Page 4 of 121 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 76 to 100 of 3013

Thread: Naš Bog je jedan

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    E vidis, ja bas smatram da su ovakvi ljudi i najopasniji i da ih vjerovatno treba zatvorit'. Ozbiljan sam.

    Jer bez dubokog ulazenja u psihologiju, mnogi ljudi rijedje ili cesce snove dozivljavaju 'ozbiljno'. Nekad se oni cine toliko realnim da covjek kad se probudi nije ni siguran da li je to sanjao ili je stvarno bilo. I nije to trenutak bunila nego nekad to traje dok ne nadje nacin da se (raz)uvjeri sta je zaparavo bilo - java ili san.

    I uzmimo realan primjer da ti sanjas da ti se bog obratio i rekao ti da pobijes svoju familiju jer si recimo prethodno imao nekih problema sa njima (da ne sirim pricu previse) i tebi taj san bude toliko realan da stvarno povjerujes u to. I na kraju, prije nego se uvjeris u to da je bio samo san, ti pokoljes sve svoje... Nemoj ovo shvatit' licno sto se tice tebe i tvoje familije (ja vam sve najbolje zelim) nego samo sagledavam, po meni realan, primjer.
    Prvu viziju kad sam saznao da zaista Bog postoji, ja sam vidio nebo otvoreno i Kosmos kao zjenicu oka nadamnom. Nikad nista ljepse u zibvotu nisam vidio. I cucnuh da se divim tome sto sam vidio kad odjednom vatrene kugle pocese da padaju sa neba na ljude oko mene koji su u panici bjezali. Ja sam se veoma bio uznemirio zbog toga sto sam vidio.

    Pa sam imao viziju i citao Kuran u snu a nikad ga u zivot vidio nijesam prije. I kad sam ga nasao ja sam vidio da je ta vizija bila istinita.


    Kad sam pricao ljudima o tome, neki su mi govorili da sam poludio, drugi ispod oka gledali a ko zna jeli ikog bilo ko je vjerovao. E pa vrijeme pokazuje sve. Ja samo Boga falim na svakom dobru sto mi je ucinio i ja znam da On ne uci ljude da rade zle stvari no je za tu namjenu ostavio crnog djavola da ih vara i zanosi.


    A to sto ljudi mogu da garantuju da nece pamet izgubit bilo koji momenat i sebe potpuno upropastiti, to mosh macku o rep objesiti.

    Aj da vidimo sta ce biti. Oce li zaista ovi sto im je mudrost da se posprduju onome o cemu nista neznaju bit od koristi.

    Novine su svaki dan pune slucajeva dje ljudi djavoljijem putem ojdu i zavrshe a dan prije toga su mislili da su najpametniji na svijet.

    Pohlepa, zavist, ljuboimora i citava armija nagona kad stisne ljude koji kocnica nemaju navedu na najgnusnije stvari. Jedino oni koji ma je Bog dao snagu duha da odole tim izazovima ce uspjet da ih savladaju.

    Ali ko sto rekoh vidjecemo. Za kraj da zakljucim sa Solomonovom recenicom:

    Strah od Boga pocetak je svake mudrosti.


    Last edited by Ego_and_his_own; 18-06-15 at 03:54.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Strah ne moze biti pocetak nicega.

    A zamisli kako si ti los covjek kad pricas o ljubavi i spoznaji Boga a ubio bi rodjeno dijete.

    Nije li to kontradiktorno sa 'ne ubij' bozjom zapovijesti?
    Nije li onda bog paradoksalno stvorenje posto je u konfliktu sam sa sobom jer je on donio zakon Ne ubij a kaze ti da ubijes?
    Nije li isti taj Bog ubio na stotine hiljada potopom i u Gomori?

    Religija je stvorena upravo za prostodusne ljude kao sto si ti. Da vjeruju da su odabrani, da sluze necemu, da ih Bog voli... Kako bi dali sebi neku svrhu posto im je zivot beznacajan i za sobom nece ostaviti traga....
    One Ring to Rule them all...

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Prvo sam mislio da si neki klinac, pa vidjeh neko ima tvoj quote da si fakultet zavrshio...

    Idesh odje unakolo po ovom forumu pa se samo sprdash ljudima. Te su ti neki vjernici odje zajebanti te suplji na vrh glave te momci sa durmitora irvasi i ko zna sto sve si pisao da nisam vidio.

    Samo na ovom postu se moze vidjet kako rijeci izvrcesh, istinu ne govorish i snujesh puste snove.

    Znash sto neka mene Bog prsa rasiri prema ljudima koliko idje moze, a kome ih je stisnuo uz njihovu saglasnost taj nek se nosi sa time.

    A te tvoje mentalne konstrukcije... neznam sto da ti recem vishe. Mozda bolje nista.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Bjezi sceko odavde ako te nije ko sveza e cesh prsnut i ti.

    Kakvi ste vi salabajzeri.

  5. #80
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,076
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    A on je odabran da nam odje na forumu mozak ispira njegovim glupostima. Puka si ti brale potpuno nema tebi spasa kakve ti vizije imas. Tacno cu zavoljet ove teme svaki dan novu neku pokrenes.
    Last edited by Sceko; 18-06-15 at 08:07.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Dobro mi rekose, leglo spijuna i izopacenjaka. Gubi se bre odavde spasi si od napasti.Ili ostani pa pricaj kako si prinudjen, kako ocesh.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nasi preci, makad dobri dio njih, je pravu vjeru vjerovao.



    Tako da za price ovih danasnjih neznavenika oni izgovora nece imat. Da ste potomci nekih koji neznaju i da nemate u vasoj istoriji sve sto bi ste trebali znat vi bi ste mozda izgovora imali ovako: "Sitno je to za sta ste se prodali".

  8. #83
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,057
    Thanks Thanks Given 
    3,975
    Thanks Thanks Received 
    6,548
    Thanked in
    3,120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    To je dokument koji je Prorok Muhamed potpisao i ostavio na cuvanje u manastiru na Sinaju u kojem pruza veliku zastitu Hriscanima i naziva ih svojim gradjanima. Stavku po stavku je naveo cega treba Muslimani da se uzdrze i kako treba da se ophode prema hriscanima u raznim situacijama od njihovog prava da posjecuju svoje crkve i praktikuju vjeru do neplacanja poreza i slicno.

    Muhamed je zaista bio veliki covjek! Moje veliko postovanje prema njemu kao covjeku! On je poslednji prorok koji ce nam doci sto znaci da ono sto je proreceno hriscanima blizu.


    Evo dio je odje preveden

    http://balkanbreakingnews.com/pismo-...skim-monasima/
    baš je divno besjedio... šteta što je pismo ostalo samo eksponat.

    Niko od nacije(muslimana) ne smije da se ogluši o ovaj zavjet do poslednjeg dana (kraja svijeta).
    gdje mogu da nađem više o kraju svijeta?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #84
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jest da nije direktno za temu vezano, al ima proročanstvo da će pred kraj svijeta mnogo muslimana i jevreja preći u hrišćanstvo. Može se nać online.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    baš je divno besjedio... šteta što je pismo ostalo samo eksponat.

    gdje mogu da nađem više o kraju svijeta?
    Nije to exponat vec legalni dokument od najvise vaznosti posle Qurana u Islamu. A to sto su se mnogi oglusili o tome, to samo govori o broju "prekrsioca". Ka ono kod nas "Zakon koji se ne primjenjuje".

    A masu ljudi je ispostovalo taj dokument ali ne od prinude vec od drage volje sirom svijeta.




    A sto se tice kraja svijeta o njemu je najivse napisano u Otkrovenju Jovanovom, a spomenuto je kroz skoro sve proroke na jedan ili drugi nacin.

    Kraj svijeta ima dvije konotacije. Licna Smrt i momenat kad ce na zemlji doci do totalnog kolapsa prirode, zemljotresi, bolesti i muke na sve strane. Kad ce ljudi proklinjati Boga i najruznije stvari govoriti o Njemu.

    Citava serija dogadjaja ce prethoditi tome i tokom toga. I tad ce bit izrecen Sud nad onima koji zivljahu na zemlji i svaka dusha bit ispitana. Svaku rijec koju su prevalili preko usta, svako djelo pocinjeno bit ce otkriveno.

    Tad ce biti razdvojeni ljudi koje je Bog izabrao da budu cisti i uci ce u vjecni zivot sa onima slicnim sebi i zivjece zajedno.

    A ovi drugi... te budu nadjeni da su svasta cinjeli na zemlji njima su obecane najstrasnije muke.

    Moj nekadasnji komsija je napravio bash interesantnu pjesmu sa tim motivom.


  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Samo na ovom postu se moze vidjet kako rijeci izvrcesh, istinu ne govorish i snujesh puste snove.

    Sta sam slagao ? Koji su pusti snovi ?
    One Ring to Rule them all...

  12. #87
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Ako se Hrišćanka udaje za muslimana, to se ne smije desiti bez njenog odobrenja. Ona ne smije biti spriječena da posjećuje svoju crkvu da se moli. Njihove crkve se moraju poštovati. Njihove obnove se ne smiju sprečavati, kao ni svetosti njihovih zavjeta. Niko od nacije(muslimana) ne smije da se ogluši o ovaj zavjet do poslednjeg dana (kraja svijeta)."

    Za ovo ima dokaza da su muslimani dobro poštovali prvi dio teksta, ali isto tako neki današnji muslimanski mislioci žestoko kritikuju pretvaranje crkve u Istambulu u džamiju.

    Ovđe se indikativno pojavljuje ideja, da treba slušat šta se kaže, ne interpretirat po svom mišljenju, koje je često pogrešno. Tj. ne treba dozvoliti sebi da Božiju volju, mudrost dovodimo u pitanje, čak i ako treba žrtvovat svog sina, po priči o Avramu, koja je predivan inače primjer i teološki davno razrađena i potvrđena tema. Sam opis događaja je jedinstveno dubok, jasan, koncizan i primjeljnjiv na bezbroj sličnih situacija, koje ljudi iz raznih razloga, pogrešno vide i griješe. Kraj same priče je inače najveće opravdanje i rasterećenje sukoba unutar čovjeka, koji bivaju poništeni, Božijim opravdavanjem nakon sgledavanja jačine vjere Avrama. Ona životinja se na kraju slučajno pojavljuje?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam shvatio da na ovaj svijet ne postoje razlicite vjere, vec samo jedna. A oni koji su se izdijelili... Nadjoh da je izreceno u Kuranu tacno. Oni su se podijelili od ljubomore i zavisti medjusobom i to upravo kad im je doslo saznanje o ovome sto rekoh.

    Upravo citava ova tema je posvecena tome.

    Mi sigurno nemozemo promijeniti sto se desilo i sta se deshava u svijetu i te podjele koje su iskonstruisane. Zato u ovom dokumentu Muhamed napominje a i u Kuranu je to izreceno pa i u Bibliji da ce svaki vjerovjesnik svjedociti protiv svojih sledbenika.

    Pa ce taj dan mnogi govoriti slicno "nijesmo li vjeru u vase ime sirili i vasim imenom se kitili" a bit ce im odgovoreno "odstupite od nas ne poznajemo vas" jer nijesu obavezu koju su uzeli na sebe da ce Rijec Boziju postovati i da iz nje nece nista sakrivati no su cinjeli sto im je drago i prelazili sve granice.

    Rijec je izrecena:

    One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! - Al-Baqara - Krava 62
    Last edited by Ego_and_his_own; 18-06-15 at 09:42.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mi smo ljudi samo dogovorni za ono sto mi licno cinimo. Zar treba posebno naglasavati da ja nemgou bit odgovoran sto drugi koji sebe zovu hriscanima rade? Ja bih zaista zaustavio kad bih mogao kad nasu vjeru pokusavaju da ocrne svojim postupcima i ruznim djelima.

    A pogledajte samo sta rade od Muslimana. Kako zele da njihovu vjeru ocrne da je ljudi omrznu i njih sve sa njom.

    Eh...

  15. #90
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    gdje mogu da nađem više o kraju svijeta?
    Pogledaj oko sebe, svud đe odeš i sve što vidiš je prikaz kraja, svijet samo propada i degradira se grijehom ljudskim. Šta se sve danas zlo i naopako dešava, sve ćešče i masovnije?
    Ima dosta materijala online, teorija, razmatranja, shvatanja itd.

    Pitanje razumijevanja svih tih dešavanja, je najvažnije i najkomplikovanije.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    To sigurno. Trebaju ljudi sami da procitaju pa i nek vide sto drugi misle i kako tumace, ali se definitivno slazem sa tobom da je pitanje koliko i kako razumije ko. Tako da lise generalnih odrednica koje su jasne iz knjige i ono sto mozemo vidjeti oko sebe da se deshava... vrijeme je blizu.

  17. #92
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Mi smo ljudi samo dogovorni za ono sto mi licno cinimo. Zar treba posebno naglasavati da ja nemgou bit odgovoran sto drugi koji sebe zovu hriscanima rade? Ja bih zaista zaustavio kad bih mogao kad nasu vjeru pokusavaju da ocrne svojim postupcima i ruznim djelima. A pogledajte samo sta rade od Muslimana. Kako zele da njihovu vjeru ocrne da je ljudi omrznu i njih sve sa njom.
    Zlo i naopaki i pogrešno i iskrivljeno nije originalno bilo u ljudskoj prirodi. Jednostavni su nedvosmileni opisi iz religiozne literature. Zlo je nešto što je čovjeku prikazano, na nepravilan način i od tada ga čovjek prihvata misleći iz prostodušnosti svoje da je dobro, jer ga ne poznaje kakvo je u stvari. Kada se ono sagleda i spozna u svom crnilu svom ono se odbacuje od strane ljudi kao pogrešno i naopako. Kod nekih je ova spoznaja, skoro pa trenutna, kod nekih treba manje, kod nekih više vremena, a ima i nekih koji nikad ne spoznaju crnilo zla. Ljudi sada imaju mogućnost da odaberu, pitanje je šta će odabrati, Bog ih ne tjera i ne prisiljava, već im je prepustio da sami odaberu, ali im je ipak preko proroka i religioznih knjiga objasnio kako stvari zapravo stoje.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #93
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja sam shvatio da na ovaj svijet ne postoje razlicite vjere, vec samo jedna...
    Svaka vjera kaže Bog je jedan. U hrišćanstvu je Bog jedan, ali su tri lica Božija. Komplikovano, ne nije, čak je vrlo jednostavno.

    Ipak, ideja opisana u tvom tekstu, je potencijalno vrlo opasna, naročito za neka buduća vremena, ako se pogrešno protumači.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja se bojim da je opasnije to sto si ti rekao jer u Bibliji nidje se to ne spominje.

    A u Kuranu je receno koliko je to opasno.

    Nevjernici su oni koji govore: “Bog je jedan od trojice!” A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane. #
    Zašto se oni ne pokaju Bogu i ne zamole oprost od Njega, ta Bog prašta i samilostan je. #

    No nek svak bira sebi put i u sta ce vjerovati. Ja sam se nekad sjekirao oko toga a sad shvatam da od toga nema aira.

    Ponovljeni zakon:
    4 Čuj, Izrailju: Gospod je Bog naš jedini Gospod.
    5 Zato ljubi Gospoda Boga svog iz svega srca svog i iz sve duše svoje i iz sve snage svoje.
    6 I neka ove reči koje ti je zapovedam danas budu u srcu tvom.
    7 I često ih napominji sinovima svojim, i govori o njima kad sediš u kući svojoj i kad ideš putem, kad ležeš i kad ustaješ.
    8 I veži ih sebi na ruku za znak, i neka ti budu kao počeonik među očima.
    9 I napiši ih na dovratnicima od kuće svoje i na vratima svojim.


    A evo iz Veda




    A evo iz Kurana

    Last edited by Ego_and_his_own; 18-06-15 at 10:56.

  20. #95
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    ... “Bog je jedan od trojice!” ...
    Može da se shvati da je od tri samo jedan Bog. Zalazimo u dublju teološku priču, možda bez potrebe. Ja sam ipak napisao "Bog je jedan", onda sam dodao "ali su tri lica Božija", što ne znači da imamo tri Boga, već jednog.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Znam ja to ali vidji kakve to efekte ostavlja na ljude. Da bi ta teorija imala ikakve osnove ona bi morala lako nac uporista u Bibliji a ja sam Bibliju procitao milion puta i nidje nisam nasao osnove za to. A mosh naci na ovom forumu da sam ja nedje davno ustvrdio slicno kao ti jer sam ucen da je to osnova nase vjere dok nisam razmislio i prestao da podrzavam tu teoriju.

  22. #97
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,390
    Thanks Thanks Given 
    2,826
    Thanks Thanks Received 
    4,710
    Thanked in
    2,481 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja sam shvatio da na ovaj svijet ne postoje razlicite vjere, vec samo jedna.
    Ego, jesi li ti Bahai-sta?

    Citajuci mnoge tvoje post-ove samo mi je to neko objasnjenje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #98
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,833
    Thanks Thanks Given 
    1,664
    Thanks Thanks Received 
    2,060
    Thanked in
    850 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja se bojim da je opasnije to sto si ti rekao jer u Bibliji nidje se to ne spominje.

    A u Kuranu je receno koliko je to opasno.

    Nevjernici su oni koji govore: “Bog je jedan od trojice!” A samo je jedan Bog! I
    U svim kulturama postojao je panteon bogova. Postojao je glavni bog a ostali su bili samo njegovi aspekti uglavnom za zodijak vezani. Tako da u principu politeizam kao takav sustinski nije ni postojao. Tako je i sa hriscanstvom. Imao si do skora tri aspekta, a od skora cetvrti Djevi Mariju. Tako i treba jer je tetrada ili kvaternio u pitanju. Ti si pomenuo Pitagoru i broj jedan/monada. Pogledaj znacenje monade, duade, trijade i tetrade. Dakle jedan Bog, a vise aspekata. Kao sto smo rekli islam je mlada religija i daleko od savrsene. Predstoji im dug put ali mislim da i oni kao i hriscanstvo nemaju sanse za uspjeh. Zasto kazem nemaju sanse. Zato sto je sadasnja dogma materijalisticka dok prava vjera treba da pociva na temelju filozofije, religije i nauke. Treba se vratiti osnovama istoka, egipta, anticke grcke odakle su religija, nauka i filozofija i pocele svoj put kao jedno dok ih crkva, drzava i rulja nisu razdvojili. Ovo troje su znani i kao predrasuda, strah i neznanje. Pod ruljom podrazumjevam dogmase i njihovu zabludu da gore ipak ima nekog.



    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 18-06-15 at 11:30.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ego, jesi li ti Bahai-sta?

    Citajuci mnoge tvoje post-ove samo mi je to neko objasnjenje...
    Ja sam ti Fidele prosto vjernik. Mogu bit musliman(sto je zapravo isto to samo na arapski), hriscanin, budista, hindu, Sikh itd to jest ko god koji vjeruje u Jednog Boga.

    E sad ti medju svima njima mosh naci vulgarne, koji malo znaju, koji vise od malo znaju i koji znaju. Ovih je zadnjih najmanje i ne uvijek na celu tih grupa ako ikad.

    Sam covjek pred Bogom bi bilo mozda najkorektnije i najiskrenije reci.

    Jer moze svako vidjet da su se svi oni izdijelili u grupice i ne slazu se oko ovoga i oko onoga. Mene to ne zanima mnogo da ti pravo recem.

    Ja sam uvjeren da je ona vizija koju sam imao i kad sam nakon nje doveden da procitam Psalm 32:8 da sam razumio da ce mi Bog pokazati pravi put pa pratim Istinu iz Njegovih knjiga a ne ljude koji imaju intepretacije svoje. Jer je jasno da se ljudi ne slazu, a mislim da je to zbog toga sto ne razumiju najbolje pa se zato ne slazu. A nije da nisam naucio od ljudi dosta i nasao vrlo ozbiljnih intepretacija sa kojima sam se slozio i uzeo u obzir.

    Zato ja rekoh, i Svete Knjige potvrdjuju to - svaki je covjek odgovoran za svoju licnu vjeru a ne vjeru drugih ljudi.
    Last edited by Ego_and_his_own; 18-06-15 at 11:43.

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Eto i Muhamed se mnogo brinuo zbog ljudi koji nisu sceli da vjeruju pa mu je receno: Mi nismo tebe postavli da im budesh cuvar.

    I nekoliko je to puta ponovljeno njemu u slicnim formama. A ja ga razumijem.

    I mislim(ili bolje rec nadam) da sam prebrodio to, a dokaz moze bit samo moj nacin pisanja. Jer ja nisam niodkoga trazio da prihvati nesto sto sam ne razumije i sam uvidi da ga treba prihvatiti.

    A ovi sto ponavljaju lazi ako njih ocete da slushate sto sam ja rekao a ne mene , opet to je vas izbor.

    Oni sigurno ne govore istinu nit imaju uporista u onome sto ja govorim.

Page 4 of 121 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem jedan flagship, jedan remorker
    By Philia in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-17, 08:01
  2. Kupujem Jos jedan HDD 80 gb
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-01-13, 22:14
  3. KOLEKTIVNI UGOVOR, jedan na jedan ili PLUS POLITIKA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-11, 15:59
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 20:47
  5. m:tel “Prijatelji jedan na jedan”
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 01:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •