Page 117 of 121 FirstFirst ... 1767107113114115116117118119120121 LastLast
Results 2,901 to 2,925 of 3013

Thread: Naš Bog je jedan

  1. #2901
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    http://https://videopress.com/v/otNjbxWH
    Mislim da je licemjer svako ko ne smatra prikazanu situaciju potpuno normalnom


    Ako ja vidim ciganče na ulici logično ću da zaključim da je ono u svom elementu, dok ću ako vidim fino obučeno i održavano dijete logično da zaključim da se izgubilo ili nešto gore od toga. Isti princip kao što bi svako na kugli zemaljskoj za džukelu na ulici pomislio da je obična ulična džukela, a za Dansku dogu da je izgubljen pas
    Da li je cigance "u svom elementu" ili nije je nebitno. U normalnom drustvu bi valjda pokusali da pomognemo bilo kojem djetetu da ne pitamo prvo da li je dovoljno visoko na drustvenoj ljestvici ili je "u svom elementu" sto ga diskvalifikuje od interakcije sa tobom.
    Ti jesi u pravu kad kazes da se lijepo obuceno dijete vjerovatno izgubilo i potrebna mu je pomoc. Ali to cigance koje je "u svom elementu" je vjerovatno gladno. Njemu ne treba da pomognes?

  2. #2902
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da li je cigance "u svom elementu" ili nije je nebitno. U normalnom drustvu bi valjda pokusali da pomognemo bilo kojem djetetu da ne pitamo prvo da li je dovoljno visoko na drustvenoj ljestvici ili je "u svom elementu" sto ga diskvalifikuje od interakcije sa tobom.
    Ti jesi u pravu kad kazes da se lijepo obuceno dijete vjerovatno izgubilo i potrebna mu je pomoc. Ali to cigance koje je "u svom elementu" je vjerovatno gladno. Njemu ne treba da pomognes?
    Da vidiš Engleskog buldoga sa ogrlicom na ulici


    prišao bi da vidiš da li je na ogrlici zapisan broj telefona koji bi okrenuo da pitaš da li je ta osoba izgubila psa

    Da vidiš džukelu sa ogrlicom


    odmah bi predpostavio da je u pitanju ogrlica koju stavljaju sterilisanim džukelama
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #2903
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Slican eksperiment je radjen sa odraslim osobama gdje su se ljudi pretvarali da se savijaju u bolovima na ulici. One koji su bili obuceni kao beskucnici su zaobilazili dok su ljudima obucenim u odijelima stali da pomognu. Sjecam se i jednog simpaticnog eksperimenta sa biciklom. Prolaznicima prilazi mlada djevojka koja je izgubila kljuc od katanca na biciklu i treba joj pomoc da obije katanac. Relativno lako dobija pomoc od prolaznika koji ni u jednom trenutku ne posumnjaju da mozda laze. Ali kad crnac pokusa isto pretpostavka je da hoce da ukrade biciklo.

    Kao i prvi pokazuje princip ponašanja po određenim formama koncipiranih na osnovu predrasuda kome treba a kome ne treba pomoći, ili šta očekivati od ljudi. Predrasude bjehu...

    To je taj prinicp pripradnosti družinama, po pravilima grupe po kojima funkcioniše primitivna psiha. Ona je član moje družine, jer sam tu osobu prepopznao kao takvu na osnovu sličnosti načina ponašanja ili izgleda i aktiviraju se centri empatije.

    Što je još interesantnije, kako se aktiviraju emocijalni centri ?



    Ako dijete pane u lokvu i isprlja se sa time povećava drastično šansu da mu se ne pomogne ili čak da mu se naudi ?


    @Genijalac
    Ako ja vidim ciganče na ulici logično ću da zaključim da je ono u svom elementu,..
    Tragedija u tome jeste da je upravo postalo logično da tako zaključiš.

    Isti princip kao što bi svako na kugli zemaljskoj za džukelu na ulici pomislio da je obična ulična džukela, a za Dansku dogu da je izgubljen pas
    ...što reći na ovaj kretenizam ?

    Pjesnik je predvidio da je na klipu u pitanju isto dijete sa istim načinom ponašanja...
    Last edited by gaul; 01-07-16 at 19:08.

  4. #2904
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    To niko ne spori i to je tačno!
    Ali, napisah ranije Caesar-u, čini mi se, pogrešno je nauku stavljat na Božije mjesto i živjeti u tog tipa zabludama i očekivati od drugih da poštuju tog tipa zablude.
    Nauka, bi bila (i jeste) svakako tvorevina. Moderna nauka ne radi ništa produktivno, izuzev što ponekad u gomili promašaja, objasni nešto što je neko stvorio, podesio, napravio, zašto onda slaviti tu takvu nauku, a ne njenog Autora? Zar nije izbor u ovom slučaju jednostavan?

    Ljudi zovu naukom svašta. Moja vizija nauke je apsolutna istina.

    Teorije tu su slabe...

    Jer je Bog ovo sve nama stvorio da bi mi iz njegovog djela nešto o Njemu naučili. Čovjek se divi Autoru kad se divi djelu.

    A voljeti djela a ne Autora... ili Autora a ne i Njegova djela?

    Zato je poruka Jevanđelja da volimo sve ljude.
    Last edited by Ego_and_his_own; 01-07-16 at 19:27.

  5. #2905
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ljudi zovu naukom svašta. Moja vizija nauke je apsolutna istina.

    Teorije tu su slabe...
    Naucni metod je najbolji metod koji imamo za dolazak do istine. A religija je susta suprotnost naucnom metodu. Religija polazi od zakljucka pa onda pokusava da pronadje opravdanje da bas taj zakljucak plasira kao istinu uprkos dokazima u suprotno. Jedan od tih zakljucaka je i sama ideja o postojanju boga. Ne mozes da tvrdis da je istina da bog postoji sve dok ne pruzis dokaz koji tu tvrdnju opravdava. A da se podsjetimo da ni dan danas, posle nekoliko hiljada godina ljudi ne mogu da se dogovore sta uopste bog treba da predstavlja. Svako ima neku svoju verziju. Kako mozes da tvrdis da postoji bas tvoj bog ako nisu u stanju ni da precizno definises tu rijec? Prvo i osnovno sto treba da uradis je da definises boga. Sta je bog, Ego? I zasto je bas to sto ti mislis da je a ne nesto drugo?

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da vidiš Engleskog buldoga sa ogrlicom na ulici prišao bi da vidiš da li je na ogrlici zapisan broj telefona koji bi okrenuo da pitaš da li je ta osoba izgubila psa. Da vidiš džukelu sa ogrlicom odmah bi predpostavio da je u pitanju ogrlica koju stavljaju sterilisanim džukelama
    Je li moguce da ti nije jasno zasto ne mozes da uporedjujes psa sa djetetom?
    Last edited by VanjaTheMan; 01-07-16 at 19:57.

  6. #2906
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Religija za mene je nešto što inspiriše me da razmišljam o tome kakav sam čovjek i čime se vodim. Jel kakvim istinama.

    Kroz taj pogled nije teško zaključiti da svaki čovjek ima to makar ponekad da razmisli o tome. Možda oni to ne zovu Religijom ali to je nebitno jer se tu nikad nagnat sa ljudima.

    Očigledno svako bira što mu je što kao pojam i sam ga definiše. Jel kakva mu je Religija koju je sebi prihvatio. U šta vjeruje.

    Tu leži razlog mnogih fundamentalnih nerazumijevanja između vjerujućeg u Boga i onog koji ne vjeruje. Jer su im definicije a time i shvatanje pojmova različiti.
    Last edited by Ego_and_his_own; 01-07-16 at 21:00.

  7. #2907
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Čovjek se divi Autoru kad se divi djelu.
    Uvijek mi je bilo fantastično kada neko bači neki mudri citat i obavezno potpiše ime autora...glupost je univerzalna i potpuna , onako pandemično kad se razžesti pokazuje svuđe iste simptome.

    Koliko je tako nešto zaista plitko? - ako nema neku naučnu suštinu da taj potpis uputi na djelo koje bi valjalo pročitati i vezan je za temu. Opet niko ne potpisuje djelo, samo autora - valjda pokazujemo svoju rafiriniranost kada ukažemo čemu se divimo.


    Divljenje? - imamo divove koje mi kultorološki prihvatamo kao nešto divno, iako je biblijski opis njih kao nešto ružno. Div-ljenje - da rečemo da rastemo, bivamo veći i snažniji, da divljamo!

    Divljanjem izbacujemo necenzurisani materijal, nesvjesne emocijalne prirode - da li je on uvijek divan? - ili bi trebao biti.

    Sve ima svoju vezu i smisao vodeći nas u proces divinizacije. opet DIV ... kontra VIDa koji je sugestivanm, ako nije Svetovid, koji je opet bio Div.

    Koliko imitatio dei ima smisla, suštinsku duhovnu vrijednost? - ako pokušamo nadvisiti snisohodljivog podmuklaća koji iz golog straha biva dobar, jer mu ništa drugo nije preostalo.

  8. #2908
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ljudi zovu naukom svašta. Moja vizija nauke je apsolutna istina.

    Teorije tu su slabe...

    Jer je Bog ovo sve nama stvorio da bi mi iz njegovog djela nešto o Njemu naučili. Čovjek se divi Autoru kad se divi djelu.

    A voljeti djela a ne Autora... ili Autora a ne i Njegova djela?

    Zato je poruka Jevanđelja da volimo sve ljude.
    Što se tiče te apsolutne istine(sviđa mi se ovaj termin a čuh ga prvi put skoro neđe baš na ovom forumu), i nauka je donekle samo filozofija Znam da se skoro niko neće slozit sa ovim.....ali jeste tako.
    Mada i taj gen ima OGROMAN uticaj na naš "kontakt" sa apsolutnom istinom.....ali najveći krivci što su nam i neke PRElogične stvari još uvijek zamagljene i nejasne, smo MI SAMI SEBI. To je Stvoritelj bio regulisao i u samom startu smo svi bili na podjednakoj "udaljenosti" i povezanosti sa apsolutnim sveznanjem(osim, kasnije će se ispostaviti i gena). A ljidi su se sami distancirali i odrekli od tih još uvijek postojećih receptora u nama. To je najveći uzrok nerazumijevanja i razlike između vjernika i nevjernika.
    E sad, tako na isti način se i vjernici međusobno razlikuju. Jer i oni su međusobno doveli sebe na različitim distancama od asolutnog sveznanja. A ono je u stvari tako blizu da ni ne sanjamo koliko toga mozemo I SUVIŠE LAKO shvatiti......ali .........nešto "NAM" ne ide, PAAAA ne ide
    Ne trazi istinu među tuđim glavama.....ti si rođen u njenoj neposrednoj prisutnosti......samo si se malo odaljio od nje. Vrati se nazad

  9. #2909
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koja je razlika između apsolutne istine i kežual istine?

    Samo polako...

  10. #2910
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mozes da napumpas recenice kakvim god smecem zelis, ne znaci da je jedna jedina rijec toga sto si napisao tacna. Niti su najveci naucnici bili duboko religiozni niti bi njihova religioznost imala ikakvog uticaja na istinitost religije i da jesu. Prosli smo kroz sve ovo, i kroz tvoje bukvalisticko tumacenje svega. Ponavljas jedne te iste gluposti. A nisu nista manje gluposti danas nego sto su bile prije godinu dana. Cak su na neki nacin vece jer inteligentni ljudi uce na greskama, sticu novo znanje i novo razumijevanje i u stanju su da prezentuju neke nove argumente. A ti i dalje ni najosnovniju logiku nisi u stanju da savladas.

    Da si perom i mastilom ovo napisao ili isklesao u kamenu mozda bi te neko shvatio ozbiljno.
    Kao i obiČno, Vanja se trudi da održi nivo. Lupa gluposti, i pretpostavke, koje uglavnom veze nemaju sa napisanim. Velika većina naučnika je bila i danas je duboko religiozna. Ovo ispada kao da pišem njemu u inat, ali nije tako, radi se o činjeničnom stanju. Šta ćeš Vanja kad istina zna i da boli. Da ne zaboravim, i dalje pokušavaš da izvlačiš iz konteksta? Citati su ti preočigledni. Vrlo primitivno, ali šta da se radi, ljudi su grešni, neki više, neki manje.

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Svačega je se ođe, Bobe, navodilo..ako nije jedno prihvaćeno, iz ma kog razloga, treba (")drugo(") navoditi kao odgovor na neko pitanje.

    (Ne mogu da kvotujem post, ili dio, sa ovog tel, pa onako generalno na tvoj osvrt na moje postove)

    Oko jednog smo saglasni, pak - Bilo da su ateisti najveći vjernici (to i ja tvrdim), ili da su samo bezvjernici - oni ne postoje.

    Anegdota (ili dijalog):
    - Ja sam ono što Vi (vjernici, prim. Raquel) zovete ateistom. Ja, naime, ne vjerujem u Boga.
    - Ne, ti samo živiš u uvjerenju da te Bog ne voli.
    Hvala za odgovor. Zanimljiva ti je anegdota! Vrlo je praktična i jednostavna. Čak vrlo efektna. Izvini, nisam nešto često online u poslednje vrijeme pa ne stignem sve ispratit.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ne radi se o potrebi vec o rezonu. Ali to smo pitanje vec ranije pokazali da je paradoksalno samo po sebi. Mislim da ga cak niko od ateista ovdje vec odavno ne upotrebljava. Ja sam ga naveo samo kao uvod u dalje razmiisljanje na temu "Da li je Bog svemoguc"

    Ovdje smo zbog toga da preispitujemo stvari. Umjesto pitanja koje si postavio bilo bi OK za pocetak da kazes "Zasto ne?" i da das argumentaciju za to. Formu pitanja koje si postavio mozes da postavis bilo kome i na bilo koju temu. Tesko da je ta forma argument za bilo sta cak ni na prvi pogled.

    Nije vrh. Samo jedan nedovoljno dobar argument, sto ne znaci da ostali ateisticki argumenti, u smislu pobijanja dogme, nisu ok.

    Klinci mi neki dan dodjose smoreni sa igralista. Vele "Tata svi dolje pricaju o Andriji i Andjelki i nekakvim Sindjelicima" Objasnih im ja da i to ljudi gledaju na sta su mi podjednako razocarano rekli "Ali oni ne znaju za Indijanu Dzonsa, kralja Artura... " Tako da nisam gledao tu epizodu Andrije i Andjelke

    BTW neka si malo temu protresao
    Rezon je podložan onome što svjesno očekujemo kao rješenje. Ipak ne treba zaboraviti da postoje i one mogućnosti, kojih tokom sagledavanja problema nismo svjesni, ili ih jesno svjesni, ali ih ne intepretiramo na pravi način. Greška bi bila limitirati se na samo nekoliko uslova. Fizika ili matematika tu daju neke korisne (koliko toliko) produkte, ali filozofija ne. Komplikovano?

    Jel greška, citirati veće religije, koje od reda sve konstatuju da Bog jeste svemoguć?
    Zar nije sve ili velika većina opisa iz religioznih spisa dovoljna da čovjek stekne sliku da je Bog svemoguć? Dal to opravdava tvoje "Zašto ne?"

    Pobijanje dogme? Kome to treba? Dogme postoje za one koji im se dive i koji ih stavljaju isto kao i nauku ispred Boga, zar ne? Zašto ih ne shvatiti kao sredstvo, putokaz, pomoćno pravilo? Zašto ih pobijati? Sigurno je da su nekome bile od koristi. Na drugoj strani kritikovati je lako, samo je potrebno negirati i istrajati u tome, bez potrebe za argumentacijom.

    I u Indijaninim filmovima ima gomile gluposti, zar ne? Čak se neki skoro drznuše da tvrde kako Kralj Artur nije nikad ni postojao, uz neku svoju argumentaciju. Eh, sad stvar je interesovanja nekom Andrija nekom Indijana. Sve je to, znači i jedno i drugo, sa nekim ciljem osmišljeno, pričano, snimano, prikazano i tako dalje. Koja je svrha svega toga? Koji je cilj iza? Hleba i igara? Ko ono reče da je zemlja okrugla, pardon, ravna ploča? Čemu sve to?

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Bio taj argument vrh ili dno ni jedan jedini teista ne pruži nešto što barem liči na odgovor

    "Može li bog stvoriti toliko težak kamen da ga ni sam ne može podići ? "

    E sad, to što vi ne možete pobiti takvu kako ti reče "glupost" može da znači da ste vi ispod granice gluposti
    Onda, Rakun, nisi bio na toj temi kad smo o tome pisali, deder pogledaj malo u nazad, pa se vidimo. A konfrontacija tipa "mi" i "vi", je bez realne potrebe. Sve nas je Bog stvorio, htio ti to da prihvatiš ili ne.

    Gaul - izvini, dugujem ti odgovore, samo malo vremena da uhvatim. Ne zamjeri.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  11. #2911
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post

    I u Indijaninim filmovima ima gomile gluposti, zar ne? Čak se neki skoro drznuše da tvrde kako Kralj Artur nije nikad ni postojao, uz neku svoju argumentaciju. Eh, sad stvar je interesovanja nekom Andrija nekom Indijana. Sve je to, znači i jedno i drugo, sa nekim ciljem osmišljeno, pričano, snimano, prikazano i tako dalje. Koja je svrha svega toga? Koji je cilj iza? Hleba i igara? Ko ono reče da je zemlja okrugla, pardon, ravna ploča? Čemu sve to?
    Eskiviras i to vesto . Indijana Dzons je filmska umjetnost a A&A su sund ili ZAM (zabava miliona). End of story.



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #2912
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Eskiviras i to vesto . Indijana Dzons je filmska umjetnost a A&A su sund ili ZAM (zabava miliona). End of story.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Pa evo, šta da ti kažem, drmam ove teme!
    Filmska umjetnost je i film "Ostrvo" (orig. "Ostrov"), zatim i Mel Gibsonov "Passion", da ne nabrajam dalje filmska ostvarenja sa religioznom tematikom. Andrija i Anđelka su ipak nastali na sličan način, znači neko dao pare, scenario, ekipa, kasting, snimanje i eto ga? Zabava miliona je i "Farma", "Veliki Brat". Ne može biti kraj priče.

    Trebao si mi reći, zašto to sve postoji, zar ne probah objasniti da je i jedno i drugo vrlo slično, kako je jedno umjetnost, a drugo šund i kić? Da ponovim, koja je svrha toga i jednog i drugog? Dal si odgovorio sa "zabava miliona"?

    Dal je drugi par opanaka, to što je jedna zabava zabavnija, a druga manje? Ili obruto, kako ko voli da gleda na te vrste zabave?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  13. #2913
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Dal si odgovorio sa "zabava miliona"?
    Da. U startu. Razlika je sto ce A&A biti ZAM samo u momentu t0, Indijana Dzons u uvijek.



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #2914
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Kao i obiČno, Vanja se trudi da održi nivo. Lupa gluposti, i pretpostavke, koje uglavnom veze nemaju sa napisanim.
    Na primjer?

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Velika većina naučnika je bila i danas je duboko religiozna. Ovo ispada kao da pišem njemu u inat, ali nije tako, radi se o činjeničnom stanju. Šta ćeš Vanja kad istina zna i da boli.
    Vjerujem da te boli istina. Da nije tako ne bi pisao toliko ocigledno pasivno-agresivno.

    Znas li ti jado sta znaci "duboko religiozan" i cinjenica?

    Evo ti malo istine: http://www.huffingtonpost.com/nigel-...b_1565108.html
    Interesantno, kako raste zivotni standard i edukacija, opada religioznost. Kao da je religioznost povezana sa neobrazovanjem i siromastvom. Ko bi rekao
    I eto tako, nestajete. Rekao bih polako ali sigurno ali istina je da nestajete brzo i sigurno.

    U najrazvijenijim evropskim zemljama su ateizam i agnosticizam dominantni i sve je manje religioznih a to duboko religioznima da i ne pricamo. Postali ste totalno nebitni. Niko normalan vas ne shvata ozbiljno. Sto se tice naucnika konkretno:

    https://www.timeshighereducation.com...cademias-views
    http://www.pewforum.org/2009/11/05/s...ts-and-belief/


    Istrazivanje je iz 2009 u Americi koja je religioznija od ostatka civilizovanog svijeta, a procenat ateista i agnostika samo raste.
    Ali pricaj mi jos malo o tom "cinjenicnom stanju" :lolblue:

    Tesko tebi sundjeru. Posto jos uvijek nisi ukapirao da si tupav opet si poceo da se ukopavas.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Da ne zaboravim, i dalje pokušavaš da izvlačiš iz konteksta?
    Sta sam izvukao iz konteksta?

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Citati su ti preočigledni. Vrlo primitivno, ali šta da se radi, ljudi su grešni, neki više, neki manje.
    Koji citati su preocigledni i na koji nacin? Pokusaj makar da objasnis to sto pricas jer ovako djeluje kao da samo pises u prazno samo da bi nesto napisao.
    Last edited by VanjaTheMan; 07-07-16 at 23:55.

  15. #2915
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    https://www.timeshighereducation.com...cademias-views
    http://www.pewforum.org/2009/11/05/s...ts-and-belief/


    Istrazivanje je iz 2009 u Americi koja je religioznija od ostatka civilizovanog svijeta, a procenat ateista i agnostika samo raste.
    Interesantni podaci

    Naučnici su obrnuto proporcionalni običnim ljudima . Što stariji naučnik manja je mogućnost da je vjernik, dok su mlađi religiozniji
    Pitanje je da li se radi o iskustvu koje posjeduju stariji naučnici ili foliranju mlađih da bi se premostila taj tabu u USA
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #2916
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Onda, Rakun, nisi bio na toj temi kad smo o tome pisali, deder pogledaj malo u nazad, pa se vidimo.
    Ovo si pokupio foru pok. Davuda ? "Objasnio sam u tom i tom postu", ja odoh tamo kad ono prazni post

    Činjenica je da niko nikad nije osporio kako ga ti nazivaš "glupi argument"
    "Može li bog stvoriti toliko težak kamen da ga ni sam ne može podići ? "
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    A konfrontacija tipa "mi" i "vi", je bez realne potrebe.
    Ali je tako zabavno

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Sve nas je Bog stvorio, htio ti to da prihvatiš ili ne.
    Moj daleki predak je stvorio tvog boga tako da sam ja po naslijedstvu daleko moćniji od tvog boga
    Last edited by Rakun; 08-07-16 at 00:32.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #2917
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Je li moguce da ti nije jasno zasto ne mozes da uporedjujes psa sa djetetom?
    Naravno da mogu kada je u pitanju je apsolutno isti princip.
    Za nekog ko se diči korišćenjem logike postavljaš naivna pitanja
    Last edited by Rakun; 08-07-16 at 00:46.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #2918
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Gaul - izvini, dugujem ti odgovore, samo malo vremena da uhvatim. Ne zamjeri.
    Ništa ne duguješ pod ovom kapom nebeskom.


    Činjenica je da niko nikad nije osporio kako ga ti nazivaš "glupi argument"
    "Može li bog stvoriti toliko težak kamen da ga ni sam ne može podići ? "
    ***

    Ovo nije argument, već pitanje.

    Dakle, može li? - pitanje koje se tretira kao argument trebalo bi znalcu da bude veoma činjenično jasno.
    o
    Odgovor sa bilo koje pozicije može biti interesantan. Uzgred i vrlo netačan, što ga u odnosu sa netačnom postavkom čini tačnim (jedina mogućnost da rješenje ima neki oblik tačnosti). Ova tautološka dijalektika naprosto iscrpi :P
    Što dovodi do zaključka da su monoteistički teisti i ateisti netačni. I činjenice da samo monoteizam kao dekadentni proces indukuje nešto kao teiste i ateiste...ovo je ipak za neku širu priču.

    Osim...e da se vratimo na ovu izvanrednu temu koja čak u sopstvenom naslovljenju nosi gaf koji ukazuje na netačnost, tj. na jedinu moguću tačnost ili nešto najbliže tome (ako se sagleda onakva kava jeste). Podsvjesna reakcija i korekcija.

    Nesvjesni gaf koji je tačan za razliku od svjesne konstrukcije , koja po prirodi netačnosti relativizuje se razvodnjavanjem na družinu ''Naš'' (neki ''mi'' rečeno nekim ''vi'). To jeste suština... Tačno?

    Onda...
    A konfrontacija tipa "mi" i "vi", je bez realne potrebe.
    Potreba nije realna , to je samo naše iskustvo na koje gradimo realnost...kao i konfrotaciju, vidimo je ili želimo onako kako znamo.
    Last edited by gaul; 08-07-16 at 08:43.

  19. #2919
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    @SpongeBob, ti ne da si najpametniji na ovom forumu već si ZA DVA koplja ispred drugog I iskreno se nadam da si 70+ godina Jer ako si približno mojih godina ili "nedajBože" mlađi.....eeeeeee TEK onda PUKOH od ljubomore!
    U svakom slučaju ti si jedan od onih koji mi ulivaju neki optimizam.......krajnje neophodan optimizam

  20. #2920
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da mogu kada je u pitanju je apsolutno isti princip.
    Za nekog ko se diči korišćenjem logike postavljaš naivna pitanja
    Nisi shvatio ono sto sam napisao. Ne radi se o tome da je tvoja pretpostavka nelogicna. Radi se o tome sta radis nakon te pretpostavke i cemu te pretpostavke sluze. Lako je prepoznati dijete koje prosi. Ali kakav covjek treba da budes da dozvolis sebi da uporedjujes dijete sa dzukelom, da za jedno dijete kazes da je "u svom elementu" i da koristis to kao opravdanje za rangiranje djece kao da je jedno manje ili vise vrijedno od drugoga zbog svojih zivotnih okolnosti.

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    @SpongeBob, ti ne da si najpametniji na ovom forumu već si ZA DVA koplja ispred drugog I iskreno se nadam da si 70+ godina Jer ako si približno mojih godina ili "nedajBože" mlađi.....eeeeeee TEK onda PUKOH od ljubomore!
    U svakom slučaju ti si jedan od onih koji mi ulivaju neki optimizam.......krajnje neophodan optimizam
    Onda si gori od njega.

    Cime te je zadivio? Svojim postovima ciji sadrzaj je 90% totalni nonsense ili praznom pricom koju naziva "cinjenicno stanje" bez navodjenja cinjenica?

    Ili je istina toliko ocigledna...
    Last edited by VanjaTheMan; 08-07-16 at 10:55.

  21. #2921
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nisi shvatio ono sto sam napisao. Ne radi se o tome da je tvoja pretpostavka nelogicna. Radi se o tome sta radis nakon te pretpostavke i cemu te pretpostavke sluze. Lako je prepoznati dijete koje prosi. Ali kakav covjek treba da budes da dozvolis sebi da uporedjujes dijete sa dzukelom, da za jedno dijete kazes da je "u svom elementu" i da koristis to kao opravdanje za rangiranje djece kao da je jedno manje ili vise vrijedno od drugoga zbog svojih zivotnih okolnosti.
    Nisam ni jednom rekao da je to pravedno već da je logično i prirodno, pa i pravedno gledajući "the big picture"

    I naravno da je jedno dijete vrijednije od drugog i svako ko tvrdi drugačije je za mene licemjer ili budala

    Kolika je mogućnost da ciganče jednog dana pronađe lijek za rak, a kolika djetetu iz nižeg,srednjeg ili visočijeg staleža ?


    Mocart je bio genije koji je od malih nogu čuda pravio, ja sam ćutuk iz Crne Gore kojem je cilj u tom dobu bio da ne padne dok trči.
    Da imaš izbor ili/ili kome bi spasio život ?


    Da ti danas neko kaže da može vaskrsnuti Teslu samo na dvije godine dana ali ako se ti složiš da uzmu moje srce, sigurno bi se razmišljao čitavih 5 sekundi. Moj čitavi život za čovječanstvo ne vrijedi dvije godine Teslinog života
    Last edited by Rakun; 08-07-16 at 16:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #2922
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    @SpongeBob, ti ne da si najpametniji na ovom forumu već si ZA DVA koplja ispred drugog I iskreno se nadam da si 70+ godina Jer ako si približno mojih godina ili "nedajBože" mlađi.....eeeeeee TEK onda PUKOH od ljubomore!
    U svakom slučaju ti si jedan od onih koji mi ulivaju neki optimizam.......krajnje neophodan optimizam
    hahaha :lolblue:


    P.S.
    Ti ovim nisi pohvalio njega, nego si nagrdio sebe
    Last edited by ASC; 08-07-16 at 18:06.

  23. #2923
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    @SpongeBob, ti ne da si najpametniji na ovom forumu već si ZA DVA koplja ispred drugog
    Šta ti je UDG obrazovanje
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #2924
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kolika je mogućnost da ciganče jednog dana pronađe lijek za rak, a kolika djetetu iz nižeg,srednjeg ili visočijeg staleža ?
    Nikakava kad ljudi poput tebe u startu odbacuju mogucnost da i ta djeca mogu da postanu neko i nesto. Nije njihov stalez problem koliko je problem takav nacin razmisljanja koji dijeli ljude na manje i vise vrijedne od samog rodjenja.

  25. #2925
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,424
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    @SpongeBob, ti ne da si najpametniji na ovom forumu već si ZA DVA koplja ispred drugog I iskreno se nadam da si 70+ godina Jer ako si približno mojih godina ili "nedajBože" mlađi.....eeeeeee TEK onda PUKOH od ljubomore!
    U svakom slučaju ti si jedan od onih koji mi ulivaju neki optimizam.......krajnje neophodan optimizam
    Last edited by NHM; 08-07-16 at 18:42.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 117 of 121 FirstFirst ... 1767107113114115116117118119120121 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem jedan flagship, jedan remorker
    By Philia in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-17, 08:01
  2. Kupujem Jos jedan HDD 80 gb
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-01-13, 22:14
  3. KOLEKTIVNI UGOVOR, jedan na jedan ili PLUS POLITIKA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-11, 15:59
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 20:47
  5. m:tel “Prijatelji jedan na jedan”
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 01:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •