Page 70 of 121 FirstFirst ... 206066676869707172737480120 ... LastLast
Results 1,726 to 1,750 of 3013

Thread: Naš Bog je jedan

  1. #1726
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo onda prvog logičkog problema za tebe:
    kako spoznati razumom onoga (za kojeg se tvrdi - logička pretpostavka) koji je stvorio razum?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  2. #1727
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,210
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,530
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    To je paradox u samom startu... A objasnjavanje paradoksa je ravno....
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #1728
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znači imamo sljedeću logičku situaciju:
    - Bog se ne može spoznati razumom (logikom)
    - Bog postoji ili ne postoji (i dalje)
    - kako se, ako postoji, onda može spoznati

    Jesam li mašio što?

    (edit: utvditi da li postoji, ili ne, pošto je nespoznatljiv jel...)
    Last edited by Ulix; 01-08-15 at 11:50.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #1729
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Noir View Post
    Zna li ko je li slastičara Sonja zatvorena?
    Nešto su pominjali, ali nikako da dođem do te informacije...a bilo bi mi žao da je tako.
    (ovdje pitam jer je tema najaktivnija )


    OT- I ja sam ubijeđena da je (naš, vaš) Bog jedan. Ako griješim, meni na duši.
    Nije.
    Mir Božiji, olizah ga sinoć oko 22h.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #1730
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala na odgovoru

    (jad te ne vidio )

  6. #1731
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Kazu da priroda skriva Boga ali ne od svakoga. E, sad...

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #1732
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ne bih rekao da znaš, da znaš ne bi prethodno pitao.
    Rekao ti ili ne, tako je.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ako se tema zove, “Naš Bog je jedan”, možda je pravilnije da ja tebe pitam, zašto forisiraš ovakvu priču?
    Zato što se ti praviš lud i negiraš da si čestitao 13 muslimanskih zemalja na tome što se u njima ubijaju ateisti.

    Evo kako je to izgledalo:
    In medieval times it wasn't uncommon for atheists and other freethinkers to be burned at the stake for heresy. Even today atheists can still be executed for their beliefs in about 13 countries in Africa, Asia and Middle East.
    U srednjovjekovno doba nije bilo neuobičajeno za ateiste i druge slobodne mislioce da budu spaljeni na lomači zbog jeresi. Čak i danas ateisti još uvijek mogu biti pogubljeni zbog svojih uvjerenja u oko 13 zemalja u Africi, Aziji i Bliskom Istoku.
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Bravo za tih 13 ili koliko li reče zemalja, svaka čast!
    Ako se zainatim ovo ću da postavljam u svaki odgovor tebi. Od svojih riječi pobjeći nećeš.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ovo ni ti nisi ni onaj prije tebe nije , niti će onaj posle tebe uspjeti da dokaže, čak su oni navodni dokazi kaoje si navodio ispali nešto sasvim drugo, kada su se detaljnije pogledali.
    Prije svega ti si njima čestitao na "zakonskim okvirima" koju omogućavaju pogubljenje ateista što znači da si ti sa pogubljenjem ateista saglasan. Koliko oni takve zakone praktikuju je potpuno irelevantno u odnosu na tvoj stav koji te zakone podržava.

    Ali da damo odgovor i na pitanje praktikuju li se ti nakaradni zakoni - da praktikuju se, barem povremeno.
    Evo ti primjer iz Sudijske Arabije. Čovjek osuđen na smrt jer se odrekao islama i pocijepao svoj primjerak Kurana:
    http://www.telegraph.co.uk/news/worl...lim-faith.html

    Pored toga ima i situacija sa raznim blogerima koji su osuđeni na smrt, bičevanje ili robiju zbog kritikovanja saudijskog vjerskog establišmenta.

    Pakistanski sud osudio hrišćanina na smrt jer je navodno vrijeđao proroka Muhameda.
    http://time.com/3571650/pakistani-po...for-blasphemy/

    U Nigeriji je ateistu koji se odrekao islama porodica na silu strpala u mentalnu bolnicu. Jedan od doktora je rekao da je sa njim sve u redu ali mu je drugi dijagnozirao "poremećaj ličnosti". Tamo su ga kljukali "ljekovima" za razne poremećaje uključujući epilepsiju.
    Pobjegao je iz ludnice tokom nekog štrajka i počeo da se krije. Nakon čega su mu upućivane prijetnje smrću. Policija naravno nije uradila ništa da procesuira ni familiju ni one koji mu prijete.
    http://www.theguardian.com/world/201...ist-bala-islam
    51% nigerijskih muslimana podržava smrtnu kaznu za napuštanje islama.

    Ovo je dio njegovog obraćanja javnosti iz avgusta prošle godine:
    Freedom ain’t so easy to earn so far, because where I am, you can get killed for blasphemy, for apostacy, for being different, many were, many still are, not necessarily by the govt, but by the mob, or terrorists, or via a sermon by a mullah or sheikh, I am not so special but I heard I’m now a topic of dicourse by scholars, and I still receive threats to my life. My life could be snuffed out if many had the chance. I’m still hiding. I still get threats, some may be on my trail any moment.
    Ne znam šta se desilo sa čovjekom i da li se dalje krije. Pošto na netu ne mogu da nađem novije vijesti vezano za njega.

    Avganistanski imigrant dobio azil od Ujedinjenog Kraljevstva zato što je ateista i što mu prijeti smrtna kazna za apostasiju ako se vrati u Avganistan:
    http://www.bbc.com/news/uk-25715736

    Žena osuđena na smrt u Sudanu za apostasiju jer je "napustila islam". Inače majka joj je bila hrišćanka a otac musliman, ali je ona podignuta kao hrišćanka i udala se za hrišćanina.
    Usput je osuđena i na 100 udaraca bičem za "bludničenje" jer šerijat ne priznaje njen brak sa hrišćaninom. (po***** im se na šerijat)
    http://www.theguardian.com/world/201...an-gives-birth
    Provela je 18 mjeseci u zatvoru gdje se i porodila jer su je uhapsili trudnu.
    Na kraju je zbog ogromnog međunarodnog pritiska na sudanske vlasti poništena kazna a žena je sa mužem emigrirala u SAD.

    Čovjek u Mauritaniji dobio smrtnu kaznu za apostasiju, jer je kritikovao odluke Muhameda i njegove družine tokom "svetih ratova":
    http://news.yahoo.com/mauritania-iss...050936161.html

    Ovo su zemlje koje si ti pohvalio.

    Inače, ima ovakvih primjera više.
    U "Globalnom izvještaju o pravima, zakonskom položaju, i diskriminaciji protiv humanista, ateista, i nereligioznih", koji je radila Internacionalna humanistička i etička unija, nisu tih 13 zemalja pomenute slučajno kao zemlje u kojima postoji prijetnja po život nevjernika.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Baš bih volio da konstatujemo još jednom koji je to “prvobitni” stav? Toliko ih je bilo, da je publika vjerujem dobrim dijelo izgubila tu misao. Toliko puta ste me čak i za ironiju optužili tako da stvarno ne znam na šta više mislite.
    Ovaj:
    U srednjovjekovno doba nije bilo neuobičajeno za ateiste i druge slobodne mislioce da budu spaljeni na lomači zbog jeresi. Čak i danas ateisti još uvijek mogu biti pogubljeni zbog svojih uvjerenja u oko 13 zemalja u Africi, Aziji i Bliskom Istoku.
    (Avganistan, Iran, Malezija, Maldivi, Mauritanija, Nigerija, Katar, Saudijska Arabija, Somalija, Sudan, Pakistan, Jemen, Ujedinjeni Arapski Emirati)
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Bravo za tih 13 ili koliko li reče zemalja, svaka čast!

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Muhamed je tvrdio za sebe za da je božiji prorok i da je Kuran božija objava koju Bog prenosi ljudima preko njega, a ti u to ne vjeruješ. Iz toga je jasno da ili misliš da je prevarant ili zaluđenik po pitanju njegove "proročke prirode".
    Nije mi jasno kako možeš ovako nešto da tvrdiš, ja bih se na tvom mjestu zadržao na pretpostavci. No ako je i to komplikovano, onda?
    Ako sam nešto pogrešno rekao izvoli ispravi me.
    Iznesi svoj stav. Ne boli, barem ne ovdje.

    Vjeruješ li da je Muhamed božiji prorok? Da ili ne?
    Odgovoriti na ovo pitanje je vrlo lako. Treba ti 2 sekunde.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Učinje mi se da te je neko za ovu tvrdnju već “prosuo”?
    To nije tvrdnja no pitanje.
    Loše ti se učinje.
    Last edited by ASC; 02-08-15 at 10:25.

  8. #1733
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

  9. #1734
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ako sam nešto pogrešno rekao izvoli ispravi me.
    Iznesi svoj stav. Ne boli, barem ne ovdje.

    Vjeruješ li da je Muhamed božiji prorok? Da ili ne?
    Odgovoriti na ovo pitanje je vrlo lako. Treba ti 2 sekunde.


    To nije tvrdnja no pitanje.
    Loše ti se učinje.
    Već ti je odgovorio na pitanje !! Treba li da se konstantno ponavlja zato što si ti nepismen ?
    Last edited by Rakun; 02-08-15 at 00:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #1735
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,210
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,530
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #1736
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default


  12. #1737
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default


  13. #1738
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,210
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,530
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    E ako treba ovog ludaka slusat' da pronadjes boga onda nek ide sve dodjavola...

    Treba birat' sto postavljas Ego, ne na prvo sto naletis... Ovo shvati kao prijateljski savjet...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #1739
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja nisam ni znao ko je dok sad ne pogledah.

    A koga briga sto cesh ti da radish?

    Mudrost casti ko nju ljubi sa znanjem i sirim gledistima, a ti ako je ne vidish odje preskoci.

    Mosh to i bez bezvezne price, sve.

  15. #1740
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,873
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Pakistani mob kills two children including a baby and their grandmother after 'blasphemous' Facebook post

    http://www.telegraph.co.uk/news/worl...book-post.html
    look right through me

  16. #1741
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,210
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,530
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #1742
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default


  18. #1743
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default


  19. #1744
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Zato što se ti praviš lud i negiraš da si čestitao 13 muslimanskih zemalja na tome što se u njima ubijaju ateisti.
    Zbilja? Neznam da se tamo progone i ubijaju ateisti, znam da se kazne propisuju na osnovu zakona onima koji prekrše zakon.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ako se zainatim ovo ću da postavljam u svaki odgovor tebi. Od svojih riječi pobjeći nećeš.
    Slobodno, ranije sam čak predlagao da ovo stavim u signature.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Prije svega ti si njima čestitao na "zakonskim okvirima" koju omogućavaju pogubljenje ateista što znači da si ti sa pogubljenjem ateista saglasan. Koliko oni takve zakone praktikuju je potpuno irelevantno u odnosu na tvoj stav koji te zakone podržava.
    Ovđe je jasno da ne poznaješ zakone ovih država, već uglavnom lupaš gluposti, koje inicijalno pročitaš po novina i sl. mjesta. Zakon predviđa i jasno definiše radnje i postupke koje su kažnjive zakonom, time i eventualni počinioci tih takvih radnji bivaju procesuirani pred zakonom, pa zatim i kažnjeni u skladu sa zakonom. Simple as that.

    Možda i ja vjerujem da vanzemaljci postoje, pa ne palim tuđe knjige javno i ne ubjeđujem druge u tako nešto.


    Slučaj prvi:
    Lik snimio sebe kako psuje ili kune Boga? Zatim pocijepao i cipelom lupao po Kuranu. Šta bi bilo da je slično ili isto uradio po pitanju predsjedina i državne zastave?

    Slučaj drgi:
    Ovo je pojedinačni slučaj ubistva, a žrtva je bila u pritvoru, nije ni viđela suda nit sudije. Pitanje je dal je ova žrtva bila ateista, možda nešto suprotno tome?

    Slučaj treći:
    Čovjek reče da je napustio islam, ne da je atista. To da ga je vlast, država, proganjala ili uznemiralavala telefonom je zbilja besmisleno. Parafraziram: “Reci mi đe živiš, doći ćemo da te ubijemo!” Originalno, al prolazi to kod nekih.

    Slučaj četvrti:
    Religijski razlozi? Znači ni ovđe nije jasno o čemu se tačno radi. Ima po forumu dosta objašnjenja da ateisti nisu ili jesu religiozne osobe. Ovđe je u pitanju maloljetna osoba ako ima 16 godina. Čemu onda dalja priča?

    Slučaj peti:
    Vidiš - žena živa i zdrava, dan danas. Čemu priča?

    Slučaj šesti:
    Upravo kao i ono objašnjenje sa tvojih prvih linkova “stavovi i ideje koji podstiču na nasilje i rušenje državnog sistema i sl. “In January 2014, after the article appeared, tens of thousands of protesters demonstrated in front of the presidential palace to express their outrage against Cheikh Ould Mohamed.” Samo ovaj dio teksta jasno pokazuje o čemu se zapravo radi, odnosno mogućim razlozima zašto je država reagovala.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Inače, ima ovakvih primjera više.
    Koliko? Sedam, osam?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U "Globalnom izvještaju o pravima, zakonskom položaju, i diskriminaciji protiv humanista, ateista, i nereligioznih", koji je radila Internacionalna humanistička i etička unija, nisu tih 13 zemalja pomenute slučajno kao zemlje u kojima postoji prijetnja po život nevjernika.
    Prijetnja po život postoji i kad prelaziš ulicu, mimo zakona, jednako, pa se ove ovakve organizacije ne sjekiraju mnogo oko toga.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ako sam nešto pogrešno rekao izvoli ispravi me. Iznesi svoj stav. Ne boli, barem ne ovdje. Vjeruješ li da je Muhamed božiji prorok? Da ili ne? Odgovoriti na ovo pitanje je vrlo lako. Treba ti 2 sekunde.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Već ti je odgovorio na pitanje !! Treba li da se konstantno ponavlja zato što si ti nepismen ?
    Što je ovaj quote ponekad dobra stvar.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    To nije tvrdnja no pitanje. Loše ti se učinje.
    Vjerovatno.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  20. #1745
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Zbilja? Neznam da se tamo progone i ubijaju ateisti, znam da se kazne propisuju na osnovu zakona onima koji prekrše zakon.
    Shvataš li ti da je tamo kršenje zakona reći "Ja više nisam musliman. Ne vjerujem u Boga." ili "Muhamed nije božiji prorok". To je iznošenje sopstvenih stavova - sloboda govora i vjeroispovijesti. A to se u tim državama sankcioniše smrću.
    Naravno da ne ubijaju one ateiste za koje ne znaju da su ateisti. Ali ti ljudi moraju da kriju svoje stavove, u nekim slučajevima čak i od porodice jer će ih se porodica sama odreć i predati vlastima.


    Ovđe je jasno da ne poznaješ zakone ovih država, već uglavnom lupaš gluposti, koje inicijalno pročitaš po novina i sl. mjesta. Zakon predviđa i jasno definiše radnje i postupke koje su kažnjive zakonom, time i eventualni počinioci tih takvih radnji bivaju procesuirani pred zakonom, pa zatim i kažnjeni u skladu sa zakonom. Simple as that.
    Bravo pametnice.
    Zakonom ovih država je predviđena smrtna kazna za apostasiju i blasfemiju. U tim državama su svi ateisti apostate po definiciji i iznošenje bilo kakvog stava u sukobu sa religijskim dogmama je blasfemija. Saberi 2 i 2.

    Možda i ja vjerujem da vanzemaljci postoje, pa ne palim tuđe knjige javno i ne ubjeđujem druge u tako nešto.
    Čovjek nije zapalio tuđu knjigu nego svoj primjerak. Zašto bi za paljenje Kurana postajala kazna a za paljenje Ilijade ili Harija Potera ne?

    Slučaj prvi:
    Lik snimio sebe kakopsuje ili kune Boga? Zatim pocijepao i cipelom lupao po Kuranu. Šta bi bilo da je slično ili isto uradio po pitanju predsjedina i državne zastave?
    Psovao predsjednika? Vjerovanto ništa u većini demokratskih država.
    Što se zastave tiče dobio bi novčanu kaznu ili kraću zatvorsku, a u nekim državama isto ništa. Međutim, zastava je simbol države koja je realan konstrukt. Država postoji.
    Kuran je simbol jedne među hiljadama bajki. Neki vjeruju u druge bajke poput tebe. Neki ne vjeruju ni u jednu.

    Slučaj drgi:
    Ovo je pojedinačni slučaj ubistva, a žrtva je bila u pritvoru, nije ni viđela suda nit sudije. Pitanje je dal je ova žrtva bila ateista, možda nešto suprotno tome?
    Postavio sam pogrešan link greškom. Ovo je slučaj na koji sam mislio:
    http://www.theguardian.com/world/201...my-file-appeal

    Slučaj treći:
    Čovjek reče da je napustio islam, ne da je atista. To da ga je vlast, država, proganjala ili uznemiralavala telefonom je zbilja besmisleno. Parafraziram: “Reci mi đe živiš, doći ćemo da te ubijemo!” Originalno, al prolazi to kod nekih.
    Rekao je i da je ateista. Nije ga vlast proganjala i uznemiravala telefonom. Prijetili su mu preko interneta razni zaluđenici.

    Slučaj četvrti:
    Religijski razlozi? Znači ni ovđe nije jasno o čemu se tačno radi. Ima po forumu dosta objašnjenja da ateisti nisu ili jesu religiozne osobe. Ovđe je u pitanju maloljetna osoba ako ima 16 godina. Čemu onda dalja priča?
    Jasno je o čemu se radi. Pročitaj tekst.
    Neće da se vrati u Avganistan da ne bi bio ubijen jer je ateista. Ujedinjeno kraljevstvo mu je uvažilo zahtjev i dalo azil.

    Slučaj peti:
    Vidiš - žena živa i zdrava, dan danas. Čemu priča?
    Žena je provela 18 mjeseci u zatvoru i tamo se porodila. Da se nije digla međunarodna hajka na ovu zemlju, žena bi bila pogubljena.
    Živa je i zdrava zato što je pobjegla iz Sudana u SAD.

    Čemu priča? Čemu tvoja pohvala ovima 13 zemalja?

    Slučaj šesti:
    Upravo kao i ono objašnjenje sa tvojih prvih linkova “stavovi i ideje koji podstiču na nasilje i rušenje državnog sistema i sl. “In January 2014, after the article appeared, tens of thousands of protesters demonstrated in front of the presidential palace to express their outrage against Cheikh Ould Mohamed.” Samo ovaj dio teksta jasno pokazuje o čemu se zapravo radi, odnosno mogućim razlozima zašto je država reagovala.
    Kako kritika Muhamedovih odluka u "svetim ratovima" podstiče na nasilje i ručenje državnog sistema?
    Taj čovjek nije sam kriv što će bezumna krvoločna rulja da se se digne na kuku i motiku i pravi nerede tražeći pogubljenje svega drugačijeg zato što neko iznosi stavove koji im se ne sviđaju. Tu je kriv sistem koji im podilazi i ne pokušava da ih sankcioniše.

    Koliko? Sedam, osam?
    Na hiljade.

    Prijetnja po život postoji i kad prelaziš ulicu, mimo zakona, jednako, pa se ove ovakve organizacije ne sjekiraju mnogo oko toga.
    Da, biće da je to isto.
    Kolika količina ljigavštine. :burp:

    Što je ovaj quote ponekad dobra stvar.
    Ako imaš pola zdravog mozga, shvatio si da se Rakun u ovom komentaru sprda sa tobom i tvojim jadnim izgovorom kojim standardno izbjegavaš odgovor.
    Nismo u Saudijskoj Arabiji Sunđere. Možeš slobodno da kažeš što misliš.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Da ne bi priznao da si izio g*ovno podrškom ovima 13 država, ti si u pokušaju da se izvučeš, hvatanjima za slamke, praveći se lud, licemjerjem, lažima i daljom podrškom za kršenje ljudskih prava koju si pokušao da zamotaš u oblande, uspio da iziješ minimum još 2-3.
    Ne vjerujem da ti se isplatilo, ali ti svakako hvala, jer bolje vidimo sa kim razgovaramo.
    Last edited by ASC; 04-08-15 at 15:23.

  21. #1746
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa jes

    desno idu svi na odsijecanje glave, a livo ko oce da je sacuva.


  22. #1747
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Shvataš li ti da je tamo kršenje zakona reći "Ja više nisam musliman. Ne vjerujem u Boga." ili "Muhamed nije božiji prorok". To je iznošenje sopstvenih stavova - sloboda govora i vjeroispovijesti. A to se u tim državama sankcioniše smrću.
    Naravno da ne ubijaju one ateiste za koje ne znaju da su ateisti. Ali ti ljudi moraju da kriju svoje stavove, u nekim slučajevima čak i od porodice jer će ih se porodica sama odreć i predati vlastima.
    Čitao si njihove zakone pa znaš? Iznošenje sopstvenih stavova tvrdnja da je Muhamed prorok ili nije? Deder, malo saberi i onako nesređene misli. Znači kažeš (ili pokušavaš da kažeš) da postoji, možda, neka policija koja traga za ljudima za koje sumnja da su potencijalno ateisti? U kakvom strahu ti živiš? Jel to sad ateisti žive „van zakona“ kriju se? Daj malo ozbiljnosti, pored svega.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Bravo pametnice. Zakonom ovih država je predviđena smrtna kazna za apostasiju i blasfemiju. U tim državama su svi ateisti apostate po definiciji i iznošenje bilo kakvog stava u sukobu sa religijskim dogmama je blasfemija. Saberi 2 i 2.
    Opet, čitao si njihove zakone pa znaš, jel da? Ili pravilnije da te pitam, više vjeruješ onoj propadandnoj animaciji i prigodnim novinskim člancima, nego zdravom razumu?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Čovjek nije zapalio tuđu knjigu nego svoj primjerak. Zašto bi za paljenje Kurana postajala kazna a za paljenje Ilijade ili Harija Potera ne?
    Vidiš, ni za ovaj “svoj primjerak” nemaš ništa bolje od pretpostavke, znači nemaš ništa validno. Ovo drugo što napisa, je stvar zakona, kud pobježe ona tvoja boldirana i zvjezdicama ukrašena tvrdnja?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Psovao predsjednika? Vjerovanto ništa u većini demokratskih država. Što se zastave tiče dobio bi novčanu kaznu ili kraću zatvorsku, a u nekim državama isto ništa. Međutim, zastava je simbol države koja je realan konstrukt. Država postoji. Kuran je simbol jedne među hiljadama bajki. Neki vjeruju u druge bajke poput tebe. Neki ne vjeruju ni u jednu.
    Izbjegavaš, ili još gore, ne vidiš, osnovni smisao, u svim pomenutim slučajevima bi se prekršio zakon, a uslijedile bi zakonom definisane sankcije. Vidi se da veze nemaš sa životom, evo ti primjer, nek amerikanac javno zapali američku zastavu, pa da vidimo kako će onda uspjet da zadrži svoje američko državljanstvo itd. Sve je stvar zakona. I ovo je nekima “osporavanje prava na slobodu govora” zar ne?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Postavio sam pogrešan link greškom. Ovo je slučaj na koji sam mislio: http://www.theguardian.com/world/201...my-file-appeal
    Pa jel ovaj drugi link trebalo da te “izvadi” iz prosipanja ili šta? Ne kontam, prvo si naveo priču o nekom čovjeku, a onda kao ispravku pogrešnog linka, postavljaš link đe se govori o nekoj ženi. Ajd i to nekako možda može imat smisla, ali ako se na tom linku nađe, za slučaj iz 2009. na samom kraju tekst: “Pakistan has never executed anyone for blasphemy and has had a de facto moratorium on civilian executions since 2008.” onda stvarno neznam o čemu govoriš. Jel vidiš da si sam sebi kontradikcija?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Rekao je i da je ateista. Nije ga vlast proganjala i uznemiravala telefonom. Prijetili su mu preko interneta razni zaluđenici.
    Ajde?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Jasno je o čemu se radi. Pročitaj tekst. Neće da se vrati u Avganistan da ne bi bio ubijen jer je ateista. Ujedinjeno kraljevstvo mu je uvažilo zahtjev i dalo azil.
    Gluposti, u Avganistanu i neznaju, vjerovatno, za njegov azil u UK, koje mu je “BTW” dalo azil privremeno, taman dok ne bude punoljetan. Klasična novinarska priča, ili ti patka.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Žena je provela 18 mjeseci u zatvoru i tamo se porodila. Da se nije digla međunarodna hajka na ovu zemlju, žena bi bila pogubljena. Živa je i zdrava zato što je pobjegla iz Sudana u SAD.
    Ni prva ni zadnja, koja je bila u zatvoru i tamo se porodila, pobjegla, ni prva ni zadnja, a ovo za međunarodnu hajku na ovu zemlju, mrzi me da tražim ove smajlije koji se smiju, računaj da sam ti postavio jednog.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kako kritika Muhamedovih odluka u "svetim ratovima" podstiče na nasilje i ručenje državnog sistema? Taj čovjek nije sam kriv što će bezumna krvoločna rulja da se se digne na kuku i motiku i pravi nerede tražeći pogubljenje svega drugačijeg zato što neko iznosi stavove koji im se ne sviđaju. Tu je kriv sistem koji im podilazi i ne pokušava da ih sankcioniše.
    Vidi se da ne kontaš naj elementarnije stvari, državi će uvjek biti očuvanje reda mira i društvenog sistema u prvom planu, i tebi bi bilo naravno. Tako da u ovom slučaju država ne postupa u skladu sa željama ovog pojedinca ili eventualno tvojim željama, koliko god one besmislene bile, već država postupa po zakonu. Ako se tebi ili njemu zakon ne sviđa, to je vaša individualna stvar.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Na hiljade.
    Ako su ove kao i one Vanjine triput propale hiljade, onda mi je sve jasno. Uzaludna nadanja.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ako imaš pola zdravog mozga, shvatio si da se Rakun u ovom komentaru sprda sa tobom i tvojim jadnim izgovorom kojim standardno izbjegavaš odgovor. Nismo u Saudijskoj Arabiji Sunđere. Možeš slobodno da kažeš što misliš.
    Vidiš, za ovo zadnje se ne mogu složiti s tobom, jer ovo je ipak samo forum, na kojem opet postoje pravila, koja treba poštovati, a vidim ti ni to ne radiš. Ipak, očigledno je da ti ni ovu polovinu nemaš, jer nisi skontao da se onim quote-ovanjem, ja našalih sa vama obojicom, ali nekad ćeš napredovati do tog nivoa, do tada slobodno živi u zabludi.

    Na kraju, da pokušamo zaključiti. Sve do sada što je izloženo u pokušajima osude i napada na pojedine države koje su u okviru svojih zakonskih okvira eventualno formulisale ili definisale kao kažnjive neke specifične radnje i postupke, a koje pojedinci evidentno smatraju za “kršenje slobode govora”, “narušavanje ljudskih prava i sloboda” itd. su ostale neutemeljene, neosnovane i jednostavno rečeno površne.

    Prvi bijedni pokušaj je isticanje termina progon, što je osporeno, jer za isti nema dokaza, čak je u argumentaciji suprotne strane pronađeno činjenica koje im nisu u prilogu.

    Drugi bijedni pokušaj je navođenje nekoliko poluinformacija iz kojih bi se eventualno moglo naslutiti da “neđe nešto postoji”, pri čemu su ove poluinformacije toliko providne, površne, iskonstruisane i kontradiktorne da dovode u pitanje smislenost bilo kakve dalje diskusije. One čak ne zadovoljavaju ni najjednostavnije “logičke” elemente.

    Treći relativno najubjedljiviji detalj je konstantna tendencija plasiranja uvreda kako zakonima tih zemalja, tako konkretno i njihovim vjerskim dogmama, što je zbilja za brigu (ne bih ovakve gluposti citirao). O uvredama drugim licima je nepotrebno govoriti, jer je to postala svakodnevnica. Ideja je vjerovatno “nemam argumenata, ali zato imam uvreda”.

    Tragično i besmisleno!



    Ego, zanimljiva slika.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  23. #1748
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Čitao si njihove zakone pa znaš?
    Znam da se šerijat primjenjuje u potpunosti u Mauritaniji, Somaliji, Saudijskoj Arabiji, Avganistanu, Kataru, Maleziji, Iranu, Maldivima, Jemenu i Sudanu, da se u Nigeriji primjenjuje u nekim oblastima a u Ujedinjenim Arapskim Emiratima u svim djelovima države osim Dubajia.
    A po šerijatu apostatima i blasfemičarima slijedi smrtna kazna.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Iznošenje sopstvenih stavova tvrdnja da je Muhamed prorok ili nije?
    Da. Upravo tako.
    Da nije možda iznošenje tuđih stavova?

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Deder, malo saberi i onako nesređene misli.
    Deder, ne seri.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Znači kažeš (ili pokušavaš da kažeš) da postoji, možda, neka policija koja traga za ljudima za koje sumnja da su potencijalno ateisti? U kakvom strahu ti živiš? Jel to sad ateisti žive „van zakona“ kriju se? Daj malo ozbiljnosti, pored svega.
    Niti kažem, niti pokušavam.
    Međutim ako ih neko prijavi policiji, ili policija sama primijeti da iznose stavove koji nisu u skladu sa dogmama, bilo u negdje na ulici ili lokalu ili na interentu slijedi im hapšenje.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Opet, čitao si njihove zakone pa znaš, jel da?
    Propaganda animacija? Misliš na ovo?


    Zašto ti, greote, odma ne reče da se radi o poganoj zapadnoj propagandi nego potrča da hvališ ovih 13 zemalja?
    Šta je ovdje propaganda? Da možda ti nisi čitao njihove zakone? Šta to nije tačno?
    Izvoli obrazloži. Prosvijetli nas. Izbavi nas iz zablude.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ili pravilnije da te pitam, više vjeruješ onoj propadandnoj animaciji i prigodnim novinskim člancima, nego zdravom razumu?
    Ti ne znaš šta je zdrav razum.
    U skladu sa zdravim razumom naravno da ću vjerujem Internacionalnoj humanističkoj i etičkoj uniji koja je radila istraživanje o poziciji nevjernika u tim državama prije nego tebi, običnom lažovu i licemjeru.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Vidiš, ni za ovaj “svoj primjerak” nemaš ništa bolje od pretpostavke, znači nemaš ništa validno. Ovo drugo što napisa, je stvar zakona, kud pobježe ona tvoja boldirana i zvjezdicama ukrašena tvrdnja?
    Da, imam pretpostavku i to prilično osnovanu.
    Nigdje se ne pominje da je ukrao knjigu. Pored toga sasvim je normalno da u muslimanskoj zemlji svaka kuća ima barem jedan Kuran. Ako hoćeš da tvrdiš da je ukrao knjigu, intresuje me na osnovu čega?
    Međutim sve da i ju je stvarno ukrao pa onda iscijepao, znači li to da treba da dobije smrtnu kaznu?
    Znam da je stvar zakona - nakaradnog zakona.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Izbjegavaš, ili još gore, ne vidiš, osnovni smisao, u svim pomenutim slučajevima bi se prekršio zakon, a uslijedile bi zakonom definisane sankcije.
    Nenormalne sankcije koje krše ljudska prava i sankcije koje ti odobravaš. Zbog toga te ljudi ovdje i napadaju.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Vidi se da veze nemaš sa životom, evo ti primjer, nek amerikanac javno zapali američku zastavu, pa da vidimo kako će onda uspjet da zadrži svoje američko državljanstvo itd. Sve je stvar zakona. I ovo je nekima “osporavanje prava na slobodu govora” zar ne?
    Paljenje američke zastave nije zakonom zabranjeno. Ljudi to zapravo i rade s vremena na vrijeme na protestima u SAD-u.
    Trt, Sunđere.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Pa jel ovaj drugi link trebalo da te “izvadi” iz prosipanja ili šta? Ne kontam, prvo si naveo priču o nekom čovjeku, a onda kao ispravku pogrešnog linka, postavljaš link đe se govori o nekoj ženi. Ajd i to nekako možda može imat smisla, ali ako se na tom linku nađe, za slučaj iz 2009. na samom kraju tekst: “Pakistan has never executed anyone for blasphemy and has had a de facto moratorium on civilian executions since 2008.” onda stvarno neznam o čemu govoriš. Jel vidiš da si sam sebi kontradikcija?
    Jedini koji se ovdje prosipa si ti.
    Znam da niko u Pakistanu nije pogubljen zbog blasfemije ali jeste osuđen na smrt. Zašto se kazne ne sprovode ne znam jer se stvarno nisam bavio pakistanskom politikom i pravnim dešavanjima.
    U svakom slučaju ljudi su zatvoreni i "čekaju pogubljenje".
    A u zadnjih 30-ak godina 20 ljudi osuđenih za blasfemiju je ubijeno od strane čuvara, policajaca ili drugih zatvorenika.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Rekao je i da je ateista. Nije ga vlast proganjala i uznemiravala telefonom. Prijetili su mu preko interneta razni zaluđenici.
    Ajde?
    Ovo je kao neki odgovor je li? Da, rekao je da je ateista u svom obraćanju preko interneta u avgustu 2014. a moguće i na drugim mjestima:
    Hi everyone, this is Mubarak Bala. I can only write to you today because of the goodwill & support you all gave me. I would have been in a psych ward right now being drugged and laughed at for saying I’m an atheist, I still recover from their effects, among which was a drug for psychos, another drug for people with epilepsy, a combination that another doctor said could cause permanent nerve damage, or death in older people, all for saying I no longer follow trodden paths, for forging my own path, free from superstition, bigotry, hate and fear… Thanks to you all, I’m sane and safe.
    Dalje, ovdje jasno kaže da se ljudi "tu odakle je"( u Nigeriji) ubijaju zbog blasfemije, apostasije.
    This blog is supposed to focus on me, so let me update you so far… Freedom ain’t so easy to earn so far, because where I am, you can get killed for blasphemy, for apostacy, for being different, many were, many still are, not necessarily by the govt, but by the mob, or terrorists, or via a sermon by a mullah or sheikh
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Gluposti, u Avganistanu i neznaju, vjerovatno, za njegov azil u UK, koje mu je “BTW” dalo azil privremeno, taman dok ne bude punoljetan. Klasična novinarska priča, ili ti patka.
    Već je punoljetan. Imao je 16 godina kad je stigao u UK 2007. Sad ima 24.
    Do 2013. je dobio privremeni azil na osnovu sukoba sa familijom. A nakon toga je dobio azil na neodređeno zbog toga što se pozvao na ugroženost jer je ateista.
    Rekoh ti da pročitaš tekst.
    http://www.bbc.com/news/uk-25715736
    Last edited by ASC; 05-08-15 at 03:10.

  24. #1749
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ni prva ni zadnja, koja je bila u zatvoru i tamo se porodila, pobjegla, ni prva ni zadnja, a ovo za međunarodnu hajku na ovu zemlju, mrzi me da tražim ove smajlije koji se smiju, računaj da sam ti postavio jednog.
    Postavljaj smajlija koliko god hoćeš.
    Evo ti članak vezan za nju na Wikipediji:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Mariam..._Ibrahim_Ishag

    Obrati pažnju na međunarodne reakcije na presudu o pogubljenju. U stvari, da ti prekratim posao. Evo nekih djelova odatle:
    The United Kingdom government described the sentence as "barbaric" and a UK minister was "truly appalled", noting that Sudan breached international human rights obligations. The United States government was "deeply disturbed" and also called on Sudan to meet its obligations under international human rights law. A joint statement from embassies of Britain, Canada, the Netherlands, and the United States before sentencing also expressed "deep concern", urging "justice and compassion"....

    ...Christian groups have been campaigning for Meriam Ibrahim...

    ...International protests are growing; the embassies of the United States, Canada, the United Kingdom and the Netherlands have issued a joint statement expressing "deep concern" about the case, urging Sudan to respect the right to freedom of religion.[50] The European Union called for revocation of the “inhuman verdict” and John Kerry urged Sudan to repeal laws banning Muslims from joining other faiths...
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Vidi se da ne kontaš naj elementarnije stvari, državi će uvjek biti očuvanje reda mira i društvenog sistema u prvom planu, i tebi bi bilo naravno. Tako da u ovom slučaju država ne postupa u skladu sa željama ovog pojedinca ili eventualno tvojim željama, koliko god one besmislene bile, već država postupa po zakonu. Ako se tebi ili njemu zakon ne sviđa, to je vaša individualna stvar.
    Kada bi država bila normalna i zatvorskim i novčanim kazna sankcionisala izgrednike koji bi drugima da uskraćuju slobodu govora ti isti se ne bi okuražili da formiraju rulje i prave nerede.
    Ovako kada im se podilazi i izlazi susret narušavanjem tuđih ljudskih prava ništa se neće ni promijenit.
    Svaka ti čast. Još jednom pokazuješ šta podržavaš.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Na kraju, da pokušamo zaključiti.
    Ne vjerujem a će se taj pokušaj završit onako kako se ti nadaš.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Sve do sada što je izloženo u pokušajima osude i napada na pojedine države koje su u okviru svojih zakonskih okvira eventualno formulisale ili definisale kao kažnjive neke specifične radnje i postupke, a koje pojedinci evidentno smatraju za “kršenje slobode govora”, “narušavanje ljudskih prava i sloboda” itd. su ostale neutemeljene, neosnovane i jednostavno rečeno površne.
    Čuješ priču... Smatraju "pojedinci"...
    Šta je maltretiranje, zatvaranje i pogubljenje ljudi zbog vjerskih stavova nego kršenje ljudskih prava? Ako nisi pročitao deklaraciju o ljudskim pravima, pročitaj je.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Prvi bijedni pokušaj je isticanje termina progon, što je osporeno, jer za isti nema dokaza, čak je u argumentaciji suprotne strane pronađeno činjenica koje im nisu u prilogu.
    Bijedan je tvoj pokušaj insistiranja na progonu.

    Nisam rekao progon nego persekucija, što je riječ koja iako može da se prevede i kao progon, ima dosta šire značenje od samog fizičkog progona što je objašnjeno u ovom postu:
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...97#post4140397

    Pored toga, nisam ja unio persekuciju u priču, nego se ona i pominje na stajtu IHCU-a koji je radio izvještaj:
    The report found that:


    • You can be put to death for expressing atheism in 13 countries
    • In 39 countries the law mandates a prison sentence for blasphemy, including six western countries
    • The non-religious are discriminated against, or outright persecuted, in most countries of the world
    http://iheu.org/you-can-be-put-death...-around-world/

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Drugi bijedni pokušaj je navođenje nekoliko poluinformacija iz kojih bi se eventualno moglo naslutiti da “neđe nešto postoji”, pri čemu su ove poluinformacije toliko providne, površne, iskonstruisane i kontradiktorne da dovode u pitanje smislenost bilo kakve dalje diskusije. One čak ne zadovoljavaju ni najjednostavnije “logičke” elemente.
    Izvoli obrazloži, šta je to iskonstruisano, površno, providno, itd?

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Treći relativno najubjedljiviji detalj je konstantna tendencija plasiranja uvreda kako zakonima tih zemalja, tako konkretno i njihovim vjerskim dogmama, što je zbilja za brigu (ne bih ovakve gluposti citirao)
    Vrijeđanje zakona i dogmi? Prvi put čujem da zakon i dogme mogu da se vrijeđaju.

    Mislim da bi prigodnije riječi bile kritike, napadi ili ako hoćeš omalovažavanja. Međutim upravo to i zaslužuju zakoni koji propisuju smrt za apostasiju i blasfemiju.

    Prijetnja smrnom kaznom za napuštanje religije je najozbiljnije kršenje ljudskih prava i sloboda. Tačka.

    Prijetnja smrtnom kaznom za blasfemiju je glupost. To između ostalog već objasnih ovdje:
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    1)Prije svega, blasfemija je potpuno subjektivna.
    Osjećaj uvrijeđenosti jer je neko iznio stavove koji se tebi ne sviđaju (o tvojoj religiji ili bilo čemu drugom) je subjektivan.

    Neki musliman će možda tvoj stav da Muhamed nije božiji prorok smatrati blasfemijom i htjeti da te strpa u zatvor ili pod zemlju zbog toga.
    Neki hrišćanin će stav muslimana da Isus nije sin božiji nego samo poslanik isto smatrati blasfemijom.

    Ne postoji objektivno mjerilo prema kojem je moguće jasno odrediti šta je blasfemija a šta nije. Zavisi od ličnih stavova pojedinaca.

    2) Zabrana blasfemije odnosno iznošenja stavova o nekoj religiji jer se nekoj grupi ne sviđa je uskraćivanje slobode govora.
    Ni jedna ideja ne smije biti izuzeta od kritičke analize, pa tako nema ni razloga da se religijskim idejama daje bilo kakav imunitet.

    Zamijeni religiju nekom drugom idejom, npr. muzikom. Recimo da ja kažem da je rep muzika smeće.
    I neki rep entuzijasta se nađe uvrijeđenim i hoće da me trpa u zatvor.

    Takva situacija ima jednako smisla koliko i hapšenje ljudi zbog vjerskih stavova.
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    O uvredama drugim licima je nepotrebno govoriti, jer je to postala svakodnevnica. Ideja je vjerovatno “nemam argumenata, ali zato imam uvreda”.
    Na ovome forumu ima dosta ljudi sa kojima se ne slažem pa im nisam uputio ni jednu "ružnu riječ".

    Jedno su razlike u stanovištima, a drugo je licemjerje, laganje i izigravanje ludila.

    U srednjovjekovno doba nije bilo neuobičajeno za ateiste i druge slobodne mislioce da budu spaljeni na lomači zbog jeresi. Čak i danas ateisti još uvijek mogu biti pogubljeni zbog svojih uvjerenja u oko 13 zemalja u Africi, Aziji i Bliskom Istoku.
    (Avganistan, Iran, Malezija, Maldivi, Mauritanija, Nigerija, Katar, Saudijska Arabija, Somalija, Sudan, Pakistan, Jemen, Ujedinjeni Arapski Emirati)
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Bravo za tih 13 ili koliko li reče zemalja, svaka čast!
    Last edited by ASC; 05-08-15 at 03:12.

  25. #1750
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja na ni jedno moje postavljeno pitanje od teista nisam dobio odgovor, a tražio sam konkretne odgovore.
    A pošto površno pročitam o čemu pričate kažite mi jel sunđer rekao zašto je pohvalio tih trinaest zemalja?
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 70 of 121 FirstFirst ... 206066676869707172737480120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem jedan flagship, jedan remorker
    By Philia in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-17, 08:01
  2. Kupujem Jos jedan HDD 80 gb
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-01-13, 22:14
  3. KOLEKTIVNI UGOVOR, jedan na jedan ili PLUS POLITIKA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-11, 15:59
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 20:47
  5. m:tel “Prijatelji jedan na jedan”
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 01:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •