Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 146

Thread: Kolotečina života

  1. #26
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Treba se samo potruditi da dani ne lice jedan na drugi... Malo.sa drugarima na voznju biciklom, malo teretana, malo sa djevojko. u setnju, malo rabota kuci (koja oslobadja)... I redovno praznjenje muda.
    Nemimovno je da nas posao koji ne zadovoljava u materijalnom smislu nosi u sivilo i jednolicnost, rece dusan lijepo, neko je jaci pa to ne dopusta da mu se desi.

    Sent from my C6603 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  2. #27
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije par dana sam išao na Ćilipe. Stopaju me dva čeha. Reko' gdje ćete? Kažu "ne znamo". Nasmijaše me podobro

    Prije mjesec iz Brna krenuli stopom, kampuju svuda. To zadovoljstvo u njihovim očima kad su more vidjeli, neopisivo.

    I tačno će me takvi likovi doći glave. Da uzmem ruksak i krenem...

    Promjena iz korijena, kao onaj hrvat Perko, što je dao otkaz na poslu i krenuo sa 1000e na put oko svijeta

    http://www.putoholicari.com/tomislav...-svijeta-7234/

  3. #28
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Au nabijediste momka, eno ga ode za utoku.

    Ka ne zna cojek sto ce o sebe najbolje mu je da uci, cita, istrazuje... Pa onda malo fizikalije da se isprazni.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Nije zivot od sezone do sezone. Nije zivot "daj da prodje ovaj dan". Nije zivot "cuti dobro je kako moze biti". Nije zivot "cuti dobro je dok ne biju". Nije zivot "2e za kafu".

    A bio sam prije par dana u Niksic... gore kod vas kao da sve stagnira i da niko nista ne radi, utihnuo neki grad, oronuo. Tako mi djeluje. Inace rijetko idem tamo ali kad odem ne mogu da ne primijetim to neko sivilo.
    Kao sto TOM rece, svi rade i misle kao ti... samo mozda neko je psihicki jaci pa se laganije nosi sa tim. Svakome dodje crna minuta kad ima crne misli. Realni da budemo, treba biti JAK pa u ovom ludilu se izvuci i imati jako pozitivne misli pored ove bijede, nemastine, kriminala, propale mladosti i sl.

    Meni je svanulo kad sam se prije 10 godina preselio iz NK. I to mi nije svanulo zato sto je dosadno, ili sto nema sta da se radi vec zato sto su ljudi oko mene upravo zapali u kolotecinu i tesko ih je pokrenuti da rade bilo sta. Meni ni jedan dan nije bio dosadan, podje se na rostilj vikendom, svirke srijedom i petkom, utorkom i cetvrtkom studentske zurke. Ili cisto kuliranje iza muzeja, na bedem ili na socicu. Vazda se nadje neka mucenica da se predere i dobro jes.

    Podje se malo putuje se, malo se spusti do mora i sve tako. Ali vecina ljudi oko mene samo furnja travu cijeli dan i prica kako je zivot tuki, kako se nema, kako su nam grad i drzava unisteni i kako je tesko biti mlad u ovoj situaciji. Niko ali niko se ne trudi da nesto promijeni. Vratim se u Nk cesto i vidim neke stare prijatelje, koji su posle 10 godina ostali tu dje su, iste price, ista kombinovanja za pak trave. Nidje naprijed, nidje progresa, a stariji si 10 godina.

    Ne smije se upasti u kolotecinu, ako se pak to desi mora da se vidi kako da se izadje.

    Vala ko mi kaze da ne moze naci 3 osobe koje ce da ulete po 5eur da se ode na rostilj na tunjevo ili na krupac laze. Ko mi kaze da se ne moze 2 puta mjesecno isto tako iskupiti po 5eur za gorivo pa se poci na more da se covjek okupa pa da se vrati... Daj... Ako nekome nije do toga i ako bas bas nema uslova, uzme se neki shtap za pecanje najjeftiniji ili ti neko pokloni i lovi se riba(a po nk ima dje da se lovi). Svako ima nekoga u PG (druga, rodbinu, djevojku) pa se podje do tamo na neku zurku ili na bleju. Niksic - Dubrovnik je sat i nesto vremena autom, ne mora ni kava da se popije, spusti se ostavi se auto nedje 3km od starog grada dje se ne placa, proseta se stradunom i vratis se kuci. Ja ne znam 5 ljudi iz Nk iz mog okruzenja da su bili u Dubrovniku ikad. Uzmes auto i rucnu segu ako nemas motornu, pa vazda kad nedje ides skines po pola kubika drva za lozenje i doneses kuci. Iz 5 puta = 5metara napravio si 200eur
    Pa onda na fudbal, na biciklo, na utakmicu.. Ih koliko se stvari moze raditi samo kad ima intresovanja.

    Uvijek ima sta da se radi, uvijek se moze nesto izmisliti. Samo ne smije covjek da bude inertan...
    Last edited by Gandalf_White; 21-06-15 at 10:53.
    One Ring to Rule them all...

  5. #30
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Čini đecu
    E moj Karonja, što ni ova omladina napriča o tome kako razvaliti kolotečinu a ti to, ka što umiješ, u dvije riječi...
    A kolotečina ka i dosada nije ništa drugo do opomena prirode da je vrijeme za ovo što preporuči.

    No Matuf če ovome pametnom narodu dati jedan dobar savjet, pošto se stvarnost života sastoji samo u onom momentu prolaznosti koji se označava sa ono - sad.

    Zato je najbolje da iskoriste epohalni izum semafora na ulicama, odnosno baš njegovu crvenu fazu pa će tek onda shvatiti o čemu ja pričam i kako život - teče...
    _ M -

  6. #31
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Vazda se nadje neka mucenica da se predere i dobro jes.
    A idi u *****
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Zbilja niko ti nije opijume kakve predlozio.Probaj počni od njih,ima nas nekolicina koje su izvukli.

  8. #33
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Cuesi ovog glavurdana.







    Uzmite biciklo.



    I am so post-rock I shit sad birds.


  9. #34
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Odlična tema… Momak kaže da je upa u kolotečinu a vi mu savjetujete da ide na roštilj i da kosi travu… Zaebavate li se vi to…

    Gle čuda, ja sam prije par sati doša sa roštilja a juče sam raskosio ne baš malo imanje… I sto sad, treba bih da budem ispunjen i da pjevušim po kući… stvarno…? Kolotečina života ili poenta života, ne vidim neku razliku... Svi nesto kukaju kao nema se para, kriv je ovaj, kriv je onaj- evo samo da vas pitam- što bi uradili da imate pare… ne kažem da vam sa neba panu milioni, nego da umjesto 400-500e primate 2-3.000e , ali koje ćete morati da zaradite… to bi otprilike bio neki evorpski ili američki standard- što bi vam zivot bio bolji, sto bi sa tim novcem napravili… čuda neka, pretpostavljam…

    Ja lično imam sasvim fina primanja, koja sam zaradim… ali iskreno, život bi mi bio isti sa ovih 1000 i sa 10000e mjesečno… dalje, imam ambicije da pokrenem tj da proširim privatni posao kojim se inače bavim “sa strane”, dje bih mogao da napravim neke za naše prilike jako ozbiljne pare… razmišljam o tome skoro svaki dan, ali ne motiviše me profit tj zarada, koliko sami taj izazov, da pokažem sebi i drugima da sam sposoban da napravim jaku, profitabilnu firmu… Nijesam obišao svijet, i nesto nijesam u tom fazonu da uzmem ruksak i ćao, mada sam razmišljao tome s vremena na vrijeme, ali morao bih da napuštim posa koji volim i koji me koliko-toliko ispunjava…
    A đevojke mi nemojte pominjat, nije da se hvalim, nijesam zavodnik niti j+bač na baterije, ali imao sam ih raznih i malo bi mi bilo 30 postova kad bih krenuo da pišem o njima… Iii, što bih treba sad da radim, da pravim đecu…? još sam mlad da bih se ostvario u ulozi roditelja, koja mi opet, ne izgleda nešto privlačno i interesantno…

    Na kraju, želio bih da pojasnim da ne more mene neke crne misli, depresija ili nešto slično… Tačno, lijep je osjećaj sjesti neđe sa prijatlejima i popit kafu, predrat neku mučenicu s vremena na vrijeme, poć na neki izlet ili ako već imaš mogućnosti- neđe u inostranstvo, ali opet, sve se to vremenom pretvori u kolotečinu… Svi oni koji kažu drugačije su foliranti koji lažu i sebe i druge, ili jednostavno nijesu sposobni da to shvate… u suprotnom, to su onda istinski srećni ljudi…

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa onda mislim da je najbolje da se objesi momak. Isto i tebi savjetujem Posto eto imas fin zivot i ispunjen a kazes da je kolotecina. Za sta zivis onda? Sto se budis ?
    One Ring to Rule them all...

  11. #36
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ne mora da se ubije nego da nabavi jos jednu zenu,regularnu ili ne,sa dvije u krevet i sa dvije u prodavnicu,cisto da razbije kolotecinu.iz toga ce vjerovatno napredovat...:welcoming:

  12. #37
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    E tuge kad se sa 20 godina upada u kolotecinu...grijeh...

  13. #38
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    iz grijeha se radja nada,oj zivote....

  14. #39
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    kao sto sam napisao, ne muce me crne misli, jednostavno zivot posmatram realno... znam da srecu cine male stvari i da se na kraju sve svodi na ovo
    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    "dobro je, ima se za hranu i cigare, zdravi smo, cuti".
    a kolotecina je prateca pojava...

  15. #40
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Nema nade za ovo sto se desava ovom mladom svijetu.

  16. #41
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Odlična tema… Momak kaže da je upa u kolotečinu a vi mu savjetujete da ide na roštilj i da kosi travu… Zaebavate li se vi to…

    Gle čuda, ja sam prije par sati doša sa roštilja a juče sam raskosio ne baš malo imanje… I sto sad, treba bih da budem ispunjen i da pjevušim po kući… stvarno…? Kolotečina života ili poenta života, ne vidim neku razliku... Svi nesto kukaju kao nema se para, kriv je ovaj, kriv je onaj- evo samo da vas pitam- što bi uradili da imate pare… ne kažem da vam sa neba panu milioni, nego da umjesto 400-500e primate 2-3.000e , ali koje ćete morati da zaradite… to bi otprilike bio neki evorpski ili američki standard- što bi vam zivot bio bolji, sto bi sa tim novcem napravili… čuda neka, pretpostavljam…

    Ja lično imam sasvim fina primanja, koja sam zaradim… ali iskreno, život bi mi bio isti sa ovih 1000 i sa 10000e mjesečno… dalje, imam ambicije da pokrenem tj da proširim privatni posao kojim se inače bavim “sa strane”, dje bih mogao da napravim neke za naše prilike jako ozbiljne pare… razmišljam o tome skoro svaki dan, ali ne motiviše me profit tj zarada, koliko sami taj izazov, da pokažem sebi i drugima da sam sposoban da napravim jaku, profitabilnu firmu… Nijesam obišao svijet, i nesto nijesam u tom fazonu da uzmem ruksak i ćao, mada sam razmišljao tome s vremena na vrijeme, ali morao bih da napuštim posa koji volim i koji me koliko-toliko ispunjava…
    A đevojke mi nemojte pominjat, nije da se hvalim, nijesam zavodnik niti j+bač na baterije, ali imao sam ih raznih i malo bi mi bilo 30 postova kad bih krenuo da pišem o njima… Iii, što bih treba sad da radim, da pravim đecu…? još sam mlad da bih se ostvario u ulozi roditelja, koja mi opet, ne izgleda nešto privlačno i interesantno…

    Na kraju, želio bih da pojasnim da ne more mene neke crne misli, depresija ili nešto slično… Tačno, lijep je osjećaj sjesti neđe sa prijatlejima i popit kafu, predrat neku mučenicu s vremena na vrijeme, poć na neki izlet ili ako već imaš mogućnosti- neđe u inostranstvo, ali opet, sve se to vremenom pretvori u kolotečinu… Svi oni koji kažu drugačije su foliranti koji lažu i sebe i druge, ili jednostavno nijesu sposobni da to shvate… u suprotnom, to su onda istinski srećni ljudi…

    ti svakoga opra samo ne reče šta momak treba da radi
    čekam ovih 30 postova
    Last edited by goozica; 21-06-15 at 20:40.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #42
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    E tuge kad se sa 20 godina upada u kolotecinu...grijeh...
    kako neće, života ti? crossfit sektaši, ragina sektaši, car sektaši...

    evo sad i karting sektaši

    doookleeee?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #43
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Mislim da ovdje pare igraju namjanju ulogu ma koliko neki kukali za njim...

    Ako je nekom zivot kolotecina, neka uradi nesto povodom toga dok ne nadje ono sto ga ispunjava... Obicno je to hobi ali ne mora da bude..

    Neko ce poc' na pecanje, drugi ce sjest' na biciklo, treci ce uzet aparat (ili telefon) pa poc nedje i slikat' nesto itd. itd. Sve je to bez ikakvog putovanja posto ni putovanja ne privlace svakoga a i treba para (ne toliko koliko mnogi misle ali se tesko moze bez centa.. opet tesko, ne i nemoguce)... Fino isprobavas razne stvari dok ne nadjes na nesto sto ti je zanimljivo i sto te ispunjava da radis kontinuirano.

    A ako neko (vidjeh da ima i tih slucaja) i nakon svega toga dodje kuci i kaze 'kako je meni dosadno, sto sad?' onda stvarno ne znam sto da kazem... Idite u Afriku na par mjeseci da volontirate, siguran sam da bi se vratili sa drugacijom pricom...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #44
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Nekad sam putovao svako ljeto, sad se nema, skupljam pare za auto, i onda mi zao svaki cent.

    A rostilj moze mada i to vremenom dosadi.

    A bas bi mi sad odgovarao jedan put nedje van.

    Npr prosle godine i pretprosle sam preko 20 puta bio van drzave. A od proslog septembra ni jednom....
    Kupi auto koje kosta manje nego to za koje skupljas a opterecuje te; otputuj za ostatak nedje u jesen a ne tokom ljeta; napravi listu nekih stvari koje zelis da uradis, sta god to bilo, i vidi na cemu si na kraju ove godine, pa novu listu.
    Djevojku ili ostavi ili se vadite iz kolotecine.
    Upoznaj neke nove ljude.
    Posao..


    And when you dream, dream big.
    Sa druge strane straha su sve najbolje stvari u životu.

  20. #45
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    imas posao,djevojku,uskoro i auto,ne znam sta bi vise.
    osim,naravno slobodnog vremena,koje takodje imas.

    mogu da razumijem da ljudi koji rade od jutra do mraka bez slobodnog dana u
    padnu u kolotecinu,ali ti imas vremena za neke stvari koje volis/bi volio da radis u slobodno vrijeme.osim ovoga sto ti forumasi predlozise,moj ti je savjet da se klonis drustvenih mreza,mislim da ces se bolje osjecati.

  21. #46
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    imas posao,djevojku,uskoro i auto,ne znam sta bi vise.
    osim,naravno slobodnog vremena,koje takodje imas.

    mogu da razumijem da ljudi koji rade od jutra do mraka bez slobodnog dana u
    padnu u kolotecinu,ali ti imas vremena za neke stvari koje volis/bi volio da radis u slobodno vrijeme.osim ovoga sto ti forumasi predlozise,moj ti je savjet da se klonis drustvenih mreza,mislim da ces se bolje osjecati.
    To je to. Ko ne vjeruje neka proba.

  22. #47
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Nema nade za ovo sto se desava ovom mladom svijetu.
    Vala ne, kad ne shvata da je kolotečina privilegija... T najbolje znaju pariski klošari kod kojih sam bio na praksu...
    - M -

  23. #48
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    promijeni ruku
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  24. #49
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Mene ovo zanima. Kažu ljudi putovanje te promijeni. Ali ima ljudi ovdje na forumu iz čijih sam postova zaključio da su dosta proputovali a koji se nerviraju za iste stvari za koje se i mi koji nismo toliko putovali nerviramo.

    Znači ni putovanje kao put ka prosvijetljenju nije bogznašto.

  25. #50
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kako neće, života ti? crossfit sektaši, ragina sektaši, car sektaši...

    evo sad i karting sektaši

    doookleeee?
    Obraza mi sve sekte.I ovaj rofi biciklista sa ovim sektaskim flajerom sprdnja.Inace kad smo kod sekti probaj sa Jehovinim svjedocima.Mislim da bi te to ispunilo.Jednostavno ti ljudi su uvijek skockani setaju druze se i imaju pricu.Mislim da bi te to privuklo i da bi ti nasao smisao zivota u tome.Uglavnom da bi covjek bio srecan i da bi nasao smisao zivota mora biti dio jedne sekte.Bila to crkva,krosfit,biciklizam covjek se mora uvalit u te zajednice sektaske.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koraci do vještačkog života
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-09-15, 22:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •