Page 33 of 44 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast
Results 801 to 825 of 1083

Thread: Rehabilitacija

  1. #801
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Nisam zadovoljan odgovoro. Nisam mnogo naučio...
    Izgleda da se razaznavanje Crnogoraca od Srba u Crnoj Gori, vrši nekom dijalektičkom metodom. Ništa se unapred ne zna, dok delija ne predje Brodarevo ili se posmatraju njegove reakcije na metereološke prilike u Beogradu.
    Tu se odvaja žito od kukolja. Tu se vidi oćel biti junačina ili zločinac.
    To sto nijesi naucio to je vjerovatno zbog mog antitalenta za didaktiku, a da li će neko biti junačina ili zločinac zavisi od okolnosti koje stvaraju i jedne i druge i naravno od posmatraca. Na primjer za tebe je Draza junačina, a za mene zločinac pa moje "odvajanje zita od kukolja" ti djao maka ne bi pomoglo, a mozda te i zli put uputilo. Kod sebe vidis, znas, poznajes.... Srbe iz Crne Gore i Crnogorce u Srbiji, dodji malo u Crnu Goru pa upoznaj Srbe u Crnoj Gori i Crnogorce u Crnoj Gori i sam zakljuci i formiraj detektor .

  2. #802
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kralj je prozvao partizane zbog saradnje sa okupatorima i pozvao ih da se pridruze cetnicima? Medju partizanima ima nosioca gvozdenog krsta? Partizani su drzali govore pred masom zajedno sa okupatorima?
    Branioci crvenog režima ne shvataju da postovi tipa: ,,hahahaha'' ili ,,:-D :-P :'( ;-) :-P hihiho" i ,,joj majko" ničemu ne doprinosi nego vrjeđanju.

    Pitanje saradnje je beznačajno jer istim argumentom komunisti potkopavaju sami sebe. Nađu sliku Uroša Drenovića sa Nijemcima i kažu dokaz o kolabraciji, te na osnovu toga iskonstruišu niz teza.
    Međutim, kad se spomenu Martovski pregovori, tada odjednom postane dozvoljeno pregovarati sa ustašama i Nijemcima. Tada je to legitimno jer je to REVOLUCIJA, hajde boga ti.

    I slažem se sa ovim forumašem koji je napisao da je naš front bio marginalan. Sve borbe partizana su bile, manje-više, beznačajne. Tek političkim dogovorom velikih sila bilo je dogovoreno da se ovdje instalira komunizam.

  3. #803
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    aha pa eto vidiš znači i partizani su htjeli da zaštite narod time što se neće zamjerati Njemcima
    She is only here to annoy herself!

  4. #804
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    rekoh ja fino, govana na obje strane nije falilo..


  5. #805
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    aha pa eto vidiš znači i partizani su htjeli da zaštite narod time što se neće zamjerati Njemcima
    Nisu htjeli da zaštite narod, nego da se bore protiv Engleza ako se krenu iskrcavati na Jadran. Njih životi nisu interesovali, samo dolazak na vlast...

  6. #806
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Međutim, kad se spomenu Martovski pregovori, tada odjednom postane dozvoljeno pregovarati sa ustašama i Nijemcima. Tada je to legitimno jer je to REVOLUCIJA, hajde boga ti.
    Ajde da vidimo neku kopiju tih "Martovskih pregovora" i da pročitamo o čemu se tu radi.
    Evo šta Wiki kaže o reakciji kominterne
    "Nas iritira okolnost, što ste vi izvršili razmenu s nemačkim ratnim zarobljenicima, što ste poslali delegaciju, koja je izvršila pregovore s Nemcima, kao i činjenica da je nemački ambasador u Zagrebu izrazio želju da se s Vama lično sretne. Šta se to događa? Narod se nalazi u jednoj ogorčenoj borbi protiv okupatora, kad iznenada - takvi odnosi između vas i Nemaca. Da li je to u skladu s politikom Nemaca, koji žele da izazovu među Jugoslovenima bratski razdor kako bi što lakše razbili narodnooslobodilačku armiju? Ja vas molim za objašnjenje ovoga pitanja. Dalje: Činjenica je razumljiva što nezadovoljstvo naroda protiv Engleza raste. Ali, zar ne razmišljate o tome, da u sadašnjem trenutku izazivati nezadovoljstvo protiv Engleza škodi narodnooslobodilačkoj borbi, i da mržnja protiv okupatora, u prvoj liniji protiv Nemaca, mora da se potpiruje? Svaka vrsta povezivanja s nemačkim moćnicima može ovu toliko potrebnu narodnu mržnju slabiti. Očekujem vaš odgovor."[5][6]

    – Telegram Izvršnog komiteta Komunističke internacionale Titu od 31. marta 1943.
    Razmjena zatvorenika nije bila ništa neuobičajeno, i vi ste kačili slike razmjene zatvorenika.
    I 14 njemaca koje je moj đed zarobio (praznim karabinom) je zamjenjeno za četrdeset i kusur naših ljudi (jedan od njemaca je bio oficir)
    Last edited by Rakun; 28-05-15 at 02:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #807
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    I slažem se sa ovim forumašem koji je napisao da je naš front bio marginalan.
    Naš front je bio sve samo ne marginalan. Zahvaljujući šestoj i sedmoj ofanzivi Njemci su desetkovani prilikom opsade Moskve.

    Iz usta Vinstona Čerčila koliko je naš front bio "marginalan"

    Žalosna je činjenica da gotovo nikakve zalihe nisu dostavljene 222.000 ljudi brojnim pristalicama Tita morskim putem. Ti odlučni (borci) drže u Jugoslaviji onoliko Nemaca koliko mi držimo južno od Rima. Nemci su bačeni u zabunu nakon kolapsa Italije i patriote su osvojile kontrolu nad velikim delovima obale."
    Čerčil reče da je partizana bilo 222.000 !!!!!!!!
    Partizani držali Njemaca na našim prostorima koliko svi ostali saveznici zajedno južno od Rima
    Last edited by Rakun; 28-05-15 at 03:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #808
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Nije bila riječ o istoriji koliko o principima,tj. o promjenljivosti istih. Principa koji bi trebali da su to,principi, čvrsti i nepromjenljivi u vremenu kad već proizilaze iz iste ideologije. Vidjeh da se kolaboracionizam sa fašistima i okupatorima pravda po principu "brige za narod".
    Рекао сам већ једном и поновићу. Ко је колаборант а ко не одлучено је по завршетку рата. Маршал Филип Петен, побједник битке на Вердену је проглашен за њемачког колаборанта. Крсто Поповић, командант битке на Мојковцу је постао колаборант фашиста. До 1944. Петен је сматран легитимним Француским вођом (што је правно гледано, био, потпуно легитимно). После су се сјетили колико је Петен лош. Класика...

    Ako će se taj princip primjenjivati, onda ne znam čemu, od istih ideologa, mitološka mašinerija upregnuta oko kosovske bitke kad je njena posljedica bila viševjekovno ropstvo i sluganjstvo osmanlijama?
    Није то посљедица косовске битке, него неуспјеха на тој бици. Да су Турци потучени до кољена, ако ништа друго, макар би се одложио продор Турака на неко вријеме. Е да, то би се односило и на Црну Гору...

    Čemu onda uopšte suprostavljanje NATO-u od strane istih ideologa, kad je posljedica toga stradanje naroda i poraz? Kad se već podvijanje repa i sluganjstvo promoviše kao briga za narod, brinite uvijek tako.
    Све зависи од ситуације до ситуације. Неки непријатељ је чврсто ријешен (Њемачка), нечија ријешенос је предмет дебате и консензуса (НАТО пакт). Ако ти непријатељ да простора да макар покушаш отпор, онда се исплати пробати. Његова грешка. Њемци су чим су крочили на тло Србије, увели систем за једног њемачког војника 10 Срба. Тада су амерички маринци сунчали леђа по Хавајима.

    Budite principijelni.
    Принцип је једноставан. Радити у интересу свог народа.

    Takođe, iz sve priče o okupljanju četnika na platformi zapadnjačkih vrijednosti, anglofilstva, kako dođe do toga da se baš oni nađu na udaru zapada,i da su danas listom rusofili. Meni je to pojmljivo, jer principi koji se ovdje promovišu samo služe za civilizacijsko šminkanje zločinaca koji su se okupljali na sasvim drugačijim principima. Ali nema veze, samo vi šminkajte i krečite, izvodite logičke lupinge. U svemu tome, znate biti smiješni i pružiti kvalitetnu zabavu
    Није поента у шминкању четничког покрета, него у рушењу бољшевичког тотализма. Четнички покрет се не може опрати своје герилске суштине (гдје год је герила ту је полусвијет наоружан шмајсерима који хара друмовима). Оно што је битно је да на платнима екс-ју кинематографије није било жена и беба покланих по Јасеновцу, није било хиљада Партизана и цивила по Босни који гину у катастрофалној стратешкој грешци, није било повјешаних цивила по Шумадији, није било како Италијани дијеле брашно по црногорским селима. Било је само како њих 10 побију 200. Супер, врх.

  9. #809
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Рекао сам већ једном и поновићу. Ко је колаборант а ко не одлучено је по завршетку рата. Маршал Филип Петен, побједник битке на Вердену је проглашен за њемачког колаборанта. Крсто Поповић, командант битке на Мојковцу је постао колаборант фашиста. До 1944. Петен је сматран легитимним Француским вођом (што је правно гледано, био, потпуно легитимно). После су се сјетили колико је Петен лош. Класика...
    Naravno da nije odlučano po završetku rata, čak je i Kralj Srbije proglasio sve četnike koji se ne pridruže partizanima izdajicama
    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Четнички покрет се не може опрати своје герилске суштине (гдје год је герила ту је полусвијет наоружан шмајсерима који хара друмовима).
    Kakva crna gerila. Gerila nije nikakav problem, i partizani su koristili gerilski način ratovanja (posebno manje brigade). Nikada nije bio problem to što su bili gerila, problem je što su klali za okupatora
    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Оно што је битно је да на платнима екс-ју кинематографије није било жена и беба покланих по Јасеновцу, није било хиљада Партизана и цивила по Босни који гину у катастрофалној стратешкој грешци, није било повјешаних цивила по Шумадији, није било како Италијани дијеле брашно по црногорским селима. Било је само како њих 10 побију 200. Супер, врх.
    Što se Italijana tiče bilo je prikazanih italijanskih dezertera koji su prešli u naše partizane. Sjećam se Borisa Dvornika
    Inače đed mi je pričao da je većina italijanskih vojnika u stvari mobilisani i da su voljeli da dijele čokolade našoj djeci
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #810
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Није поента у шминкању четничког покрета, него у рушењу бољшевичког тотализма. Четнички покрет се не може опрати своје герилске суштине (гдје год је герила ту је полусвијет наоружан шмајсерима који хара друмовима). Оно што је битно је да на платнима екс-ју кинематографије није било жена и беба покланих по Јасеновцу, није било хиљада Партизана и цивила по Босни који гину у катастрофалној стратешкој грешци, није било повјешаних цивила по Шумадији, није било како Италијани дијеле брашно по црногорским селима. Било је само како њих 10 побију 200. Супер, врх.
    Znači rušenje boljševičkog totalitarizma je poenta vaše halabuke? Ne znam kako ovo da ti saopštim, ali, on je srušen odavno. Ako su u pitanju neke nekrofilne sklonosti usljed višedecenijske frustracije koja nekako mora da se neutrališe, ne mogu reći da to odobravam, ali svakako razumijem.

    Da, biće da je gerilska suština to što je okupljalo polusvijet koji nije imao kapacitet da u tom vremenu razumije ekološke tendencije svoga vođe pa je instrukcije o čišćenju terena tako banalno interpretirao. A i sav taj lanac komande te kraljeve gerile sa vođom koji ne sluša svoga kralja, sa potčinjenima koji slušaju vođu ponekad i za ponešto, ma sve mi se čini da nisu Srbi za gerilce i da se tu krije razlog poraza.
    A i ta kinematografija vas je stvarno nagrdila. Ali bar što se nje tiče, tu se nešto može napraviti. Eto ga Veljko Bulajić još živ čini mi se, a dovoljno je star da se ne može braniti, pa bi mu moglo malo puć s'leđa. Bata Živojinović je isto oslabio, i trebalo bi iskoristiti šansu da mu se osvetite, sumnjam da bi vas sad mogao desetoricu nasložiti šarcem. I Prle je čujem sa zdravstvenim problemima, pa vam je i to siguran fiks. E Smoki se još drži, za njega pričekajte još koju godinu. To što je vama kinematografija napravila, stvarno zaslužuje odmazdu. Nema druge. Onaj pokušaj kontre sa Radošem Bajićem, nije to to.

  11. #811
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da nije odlučano po završetku rata, čak je i Kralj Srbije proglasio sve četnike koji se ne pridruže partizanima izdajicama
    Sve je to odlučeno tamo gde se i krojila karta posleratne Evrope.
    A koliko je stvarnost i realnost bila prevrtljiva i neprincipijelna, najbolje recimo govori primer Grčke.

    Grčka i Jugoslavija su imale sličnu situaciju na terenu tokom WWII.
    I u Grčkoj su se komunisti borili protiv okupatora i bili su brojčano daleko nadmoćniji od drugog pokreta otpora. Rojalistički nacionalni pokret otpora se takodje više bavio borbom protiv komunista nego protiv okupatora, sa kojim su šta više imali intezivnu saradnju.
    Nakon povlačenja Nemaca, sasvim očekivano komunisti zauzimaju vlast.

    Ali su se prevarili kao i Draža u Srbiji. Pravili su račun bez krčmara. Neki drugi su odredili da Grčka neće biti komuistička zemlja, pa su se Englezi iskrcali i započeo je gradjanski rat u kojem su komunisti poraženi.
    40 godina su bili anatemisani i izopšteni iz društva, da bi tek tamo 80-ih došlo do nacionalnog pomirenja i komunistima je priznata borba u WWII i dodeljene su im penzije.
    Zvuči poznato.Samo uloge zamenjene.

    A zanimljivo da ni Tito u datom momentu nije razumeo tu igru velikih sila...ili se previše okuražio, pa je poslao 10 000 jugoslovenskih partizana da se bore na strani grčkih komunista.
    To mu je Staljin strašno zamerio i to je bila najava sukoba Jugoslavije sa SSSR-om.

    Sad se ja pitam. Gde je zaista pobedila pravda i antifašizam? U Grčkoj ili u Jugoslaviji?
    Ili to nema nikakve veze, već se istina, a samim tim i istorija kroji po nekim drugim merilima.

  12. #812
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naš front je bio sve samo ne marginalan. Zahvaljujući šestoj i sedmoj ofanzivi Njemci su desetkovani prilikom opsade Moskve.

    Iz usta Vinstona Čerčila koliko je naš front bio "marginalan"


    Čerčil reče da je partizana bilo 222.000 !!!!!!!!
    Partizani držali Njemaca na našim prostorima koliko svi ostali saveznici zajedno južno od Rima
    Znači, da nije bilo komunistički Jugoslovena, Moskva bi pala, a čitavim svijetom bi vladali fašisti i nacisti?

    Čerčil je, zbog ustupaka koje je morao učiniti i dogovora sa Staljinom, agitovao za komunistički pokret u Jugoslaviji. Taj isti Čerčil je generala Mihailovića uvrstio u knjigu boraca za slobodu u WWII i jedan primjerak mu posthumno poklonio.

    I iz njegove istorije iz V tomova nedvosmisleno proizilazi da je Jugoslavija bila predmet političke trgovine.
    Last edited by salex; 28-05-15 at 11:53.

  13. #813
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ajde da vidimo neku kopiju tih "Martovskih pregovora" i da pročitamo o čemu se tu radi.
    Evo šta Wiki kaže o reakciji kominterne


    Razmjena zatvorenika nije bila ništa neuobičajeno, i vi ste kačili slike razmjene zatvorenika.
    I 14 njemaca koje je moj đed zarobio (praznim karabinom) je zamjenjeno za četrdeset i kusur naših ljudi (jedan od njemaca je bio oficir)
    Ko to ,,Mi"? Dečak, previše ozbiljno shvataš ovaj forum. Ja govorim samo u svoje ime i govorim ono što znam. Nisam sebi umislio kao ti da branim neku ideju ,,komunističkiog kapitalizma" (šta god ti značio ovaj oksimoron). Niti sam učestovao u tom ratu, niti bih, tako da mogu objektivno vrednovati te događaje. Ti si, kako kažeš sam, simpatizer NOB i vjerovatno član nekog fosilnog komunističkog udruženja, i to je ok. Ali bi bilo fer i pošteno, radi diskusije, da shvatiš da imaš pristrasan stav i da ne možeš objektivno vagati.

    Pa ko je rek'o da su Martovski pregovori kolabracija? Primjenom onog kriterujuma, kojim komunisti mjere ulogu JVuO u WWII, onda bi i Martovski pregovori bili čista kolabracija.
    Kada partizani postižu sporazume sa nacistima i spase svojih 10 vojnika, to je herojski. Međutim, kada JVuO Dalmacije sa Italijanima postigne dogovor o gašenju ustaškog logora na Pagu, koji je prema italijanskoj dokumentaciji, požderao preko 40.000 života - e to je kao kolabracija. Sramota je zatvoriti logor u kojem se kolju Srbi.

    Slike nacista i bosanski pripadnika JVuO su ti krunski dokaz o saradnji - čega, pitaj boga. Međutim, kada Glez fon Horstenau pošalje avion i njime preveze Đilasa i Velebita u Zagreb na pregovore kod Horstenau i Kašea to je ništa. Oni su noćevali u ustaškom hotelu, ustaška bojna im čuvala stražu, išli po pozorištalima i zajedno sa Nijemcima gledali balerinske opere. Ti pregovori su trajali preko 6 sedmica. To potvrđuje i Popović i ob piše da je cilj pregovora bio da se pripreme za eventualno iskrcavanje saveznika na Jadran i da zajedno sa Nijemcima krenu na njih kao dvije zasebne vojne organizacije. Isto to je ispričao i Đilas i imaš o tome serijal od 20 dokumentarnih serija, i u nekim od tih serija on ovo govori.

  14. #814
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Grčka i Jugoslavija su imale sličnu situaciju na terenu tokom WWII..
    Slicna je jedino rijec situacija.
    Daco sokole, zaboravljas samo jednu malu sitnicu koja se ne bas malo razlikuje od cetnickog pokreta. EAM-ELAS i EDES se borili protiv njemackog okupatora, a nijesu saradjivali. Cetnicki simpatizeri bi htjeli grcki gradjanski rat izjednaciti sa desavanjima u Jugoslaviji, ali trt.
    UN su 1946 optuzile Tita da pomaze grcke komuniste, a sljedeće godine Markos Wafiadis je stvorio kakvu takvu vladu, a nije njemacki saradnik Tsolakoglu ili neko od njemackih marioneta. Tako da je pokret u Grckoj isti kao u Srbiji, samo potpuno drugaciji. Svaki ishod gradjanskog rata je bio da saradnici okupatora nijesu izasli kao pobjednici.

  15. #815
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Eo, sve sam pokusavao dosta pazljivo da citam i svelo se na ono sto vec svi manje vise znamo. Crnogorci, bili oni u cetnicima ili partizanima, radili su najgore moguce stvari u ratu . Plus sto skorija istorija pokazuje da smo nevidjeni poltroni. Ponosan, malo je gorih od nas.

    Najbolje je sto ja mogu pricati da sam bjelas, zelenas, ******, partizan... uvjek ce ostati ona tuzna cinjenica da sam dio ovog naroda i zla koje sa sobom nosi. Ne moze se pobjeci, a ni pomoci.

    Edit: sto se ove zvjezdice ne pojavljuju i za rijec "partizan"?

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #816
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    apsolutni respekt za tvoje zapazanje, to ja govorim odavno..
    Ali ces na ovo dobiti komentare "patriota" u smislu: "Putuj, igumane!" i sl.. prokletinja smo vazda bili, jbg...


  17. #817
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Edit: sto se ove zvjezdice ne pojavljuju i za rijec "partizan"?

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Da ja znam ne pojavljuju se ni za " četnik ".
    Ako neki Srbin ili neka poosrbica kaže da je " Četnik " uvreda ja bih urgirao da se stave zvjezdice . Ali pošto su četnici izgleda bili heroji, antifašisti i borci za slovbodu molio bih da se umjesto ******** stavi ♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    Last edited by Rakun; 28-05-15 at 15:06.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #818
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    JVuO

    In vino veritas

  19. #819
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Rakun je Kanye West ovog foruma.

  20. #820
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  21. #821
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Komunistička Jugoslavija JESTE bila veliki izvoznik . Pola Afrike je vozilo Zastavine automobile, ogroman dio naoružanja u Africi i bliskom istoku je iz tadašnje Jugoslavije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #822
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Slicna je jedino rijec situacija.
    Daco sokole, zaboravljas samo jednu malu sitnicu koja se ne bas malo razlikuje od cetnickog pokreta. EAM-ELAS i EDES se borili protiv njemackog okupatora, a nijesu saradjivali. Cetnicki simpatizeri bi htjeli grcki gradjanski rat izjednaciti sa desavanjima u Jugoslaviji, ali trt.
    UN su 1946 optuzile Tita da pomaze grcke komuniste, a sljedeće godine Markos Wafiadis je stvorio kakvu takvu vladu, a nije njemacki saradnik Tsolakoglu ili neko od njemackih marioneta. Tako da je pokret u Grckoj isti kao u Srbiji, samo potpuno drugaciji. Svaki ishod gradjanskog rata je bio da saradnici okupatora nijesu izasli kao pobjednici.
    Kakav EDES i njihova borba sa okupatorom. Taj pokret nije brojao više od 3000 ljudi, ali je svo vreme dobijao pomoć od Britanaca. Oni su služili samo da se obračunaju sa komunistima kad kucne pravi čas, uz podršku britanske vojske.
    Sad mi ovde možemo do sutra polemisati o tome zašto je Britancima više bilo stalo do Grčke, nego do Jugoslavije...Mnogo faktora je tu odlučivalo.

    Jedno je sigurno. Da je pušteno samo Britancima i Amerikancima da odluče 1945 godine, Tito bi bio odbačen kao i njegovi grčki drugovi, a ti bi učio drugačiju istoriju. I ne bi uopšte dovodio u pitanje neke stvari.
    Ali nisu se samo Britanci pitali. Generalno je njihova politika doživela fijasko na jugoistoku Evrope. To sto su uspeli Grčku ostaviti u svojoj sferi im je bio jedini uspeh.
    Posle im je doduše i Titov sukob sa Staljinom, donekle kompenzovao gubitke Mađarske, Rumunije i Bugarske...

  23. #823
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Komunistička Jugoslavija JESTE bila veliki izvoznik . Pola Afrike je vozilo Zastavine automobile, ogroman dio naoružanja u Africi i bliskom istoku je iz tadašnje Jugoslavije
    Jest. Iz Srbije da budemo precizniji...

  24. #824
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Komunistička Jugoslavija JESTE bila veliki izvoznik . Pola Afrike je vozilo Zastavine automobile, ogroman dio naoružanja u Africi i bliskom istoku je iz tadašnje Jugoslavije
    Da, ali kad bi se zajebavali. SFRJ je bila toliki izvoznik da, pri minornom standardu građana, nije bila sposobna da pokriva rashode bez kredita.

    Edit: ovde se već počele primjenjivati titoističke metode cenzure. Adio mare.
    Last edited by salex; 28-05-15 at 16:19.

  25. #825
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    ovde se već počele primjenjivati titoističke metode cenzure. Adio mare.
    wellcome to Hariland


Page 33 of 44 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 03-04-10, 21:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •