Page 37 of 44 FirstFirst ... 27333435363738394041 ... LastLast
Results 901 to 925 of 1083

Thread: Rehabilitacija

  1. #901
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Da bi se vratio u Jugoslaviju iz Belgije morao je imat tad srpsku , hrvatsku ili slovensku nacionalnost s obzirom na status Crne Gore u onoj Yugi.

  2. #902
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pogledaj koja je godina, i više liči na vizu nego na pasoš
    Zar se niste navikli na to da Dača LAŽE
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #903
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za mene kao Srbina je pozitivna stvar Drazina rehabilitacija. Sve sto ima za cilj spiranje komunistickog blata sa lica Srbije a i Cg je pozitivna stvar. Pritom u Cg treba biti oprezniji jer se ovdje komunisticko uvjerenje duboko ukorijenilo u narod. Tako da otvaranje tema o Djurisicu i ostalima bolje ostaviti za neka ljepsa vremena. Ipak treba rehabilitovati Njegosa kojem su crnogorske komunjare i komunjarke srusile pravoslavnu kapelu na Lovcenu i izgradile onaj ogavni mauzolej. Mitropolija je ulozila protest 1968 Savez komunista odbio i mitropolita Dajkovica proglasio za neprijatelja. Pristupilo se svetogrdju. Komunjare i komunjarke naoruzani sa lopatama, pijucima i 2 klasa dinamita su se zaputili na Lovcen. Nooooope! Nisu posli na piknik...
    Last edited by Byk-e; 30-05-15 at 02:14.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  4. #904
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tu je jako bitno što si ti Srbin. Znači principi stoje iza riječi.

  5. #905
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da si to dobro shvatio.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  6. #906
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Za mene kao Srbina je pozitivna stvar Drazina rehabilitacija.
    Primjetio sam da pišeš ijekavicom. Tako da je ako si iz Crne Gore mala mogućnost da si Srbin, a velika da si poosrbica. Nego vjerovatno nisi kriv jer kao i većina kolega forumaša vjerovarno nisi bio rođen kad ti je porodica tokom osamdesetih i dijela devedesetih posrbila zbog mirisa krvi. Sem toga kada Srbin kaže da je rehabilitacija Draže pozitivna stvar pljunuo je na sve Srbe koje su četnici poklali. Ne kažem da je tako, postoji mogućnosti i da si dio onih 3-4 % Srba u Crnoj Gori
    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Sve sto ima za cilj spiranje komunistickog blata sa lica Srbije a i Cg je pozitivna stvar.
    Cilj ne bira sredstva ?
    Pritom u Cg treba biti oprezniji jer se ovdje komunisticko uvjerenje duboko ukorijenilo u narod.

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Tako da otvaranje tema o Djurisicu i ostalima bolje ostaviti za neka ljepsa vremena.
    Nadam se da neću doživjeti tako lijepa vremena kad se u Crnoj Gori bude oprostilo Đurišiću
    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Ipak treba rehabilitovati Njegosa kojem su crnogorske komunjare i komunjarke srusile pravoslavnu kapelu na Lovcenu i izgradile onaj ogavni mauzolej.
    Prvo ga treba rehabilitovati tako što će se skinuti ime Karađorđevića sa postojećeg
    Last edited by Rakun; 30-05-15 at 02:31.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #907
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za druge nek se utvrdi ali za Drazu nema dokaza da je bio kolaborant. Naprotiv njegova cerka Gordana je robovala u njemackom logoru 6 godina pod optuzbom da je u srodstvu sa vodjom antifasista. Kasnije je robovala jos 7 godina na Golom otoku pod optuzbom da je cerka vodje antikomunista. Evo njene biografije: http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/umr...ca_465146.html
    Last edited by Byk-e; 30-05-15 at 04:01.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  8. #908
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Za druge nek se utvrdi ali za Drazu nema dokaza da je bio kolaborant. Naprotiv njegova cerka Gordana je robovala u njemackom logoru 6 godina pod optuzbom da je u srodstvu sa vodjom antifasista. Kasnije je robovala jos 7 godina na Golom otoku pod optuzbom da je cerka vodje antikomunista. Evo njene biografije: http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/umr...ca_465146.html
    NeMA DOKAZA da je Draža Mihajlović kolaborant !!!!!!!!!!

    Dražine instrukcije našim govnima:

    1) Jednim delom snaga dejstvovati iz doline Lima pravcem: Bijelo Polje — Sjenica sa zadatkom očistiti Pešter od Muslimanskog i Arnautskog življa.

    Ove snage moraju tesno sarađivati sa odredima Javorskim i Goliskim.
    2) Delom snaga dejstvovati pravcem preko Čakora ka Metohiji sa zadatkom da se na tome pravcu očisti teritorija od Arnauta, kao i da se presretnu oni koji će biti gonjeni iz Peštera — Sandžaka.
    Ove snage moraju sarađivati sa snagama pod jedan i Kopaoničkim odredima.
    3) Delom snaga iz oblasti Nikšića dejstvovati pravcem Južnog primorja ka Dubrovniku sa zadatkom da se ovi oslobode.
    Ove snage moraju sarađivati sa levom Dangićevom kolonom koja će dejstvovati preko Mostara i
    4) Delom snaga dejstvovati ka Jugu u cilju zauzimanja Skadra. U svakom slučaju obezbediti Crnu Goru od upada arnautskih elemenata iz Albanije.
    Odgovor Đurišića:

    Načelniku štaba Vrhovne komande. — Akcija u Pljevaljskom, Čajničkom i Fočanskom srezu protivu muslimana izvršena je.
    Operacije su izvedene tačno po naređenju i izdatoj zapovesti. Napad je počeo u određeno vreme. Svi komandanti i jedinice izvršili su dobijene zadatke na opšte zadovoljstvo.
    Sva muslimanska sela u tri pomenuta sreza su potpuno spaljena da nijedan njihov dom nije ostao čitav. Sva imovina je uništena sem stoke, žita i sena.
    Za vreme operacija se pristupilo potpunom uništavanju muslimanskog življa bez obzira na pol i godine starosti.
    Žrtve. — Naše ukupne žrtve su bile 22 mrtva od kojih 2 nesrećnim slučajem i 32 ranjena. Kod muslimana oko 1.200 boraca i do 8.000 ostalih žrtava: žena, staraca i dece.
    Za vreme početnih operacija, muslimani su se dali u bekstvo ka Metaljci, Čajniču i reci Drini. Na Metaljci je našao sklonište mali deo stanovništva. U Čajniču se računa da ima do 2.000 izbeglica, a jedan deo je uspeo da umakne preko Drine pre nego što su određene jedinice izvršile presecanje mogućih otstupnih pravaca na tom sektoru. Sve ostalo stanovništvo je uništeno.

    E sad. Kada je rekao "očistiti od Muslimanskog i Arnautskog življa " Draža je možda mislio da ih Đurišić okupa, što je ovaj pogrešno razumio


    Sem toga sve i da je Draža Mihajlović bio najveći pacifista na kugli zemaljskoj postoji nešto što se zove komandna odgovornost

    Moj đed je za dlaku zaglavio u zatvor kada se neki pijani vojnik u Hrvatskoj prevrnuo kamionom i pobio dosta vojnika JNA (mislim da je 9 ). Zahvaljujući nekom hrvatskom generalu koji je rekao "ako zatvorite Kostu vraćam partijsku knjižicu i idem iz Jugoslavije" prošao je tako što su mu skinuli 9 činova (umro je kao pukovnik u penziji)
    Last edited by Rakun; 30-05-15 at 05:55.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #909
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Za mene kao Srbina je pozitivna stvar Drazina rehabilitacija.
    Prvo ti mozes biti samo Crnogorac koji se osjeca kao Srbin Osim ako nijesi rodjen u Srbiji ili imas njihovo drzavljanstvo.

    Kad god ti je nejasno o cemu ja ovo pricam pogledaj u svoju licnu kartu na kojoj pise Drzava Crna Gora.

    Zelje i mogucnosti su 2 razlicite stvari....

    Zao mi je burazeru...
    One Ring to Rule them all...

  10. #910
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    takvi Crnogorci su nam najpotrebniji


  11. #911
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prvo ti mozes biti samo Crnogorac koji se osjeca kao Srbin Osim ako nijesi rodjen u Srbiji ili imas njihovo drzavljanstvo. Kad god ti je nejasno o cemu ja ovo pricam pogledaj u svoju licnu kartu na kojoj pise Drzava Crna Gora. Zelje i mogucnosti su 2 razlicite stvari.... Zao mi je burazeru...
    Ti mijesas drzavljanstvo i narodnost. Vezano za crnogorsku narodnost - Autenticnih crnogoraca ima vrlo malo i generalno su to ok osobe, hmm manje-vise... Ka-Pe-Jot crnogorci a i Ka-Pe-Jot Srbi su ono sto mene zulja u cijeloj prici o Drazi i zato sam naglasio da je za nas Srbe ovo jako pozitivna stvar kako bi se konacno zito odvojilo od kukolja koje potom treba posuti sumporom i nastaviti dalje sa normalnim zivotom...
    Last edited by Byk-e; 30-05-15 at 13:19.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  12. #912
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prvo ti mozes biti samo Crnogorac koji se osjeca kao Srbin
    Уф разлика у мишљењима а твоје баш никоме није мјеродавно

  13. #913
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nikome je sirok pojam.

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Ti mijesas drzavljanstvo i narodnost. Vezano za crnogorsku narodnost - Autenticnih crnogoraca ima vrlo malo i generalno su to ok osobe, hmm manje-vise... Ka-Pe-Jot crnogorci a i Ka-Pe-Jot Srbi su ono sto mene zulja u cijeloj prici o Drazi i zato sam naglasio da je za nas Srbe ovo jako pozitivna stvar kako bi se konacno zito odvojilo od kukolja koje potom treba posuti sumporom i nastaviti dalje sa normalnim zivotom...
    Kao sto rekoh, vi privatno mozete misliti da ste marsovci ako hocete.

    Istorijski, vi ste Crnogorci i vazda ste bili Crnogorci. To sto su se nekome familije posrbile 90ih a nekome 40ih to je druga stvar.

    Sada vi imate Crnogorsko drzavljanstvo, oficijelno pisete Crnogorskim jezikom i postujete Crnogorske zakone koji su doneseni u Crnogorskom parlamentu.
    To sto se vi zovete Srbima to je manje bitna stvar, to sto vi zelite da se nesto pitate ili da vas vole u Srbiji to je zalosno
    One Ring to Rule them all...

  14. #914
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nikome je sirok pojam. Kao sto rekoh, vi privatno mozete misliti da ste marsovci ako hocete. Istorijski, vi ste Crnogorci i vazda ste bili Crnogorci. To sto su se nekome familije posrbile 90ih a nekome 40ih to je druga stvar. Sada vi imate Crnogorsko drzavljanstvo, oficijelno pisete Crnogorskim jezikom i postujete Crnogorske zakone koji su doneseni u Crnogorskom parlamentu.To sto se vi zovete Srbima to je manje bitna stvar, to sto vi zelite da se nesto pitate ili da vas vole u Srbiji to je zalosno
    Malim slovom crnogorskim, crnogorsko... Meni je zapravo zalosno koliko se vi ne pitate u svojoj drzavi. Jednima je pripalo jezik i crkva a drugima ekonomija, policija, mediji i kontrola stranih investicija. A trecima autenticnima ne ostade nista sem mrvice sa stola. E to je meni zalosno. Sto vas zedne preko vode prevedose vasi sponzori...
    Last edited by Byk-e; 30-05-15 at 14:58.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  15. #915
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    ma prica za malu djecu.. neka tako kaze muslimanima "vi ste pravoslavci, to sto je vama neko napunio glavu da ste sad muslimani, to se ne vazi.." :roll:


  16. #916
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sve Crnogorsko je velikim slovom vazda.

    Sto se tice mijesanja politicke partije i nacije, nemam kad da trosim rijeci.

    A sto se tice pravoslavaca i muslimana. Ja sam realno na jednoj temi to i rekao gospodi muslimanima. Ali oni bar znaju ko su i odakle su, i nema sad micanja istorije. Kosta je postao Kemal, Sveto - Samir i to je bilo prije 8-9 generacija. Problem sa Srbima iz CG je to sto su ni na nebu ni na zemlji. Zive u nezavisnoj zemlji, a zeljeli bi da zive u Srbiji. Iako je srbija nekih 100km udaljena, opet svi ostaju odje i placu kako je lose

    90% Crnogorskih srba postali su to prije 25godina. A ovo ostalo 10% su potomci cetnika koji nikad nijesu oprostili komunistima sto su ih zatrli
    One Ring to Rule them all...

  17. #917
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije bih rekao da komunisti nikad nisu oprostili Srbima sto im je kicma pukla prvo padom berlinskog zida a onda kolapsom balkanske grobnice naroda zvane SFRJ. Kataklizma komunizma, rekao bi jedan poznati crnogorski muzicar.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  18. #918
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post

    Ово је из пакла или комунизам у црној гори. Да ли ти ово личи на озбиљно истраживање злочина или ратну пропаганду?
    Није ми књига поред мене па да напишем чега још има.
    Ако вјерујеш четничким судовима о партизанима онда треба вјеровати и партизанским о четницима.
    "Glas Crnogorca", u čijem izdanju je izašla edicija "Pakao ili komunizam u Crnoj Gori", nije bilo četničko glasilo, već zelenaško.
    Prema tome, to bi mogao biti samo sud zelenaša o partizanima.

  19. #919
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    NeMA DOKAZA da je Draža Mihajlović kolaborant !!!!!!!!!!

    Dražine instrukcije našim govnima:



    Odgovor Đurišića:


    E sad. Kada je rekao "očistiti od Muslimanskog i Arnautskog življa " Draža je možda mislio da ih Đurišić okupa, što je ovaj pogrešno razumio


    Sem toga sve i da je Draža Mihajlović bio najveći pacifista na kugli zemaljskoj postoji nešto što se zove komandna odgovornost

    Moj đed je za dlaku zaglavio u zatvor kada se neki pijani vojnik u Hrvatskoj prevrnuo kamionom i pobio dosta vojnika JNA (mislim da je 9 ). Zahvaljujući nekom hrvatskom generalu koji je rekao "ako zatvorite Kostu vraćam partijsku knjižicu i idem iz Jugoslavije" prošao je tako što su mu skinuli 9 činova (umro je kao pukovnik u penziji)

    U to vrijeme nije postojala komandna odgovornost.

    Sa druge strane potpuno je logicno sto su cetnici unistavali siptare i muslimane, zato sto su od 1941-1943 muslimani i siptari udruzeni pocinili nevidjene zlocine nad pravoslavnim stanovnistvom tih krajeva . Npr u Novom Pazaru, Sjenici, Tutinu, Zubinom Potoku, Rozaju - muslimanski balisti su sto pobili sto procerali sve pravoslavne stanovnike tih krajeva. Logicno je zasto su cetnici zeljeli osvetu i da ih ociste odatle jer drugog nacina nije bilo da se sprijece isti da dalje cine zlocine.

    E sad diskutabilno je , da li je primereno odgovarati zlocinom na zlocin, ali to su bila jako smutna vremena. Tad isplivaju najgori.

  20. #920
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    "Glas Crnogorca", u čijem izdanju je izašla edicija "Pakao ili komunizam u Crnoj Gori", nije bilo četničko glasilo, već zelenaško.
    Prema tome, to bi mogao biti samo sud zelenaša o partizanima.
    Који се колико разликује од четничког суда?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. #921
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    muslimanski balisti ????? e greote kako ti blage veze nemas

  22. #922
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    U to vrijeme nije postojala komandna odgovornost.

    Sa druge strane potpuno je logicno sto su cetnici unistavali siptare i muslimane, zato sto su od 1941-1943 muslimani i siptari udruzeni pocinili nevidjene zlocine nad pravoslavnim stanovnistvom tih krajeva . Npr u Novom Pazaru, Sjenici, Tutinu, Zubinom Potoku, Rozaju - muslimanski balisti su sto pobili sto procerali sve pravoslavne stanovnike tih krajeva. Logicno je zasto su cetnici zeljeli osvetu i da ih ociste odatle jer drugog nacina nije bilo da se sprijece isti da dalje cine zlocine.

    E sad diskutabilno je , da li je primereno odgovarati zlocinom na zlocin, ali to su bila jako smutna vremena. Tad isplivaju najgori.
    Handžar divizija (13. oružana brdska divizija SS-a Handžar, također i hrvatska br. 1) njem.: 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS Handschar je bila vojna jedinica u sklopu vojnih formacija njemačke nacionalsocijalističke organizacije SS u drugom svjetskom ratu, sastavljena pretežno od Bošnjaka i Hrvata Bosne i Hercegovine, kao i od potomaka doseljenih Nijemaca iz Kraljevine Jugoslavije (tzv. Volksdeutscher)
    Nastala je nakon masakara počinjenih od strane četnika u istočnoj Bosni nad Bošnjacima, nakon čega su Bošnjaci od njemačkih vlasti tražili oružje ili zaštitu, formirajući milicije, kako bi se zaštitili od četničkih napada, što će Nijemci kasnije iskoristiti za stvaranje vojne formacije. Osnovna namjena jedinice je trebala biti zaštita domova i porodica, ali taj dogovor nije ispoštovan.
    One Ring to Rule them all...

  23. #923
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Који се колико разликује од четничког суда?
    Malo...ako mene pitaš.
    Ali Krišna se ne bi složio, jer je on ovde poistovetio zelenaše i komuniste, a borbu komunista i četnika, nekakvim nastavkom zelenaško-bijelaških obračuna.

    A sve je to rekao bih zbog toga, što ljudi 2006 godinu projektuju na ondašnje vreme.
    A ove savremene podele u Crnogoraca su nešto sa čim se Crna Gora ranije nije sretala. To se ne može porediti ni projektovati ni na jedan deo crnogorske istorije.
    Podatak da u Crnoj Gori nema ni polovina ljudi koji se deklarišu Crnogorcima je za mene lično frapantan, a poražavajući za crnogorstvo.
    Last edited by Dača; 30-05-15 at 17:59.

  24. #924
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Handžar divizija (13. oružana brdska divizija SS-a Handžar, također i hrvatska br. 1) njem.: 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS Handschar je bila vojna jedinica u sklopu vojnih formacija njemačke nacionalsocijalističke organizacije SS u drugom svjetskom ratu, sastavljena pretežno od Bošnjaka i Hrvata Bosne i Hercegovine, kao i od potomaka doseljenih Nijemaca iz Kraljevine Jugoslavije (tzv. Volksdeutscher)
    Nastala je nakon masakara počinjenih od strane četnika u istočnoj Bosni nad Bošnjacima, nakon čega su Bošnjaci od njemačkih vlasti tražili oružje ili zaštitu, formirajući milicije, kako bi se zaštitili od četničkih napada, što će Nijemci kasnije iskoristiti za stvaranje vojne formacije. Osnovna namjena jedinice je trebala biti zaštita domova i porodica, ali taj dogovor nije ispoštovan.
    Izvor: bs wikipedia

    Naravno, jadni muslimani u NDH su bili nenaoružani i nezaštićeni.
    Nikakvog zla nisu nikom naneli.

  25. #925
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Malo...ako mene pitaš.
    Ali Krišna se ne bi složio, jer je on ovde poistovetio zelenaše i komuniste, a borbu komunista i četnika, nekakvim nastavkom zelenaško-bijelaških obračuna.
    .....
    Daco, nije cudo sto ti blage veze nemas o desavanjima u Crnoj Gori i lupas ka' maksim po diviziji, kad ne razumijes sto ti se pise. Za tebe samo prijenja znanje kako Srbi slomili kicmu komunizmu, rasturili berlinski zid, porazili Hitlera, a o Musoliniju da se i ne prica.... a posto si odlucio da samo tu istoriju znas ne moras doradjivati teorije. Treniraj malo da citas sa razumijevanjem mozda nesto i naucis

Page 37 of 44 FirstFirst ... 27333435363738394041 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 03-04-10, 21:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •