Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 424

Thread: Isplativ privatni biznis u CG

  1. #126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne moze nista da ti radi preko cijele godine sto se tice turizma. Taj se jos nije rodio da ce imati 12mjeseci sezone.

    Ali u Kotoru sezona pocinje sa kruzerima znaci u aprilu, a zavrsava se sredinom novembra. Saljes radnike kuci, zatvaras, samo ti ide renta i ljepota.

    Nista preveliko 6-7 stolova i dobro je. Ali zarada na vegeterijansku hranu ti je ogromna. Sa mesom ti je profit oko 50% na vege. ti je oko 70
    One Ring to Rule them all...

  2. #127
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo tek sad vidjeh. Nije tajna sto bi bila.

    Imam razlicite tipove smjestajnih kapaciteta na sjeveru (nekih 65mojih kreveta i nekih 40koje prodajem na proviziju) i agencijsku prodaju aktivnosti po sjeveru. Imam krevete od 13eur za noc do 50eur za noc I isto tako kad sam pocinjao posao vecina prijatelja i skoro cijela familija je bila skepticna.
    Trecu godinu imam tri puta vise kapaciteta nego kad sam poceo i postigao sam odnos da na svaki ulozeni euro imam 10eur dobiti To mi je za smjestaj, za agenciju mi je sve cista dobit jer drugi ljudi rade za mene ja sam posrednik

    Prije toga sam bio mali investitor u veoma uspjesnoj turistickoj kompaniji u kotoru. Zaradio nesto para i odlucio da sam krenem. Odradio sam istrazivanje trzista, ispisao najgori moguci scenario, skupio muda i ulozio.

    Da sam krenuo na slijepo nijesam. Ali isto tako nijesam razmisljao da li ce zemljotres da se desi pa pola CG da se unisti pa da kiksam, nego krenuo sa iskustvom i znanjem i isplatilo se. Da na to dodam da sam u prvi licno svoj biznis krenuo sa 24godine bez finansijske ili bilo kakve druge pomoci familije, nego sami ja i djevojka (sadasnja supruga)
    Svaka čast!
    Ovo ljudi koji su uspješni treba da više budu prisutni u medijima kako bi se naciji dokazalo i pokazalo da se može pozitivno i optimistično postići mnogo toga.
    Ali kod nas ljudi i ko jeste uspješan na sve moguće načine sakriva to, krije ...neće da podijeli znanje i iskustvo.

  3. #128
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Kako nece... pa Gandalf je nocas na Vijesti bio i mudro govorio...

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Kako nece... pa Gandalf je nocas na Vijesti bio i mudro govorio...
    Jesi me vidio jesi


    A ljudi vjerujte mi, dosta mladih ljudi treba da izadje iz neke kolotecine i da pocne da razmislja svojom glavom.

    Jel nam tesko u zemlji ? Jeste.
    Hocemo da se ubijemo sad ? Necemo
    Kraj price.

    Ne mozemo svi da radimo u opstini za 300eur, a CG koliko god nam politicka situacija bila idiotska moze da se radi i zaradi, samo treba razmisljati svojom glavom. Novci nijesu presudni, uvijek se moze poceti od necega.
    Jos jednom javno da podrzim svakog ko ce da krene u bilo kakav biznis, samo se skupi muda i krecite.


    Evo primjer.

    Majstor za Opele u Nk. Ja sam se namucio sa njim, jer covjek ne zna sta je pa gata, pa me vraca 20 puta. Ali kad sam god otisao u servis ispred garaze parkirano 5-6 auta. A covjek ubija sa cijenama, dobar dan ti je 100eur, to je za nevjerovati.
    Radi on i 2 sina, i jedu od posla. Danas odradi mali servis, naplati ga 75eur i za ruke tu uzme cisto 30eur. Znaci za 10min posla 30eur, neko cijeli dan guli za 10eur.
    Samo nemojte otvarati lokale po PG i NK kumim vas Bogom
    Last edited by Gandalf_White; 26-07-15 at 21:18.
    One Ring to Rule them all...

  5. #130
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Gandalf, kralj najjaci! Ko lagao, ***** izio!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #131
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,808
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jesi me vidio jesi


    A ljudi vjerujte mi, dosta mladih ljudi treba da izadje iz neke kolotecine i da pocne da razmislja svojom glavom.

    Jel nam tesko u zemlji ? Jeste.
    Hocemo da se ubijemo sad ? Necemo
    Kraj price.

    Ne mozemo svi da radimo u opstini za 300eur, a CG koliko god nam politicka situacija bila idiotska moze da se radi i zaradi, samo treba razmisljati svojom glavom. Novci nijesu presudni, uvijek se moze poceti od necega.
    Jos jednom javno da podrzim svakog ko ce da krene u bilo kakav biznis, samo se skupi muda i krecite.


    Evo primjer.

    Majstor za Opele u Nk. Ja sam se namucio sa njim, jer covjek ne zna sta je pa gata, pa me vraca 20 puta. Ali kad sam god otisao u servis ispred garaze parkirano 5-6 auta. A covjek ubija sa cijenama, dobar dan ti je 100eur, to je za nevjerovati.
    Radi on i 2 sina, i jedu od posla. Danas odradi mali servis, naplati ga 75eur i za ruke tu uzme cisto 30eur. Znaci za 10min posla 30eur, neko cijeli dan guli za 10eur.
    Samo nemojte otvarati lokale po PG i NK kumim vas Bogom
    Zivio Gandalfe sto godina i sve neka ti sve bude sa srecom i uspjesno,a bice jer potices iz jedne ljudske i postene porodice.

    Znam majstora koga pominjes,prije 7/8 godina je radio u tudjoj garazi sa tudjim alatom.

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Zivio Gandalfe sto godina i sve neka ti sve bude sa srecom i uspjesno,a bice jer potices iz jedne ljudske i postene porodice.

    Znam majstora koga pominjes,prije 7/8 godina je radio u tudjoj garazi sa tudjim alatom.
    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Gandalf, kralj najjaci! Ko lagao, ***** izio!

    Hvala na lijepim zeljama i zdravo mi bili !
    One Ring to Rule them all...

  8. #133
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    30€ za ruke!? U pg je svudje 5€ il 10€ da se odradi mali servis... Tj za ruke... A djelove sam kupis u neku od veleprodaja i top


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #134
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    svaka cast za hostel , ljudi ovdje sa prezrenjem gledaju na to a ne shvataju da se tu bas lijepe pare mogu zaraditi .
    nazalost ne slazem se da novci nisu presudni , itekako jesu . svako od nas sigurno u svom drustvu ima one koji su ostali i bez kuce i bez svega .
    radit se i pored toga mora , ali zato svako treba ne jednom nego pet puta napraviti biznis plan i tek onda poceti .
    i naravno ispred novca je ideja , ona je ta koja donosi zaradu .
    i zaboraviti brzu veliku zaradu avioni kamioni se zaradjuju znamo kako .
    jednom hotelu na primjer treba minimum 20godina da bi se otplatio , slicno i cak i vise je sa stanovima za izdavanje .
    znaci papir u ruke , ideju u glavi , biznis plan na papiru i rad i rad . bez direktovanja , bar u pocetku

  10. #135
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Sta mislite kako bi isli 100% prirodni proizvodi tipa sapuni, mirisi, ulja, cajevi, samponi, zacini, med, proizvodi za masažu, zdravu kožu itd..
    Nesto nisam primijetio da ima ovakva radnja u Pg? Ako ima volio bih da mi kazete jer sam se ozbiljno zainteresovao za ovo.
    Imam priliku da ostvarim saradnju sa jednom stranom firmom, a takodje bi ubacio i domace proizvode vezano za ove stvari.
    Problemi koje imam jeste da nemam apsolutno nikakvog iskustva sta bi mi sve od papirologije trebalo da otvorim neku firmu vezano za ove stvari i kako bih sa transportom i carinjenjem robe iz inostranstva?
    Svaka pomoc i savjet je dobrodosao. Najbitnije od svega mi je ako neko zna da ovakva radnja postoji da mi kaze. Ako ih nema odradio bi malo istrazivanje da vidim koliko je narod zainteresovan za ovakve stvari jer su ovakvi proizvodi dosta skuplji od ovih klasicnih koji se masovno proizvode u fabrikama.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    znaci papir u ruke , ideju u glavi , biznis plan na papiru i rad i rad . bez direktovanja , bar u pocetku

    Nema direktorovanja ako misli covjek da zaradi. Pitaju me ljudi sto se razbijemo ja i zena od posla i imamo samo 2 radnika pored nas na velike kapacitete, jer smo bukvalno od 7 ujutro do 12-1 uvece na nogama. Evo prosta racunica. Ja radim za trojicu zena mi radi za troje.

    to je znaci 6x160eur doprinosa=960
    6x350eur plate = 2100

    Znaci za 6mjeseci koliko radim to mi je 18360eur ustede Sto je pola stana ili dobro novo auto iz salona

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Sta mislite kako bi isli 100% prirodni proizvodi tipa sapuni, mirisi, ulja, cajevi, samponi, zacini, med, proizvodi za masažu, zdravu kožu itd..
    Nesto nisam primijetio da ima ovakva radnja u Pg? Ako ima volio bih da mi kazete jer sam se ozbiljno zainteresovao za ovo.
    Imam priliku da ostvarim saradnju sa jednom stranom firmom, a takodje bi ubacio i domace proizvode vezano za ove stvari.
    Problemi koje imam jeste da nemam apsolutno nikakvog iskustva sta bi mi sve od papirologije trebalo da otvorim neku firmu vezano za ove stvari i kako bih sa transportom i carinjenjem robe iz inostranstva?
    Svaka pomoc i savjet je dobrodosao. Najbitnije od svega mi je ako neko zna da ovakva radnja postoji da mi kaze. Ako ih nema odradio bi malo istrazivanje da vidim koliko je narod zainteresovan za ovakve stvari jer su ovakvi proizvodi dosta skuplji od ovih klasicnih koji se masovno proizvode u fabrikama.

    Razmisljaj o Gift shopu. Mala prodavnica (15-20m2) u kojoj ce da bude masa sitnih stvari. Kao sto kazes ovo vec sve, i dodas npr. neki kozni program iz Turske - novcanike, kaise, neke futrole za telefone koje niko nema itd.

    Sto se tice carine i transporta imas 2 scenarija.

    Jedan je da placas kamion (ni malo povoljno) da ti to dopremi, i ides preko firme za spediciju a drugi ti je nacin da to sam odradis, a prije toga sa firmom za spediciju sredis papire. U Pg npr. imas dobru firmu za spediciju kad se krene put autobuske od sahat kule dje je onaj servis starih uredjaja "Ei".

    Najjeftiniji moguci nacin je lagerovanje robe, posto na taj nacin ustedis na troskovima transporta itd.

    Sto se tice papirologije otvoris s.t.r. i vodis knjigu prometa, kasu i sve ostalo. Do 18k prometa se ne placa PDV, tako da ti je to lagani kick start. Isto tako vjerujem da ce raditi familija pa ni plate radnicima nece biti potrebne. Pogotovo ne u pocetku dok se razradjuje biznis.

    Evo za sve koji bi se bavili pcelarstvom zanimljiva ideja :



    Quote Originally Posted by stefke View Post
    30€ za ruke!? U pg je svudje 5€ il 10€ da se odradi mali servis... Tj za ruke... A djelove sam kupis u neku od veleprodaja i top
    A ja dodjem on mi sve zavrsi. Znaci kontam 3 filtera oko 10eur svaki i ulje na veliko sto nabavlja 3eur. 42eur maximum znaci ostaje mu 33eur ne 30 Ali opet... Zanat je majka.
    Po sto puta sam pricao za elektricara u Kotoru. Vrsni majstor, Bog zanata. Ali njemu je samo dolazak 35eur, nije bitno hoce li da zalemi 2 zice ili da radi 3sata. 35eur mu je da dodje, pa posle sve ostalo sta bude
    Last edited by Gandalf_White; 27-07-15 at 10:55.
    One Ring to Rule them all...

  12. #137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Sta mislite kako bi isli 100% prirodni proizvodi tipa sapuni, mirisi, ulja, cajevi, samponi, zacini, med, proizvodi za masažu, zdravu kožu itd..
    Nesto nisam primijetio da ima ovakva radnja u Pg? Ako ima volio bih da mi kazete jer sam se ozbiljno zainteresovao za ovo.
    Imam priliku da ostvarim saradnju sa jednom stranom firmom, a takodje bi ubacio i domace proizvode vezano za ove stvari.
    Problemi koje imam jeste da nemam apsolutno nikakvog iskustva sta bi mi sve od papirologije trebalo da otvorim neku firmu vezano za ove stvari i kako bih sa transportom i carinjenjem robe iz inostranstva?
    Svaka pomoc i savjet je dobrodosao. Najbitnije od svega mi je ako neko zna da ovakva radnja postoji da mi kaze. Ako ih nema odradio bi malo istrazivanje da vidim koliko je narod zainteresovan za ovakve stvari jer su ovakvi proizvodi dosta skuplji od ovih klasicnih koji se masovno proizvode u fabrikama.
    Imas i onu gospodju iz Bara, koja pravi dosta kozmetike koju si naveo na bazi maslinovog ulja, cini mi se... Znam da je gostovala po tv dosta...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #138
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Gandalf ne bio ici kod pravih majstora

    Sent from my LG_G3 using Tapatalk
    Last edited by AmFi; 27-07-15 at 09:20.

  14. #139
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,150
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Ovaj Gandalf je isti kao Fabia na automobilizam. Koliko je koristan za forum toliko ga je tesko čitati kad počne da lupa jer misli da bas sve zna.

    Prvo ne branim majstora ali ulja po 3 eura nema, da ista valja, veleprodajna Castrola je oko 5€. Filter goriva moze da kosta i preko 30€ za najmanju klasu auta, mada i 10-15 zavisi od auta.

    Drugo savjetujes nekoga da se registruje kao str sto je promasaj kod trgovine, mada i generalno, taj vid moze jedino bit dobar za neke zanatske radnjice. Plaćaš porez pausalno radio ili ne, svakako moras imati kasu. Doprinosi su veci kod ste nego za doo.
    Ukoliko krene posao i razmišlja o proširivanju prodajnih mjesta opet mora da se registruje ili jos jedna str firma za svaki objekat ili nova doo, sto je nevidjena kutara i nepotreban trošak. Ništa nije povoljnije kod STR oblika u odnosu na Doo sem sto su kazne manje, ali ne znaci da nece češće kontorla dolaziti.

  15. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Prvo pogrijesio si jer ima SZR(samostalna zanatska radnja) i str (samostalna trgovinska radnja).

    Recimo ovako uzmes:

    Doo te ispada minimalni doprinos 160eur mjesecno x 12 = 1920
    100eur racunovodji x 12 = 1200eur znaci u startu imas = 3120eur troska godisnje ili oko 280eur mjesecno.

    A onda ako se registruje kao str imace pausala od 65 do 125eur mjesecno u zavisnosti koji planirani promet prijavi za prvu godinu.
    Evo recimo iz licnog iskustva (posto sam prve godine bio registrovan kao preduzetnik) ja sam placao pausalno po 65eur mjesecno i u to mi je islo zdravstveno, penziono itd svi doprinosi. Racunovodju ne moras da placas nego mozes sam knjige. Tako da samo na to prve godine sam ustedio oko 2500eur kao preduzetnik a ne doo.
    Sledece godine posto mi je na banci promet bio preveliki preregistrovao sam se kao doo i sad furam tako.
    Prve godine ti ne mogu nista posto ti pojma nemas koliki ti promet moze biti, pa lupis 1500eur i placas pausalno na taj promet i kraj price.
    A sad momak startuje sa biznisom, i prve godine dok se uci poslu 2500eur je velika stvar. Tj. velika je stvar za svakoga, to moze da se ulozi kasnije u jos robe/obrtnih itd pa da se pravi jos para.
    A onda kao doo. placas 3800eur kaznu za nepravilnosti kao sto je neizdavanje fiskalnog racuna a kao preduzetnik 400...


    Sto se tice ulja opet, pitao sam covjeka po koliko ga nabavlja rekao mi je oko 3eur. Filtere sam vidio za moje auto koliko kostaju a kostaju od 8-13eur.

    Ima li sta nejasno ?
    One Ring to Rule them all...

  16. #141
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,150
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Sve je jasno, evo si i knjige vodio sam. Vrhunac tvoje poslovne umjesnosti sam pročitao, i to je to sto se mene tiče. Svaka čast, ko ne zna o čemu pričaš prosto ces mu biti idol.

    Sve sto ti radis je prikaz perfekcije u tvojim postovima bar, nikad nidje gresku da napraviš. U najvecoj gluposti a to je str/szr preregistracija koju moze neko da napravi, i to samo iz neznanja, ti si izracunao i prikazao nekakvu ustetu i dobar potez. Svaka čast!

    Idi na automobilizam pitaj gurua autoindustrije o tom ulju od 3 eura, i dje se i odakle nabavlja, i kakava je to voda.

    Nejasno je kako neko može da bude stručnjak opšte prakse, sve zna i umije? Nebojša Medojevic lično!

  17. #142
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    930
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jesi me vidio jesi


    A ljudi vjerujte mi, dosta mladih ljudi treba da izadje iz neke kolotecine i da pocne da razmislja svojom glavom.

    Jel nam tesko u zemlji ? Jeste.
    Hocemo da se ubijemo sad ? Necemo
    Kraj price.

    Ne mozemo svi da radimo u opstini za 300eur, a CG koliko god nam politicka situacija bila idiotska moze da se radi i zaradi, samo treba razmisljati svojom glavom. Novci nijesu presudni, uvijek se moze poceti od necega.
    Jos jednom javno da podrzim svakog ko ce da krene u bilo kakav biznis, samo se skupi muda i krecite.


    Evo primjer.

    Majstor za Opele u Nk. Ja sam se namucio sa njim, jer covjek ne zna sta je pa gata, pa me vraca 20 puta. Ali kad sam god otisao u servis ispred garaze parkirano 5-6 auta. A covjek ubija sa cijenama, dobar dan ti je 100eur, to je za nevjerovati.
    Radi on i 2 sina, i jedu od posla. Danas odradi mali servis, naplati ga 75eur i za ruke tu uzme cisto 30eur. Znaci za 10min posla 30eur, neko cijeli dan guli za 10eur.
    Samo nemojte otvarati lokale po PG i NK kumim vas Bogom
    Nema trika da ti moze uzeti 30 eura za mali servis,a i kome uzme taj je nevidjena budala.Mali servis svako moze odraditi,a i u vecinu auto kuca,ako kupis kod njih djelove dobijas gratis servis.Inace,ovaj opel servis su u mom komsiliku i istini je da im je vazda nekoliko kola pred garazom i da ubijaju od posla
    Amfi,je li tebi radionica u Brezovik gore,prije krivine lijevo?
    I prica da je neko uzeo 100k na ovce za godinu dana je presmijesna,ali bas presmijesna.Jedno je kad neko fino zaradjuje,a drugo je kad se lupaju neke nenormalne zarade.

  18. #143
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    znam cojeka sto ima 80ovaca, nema gaca na guzicu, sve dade na hranu za ovce, ali eto ima da jede dobrog mesa.
    Tu es mon héro!

  19. #144
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    pa ja ti kazem uzme mi 75eur. I kontam da je njegovo 30eur tu.

    Ja nemam kad da sam radim, a pogotovo sto odje nema nista da se kupi, a i pisaj ga necu da se igram.

    Moj je stric pokojni bio dobar mehanicar, i pravi je bas bas dobre novce, ali je znao i zanat.


    Ovo sto se ovaca tice, ima jedan tip na Zhb 2000 ovaca. I prodaje organsku jagnjetinu. E sad ta bi prica super bila da on to plasira u EU ili nesto tako, nego on to gura u CG. Euro ipo mu je skuplja jagnjetina nego inace... Ne treba komentarisat kako prolazi.


    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Sve je jasno, evo si i knjige vodio sam. Vrhunac tvoje poslovne umjesnosti sam pročitao, i to je to sto se mene tiče. Svaka čast, ko ne zna o čemu pričaš prosto ces mu biti idol.

    Sve sto ti radis je prikaz perfekcije u tvojim postovima bar, nikad nidje gresku da napraviš. U najvecoj gluposti a to je str/szr preregistracija koju moze neko da napravi, i to samo iz neznanja, ti si izracunao i prikazao nekakvu ustetu i dobar potez. Svaka čast!

    Idi na automobilizam pitaj gurua autoindustrije o tom ulju od 3 eura, i dje se i odakle nabavlja, i kakava je to voda.

    Nejasno je kako neko može da bude stručnjak opšte prakse, sve zna i umije? Nebojša Medojevic lično!

    Kad si preduzetnik knjige mozes da vodis sam nema tu nikakve filozofije. Za koga ima ne treba da se bavi poslom nikako. Kad krenu veliki prometi onda uzmes racunovodju da se on bahce sa tim.

    Opet te pitam sta je nejasno. Posto eo me napade a evidentno je da ti pojma nemas o cemu pricas

    Ja ucim covjeka kako da ustedi 2+ hiljade eura na prvu godinu, ti kazes da nista ne znam.


    Sto se tice ove nejasnosti to se zove sposobna osoba. Mozda ces nekako saznati kako je to biti Veliki pozdrav i pusa za tebe
    Last edited by Gandalf_White; 27-07-15 at 13:26.
    One Ring to Rule them all...

  20. #145
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dajte ljudovi daleko je posla prica i bespotrebno je prepucavanje.

    Aj dajte jos nekih predloga imam nekih para cudo bozje pa bi da ulozim da ne popijem to samo i izijem..

    ???

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo jedan koji ja i kum nijesmo uspjeli da organizujemo jer moras da posvetis tome do kraja.


    Uvozenje: Cesmi - Tuseva - sobnih i blind vrata iz kine - cijevi itd.
    One Ring to Rule them all...

  22. #147
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chelsea View Post
    Nema trika da ti moze uzeti 30 eura za mali servis,a i kome uzme taj je nevidjena budala.Mali servis svako moze odraditi,a i u vecinu auto kuca,ako kupis kod njih djelove dobijas gratis servis.Inace,ovaj opel servis su u mom komsiliku i istini je da im je vazda nekoliko kola pred garazom i da ubijaju od posla
    Amfi,je li tebi radionica u Brezovik gore,prije krivine lijevo?
    I prica da je neko uzeo 100k na ovce za godinu dana je presmijesna,ali bas presmijesna.Jedno je kad neko fino zaradjuje,a drugo je kad se lupaju neke nenormalne zarade.


    Jeste na kraj pravca sa lijeve strane. A druga, bratova preko puta samo, i on radi male servise itd itd

  23. #148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Amfi radis li opele da kod tebe radim sledeci put.
    One Ring to Rule them all...

  24. #149
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba li kakva dozvola za raznosenje onih sokova, krofnica po plazi? Bih nesto sam da pocnem iduce godine
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  25. #150
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    A za sve treba dozvola, ali nijesi lud da je placas
    One Ring to Rule them all...

Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Privatni reumatolog?
    By Pterodaktil in forum Medicina
    Replies: 10
    Last Post: 18-10-16, 09:10
  2. Usluge Privatni casovi
    By B-qL in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 31-03-13, 12:48
  3. Privatni biznis u Baru?
    By konzul in forum Primorski
    Replies: 34
    Last Post: 06-04-11, 08:12
  4. Privatni vrtići
    By tiburon in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 11-12-08, 21:48
  5. Privatni fakultet
    By Hari Krisna in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 13-10-04, 21:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •