Page 11 of 121 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast
Results 251 to 275 of 3013

Thread: Naš Bog je jedan

  1. #251
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Mene je glava zaboljela od ovoga posta, ne znam kako možete.
    ja ga ni ne pročitah do kraja, ali zamisli da te neko optužuje da činiš zlo, neko ko kolege naziva šalabajzerima i bezobraznicima. jednako sa amfilohijem koji sebi dozvoljava da kune. i neko ko svom saputniku kaže da je on glava kuće i da na lijepo može dobit ono što on odluči je li dobro.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #252
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    I mene glava boli. Eto vidish i vjernike i one koji ne vjeruju glava moze da zaboli isto ka sto nas sunce zna jednako ogrijati.
    naravno da može da te zaboli, i ti si od krvi i mesa, nisi ništa posebniji od tamo nekih nevjernika.
    dobro je da si to shvatio. dobro za tebe.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #253
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam tebi pruzio ruku ti je nisi prihvatila.

    A Sceku ja povlacim tu rijec jer je i on povukao svoju. Ljudi mogu da povucu rijec i da pruze ruku. I da prijatelji postanu ako ne makar ne neprijatelji.

    A ti koja gledash manu da mi nadjesh u rijeci. Gledaj i dobro otvori oci. Mada bi bolje bilo svoje da vidish.

  4. #254
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja sam tebi pruzio ruku ti je nisi prihvatila.

    A Sceku ja povlacim tu rijec jer je i on povukao svoju. Ljudi mogu da povucu rijec i da pruze ruku. I da prijatelji postanu ako ne makar ne neprijatelji.

    A ti koja gledash manu da mi nadjesh u rijeci. Gledaj i dobro otvori oci. Mada bi bolje bilo svoje da vidish.
    čekaj, kao jedan vjernik, daš mi nogu i onda mi pružaš ruku? zar ne treba ti kao jedan vjernih na svaku nogu da uzvratiš rukom?

    a ako ja gledam da nađem manu, to isto ti radiš, samo što ne vidiš, jer si veliki vjernik.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa dobro ako sam ti ja dao nogu na tvoju ruku ispruzenu, tesko ga se meni. A ako sam te samo cusnuo da prestanesh na tvoje mlataranje na mene i nogama i rukama onda nisam tako lose prosao.

  6. #256
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    zar ne treba ti kao jedan vjernih na svaku nogu da uzvratiš rukom?
    idemo opet.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #257
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A ne idemo.

  8. #258
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sve ovo vazi i za vjernike i za nevjernike. Mi smo ljudi isti.

    I nevjerniku se nepravda dogadjaju i nisu oni zasluzili sve u zivotu niti ima iko pravo da ih neprilicno tretira no neki samo neznaju. A nepravdu nema pravo ni jedan covjek da ucini bio vjernik ili ne.

    I ja nisam znao, samo nisam tvrdio da Boga nema no sam vazda mislio da ja neznam i da je moguce jer ocigledno ja cvrstog odgovora na ovo sve u ovom zivotu nisam imao da sam se smio usuditi tako nesto da ustvrdim.

    Pa me je Bog uputio. Sad znam.

  9. #259
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sceko,

    Ja sam istrazivao sve to i ja cu ti rec da ni u ovim Jevandjeljima nidje nema da je Isus ustvrdio da je Bog vec naprotiv on je masu puta ponovio da je on od Boga poslan i ucio je ljude da se samo Bogu mole.

    Evo sam nedje prije pokupio ih dosta:
    Jer on sam svjedoci o svome prorostvu:

    Jer nisam ja zborio sam od sebe, nego onaj koji me posla - Otac - on mi dade zapovijed što da kažem, što da zborim.

    I svjedoci:


    Ja sidjoh sa neba ne da cinim svoju volju, vec volju oca koji me posla

    I svjedoci:

    Jer nisam ja zborio sam od sebe, nego onaj koji me posla - Otac - on mi dade zapovijed što da kažem, što da zborim.

    I svjedoci:


    Zaista, zaista, kažem vam: nije sluga veći od gospodara niti poslanik od onoga koji ga posla.

    I svjedoci:

    Opominjite se rijeci koje vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara niti poslanik od onoga koji ga posla.

    I svjedoci:


    A Isus povika: "Tko u mene vjeruje, ne vjeruje u mene, nego u onoga koji me posla; 45 i tko vidi mene, vidi onoga koji me posla.


    17To Isus dorece, a onda podiže oci k nebu i progovori: "Oce, došao je cas: proslavi Sina svoga da Sin proslavi tebe 2 i da vlašcu koju si mu dao nad svakim tijelom dade život vjecni svima koje si mu dao. 3 A ovo je život vjecni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista. 4 Ja tebe proslavih na zemlji dovršivši djelo koje si mi dao izvršiti. 5 A sada ti, Oce, proslavi mene kod sebe onom slavom koju imadoh kod tebe prije negoli je svijeta bilo. 6 Objavio sam ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta. Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i rijec su tvoju sacuvali. 7 Sad upoznaše da je od tebe sve što si mi dao 8 jer rijeci koje si mi dao njima predadoh i oni ih primiše i uistinu spoznaše da sam od tebe izišao te povjerovaše da si me ti poslao. 9 Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji. 10 I sve moje tvoje je, i tvoje moje, i ja se proslavih u njima. 11 Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi. Oce sveti, sacuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi. 12 Dok sam ja bio s njima, ja sam ih cuvao u tvom imenu, njih koje si mi dao; i štitio ih, te nijedan od njih ne propade osim sina propasti, da se Pismo ispuni. 13 A sada k tebi idem i ovo govorim u svijetu da imaju puninu moje radosti u sebi. 14 Ja sam im predao tvoju rijec, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. 15 Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih ocuvaš od Zloga. 16 Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. 17 Posveti ih u istini: tvoja je rijec istina. 18 Kao što ti mene posla u svijet tako i ja poslah njih u svijet. 19 I za njih posvecujem samog sebe da i oni budu posveceni u istini. 20 Ne molim samo za ove nego i za one koji ce na njihovu rijec vjerovati u mene: 21 da svi budu jedno kao što ti, Oce, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao. 22 I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jed no - 23 ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio. 24 Oce, hocu da i oni koje si mi dao budu gdje sam ja, da i oni budu sa mnom: da gledaju moju slavu, slavu koju si mi dao jer si me ljubio prije postanka svijeta. 25 Oce pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me ti poslao. 26 I njima sam ocitovao tvoje ime, i još cu ocitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima - i ja u njima."


    A ima i ovo:

    "I dok je izlazio na put, dotrči netko, klekne preda nj pa ga upita: 'Učitelju dobri, što mi je činiti da baštinim život vječni?' Isus mu reče: 'Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar doli Bog jedini!

    Eto pa ti sam reci jeli ovo dovoljno dokaza protiv onoga sto neki tvrde.


    A sto se tice Jevandjelja koja su u Bibliji ti mozes vidjeti da je u njima masu komentara a ako pogledash neka druga kao Tomino i sl ti cesh vidjet da tu komentara nema vec samo izreke koje je Isus govorio.

    A kako je ova Biblija koju imamo mi dosla do svog postanka tu je duga prica i reci mi ako si zainteresovan za detalje koje ja znam pa otale mozesh sam istrazivati. Samo znaj da Biblija ima nekoliko verzija i da nisu sve iste. Katolicka verzija ima nekoliko knjiga koje grcka nema, a obijama fale neke knjige koje u druge Biblije postoje, kao na primjer Etijopijska Pravoslavna Crkva koja je jedna od najstarih hriscanskih crkava i
    cija Biblija sadrzi dokument vrlo interesantan a koji je bez neke osnove izostavljen i ostalih Biblija.

    A u sledecem postu cu ti reci sta su zapravo ove knjige i kako im treba pristupiti da bi se razumjele.
    Last edited by Ego_and_his_own; 20-06-15 at 10:58.

  10. #260
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    2,445 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Kako je čovjeku nenaviknutom na razmišljanje teško odgovorit fino je pokazala ova tema.
    Totalno si u pravu. Samo se bojim da ni sam nisi svjesan ko ovdje ne razmislja svojom glavom nego se vodi tudjom. I glavom i 'stihovima' sa neta.


    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    E sad, neke zanimljivije stvari. Fidel, ako čovjek živi po pravilima "neke svete knjige" to je njegov način života (i valja mu se malo posprdnut), zašto isključit mogućnost da i on, isto kao i ti, uživa u životu.
    Ja sam rekao da ja uzivam u zivotu, nisam rekao da bilo ko drugi NE uziva u njemu. Opet citas onako kako tebi odgovorara i izvodis sam zakljucke onako kako se tebi svidi...

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Dalje, mogu razumjet ovu mržnju prema Bogu jer nije sve napravio kako bi ja volio (uh, kako je mrzan...), ali odakle ovo nepoštovanje prema Isusu? Što ti je on, jadan, skrivio?
    Ne razumijes ti nista izlgeda moj Raulio. Ja ne mogu da mrzim nesto sto ne postoji. Isto tako ne mogu da mrzim ni boga ni isusa ni 'djevicu' Mariju. Ni da mrzim ni da postujem.

    Sto se tice ostatka 'teksta', ne bih ni komentarisao jer izgleda vi ovdje unosite neki vas privatni zivot a onda kad neko komentarise na isti naljutite se i prijetite. Tako da necu nista komentarisat' na to.

    Sto se samih svetih knjiga tice i sl. imam jednu finu slikicu...



    P.S. Sa ovim Egom sam zavrsio. Co'ek ne zna nista da napise bez da lijepi 'stihove' sa neta.

    A kad bi ja poceo da lijepim stihove genocida i svakakvih zlocina iz biblije i kurana onda bi promjenio temu ili me optuzivao da ja te stihove ne razumijem ma koliko oni jasni bili... (kao one na prethodnoj strani koje su svi iskulirali jer izgleda nemaju sto da kazu)
    Last edited by Fidel Castro; 20-06-15 at 11:09.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #261
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Pa ovo sto si mi naveo sada me vodi ka tome da je moguce da je bio covijek koji je eto pomogao u to vremenu ljude da vjeruju u nesto. Sto ne mora da znaci da je ista od navedenog tacno?
    Last edited by Sceko; 20-06-15 at 11:15.

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ok samo nemoj stati tu da zakljucak donesesh finalni jer tu ima mnogo.

    Vidji ovo:
    Tu Zekerijja zamoli Gospodara svoga: "Gospodaru moj," - reče - "podari mi od Sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš!"

    I dok se on u hramu stojeći molio, andjeli ga zovnuše: "Bog ti javlja radosnu vijest: rodiće ti se Jahja, koji će u Boziju knjigu vjerovati, i koji će prvak biti, i čedan, i vjerovjesnik, potomak onih dobrih."

    "Gospodaru moj," - reče - "kako će imati sina kada me starost ophrvala, a i žena mi je nerotkinja?" - "Eto tako", - reče On -, "Bog čini što On hoće".

    "Gospodaru moj," - zamoli on - "daj mi neki znak!" - "Znak će biti" - reče - što tri dana s ljudima nećeš moći govoriti, osim znakovima. I često spominji Gospodara svoga i hvali Ga krajem dana i izjutra!"

    I kada andjeli rekoše: "O Marija, tebe je Bog odabrao i čistom stvorio, i boljom od svih žena na svijetu učinio.

    O Marija, budi poslušna svome Gospodaru i licem na tle padaj i sa onima koji molitvu obavljaju i ti obavljaj!"

    To su nepoznate vijesti koje ti objavljujemo. Ti nisi bio među njima kada su pera svoja od trske pobacali da bi vidjeli koji će se od njih o Mariji brinuti, i ti nisi bio među njima kad su se prepirali.*

    A kada andjeli rekoše: "O Marija, Bog ti javlja radosnu vijest, od Njega Riječ: ime će mu biti Mesija, Isus, sin Marijin, biće viđen i na ovome i na onome svijetu i jedan od Allahu bliskih;

    on će govoriti ljudima još u kolijevci, a i kao odrastao, i biće čestit"-

    ona reče: "Gospodaru moj, kako ću imati dijete kada me nijedan muškarac nije dodirnuo?" - "Eto tako" - reče - "Bog stvara što On hoće. Kada nešto odluči, On samo za to rekne: ’Budi!’ - i ono bude."

    I poučiće ga pismu i mudrosti, i Tori i Jevandjeljima,

    i poslati kao poslanika sinovima Israilovim: "Donosim vam dokaz od Gospodara vašeg: napraviću vam od ilovače nešto poput ptice i puhnuću u nju, i biće, voljom Bozijom, prava ptica. I iscijeliću slijepa od rođenja, i gubava, i oživljavaću mrtve, voljom Allahovom, i kazivaću vam šta jedete i šta u domovima svojim gomilate; to će, uistinu, biti dokaz za vas, ako pravi vjernici budete;

    i da potvrdim istinitost Tore, objavljenoj prije mene, i da vam dopustim nešto što vam je bilo zabranjeno. I donosim vam dokaz od Gospodara vašeg - zato se Boga bojte i mene slušajte -

    Bog je doista i moj i vaš Gospodar, pa se Njemu klanjajte; to je Pravi put!"

    A kada se Isus uvjerio da oni neće da vjeruju, uzviknuo je: "Koji će biti pomagači moji na Bozijem putu?" - "Mi" - rekoše učenici - "mi ćemo biti pomagači Bozije vjere, mi u Boga vjerujemo, a ti budi svjedok da smo mi poslušni Njemu.

    Gospodaru naš, mi u ono što Ti objavljuješ vjerujemo i mi poslanika slijedimo, zato nas upiši među vjernike!"

    I nevjernici počeše smišljati spletke, ali ih je Bog otklonio, jer On to umije najbolje.

    I kada Bog reče: "O Isuse, dušu će ti uzeti i k Sebi te uzdignuti i spasiću te od nevjernika i učiniću da tvoji sljedbenici budu iznad nevjernika sve do Smaka svijeta. Meni ćete se, poslije, svi povratiti i Ja ću vam o onome u čemu se niste slagali presuditi:

    one koji ne budu vjerovali na strašne muke ću staviti i na ovome i na onome svijetu i niko im neće moći pomoći."...

    A onima koji budu vjerovali i dobra djela činili, On će njima punu nagradu dati. - Bog ne voli nasilnike.

    Ovo što ti kazujemo jesu ajeti i Kur’an mudri.

    Isusov slučaj je u Boga isti kao i slučaj Adamov: od zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: "Budi!" - i on bi.

    Istina je od Gospodara tvoga, zato ne sumnjaj!


    Ovo je iz sure o imranovoj porodici iz Kurana.
    Last edited by Ego_and_his_own; 20-06-15 at 11:19.

  13. #263
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Sad mi pomogni u ovom dijelu ljudi su razapeli Isusa i od tada se Bog zar ne vise ne javlja u tim oblicima kao tada nisam cuo za neku slicnu pricu od eto tih koje si ti naveo. Slozio bi se da je sve posle toga laz svi novi proroci nove biblije i mnogo toga sto se sad pojavljuje u javnost? Nemoj mi citirat nista nego samo tvoje konkretno misljenje da li mislis tako.
    Last edited by Sceko; 20-06-15 at 11:27.

  14. #264
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    • “Ako hoćete nešto da uradite -idite do kraja. U suprotnom, ni ne počinjite.”
    • “Ničija patnja nije veća od one koju je priroda odredila.”
    • “Ono što je zlo i ono što su nas učili da je zlo, mogu biti dvije sasvim različite stvari. Društvo nas uči da su određene stvari zle da bi nas držalo u pokornosti.”
    • Kod inteligentnih ljudi uglavnom postoji sklonost da ne vjeruju u ono što mase vjeruju, i najčešće ih to stavi na nišan.
    • Niko te ne može spasiti osim tebe, ti si biće vrijedno spasa. To je rat koji nije lako dobiti ali ako je išta vrijedno pobjede onda je to ovo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ako procitash taj dio jevandjelja ti cesh vidjet da njima nista nije bilo jasno sta se desilo sa Isusem na kraju. U Kuranu kojeg je Isus najavio da ce posle njega bit donijet ljudima je jasno receno da ga nisu razapeli niti ubili. A neki jevreji su se prepirali stalno oko njega i govorili da su ga ubili.A govore i to danas neki od njih.

    Ali zato što su zavjet prekršili i što u Bozije dokaze nisu povjerovali, što su ni krive ni dužne vjerovjesnike ubijali i što su govorili: "Naša su srca okorjela" - Bog im je, zbog nevjerovanja, njihova srca zapečatio, pa ih je samo malo vjerovalo -

    i zbog nevjerovanja njihova i zbog iznošenja teških kleveta protiv Merjeme

    i zbog riječi njihovih: “Mi smo ubili Mesiju, Isusa, sina Marijinog, Allahova poslanika!” A nisu ga ni ubili ni raspeli, već im se pričinilo. Oni koji su se o njemu u mišljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ništa pouzdano znali, samo su nagađali; a sigurno je da ga nisu ubili,

    već ga je Allah uzdigao Sebi. - A Allah je silan i mudar.

    I nema nijednog sljedbenika Knjige koji, kada bude umirao, neće u njega onako kako treba povjerovati, a na Sudnjem danu on će protiv njih svjedočiti.


    Ono sto ti zelim prenijeti od mog znanja jeste da ako mozesh shvatiti da ove knjige su Zakoni (Tora i bukvalno znaci zakon to je sto kod nas zovu stari zavjet koji drze Jevreji mada ne svi) i upustva koje je Bog slao od pocetka svijeta ljudima u raznim periodima ljudskog progresa.

    E sad ja bi volio ako imash neka konkretna pitanja jer nebih da pishem ono sto ce od tebe zahtijevati da bez podloge ikakve prihvatish.

  16. #266
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A nemoze se pogresno protumaciti ako se procita cijela misao. Ako se stane na pola moze.
    Upravo to je stvar o kojoj govorim na više mjesta na ovom forumu. Čitati po pola rečenice, izvlačititi ili mijenjati kontekst na taj način, je omiljena praksa, u odsustvu razumijevanja i znanja.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #267
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Ako se moliš samo kad si u nevolji, onda si u nevolji.

    Nije greška napraviti grešku, ali je greška ponavljati grešku.

    Tvoja uvjerenja te neće učiniti boljom osobom. Tvoje ponašanje hoće.

    Ja sam odgovoran samo za ono što kažem, a ne za ono što ti shvatiš.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #268
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Dunning-Kruger efekat, kao sto rece ASC. Nesposobni su do te mjere da ne mogu da prepoznaju svoju nesposobnost. Neki od njih logiku napadaju, vjerovala ili ne
    Dunning-Kruger efekat, kao sto rece ASC. Nesposobni su do te mjere da ne mogu da prepoznaju svoju nesposobnost. Neki od njih Boga napadaju, vjerovala ili ne
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  19. #269
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Pa ja sam ti postavio pitanje nego mi nijesi odgovorio evo novo cu: da li vise salje uputstva kao tada kao sto kazes "upustva koje je Bog slao od pocetka svijeta ljudima u raznim periodima ljudskog progresa.", tako vidno jer nema slicne price od tada koja se moze tretirati kao istina zar ne?
    Last edited by Sceko; 20-06-15 at 11:40.

  20. #270
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Upravo to je stvar o kojoj govorim na više mjesta na ovom forumu. Čitati po pola rečenice, izvlačititi ili mijenjati kontekst na taj način, je omiljena praksa, u odsustvu razumijevanja i znanja.
    Tacno ti je to.

  21. #271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    Pa ja sam ti postavio pitanje nego mi nijesi odgovorio evo novo cu: da li vise salje uputstva kao tada kao sto kazes "upustva koje je Bog slao od pocetka svijeta ljudima u raznim periodima ljudskog progresa.", tako vidno jer nema slicne price od tada koja se moze tretirati kao istina zar ne?
    Oh izvini. Muhamed je poslednji prorok. Posle njega nema vishe sto znaci da je kraj svijeta (o kome se govori u ovim knjigama) blizu. Znaci ako naidjemo na koga da tvrdi da je prorok posle njega (oko 600 godine posle Hrista) to je znak da to treba odbaciti.

    E sad ima dosta knjiga koja tvrde da su prorostva i knjige od Boga tj poslanika iako nisu siroko poznate. One se mogu samo analizom i usporedjivanjem sa ovim knjigama dovesti do nekog razumnog gledista.
    Last edited by Ego_and_his_own; 20-06-15 at 11:48.

  22. #272
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi stihova alo... Rauliu je ispod casti bilo da odgovori na moj tj Fidelov post, a sad ocekuju da citamo njihove.

  23. #273
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Oh izvini. Muhamed je poslednji prorok. Posle njega nema vishe sto znaci da je kraj svijeta (o kome se govori u ovim knjigama) je blizu. Znaci ako naidjemo na koga da tvrdi da je prorok posle njega (oko 600 godine posle Hrista) to je znak da to treba odbaciti.
    Pa navodili te to na razmisljanje da mozda Bog vise ne postoji? onaj koji je slao svoje poslanike i proroke da uce o njemu. Mislis li da u svojoj misiji nije uspio? jer vjerovatno nesto postoji cim to oznacava da je kraj svijeta blizu.
    Last edited by Sceko; 20-06-15 at 11:47.

  24. #274
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Dunning-Kruger efekat, kao sto rece ASC. Nesposobni su do te mjere da ne mogu da prepoznaju svoju nesposobnost. Neki od njih Boga napadaju, vjerovala ili ne
    Opet pokazujes svoju nesposobnost. Niko ovdje boga ne napada. Jer niko nije dokazao da isti uopste i postoji. Napadaju se vase ideje, koje niste u stanju da dokazete. Lupate, sto bi se reklo iz malog mozga.
    Mislim, koliko ocigledno treba da bude da nemate pojma o cemu pricate. Sto vise znamo o svijetu to manje smisla vasa religija ima. Mislis li da je slucajnost sto postoji na hiljade religija u svijetu i sto, pazi sad, bukvalno nijedna religija nema dokaz svoje ispravnosti i pritom svaka pada na najosnovnijim logickim testovima
    Last edited by VanjaTheMan; 20-06-15 at 11:54.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #275
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    Pa ja sam ti postavio pitanje nego mi nijesi odgovorio evo novo cu: da li vise salje uputstva kao tada kao sto kazes "upustva koje je Bog slao od pocetka svijeta ljudima u raznim periodima ljudskog progresa.", tako vidno jer nema slicne price od tada koja se moze tretirati kao istina zar ne?
    Dozvoli da pitam, dal je odgovor na tvoje pitanje, epizoda sa Savlom, koji kasnije postade Sveti Pavle, zatim kasnije epizoda sa Svetim Carem Konstantinom neposredno prije one bitke, možda i eventualno pronalaženje Časnog Krsta? Jel o ovome pitaš?
    Last edited by SpongeBob; 20-06-15 at 11:56.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Page 11 of 121 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem jedan flagship, jedan remorker
    By Philia in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-17, 08:01
  2. Kupujem Jos jedan HDD 80 gb
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-01-13, 22:14
  3. KOLEKTIVNI UGOVOR, jedan na jedan ili PLUS POLITIKA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-11, 15:59
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 20:47
  5. m:tel “Prijatelji jedan na jedan”
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 01:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •