Page 16 of 20 FirstFirst ... 6121314151617181920 LastLast
Results 376 to 400 of 493

Thread: Get Windows 10

  1. #376
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,560
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    378
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Ja sam se vratio na W7, jer sam imao grafickih problema,nesto se nije prikazivalo kako treba. Bootovanje je bilo isto bagovito,i bolno sporo.
    Genuine se lako resava,srecom :-)

    Poslato sa Garret turbine.
    James Tiberius Kirk

  2. #377
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ako popiješ BSOD na 10, imao si ga i na 8 i na 7, u 80% slučajeva razlog za BSOD je neispravan hardver. Filozofi su se javljali i kad je izašla 7. pa su tvrdili da je poluproizvod zvani Vista bila bolja od 7 a za xp da ne pričamo. Pa opet ista priča sa 8 i 8.1. i nikad zadovoljni. Znači po tebi treba da sačekamo "10.1" ? Naravno da 10 nije savršen OS ali nije bio ni jedan prije, i kad poprave 9985 bagova izađe novi win sa 4552 baga. Koji to OS izlazi bez bagova, linux, Osx? Osim problema sa nekim starijim hardverom uglavnom žute boje i isto takvog softvera nema nikakvih problema sa 10. Ako imaš mašinu sa 2 GB rama i Celeron naravno da treba da ostaneš na XP. Što se tiče računara koji su u profesionalnoj upotrebi, siguran sam da adminima tvoji savjeti nisu neophodni a još manje korisni. Na kraju krajeva, kome se ne sviđa lako može da se vrati nazad tako da ne vidim razloga za toliku dramu. Ako nisi entuzijasta , da zasučeš rukave i središ sve da ti radi kako treba, pa iskustva preneseš i kolegama, onda prijatelju, bez uvrede, promašio si forum!

  3. #378
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Ja sam se vratio na W7, jer sam imao grafickih problema,nesto se nije prikazivalo kako treba. Bootovanje je bilo isto bagovito,i bolno sporo.
    Genuine se lako resava,srecom :-)

    Poslato sa Garret turbine.
    Primjetio sam da samo sa Atijem ima problema zbog catalista i CCC-a , kod njega onaj crni ekran sa živim kursorom traje užasno dugo. Kod intela se skratio na 2 sek. sa zadnjim drajverom ali činjenica da se 8.1 dizao mnogo brže na mašinama sa SSD-om pogotovo. Ja sam sinoć napravio update na ženin Asus i popizdio kad sam vidio koliko mu treba da savlada taj catalist pri butovanju. Na kraju kad sam vidio da nema poboljšanja ni sa najnovijim drajverima vratio sam na 8.1 pa ću da ga dignem na 10 kad riješe tu crnu rupu ili ubacim neki ssd u njega.

  4. #379
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Pazi stvarni ATI ima problem. Pregledan na svastikin HP koji ima dual grafiku i ubija kako se loše vraće iz screen savera..
    Ostalo je sve Ok, ali zaista čudan bug

    Poslato sa pisaće mašine Note 4 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #380
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Last edited by VanjaTheMan; 04-09-15 at 20:49.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #381
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Možeš sačekati dok ne "izglancaju" sistem update-ima.
    Mada,moje subjektivno mišljenje, uočljiva je gruba integracija Windows 7 koncepta( koji sada ima ima primat) nad "metro" konceptome( koji je imao prioritet na Windows 8).
    Jedino što održava nadu da će ovaj sistem Windows 10 uspjeti, jeste uvrštena i od strane korisnika ispraćena"feedback " aplikacija.

    Sent from my MI 4W using Tapatalk

  7. #382
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jack sparrow View Post
    Možeš sačekati dok ne "izglancaju" sistem update-ima.
    Mada,moje subjektivno mišljenje, uočljiva je gruba integracija Windows 7 koncepta( koji sada ima ima primat) nad "metro" konceptome( koji je imao prioritet na Windows 8).
    Jedino što održava nadu da će ovaj sistem Windows 10 uspjeti, jeste uvrštena i od strane korisnika ispraćena"feedback " aplikacija.

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
    Necu prije januara da ga instaliram najvjerovatnije zato sto cu da uradim clean install nakon update-a. Do tad skupljam sve informacije kako da ga tweakujem da radi kako mi najvise odgovara.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #383
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imam problem.Uopšte neće da mi otvori ovo dolje na taskbar, ni ovaj prostor za pretragu kao što neće da reaguje na desni klik na ove programe lijevo.Kao da je neka blokada udarena.Npr ovamo skroz lijevo za podešavanje jezika otvara a pored toga datum ne.
    Ad astra.

  9. #384
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    LOL, Microsoft se pomamio.

    http://www.theinquirer.net/inquirer/...e-just-in-case

    Sranja za spijuniranje koja postoje u Win 10 sada ubacuju preko update-a u Windows 7

    http://www.ghacks.net/2015/08/28/mic...and-8-systems/

  10. #385
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Drugari, vidjeo sam neki Toshibin Laptop koji bi htio da kupim ali nema operativni sistem. Htio bih na nju imati 10. Da kupim legalan Windows 10 odje u BG moram da dam 16.000 dinara koje necu imati.

    Koja mi je najbolja opcija. Isplatili li se da odnesem da mi instaliraju nelegalan Windows 10. I Da li je to uopste moguce!? Ili moram da instaliram neku stariju nelegalnu verziju pa da molim boga da mi radi sve kako treba kad se apdejtuje?
    Bako, jebeš li što?

  11. #386
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Ovo iz zadnje rečenice će sigurno aktivirati windows. E sada da li ćeš biti zadovoljan Windows 10 ne znam :-)

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #387
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    378 Posts

  13. #388
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Drugari, vidjeo sam neki Toshibin Laptop koji bi htio da kupim ali nema operativni sistem. Htio bih na nju imati 10. Da kupim legalan Windows 10 odje u BG moram da dam 16.000 dinara koje necu imati.

    Koja mi je najbolja opcija. Isplatili li se da odnesem da mi instaliraju nelegalan Windows 10. I Da li je to uopste moguce!? Ili moram da instaliram neku stariju nelegalnu verziju pa da molim boga da mi radi sve kako treba kad se apdejtuje?
    Nadi nekog da ti to odradi, dosta je jednostavno, prethodno dobro razmisli da li bas zelis Toshibu posto se ljudi u zadnje vreme zale na njih.
    Potpuno je cudno da insistiras na win 10 kada imas stabilnu win 7 i win 8.1 sto se za win 10 ne moze reci.

  14. #389
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imam vec jedan Toshiba Satellite kuci, nisam bas siguran koja mu je oznaka ali mi se super pokazao. Imao sam na njega vec legalno instaliranu osmicu cim sam ga kupio, kasnije sam dobio 8.1 da bih sada imao desetku. Koja mi se svidja. I ne baguje mi mada ja laptop koristim za internet, da pogledam neki film, Skype i toliko. Za vise mi ne treba. A ovaj Toshiba laptop koji sada gledam je isto iz Satellite serije, bijeli je. Nesto jacu konfiguraciju ima. Planiram da ga uzmem jer sam ga nasao dosta jeftino. Za 320 eura sa popustom. Zato gledam njega da uzmem samo da nekako instaliram desetku ako uspijem.
    Bako, jebeš li što?

  15. #390
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Idi prvo win 7 pa win 10, bez problema ces to odraditi.

  16. #391
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Napokon mi je izbacio update za W10. Isplati li se prec sa 8.1 na 10?
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  17. #392
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    Napokon mi je izbacio update za W10. Isplati li se prec sa 8.1 na 10?
    Е вала обрадовали су те.
    Ја сам имао 8.1, пробао, и вратио се после неколико сати, толико некаквих неподношљивих багова, излудио сам врло брзо

    Sent from my HTC One_M8
    Sate sate sate

  18. #393
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    Napokon mi je izbacio update za W10. Isplati li se prec sa 8.1 na 10?
    Svakako, nema nikakvih bugova, radi sasvim dobro i to evo bez ikakvih znachajnijih krpljenja i ovog novog patcha. Jedino sto moze da smeta je moderni UI dio (u nekim segmentima) i sl stvari, koje su radjene vise za mobilne/touch platforme, nego za klasichni desktop. Mada to se da uglavnom srediti/minimizirati.

    Apsolutna preporuka, recimo da je nesto kao (mnogo) sretnija i sredjenija varijanta 8-mice. I to samo za pochetak, a s vremenom kako ga budu dodatno peglali i doradjivali, tek.
    ><

  19. #394
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Ja treba da migriram jedno 100injak računara na Windows 10. Svi su na 7 pa imam dva pitanja.
    Prvo da li postoji neki način da se automatizuje proces, pošto većinu radim na daljinu
    Drugo postoji li način da ključ od 7 pretvorim u 10 bez upgrade dok je ovaj free period?

    Poslato sa tranje
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #395
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja treba da migriram jedno 100injak računara na Windows 10. Svi su na 7 pa imam dva pitanja.
    Prvo da li postoji neki način da se automatizuje proces, pošto većinu radim na daljinu
    Drugo postoji li način da ključ od 7 pretvorim u 10 bez upgrade dok je ovaj free period?

    Poslato sa tranje
    https://technet.microsoft.com/en-us/...or=-2147217396

  21. #396
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Nisu enterprize već Professional.
    Ov skripta mi djeluje kao nešto sa čim bi završio posao.

    Mada svaki dan po jedan eto za pola godine....


    Poslato sa pisaće mašine
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #397
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @Anonymus

    Ja ga ne bih drzao kao glavni sistem tako da bih sacekao jos koji mjesec. Zbog toga sam ga instalirao i ostavio osmicu pa imam dva Windowsa. Moze se desiti da ti dobro radi a mogu se desiti problemi sa drajverima pa cak i bagovi. Moju graficku (intel 4600) nije htio nikako da prepozna dok nisam instalirao update. Instaliraj ga u virtuelnoj masini i isprobaj ga da vidis da li ti se svidja.

    Meni se recimo svidja mi se opcija za skaliranje ekrana ali mi se izbor tema za desktop uopste ne svidja. Mnogo vise mi se svidja izgled desktopa u sedmici i osmici. Onda dobro je sto su vratili start meni samo mi se mnogo vise svidja onaj iz sedmice pa sam instalirao Classic Shell.

    Probao sam da instaliram nekoliko igara i jedino nisam uspio da podesim Batman Arkham City da radi iako sam cuo da ova igra radi pod desetkom.

    Ja sam instalirao Enterprise LTSB N verziju koja nema metro aplikacije i omogucava ti da preko group policy iskljucis telemetriju.

    Evo na kraju jednog zanimljivog linka. Nisam isprobao ali djeluje interesantno - How to upgrade from W7/8.1 without going through the complete upgrade process:

    http://forums.mydigitallife.info/thr...grade-process?

  23. #398
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma ne bi trebalo bit problema, malo trazih i vidjeh da ima rollback sa 10 na 8.1.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  24. #399
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Imaš sa Win 10 i na Win 8/8.1 i na Win 7, ali samo u prvih 30 dana. Poslije toga se backup automatski briše.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #400
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Svakako, nema nikakvih bugova, radi sasvim dobro i to evo bez ikakvih znachajnijih krpljenja i ovog novog patcha. Jedino sto moze da smeta je moderni UI dio (u nekim segmentima) i sl stvari, koje su radjene vise za mobilne/touch platforme, nego za klasichni desktop. Mada to se da uglavnom srediti/minimizirati.

    Apsolutna preporuka, recimo da je nesto kao (mnogo) sretnija i sredjenija varijanta 8-mice. I to samo za pochetak, a s vremenom kako ga budu dodatno peglali i doradjivali, tek.
    ne znam kod tebe kako je što se tiče bugova tj grešaka,kod mene recimo ne radi video poziv na skype,svaki put mi krešira lap top,to se kod mnogih dešavalo,ima tu još nekih problema,nije to još sve savršeno,tako da sam se ja vratio na stari,dobri windows 7

Page 16 of 20 FirstFirst ... 6121314151617181920 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 46
    Last Post: 17-02-11, 18:24
  2. Windows 7
    By ..eVacuaTion.. in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 01-10-10, 11:49
  3. WIndows nt
    By Milosmmm in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 24-02-10, 14:05
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 11:44
  5. -Windows XP SP3-
    By dnikola in forum Software
    Replies: 58
    Last Post: 29-05-08, 15:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •