Results 1 to 16 of 16

Thread: Crnogorska stranka

  1. #1
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default Crnogorska stranka

    Konacno je netko odlucio podici glas u zastitu najugrozenijeg etniteta u CG.
    http://portalanalitika.me/clanak/191...gorsku-stranku
    Oni koji se ponose crnogorskim drzavnim simbolima takodjer imaju pravo na politicku zastitu, zar ne?

  2. #2
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Satelit DPSa.
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ranko ĐONOVIĆ: Crna Gora postala je forma bez sadržaja

    FACEBOOK TWITTER

    Komentari (3)
    "Nije valjda nemoralno štititi prava nacionalnih Crnogoraca koji su danas najugroženiji u Crnoj Gori? Štititi prava makar onoliko koliko su ti nacionalni Crnogorci štitili prava svih građana Crne Gore kada je prije 25 godina bilo najteže? Zašto na to ne podsjetiti? Ne da bi bilo ko vraćao dug bilo kome, jer to tada Crnogorci nijesu radili da bi im dug bio vraćen. A na pitanje koja su to nacionalna i državna prava Crnogoraca ugrožena, najkraći odgovor bio bi - sva", kazao je sagovornik Portala Analitika, objašnjavajući motive vjerovatnog osnivanja nove stranke, pri čemu nije htio ni da demantuje niti da potvrdi da je "dio te ekipe"."Uvjeren sam, gotovo siguran, da će se ubrzo osnovati i da će započeti sa ozbiljnim radom stranka kojoj će u osnovi biti istinska zaštita interesa države Crne Gore i svih onih sadržaja koji to znače", kazao je za Portal Analitika bivši predsjednik i dugogodišnji poslanik Liberalnog saveza Ranko Đonović, komentarišući medijske navode i spekulacije o formiranju nove stranke crnogorske provenijencije. On je dodao da zahvaljujući današnjoj vlasti a naročito, kako je nazvao "umišljenoj građanskoj opoziciji", Crna Gora svakim danom postaje sve više forma, a sve manje sadržaj.
    Đonović podvlaći da je osnivanje partije ideja više plemenitih ljudi, prevashodno rodoljubivih osjećanja i da je prisutna toliko koliko traje nova crnogorska nezavisnost.
    "Ta nezavisnost svakodnevno biva sve više ugrožena", smatra sagovornik Portala Analitika.
    Ukoliko dođe do formiranja partije, njeni članovi će biti ugledni crnogorski intelektualci dokazani u svojim profesijama i patriotskim i političkim opredjeljenjima, jer će u njenoj osnovi rada biti istinska zaštita interesa države Crne Gore i svih onih sadržaja koji to znače, objašnjava Đonović.
    "Građani Crne Gore, a naročito najugroženiji Crnogorci, to će znati da prepoznaju", uvjeren je sagovornik Portala Analitika.
    ANALITIKA: U medijima se spekuliše da će naziv partije čije osnivanje najavljujete biti "Crnogorska stranka". Da li je to ime stranke?
    ĐONOVIĆ: Uvjeren sam, gotovo siguran, da će se ubrzo osnovati i da će započeti sa ozbiljnim radom stranka kojoj će misija biti istinska zaštita interesa države Crne Gore i svih onih sadržaja koji to znače. Građani Crne Gore, a naročito najugroženiji Crnogorci, to će znati da prepoznaju. Crna Gora ne smije ponovo dozvoliti da bude forma bez sadržaja ili čak ni to, što joj se dešavalo u zadnjih 100 godina. Zahvaljujući današnjoj vlasti a naročito umišljenoj građanskoj opoziciji, svakog dana Crna Gora je sve više forma, a sve manje sadržaj. Da li će ova partija imati u svom imenu odrednicu savez, stranka, unija, ili demokratska, građanska, crnogorska i slično, odlučiće oni koji će je osnovati, a ne sumnjam da će to biti savez dobrih ljudi, demokratskih načela i civilizacijskih težnji.
    ANALITIKA: Da li je osnivanje partije Vaša ideja ili ona okuplja više ljudi? Koja imena su u opticaju ako se radi o zajedničkoj ideji?
    ĐONOVIĆ: Osnivanje partije je ideja više plemenitih ljudi, prevashodno rodoljubivih osjećanja i prisutna je toliko koliko traje nova crnogorska nezavisnost. Ta nezavisnost svakodnevno biva sve više ugrožena.
    Ukoliko dođe do formiranja partije, nju će osnovati ugledni crnogorski intelektualci koji su dokazani u svojim profesijama i patriotskim i političkim opredjeljenjima.
    ANALITIKA: Ko će biti na čelu stranke?
    ĐONOVIĆ: Za ovu stranku i njeno političko djelovanje najmanje je bitno ko će biti na njenom čelu. Mogli bi to biti mnogi koji žele da se ona formira.
    ANALITIKA: Po Vašim procjenama koliki broj članova možete okupiti?
    ĐONOVIĆ: Može siguran sam okupiti mnogo članova, a glasača neuporedivo više. Sve nezadovoljne u Crnoj Gori, a naročito Crnogorce, njih je baš mnogo i to nije teško pretpostaviti.
    ANALITIKA: Da li smatrate da možete da dostignete cenzus?
    ĐONOVIĆ: Tako nešto ne treba dovoditi u pitanje tim prije što odavno postoji prostor za djelovanje takve stranke. Ona će dodatno biti proširena gubitkom parlamentarnog statusa nekih partija i neulaskom u parlament drugih partija.
    ANALITIKA: Na kojim izborima planirate da se kao partija pojavite?
    ĐONOVIĆ: Nijesam rekao niti da sam dio te ekipe niti da nijesam. Prosto iznosim svoje uvjerenje da će se neke takve ideje realizovati. Ne bih da govorim u hipotetičkoj ravni, ali vjerujem da bi već naredni izbori pokazali opravdanost njenog osnivanja. Saveznici ove partije bili bi svi oni kojima je prioritet država Crna Gora kao garant ljudskih prava i sloboda svih njenih građana.
    ANALITIKA: U emisiji "Replika" ste rekli da je vrijeme za jednu crnogorsku stranku i da su Crnogorci ugroženi. Što sve vidite kao prijetnje po Crnogorce i Crnogorke i na koji način ćete se boriti protiv toga?
    ĐONOVIĆ: Kad se kaže crnogorska stranka, onda se primarno misli na crnogorsku državnost. Ali neka mi svi oproste, nije valjda nemoralno štititi prava nacionalnih Crnogoraca koji su danas najugroženiji u Crnoj Gori? Štititi prava makar onoliko koliko su ti nacionalni Crnogorci štitili prava svih građana Crne Gore kada je prije 25 godina bilo najteže. Zašto na to ne podsjetiti? Ne da bi bilo ko vraćao dug bilo kome, jer to tada Crnogorci nijesu radili da bi im dug bio vraćen. Prosto podsjećamo na ono što je pitanje časti na etičkom nivou - prije svega obaveza prema samom sebi, bez obzira na naciju i vjeru. Na pitanje koja su to nacionalna i državna prava Crnogoraca ugrožena, najkraći odgovor bio bi - sva. Falsifikuje se istorija države Crne Gore, kultura, ismijava se crnogorski jezik, sva crkvena imovina je oduzeta, i sve to traje samo cio vijek, a zadnjih dvadesetak godina je pojačano od strane onih koji su okupirali Crnu Goru još od 1918. godine. Po tom osnovu izvjesno je da Prvi svjetski rat još nije završen u našoj državi. Samo se mi, dakle, još nijesmo oslobodili svojih "oslobodilaca". Živimo u vremenu falsifikata starih 100 godina i više koji se svakodnevno dodatno devastiraju uspostavljanjem novih falsifikata. Tako nešto ne smeta našoj vlasti, opoziciji još manje, a dio te opozicije učestvuje u uspostavljanju takvih neistina.
    E, ova stranka, ukoliko se osnuje, uvjeren sam - boriće se protiv takvih mentalnih deformacija i laži istinama, i svim dozvoljenim demokratskim i pravnim sredstvima koja će joj stojati na raspolaganju i koja se podrazumijevaju u svakoj pravnoj državi.
    Kristina ĆETKOVIĆ


  4. #4
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Nekome je prifalilo para.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Liberalni savez je svojevremeno bio mnogo jaci,pa vidimo kako je prosao.bio sam prisutan svojevremeno u svemu tome,dobar drug mi je isto radio u licnom obezbjedjenju Slavkovom.o ovome sada zaista ne bih jer se pokusava istorija vratit.doticni gospodin mislim da nije osoba koja moze okupiti Crnogorce.kad je glasanje i izbori,zna se na sto izadje rezultat.ne bih sirio jer i ovako mi se brisu komentari,zlobnih vazda ima..:tranquillity:

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Vidi se iz aviona da bi, ukoliko predju cenzus, uleceli u zagrljaj DPS-u. Njihova kuhinja, jer im treba neki novi SDP. Sve sto ovaj lik govori SDP bi davno uradio, ali tu je Veliki Brat..

    Ako nista drugo, sve je manje prostora za izgovore apstinenata. Eto, imamo crnogorsku stranku koja je imala sansu da bude vlast - odbili su. Ali im ga je njihov preletac svima uvalio.. Sad imamo stranku koja stablja akcenat na "veto na podjele", da se chetnici, ustashe, partizani i sl ostave jednom za svagda tamo dje im je mjesto - u proslosti. To mi se svidja i mislim da je to put kojim najbrze mozemo ici naprijed. Sad imamo i "crnogorsku stranku" koja zeli da produbljava te podjele (jer tako DPS-u odgovara), ali slozicemo se da ima dosta "apstinenata" (makar odje na forumu) koji zele upravo to. Da se do kraja prekinu i pocijepaju sve veze sa Srbijom, bilo istorijske, bilo kulturoloske, bilotradicionalne.. Pa eto, gospodo, ne mozete se zaliti da nema i za vas nesto. Zivio novi SDP! ;-)


  7. #7
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Čovjek koji kaže da silom treba otimati manastire od popova treba da ide kod doktora a ne da se bavi politikom ili zastupa odredjenu nacionalnu zajednicu ...
    deuscroix

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    Liberalni savez je svojevremeno bio mnogo jaci,pa vidimo kako je prosao.bio sam prisutan svojevremeno u svemu tome,dobar drug mi je isto radio u licnom obezbjedjenju Slavkovom.o ovome sada zaista ne bih jer se pokusava istorija vratit.doticni gospodin mislim da nije osoba koja moze okupiti Crnogorce.kad je glasanje i izbori,zna se na sto izadje rezultat.ne bih sirio jer i ovako mi se brisu komentari,zlobnih vazda ima..:tranquillity:
    komentari????? Tvojih deset postova kad bi se skupilo sve bi stalo u jednu prostoprosirenu recenicu sa dosta zareza. To nijesu komentari već najobicnije trolovanje i pisanje tek da se nesto napise tipa "jes tako je, slazem se, bas tako .... i trt Miruna".
    Kad tako znas i bio u svemu tome oko Liberalnog saveza ispricaj nam slobodno i kakvo je to "vraćanje istorije" i u cemu bi ta partija bila slicna sa LSCG.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    moj nacin izrzavanja,koji je to tebi problem?to je sa tvoje tacke gledista,i ja to postujem takvo mi je vaspitanje,nemoj o prosto-prosirenim recenicama,uostalom ne vidim da je zabranjeno reci nekome da se slazem ili ne sa njegovim misljenjem,ili nije tako?
    i da bio sam svojevremeno u svemu tome,i znam o tome mnogo vise nego ti,i ne vidim nikakvu obavezu da ti to objasnjavam,ionako ti to brzo izbrises.ako nekoga vrijedjam ili nesto,ima se zakonski okvir.reci mi kad sam ja nekoga uvrijedio ovdje na forumu?ajde javno iznesi moje uvrede nekome koje sam napravio na ovom forumu.
    sto se tice LSCG,bio sam clan u njegovim povojcima,sto ti sigurno nisi bio,pa ma kako se predstavlja,cim na "vracanju istorije"insistiras na ovaj nacin......
    Jos jednom ti ponavljam,nemoj Hari radit tako.Ljudi smo.....ako Jokac ikoga uvrijedi reaguj,razapni,ali za moje slaganje ili neslaganje sa nekim i sto napisem"jes,tako je,slazem se,bas tako....(trt Miruna-nikad receno sa moje strane)uvjek smajli,brisat komentare,bacat da je to trolovanje,jednostavno ne prilici.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jokac, pravilnik ovog foruma "potpisu" svi kad se registruju, a da bi taj pravilnik vazda mogli provjeriti stoji na prvom podforumu. Obrati paznju sta pise iza broja 21. i vjerujem da nije komplikovano za shvatiti.
    Kad bi ti napisao da si slijetao na Mjesec, meni bi bilo svejedno i jednako bi ti vjerovao kao i za to clanstvo u LSCG. Ne treba da meni nesto objasnjavas nego da objasnis kako to da ti bivsi Liberal smatra da taj co'jek nije sposoban pokupitio glasove Crnogoraca. Da ti nijesi slucajno onaj bivsi Liberal koji i ne zna ko je taj cojek i sta je bio u LSCG

  11. #11
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hari,sve govoris sa pitanjima.,ipak nismo bas od juce,zar ne:concern:suvisno je da ista kazem.cudi me da nisi boldovao "bivsi".pojam Liberal ocito je nesto strano,onaj pravi.....uh mnogo sam rekao vec....

  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Sto ce Crnoj Gori i nama Crnogorcima svoja stranka, nase interese brani sdp, tako da je ova nova stranka apsolutno suvisna. Ima Crna Gora svakakvih stranaka i svacijih stranaka, recimo dps zastupa interese bjelosvjetskih lupeza koje odje nazivamo strateskim investitorima, ona hrvatska stranka vodi racuna o hrvatskim interesima i hrvatskom narodu, bosnjacka opet vodi racuna o bosnjackim interesima i o bosnjackom narodu, nekoliko desetina srpskih stranaka vodi racuna o srpskim i naravno velikosrpskim interesima i o srpskim narodima, jer kao sto znamo odje ima Srba koji nece da priznaju istorisku istinu da su svi Srbi, nekoliko albanskih partija vodi racuna o albanskim ili velikoalbanskim interesima i narodu, eto sto bi nam vise stranaka ?

    Ovo je sigurno neka medjunarodna igra da nam obezbijede neku stranku koja je nasa, a u stvari njima je cilj da nam uzmu sdp, pa da onda Rajan, Vujan, Rasan, Brajan i ostali vitezovi zastupaju necije drugo interese, pazite im fore crnogorska stranka, kao da moze postojati crnogorskija od sdp-a, e ne moze pa da je osnivaju Krsto Zrnov i Slavko Perovic.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pazite, desava se supstitucija. Ove stare izraubovane usluzne partije idu u smece a mijenja ih nova generacija istih takvih. Ovima je isteka rok , e daj sad da pravimo druge da simuliraju diverzitet a opet ce sve zavrsit pod isti sator.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    No sto no treba crnogorska stranka. Djonovic je veoma sposoban da okupi Crnogorce i vjerujem da bi ova stranka imala barem 10-15% na izborima jer je SDP davno odsvirao svoje sto se tice povjerenja a govore za sebe da su gradjanska stranka
    "Ko crnogorstvu ne bio vjeran, Bogom i ljudima svud bio ćeran!" - kralj Nikola

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ne može Đonovićeva stranka uzeti ni DPS-u, ni SDP-u mnogo glasača. Da bi ta stranka skrenula pažnju na sebe i postigla kakav-takav rezultat morala bi biti daleko ekstremnija od onoga na šta je Đonović spreman.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vec vidim koaliciju CDU - CS.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da li je Bošnjačka stranka Crne Gore udruženje ********?
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 25
    Last Post: 16-04-11, 00:35
  2. Crnogorska Radikalna Stranka
    By Demijan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-08, 22:10
  3. Crnogorska Narodna Stranka
    By Ćipur in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 123
    Last Post: 23-01-08, 16:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •