadovoljavajući pravni način ne bi trebalo da uključuje proglas novih značenja riječi koje su starije i od crkve i od države i od homofobije, bez obzira na to koliko je zakonski obavezujući. Primjera radi, ako sudac upita čovjeka "Jeste li u vjenčani?", a on odgovori da jeste iako je vjenčan po nekom paganskom obredu (ili nešto slično što država nikako neće priznat) i pri tome država proglasi da je on time slagao, država time de facto utvrđuje definiciju te riječi. Ja mislim da je to loše i da ovu "zakonski uređenu zajednicu" treba oslobodit konotacija i uvest u zakon novi pojam ako će u njega bit uključeni svi. T.j. skoro svi, jer pored sve ove absolutističke priče o jednakosti svih ljudi pred zakonom, volio bih da mi neko navede zemlje u kojima brat može oženit sestru ili majku, ili sin oca itd.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Mislim da svi moraju imat jednaka prava, ali isto tako mislim da brak, udaja, ženidba, vjenčanje, svadba, suprug itd, itd imaju veoma jasnu heteroseksualnu (i drugu) konotaciju koja je posljedica višestoljećne tradicije i nije zadatak države to prepravljat kao što nije bio njen zadatak to uzimat pod svoje okrilje uopšte.
    Nije bio zadatak države da brak uzima pod svoje okrilje? Shvataš kakvu si glupost lupio? Zašto onda sklapaš brak u opštini? Zašto te ne vjenča drug ili brat ili neko peti? Ko bi vodio kontrolu da nije pod okriljem države, da nema bigamije, poligamije itd?

    Zato što brak je jedino priznat ako ga država prizna. Crkveni brak i ostale rabote nemaju nikakvu zakonsku težinu.

    OT:
    Svima dati jednakost, apsolutno me se ne tiče ko se s kim vjenčava, bez obzira na seksualnu, novčanu ili vjersku itd... orjentaciju. Ovo i heteroseksualcima je od velike koristi, ne želite da vam sestra ili ćerka bude sjutra nečiji paravan za skrivanje i da joj neki gej uništi život, jer je natjeran da iz straha skriva svoje afinitete i prisilno se ženi da bi to sakrio. Pa za nekih 10tak godina kad to postane normalno, kad krenu da ostavljaju svoje žene i djecu...

    Baš ne mogu da skapiram da ovo neko brani. Da mu se gadi, sasvim je normalno, i jeste gadno. Al brate šta mene racq boli ko šta u svom životu radi, dokle meni ne čini zlo, sasvim mi je svejedno. A djeci će mi daleko teže biti da objasnim sjutra zašto neka bahata djeca imaju sve i svašta a ja im neću poštenim radom moći priuštiti, nego zašto se dvoje momaka drže za ruke. Na kraju ni nama niko ništa oko seksa nije objašnjavao, sve smo sami skapirali.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    Shvataš kakvu si glupost lupio?
    Uvjeren sam da ćeš mi ti to argumentovano objasnit.


    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    Zašto onda sklapaš brak u opštini? Zašto te ne vjenča drug ili brat ili neko peti?
    Ko kaže da se vjenčavam u opštini? Ko kaže da me ne vjenčava upravo neko peti?


    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    Ko bi vodio kontrolu da nije pod okriljem države, da nema bigamije, poligamije itd?
    Znači hitno moramo uvest prijateljstvo pod zakonsko okrilje države, jer mora neko kontrolisat koliko ko ima prijatelja, ko ima status najboljega prijatelja itd. Mora neko spriječit bi-optimo-amikiciju i poli-optimo-amikiciju.
    Last edited by RoNN|3; 27-06-15 at 15:32.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Znači hitno moramo uvest prijateljstvo pod zakonsko okrilje države, jer mora neko kontrolisat koliko ko ima prijatelja, ko ima status najboljega prijatelja itd. Mora neko spriječit bi-optimo-amikiciju i poli-optimo-amikiciju.
    Ako prijateljstvo i brak je za tebe isto, negdje smo izgubljeni u prevodu. Bigamija i pologamija je zakonom zabranjena. Prijateljstvo sa više ljudi je poželjno a ne kažnjivo.

    Baš se glupo osjećam da ovo nekome moram da objašnjavam :mrgreen:

  17. #17
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default


    "Lako ću ja deci objasniti zašto se dve čike/dve tete ljube, al zašto ona dva klinca vade ubuđali hleb iz kontejnera, pa ga nose babi i jedu ga,

    to ću im teško objasniti."
    Sa druge strane straha su sve najbolje stvari u životu.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Mislim da je ovo dobra i da je ovo velika istorijska stvar, jer je to osnovno ljudsko pravo, jer jednostavno mislim da smo konačno postali veliki i izašli iz pećine srednjeg vijeka, inkvizicija i ostalih podjela.
    E sad, što neko pomenu republikance mutave, moram se i na to osvrnuti malo. Ovo je veliki plus za demokrate, što neko kaže, ostala je još samo marihuana.
    A takođe, možda i griješim, možda je ovo odgovor na sve veću rasnu netrpeljivost a skoro i onu zastavu juga. Da li je ovo samo faza US vlade, da prebaci loptu iz rasističkog juga na nešto pozitivno, ili su konačno "odrasli", vidjećemo.
    Da se razumijemo, meni je homofobija u istom košu sa rasizmom, vjerskom ili bilo kakvom drugom netrpeljivošću.

    A kako će se sve ovo odraziti na nas? Ne znam, nadam se da će imati uticaja. U ovu tematiku ne želim ulaziti jer na ovom forumu se ne može ništa pozitivno desiti a da nije izrešetano kroz prizmu politike, vjere, "zdrave familije" etc.

    Na kraju, svi mi "različiti" odemo na isto mjesto, tako da neka dalja rasprava za mene u ovoj sferi nema preveliku logiku. Život je tu da se živi a ne da slušaš što će ti komšija reći.
    Last edited by Zedd; 27-06-15 at 15:06.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #19
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    A takođe, možda i griješim, možda je ovo odgovor na sve veću rasnu netrpeljivost a skoro i onu zastavu juga. Da li je ovo samo faza US vlade, da prebaci loptu iz rasističkog juga na nešto pozitivno, ili su konačno "odrasli", vidjećemo.
    Šta uradiše sa confederate flag, glavu otvoriše. Ka' one strofe naše himne... A sjašite višeeeeeeeeee.

    #confederacists

  20. #20
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Međutim složiti ćeš se da je tradicija prolazna stvar i da se tradicije mjenjaju.
    Baš se po ovom pitanju tradicija vrlo dinamično mijenja! Od kad je svijeta i vijeka uzimaju se i vjenčavaju isključivo mužko i žensko i time formiraju porodicu. Ostale kombinacije se kriju po šupama i slično, tek su evo nekoliko godina unazad malo počeli da šetaju po ulica, a sad eto u americi imaju pravo da se vjenčavaju. Baš dinamična promjena tradicije, sjajno, objašnjeno (citat)!

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    U opće nije potrebno da religija i tradicija reguliraju brak, imaju pravo da promoviraju svoje poglede na stvar i nameću pravila onima koji su voljni da im se podčine, međutim nemaju pravo nametati pravila onima koji se ne žele bahćati sa time i koji žele nešto novo.
    Regulisanje braka od strane države, zakona ili ti vlade indirektno je opet relativno nova pojava (u odnosu na istoriju), tako da je ova priča totalno neosnovana. Naravno i po tom zapadu se cijeni jedino brak sklopljen u crkvi, makar kod naroda, a civilni, građanski brak itd, je druga priča, tj. zakonska obaveza ništa više. Naravno, niko nikom ništa ne brani, nek svako radi kako hoće, samo je malo glupo očigledne nakaradnosti predstavljat kao nešto "kul" i bit "hepi" zbog tog čina američke vlade, malo primitivno stvarno, al opet kako ko hoće.

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne zaboravi da u nas crkveni brak ne važi ako nije potvrđen od strane matičara (bilo kroz ceremoniju ili čisto potpisivanjem papira) i da mnogi parovi se vjenčavavaju čak i mimo crkve (uz svo pjenjenje popova).
    Crkveni brak potvrđen od strane matičara?! Vjerovatno je ovđe ideja bila nešto drugo, ovako je ispao cirkus! Znači sveštenik, kad vjenča nekog treba da ide kod matičara i ono: "e, kolega, samo mi lupi pečat ođe, fala" koji fleš!
    Stvari ne stoje tako! Crkveni brak je crkveni brak i nema veze sa građanskim, makar kod nas! Znam ljude koji su vjenčani u crkvi, a za ovaj građanski ih baš briga, niti su ikad otišli kod matičara.
    Građanski brak kod nas je formalnost koju ljudi završavaju, čisto zbog zakona nizašto drugo, tj. pretaće dokumentacije.

    Jedino bi moglo bit tačno da sa vjenčanim listom iz crkve ne možete dobiti zakonom propisanu dokumentaciju u državnim institucijama i obrnuto, ako je to bila ideja?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  21. #21
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Baš se po ovom pitanju tradicija vrlo dinamično mijenja! Od kad je svijeta i vijeka
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    tek su evo nekoliko godina unazad malo počeli da šetaju po ulica
    I Spartanci i Grci se na ovo grohotom nasmijaše. I Aleksandar Makedonski, imperator Hadrian, Mikelanđelo i Da Vinči, umiru od smijeha.

    Koliko su se krili, Vorenov pehar iz 15 godine prije nove ere pokazuje, crtali su to i kleasli kao čin poštovanja. U tadašnje vrijeme je bilo respektabilno biti ljubavnik starijem imućnom muškarcu. Pročitaj malo o istoriji, nije sve onako kako nama odgovara.

    Last edited by γνῶθι σεαυτόν; 27-06-15 at 15:31.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    Khm, koliko li će vremena proći dok se prvo dijete požali da je ovaj škrtio na vazelinu... Baš je licemjerno da crkvena lica to komentarišu usled toliko desetina hiljada pritužbi na seksualno zlostavljanja širom svijeta... Baš licemjerno.
    Ukoliko znaš neke inkriminišuće činjenice za konkretnog rimokatoličkog predstavnika, podijeli ih sa nama. Možda će ih papa prihvatiti, ispitati i onako značajno će te potapšati po ramenu.

    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    I Spartanci i Grci se na ovo grohotom nasmijaše. I Aleksandar Makedonski, imperator Hadrian, Mikelanđelo i Da Vinči, umiru od smijeha.
    Prvo, valja pročitat cijelu rečenicu, ne pola ili manje od pola, pa pravit konstrukcije, nego nisi jedini, to je neka zaraza izgleda. Dobro je što je ipak i za vrijeme spartanaca i grka razum prevladao, pa danas eto i mi postojimo, da nije đe bi danas bili?

    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    Koliko su se krili, Vorenov pehar iz 15 godine prije nove ere pokazuje, crtali su to i kleasli kao čin poštovanja. U tadašnje vrijeme je bilo respektabilno biti ljubavnik starijem imućnom muškarcu. Pročitaj malo o istoriji, nije sve onako kako nama odgovara.
    Sličnih vulgarnih stvari ima i danas, uglavnom po bordela ili ti javnih kuća.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  23. #23
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Dobro je što je ipak i za vrijeme spartanaca i grka razum prevladao, pa danas eto i mi postojimo, da nije đe bi danas bili?.
    Nije preovladao razum, za ime Boga, pa ne može niko od mene napraviti geja, vala pa ni da me siluje, samo može napraviti da to još više mrzim. Što ne voliš - ne voliš, i nema tu promjene. Homoseksualnih lica kroz istoriju je uvijek bilo od 5 - 10% društva, i to se nije mijenjalo. Slobode ne povećavaju broj gej osoba, samo povećavaju da već postojeće gej osobe budu vidljivije.

    Vala niko me ne može ubijediti da se može postati gej, jer da je tako svi gejevi bi tražili da postanu strejt. Ko je lud da bude odbačen od društva, ponižavan i maltretiran? Koliko njih je izvršilo samoubistvo zbog toga? Zar im ne bi bilo lakše da su prosto postali strejt? Vala ne treba neki intelekt da bi se ovo shvatilo.


    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ukoliko znaš neke inkriminišuće činjenice za konkretnog rimokatoličkog predstavnika, podijeli ih sa nama. Možda će ih papa prihvatiti, ispitati i onako značajno će te potapšati po ramenu..
    Baš zato što i ti znaš šta se radi u crkvi, ovaj post ti je bio prešmiješan i po malo licemjeran. Kao da njegova izjava ima bilo kakvu težinu.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    Baš zato što i ti znaš šta se radi u crkvi, ovaj post ti je bio prešmiješan i po malo licemjeran. Kao da njegova izjava ima bilo kakvu težinu.
    Moj tekst se je odnosio na jedno od prvih religioznih reagovanja koje sam našao online, baš sam i tražio rimokatolike, jer vazda imaju komentar osvemu. Tvoja ideja, je ok, mada je očigledno da nismo mislili na isto. Ostalo zadnje je ok.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  25. #25
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Montenegro
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=γνῶθι σεαυτόν;4117935]U tadašnje vrijeme je bilo respektabilno biti ljubavnik starijem imućnom muškarcu. Pročitaj malo o istoriji, nije sve onako kako nama odgovara./QUOTE]

    To je svakako bolest i ako su oni činili gadosti ne mora da znači da su one dobre.

    Inače, spominješ inkviziciju i pokušavaš da predstaviš cijelo Hrišćanstvo kao takvo. Istočno Hrišćanstvo nema veze sa tim, no si ti izgleda učio neku iskrivljenu istoriju.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska država
    By Stradivari in forum Politika generalno
    Replies: 1424
    Last Post: 25-01-18, 14:01
  2. Atomsko naoružanje
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 5
    Last Post: 27-05-16, 15:56
  3. Đe ide ova država?
    By Trendsetter1 in forum Društvena hronika
    Replies: 240
    Last Post: 03-06-15, 00:23
  4. Replies: 60
    Last Post: 15-08-10, 03:22
  5. Replies: 10
    Last Post: 03-03-09, 12:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •