Page 17 of 20 FirstFirst ... 71314151617181920 LastLast
Results 401 to 425 of 493

Thread: Get Windows 10

  1. #401
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Au, na redditu javljaju da im je Windows 10 sam obrisao neke programe (CCleaner npr). Sta je sledece, Microsoft ce da brise folder "Filmovi i serije"?

    http://www.pcworld.com/article/30082...rams.html#jump

    Kolko vidim, nece ovo cudo jos dugo ostati na mom laptopu.

  2. #402
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Posle par dana sam ga obrisao i nanovo instalirao Win 7.
    A malo mi hvali da ponovo vratim Win xp.

    Послато са Lenovo A536 користећи Тапаток 2

  3. #403
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,295
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Ja ga koristim vec 10 dana i mogu reci da sam zadovoljan, doduse sa njim sam dobio i SSD disk 6 GB RAM-a.

  4. #404
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Meni je CCleaner jos tu (:
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  5. #405
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Намјестих и ја ово чудо, у суштини није лоше сем што ми Glary Utilities кочи. Такође Chrome зна да појединим тренуцима закочи, док EDGE пичи без проблема.

  6. #406
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    634
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Capitalist View Post
    Kad bi Microsoft znao i mogao da zna ko ima piratsku verziju ne bi ti nijedan update stigao. Izjava da će nelicencirani Windows 7 i 8 da ostanu nelicencirani je tehnički tačna, ali to neće spriječiti pirate da hakuju licencu za Windows 10 ako se posle instalacije pokaže da je piratska licenca provaljena.

    Microsoft zna i može lako da provali koji sistem koristi piratsku "licencu" (valjda misliš na ključeve) za sve operativne sisteme iznad Windows 7, iznad Office 2007 itd.

    Razlog tome je što je Microsoft u Windows 8+ i Office 2010 uveo tzv. KMS aktivaciju, koja provjerava masu stvari (od hardvera i njegovog potencijalnog poklapanja sa ključem do postojanja duplih ključeva itd.) koju nije baš moguće permanentno hakovati bez posledica za sistem (tj. isključivanja updejta). Windows 7 je lako "zeznuti", jer su koristili SLIC sertifikat za licenciranje; brand računari dolaze sa preinstaliranim OSom i istim slicom za svu seriju od određenog proizvođača (ili barem par njih) i pisci loadera su provalili da je lako napraviti ključ koji niko ne može da provali jel kupljen uz brand računar ili je piratiziran (bar preko neta).

    E sad, većina vas će mi reći da ima aktiviran Windows 8 ili 10 sa updjetima, ali KMS se reaktivira svakih 6 mjeseci, i ili će vam nakon toga pući licenca ili, ako ste koristili neki activation toolkit, dodao je schedule task koji "resetuje" ovu proceduru (ili svaki put kad se upali PC, ili dnevno, nedjeljno, mjesečno, nebitno). Mene jedino birne potencijalni update koji će promijeniti način na koji se Windows licencira, i onda će 99% kompova u CG imati crni wallpaper xD ili gore ako odluče tako.

  7. #407
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Ali naravno ako odradiš instalaciju na Windows 7 PRO ili ENT i "licenciraš" je pomoću KMS, onda lagano odradiš update na Windows 10 PRO, sačuvaš ključ koji si dobio i odardiš format i clean instal.
    I gle čuda uštedio si 200€, odnosno poptuno si legalan za sve MS servera zauvjek,
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #408
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Лично мислим да ms неће се превише трудити да у потпуности заустави пиратске верзије, јер сигурно да ће људи прелазе на друге системе.

  9. #409
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    634
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ali naravno ako odradiš instalaciju na Windows 7 PRO ili ENT i "licenciraš" je pomoću KMS, onda lagano odradiš update na Windows 10 PRO, sačuvaš ključ koji si dobio i odardiš format i clean instal.
    I gle čuda uštedio si 200€, odnosno poptuno si legalan za sve MS servera zauvjek,
    Ja probao i nije mi uspjelo, dobio sam neko obavještenje "licence could not be validated bla bla bla" (probao sa DAZ i custom SLICom)
    ... mada mi opet treba ključ za Office 20xx, a KMS activator će ionako da promijeni ključ... nego, ovaj Libreoffice mi djeluje sve bolji xD

  10. #410
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imam problem sa povezivanjem na WIFI. Naime Bio sam povezan na jednu WIFi mrezu ali sam u medjuvremenu promijenio password i sada kad god pokusam da pristupim toj mrezi ne mogu jer kompijuter se prijavljuje sa starim passom. Naravno svaki put mi izbaci, nije moguce se prijaviti na mrezu. E sad me interesuje kako promijeniti pass u onim opcijama za WIFI u donjem desnom uglu da bih se mogao konektovati na Net, evo par sati se mucim da nadjem postavke za promijenu sifre za mrezu na koju se prijavljujem
    Bako, jebeš li što?

  11. #411
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Desni klik na mrežu pa forget network

    Poslato sa tranje
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #412
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Problem je sto mene i ne poveze na mrezu samo me izbaci. Da se konektujem na mrezu mogao bih to da odradim, ovako ne. Samo imam dugme konektuj se
    Bako, jebeš li što?

  13. #413
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Start
    Kucaš u pretragu settings
    Network & internet
    Manage wifi settings
    Nađeš mrežu u forget

    Poslato sa tranje
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #414
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    jeste radili ovaj prvi veci upgrade sto je izasao ...

    mene sam odradi prekjuce, i osjeca se da mnogo bolje radi i tecnije
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  15. #415
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Naravno
    Bolji je desni klik na start duhme
    Bolji je start meni..
    "klizi lakše"...

    Poslato sa tranje
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #416
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Mnogo bolji, cak napravi onaj folder windows.old, kao na novi operativni da si presao

  17. #417
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    634
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ovako, ukratko prednosti Windows 10 u poređenju sa predhodnim:

    1. Nema Aero3D interfejs, što značajno smanjuje zahtjeve. Testirao sam ga recimo na 1GB rama i neki praistoriski Pentium D procesor, sve radi super (naravno x86 verzija). Generalno, W10 djeluje brži od W7 na istom hardveru.

    2. Nešto bolja podrška za SSD, što omogućava osjetno brže paljenje na njima.

    3. Najvažnija stavka koja se baš masu promijenila: DirectX. Pojma nemam kakav je voodoo Microsoft napravio na ovu verziju, ali većina 3D programa i igara radi brže. Najsmješnija stvar mi je što npr. većina igara koju prije nisam mogao na VirutalBox da pokrenem bez instalacije additionsa, sad rade bez njih.

    E sad, negativnih ima dosta takođe, i to su:

    1. Bagovi sa start menijem koji zakucava svako malo nezavistno od hardvera

    2. Cortana je bukvalno bug, a ne dodatak sistemu. Najbolje je isključiti, ionako ne radi na naše govorno područje.

    3. Telemetrija (aka. špijanje) je blago pretjerano, ali se da isključiti uz malo više čačkanja po sistemu.

    4. Automatski update. O jadu se treba zabaviti da se ovo podesi na manual. nekome će odgovarati ovo, ali ponekad Windows nađe neki update za hardver koji ne postoji (u mom slučaju neki PS2 miš, iako nemam PS2 portove na ploču) i svako malo iskače iritantno obavještenje o failovanom updejtu. naravno može se isključiti, ali je posao oko toga daleko komplikovaniji nego što bi trebao biti.

    5. KMS. Ovo je za sve koji ne namjeravaju da plate Windows, vjerujem da će se u skorijoj budućnosti desiti da se pojavi neki update, i većina dosadašnjih KMS aktivatora više neće raditi.


    E sad, moj zaključak?
    Neko ko 90% koristi komp za gaming, topla preporuka za desetku. Ja i dalje ne mogu da vjerujem šta su napravili sa DirectXom. Negdje sam nalazio da novi OS pruža direktan pristup resursima grafičke (i nekih drugih komponenti) aplikacijama i igrama, te je ovo razlog ubrzanja.

    Poslovni korisnici? Windows 7 ima manje više sve što treba ljudima. Jedini problem je što recimo Windows 7 SP1 do sada ima baš masu updejta, čija instalacija umije negativno da utiče na performanse i zauzeće diska.

    Osmica nije vrijedna pomena.

  18. #418
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    E ovako. Koristim Windows 10 malo vise od mjesec dana. Koristio sam Windows 7 OEM prije toga, legalni. Problem je u tome sto besplatnim upgrade-om ne dobijate kljuc nego se licenca vezuje za hardware koji imate, tj. za maticnu. Sto znaci da nakon sto protekne prvih godinu dana za besplatan upgrade, ako budete mijenjali maticnu gubite licencu i na novom hardwaru necete moci da aktivirate Windows 10. Morali bi ili da platite za novi kljuc ili da pokusate da ga aktivirate KMS-om vjerovatno. Mozda ce da pronadju bolji nacin do tad ali cisto sumnjam. Posto je MS izjavio da je ovo zadnji Windows, mislim da se isplati uzet Retail veziju ako cesto mijenjate hardware. Pa pocnite da skupljate pare


    Inace Cortanu sam izbrisao. Nema joj traga. I Classic Shell radi odlicno.
    Last edited by VanjaTheMan; 12-01-16 at 08:59.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #419
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Aaaaajde mi onda kazi jos ovo
    Odakle da skinem 10ku? da se ide preko ono njihovog 'auto downloada' ?
    Kako da izbrisem Cortranu?
    Kako da se rijesim te 'telemetrije'?
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  20. #420
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Mozes da probas preko auto downloada (idi na microsoftov sajt) a mozes i na drugi nacin. Evo kako sam ja uradio. Ja sam skinuo Windows 10 Enterprise LTSB N verziju. To je (Microsoftova) verzija koja nema Cortanu, metro aplikacije, media player a telemetrija se moze iskljuciti preko group policy (googlaj ako ne znas sta je to). Ako si zabrinut za privatnost onda nije zgoreg da skines Destroy Windows 10 spying program.

    Ja sam Windows 10 Enterprise LTSB N iso nasao tako sto sam u google kucao sledece:

    en_windows_10_enterprise_2015_ltsb_n_x64_dvd_68483 16

    PS 6848316 treba spojeno ali forum iz nekog razloga nece tako da prikaze

  21. #421
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Čitao sam da ovo za start meni bagovanje u stvari je do Antivirusa. Tako da ako se nekom desi da baguje, nega radi unistall AV restart i proba radi li.
    Naravno poslije toga install AV

    Poslato sa elegantne pisaće mašine S6 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #422
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni, za sad, 10-ka radi kao singerica

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  23. #423
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Aaaaajde mi onda kazi jos ovo
    Odakle da skinem 10ku? da se ide preko ono njihovog 'auto downloada' ?
    Kako da izbrisem Cortranu?
    Kako da se rijesim te 'telemetrije'?
    https://teksyndicate.com/videos/wind...-spying-basics
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  24. #424
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Čitao sam da ovo za start meni bagovanje u stvari je do Antivirusa. Tako da ako se nekom desi da baguje, nega radi unistall AV restart i proba radi li.
    Naravno poslije toga install AV

    Poslato sa elegantne pisaće mašine S6 x2
    Nema toga, to je pricha prichina ili nekakva hardware-ska kanta/e na kojim se javilo. Evo koristim 10 mjesecima vec i nikakvih bagova i zabadanja nije bilo, a radi po 18h dnevno.
    Ako se uzme koliko obichno peglanja/vremena treba, kod bilo koje platforme, da bi se dosegao valjan nivo stabilnosti, bug-free stanja, ovo je za svaki respect.

    Btw kakav AV, kad ima vec svoj?!
    Mada onom "kom treba AV", nikakav mu AV nece pomoci, -Ne postoji zastita ako korisnik ne zna sto je "no no". Tako da ne vidim smisla sa pretjeranim bakcanjem oko AV-a.


    Jedina prava mana trenutno je silovanje/guranje "mobile-touch UI-a" u odredjenim segementima (settings recimo), sto je neizmerno iritantno kad se koristi na klasichnom desktop rachunaru.
    Ne radi se samo o da to retardirano izgleda i poruchuje vam da vam je IQ 70 u najboljem, vec se opcije drastichno smanjuju, samo bazichno je tu, a ako ocete vise, morate da o jadu radite crnom da ih iskopate.

    (To valjda po ugledu na druge platforme/pristupe, "sta ce korisniku nekakva advanced/high end user podesavanja uopste". No to su takva vremena I guess i filozofija pokojnog Jobsa na djelu.)

    Edit:
    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Aaaaajde mi onda kazi jos ovo
    Odakle da skinem 10ku? da se ide preko ono njihovog 'auto downloada' ?
    Kako da izbrisem Cortranu?
    Kako da se rijesim te 'telemetrije'?
    http://www.howtogeek.com/

    Sve sto si pitao, vrlo lijepo dato u posebnim chlancima, imas ovdje, samo malo prochachkaj.
    Last edited by NexusVI; 12-01-16 at 13:57.
    ><

  25. #425
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Imao sam i ja start menu bug kad sam ga prvi put instalirao. Cak i posle clean install-a sam imao problema. Zato sam cekao da izadje prvi veci update. Sad radi odlicno.

    Ako ne mozete da izguglate kako da pogasite i pobrisete sve sto vam ne treba ne mogu se cimat da pisem toliko. Samo cu jos da kazem da je protiv spijuniranja dobar Spybot Anti-Beacon.

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Ne radi se samo o da to retardirano izgleda i poruchuje vam da vam je IQ 70 u najboljem, vec se opcije drastichno smanjuju, samo bazichno je tu, a ako ocete vise, morate da o jadu radite crnom da ih iskopate.
    Zato ga ne bih takao bez classic shell-a. Navikao sam da pristupam svim podesavanjima preko search funkcije na start, koju je Microsoft u njihovoj beskrajnoj mudrosti pokusao da zamijeni Cortanom.
    Last edited by VanjaTheMan; 12-01-16 at 14:05.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 17 of 20 FirstFirst ... 71314151617181920 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 46
    Last Post: 17-02-11, 17:24
  2. Windows 7
    By ..eVacuaTion.. in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 01-10-10, 10:49
  3. WIndows nt
    By Milosmmm in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 24-02-10, 13:05
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 10:44
  5. -Windows XP SP3-
    By dnikola in forum Software
    Replies: 58
    Last Post: 29-05-08, 14:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •