Page 96 of 121 FirstFirst ... 46869293949596979899100106 ... LastLast
Results 2,376 to 2,400 of 3013

Thread: Naš Bog je jedan

  1. #2376
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da bi ti zna sto ja imam a sto nemam ti bi morao da znash sam.

    A nije tesko vidjet da ti uopste ne citas ove knjige ali zato si pun nekakvih predubjedjenja koja ja neznam okle su.

    U knjizi proroka Danijela je receno da ce u zadnje dane doci ljudi koji ce bit nadareni i poducit mnoge pravim putem.

    Cekaj te da ti dodju da ti dadnu odgovore, samo sa takvim zlim pristupom ... no ne zavisish od moje sumnje.

    Cekaj, i svaki koji ti se pricini probaj da ih spotaknesh dje god mozesh pa kad budesh vidio da ne mozesh to su ti.

    A Ja ojdoh imam da radim masu posla.

  2. #2377
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    This one?

    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  3. #2378
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja mogu da sjednem i oslusam sam sto sam rekao sam sebi, ispade.



    Treba covjek da preslisha sam sebe, i ova moderna tehnologija je cudo sa samoinspkeciju.

    Kad bi covjek stio uopste tako nesto.

    Izgradnja C.G. Junogove persone, dvostrukog sebe i razmisljanja tipa, rekao sam ovo a mislio sam ono, je zamoran posao sa prostog covjeka.

    Iskrenost je krucijalni element Vjere. Ona najinstinskija iskrenost.

    Ego and his own.... truly own.

    Istina je brate mac sa obije strane ostar. Nemosh ga niko SMRTAN bez krvavih ruka drzati.

    Sto izadje iz tvojih usta kao mjera naspram tebe ce se istom tom mjerom i mjeriti.

    Bit prav na ovi svijet je trnovit, vrlo uzak i nezgodan put.

    Samo je nekoliko razloga zasto se ljudi odlucuju na njega.


    "O najbolji medju Bharata,
    cetri vrste religioznih ljudi pocinju da posveceno sluze Meni -
    potreseni,
    koji trazi bogastvo,
    koji je ispitiv,
    i onaj koji trazi znanje o Apsolutnom.

    Od tih, onaj koji je u punom znanju
    i koji je uvijek u cistoj posvecenosti je najbolji.
    Jer Ja sam mu veoma mio, i on je mio Meni.

    Svi ovi posvecenici su nesumnjivo velicanstvene dushe,
    ali onaj koji se nasao u znanju o Meni
    Ja ga smatram isto kao Sebe.
    Bijuci predan Mojoj transcedetalnoj ulozi,
    on je siguran da Me sadrzi.
    najveci i najsavrsheniji cilj."

    Bhagavad Gita

  4. #2379
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Da bi ti zna sto ja imam a sto nemam ti bi morao da znash sam.
    Zar ne reče sam da ih nemaš?

    A nije tesko vidjet da ti uopste ne citas ove knjige ali zato si pun nekakvih predubjedjenja koja ja neznam okle su.
    Pa zato pitam tebe koji ih ''čitaš'' i ''razumiješ''. Kako si samo uspio da uništiš našu inteligenciju sa komunističkim prevodiocima - to je sjajno, argumentovano i na primjeru.
    Ša nam je rekao taj primjer? - na šta gradiš vizuru i analitiku čovječe!

    Pitah o molitvi, svetosti,kao i demonima...stvarno me interesuju ta pitanja. Ne znam što dižeš dževu oko toga, valjda su to neke osnovne stvari sa kojima se dogmaš dogmašira...kako li već.


    Zašto dogmaši nemaju odgovore? - proste ,iskustvene, proživljene i naučene.


    U knjizi proroka Danijela je receno da ce u zadnje dane doci ljudi koji ce bit nadareni i poducit mnoge pravim putem.

    Cekaj te da ti dodju da ti dadnu odgovore, samo sa takvim zlim pristupom ... no ne zavisish od moje sumnje.
    Ima li ko da nije zao? - ono sa šejtanima da kolo vodi.

    Sjetimo se kako si mene 'pročitao' ispovezivao nikovsko tajno značenje.

    Cekaj, i svaki koji ti se pricini probaj da ih spotaknesh dje god mozesh pa kad budesh vidio da ne mozesh to su ti.
    Ko ođen nije na svetu misiju od koje zavisi sudbina vaseljene.

    Koja megalomanija!

    Svi se bore za duše i umove neodlučnih...što je ovo ?!

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post

    Ovo me podsjeti na premijeru filma o Betmenu - stvarno ne kapiram zašto, nešto podsvjesno vjerovatno.

    Kladim se da si veoma aktivan u američkoj zajednici, oko nuklearnog razoružanja, raznih imperijalistčkih ratova koje se vode da bi ste gorivo plaćali koji cent jeftinije, rasizma...i tako već poznati problemi američkih idiota. Ti kao evropejac, vjerovatno si donio neku svježinu.

    Oko interneta, ipak smo tu puno bolji, bar što se tiče pokrivenosti i broja korisnika, ono po glavi stanovnika, urbanizacija na nacionalnom nivou...sry

    Meni je drago da CG ne pripada tom imperijalnom korpusu država. Ono jeste da je standard niži, ali nije sve u novcu. Nekako bi mi bilo totalno besmisleno da sada nastupamo sa pričom da imamo jeftine energente , a pritom da su zbog toga ko zna koliko ljudi poklano, spaljeno, otrovano i proćerano.

    Haram je to more.

    Kad već spomenu nezanje kao zlo po Platonu - možeš ti da nam pojasniš.

    Ja sam to nekako shvatio da upravo čovjek uslijed neznanja ima veoma veliku iluziju o posjedovanju znanja - što misliš o tome?
    Last edited by gaul; 05-09-15 at 18:25.

  5. #2380
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kladi se ti na sto god ocesh. Nemam vise sto sa tobom da pricam.

    Evo slusham ovog mistika posjetio je hram u Delphi-u, koji je poznat zbog mnogo prica o prorostvima, iz kojeg je takodje proteklo prorostvo za Sokrata.


  6. #2381
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Kladi se ti na sto god ocesh. Nemam vise sto sa tobom da pricam.
    Pa i nemaš.

    Kapiram, da ne smiješ se upuštati u nikakvu diskusiju, ipak ovo su široke teme koje koliko toliko se moraju gurati sa nekim shvatanjem. Na primjeru, kako neznaje generiše kukavičluk, a to je svakako loše, si nam prikazzao - šejtanske rabote - kao moj nick

  7. #2382
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ti si tako oslikao sebe sa svojim "pitanjima" da mi nije padalo na um prije da to moze neki um smisliti.

    Gaule te fore, neznam dje to vishe pali?

    Ja nemogu da vjerujem sta vama tamo sve prolazi od price...

    Nemorate da citate sto ja pishem, nit da komentarisete misli koje iznosim, mozete (ocigledno) da izmisljate i podmecete i ludi se pravite ali skapiraj da jedino koga obmanjujete to je sebe.

    I nikakvi ja problem nemam da vi nastavite kad toliko uzivate u tome samo ja sam odje sa malo ozbiljnijim intencijama.

    Evo upravo sam upoznao (ispade ispricah se sa njime doci ce na BBQ a nisam imao pojma ko je dok ne vidjeh na Internet) poznatog filmskog direktora u Holivudu. Ko zna...

  8. #2383
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ti si tako oslikao sebe sa svojim "pitanjima" da mi nije padalo na um prije da to moze neki um smisliti.

    Gaule te fore, neznam dje to vishe pali?
    Platon reče da je neznanje zlo.

    Koja su to pitanja koja su te toliko zaprepastila?

    Možda sama pitanja. Mislim da su prosta, gotovo logična.
    Kad već tvrdiš da si ekstremno disciplinovani dogmaš, klanjaš se puta dnevno, mislim da je zaista suvislo da oko molitve postavim upravo tebi pitanja.

    Generalno, zašto se ljudi mole, koji je smisao i učinak molitvi...šta je tu šejtanski

    Ja nemogu da vjerujem sta vama tamo sve prolazi od price...
    Šta? - vidno je da si zaprepašćen, a kad nisi ruku na srce.

    Šta to nama 'ovamo' prolazi kroz glavu? - imaš li neku ideju, ili treba da poput američkih idiota da naprosto prihvatimo to kao činjenicu, da tvoje zaprepašćenje ima nekog smisla sa našim lošim djelima.

    Fascinatno kako se platonova teza potvrđuje.

    Nemorate da citate sto ja pishem, nit da komentarisete misli koje iznosim, mozete (ocigledno) da izmisljate i podmecete i ludi se pravite ali skapiraj da jedino koga obmanjujete to je sebe.
    Obmane, laži, podmećanje...zvuči kao radnja nekog romana , možda tačnije drame - i to one nebeske.

    I nikakvi ja problem nemam da vi nastavite kad toliko uzivate u tome samo ja sam odje sa malo ozbiljnijim intencijama.
    Kojjim? - da spasiš svijet od Šejtana, ili najazd da se malo politčki aktiviraš u tom pregresivnom američkom društvu, da malo tim idiotima pojasniš da njihove poreske pare se troše na ubijanje đece neđe daleko od njih.

    Čudi me da im to nije sasvim jasno, oni bar nisu muku mučili sa literaturom koju su prevodili komunisti sa ultimativnim ciljem...pitam se da li se muče sa bilo kakvom.

    Molitva? Demoni? Svetost? - imaš li što da rečeš ovome, pušti šejtane. Ođen smo da pričamo, zar ne?
    Last edited by gaul; 06-09-15 at 09:44.

  9. #2384
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Dobro jutro dechaci

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #2385
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Pobrisah jer ne volim ni sam kad palmoodim.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja mogu da sjednem i oslusam sam sto sam rekao sam sebi, ispade.


    Al si svakako želio da kažeš nešto tipa:

    Last edited by Caesar; 06-09-15 at 16:27. Reason: Palamoodjenje
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #2386
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Dje sam ja to tvrdio druze sta iZmisljash kako mozesh takop da se ponasash nije mi jasno. Ako ocesh da budesh covjek, nadji citat cijeli sto sam rekao pa to pokazi i reci. Kaku si usipo ovo Ego da postignesh da si savrshen sa svake strane.

    Ali ti to nemozesh uraditi jer ja to nisam rekao.

    I svaka ti je prica takva.

    Lupanje i podmecanje bez ikakve osnove u mom govoru.

    A ti citaj sto it pishesh to je tvoja obaveza, pa reci sebi : imam li ja pravo da ovo pitam, imam li osnove ikakve ili samo puke spekulacije i animozitet prema sagovorniku ti je dovoljan. AKo necesh sebe to da pitash, kakve to onda veze ima samnom?

  12. #2387
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Cezare ja sam siguran da bi mi svi mogli snimit slican film.

    Ali mora nam nekako u glavu uci da nase dobro nije samo do nas faktor (kako mnogi lazu danas o licnom uspjehu), pa samo o svojim problemima ramisljamo, vec da je do opsteg dobra vrlo zavisno licno dobro.

    Ja moram priznati da je moja obzervacija (koju sam davno iznio prije nekoliko godina) iako "prorocki" tacna (a u stvari je svako ko je trezveno obracao paznju sta se deshavalo sve u zadnjih decenija mogao imati te "prorocke" vjestine koje su u stvari razum i ispitivanje) sa ove tacke u vremenu jako naivna i puna pitanja.

    Na koje mi se uopste ne svidja kakve sam odgovore nasao...

    A sigurno je to iz mog neznanja. Ovaj internet je super da covjek moze da cuje vise misljenja da bi moga i perspektivu da promijeni, a sa promjenom perspektive, kvantum mehanicki, minjamo i sopstveni zivot.

  13. #2388
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Cezare ja sam siguran da bi mi svi mogli snimit slican film.

    Ali mora nam nekako u glavu uci da nase dobro nije samo do nas faktor (kako mnogi lazu danas o licnom uspjehu), pa samo o svojim problemima ramisljamo, vec da je do opsteg dobra vrlo zavisno licno dobro.

    Ja moram priznati da je moja obzervacija (koju sam davno iznio prije nekoliko godina) iako "prorocki" tacna (a u stvari je svako ko je trezveno obracao paznju sta se deshavalo sve u zadnjih decenija mogao imati te "prorocke" vjestine koje su u stvari razum i ispitivanje) sa ove tacke u vremenu jako naivna i puna pitanja.

    Na koje mi se uopste ne svidja kakve sam odgovore nasao...

    A sigurno je to iz mog neznanja. Ovaj internet je super da covjek moze da cuje vise misljenja da bi moga i perspektivu da promijeni, a sa promjenom perspektive, kvantum mehanicki, minjamo i sopstveni zivot.
    Nije samo to. Meni se cini da smo zaboravili neke najobicnije stvari. Neke od njih si i spomenuo u klipu. Presli smo (svijet) na neku tesku filozofiju, a koja nas na kraju isto vodi do tih prostih stvari. Iz tih "malih" istina sve izvire. Od njih se formiraju vece istine kao planinski izvor koji vodu ima i u okeanu. Okrenes li tim istinama ledja vidjeces velicinu okeana al ga neces nikad shvatiti. To je vele TAO.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 07-09-15 at 10:26.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #2389
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Dje sam ja to tvrdio druze sta iZmisljash kako mozesh takop da se ponasash nije mi jasno. Ako ocesh da budesh covjek, nadji citat cijeli sto sam rekao pa to pokazi i reci. Kaku si usipo ovo Ego da postignesh da si savrshen sa svake strane.
    Može, samo mi navedi šta sam ja rekao da si ti rekao ? - bulazniš, kao ono oko nika sa kojim si dokazao svašta.

    Uviđaš kako je Platon u pravu ? - neznanje je zaista zlo.

    A i evo nešto od primjera ...

    Ali ti to nemozesh uraditi jer ja to nisam rekao.

    I svaka ti je prica takva.

    Lupanje i podmecanje bez ikakve osnove u mom govoru.

    A ti citaj sto it pishesh to je tvoja obaveza, pa reci sebi : imam li ja pravo da ovo pitam, imam li osnove ikakve ili samo puke spekulacije i animozitet prema sagovorniku ti je dovoljan. AKo necesh sebe to da pitash, kakve to onda veze ima samnom?

    ...no da se vrnemo zaista interesantnoj priči, ovaj festival dogmaškog balavljenja je dosadan.

    Kako je ona sokratova -Scio me nihil scire- u korespodenciji sa ovom platonovom mudrolijom ?

    Da li je Sokrat ođen priznao da je šejtansta ili da gravitira zlu?

    Može li dogma nešto ovako pojasniti, tj. da li ona dozvoljava zatočenom umu da ode koju zeru šire i da shvati kopču...od čega se dogma toliko plaši u ovom slučaju?

    Zašto se bojiš da daš ikakav odgovor oko molitve, demona i svetosti ?
    Last edited by gaul; 07-09-15 at 19:59.

  15. #2390
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Citat, to tvoje pricanje i tvdnje po nekom (ocigledno nepostojecem u realnosti jer nema citata) sjecanju je samo plod animoziteta prema sagovorniko.

    Ako ti mislish da se to ne vidi..

    Koju sam ja to dogmu predlozio odje?

  16. #2391
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Citat, to tvoje pricanje i tvdnje po nekom (ocigledno nepostojecem u realnosti jer nema citata) sjecanju je samo plod animoziteta prema sagovorniko.
    Ako ti mislish da se to ne vidi..
    Bojim se da nemam toliki animozitet koliki bi ti želio.

    To je univerzalno za sve dogmaše. Previše se bavite sa šejtanima, tako da mržnja postaje i jeste dio vas, projektujete je svuđe i na svakoga. Sjetimo se analize nika

    Nego, zvučiš kao neka babetina koja kastiga ovuda ... šta je sledeće, baš se pitam.

    Vratimo se na Platona i Sokrata, pa onda idemo na Junga (sve ih ti sam potenciraš - valjda si nešto čitao oko toga ili bar odgledao kakav klip)). Imaš neko mišljenje , da jedan utvrđuje da je neznalica, dok drugi tvrdi da je neznanje zlo a treći spominje iluziju o posjedovanju znanja. Kako bi to ukomponovao - da li je prvi šejtan?

    Naravno, preskočio si ono oko molitve, demona i svetosti....ima šejtana?
    Last edited by gaul; 08-09-15 at 14:30.

  17. #2392
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Jesi bio ti kad bolesan? u situaciju da nemozes da podnesesh bol ili nemoc?

    Da bi bilo o cemu pricao na ovu temu istinito, da bi mogao izvuci ikakav vrijedan zakljucak, ili ppostavio praviono pitanje ti to jedino mozesh iz licnog iskustva.

    Nemozesh ti ili bilo ko da kontempletira o imaginarnim situacijama "dijete iz afrike" a pritom neznajuci ni sto je uzrok ni sto je stvaran bio zivot tih slucajvea.

    Ja sam prije par noci bio prinudjen da molim, osjecam da mi dolazi napad isijasa i ja molim "nemoj molim te" jer posle 100 napada sam bio sav iscrpljen i ukocen.

    Evo u dva dana sam se smokrio sam sebe jer nisam mogao da ustanem iz kreveta.

    Jutros mi je trebalo 2 sata da ustanem iz kreveta, uz mnogo agonije.

    I u tom stanju kad se nadje covjek, bude mu se srecna sjecanja, dana kad je spavao normalno, kad je mogao da se sagne i stavi sam sebi gace, da hoda i trci...

    Probudi to u tebi osjecaj da nisi bio zahvalan, za ono sto si imaondok ga nisi izgubio.

    Vecina nas su takvi.

    E sad mogu ja kriviti gaulove djavole, i oiptuivati ga da je radio iz mrznje sihk, da me Bog mrzi Il moje djavolcice koji bi rado da mi vide kraj i sl. ALi istina je da sam ja zbog dugog sjedjanja I izmaradnja kicme i popgresnog sjedjenja popvrijedio sebe.

    Znash da je napisano: Svako dobro koje te snadje je od Boga, a zlo od samog tebe."

    Ja sam podijelio sa vama odje moje saznanje o sejtanima i cinjenice da ih svako ima. Ako ti je uvreda to, sto ocigledno nemash dokaza da nije istina, sto mene pitash?

    Ti mozesh da nadjesh sve te odgovore i cisto sumnjam da ce ti ih iko drugi bolje dati.

    I sad da ja recem Bog me pomogao, jer su tu noc 4 dobra covjeka paramedika dosla i vrlo me pazljivo i sa saosjecanjem ponijeli u bolnicu, i doktor koji je isksazao nevjerovatnu saosjecajnost samnom i pomogao mi, daju ci mi savjete da izbjegavam hirurgiju vec da probam sve ostalo. SNurses (momci) koji su citavu noc bvili pored mene i pazili da bi nije hladno cak su mi i carape dali da mi noge se nebi smrzle zbog isijasa sto utice na citavu nogu skroz do prstiju.

    I sad ce ovi sto ne vjerju reci kako je Ego iracionalan i obmanjuje sebe jer hvali Boga a ne ljude te.

    A oni su slijepi i ne shvacaju da je Bog u ljudima.

    Jer ja se sjecam kad je moja majka bila bolasne i kakvu smo dramo prosli da sam sam morao da idem bez para zadnji euro na taxi da bi dosao do urgewntnog u kolasinu da bih doktora doveo. Pa sam pjeske po najvecem zaropeku isao da uzmam infuzije iz urgentnog u Podgorici, na ledja ih nosio skroz do bastona, zvao prijateljicu (hvala Bogu sto sam je upoznao) da bi ona kao medicinska sestra dosla i dala je mojoj majci na postelji.

    I ja se cudim i pitam kako ovaj grad koji ima svega 8000 stanovnika kao kolasin ima strasnu bolnicu i urgentni centar sa svakakvim mogucnostima.

    I nadjem da su masu ljudi iz toga grada donirali i napravili fondaciju sami i izgradili Bolnicu Adobe/meditaeranski stil).

    Da nije bilo njih ja bih morao da idem 30-40km do sledece bolmice.

    Kako da ne hvalim Boga?

    Da im srca On nije uputio kako ce dobro cinjeti, nista od toga nebi bilo.

    E zato su 99% prica vasish jedna obicna prdnjava, tripovanje da vi mozete da zamislite situaciju, a nikad niste spremni da dublje pogledate na istu no sve povrsinski.

    Real Life je jedino sto je stvarno, a covjek moze samo licno iskustvo takvim da dozivi. A moze vidjet da je dijeli sa dugima u mnogo aspekata iako ne svim.

    A takodje moze naucit i nesto iz toga, bez ako nije bash glup - i dijeli prirodu demona.

    http://www.jweekly.com/article/full/...meaty-lessons/

    https://en.wikipedia.org/wiki/Gid_hanasheh

    The Torah (Genesis 32) recounts that Jacob fought with an angel (according to Rashi this was Esau's guardian angel) who could not beat him. At the end of the fight, the angel moves a nerve in Jacob's leg causing him to limp. The verse then states: "Therefore the children of Israel (Jacob) do not eat the gid hanasheh until today."

  18. #2393
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Jesi bio ti kad bolesan? u situaciju da nemozes da podnesesh bol ili nemoc?

    Da bi bilo o cemu pricao na ovu temu istinito, da bi mogao izvuci ikakav vrijedan zakljucak, ili ppostavio praviono pitanje ti to jedino mozesh iz licnog iskustva.

    Nemozesh ti ili bilo ko da kontempletira o imaginarnim situacijama "dijete iz afrike" a pritom neznajuci ni sto je uzrok ni sto je stvaran bio zivot tih slucajvea.

    Ja sam prije par noci bio prinudjen da molim, osjecam da mi dolazi napad isijasa i ja molim "nemoj molim te" jer posle 100 napada sam bio sav iscrpljen i ukocen.

    Evo u dva dana sam se smokrio sam sebe jer nisam mogao da ustanem iz kreveta.

    Jutros mi je trebalo 2 sata da ustanem iz kreveta, uz mnogo agonije.

    I u tom stanju kad se nadje covjek, bude mu se srecna sjecanja, dana kad je spavao normalno, kad je mogao da se sagne i stavi sam sebi gace, da hoda i trci...

    Probudi to u tebi osjecaj da nisi bio zahvalan, za ono sto si imaondok ga nisi izgubio.
    Hoćeš da kažeš da ti tvoj Bog posavlja prepreke da bi cijenio ono što imaš ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #2394
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Znash da je napisano: Svako dobro koje te snadje je od Boga, a zlo od samog tebe."
    Da ti citash sto ja pisem manje bi me puta ne shvatio.

    A poenta ovoga sto ja spominjem je religiske prirode. Jer koliko ste neznaveni o religiji vi nikad na primjer niste procitali Knjigu stvaranja glavu 32.( ali vam je zato prica o kamenu koji se nemoze podici vrh argumenta).

    U toj glavi se govori da se Jakov rvao sa Andjelom (a kontekst cak tvrdi sa Bogom).

    I Jakov je pobijedio(????!!!!) ali posto mu je taknut isijas (Sijatski nerv https://en.wikipedia.org/wiki/Sciatic_nerve)

    A ja posto sam to dozivio, i vidio kakvu sam snagu odjednom dobio pod grcem, uvidjam da je taj potez bio presudan da Jakov pobijedi, jer se ukoci pod maksimalnom snagom misica i to nije moglo dat sansku Andjelu (ili kako neki tvrde Bogu u formi covjeka ili andela njegovog brata nebitno jer tekst u nastavku kaze nesto sto zvuci nemoguce).

    Evo nekoliko interesatnih detalja mada nema cictat za islamski izvor.
    Society and culture

    According to Jewish law, the sciatic nerve (Hebrew: Gid hanasheh) cannot be eaten, to commemorate Jacob's victory over an Angel.[11]
    According to Islamic tradition, Jacob was suffering from sciatica. This caused him immense pain. In order to be relieved from the pain, he made a vow with God promising not to ever touch camel meat if he is relieved of the pain. He was relieved and therefore, subsequently never partook of camel meat again.
    Last edited by Ego_and_his_own; 09-09-15 at 04:27.

  20. #2395
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    E sad mogu ja kriviti gaulove djavole, i oiptuivati ga da je radio iz mrznje sihk, da me Bog mrzi Il moje djavolcice koji bi rado da mi vide kraj i sl. ALi istina je da sam ja zbog dugog sjedjanja I izmaradnja kicme i popgresnog sjedjenja popvrijedio sebe.
    Ja sam iz mržnje poslao tebi šejtane da te pojašu i da zbog toga te zabole krsta? - jedna od mogućnosti viđenja stvari.

    Moji su đavoli a tvoji su đavolčići...sjajno. Još im tepaš, uviđaš ?

    Da bi bilo o cemu pricao na ovu temu istinito, da bi mogao izvuci ikakav vrijedan zakljucak, ili ppostavio praviono pitanje ti to jedino mozesh iz licnog iskustva.

    Nemozesh ti ili bilo ko da kontempletira o imaginarnim situacijama "dijete iz afrike" a pritom neznajuci ni sto je uzrok ni sto je stvaran bio zivot tih slucajvea.

    Ja sam prije par noci bio prinudjen da molim, osjecam da mi dolazi napad isijasa i ja molim "nemoj molim te" jer posle 100 napada sam bio sav iscrpljen i ukocen.

    Evo u dva dana sam se smokrio sam sebe jer nisam mogao da ustanem iz kreveta.

    Jutros mi je trebalo 2 sata da ustanem iz kreveta, uz mnogo agonije.

    I u tom stanju kad se nadje covjek, bude mu se srecna sjecanja, dana kad je spavao normalno, kad je mogao da se sagne i stavi sam sebi gace, da hoda i trci...

    Probudi to u tebi osjecaj da nisi bio zahvalan, za ono sto si imaondok ga nisi izgubio.

    Vecina nas su takvi.
    Fantazija...mislim nabudžena priča. Mađutim , sama fantazija ima težinu. Kako je neuslovljena tako je jasnija i očiglednija.

    Žao mi je zbog istinitog djela koji zaista je ostavio dubok tra, ali to već ulazi u analizu ličnog, pa se zaustavljam...nije legitimno.

    Rekoh prije desetak dana...ja mnim
    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Molim se, jer se bojim ?
    Jesi bio ti kad bolesan? u situaciju da nemozes da podnesesh bol ili nemoc?
    Ego, ono što nam je subetkivno veoma važno,uglavnom objektivno i nije baš.

    Ne smijemo dozvoliti da nas kroz život vode strahovi - da budem dogmaši.

    Tako da ne vidim kako bi mogla neka situacija kada neko zabaguje da mu do donese mudrost, osim da u slomi ego da ga ubjedi da nijie svemoćan, da nije Bog..

    Imao sam temperaturu 37 sa šest linija ... to je iskustvo koje ti ne možeš da pojmiš i nemoj ti meni da pričaš o bebi isusu - bu fu hu

    Tako da dogmaška fantazija, koja igra na kartu patetike je već globalna misao - nije ona samo u polju religije, već i politike, društva...svega - način na koji primitivna psiha funcioniše. Suspenduje se pravi introspektivni proces...

    Uzmi bilo koji segment kvakanja kojeg velikodostjnika dogmaškog velemučeništva, pa ćeš uviđet taj nekrofiličarski zov.
    Ovaj nesrećni i napaćeni narod, nas su klali i ubijali , zato što nas mrze, a mrze nas zato što su sazdani od nje, razlog njihovog postojanja jeste da mrze nas male i ugnjetavanje.
    Zato siročići moji nemojte se bojati u jagnjetu je spas. Oni su bolesnici koji samo razmišljaju o našoj nesreći - majku mu, ko je toliko bitan nekome?!

    blah blah blah


    Ljudski se bojati i pomoliti se za pomoć, za izlaz, utjehu. Oko toga nema nikakvog spora.

    Demoni? - ako ti e nalgoda da pričaš o tvojima, pričaj o mojima
    Eto ti ih, izgleda da ih dobro razmiješ.

    I svetost...da vidimo kako sve ovo treba ukompovati da funcioniše.
    Last edited by gaul; 09-09-15 at 17:06.

  21. #2396
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    KAd ja vidim da ti ne citash sto ja pisem ako cu rijeci citat.

    Dobar intervju


  22. #2397
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    KAd ja vidim da ti ne citash sto ja pisem ako cu rijeci citat.

    Dobar intervju
    Čitam vrlo pažljivo. Shvatam, koliko sam u mogućnosti.

    Evo okvirili smo koliko toliko pitanje molitve...
    Interesuje me ostala dva...demoni i svetost.


    Zašto?

    Pored činjenice da si dogmaš (pazi, mene interesuje samo persona koja je na ovom PDF-u) , međutim imaš par neubičajenih simptoma...naglasak obraza i neke etike. Što je gotovo nemoguće naći kod ostalih koji se motaju ovuda sa svojim dogmaškim stavovima.

    Pokušavam da sklopim neke kockice, da nekako shvatim bolje ...

    I daj batali ove klipove preko tri minuta - ppočinješ da ličiš na ove isprazne ateističke dogmaše.


    Dakle imamo demone i svetost...koji po tebi imaju značaj, uticaj.

    Kada donosiš odluke, kako se odnosiš prema njima?
    Last edited by gaul; 09-09-15 at 20:05.

  23. #2398
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A poenta ovoga sto ja spominjem je religiske prirode. Jer koliko ste neznaveni o religiji vi nikad na primjer niste procitali Knjigu stvaranja glavu 32.( ali vam je zato prica o kamenu koji se nemoze podici vrh argumenta).

    U toj glavi se govori da se Jakov rvao sa Andjelom (a kontekst cak tvrdi sa Bogom).

    I Jakov je pobijedio(????!!!!) ali posto mu je taknut isijas (Sijatski nerv https://en.wikipedia.org/wiki/Sciatic_nerve)
    Proitao sam Stari Zavjet dok ti nisi znao šta znači Bog.
    Po toj pričici čovjek može biti snažniji od Boga!!!!!!!!!!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #2399
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa zar ne vidish catch22?

    Ako je doista to bio Bog On je stvorio covjeka i znao je tacno sta je sijatski nerv. Zar ne?

    Od tog momenta Jakov se zove Izrael sto u prevodu znaci "koji se rva sa Bogom".
    I citav taj kontekst se moze prosireno istraziti kad se uvidi ponasanje Izraela (njegopvog potomstva 12 koljena izrealovih).

  25. #2400
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sve si ti mogao saznati da si odgledao intervju do kraja. 3 minuta attention span nije dobar ni za sta korisno.

Page 96 of 121 FirstFirst ... 46869293949596979899100106 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem jedan flagship, jedan remorker
    By Philia in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-17, 08:01
  2. Kupujem Jos jedan HDD 80 gb
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-01-13, 22:14
  3. KOLEKTIVNI UGOVOR, jedan na jedan ili PLUS POLITIKA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-11, 15:59
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 20:47
  5. m:tel “Prijatelji jedan na jedan”
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 01:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •