Page 28 of 44 FirstFirst ... 1824252627282930313238 ... LastLast
Results 676 to 700 of 1083

Thread: Rehabilitacija

  1. #676
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Crnogorci !
    Pa ako su Turci birali Srbima verskog vodju, onda su ga birali i Crnogorcima...jer Pećka patrijaršija je obuhvatala nadležnošću i Crnu Goru.
    Ko danas bira Crnogorcima verskog vodju, s obzirom da je većina pravoslavnih vernika u Crnoj Gori uz SPC?

    Što se saradnje sa okupatorom tiče, to smo na ovoj temi apsolvirali, Dukljani su imali pod Italijanima svoju "NDH" i saradjivali su odlično i sa okupatorom i sa četnicima.
    Što se sklonosti zločinima i klanju tiče, i Crnogorci konje za trku imadu...Crnogorski komunisti su bili najveći zlotvori, čuveni po jamama i pasjim grobljima,a ni četnici crnogorski nisu bili bolji. Imaju Crnogorci i svoje pokolje u Šahovićima i svoje "istrage ********", ali su radi bijelaše i Njegoša poturiti Srbima, kao uostalom i sve one Karadžiće, Ražnatoviće, Miloševiće i ine, iako je sve to nama mila Crna Gora izrodila...

    Njegoša će pak prisvojiti kad je otpor Turcima u pitanju i Lažnog Cara Šćepana Malog i Crnojeviće što primiše islam.
    Kukaće na Nemanjiće što su ih eksploatisali i Karadjordjeviće što ih tlačiše i obespravljivaše kao naciju...i Miloševića što ih natera da hajduče po Dubrovniku.

  2. #677
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    S' tim sto smo mi imali svog vladiku i tukli se sa turcima dok ste istim vi placali porez


    Daj jos nesto

    Pitao si me ja ti kazem Crnogorci.

    Ja sam elaborisao u velikom postu zasto ste roblje i genocidni. Crnogorci su zatirali chetnike i svetili se dok su srbi vrsili sistematski genocid sto su 2 razlicite stvari

    Vidis, nacija ti je trt
    One Ring to Rule them all...

  3. #678
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    okurazio se na covjeka koji je ucestvovao u brojnim egzekucijama obicnog naroda (ne vojnika, cetnika, Njemacam vec naseg naroda), a kod nas su kurazni kad treba da se prebije neki politicki marginalac. Cojstvo, uh..
    Brzo li pređe put od karakterisanja prebijanja kao čina neke izolovane budale do opravdavanja istog.


  4. #679
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Ne znam za druge, ali u CG većina jeste bila za rat. Jedno vrijeme više nisu primali dobrovoljce jer ih je bilo i više nego dovoljno. A to nema baš veze sa brojem budala, već više sa sistemom koji im podgrijava strasti, ohrabruje i koristi. Ako ne vidiš da je takav sistem u Srbiji od devedesetih po pitanju podgrijavanja strasti koje, između ostalog, rezultuje prebijanjem čovjeka koji je jednom nogom u grobu, onda nastavi da sve nazivaš ekscesima ničim izazvanih budala
    Moš misliti kako su eskalirale strasti podgrejavane 20 godine...Udbašu koji je je hiljade porodica zavio u crno, neko opalio čvrgu s ledja.

  5. #680
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    S' tim sto smo mi imali svog vladiku i tukli se sa turcima dok ste istim vi placali porez


    Daj jos nesto

    Pitao si me ja ti kazem Crnogorci.

    Ja sam elaborisao u velikom postu zasto ste roblje i genocidni. Crnogorci su zatirali chetnike i svetili se dok su srbi vrsili sistematski genocid sto su 2 razlicite stvari

    Vidis, nacija ti je trt
    Sve to sto pricas je srpska istorija. Vi ste se te istorije odrekli kada ste se ispisali iz Srba gospodo. Vasa istorija pocinje 1945. Ili 1941.

  6. #681
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja sam elaborisao u velikom postu zasto ste roblje i genocidni. Crnogorci su zatirali chetnike i svetili se dok su srbi vrsili sistematski genocid sto su 2 razlicite stvari

    Vidis, nacija ti je trt
    Kako mi roblje, a vas tlačili i obespravljivali tolike godine, da nas ne možete očima više gledati?
    Nemoj da vam Kačavendu ili Pahomija pošaljemo za mitropolita.

  7. #682
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,287
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    S' tim sto smo mi imali svog vladiku i tukli se sa turcima dok ste istim vi placali porez


    Daj jos nesto

    Pitao si me ja ti kazem Crnogorci.

    Ja sam elaborisao u velikom postu zasto ste roblje i genocidni. Crnogorci su zatirali chetnike i svetili se dok su srbi vrsili sistematski genocid sto su 2 razlicite stvari

    Vidis, nacija ti je trt
    Na pocetak drugog svjetskog rata, Crna Gora je vrvila od cetnika, i partizani su vecinom morali da se kriju dok im broj nije porastao. I tada nije bilo crnogorci,srbi,hrvati, nego partizani, jer su mnogi odavde isli u prekomandu u hrvatsku i srbiju, i oni kod nas.

  8. #683
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Moš misliti kako su eskalirale strasti podgrejavane 20 godine...Udbašu koji je je hiljade porodica zavio u crno, neko opalio čvrgu s ledja.
    Da je samo to, ni po jada. No će se još tražiti i otkopavati kosti hiljada nedužnih.
    No, sve će se to okrečiti,kad četnici nekad pobijede pa napišu istoriju. A Dača joj uradi copy paste. I niko mu ne replicira

  9. #684
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    okurazio se na covjeka koji je ucestvovao u brojnim egzekucijama obicnog naroda (ne vojnika, cetnika, Njemacam vec naseg naroda), a kod nas su kurazni kad treba da se prebije neki politicki marginalac. Cojstvo, uh..
    misliš da bi on stvarno slobodno šetao beogradom 20 godina nakon pada SKJ da je bilo tako i da se osjećao krivim? oni koji znaju da su krivi bi pobjegli što dalje, kao ustaše i četnici nakon rata npr.
    She is only here to annoy herself!

  10. #685
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1943 godine u Holivudu americka filmska industrija je snimila film o Cetnicima - hrabrim borcima za slobodu - glavnu ulogu generala Draza Mihajlovica tumaci jedan od najpoznatijih glumaca tadasnjeg vremena - Philip Dorn

    http://www.imdb.com/title/tt0035729/



    Svo vrijeme trajanja rata u stabu ravnogorskog pokreta su bili prisutni americki i britanski oficiri za vezu, sve do trenutka kada je u podjeli karata izmedju Britanaca Amerikanaca i SSSR-a odluceno da Jugoslavija postane komunisticka interesna sfera . Grcka je recimo u to vrijeme imala neuporedivo veci broj komunista, ali je zbog geostrateske pozicije velika Britanija rijesila da Staljinu ponudi Jugoslaviju u zamjenu za Grcku.

    Da je kojim slucajem odluceno drugacije jugoslovenski komunisti bi prosli jednako kao ovi grcki...
    Last edited by Kawcek; 26-05-15 at 21:39.

  11. #686
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    samo on je bio dovoljno "hrabar" jbg, ostali hrabrost ispoljavaju na fejsbuku i jutjubu
    U svakom slučaju hrabriji od balkanskog kasapina, J.B.T. maršala koji je kad god je mogao pobjegao, a nezaštićen narod ostavljao njemačkim strojnicama i ustaškim noževima. Da je želio mogao je da odleti sa američkom misijom u nekoliko navrata, pa i onda kada je postalo očigledno da će SSSR instalirati komunizam u Jugoslaviju.


  12. #687
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    Sve to sto pricas je srpska istorija. Vi ste se te istorije odrekli kada ste se ispisali iz Srba gospodo. Vasa istorija pocinje 1945. Ili 1941.
    Imaš li još kakvih dokaza iz srpske istorije? Onaj sinoć je bio baš zabavan. Noćas je nešto napeta noć, opusti nas malo sa još nekom ekskluzivom

  13. #688
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    U svakom slučaju hrabriji od balkanskog kasapina, J.B.T. maršala koji je kad god je mogao pobjegao, a nezaštićen narod ostavljao njemačkim strojnicama i ustaškim noževima. Da je želio mogao je da odleti sa američkom misijom u nekoliko navrata, pa i onda kada je postalo očigledno da će SSSR instalirati komunizam u Jugoslaviju.

    ko da odleti sa američkom misijom, ovaj momak iz BG?
    She is only here to annoy herself!

  14. #689
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Da je samo to, ni po jada. No će se još tražiti i otkopavati kosti hiljada nedužnih.
    No, sve će se to okrečiti,kad četnici nekad pobijede pa napišu istoriju. A Dača joj uradi copy paste. I niko mu ne replicira
    Šta se imaju krečiti kosti hiljade nedužnih?
    To je heroj Jova Kapa verovatno već zalio živim krečom. Zna on kako ide s tim jamama.

  15. #690
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ko da odleti sa američkom misijom, ovaj momak iz BG?
    Sad se praviš lud.

  16. #691
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    General Draža Mihailović sa članovima američke vojne misije, jeseni 1944. Sleva na desno: Pukovnik Robert Mekdauel, kapetan Džordž Musulin, kapetan Nik Lalić, Draža i poručnik Majkl Rajačić

    Sta traze americki oficiri u stabu ravnogorskih cetnika na jesen 1944. godine ako su cetnici po vasim rijecima izdajnici i saradnici nemaca ?

  17. #692
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Imaš li još kakvih dokaza iz srpske istorije? Onaj sinoć je bio baš zabavan. Noćas je nešto napeta noć, opusti nas malo sa još nekom ekskluzivom
    kako nema evo, Čerčil je bio vanbračni sin Obrenovića koji mu je napomenuo da podrži Tita umjesto JvuO kako bi se osvetio Karađorđevićima, sve se poklapa

    http://portalanalitika.me/clanak/187...ana-obrenovica
    She is only here to annoy herself!

  18. #693
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Sad se praviš lud.
    ne pravim se, govorio sam o onome iz BG(da si pročitao dobro ukapirao bi i sam) a ne o Draži, koji je kad smo kod toga mogao da se pobije sa partizanima a ne da se krije po šumama i gorama i da čeka ko zna šta ako je već bio hrabar kako ti kažeš
    She is only here to annoy herself!

  19. #694
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,459
    Thanks Thanks Given 
    3,005
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default





    Доста је било кумим вас све гасите ово и пребацимо се на финале лиге европе.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #695
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,755
    Thanks Thanks Given 
    1,499
    Thanks Thanks Received 
    4,471
    Thanked in
    1,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Imaš li još kakvih dokaza iz srpske istorije? Onaj sinoć je bio baš zabavan. Noćas je nešto napeta noć, opusti nas malo sa još nekom ekskluzivom
    Imam ja jednu ekskluzivu:


  21. #696
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Šta se imaju krečiti kosti hiljade nedužnih?
    To je heroj Jova Kapa verovatno već zalio živim krečom. Zna on kako ide s tim jamama.
    Imaju, imaju. Kako bi za one kosti u Srebrenici? Preuveličan broj par stradalih boraca ubijenih iz osvete.
    Pazite li kad se kupate po jezerima i rijekama da ne ispliva koji leš Albanca, ili kakva hladnjača sa njima?
    Ili su to Kurdi emigranti?
    Ma, samo krečite. Nek se ne suši boja

  22. #697
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Imam ja jednu ekskluzivu:

    Nije lud Aca Seltik

  23. #698
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Imam ja jednu ekskluzivu:
    Nemojte se samo vi Tatari javljati.
    Dje je vaš antifašizam? Bili najveći dezerteri iz Crvene Armije i otvoreno kolabrirali sa nacistima.
    Negde sam pročitao da su tatarski komiteti skupili milion rublja pomoći za Paulusovu armiju nakon poraza kod Staljingrada.
    Živeti u Rusiji, a ne biti antifašista tokom WWII je stvarno umetnost.
    Valjda zato ni nemate državu.

  24. #699
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,755
    Thanks Thanks Given 
    1,499
    Thanks Thanks Received 
    4,471
    Thanked in
    1,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Nemojte se samo vi Tatari javljati.
    Dje je vaš antifašizam? Bili najveći dezerteri iz Crvene Armije i otvoreno kolabrirali sa nacistima.
    Negde sam pročitao da su tatarski komiteti skupili milion rublja pomoći za Paulusovu armiju nakon poraza kod Staljingrada.
    Koji sad Tatari, anđeli sa tobom?

  25. #700
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Koji sad Tatari, anđeli sa tobom?
    Hahahahah ovo je delirijum

Page 28 of 44 FirstFirst ... 1824252627282930313238 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 03-04-10, 20:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •