Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 117

Thread: Srbija i Crna Gora

  1. #76
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Što se tiče realnih problema, opljačkane države i slično, ne sjećam se da su Peđa Bulatović, Emilo Labudović, ćelava trojka Narodne stranke i slične spodobe tvrdili da se kralo dok su oni bili u vlasti, bilo u okviru jedinstvenog dps-a, bilo kroz učešće u koalicionoj vlasti sa dps-om. No su krali, namještali sebi i svojim familijama poslove i radna mjesta, radili sve ono zbog čega su sad protiv, navodno, dps-a, a realno protiv države. Ne vidim da ima razlike u ophođenju prema državnim resursima u opštinama u kojima je opozicija na vlasti ili je bila na vlasti, ne vidim da se bogataši Srbi (i svi ostali) bune zbog toga što su se i sami obogatili švercujući naftu, cigare i slično, zarađujući na nesreći drugih kao ratni profiteri, ne plaćajući poreze na dobit, ne uplaćujući doprinose radnicima, dobijajući namještene poslove (Mandićev restoran, kafana, šta li je već imao, mlatio dobre pare dok su se poslaničke i funkcionerske orgije odvijale tamo), kupujući nekretnine u desetinu cijene na namještenim konkursima, gradeći bez dozvola i slično. Ne vidim da oni ne potežu veze kad treba zaposlit nekog njihovog, ili kad treba na slobodu pustit nekog njihovog ko nožem bode narod, kad neko njihov bije policiju pa se poziva na poslanički imunitet koji mu omogućava država po kojoj pljuje, kad crkva žari i pali kako joj je milo...

    Što se tiče izabranih predstavnika naroda, dovoljno je viđeti kako su jednoglasni kad njima samima treba povećat plate, dat privilegije službenih vozila, plaćat učešća u radnim tijelima i raznim odborima, kad treba primat platu i godinu dana pošto prestanu da pokrivaju funkcije.

    Prema tome, priča o bilo čijoj ugroženosti ne drži vodu, a još manje je drži priča o opozicionom protivljenju dps-u, a ne državi. Iako su opoziciji puna usta priče o borbi protiv sistema, nije njima problem sistem, jer nije bio ni ranije kad je sistem bio isti, samo su njegovi tvorci i nosioci bili okrenuti Beogradu. Isto važi i za dobar dio njihovih glasača - nije problem sistem, problem je što oni nisu u situaciji da ga iskoriste.

    Dabogda im Amfilohije najblagorodniji prizor u životu bio, i jednima i drugima. Pih.
    bravo...dugujem +rep...

    ovo neka citaju pojedini svaki dan,dako se malo osvijeste i da ne vjeruju u sve ono sto im opozicija servira...

  2. #77
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,305
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,624
    Thanked in
    2,435 Posts

    Default

    Nemam obicaj da se izvinjavam zbog poruka napisanih od strane nekih drugih...

    Sad je 'TOLIKO' bila tako vazna rijec u tvom 'izlaganju' da sa njom sve ok a ustvari ta rijec i ne mjenja toliko bolestan stav.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #78
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neko pametan reče - "SVE JE ENERGIJA", pa oni koji vjeruju i vole - smrtno mrze one koji ne vjeruju, kao i one koji drugačije vjeruju i nešto drugo vole.
    I tako se lijepo glavni dio njihove vjere i njihove ljubavi troši u toj mržnji. A to je neopisivo velika količina uludo utrošene energije srazmjerne vremenu.

    Đe god se ne mogu obezbjedit uslovi od juče tu se podmeću razlike međ ljudima. . . . . .
    Kome još trebaju poslušnici koji se bave konkretnim problemima?! ! !
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #79
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nemam obicaj da se izvinjavam zbog poruka napisanih od strane nekih drugih...

    Sad je 'TOLIKO' bila tako vazna rijec u tvom 'izlaganju' da sa njom sve ok a ustvari ta rijec i ne mjenja toliko bolestan stav.
    pa naravno da mijenja,sad cu ti reci i kako.

    kad kazes bliskost,onda znamo sta to znaci.

    ali kad sam napisao TOLIKA BLISKOST u ovom slucaju sam mislio na proglasavanje crne gore 27om izbornom jedinicom srbije...ako je to ono sto ti zelis,ja postujem.
    ali to nije nesto sa cime bi se danas slozila vecina naroda u crnoj gori,pa makar 70% ljudi,koje si ti sad nazvao bolesnim...

  5. #80
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,305
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,624
    Thanked in
    2,435 Posts

    Default

    Nije to ono sto ja zelim, ni iz bliza.

    Po svemu sudeci nisi ni moju prvu poruku procitao (originalni post) a brze-bolje si potrcao da pljujes po onoj drugoj strani... A onda meni pricas kako ja ne citam poruke... O zemljo Indijo! (ili ne smijem da pominjem drugu zemlju osim CG ovdje!?)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #81
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,817
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,038
    Thanked in
    1,803 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/komentari/tema...inaciji-138450

    У суштини дискриминација је то што Црна Гора није Српска Црна Гора.
    А то што су Црногорци са 400.000 становника у ЦГ 1991. пропагандом њега и његових налогодаваца замало сведени на изумирање до почетка двијехиљадитих, ником ништа.

    Не, нису Срби угрожени.Он је угрожен због тога што му је коалиција са све Медом и Пеђом сплала на биједних 7%.Боље би му било да батали политику и да се бави васпитавањем онога балавца.
    Last edited by BAR; 22-05-15 at 15:38.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #82
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,305
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,624
    Thanked in
    2,435 Posts

    Default

    Jos jedno bauljanje po kravljem izmetu... ovoga puta za druge strane...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #83
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    vec smo na 4toj stranici kolega.
    ja ne diskutujem s tobom o postu kojim si zapoceo ovu temu.

    nego,nije ni bitno sad.zao mi je sto sam uopste usao u ovu raspravu...ti si valjda imao dobru namjeru da se odje ispolje stavovi dvije strane,ali to nece donijeti nista osim jos podjela,a ja nisam za podjele.pa ko oce neka nastavi da djelje,ja vas pozdravljam.

  9. #84
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I treba pored svog slobodarskog i ponosnog naroda da se poistovjecujem sa robovskom, genocidnom nacijom... Oh mein dier got
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...54#post4079354

    nauci nesto od kolege..


  10. #85
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Не, нису Срби угрожени.Он је угрожен због тога што му је коалиција са све Медом и Пеђом сплала на биједних 7%.
    zato je meni smijesno kad vecina "patriota" na ovom forumu, poput NHM-a malocas, kazu: "opozicija", a misle "Srbi". Ne znam kakva je to unutrasnja potreba da se predimenzioniraju i nakite do bola neke pojave u drustvu koje jesu evidentne, ali ni blizu onoga kako ih "patriote" predstavljaju. Jes, coce, cipan-cijela opozicija je srpska, sve Srbin do Srbina... :roll:


  11. #86
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Mislio sam da se podrazumijeva prosrpski dio opozicije, tema je Srbija i Crna Gora, Fidel je govorio o tim odnosima. Izvinjavam se što nisam naglasio... Političari iz prosrpske opozicije su oni koji potenciraju da nisu protivnici države, nego dps-a istovremeno poistovjećujući državu u dps. Moja poenta je da na taj način (svjesno ili nesvjesno) pomažu dps-u u namjeri da odbranu dps-a poistovjete sa odbranom države.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #87
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,305
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,624
    Thanked in
    2,435 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    vec smo na 4toj stranici kolega.
    ja ne diskutujem s tobom o postu kojim si zapoceo ovu temu.

    nego,nije ni bitno sad.zao mi je sto sam uopste usao u ovu raspravu...ti si valjda imao dobru namjeru da se odje ispolje stavovi dvije strane,ali to nece donijeti nista osim jos podjela,a ja nisam za podjele.pa ko oce neka nastavi da djelje,ja vas pozdravljam.
    Vjerovatno sam i unaprijed znao u kojem ce smjeru ova tema da ode al' jbg... Uvijek se ponadam da nesto pozitivno moze izac' iz ljudi za ovolikom mrznjom ali dzabe izgleda...

    Kao sto pomenih banalan ali vrlo REALAN primjer vezano za jednu obicnu ebenu majicu...

    Sad da izadjem za majicom CG kroz grad naslo bi se vise degenerika koji bi me nazivali nekim nacionalistom i zagrizlim staro-crnogorcem. Izadjem li sa majicom SRB opet bi se nasao poprilican broj degenerika koji bi ma nazvali izdajicom, srpskim vojvodom itd. A izadjem li sa majicom BILO KOJE zemlje (koja nije iz okruzenja) niko nista ne bi rekao ili pomislio osim eventualno nekih pozitivnih komentara...

    To je ono sto je bolesno. I sve su prilike da se situacija (nazalost) nece mjenjat' na bolje vec suprotno - samo je sve vise tih nekih 'starih otrova' kojim se danas i mala djeca ubrizgavaju pa mrze od malih nogu a da pojma nemaju zasto...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #88
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Mislio sam da se podrazumijeva prosrpski dio opozicije, tema je Srbija i Crna Gora, Fidel je govorio o tim odnosima. Izvinjavam se što nisam naglasio...
    ali nekako ljepse i mocnije zvuci kad ga tako nakitis i preceras, zar ne?


  14. #89
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Ne, uopšte ne ide u prilog poenti koju sam htio da istaknem.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #90
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I dalje govoriš o zanemarivom dijelu naroda, a ne o onih 28% ili 15% ili kolikoveć. Kakve veze opozicija ima sa ovom pričom?


    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    odje je problem sto ti ne mozes bit za nezavisnu crnu goru,a da ne budes anti-srbin.
    A nije što ne možeš "bojkotovat himnu, zastavu i reprezentaciju", a da ne budeš anti-crnogorac koji mrzi svoju zemlju? Možda ovdje takodje imaš nešto dodat?


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Problem je i protiv zakonito isticati zastave drugih zemalja bez crnogorske.
    Veoma glup zakon i loš po cijelo društvo.

  16. #91
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    sa robovskom, genocidnom nacijom
    Da li je ovo moguce, kakva kolicina mrznje i ksenofobicnih bljuvotina. Nije ti lako.

    Robovi genocidni?! A ti si onda imperator humanirtarni?

  17. #92
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    voli Gandalf tako malo da zloupotrebljava privilegovan polozaj anti-Srba na ovom forumu, jer zna da se za ovakve gadosti na racun Srba nikad ne dobija ban odje..


  18. #93
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nije pola nego po zadnjem popisu 28% sto nije ni jedna trecina. Ako uzmes da je ta brojka 2006 bila 45% vidjeces da je trend razvodnjavanja i odustajanja od velikosrpske ideologije u padu.

    Ocekuje se da ce do 2020 postotak ljudi koji sebe smatraju etnickim Srbima biti ispod 15%
    45% njih koji su zaokružili 'ne' su velikosrbi? Nešto slično je predjsednik izjavio sreća pa je nebitan
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Problem je i protiv zakonito isticati zastave drugih zemalja bez crnogorske.

    Albanci su etnicki albanci i tu nema zbora.

    Crnogorske Srbe su 90tih naucili da su oni srbi a do tada su bili Crnogorci. Znaci etnicki si crnogorac, rodjen si u CG i hoces da budes Srbin... Yeahhhh.

    Pa vecina crnogorskih Srba nikad nije bila do Srbije i pojma nema ni o istoriji ni o precima.
    Srbi su pobili vise crnogoraca posle podgoricke skupstine nego sto ih je poginulo oslobadjajuci zemlju od turaka.
    Silovali, mucili, palili, klali (do 28 i posle za vrijeme chetnicke pomame) i dodje neko da kaze da je Srbin. Izvinjavam se, neko ti ispere mozak da si Srbin. Srbi nijesu imali svoju zemlju stotinama godina, patrijarha su im turci postavljali, turcili su se i placali porez dok su Crnogorci bili slobodni u brdima.
    I treba pored svog slobodarskog i ponosnog naroda da se poistovjecujem sa robovskom, genocidnom nacijom... Oh mein dier got
    Tu istoriju Rastodera i Adžića ostavi za maloumnike, ako si već zapeo da je srbima etničkim crnogorcima ispran mozak, onda odlično znaš da je tu najmanje srba bilo, i ptice na grani znaju šta se tu događalo i Srbija ima najmanje veze sa tim...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  19. #94
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad necu shvatit' taj CG ogorceni narod, ogorcen a i dalje podrzavaju ovu trenutnu vlast i kad dodje neki "novi" odmah: Taj ne valja, sto ce nam bit' bolje sa njim itd...A BAREM CE BIT NEKA PROMIJENA (gore tesko moze biti) a ne ovako pod DPS diktaroskom tiranijom. A kako demonstriraju ljudi kroz svijet za "manje" od toga, a u CG pale auta haos cine zbog LGBT setnje. A za ono bitno? za koru ljeba za svoja prava? ...marsiraju i ne cuju se, setaju u miru u "nadi" da ce bolje vrijeme doci. A nece, posle Mila ce njegovi sinovi, kumovi wtf nastaviti i?...nikad kraja. A o srbi i crnogorci necu ni da pricam. Ustvari hocu malo, da smo ostali sa "srbima" nebi nam nista losije bilo. Za mene, to smo isti narod. Samo sto su se oni otarasili Milosevica. A mi Mila nikad necemo.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  20. #95
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Nikad necu shvatit' taj CG ogorceni narod, ogorcen a i dalje podrzavaju ovu trenutnu vlast i kad dodje neki "novi" odmah: Taj ne valja, sto ce nam bit' bolje sa njim itd...A BAREM CE BIT NEKA PROMIJENA (gore tesko moze biti) a ne ovako pod DPS diktaroskom tiranijom. A kako demonstriraju ljudi kroz svijet za "manje" od toga, a u CG pale auta haos cine zbog LGBT setnje. A za ono bitno? za koru ljeba za svoja prava? ...marsiraju i ne cuju se, setaju u miru u "nadi" da ce bolje vrijeme doci. A nece, posle Mila ce njegovi sinovi, kumovi wtf nastaviti i?...nikad kraja. A o srbi i crnogorci necu ni da pricam. Ustvari hocu malo, da smo ostali sa "srbima" nebi nam nista losije bilo. Za mene, to smo isti narod. Samo sto su se oni otarasili Milosevica. A mi Mila nikad necemo.
    Sve sto si rekla je tacno, ali nazalost sad ce da te uzmu na pik kao nenormalnu osobu jer ima previse ovih domoljuba kojima sve funkcionise kako treba i koji nas poredjuju sa Monte Carlom i koji slusaju Montenegro sija kao Monte Carlo...

  21. #96
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    196
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Nikad necu shvatit' taj CG ogorceni narod, ogorcen a i dalje podrzavaju ovu trenutnu vlast i kad dodje neki "novi" odmah: Taj ne valja, sto ce nam bit' bolje sa njim itd...A BAREM CE BIT NEKA PROMIJENA (gore tesko moze biti) a ne ovako pod DPS diktaroskom tiranijom. A kako demonstriraju ljudi kroz svijet za "manje" od toga, a u CG pale auta haos cine zbog LGBT setnje. A za ono bitno? za koru ljeba za svoja prava? ...marsiraju i ne cuju se, setaju u miru u "nadi" da ce bolje vrijeme doci. A nece, posle Mila ce njegovi sinovi, kumovi wtf nastaviti i?...nikad kraja. A o srbi i crnogorci necu ni da pricam. Ustvari hocu malo, da smo ostali sa "srbima" nebi nam nista losije bilo. Za mene, to smo isti narod. Samo sto su se oni otarasili Milosevica. A mi Mila nikad necemo.
    hoces reci da smo...

    edit: ne moze biti bolje receno.Iako bi volio da nisi u pravu.Da sve sto si kazala jedna velika laz,ali mislim da to generacije i generacije nece moci reci,za ovu i slicne izjave.
    Last edited by AR156; 22-05-15 at 22:19.

  22. #97
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Nikad necu shvatit' taj CG ogorceni narod, ogorcen a i dalje podrzavaju ovu trenutnu vlast i kad dodje neki "novi" odmah: Taj ne valja, sto ce nam bit' bolje sa njim itd...A BAREM CE BIT NEKA PROMIJENA (gore tesko moze biti) a ne ovako pod DPS diktaroskom tiranijom. A kako demonstriraju ljudi kroz svijet za "manje" od toga, a u CG pale auta haos cine zbog LGBT setnje. A za ono bitno? za koru ljeba za svoja prava? ...marsiraju i ne cuju se, setaju u miru u "nadi" da ce bolje vrijeme doci. A nece, posle Mila ce njegovi sinovi, kumovi wtf nastaviti i?...nikad kraja. A o srbi i crnogorci necu ni da pricam. Ustvari hocu malo, da smo ostali sa "srbima" nebi nam nista losije bilo. Za mene, to smo isti narod. Samo sto su se oni otarasili Milosevica. A mi Mila nikad necemo.
    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Sve sto si rekla je tacno, ali nazalost sad ce da te uzmu na pik kao nenormalnu osobu jer ima previse ovih domoljuba kojima sve funkcionise kako treba i koji nas poredjuju sa Monte Carlom i koji slusaju Montenegro sija kao Monte Carlo...
    Свака част. Да не дужим.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  23. #98
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Nikad necu shvatit' taj CG ogorceni narod, ogorcen a i dalje podrzavaju ovu trenutnu vlast i kad dodje neki "novi" odmah: Taj ne valja, sto ce nam bit' bolje sa njim itd...A BAREM CE BIT NEKA PROMIJENA (gore tesko moze biti) a ne ovako pod DPS diktaroskom tiranijom. A kako demonstriraju ljudi kroz svijet za "manje" od toga, a u CG pale auta haos cine zbog LGBT setnje. A za ono bitno? za koru ljeba za svoja prava? ...marsiraju i ne cuju se, setaju u miru u "nadi" da ce bolje vrijeme doci. A nece, posle Mila ce njegovi sinovi, kumovi wtf nastaviti i?...nikad kraja. A o srbi i crnogorci necu ni da pricam. Ustvari hocu malo, da smo ostali sa "srbima" nebi nam nista losije bilo. Za mene, to smo isti narod. Samo sto su se oni otarasili Milosevica. A mi Mila nikad necemo.
    uh kako je ovo dobro receno.rekao bih idealno.moram dodat da ima tu jos jedna stvar,ovaj narod voli gospodare-vjekovno.da nema Mila ovaj narod jednostavno ne bi znao KAKO.....

  24. #99
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Nikad necu shvatit' taj CG ogorceni narod, ogorcen a i dalje podrzavaju ovu trenutnu vlast i kad dodje neki "novi" odmah: Taj ne valja, sto ce nam bit' bolje sa njim itd...A BAREM CE BIT NEKA PROMIJENA (gore tesko moze biti) a ne ovako pod DPS diktaroskom tiranijom. A kako demonstriraju ljudi kroz svijet za "manje" od toga, a u CG pale auta haos cine zbog LGBT setnje. A za ono bitno? za koru ljeba za svoja prava? ...marsiraju i ne cuju se, setaju u miru u "nadi" da ce bolje vrijeme doci. A nece, posle Mila ce njegovi sinovi, kumovi wtf nastaviti i?...nikad kraja. A o srbi i crnogorci necu ni da pricam. Ustvari hocu malo, da smo ostali sa "srbima" nebi nam nista losije bilo. Za mene, to smo isti narod. Samo sto su se oni otarasili Milosevica. A mi Mila nikad necemo.
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Cesto je slucaj da prezir prema sistemu neki namjerno tumace kao prezir prema drzavi, jer je, je li, DPS=drzava. Kad dirnes u DPS, protiv drzave si i mrzis je. Kad si protiv NATO-a, ti zelis zlo svojoj zemlji. Kad si za zajednicu sa Srbijom, ti mrzis svoju zemlju. Iako je, zapravo, bas ljubav prema svojoj zemlji temelj takvih stavova, bar kod vecine koji ih zastupaju. Te podmetacine, kojima nikad kraja vidjeti necemo (jer se time odrzava vlast), su uglavnom i zasluzne za taj vjestacki kreiran animozitet. A vjerovatno i Škoti koji su izglasali da budu dio GB svi do jednog mrze svoju zemlju, da...
    Dobri postovi,kao i jos nekoliko njih.
    Sto rece kolega u vezi te obicne nebitne majice,ali eto tako je.
    Zalosno je to sto je to uvatilo tolikog maha da se to nikad i nece moc stabilizovat i biti kao nekad kad nije bilo bitno,pogotovo ta nasa podjela unutrasnja podjela na srbina i crnogorca..
    Sve se to prenijelo i na jadni sport,zalosno je to kad igra cg sa nekom drugom drzavom,teske srbende navijaju protiv cg,takoodje i kad srbija igra onda se navija da izgubi,samo radi neke glupe politike i bolesti takvih ljudi.
    Glupo mi je spominjati primjer od prije neki dan,ali eto reci cu ga mada se vjerovatno i tako nesto spominjalo odje po forumu..ode mi prije neki dan veoma bliska osoba-rodbina za Srbiju na neki zdravstveni pregled(nije prvi put,redovno se ide svake godine)...ta osoba toliko mrzi prije svega zemlju koja mi nikad nije nista uradila niti moze,pa onda i sve ljude u toj Srbiji,kad je bilo za odvajanje,bila je za to,glasa se za mila i kompaniju,prica se protiv srba,nisu nam potrebni,ni mi njima,bolje je ovako-onako...sve i svasta...a evo ide gore na preglede jer kako kaze ovi nasi odje pojma nemaju i samo znaju pare uzet...a jos joj dva sina studiraju gore...i sta reci takvoj osobi koja na sav glas pljuje po srbiji i tom narodu od kojega svako ljeto ocekuje koji evric kad dodju u ove jade dje nemamo ni vode svaki dan...nista nego je samo zaliti..
    Tolika je mrznja u sve nas da je to strasno...za takve ljude sam ja onaj pokvareni i bezobrazni srbin koji mrzi cg i sve njeno....
    rodjen sam odje,zivim odje,volim prvo sve ovo odje(mislim na mjesto,planine,sela...) postujem svakoga redom kao covjeka i onoliko koliko vrijedi,a ne je li srbin,crnogorac,musliman,******,partizan....a isto tako jako mnogo volim Srbiju i taj nass isti narod gore,zasto ne bih ?
    Kad bi smo svi manje obracali paznju na sve te nebitne i glupe stvari koje nas razdvajaju bilo bi nam prelijepo bez tih predrasuda i umisljotina i ostalih kerefeka,vise bi smo uzivali u svemu ovome sto imamo a nismo svijesni sta sve imamo jer smo zaslijepljeni tom drugom-istom drzavom...
    Promjenimo prvo sebe pa cemo svi zajedno nekoga drugoga,ko nam ne dozvoljava da mislimo i radimo drugacije,da volimo svoju bracu i svoj narod,svoju drzavu,svoje ognjiste,svoju vjeru,crkvu...

  25. #100
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Problem je sto je ta mrznja najvise zastupljena kod nas, imamo divlju crkvu Mirasevu koja je oformljena da podijeli jos vise ovaj podijeljeni i razdijeljeni narod. SPC koja se napada 24h godinama vec, ne smiju nista da poprave da ne izbace ovi poltroni kako svasta cine, i imamo Mirasa kojem tende padaju na glavu, koji na Bozic govori javno Hristos vaskrsnu braco crnogorci, pa se onda javlja PR da ga ispravi posle, toliko neozbiljne ljude postavljaju da izazivaju svadju u narodu da je to nevjerovatno. Svakim danom smo sve vise agresivni a sve vise jadni i kukali, slavimo nezavisnost kao da je ne znam ni ja sto, a zavisimo 99.9999% od drugih drzava jer nemamo nista drzavno. Bole me neke stvari, boli me ovaj narod demonizovani...

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Karte za Crna Gora - Srbija
    By RMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-08-12, 18:47
  2. Crna Gora vs Srbija vs Makedonija
    By SECTOR in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 13-10-08, 10:44
  3. Crna Gora i Srbija
    By giger in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 91
    Last Post: 25-05-06, 12:18
  4. Srbija ce ratovati ! Oce li i Crna Gora ?
    By Harris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 10-01-05, 00:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •