Page 68 of 121 FirstFirst ... 185864656667686970717278118 ... LastLast
Results 1,676 to 1,700 of 3013

Thread: Naš Bog je jedan

  1. #1676
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Eh da je samo Vanja na ignore...
    No je tebi i recimo Ego-u na ignore svako kome ne mozete da odgovorite ili cije vas cinjenice previse bole...
    Pa vidiš nije baš tako, ima dosta činjenica koje neki od vas neće da vide i namjerno ih čak i izbjegavaju. Idi u nazad, pa redom, ovako ostaje jasno da si pogledao samo ovo zadnje pa udri.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  2. #1677
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Pogledao sam ja dosta...

    Zadnjih par strana nisam niti imam namjeru ali znas da sam dovoljno dugo bio tu od pocetka teme tako da sam dovoljno vidio i od tebe i od drugih...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #1678
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ne reče mi jel ovo iz onog tvog teksta ili treba da čitaš da bi znao (makar ctrl+f)
    Ti da znaš da čitaš vidio bi da se radi o zemljama EU, kojima ti nisi uputio pohvalu. A mi pokušavamo da "odgonetnemo" na čemu si ti čestitao onima 13 zemalja.

    Pored toga ne pominju se standardne lične uvrede, psovke, omalovažavanja i slično već blasfemija odnosno bogohuljenje.

    A blasfemija je negiranje vjerskih stavova i dogmi ili iznošenje bilo kakvih stavova koji su u koliziji sa njima. Dakle, ne radi se o ličnim uvredama.

    Kritikovanje religijskih dogmi i stavova kao ideje je moje pravo u skladu sa slobodom govora, a to hoće li se neko naći uvrijeđen jer mu se ne sviđa šta ja imam da kažem o religiji sa kojom se on poistovjećuje nije moj problem.
    Zbog toga su ti zakoni i navedeni kao loši. Dakle, ne radi se o ličnim uvredama(za koje postoje posebni zakoni).


    Ne, jedino može bit tačno da si linkove postavio juče, drugo ne možeš nikad pouzdano znat, možeš samo da nagađaš, (kao što u većini slučajeva i radiš, sad s više ili manje uspjeha a i to vrlo diskutabino).
    Dakle ti hoćeš da kažeš da si nakon odgledanog video klipa, pročitao linkove, i onda kao izraz podrške zatvorskom kažnjavanju blasfemije u nekim državama EU, pozdravio 13 muslimanskih zemalja koje pogubuljuju ateiste?

    Seems legit.
    Last edited by ASC; 28-07-15 at 18:01.

  4. #1679
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Šta da ti kažem bez - ignore.
    Opet se nisam tebi obracao. I opet me nisi ignorisao :lolblue:
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #1680
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pogledao sam ja dosta...
    Zadnjih par strana nisam niti imam namjeru ali znas da sam dovoljno dugo bio tu od pocetka teme tako da sam dovoljno vidio i od tebe i od drugih...
    Ja se taman ponadao da te nostalgija vuče!

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ti da znaš da čitaš vidio bi da se radi o zemljama EU, kojima ti nisi uputio pohvalu. A mi pokušavamo da "odgonetnemo" na čemu si ti čestitao onima 13 zemalja.
    Ti da znaš išta znao bi npr. da to nisu većinske muslimanske zemlje, ali.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Pored toga ne pominju se standardne lične uvrede, psovke, omalovažavanja i slično već blasfemija odnosno bogohuljenje.
    Zbilja, šta to je blaže?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    A blasfemija je negiranje vjerskih stavova i dogmi ili iznošenje bilo kakvih stavova koje su u koliziji sa njima. Dakle, ne radi se o ličnim uvredama.
    Ovo je onaj Vanjih žuti kišobran, može li bit?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kritikovanje religijskih dogmi i stavova kao ideje je moje pravo u skladu sa slobodom govora, a to hoće li se neko naći uvrijeđen jer mu se ne sviđa šta ja imam da kažem o religiji sa kojom se on poistovjećuje nije moj problem.
    Zbog toga su ti zakoni i navedeni kao loši. Dakle, ne radi se o ličnim uvredama(za koje postoje posebni zakoni).
    Mislim da ćeš teško ostvariti to pravo naročito u recimo Meki i sl. Uvjek se lijepo nasmijem ovakvim biserima.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Dakle ti hoćeš da kažeš da si nakon odgledanog video klipa, pročitao linkove, i onda kao izraz podrške zatvorskom kažnjavanju blasfemije u nekim državama EU, pozdravio 13 muslimanskih zemalja koje pogubuljuju ateiste?
    Ne, već sam ti rekao da jedino znaš kad si postavio one linkove, ostalo možeš da nagađaš, nagađaš, nagađaš.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Seems legit.
    Indeed.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Opet se nisam tebi obracao. I opet me nisi ignorisao
    Može li jedan "ignore" unaprijed?
    Last edited by SpongeBob; 28-07-15 at 18:36.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #1681
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ti da znaš išta znao bi npr. da to nisu većinske muslimanske zemlje, ali.
    A gdje sam ja to rekao da Danska, Njemačka, Mlata, Grčka, Austrija i Poljska jesu većinske muslimanske zemlje?

    Zbilja, šta to je blaže?
    Zavisi od osobe.
    Mada oni koji blasfemiju gore doživljavaju od lične uvrede vjerovatno nisu normalni.

    1)Prije svega, blasfemija je potpuno subjektivna.
    Osjećaj uvrijeđenosti jer je neko iznio stavove koji se tebi ne sviđaju (o tvojoj religiji ili bilo čemu drugom) je subjektivan.

    Neki musliman će možda tvoj stav da Muhamed nije božiji prorok smatrati blasfemijom i htjeti da te strpa u zatvor ili pod zemlju zbog toga.
    Neki hrišćanin će stav muslimana da Isus nije sin božiji nego samo poslanik isto smatrati blasfemijom.

    Ne postoji objektivno mjerilo prema kojem je moguće jasno odrediti šta je blasfemija a šta nije. Zavisi od ličnih stavova pojedinaca.

    2) Zabrana blasfemije odnosno iznošenja stavova o nekoj religiji jer se nekoj grupi ne sviđa je uskraćivanje slobode govora.
    Ni jedna ideja ne smije biti izuzeta od kritičke analize, pa tako nema ni razloga da se religijskim idejama daje bilo kakav imunitet.

    Zamijeni religiju nekom drugom idejom, npr. muzikom. Recimo da ja kažem da je rep muzika smeće.
    I neki rep entuzijasta se nađe uvrijeđenim i hoće da me trpa u zatvor.

    Takva situacija ima jednako smisla koliko i hapšenje ljudi zbog vjerskih stavova.


    Napadanje ideja i napadanje pojedinaca su potpuno različite stvari.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Mislim da ćeš teško ostvariti to pravo naročito u recimo Meki i sl. Uvjek se lijepo nasmijem ovakvim biserima.
    Otkrio si toplu vodu pametnice.
    Znam da svoja ljudska prava neću ostvarit u autoritarnoj monarhiji đe se ljudima za napuštanje religije kidaju glave.

    Biser je tvoje podržavanje takvih država.

    Inače isto važi i za tebe. Izvoli pođi tamo i reci im da Muhamed nije božiji prorok nego prevarant i da poslije Isusa nema drugih poslanika, i da vidimo kako ćeš se provest.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Dakle ti hoćeš da kažeš da si nakon odgledanog video klipa, pročitao linkove, i onda kao izraz podrške zatvorskom kažnjavanju blasfemije u nekim državama EU, pozdravio 13 muslimanskih zemalja koje pogubuljuju ateiste?

    Seems legit.
    Indeed.
    Ta priča ti možda prođe u domu za mentalno retardirane.

    P.S.
    nauči quote da koristiš kako treba
    Last edited by ASC; 28-07-15 at 18:48.

  7. #1682
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    A gdje sam ja to rekao da Danska, Njemačka, Mlata, Grčka, Austrija i Poljska jesu većinske muslimanske zemlje?
    U Meki kad si koristio ono pravo u skladu sa slobodom govora, da kritikuješ religiju, još onomad kad su te svi prisutni ispoštovali i uvažili, čak i tapšli po ramenu, uz povike: "Bravo ASC, oči si nam otvorio, bijasmo slijepi i sad evo progledasmo i vidimo".

    Neviđeno!

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...Izvoli pođi tamo i reci im da Muhamed nije božiji prorok nego prevarant i da poslije Isusa nema drugih poslanika...
    Nisam ja nikad ni rekao da je Muhamed prevarant, niti imam takvih ideja, ođe ni tamo, i zbog tog stava sigurno ne živim u strahu, čak imam jedan zanimljiv video o tome, čisto da se edukuješ malo, evo ga:



    Ovo za "quote", jesi u pravu, pomagaj! Realno, ja sam ođe ne bi li nešto naučio kao prava mala "pametnica", ali mi baš nikako ne pomažete, vidno sam razočaran!
    Last edited by SpongeBob; 28-07-15 at 18:57.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  8. #1683
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Sundjere, opet isto radis.

    Svjesno ili nesvjesno. Namjerno ili slucajno.


    Pogledaj koga si citirao a cije ime stoji na citatima.


    Ajde se sad postidi pa ispravi svoj post.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #1684
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sundjere, opet isto radis.
    Svjesno ili nesvjesno. Namjerno ili slucajno.
    Pogledaj koga si citirao a cije ime stoji na citatima.

    Ajde se sad postidi pa ispravi svoj post.
    Uf, izvini Fidel, stvarno nisam ni vidio niti je bilo namjerno, da mi ne napisa, ne šćah viđet. Nikako da se naviknem na ovaj tablet. Neke stvari zbilja uradim u "tri klika" ili "tapkanja po ekranu", a za neke ostanem mnogo više nego nego na računar.

    Zbilja nije bilo namjerno, evo stidim se, stavio bih i ovog crvenog smajlija, ako ćete mi reć kako.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #1685
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    U Meki kad si koristio ono pravo u skladu sa slobodom govora, da kritikuješ religiju, još onomad kad su te svi prisutni ispoštovali i uvažili, čak i tapšli po ramenu, uz povike: "Bravo ASC, oči si nam otvorio, bijasmo slijepi i sad evo progledasmo i vidimo".

    Neviđeno!
    Opet lažeš, pa onda kad nemaš gdje skretanje sa teme i mlaćenje gluposti?
    Koje to zemlje nisu većinski muslimanske a da sam ja rekao da jesu?

    Nisam ja nikad ni rekao da je Muhamed prevarant, niti imam takvih ideja, ođe ni tamo, i zbog tog stava sigurno ne živim u strahu, čak imam jedan zanimljiv video o tome, čisto da se edukuješ malo, evo ga:
    Da li vjeruješ da je Muhamed božiji prorok?

  11. #1686
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Opet lažeš, pa onda kad nemaš gdje skretanje sa teme i mlaćenje gluposti?
    Koje to zemlje nisu većinski muslimanske a da sam ja rekao da jesu?
    Ajde da se recimo dogovorimo da od sad na dalje sve što kažem bude ne-istina, jer ne vidim drugačiji način niti mogućnost da ti ikako i ikad budeš u pravu. Zamisli čovječe koliko ti izlazim u susret, eto pristajem da ne govorim istinu iako je to pogrešno (dobro pogrešno) samo kako bih zadovoljio tvoje puste želje, sa si u pravu. Jel dogovoreno?

    Sad ozbiljno.
    ASC pitaš stvari i pitanja koja niko nije pominjao, već sam nešto zaključuješ, na bazi nekih konstukcija (vrlo čudnih ponekad) i onda tražiš potvrdu od mene, a kad se ja prvo našalim, jer si mi zbilja čudan, pa kad time je ne dobiješ to što tražiš, optužuješ me lažem, ne valja ti to, a uz put i ružno je (ako nisi znao).
    Da ti pojasnim, ja nisam ni rekao da je tvoja konstatacija da su one EU zemlje muslimanske ili šta li je već bilo. Druga je ideja bila u pitanju, obavezno ona koju si "failed" da vidiš, oćeš da ti crtam. OK, ideja sa tom rečenicom je bila da su pomenute zemlje koje nisu muslimanske, a one ipak u zakonima imaju stavke vezane za bogohuljenja (množina). Ovo je ipak bilo logičnije da se smisleno pretpostavi, ali ne, ti moraš da se braniš: "ja to rekao", "daj mi citat, đe sam ja to rekao". Ovo je poražavajuće, ali na žalost realno i stvarno. Ništa ti ne prigovaram, ne boj se.

    Čak je kao interesantan podatak zanimljivo znati da u Švajcarskoj (ranije) zakonom nije bilo dozvoljeno imati registarsku tablicu koja sadrži broj sastavljen od tri šestice uzastopno. Ovo sam davno neđe čuo, dal ateistima smeta i ovaj ovakav podatak? Ne moraš odgovarati, retoričko pitanje.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Da li vjeruješ da je Muhamed božiji prorok?
    Ovo pitaš opet? Moj ASC imaš odgovor već odavno. Dal je potrebno ponavljati?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  12. #1687
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Da. Tu se pominju zemlje EU - Austrija, Danska, Grčka, Njemačka, Malta i Poljska, ali to nisu zemlje kojima si ti uputio pohvalu.
    Ne reče mi jel ovo iz onog tvog teksta ili treba da čitaš da bi znao (makar ctrl+f)
    Ti da znaš da čitaš vidio bi da se radi o zemljama EU, kojima ti nisi uputio pohvalu. A mi pokušavamo da "odgonetnemo" na čemu si ti čestitao onima 13 zemalja.
    Ti da znaš išta znao bi npr. da to nisu većinske muslimanske zemlje, ali.
    Za koje to zemlje ja navodno treba da znam da nisu većinske muslimanske?
    Koja je poenta ovoga komentara?

    Ja ne čitam misli, a tebi je priča nejasna.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ovo pitaš opet? Moj ASC imaš odgovor već odavno. Dal je potrebno ponavljati?
    Izgleda da vama vjernicima na ovom podforumu ništa nije teže nego dati jasan i konkretan odgovor.

    Onda poslije kad neko treba da izvuče zaključak iz vašeg pisanja slijede komentari kako taj neko dobro razumio, kako vam se stavljaju riječi u usta koje niste rekli i tako dalje.
    Zar ti nije lakše da odma kažeš da ili ne?

    Hrišćanin si, pa prepostavljam da ne vjeruješ(iako ima onih poput Ega koji se smatraju i hrišćanima i muslimanima, pa je stoga bolje otkloniti bilo kakve nedoumice). Iz toga slijede dvije stvari:
    - Ili misliš da je Muhamed bio prevarant
    - Ili misliš da je Muhamed bio zaluđenik koji je stvarno mislio za sebe da je božiji prorok ali to nije bio

    Oba stava te kvalifikuju kao bogohulnika kod muslimana. Da ovo kažeš negdje u Saudijskoj Arabiji imao bi dobre šanse da ti glava završi na panju.

    Nije da imam išta protiv i da se razjasne neke druge stvari, ali skrećemo sa teme.
    Još nisi odgovorio na čemu si čestitao onima 13 zemalja?
    Last edited by ASC; 28-07-15 at 20:06.

  13. #1688
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Aj kad objasni na čemu je čestitao nek meni objasni ovo:
    Ako smo svi nastali od Adama i Eve koji su bili bijelci kako objasniti ostale kolorite.
    Crni , žuti, crveni
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #1689
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Aj kad objasni na čemu je čestitao nek meni objasni ovo:
    Ako smo svi nastali od Adama i Eve koji su bili bijelci kako objasniti ostale kolorite.
    Crni , žuti, crveni
    Mozda nisu bili bijelci. Mozda su bili duginih boja. Ali su zbog grijeha njihovi potomci izgubili tu fiziolosku karakteristiku
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #1690
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mozda nisu bili bijelci. Mozda su bili duginih boja. Ali su zbog grijeha njihovi potomci izgubili tu fiziolosku karakteristiku
    Na ignore si
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #1691
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mozda nisu bili bijelci. Mozda su bili duginih boja. Ali su zbog grijeha njihovi potomci izgubili tu fiziolosku karakteristiku
    I kod mene si na ignor :-D:-D
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #1692
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Aj kad objasni na čemu je čestitao nek meni objasni ovo:
    Ako smo svi nastali od Adama i Eve koji su bili bijelci kako objasniti ostale kolorite.
    Crni , žuti, crveni
    Potomak Adama i Eve (odnosno potomak Nojevih 3 sina i njihovih žena):


    Potomak Adama i Eve (odnosno potomak Nojevih 3 sina i njihovih žena):


    Potomak Adama i Eve (odnosno potomak Nojevih 3 sina i njihovih žena):


    Potomak Adama i Eve (odnosno potomak Nojevih 3 sina i njihovih žena):


    Potomak Adama i Eve (odnosno potomak Nojevih 3 sina i njihovih žena):


    #evolucijajelaž
    #zemljajestara6000godina
    Last edited by ASC; 28-07-15 at 20:46.

  18. #1693
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post

    Čak je kao interesantan podatak zanimljivo znati da u Švajcarskoj (ranije) zakonom nije bilo dozvoljeno imati registarsku tablicu koja sadrži broj sastavljen od tri šestice uzastopno.
    Inace broj 666 u kabali simbolizuje covjeka tj. nesto nesavrseno ili ti ga br. 9. Broj 10 je savrsenstvo tj. 1. Mislim da 888 simbolizuje bozansko tj. broj 6 ili kreaciju.

    Ima nesto da smo sastavljeni od ugljenika tj. po 6 neutrona , protona, elektrona.

    Mnoga su tumacenja broja 666 ali mi je licno crkveno/dogmasko tumacenje najdalje



    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 28-07-15 at 20:44.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #1694
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    I kod mene si na ignor :-D:-D
    Kuku mene, pardon sine
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #1695
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Potomak Adama i Eve (odnosno potomak Nojevih 3 sina i njihovih žena):


    #evolucijajelaž
    #zemljajestara6000godina
    Ovo je već Evin nesuspio abortus
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #1696
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Situacija je napučena sa igrnorancijom


  22. #1697
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Čak je kao interesantan podatak zanimljivo znati da u Švajcarskoj (ranije) zakonom nije bilo dozvoljeno imati registarsku tablicu koja sadrži broj sastavljen od tri šestice uzastopno. Ovo sam davno neđe čuo, dal ateistima smeta i ovaj ovakav podatak? Ne moraš odgovarati, retoričko pitanje.
    dje pise ovo?
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  23. #1698
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    dje pise ovo?
    Nidje, bog mu je rekao
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #1699
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    dje pise ovo?
    Nije ti on kriv što ne znaš da čitaš
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #1700
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Za koje to zemlje ja navodno treba da znam da nisu većinske muslimanske? Koja je poenta ovoga komentara? Ja ne čitam misli, a tebi je priča nejasna.
    Post #1689 tekst između rečenica „Sad ozbiljno.“ i „... ne boj se“.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...Zar ti nije lakše da odma kažeš da ili ne?
    Hrišćanin si, pa prepostavljam da ne vjeruješ (iako ima onih poput Ega koji se smatraju i hrišćanima i muslimanima, pa je stoga bolje otkloniti bilo kakve nedoumice). Iz toga slijede dvije stvari:
    - Ili misliš da je Muhamed bio prevarant
    - Ili misliš da je Muhamed bio zaluđenik koji je stvarno mislio za sebe da je božiji prorok ali to nije bio
    Oba stava te kvalifikuju kao bogohulnika kod muslimana. Da ovo kažeš negdje u Saudijskoj Arabiji imao bi dobre šanse da ti glava završi na panju.
    Čekaj, stani, pazi, vidi, evo, gledaj, da dopunimo ove tvoje teze, ako je to moguće, zašto nema npr. treće stavke sa ovim opisom “ili misliš da je Muhamed bio junak, vjećnik, a njegovo ime je Izvrsni, Izabrani” jer sam uredno postavio u postu #1685 video fajl u kome se na samom početku nalaze upravo ove informacije. Ovo kažem jer me upravo Vanja naučio (nekoliko puta do sada) da uvjek kad postaviš neki video fajl ili link na video fajl, time sam automatski ja rekao sve što se govori u tom video fajlu i time ja upravo zastupam te informacije iz video fajla. Jest jest, ja Vanji vjerujem iako mi je na ignore, on me svašta naučio, mudar je on eeeeee.
    U ovakvoj troopcionoj varijanti ja bih se zadržao na trećoj mogućnosti, jer time ne bih bio kvalifikovan kako ti sugerišeš za prve dvije varijante, a u nastavku da ovo ovako kažem u Saudijskoj Arabiji ne bih strahovao za svoj život (kao što to neki po ovom forumu rade upravo sad).

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Nije da imam išta protiv i da se razjasne neke druge stvari, ali skrećemo sa teme.
    Još nisi odgovorio na čemu si čestitao onima 13 zemalja?
    Od ponuđenih tri boldiranih odgovora ovđe bih odabrao srednji tj. “ili”.

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Aj kad objasni na čemu je čestitao nek meni objasni ovo: Ako smo svi nastali od Adama i Eve koji su bili bijelci kako objasniti ostale kolorite. Crni , žuti, crveni
    Zdravo Lepetanac, drago mi je da si svratio, evo da pokušam da te ne zbunim. Postoje tri mišljenja koja su jedno po jedno opisana u sledeća tri paragrafa, treće ima dvije podvarijante, skoro identične, viđećeš.
    “Biblija nam ne daje precizno porijeklo različitih „rasa“ ili boja kože među ljudima. Zapravo, postoji samo jedna rasa – ljudska rasa. Unutar te ljudske rase nalazimo veliku raznolikost u boji kože i drugim fizičkim karakteristikama. Neki nagađaju da je Bog, kada je izmiješao jezike prilikom gradnje Kule u Vavilonu (Postanje 11,1-9), ujedno utemeljio rasne razlike. Moguće je da je Bog napravio genetske promjene u ljudima kako bi ih osposobio da prežive u različitim ekologijama, tako da su Afrikanci genetski bili bolje „opremljeni“ za preživljavanje u ekstremno vrućoj afričkoj klimi. Prema ovome gledištu, Bog je izmiješao jezike i time prouzročio da se ljudi odvajaju na osnovu jezika, da bi potom stvorio genetske rasne razlike prilagođene geografskom području na koje će se svaka rasna grupa u konačnici naseliti. Premda je ovo gledište moguće, ne nalazimo nikakve precizne biblijske osnove koja bi ovo potvrdile. Ljudske rase i boja kože nikada se ne spominju vezano uz Kulu u Vavilonu.

    Nakon potopa, kada su nastali različiti jezici, grupe koje su govorile jednim jezikom kretale su se zajedno s drugima koje su govorili istim jezikom. Radi toga se genetski bazen specifične grupe dramatično smanjio jer se više nisu mogli miješati sa cijelim stanovništvom zemlje. Došlo je do miješanja ljudi u bliskom srodstvu, tako da su se u ovim različitim skupinama nakon nekog vremena naglasile određene specifičnosti (koje su sve već bile prisutne u genetskom kodu). Kako se tokom naraštaja to miješanje nastavilo, genetski bazen postajao je sve specifičniji, do te mjere da su ljudi jedne jezične cjeline imali iste ili slične karakteristike, a pojavljivanje neke različite osobenosti događalo bi se vrlo rijetko.

    Prema drugome objašnjenju, Adam i Eva imali su gene za stvaranje crnog, tamnog i bijelog potomstva (i svega drugog između). To je slično kao što danas u miješanim brakovima nalazimo djecu koja se uvelike razlikuju u boji jedno od drugog. Budući da je Bog očigledno želio da se ljudi razlikuju spoljašnjim izgledom, razumljivo je da bi Adamu i Evi dao sposobnost da stvaraju djecu različitih nijansi kože.
    Jedini ljudi koji su, kasnije, preživjeli Potop bili su Noje i njegova žena, Nojina tri sina i njihove žene, ukupno osam ljudi (Postanje 7,13). Možda su Simove, Hamove i Jafetove žene pripadale različitim rasama. Jednako je moguće da se Noina žena rasno razlikovala od Noja. Možda je sve osmoro pripadalo različitoj rasi, što bi značilo da su imali gene za stvaranje djece različitih rasa. Bez obzira na objašnjenje, najvažniji aspekt ovoga pitanja tiče se činjenice da svi pripadamo istoj rasi, sve nas je stvorio isti Bog i svi smo stvoreni s istom svrhom.”

    Zanimljivo ili ipak standarno zbunjuće?

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Inace broj 666 u kabali simbolizuje covjeka tj. nesto nesavrseno ili ti ga br. 9. Broj 10 je savrsenstvo tj. 1. Mislim da 888 simbolizuje bozansko tj. broj 6 ili kreaciju. Ima nesto da smo sastavljeni od ugljenika tj. po 6 neutrona , protona, elektrona. Mnoga su tumacenja broja 666 ali mi je licno crkveno/dogmasko tumacenje najdalje
    Bravo Caesar-e! Ovo za strukturu atoma ugljenika uglavnom slabo ko zna, ali je vrlo intersantno šest elementarnih čestica po vrstama. Ugljenika u prirodi ima procentualno malo, ali se zato nalazi u skoro svakom tkivu živih bića, time i čovjeka. Znači kako sam reče ovaj broj predstavalja na ovaj način čovjeka.
    Religiozna shvatanja ovog broja su malo dramatičnija i konkretnija (opšte poznate), ali samo bih pomenuo da postoje neke računice koje povezuju neke bitne momente u istoriji jevrejskog naroda sa razmakom od tri šestice godina i to ne jednom ili dva već više od nekoliko puta. Hoću reć, nije sve tako crno, kako na prvi pogled izgleda.
    Naravno, svi znate za brojčane vrijednosti hebrejskih slova i za ono, vrlo popularno brojanje vrijednosti slova iz imena pojedinih ličnosti itd. toga po internetu ima more, đe skoro svako ime ima ovaj tri šestice rezultat. Dal je u pitanju slučajnost?

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Situacija je napučena sa igrnorancijom
    Kako dobra slika! Đe nalazite inspiraciju za ovakve fore, a još bolje kako ubodete ove ovakve slike?

    Gaul, vazda ti fala!

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    dje pise ovo?
    Moja greška nije Švajcarska nego Švedska, sorry! Sjećam se jasno ovog detalja odavno sigurno da ima i preko 15 godina, a evo neki tekst sa objašnjenjem koji nađoh online, koji je aktuelan u današnje vrijeme.

    "Kombinacija slova koju ste tražili može biti protumačena kao uvredljiva", odgovor je švedskih vlasti, čime je "Lucifer" svrstan u isti koš kao i riječi "Badazz", "Sexyboy" ili "Vodka". Četrdesetogodišnja Annsofie Tedfors rekla je za dnevne novine "Dagens Nyheter" da nije imala na umu đavola i da je samo željela izabrati ime koje se lako pamti. Ona je dodala da je ranije imala mačku i firmu koje je također zvala "Lucifer". Prema švedskim zakonima personalizovane registarske oznake ne smiju biti uvredljive i uznemirujuće.
    U zemlji sa 9,5 miliona stanovnika postoji 15,860 takvih tablica, od kojih svaka košta oko 630 eura i traje 10 godina.“

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    ...
    Konačno! Poštovani forumaši i ti Vanja isto, da vas obavijestim, da je od ovog momenta forumaš Vanja skinut sa “ignore” statusa. Čestitamo nagrađenom Vanji, sa željom da mu se ovako nešto više nikad ne ponovi i da dugo dugo uživa u slobodi kao ptica na grani i slobodi koju su mu zagarantovali svojevremeno partizani, (ili četnici ili oni zajedno zajedno).

    Nebitno, čestitamo!

    Ono što je ovaj status “ignore” primijenjen na Vanji neko vrijeme uspješno pokazao DOKAZAO i demonstrirao tokom mog monotono upornog i malo besmislenog ponavljanja jeste činjenica da se je, koliko god to bilo bez veze i isprazno i pogrešno (i iritirajuće nekima), ipak dvoje lica sa foruma pridružilo statusu “ignore” namijenjenom upravo Vanji. Jasno da su to uradili iz ko zna kakvih trivijalnih razloga, ali bitno je da su Vanji napisali da je na “ignore” statusu.
    Ovđe je kristalno jasno prikazano da uporno ponavljanje nekog detalja, koliko god on besmislen bio, na kraju kod ljudi dovede do interesantnih reakcija, tj. nesvjesnog pridruživanja i prihvatanja nečeg sa čim se inače kad se ozbiljnije razmisli vjerovatno nikad i ne bi složili, a da je za postizanje ovakvih ciljeva samo potrebno biti dovoljno uporan i nametljiv. Zvuči poznato?

    Što se tiče Vanjinih komentara na koje sam kratko odgovarao i propuštao ih, ako ufatim malo vremena pokušaću nadoknaditi izgubljeno naknadno.

    Bravo Vanja, čestitam ti još jedanput! (ti si naš idol, ajde sad ........)

    Ujedno se ovom prilikom zahvaljujem i Gaul-u za kvalitetno idejno grafičko rješenje (ha ha ha).
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Page 68 of 121 FirstFirst ... 185864656667686970717278118 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem jedan flagship, jedan remorker
    By Philia in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-17, 08:01
  2. Kupujem Jos jedan HDD 80 gb
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-01-13, 22:14
  3. KOLEKTIVNI UGOVOR, jedan na jedan ili PLUS POLITIKA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-11, 15:59
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 20:47
  5. m:tel “Prijatelji jedan na jedan”
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 01:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •