Results 1 to 9 of 9

Thread: D-Link ADSL modem DSL-360R

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow D-Link ADSL modem DSL-360R

    Telekom je u novoj isporuci dobio ove modeme za razliku od dosadasnjih Siemens rutera... U cetvrtak su dosli monteri sa njim u namjeri da instaliraciju ADSL na jednoj lokaciji i posto cu ja biti zaduzen za konfiguraciju i odrzavanje mreze, zamolio sam ih (sto su oni objerucke prihvatili) da montazu ostavimo za sutra da bi i oni, a i ja, malo procitali manual jer se i oni i ja prvi put srecemo sa ovim uredjajem... Jedinu informaciju koju sam dobio od njih je ta da ovaj modem ne radi u "standardnom rezimu" vec u "bridge modu"...

    Veceras sam po ko zna koji put pokusao da nesto iskopam o ovom modemu na Internet, ali google mi ne daje nikakve rezultate pa chak se ovaj uredjaj ne spominje ni na zvanichnom D-link sajtu... Jedini odgovor koji mi google vraca je sledeci:

    http://www.elitesecurity.org/print/169422

    Na tom linku (i na jos jednom hrvatskom) se pominje da manual ne dodje u pakovanju uz uredjaj, tako da bih volio da znam sta mi je raditi... Ima li neko nesto da savjetuje?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Mali update: U pakovanju sa modemom NE dolazi manual...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Ulcinj,Crna Gora
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Udji na http://www.dslreports.com i naci ces gomilu clanaka.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Zakljuchak:

    Modem radi jedino u bridge modu i ako imate vise racunara u mrezi, default gateway mora da bude IP racunara koji je direktno spojen sa Modemom, sto u prevodu znachi da morate imati jedan racunar koji je 24h upaljen i koji ostalim racunarima sluzi kao gateway... Druga stvar je ta da se konekcija ostvaruje pomocu user/pass shortcut-a (kao za dial-up) za broadband konekciju sto znachi da prilikom paljenja racunara niste na Internet (nekome mana, nekome prednost, ali stvar koja se i moze zaobici ukoliko ste napredniji korisnik)...

    Danas sam imao velikih problema koje niko iz ICG-a nije mogao da mi rijesi... Nadam se samo da ovo nece potrajati jer su obecali da se sutra neko vec doci na lice mjesta da pogleda o chemu se radi... Ljudi iz teh. podrske su ucinili sve sto je u njihovoj moci iako sam ih nemilosrdno maltretirao, ali definitivno problem nije do njih vec na nekoj vecoj instanci... Po meni je odje jedini krivac TK, tj. oni koji su se odlucili za ovo rijesenje, a nikako radnici koji jos vecu muku muche oko ovih modema od nas...

    P.S. linux-fixer, Hvala, pogledacu taj link...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je verovatno neka OEM verzija D-linka namenjena za ISP-ove (masovnu prodaju) - verovatno uzmu sličan model i "pojeftine" (osakate) za prodaju na veliko...

    Koje interfejse ima (LAN, WiFi, USB)?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Nista vala... Jedno mjesto za RJ11 (spliter), jedno mjesto za RJ45 (konekcija sa racunarom) konektor i napajanje...

    Odustalo se definitivno od ovog modema i moramo da kupimo ADSL ruter, a posto toga trenutno nema u CG porucicemo iz BG-a poslije praznika...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    "moze zaobici ukoliko ste napredniji korisnik" wow

    Ne znam zasto komplikovati, naravno da se mora napraviti gateway ako ima vise racunara potrebu da pristupi Internetu, samo tu moze biti problem oko podrske za druge os, ali pretpostavljam da koristi PPPoE, tako da i to nije problem. I kada ce vise da omoguce da sami korisnici nabave terminalnu opremu!? (citaj spuste cijene)

  8. #8
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    D-Link ADSL modem DSL-360R je moguce spojiti na switch a onda na recimo dva kompjutera. Procedura je sledeca: unijeti IP adrese na prvom komp. 192.168.1.2 i 192.168.1.3 na drugom. DG: 192.168.1.1 i SM: 255.255.255.0 na oba kompjutera kao i DNS server. Zatim na oba racunara istalirati program WinPcap_3_0.exe, startovati TCConsloe.exe podesiti vrijednosti VPI: 8 i VCI: 35, napravitiPPPoE konekciju i rade oba racunara istovremeno kao i pojedinacno (provereno), ako i dalje nisam jasan evo telefona (085 312 559, 067 274 559)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ADSL...DA ili NE
    By EsCaPe in forum Internet
    Replies: 405
    Last Post: 22-09-08, 00:05
  2. ADSL besplatan 16. i 17. januara
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 56
    Last Post: 01-12-06, 14:39
  3. Besplatan ADSL servis do početka septembra
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 34
    Last Post: 18-08-05, 12:03
  4. ADSL Modem
    By Djoks in forum Internet
    Replies: 4
    Last Post: 25-07-05, 14:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •