Page 44 of 121 FirstFirst ... 344041424344454647485494 ... LastLast
Results 1,076 to 1,100 of 3013

Thread: Naš Bog je jedan

  1. #1076
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tekst koji slijedi je moje mišljenje o sižeu prikazanom u predhodna dva posta, povodom Vanjinog linka, ne mora biti tačan, ako vas zanima pročitajte.
    Pored sve priče, napora, pokušaja dokazvanja, pozivanja na razne “činjenice” objavljene u okviru, pazi čuda, neobjavljenim dokumentima, zatim na televiziji i nekim novinama ja ne viđeh niti jednog jedinog smislenog argumenta koji bi išao protiv ideje da je u pitanju čudo Blagodatng Ognja. Epilog mi je bio najzanimljiviji iako je bio najkrajći, ali u njemu je sadržana sva mudrost teksta koji se nalazi na linku. Kompletna priča je kranje maliciozno napisana s namjerom da se nekom dužom pričom i neki kao dokazima, izjavama, teorijama i slično čitalac dovede u zabunu, da bi se uspjelo u ovoj namjeri upravo se maliciozno navede neki vrlo jednostavni zaključci koji se odmah demantuju složenijijm konstrukcijama sa ciljem stvaranja slike o veličini i duboko realizovanoj analizi realizovane nad neko kao dokumentacijom i detaljno opisane unutar teksta na linku. Sve teorije i dokazi su besmislseni jer je evidentno da su koncipirani na način koji ne prihvata niti jedno jedino religiozno tumačenje, čak naročito oni koji se maskiraju da upravo to rade. Takvi “dokazi” svi redom jedan po jedan uzimaju totalno apsurdne stavove od kojih polaze u daljoj razradi tvrđenja. Ništa pokazano, nije smisleno, niti čak ima šanse da natjera nekog na iole ozbiljno razmišljanje. Ni jednog momenta u tekstu ne nađoh razradu opisa plamena koji izbija iz stuba, jer se isti pominje unutar jedne ili možda dvije rečenice, oču reć vrlo tanko. Slična je stvar sa kandilima koja se nalaze u crkvi, za koja znamo na osnovu opisa da su upaljena ovim plamenom i sl. Kompletni tekst je lijevo desno, napred nazad kad se sabere nikud s mjesta. Zaključak ne navodi ništa specijalno osim što se maliciozno i sugestivno naglašava da oni koji ne vjeruju u Boga, imaju problema da prihvate ovo čudo kao pravo čudo, što smo znali i ranije. Interesantno tokom cijelog teksta se konstantno napadaju vjernici koji ne znaju ovo, ne znaju ono i tako dalje, znači već viđeni ili ti demostrirano.
    Maksimalno me deprimira i rastužuje činjenica da je ovaj tekst bukvalni copy-paste, svega onog što nam ateisti i slično mišljenici demonstriraju ovđe. Ruku na srce očekiva sam makar neku dozu invetivnosti, samoinicijative, ovako razočarenju nema kraja.
    Bog, sigurno neće sići s neba da bi se prikazao pojedincima koji to očekuju, mogući su izuzeci, ali lično ne vjerujem. Takvih slučajeva je bivalo ranije, imamo ih opisane u okviru Biblije i dobrim dijelom religiozne literature. Vjerovati u Boga je svakako individualna stvar, ali ako se neko već odluči na takav vid razmišljanja onda naravno da postoje svojevrsna pravila koji bi se trebao pridržavati. Ranije sam pisao da postoje sveci koji su tokom svog života upravo za vrijeme posta, javno jeli meso tj. nisu postili kako bi ljudima demonstrirali i pokazali da post nije posta radi, nego je post, alat ili sredstvo koje pomaže, koje vodi nekom cilju. Ima slučajeva da su upravo sveti ljudi, oni koji su i ubistvo napravili. Ovo ne pričam da bih opravdao takve stvari, kao što bi neki jedva iskoristili priliku da ustvrde, nego da vam na bliži način objasnim da Božija mudrost, shvatanje i ljubav svakako prevazilaze sve što čovjek može zamisliti, shvatiti ili pretpostaviti. Mojsije je ubio egipćanina, pa je ipak razgovarao sa Bogom! Bog je je, upravo njega, udostojio toga, ali mu ipak nije dozvolio da nogom svojom uđe u obećanu zemlju. Lista je dugačka.
    Bitno je dal imamo živaca i vremena sagladati sve. Teko unutar ovog foruma. Ja više puta kažem tražite, pogledajte, raspitajte se da ne bi bilo da sam vas ja na pogrešan trag naveo ili slično, koliko god vam dobre naznake i indicije ukazao, vi ste ti koji ih morate pregledati, pročitati, razmisliti o svemu i konačno donijeti neko svoje mišljenje. Iako se od strane ateista i sličnih vjernici optužuju za ne razmišljanje svojom glavom i nasijedanje na propagandu, nije stvar takva, na osnovu ovog dokumenta sa linka, jasno je svakome ko umije da čita da su u pitanju izuzetno subliminalni i sugestivni manipulativni pokušaji koji imaju za posledicu konačno i krajnje odbacivanje zdravog razmišljanja i usvajanja polovičnih teorija iz “neobjavljenih” dokumenata, ukomponovanih u tvrdnje sa citatima završenim rečenicama i zaključcima koji samo potvrđuju priču ateističke strane i slično. Insistiranjem, ponavljanjem ovakvih metoda, čitalac se dovodi u situaciju da u očiglenom slučaju crknute sijalice (nagoreno staklo) razglaba oko toga da nije možda nestalo struje i slične nebuloze.

    Život je jedno veliko čudo, uživajte! Samo nemojte zaboraviti da je Bog jedan!
    Last edited by SpongeBob; 03-07-15 at 18:06.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  2. #1077
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Kompletna priča je kranje maliciozno napisana s namjerom da se nekom dužom pričom i neki kao dokazima, izjavama, teorijama i slično čitalac dovede u zabunu, da bi se uspjelo u ovoj namjeri upravo se maliciozno navede neki vrlo jednostavni zaključci koji se odmah demantuju složenijijm konstrukcijama sa ciljem stvaranja slike o veličini i duboko realizovanoj analizi realizovane nad neko kao dokumentacijom i detaljno opisane unutar teksta na linku. Samo nemojte zaboraviti da je Bog jedan!
    uff, a nemoj ti zaboraviti da dises dok pises Ozb nisam mogla sve da procitam, ne smeta meni u koga vjerujes ali odvoji malo taj tekst ne sve tako "spandjano" jer sam htela da procitam a eto ne mogu. A i nista nisam razumijela xD
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  3. #1078
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    uff, a nemoj ti zaboraviti da dises dok pises Ozb nisam mogla sve da procitam, ne smeta meni u koga vjerujes ali odvoji malo taj tekst ne sve tako "spandjano" jer sam htela da procitam a eto ne mogu. A i nista nisam razumijela xD
    Mislim da me je ovđe smorio neki poziv na telefon ili šta slično, izvinjavam se, evo još nisam došao do vazduha. ha ha ha

    Da probam da uprostim:

    Kompletna priča je kranje maliciozno napisana s namjerom da se nekom dužom pričom i neki kao dokazima, izjavama, teorijama i slično čitalac dovede u zabunu.
    Da bi se uspjelo u ovoj namjeri upravo se maliciozno navede neki vrlo jednostavni zaključci koji se odmah demantuju složenijijm konstrukcijama.
    Sve ovo sa ciljem stvaranja slike o veličini i duboko izvršenoj analizi realizovanj nad nekoj kao dokumentaciji, a detaljno opisane unutar teksta na linku.

    Samo nemojte zaboraviti da je Bog jedan!

    Hvala na ispravci, kočnica nekad bude od koristi. Pozdrav
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  4. #1079
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  5. #1080
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ako se plamen pojavljuje na grobu, to ne znači da nije po Božijoj volji i Božijem uticaju. Totalno mi je čudno kako jednostavna molitva, tj. njen jednostavni tekst negira tj. ima veze sa “odsustvom” Božijeg uticaja na događaj.
    Po vašem vjerovanju plamen je tu po Božijij volji i ako je Bog uticao na nekog popa da kapne malo bijelog fosfora
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Da bi se uspjelo u ovoj namjeri upravo se maliciozno navede neki vrlo jednostavni zaključci koji se odmah demantuju složenijijm konstrukcijama.
    Ma i meni nije jasno kako to neko tako jednostavnu stvar kao što je činjenica da neviljivi svemogući humanoid pali vatru objašnjava toliko složenom konstrukcijom da je neko koristio jedinjenje koje se dobija u roku od 3 minuta
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Samo nemojte zaboraviti da je Bog jedan!
    Ja kažem da ih je trista i jedan. Naravno imam više dokaza nego vi hrišćani i muslimani, mislim na "dokaze" kakve vi koristite.
    Vi kao "dokaz" predočavate vašu svetu knjihu koja kaže da postoji samo jedan bog, ja imam 1000 starijih knjiga od te vaše koje kažu da postoji gomila bogova. Ja čak imam i stara zdanja koja su izgrađena u čast tih bogova, a vi morate da pravite nova
    Last edited by Rakun; 03-07-15 at 20:05.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #1081
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    ja Bogom nemogu da smatram one sto su zemljom zatrpani i morajud a se iskopavaju da bi se nasli.

    Eto cete josh Avrama optuzit da je unistava arheoloske dokaze kad ih je sve polomio bez jednoga. I kad su ga optuzili da je to ucinio on im rece "sto ne pitate toga jednog mozda je on cim je on sam osta". A oni ponizeni tu ostashe.

    Bog Avramov je Bog Zivi i Vjecni.



    U Njega vjeruju svi koji su pravo upuceni.
    Last edited by Ego_and_his_own; 03-07-15 at 20:35.

  7. #1082
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Koliko mentalne gimnastike da bi se opravdala vjera u trikove. Ne da sam ocekivao nego sam i najavio ovakav odgovor vise puta

    Kako da raspravlja covjek sa nekim ko je u stanju ovako nesto da izjavi
    Quote Originally Posted by SpongeBob
    ne viđeh niti jednog jedinog smislenog argumenta koji bi išao protiv ideje da je u pitanju čudo Blagodatng Ognja
    Cuda su smislenija od ljudskih prevara
    A dobro. Sta da ocekujem od covjeka koji odbacuje evoluciju i pored toga sto nista o njoj ne zna? Prije ili kasnije istina izadje na vidjelo. Uzivaj u iluziji do tad.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #1083
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    ja Bogom nemogu da smatram one sto su zemljom zatrpani i morajud a se iskopavaju da bi se nasli.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    kad su ga optuzili da je to ucinio on im rece sto ne pitate toga jednog mora da je on cim je on sam osta. A oni ponizeni tu ostashe.
    Odličan argument. Njega nisam uništio prema tome mora da je On pravi
    Stvarno brilijantno.

    Po toj logici:

    Milioni crkava i džamija su zbrisane u raznim ratovima. Sakralni objekti jedne religije se pretvaraju u sakralne objekte druge

    Pantenon ostaje da stoji, mora da je Atina prava boginja
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #1084
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja postujem Boga sunca Inke-Inti, inkarnacija Sunca, zastitnik Tahuantinsuyu. Sin Virakoche.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  10. #1085
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A znash li sta su mu oni rekli?

    "pa oni nemogu pricati nit se pomjerati."

    Pa kako oni govore da su to bogovi?

    Smatrani su oni tako nema tu spora ali ocigledno ih nema da posvjedoce za sebe.

    To su oni u sejtana vjerovali koji obecava a ne ispuni nista.

    Odje sam ja ostavio tragove i dokaz.

    A ko oce da se klanja likovima rezanim i tvarima koje su sami stvorili... Zaluta je svako ko ne vidi da je Bog svudje.

  11. #1086
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vidji ovo Bobe:

    Vaishnavism / Vishnuism[edit]


    The Birla Mandir is one of the most famous Vaishnavite temples in India.

    Main article: Vaishnavism
    Vaishnavism is the tradition worshiping Vishnu (or his forms of Krishna and Rama) as the supreme or Svayam Bhagavan. Vaishnavism is the sect within Hinduism that worships Vishnu, the preserver god of the HinduTrimurti ('three images', the Trinity), and his ten incarnations. It is a devotional sect, and followers worship many deities, including Ram and Krishna, both thought to be incarnations of Vishnu. The adherents of this sect are generally non-ascetic, monastic and devoted to meditative practice and ecstatic chanting.[5][6][7] Vaishnavites are mainly dualistic. They are deeply devotional. Their religion is rich in saints, temples and scriptures.[8]
    According to the Padma Purāṇa, one of the eighteen main Purāṇas, there are four Vaishnava sampradayas, which preserve the fruitfull mantras:[note 1]

  12. #1087
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A ko oce da se klanja likovima rezanim i tvarima koje su sami stvorili... Zaluta je svako ko ne vidi da je Bog svudje.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #1088
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    U Crkvama se crtale ikone jer narod nije bio pismen. I to se u umjetnost veliku pretvorilo.





    Ovo je iz manastira Moraca koga su moji preci uzdigli i cuvali. No su komunisti masu stvari popalili i to valjda Veljko Vlahovic kako sam cuo.

    Ljudi se klanjaju Bogu u crkvu a ne onome sto su sami napravili.

    Bez eto nedje sam ja vidio da popovi ceraju ljude da se klanjaju ikonama i da ih ljube. Bolje bi takvima bilo da su ucili ljude da jedni druge ljube i postuju no ikone.
    Last edited by Ego_and_his_own; 03-07-15 at 21:27.

  14. #1089
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Koliko mentalne gimnastike da bi se opravdala vjera u trikove. Ne da sam ocekivao nego sam i najavio ovakav odgovor vise puta
    Jel? Ja to ne viđeh na temi proročanstva niđe, al ono što jes jes rekoh ja davno da si ti vidovit.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kako da raspravlja covjek sa nekim ko je u stanju ovako nesto da izjavi
    Ne, ima i od ovog bolje, kako da raspravljaš sa nekim ko
    kao neki dokaz smatra blog web stranicu sa sledećim zaključkom:

    "No matter what happens on Good Saturday at the Holy Sepulchre, we have no way to ascertain it. It is certain that one who does not believe in the christian God, obviously has trouble accepting the (un)orthodox miracle version. As we’ve already mentioned, suspicions and hints abound. Who knows? Perhaps one day we’ll also see the evidence…"

    kao ključni dokaz da je u pravu, još kad se sjetim pre-bijednih pokušaja argumentacije, "neobjavljeni dokument", tv emisija, članak u novinama, konstruktivne izjave kratko i jasno sadržane u jednoj riječi "ne", da ne nabrajam dalje "ključne" sitnice jer je sve odavno kristalno jasno.
    Iako se ovo graniči sa pismenošću ipak ono što tek zabrinjava, je "obrazovanje" tj. formiranje mišljenja na ovakvim gomilama "junk" informacija, kao što jasno prikazuje link.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Cuda su smislenija od ljudskih prevara
    Nesvesno si istinu rekao, samo kao pokušaj prevare realno sagledaj tekst sa linka, čudo Blagodatnog Ognja i ne treba da se brani, sam ga je tekst sa linka, odbranio svojom neznam kako to da nazovem "uzaludnošću".

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A dobro. Sta da ocekujem od covjeka koji odbacuje evoluciju i pored toga sto nista o njoj ne zna? Prije ili kasnije istina izadje na vidjelo. Uzivaj u iluziji do tad.
    Kad već pomenu tu evoluciju, imaš video par postova gore, pa pogledaj. A što se tiče iste, evo pogledaću malo i oko toga u narednom periodu.

    Hvala, na iskrenosti. Očekivao sam više od tog linka.

    Pozdrav
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  15. #1090
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    U Crkvama se crtale ikone jer narod nije bio pismen. I to se u umjetnost veliku pretvorilo.





    Ovo je iz manastira Moraca koga su moji preci uzdigli i cuvali. No su komunisti masu stvari popalili i to valjda Veljko Vlahovic kako sam cuo.

    Ljudi se klanjaju Bogu u crkvu a ne onome sto su sami napravili.

    Bez eto nedje sam ja vidio da popovi ceraju ljude da se klanjaju ikonama i da ih ljube. Bolje bi takvima bilo da su ucili ljude da jedni druge ljube i postuju no ikone.
    Muslimanske spise, zapise i slično ja ne viđeh da je neko kritikovao ovđe, ako jeste, moja greška.
    Ikone i freske, za one koji ne znaju, imaju jasno definisanu simboliku i svaki vjernik zna tačno šta one predstavljaju. One su kao i post, ne cilj sam po sebi, nego posrednik, alat u komplikovanom i dugotrajnom procesu sagledavanja Boga. Ima razloga i pravila koja objašnjavaju zašto one treba da se poštuju.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #1091
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pise na fresku: Sveti Nikola daje siromasima(nistemu) zlato.

  17. #1092
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Steta sto ovi obicni Nikole nista ne daju. Znam jednoga takvog.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #1093
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Apostoli su nazivali svetima one kojima je Rijec bila upucena.

    Jer su oni shvatili...

  19. #1094
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ljudi se klanjaju Bogu u crkvu a ne onome sto su sami napravili.
    Odgovori mi onda koji je vjerovatniji scenario od ova dva:

    Vjernik u onoj pećini u Manastiru Ostrog (gornjem) gdje i nevjernik mora da se pokloni ima ispred sebe leš Vasilija ostroškog i krst
    Šta misliš koju će stvar da poljubi ? Leš jednog smrtnika ili simbol Hrista ?
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ovo je iz manastira Moraca koga su moji preci uzdigli i cuvali. No su komunisti masu stvari popalili i to valjda Veljko Vlahovic kako sam cuo.
    Isti oni komunisti koji su ga spasili ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #1095
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Odavat pocasti ljudima i cijeniti one koji su bili posteni i pomagali ljudima nije nista loshe. Cak naprotiv pokazuje kakvi karakteri mogu bit ljudi i sami se inspirishu takvim postupcima.A ja sam masu puta bio tamoi i ti ako necesh ne morash da udjesh.Ali ako udjesh morash da se poklonish. Ja popu nisam dao da mi sa krstom prilazi jer ja vidjeh on uobicavase da ljudima daje krst da ljube i sl. Ali ne trebaju hriscani nikom do Ocu da se mole. Nidje takvog upustva nije dolazilo. No neka radi svako sto oce.
    Last edited by Ego_and_his_own; 03-07-15 at 23:52.

  21. #1096
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja citam samo srbijanske novine da vidite vi kakve su oni sve obicaje za hriscanske poprilimili. Da te glava zaboli.

    I jedan rece, po meni sa pravom: Pa ovo je cisto praznovjerje.

    A jedna odgovara zena: Ovome narodu je sve uzeto, ocete i vjeru da im uzmete. Nek vjeruje svako sto oce!

    I Upravu je ova zena nek vjeruje svako ko sta oce.

    Ona je mene osvijestila. A jel se ona pitala jel sve uzeto zbog upravo zbog te vjere - koju tako brani.

    Nemoze vjera da bude nerazumljiva. Vele da se iz kuce ne izlazi na veliki petak. Postavish pitanje zasto da se ne izlazi, niko nezna. To nije prava vjera.

  22. #1097
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,873
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja citam samo srbijanske novine da vidite vi kakve su oni sve obicaje za hriscanske poprilimili. Da te glava zaboli.

    I jedan rece, po meni sa pravom: Pa ovo je cisto praznovjerje.

    A jedna odgovara zena: Ovome narodu je sve uzeto, ocete i vjeru da im uzmete. Nek vjeruje svako sto oce!

    I Upravu je ova zena nek vjeruje svako ko sta oce.

    Ona je mene osvijestila. A jel se ona pitala jel sve uzeto zbog upravo zbog te vjere - koju tako brani.

    Nemoze vjera da bude nerazumljiva. Vele da se iz kuce ne izlazi na veliki petak. Postavish pitanje zasto da se ne izlazi, niko nezna. To nije prava vjera.
    Koja ironija, da covjek kao ti ovo kaze. Koliko je samo pitanja tebi postavljeno na koja nisi imao odgovor... Ćutiš po 2-3 stranice dok se ne zaboravi sta su te pitali i onda se opet uključiš u raspravu sa nekim stihovima. Prelistaj malo temu, vidjećeš o čemu pričam. Ako je iko nerazumljiv ovdje, to si definitivno ti. Pa se preispitaj malo je li tvoja vjera prava ili "kriva"
    look right through me

  23. #1098
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  24. #1099
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Koa ironija, da covjek kao ti ovo kaze. Koliko je samo pitanja tebi postavljeno na koja nisi imao odgovor... Ćutiš po 2-3 stranice dok se ne zaboravi sta su te pitali i onda se opet uključiš u raspravu sa nekim stihovima. Prelistaj malo temu, vidjećeš o čemu pričam. Ako je iko nerazumljiv ovdje, to si definitivno ti. Pa se preispitaj malo je li tvoja vjera prava ili "kriva"
    To sto ti mene poste 45 strana ne razumijesh, a nema prostije da sam mogao pisati, nemora bit do mene.

    Ja jesam ispitao moju evo odje na temu. A ti drsh se svoje kad ti je ova moja takva. Nisam ja nikome rekao da prihvata sto sam ne razumije i to sam nekoliko puta ponovio. No zaludo.

    Ostalo misli sta ocesh.

  25. #1100
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Confirmation bias je jedan zanimljiv termin u psihologiji... Imajte ga na umu.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias (zanimljivo da nema stranice na nasem jeziku tako da ne znam ni kako zvuci ovaj termin na nasem)





    I malo 'naucniji' video vezan za 'naucni metod' koji se treba koristiti pri svemu iako mnogi nisu spremni za to...







    Evo da napravim jednu (prilicno banalnu) analogiju sa bogom i religijom...

    Ako se molis bogu da recimo prodjes na ispitu (realno to je onome cemu se 'mi' najvise molimo) za vjernika postoje 2 scenarija:

    1. Proces ispit. Zahvalnost ce dugovati bogu koji mu je uslisio molitvu.
    2. Pasces ispit. Nece kriviti boga jer ga bog samo kusa.

    U svakom slucaju ne zelis da prihvatis da je prolaz na ispitu zavisio od tvog spremanja za isti i eventualno od 'raspolozenja' profesora pri pregledu tvog rada.


    I jedan tekst vezano za upravo ovu analogiju, nije dug. ---> http://chatpilot-godisamyth.blogspot...s-fallacy.html
    Last edited by Fidel Castro; 04-07-15 at 22:43.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 44 of 121 FirstFirst ... 344041424344454647485494 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem jedan flagship, jedan remorker
    By Philia in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-17, 08:01
  2. Kupujem Jos jedan HDD 80 gb
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-01-13, 22:14
  3. KOLEKTIVNI UGOVOR, jedan na jedan ili PLUS POLITIKA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-11, 15:59
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 20:47
  5. m:tel “Prijatelji jedan na jedan”
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 01:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •