Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 168

Thread: Stan u pg

  1. #26
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    blok 5 mi je nekako natrpan.oko pravnoga bih najradije,a da nije guzva.i da je rijesen parking,najbolje sa garaznim mjestom.
    Ja da trazim stan trazio bih pod Malim Brdom,kada se prodju 5 udovica i Vezirov most. Onaj kvart je prelijep,a opet na 2km max od grada.

    neki stari htc

  2. #27
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    znas li neke cijene kao info....

  3. #28
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    znas li neke cijene kao info....
    Nemam tacnu info,pa da ne sirim dezinformaciju. Stanovi ne bi trebali biti skuplji nego li u blok. Opet skola osnovna je blizu,gimnazija,fakulteti(pravni i ekonomski),parking mjesta ima dosta.
    Radije tamo kupiti stan od 50kv nego za istu cijenu u city kvart od 60.
    neki stari htc

  4. #29
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    zbog fakulteta mi i treba najvise.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Zetagradnja ima i zgradu preko puta forme tj carine za oko 1200/ m2, u blok VI takođe....

    TT

  6. #31
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    samo do 1000e.toliko ili manje.:frog:

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jokac, prijateljski savjet.

    Kupi zemlju nedje na 15min voznje, rogami, pocetak dg ili nesto tako. Napravi kucu kakvu hoces ne moze te kvadrat izaci preko 380-400eur sa sve top materijalom.
    I plati kvadrat zemlje 100eur. I imas svoju kucu sa dvoristem za 500-550eur po kvadratu
    One Ring to Rule them all...

  8. #33
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Ja da trazim stan trazio bih pod Malim Brdom,kada se prodju 5 udovica i Vezirov most. Onaj kvart je prelijep,a opet na 2km max od grada.

    neki stari htc
    I Stari Aerodrom je manje od 2 km udaljen od centra grada a kvadrat stana od 900e po metru kvadratnom u izgradnji do 1100 pa biraj dje ces. A neke zdgrade se cak mogu naci i 850 ili i 830 po kvadratu u izgradnji, u zavisnosti od kvadrature i koliko je hitno podizvodjacu radova da naplati pare od rada i utrosenog materijala.

    Sve sto treba znat ima na realitica.com


  9. #34
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jokac, prijateljski savjet.

    Kupi zemlju nedje na 15min voznje, rogami, pocetak dg ili nesto tako. Napravi kucu kakvu hoces ne moze te kvadrat izaci preko 380-400eur sa sve top materijalom.
    I plati kvadrat zemlje 100eur. I imas svoju kucu sa dvoristem za 500-550eur po kvadratu
    I onda u narednih 10 godina sve te pare izgubi kroz gorivo do grada i nazad, bzvz.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    uh ne znam....

  11. #36
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BonBon View Post
    I Stari Aerodrom je manje od 2 km udaljen od centra grada a kvadrat stana od 900e po metru kvadratnom u izgradnji do 1100 pa biraj dje ces. A neke zdgrade se cak mogu naci i 850 ili i 830 po kvadratu u izgradnji, u zavisnosti od kvadrature i koliko je hitno podizvodjacu radova da naplati pare od rada i utrosenog materijala.

    Sve sto treba znat ima na realitica.com

    Ovo je naselje izvise Vezirovog mosta i ne mozes uporedjivati taj dio grada sa starim.Koliko god to nekom smetalo.Posle naselja Pod Goricom ovo je u Pg najljepse.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Ovo je naselje izvise Vezirovog mosta i ne mozes uporedjivati taj dio grada sa starim.Koliko god to nekom smetalo.Posle naselja Pod Goricom ovo je u Pg najljepse.
    Sve ima svoje, slažem se, mada cijena od 850e/m2 je nešto što teško možeš u PG naći a samo zbog lokacije

    http://www.realitica.com/index.php?f...=normal&lng=hr

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Ovo je naselje izvise Vezirovog mosta i ne mozes uporedjivati taj dio grada sa starim.Koliko god to nekom smetalo.Posle naselja Pod Goricom ovo je u Pg najljepse.
    Jeste - ako volis sjever niz kanjon Morace i da je zimi malo vise dnola, i da nista ne mozes zavrsiti u trenerku i papuce. Ti nisi bas odavle, a?

    Stari Aerodrom - nema djaoljeg drveta, osjeca se apa ponekad od paljenja smeca s deponije, a i Konicani malo umiju da operisu po kvartu
    Pod Goricom - bolesno skupo, infrastrukturno propada, nabijeno kucama i zgradama. Ostal je jos samo par oaza iz EX YU perioda
    Masline, Zlatica, Murtovina, Tolosi, Gorica Donja i Superior - ex sela oko PG, putna i druga infrastruktura nije bas najbolja. O javnim prostorima (trgovi, igralista) samo u naznakama. Zgrada ima veoma malo
    Zagoric - divljina od ljuckog ambijenta
    Zabjelo - podcijenjeni posljednji planski pravljeni dio grada. Kad bi ga malo infrastrukturno osvjezili i uz neke minimalne investicije (uz planirani prsten zgrada oko Ljubovica) - bio bio uz Blok V najbolji kvart
    Blok V - odlican kvart za zivot, stanovi katastrofa, u svaki moras uloziti 10-20.000 eur za renoviranje, koje ukljucuje i eliminisanje unutrasnjih zidova, pogotovo ako sadrze materijale za koje se 1980ih mislilo da su Ok, a u stvari su veoma stetni
    Blok VI - lise Ruskih kula, odlicno
    Blok IX - odlicna lokacija, kvalitet zgrada varira. Unistice taj kvart, jer za razliku od Bloka V- nema maltene igralista
    Preko Morace - preskupo i prenatrpano
    Konik - ako je kanalizacija kod Bojne njive opravljena - to je granica normalnog i nenormalnog dijela kvarta za zivot
    Last edited by Bonja the Zmaj; 25-05-15 at 19:45.
    Vecina ljudi je zla

  14. #39
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Jeste - ako volis sjever niz kanjon Morace i da je zimi malo vise dnola, i da nista ne mozes zavrsiti u trenerku i papuce. Ti nisi bas odavle, a?

    Stari Aerodrom - nema djaoljeg drveta, osjeca se apa ponekad od paljenja smeca s deponije, a i Konicani malo umiju da operisu po kvartu
    Pod Goricom - bolesno skupo, infrastrukturno propada, nabijeno kucama i zgradama. Ostal je jos samo par oaza iz EX YU perioda
    Masline, Zlatica, Murtovina, Tolosi, Gorica Donja i Superior - ex sela oko PG, putna i druga infrastruktura nije bas najbolja. O javnim prostorima (trgovi, igralista) samo u naznakama. Zgrada ima veoma malo
    Zagoric - divljina od ljuckog ambijenta
    Zabjelo - podcijenjeni posljednji planski pravljeni dio grada. Kad bi ga malo infrastrukturno osvjezili i uz neke minimalne investicije (uz planirani prsten zgrada oko Ljubovica) - bio bio uz Blok V najbolji kvart
    Blok V - odlican kvart za zivot, stanovi katastrofa, u svaki moras uloziti 10-20.000 eur za renoviranje, koje ukljucuje i eliminisanje unutrasnjih zidova, pogotovo ako sadrze materijale za koje se 1980ih mislilo da su Ok, a u stvari su veoma stetni
    Blok VI - lise Ruskih kula, odlicno
    Blok IX - odlicna lokacija, kvalitet zgrada varira. Unistice taj kvart, jer za razliku od Bloka V- nema maltene igralista
    Preko Morace - preskupo i prenatrpano
    Konik - ako je kanalizacija kod Bojne njive opravljena - to je granica normalnog i nenormalnog dijela kvarta za zivot

    Po ovoj tvojoj logici čovjek se nema đe skrasiti, eventualno na Konik... Meni je zgrada Zetagradnje đe je nekad bila mljekara fenomenalan izbor, nažalost preskupa. Takođe zgrada Zetagradnje pored stadiona, al i tu je preskupo. Meni su to elitne zgrade, kao i Normalova zgrada kod Hrama i zgrada Zetagradnje kod Hrama. Ima ih još, ne mogu se sad sjetiti svih...

    City Kvart mi je preprenaduvan zbog daljine od centra i zbog kolektora koji bi mi bio pod nosom. Sa gipsanim zdovima koje gradi Čelebić u stanovima.

  15. #40
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BonBon View Post
    Po ovoj tvojoj logici čovjek se nema đe skrasiti, eventualno na Konik... Meni je zgrada Zetagradnje đe je nekad bila mljekara fenomenalan izbor, nažalost preskupa. Takođe zgrada Zetagradnje pored stadiona, al i tu je preskupo. Meni su to elitne zgrade, kao i Normalova zgrada kod Hrama i zgrada Zetagradnje kod Hrama. Ima ih još, ne mogu se sad sjetiti svih...

    City Kvart mi je preprenaduvan zbog daljine od centra i zbog kolektora koji bi mi bio pod nosom. Sa gipsanim zdovima koje gradi Čelebić u stanovima.
    Slazem se za City kvart. Medjutim, to je jedan od rijetkih kvartova koji ima koliko toliko sredjen javni prostor izmedju zgrada.

    Zetagradnja nudi veoma skupe stanove, ciji se raspored prostora ne moze mjeriti sa starogradnjom. Zgrade o kojima ti pricas su preskupe, a Baca Radovic jos uvijek moze da prisuti sebi da ne spusta cijene stanova, uprkos sto mu nove zgrade zvrje poluprazne (kako kazu gradska naklapanja, a siguran sam da ima i suprotnih verzija).

    Da si malo pazljivije procitao sto sam napisao - vidio bi da ima 3-4 kvarta koji su sasvim ok za zivot. Takodje, ima i djelova grada (npr dio centra izmedju Meksickog i restorana Ribnic npr) koji su dosta ok u smislu odnosa kvaliteta gradnje, lokacije i cijene
    Vecina ljudi je zla

  16. #41
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Hladno je?Mozda,ne znam,ne patim od reume.To jedini razlog sto taj dio grada ne odgovara?Ocigledno nisi ti odavde,jer Podgorica nekada bila sva u zelenim povrsinama.A Malo Brdo ih ima i dalje neke jade. Meni bi to bilo bitno u traznji mjesta za zivot,skole blizu,centar blizu,cijene ok.
    Ulazio sam u stanove zetagradnje(mljekara). Od garsonjera do onih preko 300kv.Kvalitet tu i tamo,daleko od idealnog.Sami ulaz u stan dje te docekaju blind vrata od 200e daje osjecaj da to daleko od 1700e/kv.Sobe su takve da ne mozes bracni stavit' sa nocnicima na obije strane.I to bukvalno u svakom stanu.Kupatila su ogromna a sobe minijaturne.Terase male,ali to je danas trend.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Tesko ces naci za 1000 eura za te lokacije.

    Ja sam stan na tuskom putu uzeo 900 evra kvadrat ukupno me kostao 54 iljade 62 kvadrata i 8 kvadrata podruma.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BonBon View Post
    I onda u narednih 10 godina sve te pare izgubi kroz gorivo do grada i nazad, bzvz.
    Jeste u pravu si. Posto ako zivis na stari ne treba ti auto, ili na zabjelo ili bilo dje.

    Razlika izmedju starog i rogama je u 3-4km do grada.
    Ja bih vazda prije zivio van grada nego da mi pogled pada na ciganske barake, sao roma babo babo i da mi ganci skidaju gume, felge i akumulatore

    Da ne pricamo o tome da sam promijenio par stanova u Pg u novogradnji. Jedan u blok 6 sam morao da promijenim sve vodoinstalacije poslije samo 3 mjeseca, izolacija je bila takva da sam slusao 3 komsije kako tresu zene i djevojke kao da su mi to na uvo radili.
    Na Zagoric je bila divljina kvart a zgrada takva da sam jednom prilikom propao kroz zid dok sam nesto busio.

    Znaci kuca od najtvrdjih materijala, po planu kakvom ti zamislis jeftinija ti je bar 500eur po kvadratu. Sto znaci da za jednosoban stan od nekih 45 kvadrata mozes imati trosobnu kucu. Dje se mogu podizati djeca i dje ima komocije. A ne uzme se stan 36kvadrata za 50 000 to mi nikad u glavu ici nece
    One Ring to Rule them all...

  19. #44
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jeste u pravu si. Posto ako zivis na stari ne treba ti auto, ili na zabjelo ili bilo dje.

    Razlika izmedju starog i rogama je u 3-4km do grada.
    Ja bih vazda prije zivio van grada nego da mi pogled pada na ciganske barake, sao roma babo babo i da mi ganci skidaju gume, felge i akumulatore

    Da ne pricamo o tome da sam promijenio par stanova u Pg u novogradnji. Jedan u blok 6 sam morao da promijenim sve vodoinstalacije poslije samo 3 mjeseca, izolacija je bila takva da sam slusao 3 komsije kako tresu zene i djevojke kao da su mi to na uvo radili.
    Na Zagoric je bila divljina kvart a zgrada takva da sam jednom prilikom propao kroz zid dok sam nesto busio.

    Znaci kuca od najtvrdjih materijala, po planu kakvom ti zamislis jeftinija ti je bar 500eur po kvadratu. Sto znaci da za jednosoban stan od nekih 45 kvadrata mozes imati trosobnu kucu. Dje se mogu podizati djeca i dje ima komocije. A ne uzme se stan 36kvadrata za 50 000 to mi nikad u glavu ici nece
    Jeste, Vrela Ribnička i Konički kamp koji se nalaze kod Gradske Deponije su baš daleko od Rogama.



    Ovo je od Starog do njihovog kampa:



    Što se Roma tiče, nema dijela Podgorice u koji nijesam vidio da se vozaju zapregama, a što se krađe tiče, ne kradu samo Romi, koliko se sjećam, nadzorne kamere u zadnje vrijeme su hvatale naš narod a ne Rome. I nisu oni sakati da ne mogu stići do bilo kojeg dijela grada da kradu, pa i do Rogama, tim prije što je rjeđe naseljeno.
    Svako radi što mu odgovara, a Stari npr kad si već njega spomenuo ima škole, sve velike markete, sve banke su tu, Tehnomax, Okov, Pošta, Dom Zdravlja itd...

    Nije svejedno kad djecu npr moraš po pet puta dnevno voziti i dovoziti do škole, pa muzičke, pa trening, pa kurs engleskog, pa nema pojma šta sve. Mnogo je to troška.

    Btw, koliko pojedini crnjače novogradnju i pljuju po njoj, čudi me po vašoj priči kako ijedna zgrada pravo stoji, što se sve nisu urušile.



    EDIT: Pazi ovo - 4 km x 2 pravca (odeš i vratiš se) po 5 puta dnevno x 365 dana x 10 godina x cijena goriva 1,38 = ispane oko 20.000 eura. A da ne pričam o izgubljenom vremenu tamo vamo vožnja plus živci što se moram non stop vozati ako hoću kilo hleba il litar mlijeka kupiti.
    I ne, od Starog mi auto do Centra neće uvijek trebati jer je od Starog do Hiltona npr 1.5km razdaljine, a ne moram vazda upaliti auto, mogu nekad noge proteći do tamo. Ista je razdaljeina od Bloka 5 do Hiltona npr pravinom kao od Starog do Hiltona. Ako koza laže, mapa ne laže... A auto ti treba i u centru ako živiš.






    Eto i slagah nenamjerno, bliži je početak Starog Aerodroma do centra (1,2km) nego početak Bloka 5 (1,6km) do centra.
    Last edited by BonBon; 25-05-15 at 23:52.

  20. #45
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Naselje Ljubović preko puta ex hotela Ljubović, pod Goricom tipa vojne zgrade, zgrada mozgova kod ex mljekare, dio preko Morače pogotovo oko lovca i otprilike to je to...

    TT

  21. #46
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    dobro,a koliko su cijene kvadrata placeva,mada su te dozvole skupe isto.

  22. #47
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    1700 je cijena kvadrata u mljekaru,tj na mljekaru..90% provjerena info.
    Paprenooo.
    Da prodat veci dio,kao i stan od 500/600 kv na samom vrhu.

    neki stari htc
    mnogo je to....

  23. #48
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Hladno je?Mozda,ne znam,ne patim od reume.To jedini razlog sto taj dio grada ne odgovara?
    Ne patis od reume - jos. Polako.
    Dakle, ako si iz PG i ako si ikad isao zimi (pjeske) put Malog, upoznao bi blagotvoran uticaj kvarta u kojem su zgrade najblize Moraci od ostalih po gradu. Isto tako, kako se radi uglavnom o starogradnji (ne pricam o ovim novijim zgradama izmedju semafora kod Krivog do galerije Most, koje su neprakticno nabijene jedne uz drugu) izolacija im nije jaca strana, pa kad pocne sa $everom, nije bas najprijatnije.
    Takodje, boze zdravlja - doci ce i djeca (ako ih vec nemas), pa ces vidjeti koliko je to dobar kvart, kad ih za svaku stvar moras trpati u kola, jer je kvart malo odsjecen od grada (sto je i bila originalna namjera, jer su medju prvim stanarima bili tadasnji glavari zajednickog DPS; naime, radi se o mozda i prvom novom stambenom bloku u gradu nakon pada komunizma).

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Ocigledno nisi ti odavde,jer Podgorica nekada bila sva u zelenim povrsinama.A Malo Brdo ih ima i dalje neke jade. Meni bi to bilo bitno u traznji mjesta za zivot,skole blizu,centar blizu,cijene ok.
    Jok ti si.
    Po pricama ljudji, Podgorica je bila drugi grad u SFRJ po m2 zelenih povrsina po glavi stanovnika, i dosta se toga izgubilo - iako ne toliko strasno. S jedne strane, radi se o Ex YU (glavnom) gradu koji je tokom zadnjih 25 godina pretrpio najdramticnije i najvidljivije promjene, i na zalost - cesto je to islo na racun zelenila. Ali tog zelenila na Malo Brdo ima jedino ako ti pricas o samom Brdu, a ne kvartu koje nosi ime po njemu. A ako su ti bitni pomenuti elementi - onda vaistinu ne znam sto trazis na Malom brdu.

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Ulazio sam u stanove zetagradnje(mljekara). Od garsonjera do onih preko 300kv.Kvalitet tu i tamo,daleko od idealnog.Sami ulaz u stan dje te docekaju blind vrata od 200e daje osjecaj da to daleko od 1700e/kv.Sobe su takve da ne mozes bracni stavit' sa nocnicima na obije strane.I to bukvalno u svakom stanu.Kupatila su ogromna a sobe minijaturne.Terase male,ali to je danas trend.
    Slazem se. Nedavno sam ulazio u jednu zgradu (na Malom brdu) u stan od 76m2 -WC da igras fudbala, spavace sobe ok, a jedna prostorija u kojoj su dnevna, trpezarija i kuhinja i koja je minijaturna, ali zato balkon na G uzima xy m2. Jbm li ga, ko hoce novogradnju, nek se navikava na te stvari. Stavise, jednosobni stanovi u novogoradnji su mnogo ljepseg rasporeda prostora.
    Vecina ljudi je zla

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BonBon View Post
    Jeste, Vrela Ribnička i Konički kamp koji se nalaze kod Gradske Deponije su baš daleko od Rogama.



    Ovo je od Starog do njihovog kampa:



    Što se Roma tiče, nema dijela Podgorice u koji nijesam vidio da se vozaju zapregama, a što se krađe tiče, ne kradu samo Romi, koliko se sjećam, nadzorne kamere u zadnje vrijeme su hvatale naš narod a ne Rome. I nisu oni sakati da ne mogu stići do bilo kojeg dijela grada da kradu, pa i do Rogama, tim prije što je rjeđe naseljeno.
    Svako radi što mu odgovara, a Stari npr kad si već njega spomenuo ima škole, sve velike markete, sve banke su tu, Tehnomax, Okov, Pošta, Dom Zdravlja itd...

    Nije svejedno kad djecu npr moraš po pet puta dnevno voziti i dovoziti do škole, pa muzičke, pa trening, pa kurs engleskog, pa nema pojma šta sve. Mnogo je to troška.

    Btw, koliko pojedini crnjače novogradnju i pljuju po njoj, čudi me po vašoj priči kako ijedna zgrada pravo stoji, što se sve nisu urušile.



    EDIT: Pazi ovo - 4 km x 2 pravca (odeš i vratiš se) po 5 puta dnevno x 365 dana x 10 godina x cijena goriva 1,38 = ispane oko 20.000 eura. A da ne pričam o izgubljenom vremenu tamo vamo vožnja plus živci što se moram non stop vozati ako hoću kilo hleba il litar mlijeka kupiti.
    I ne, od Starog mi auto do Centra neće uvijek trebati jer je od Starog do Hiltona npr 1.5km razdaljine, a ne moram vazda upaliti auto, mogu nekad noge proteći do tamo. Ista je razdaljeina od Bloka 5 do Hiltona npr pravinom kao od Starog do Hiltona. Ako koza laže, mapa ne laže... A auto ti treba i u centru ako živiš.


    Eto i slagah nenamjerno, bliži je početak Starog Aerodroma do centra (1,2km) nego početak Bloka 5 (1,6km) do centra.

    Prvo pricam o Rogamima a ne o Rogame, koji su na potpuno drugom djelu grada



    Druga stvar, ti racunas pocetak starog aerodroma na bulevar, sto je izuzetno nefer jer odmah krades od 500-1.5km, u odnosu na ostale zgrade, recimo oko volija ili jos dublje a ja ti evo dajem iz sred sredine rogama do centra. Onda niko nije spominjao ni ribnicka vrela ni deponiju iako si ti uletio da kazes kako su daleko nego ti konkretno pricam o Koniku kao ciganskom naselju, koje izgleda kao favele Rio dezeneira ili predgradja johanesburga. Cigane koji su bukvalno svuda, rusevine itd itd.

    Treca stvar, Rogami su izmedju 2 rijeke, cijelom duzinom protice zeta i priroda je okolo tako da je temperatura 3-4-5 stepeni niza u odnosu na grad. Onda mozes imati svoje dvoriste, parkirati auto u ogradjeno, ne placati parking ili gledati dje ce ti ko sta skinuti. Mozes drzati kera, opalit rostilj itd.

    Sto se tice kilometraze i idenja 5 puta. Recimo da ces svejedno do centra morati na posao, kad pada kisa niko ne ide pjeske. Tako da tebi 2.5 - 3km od starog do centra ili 4-4.5 je bukvalno ista stvar. Recimo ja vozim dizelasa koji trosi 6l, i nije mi muka cak ni 5 puta dnevno otici i vratiti se, iako je to van svake pameti. I ta racunica od 20 000 ne da nije realna nego kompletno luda Druze bolan, to znaci da trosis 200eur svaki mjesec na gorivo samo zbog toga sto zivis u prigradsko naselje (ja trosim 150 iako u svakom gradu dje imam nekretninu zivim u centru ili na 1km od centra)


    U svakom slucaju ja stan na Stari aerodrom ne bih uzeo neko dzabe da mi ga daje. A pogotovo ne po 1000-1200eur kvadrat novogradnje sa pogledom na Johanesburg. Vazda bih se prije odlucio na plac od 300-400 korisnih kvadrata i kucu od 100 kvadrata sa parkingom za iste pare

    P.S.

    U Niksicu dok se nijesam preselio u centar zivio sam u prigradskom naselju na nekih 2-3km od grada, isao sam na karate u muzicku i na engleski. Vozio me stari, isao busom, pjeske, stopirao kako god U svakom slucaju npr. na stari da zivim ne bih smio dijete pustiti da mi se uvece vraca samo kuci.


    Evo slika sa novogradnje iz dubine zabjela. Platis 1000+ eur za kvadrat stana i da ti pogled pada na smece glib i cigane. A na ovaj plac preko puta ima da pobiju zgradu prvom prilikom. Nemojte ljudi da ste naivni majka mu stara. Ko ne zivi u PG ljeti ne zna kako je kad krene onaj asfalt i beton da peche svuda.

    Last edited by Gandalf_White; 27-05-15 at 12:52.
    One Ring to Rule them all...

  25. #50
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Gandalfre koliko je kvadrat u toj zgradi? Je li dobro uradjena?
    Ps to ona nova tj od skora useljiva?
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 04-09-11, 23:57
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-08-10, 01:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •