Results 1 to 23 of 23

Thread: Tv projekat za dijasporu

  1. #1
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default Tv projekat za dijasporu

    Razmisljam se da napravim jedan projekat koji je okrenut za dijasporu - ogranicen broj ljudi (nije veliki projekat). (primijetio sam da neki u dijaspori imaju problema da prate neke kanale kao i da neki nisu imali mogucnost da prate finale rukometa koju je igrala nasa Buducnost protiv Larvika i odatle odluka da mozda kreiram jedan paket tv kanala koji bi zadovoljio taj manji broj ljudi koji bi koristili ovo).

    Sa druge strane, evo mogucnost da par osoba odavde (CG) koji mogu naci nase ljude u dijaspori koji bi ovo uzeli, imaju proviziju i tako zarade neki iznos i poboljsaju svoje finansije. (sigurno ce bolje proci nego ovi koji rade na Plantazama).

    Necu puno govoriti o projektu, dosta kosta, ali ovo je jedna dobra preduzetnicka ideja (a puni su nam mediji toga da treba da budemo preduzetnicki orjentisani - da mladi treba nesto da naprave) - pa evo prilike da je i realizujemo, ako bude zainteresovanosti.

    Neka se u temi ukljuce oni koji su vani, da vidim da li ima dovoljan broj zainteresovanih. (Oni koji mogu naci klijente vani - neka me kontaktiraju na PM ili ostave poruku ovdje u temi)

  2. #2
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Preko koje platforme bi nudio taj paket?
    Bako, jebeš li što?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Vjerovatno internet i streaming preko VLC ili nečega sličnog. Često se kod naš miješa preduzetništvo sa nekim nelegalnim tokovima

  4. #4
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pretpostavljao sam da bi nelegalnim putem bilo distribuirano, zato sam i pitao.
    Bako, jebeš li što?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Po regionu rasturaju sa ovim uveliko. Naplaćuju 8-10 eura za korišćenje tih različitih internet paketa televizije. Nije neki kvalitet slike i uglavnom kasni prenos.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Vjerovatno internet i streaming preko VLC ili nečega sličnog. Često se kod naš miješa preduzetništvo sa nekim nelegalnim tokovima
    aaaa, svaka cast, dobro zapazanje. I vlast nam je puna preduzetnika
    Forever young, i want to be forever young

  7. #7
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hoce li se iko ikada u CG sjetiti da pokrene neki legalan poslovni projekat, da placa porez I doprinosi drustvu i zajednici? EU zakoni se ne usvajaju zbog Evropske Unije, nego zbog nas samih, da bi svima nama kao zajednici bilo bolje.
    Davor

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Odmah se kod nas jave razni eksperti i njihove razne zabrinutosti :wink:

    Da dodam, rijec je o streamingu. Nasi ljudi koji zive vani i koji bi bili zainteresovani za ovako nesto, kanale bi mogli pratiti na televizorima uz odredjene resivere, smart televizorima (samsung i lg modeli) i android i iphone mobilnim telefonima.

    Da, ima ovakvih usluga u okruzenju dosta (ima i kod nas), znam kako funkcionisu i kako rade. I takvo djelovanje mene u opste ne zanima. (nude kanale svima - sto znaci da ugrozavaju poslovanje onih legalnih operatera u tim drzavama).
    Moja usluga je za dijasporu. Time ne ugrozavam poslovanje ni jednog operatera u Crnoj Gori. (ako smatra i jedan od njih, da bi ovaj projekat ugrozio njihovo poslovanje - slobodno me kontaktira i nista od ovog projekta)
    Jos jedna napomena - firma bi bila osnovana i svaki cent placen drzavi Crnoj Gori, kroz pdv i razne doprinose. (da li ti mrdza imas osnovanu firmu i da li obracunavas pdv na svoje usluge?)
    Stoga, moj princip poslovanja je drugaciji o odnosu na 99% onih koji nesto slicno nude u regionu.
    U vezi kanala, mreze odnosno infrastrukture - kompletno sopstveno resenje, tako da je kvalitet slike i stabilnost najveca.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Hoce li se iko ikada u CG sjetiti da pokrene neki legalan poslovni projekat, da placa porez I doprinosi drustvu i zajednici? EU zakoni se ne usvajaju zbog Evropske Unije, nego zbog nas samih, da bi svima nama kao zajednici bilo bolje.

    Mozda jednog dana, vjerovatno ne za nasih zivota, kad vlast prva bude davala primjer kako se to radi i kad ne bude situacija da svaki najobicniji sluzbenik i referent mulja i gleda kako da ucari 5e na poslu mimo dnevnice, da ne pricamo o visocijim pozicijama i sindikatima, duplim nalozima, terenskim nalozima svaki dan najduzom relacijom tipa od Bara do Pljevalja i to svakodnevno, dok se sjedi u fotelji i ostali vlazni snovi prosjecnog Crnogorca.
    Last edited by technus; 29-05-15 at 21:20.
    Forever young, i want to be forever young

  10. #10
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nesta View Post
    Odmah se kod nas jave razni eksperti i njihove razne zabrinutosti :wink:

    Da dodam, rijec je o streamingu. Nasi ljudi koji zive vani i koji bi bili zainteresovani za ovako nesto, kanale bi mogli pratiti na televizorima uz odredjene resivere, smart televizorima (samsung i lg modeli) i android i iphone mobilnim telefonima.

    Da, ima ovakvih usluga u okruzenju dosta (ima i kod nas), znam kako funkcionisu i kako rade. I takvo djelovanje mene u opste ne zanima. (nude kanale svima - sto znaci da ugrozavaju poslovanje onih legalnih operatera u tim drzavama).
    Moja usluga je za dijasporu. Time ne ugrozavam poslovanje ni jednog operatera u Crnoj Gori. (ako smatra i jedan od njih, da bi ovaj projekat ugrozio njihovo poslovanje - slobodno me kontaktira i nista od ovog projekta)
    Jos jedna napomena - firma bi bila osnovana i svaki cent placen drzavi Crnoj Gori, kroz pdv i razne doprinose. (da li ti mrdza imas osnovanu firmu i da li obracunavas pdv na svoje usluge?)
    Stoga, moj princip poslovanja je drugaciji o odnosu na 99% onih koji nesto slicno nude u regionu.
    U vezi kanala, mreze odnosno infrastrukture - kompletno sopstveno resenje, tako da je kvalitet slike i stabilnost najveca.

    Skoro sve usluge streama TV kanala u inostranstvo su ilegalne.
    Davor

  11. #11
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Srpski NetTV plus je legalan. Stabilna je platforma. Skoro sam nedje procitao da su otvorili tri poslovnice u Njemackoj. Emituju kanala sa EX YU govornog područja.
    Bako, jebeš li što?

  12. #12
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Take je. Jedino je Net TV plus legalan, a I taj servis je bio ilegalan dock ga nije preuzeo SBB/Telemach. Sve ostale iptv platforme emituju ilegalno. Za taj posao,da bi se neko bavio legalno, potrebno je mnogo novca. Sve kanale koji se pustaju u iptv mrezu treba platiti i sklopiti ugovore o reemitovanju. To je nemoguce za pojedince I male privatne kompanije, ukoliko misle da rade legalno.
    Davor

  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Nasi ljudi po inostranstvu u glavnom uzimaju totalTV ili slicne stvari, jer sa njime mogu normalno gledati

  14. #14
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pruzanje TV usluga putem interneta nije losa ideja. Omogucava pristup velikom broju ljudi bez dodatnih troskova sa strane korisnika ali sa strane provajdera zahtjeva velika ulaganja. Serverske jedinice, dobijanje prava na emitovanje, itd.
    Iskreno ne vjerujem da neko ko ima veliki novac za pokretanje tako necega ima vremena da se zamlacuje po forumu.
    I s druge strane zar stvarno mislite da ce neko zeljeti da placa dodatnih 4 ili pet eura mjesecno da bi gledao 6 kanala sa mizernim kvalitet slike i bez kvalitetnog programa.
    Ovo je toliko neozbiljno da vjerujem da je momak koji je pokrenuo ovu temu ili zeza sa nama ili budalasto vjeruje da nesto tek tako moze da se uradi.
    Bako, jebeš li što?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Brajane, nemas kapi preduzetnickog duha u sebi.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #16
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zato i imam vremena da se mlatim po forumu. :-(
    Bako, jebeš li što?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Imam osjecaj da ti je ceca glavna preokupacija zamlacivanja
    Forever young, i want to be forever young

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Nije usluga sa 5-6 kanala, nego obuhvata mnogo vise kanala i ima za svakoga po nesto - filmski, sportski, dokumentarni, djeciji, muzicki itd

    Da cu odgovor na neke postove koji su gore navedeni i vise se na to necu obazirati (imam pametnije stvari da radim), jer to lici kao pisanje botova po portalima i vidim da ima dosta "strucnjaka" za sve oblasti.

    Neki od vas kao da zive u 19v, nijesu svijesni da internet postoji.
    Evo jedan primjer - pretpostavljam da vecina od vas je cula za Netflix. Na Bliskom Istoku je procenjeno da oko 200 000 ljudi gleda Netflix iako Netflix tamo ne posluje, pa niko nista. (veliki broj ljudi gleda i u Evropi) Svi veci operateri tako rade, kad bi culi koliko pretplatnika Sky ima van UK recimo, drugacije bi ste pricali.

    Ni usluga koju nudi Netplus nije legalna (jedno je reklama koju oni vrti), niti usluga koju nudi Total tv internacional, ali vidjeli ljudi, kad mogu veliki da rade slicno, sto nebi mogli i mi tako da radimo i da zaradjujemo. (evo jedan primjer - uzme neko netplus u Njemackoj i ovi mu nude exyu kanale gdje se recimo daje liga sampiona ili neki filmovi za koje ovi kanali imaju pravo samo za teritoriju Srbije, Crne Gore, Bosne, Hrvatske, Makedonije - a ne za teritoriju Njemacke gdje se zna ko ima pravo da prikazuje ligu sampiona i filmove. Tako da toliko o njihovoj legalnosti )

    Kakve koristi ima drzava CG od vasih "legalnih" operatera netplus ili total internacional? Da li je dobila koji cent ili se otvorilo neko radno mjesto?

    Za razliku od njih i slicnih (sto neko spomenu ima ih u regionu koji razavaljuju), ja cu od nekoga u CG kupiti jedan dio opreme, nekome placati prostor, neko ce imati proviziju i placace se pdv i ostali doprinosi.

    Ovaj projekat zavisi od broja ljudi iz dijaspore, ako bude dovoljan broj realizovace se, ako ne bude, nista od ovoga. Kao sto sam napisao gore, necu odgovarati na postove raznih "forumskih eksperata" koji imaju viska vremena. Savjet za njih - radite nesto pametnije i za sebe i za drustvo.

  19. #19
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ti ne treba misljenje "strucnjaka", sto si onda uopste pokretao temu? Ti poredis Netflix sa nekom lijevom ilegalnom iptv platformom? Netflix je kompanija koja ima vise od 5 milijardi USD, proizvodi sopstveni program, a sve sto ima u svojoj ponudi uredno je licencirano I placeno.

    Net TV plus je u vlasnistvu Unided Group odnosno Telemach/ Total TV. https://www.nettvplus.com/o-nama.html znaci mora biti legalno. Koje bi ti sportske kanale distribuirao? Arene su vlasnistvo Telekoma Srbije, a Sport Klub United Grupe. Morao bi placati za reemitovanje u iptv sistem, a s obzirom da United Group vec ima Net TV plus, me vjerujem da bi to legalno islo.

    Konkretno od United Grupe odnosno Telemacha, drzava ima koristi posto je kompanija uredno registrovana za rad na podruciju Crne Gore I place sve namete drzavi.

    Ako pokretanjem ove teme samo zelis da opravdas ilegalno poslovanje koje planiras pokrenuti, to je tvoj problem, ali je ova tema javna kao i sve na ovom forumu, I svako ima pravo da iznese svoje misljenje a bez da se ljutis i nazivas ih strucnjacima.
    Davor

  20. #20
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Izvini Bl Gates, molim te, nisam te prepoznao.

    Prvo kažeš da ćeš nuditi program iz Crne Gore za naše ljude u dijaspori pa onda kažeš da ćeš emitovati i sportske kanale, filmske i dokumentarne. Izvini koji to program iz Crne Gore nudi te sadržaje!? RTCG 3? Da nećeš možda svoj sopstveni TV kanal sa tim sadržajem preko foruma da osnuješ? Razmisli malo, zašto bi neko uzimao taj "crnogorski paket" kad već sve to ima preko već postojećih provajdera koji dugo posluju!? Nešto ne čuh da neko od naših ljudi se žali u Njemačkoj što ne može da gleda Atlas i Vijesti.

    Molim te saberi se, preduzetniče.
    Bako, jebeš li što?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nesta View Post
    Moja usluga je za dijasporu. Time ne ugrozavam poslovanje ni jednog operatera u Crnoj Gori. (ako smatra i jedan od njih, da bi ovaj projekat ugrozio njihovo poslovanje - slobodno me kontaktira i nista od ovog projekta)
    Poenta koju sam pokušao da ti kažem je da je to nelegalno. To je kao ona logika da Šarić nije kriminalac, jer nije trovao našu đecu. Nego onu tamo po bijelom svjetu.

    Nije pitanje da li ti ugrožavaš njihovo poslovanje ili ne, kao što nije pitanje da li će te oni kontaktirati ili neće, već je pitanje da li ti smiješ da prodaješ nekome nešto što nije tvoje.

    Quote Originally Posted by nesta View Post
    Jos jedna napomena - firma bi bila osnovana i svaki cent placen drzavi Crnoj Gori, kroz pdv i razne doprinose. (da li ti mrdza imas osnovanu firmu i da li o
    bracunavas pdv na svoje usluge?)
    MRDzA je student i freelancer (ili ti preduzetnik našim riječima). Ne plaća se PDV, ako imaš ispod 18.000 godišnje.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Plaća se, ali ne klasično 7% i 19%

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ko nije dužan da izda fiskalni račun?

    Fiskalni račun nije dužan da izda mali obveznik.To je lice koje ostvaruje godišnji prihod manji od 18.000 eura i nije PDV obveznik. Njegova obaveza je da, prilikom svake prodaje, izda račun ovjeren od strane Poreske uprave. Dakle, prilikom kupovine proizvoda na pijačnim tezgama, dnevne štampe, sladoleda, proizvoda na otvorenom prostoru i u objektima u kojima se ostvaruje mali promet, moguće je da dobijete račun koji nije fiskalni.


    PS. Razumijeli smo se u privatnoj poruci. To što plaćaju preduzetnici je paušalni porez u zavisnosti od kategorije i djelatnosti, ali nisu PDV obaveznici.
    Last edited by MRDzA; 30-05-15 at 21:41.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ex Yu IPTV Kanali za Dijasporu
    By VIP Networks in forum Televizija
    Replies: 1
    Last Post: 06-11-19, 06:12
  2. Ex Yu TV Kanali za Dijasporu
    By VIP Networks in forum CG dijaspora
    Replies: 3
    Last Post: 16-01-14, 09:34
  3. Izvorna i zabavna muzika za dijasporu!
    By Montenegrino-CT in forum CG dijaspora
    Replies: 0
    Last Post: 30-03-08, 12:10
  4. Projekat Orion
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 30-09-06, 12:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •