Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 42 of 42

Thread: Orion Telekom/IPTV Srbija

  1. #26
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://www.oriontelekom.rs/privatni_...aketi.551.html

    Ako pogledamo cijene interneta koji nude za fizicka lica, jeftiniji su od picoma, sto im doduse i nije tesko, ali su mnogo skuplji od mkabla. Ovaj paket od 10mbps im staje nekih 18 eur, za sta se kod mkabla moze uzet 16mbps.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Kao neko ko je koristio njihove usluge u Bg-u nekliko godina, a kasnije se detaljno upoznao sa njihovom komplet opremom, baznim stanicama, ljudima koji rade kod i za njih....mogu samo da kazem da je Orion jedno veliko S**NJE, ali VELIKO.
    I da im zelim veoma mali broj korisnika, kao i da ne opstanu nigde, ni u Srbiji, ni u Crnoj Gori.
    Eto.
    I opet se iznerviram kada procitam negde neki text o njima, PI !
    ja bas ne znam o cemu pricas,s obzirom da sam i ja koristio prvo sbb pa vektor,pa orion,i svi su smijesni u odnosu na njih bili...
    a sto se cijena tice,dzaba m-kabl daje jeftine pakete kad net puca svako malo, a kad se nesto pokvari,cekaju se da poprave po vise dana,kod kukalog telekoma makar se potrude da odmah otklone kvar

  3. #28
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    ja bas ne znam o cemu pricas,s obzirom da sam i ja koristio prvo sbb pa vektor,pa orion,i svi su smijesni u odnosu na njih bili...
    a sto se cijena tice,dzaba m-kabl daje jeftine pakete kad net puca svako malo, a kad se nesto pokvari,cekaju se da poprave po vise dana,kod kukalog telekoma makar se potrude da odmah otklone kvar
    Pricam o tome da im se bazne stanice raspadaju, da su prenatrpali korisnike po baznoj, da im svakih 72 sata nestaje struja na stanicama, da nemaju odgovarajuce UPS-eve, da su pustili fixnu telefoniju i wcdma signal koji nigde ali nigde nije radio, NIGDE, covek kupi fixni i dobije "besplatan" internet kod njih brzine 256kbs, ukljuci u struju i gle kad ga neko pozove i on se javi cuje se svaka 3 rec, AKO IMA SRECE.
    Druga stvar, wifi na 5 GHz, RASPAD sistema, potpuni, na paketu od 5Mbs brzina jedva ali jedva preko dana da moze da predje 3....uvece posle 00h je regularna, ali kome treba taj net, gde mu ping varira 180-250-300ms, plus sam ja imao udaljenost 500 metara od bazne, plus ima oko 12-13 baznih oko mene, plus ni na jednoj nema 5 dana bez problema, 5 !??!!
    O tome pricam, Vektor sam koristio cim su poceli da pruzaju wimax, jos pre ihaaaa godina, e to je tek raspad bio.....da ne pominjem bezobrazno smanjivanje signala, radi oslobadjanja bezbednosnih frekvencija....
    DA, ZNAM O CEMU PRICAM, jer nikada ni sa vektoron, ni sa sbb-om nisam imao tolikoh problema, kao sa orionom. Nikada. A zbog prirode svog posla, saradjivao sam i saradjujem sa 90% leganih internet provajdera u Beogradu. I trenutno sam na KBC-ovom netu, koji RADI, za razliku od ovog Orionovog.
    Cak imam u kompu i mapu svih orionovih baznih stanica po gradu, jer gle cuda, moji drugari su vecinu njih i setovali i odrzavali. I sva njihova reklama sa triple play uslugom pada u vodu, jer nisu u stanju da tehnicki podrze tu uslugu. Takodje sam koristio usluge Sezamproa i Mediaworks-a cije je stanice i preuzeo Orion, ne ulagavsi u njih skoro nista do sada. Kakav ce biti njihov internet u CG nemam pojma, ali kakv im je internet u Srbiji, dobro znam, iz prve ruke.
    Ne postoji savrseni internet (mobilni, fixni) provajder, postoji samo vece zlo i manje zlo, ali pricati da je Orion dobar, nema veze sa mozgom....
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  4. #29
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koju tehnologiju koristi Orion ? Trenutno, a vjerovatno ni u buducnosti ko ima optiku Telekoma ne moze dobiti bolji internet, cak i da jos neko ponudi optiku, brzina i cijene ce biti gore od Telekoma.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kvalitetan i brz internet za danasnje standarde tesko je isporuciti wireless tehnologijama. Svaki takav pokusaj u konkurenciji sa docsis/FTTx tehnologijama dozivljava poraz.
    To su najbolje osjetili operatori u SRB i BiH nakon pojave Telemacha/SBBa. Problem sa Telemachom ME je sto nema nikakvu pristupnu boradband infrastrukturu, izuzetno zastarjelu core tehnologiju i jos nekih problema. Kako ce to sve ici u skorijoj buducnosti tesko je reci. Za sada su Telekom i MKABL mirni sto se toga tice.

  6. #31
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene kopka jedna stvar. Ako CGES izda svoje opticke kablove nekom operateru. Na koji nacin ce taj operater isporučivati internet do krajnjeg korisnika. Evo npr za Telemach?
    Bako, jebeš li što?

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Optika CGES se koristi isključivo za povezivanje gradova oprikom. Do krajnjeg korisnika svako mora da se snalazi kako zna i umije

  8. #33
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa koje im se mogućnosti nude? Jedino Wirelles do krajnjeg korisnika

    Čitao nešto odje da T-Com ima monopol nad nekom infrastrukturom, koju su dobili kupovinom Telekoma ali ne znam nad kojom!? Može li da mi objasni neko!?
    Bako, jebeš li što?

  9. #34
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Pricam o tome da im se bazne stanice raspadaju, da su prenatrpali korisnike po baznoj, da im svakih 72 sata nestaje struja na stanicama, da nemaju odgovarajuce UPS-eve, da su pustili fixnu telefoniju i wcdma signal koji nigde ali nigde nije radio, NIGDE, covek kupi fixni i dobije "besplatan" internet kod njih brzine 256kbs, ukljuci u struju i gle kad ga neko pozove i on se javi cuje se svaka 3 rec, AKO IMA SRECE.
    Druga stvar, wifi na 5 GHz, RASPAD sistema, potpuni, na paketu od 5Mbs brzina jedva ali jedva preko dana da moze da predje 3....uvece posle 00h je regularna, ali kome treba taj net, gde mu ping varira 180-250-300ms, plus sam ja imao udaljenost 500 metara od bazne, plus ima oko 12-13 baznih oko mene, plus ni na jednoj nema 5 dana bez problema, 5 !??!!
    O tome pricam, Vektor sam koristio cim su poceli da pruzaju wimax, jos pre ihaaaa godina, e to je tek raspad bio.....da ne pominjem bezobrazno smanjivanje signala, radi oslobadjanja bezbednosnih frekvencija....
    DA, ZNAM O CEMU PRICAM, jer nikada ni sa vektoron, ni sa sbb-om nisam imao tolikoh problema, kao sa orionom. Nikada. A zbog prirode svog posla, saradjivao sam i saradjujem sa 90% leganih internet provajdera u Beogradu. I trenutno sam na KBC-ovom netu, koji RADI, za razliku od ovog Orionovog.
    Cak imam u kompu i mapu svih orionovih baznih stanica po gradu, jer gle cuda, moji drugari su vecinu njih i setovali i odrzavali. I sva njihova reklama sa triple play uslugom pada u vodu, jer nisu u stanju da tehnicki podrze tu uslugu. Takodje sam koristio usluge Sezamproa i Mediaworks-a cije je stanice i preuzeo Orion, ne ulagavsi u njih skoro nista do sada. Kakav ce biti njihov internet u CG nemam pojma, ali kakv im je internet u Srbiji, dobro znam, iz prve ruke.
    Ne postoji savrseni internet (mobilni, fixni) provajder, postoji samo vece zlo i manje zlo, ali pricati da je Orion dobar, nema veze sa mozgom....
    e pa ja sam imao veoma pozitivna iskustva sa njima,dobijam ono sto platim,ni vise ni manje... mozda je do dijela grada ili nesto bio problem,nemam nikakav pretjeran razlog ni da ih hvalim ni da ih kudim,ali ja sam imao takvo iskustvo...

  10. #35
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Pa koje im se mogućnosti nude? Jedino Wirelles do krajnjeg korisnika

    Čitao nešto odje da T-Com ima monopol nad nekom infrastrukturom, koju su dobili kupovinom Telekoma ali ne znam nad kojom!? Može li da mi objasni neko!?
    deutche telekom je kupovinom naseg telekoma krajnjim lopovlukom i korupcijom nasih pokvarenih vlasti
    ugovorom zakupio kompletnu infrastukturu telekoma na 10 god. koje su istekle u januaru, tako da koji god je operator htio da pruzi usluge fixne tel, kablovske tv i kablovskog neta (znaci ne wimax i ostalo, nego iskljucivo preko kabla) morao da sklapa ugovor sa govnima od telekoma umjesto sa drzavom, a telekom je moga da im lupi bilo koju cijenu, zato su do sad imali monopol. E, sad kad je isteka taj zakup, vidis kako se odjednom pojavi jos 5-6 operatora.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #36
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sad razumijem.
    Ako je istekao ugovor sa njima, u čijoj nadležnosti je održavanje te infrastrukture? Kome će sada neki operater da plaća iznajmljivanje tih linija, državi ili T-Comu? Ili kako to sada planiraju da funkcioniše, ili će možda biti osnovana neka firma kao CGES koja će iznajmljiivati i održavati infastrukturu drugim operaterima?
    Bako, jebeš li što?

  12. #37
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Palinja vas ovaj lik. Nemo'te mu odgovarat.

  13. #38
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne, svarno pitam.
    Opšte ne razumijem kako funkcioniše sve. A interesuje me jer znam da je jedno vrijeme bila muka oko toga, da je valjda zato i bilo naloženo iz EKIPA-a da se smanje cijene ADSL paketa jer su imali monopolistički položaj.
    Bako, jebeš li što?

  14. #39
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Mislim da Orion u CG koristi Cambium wireless, ne znam kako im se pokazao...

  15. #40
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isto kao Wimax opremu. Orion radi poslovne korisnike naziv drustva im je BBMI d.o.o.

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk

  16. #41
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.oriontelekom.me/privatni_...gora.1688.html
    Је ли могуће да им је ово понуда канал ови наши, пар ових докуметарних и гомила пинкова? Немају чак ни регионалне канале.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    ahahaha a vidji im ponudu...mislim da ne moze gore od ovoga
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telekom Srbija pokreće satelitsku platformu?
    By darko cfc in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 0
    Last Post: 26-01-12, 21:08
  2. I: Ford Orion djelovi?
    By VladoNK in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 20-10-10, 18:17
  3. Replies: 20
    Last Post: 13-11-09, 21:46
  4. Projekat Orion
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 30-09-06, 12:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •