Page 1 of 44 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1083

Thread: Rehabilitacija

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default Rehabilitacija

    Skide nam se Draža sa žutog !!!
    Mišljenja ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pobjednici su Milo i DPS,evo nama jos podjela i tema za prdnjavu.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Istina, ali moraš priznati da je zabavno pregoniti se po forumu oko politike. Mada je topic bolje pajsovao na Istorija pa bih molio administraciju da ga prijebači tamo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #4
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Aj prvo vako. Recimo da je general Mihajlović zaista sarađivao sa njemcima. Sad sa ove razdaljine kad gledam svi oni koji su sarađivali ili makar savili glavu i bili neutralni danas su perjanice demokratije u evropi. Sjebali su nas njemci zbog toga doooobro. I za česa smo ginuli? Da bi mi danas francuzi, italijani i njemci držali lekcije iz demokratije jer nisam bio na pravoj strani. Jel bilo pametnije sarađivati? Jeste. Ne bi bilo komunista, bili bi zapad na istoku, mi bi druge učili demokratiji... I da nekog osudim za saradnju sa njemcima. Kako da ne, prvi bih to uradio. Možda ovako pričam jer mi niko nije poginuo ni na jednoj strani al baš zato i mogu ovo da kažem.

    Što se tiče rehabilitacije generala Mihajlovića mislim da se iza onakvog suđenja, zakopavanja i propagande krije mnogo više od saradnje sa okupatorom. Krije se ideologija. Ateizam. Zabluda i fanataizam isti onakvi kakve imamo kod vjerskih fanatika. Zabluda zbog koje smo birali ovo umjesto evrope.
    Last edited by Caesar; 15-05-15 at 14:11.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #5
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glupost. I ljudi koji mi kažu da nije Draža kolaborant, nego anti-fašista i borac za slobodu Juge, i kako sam ja istoriju učio iz knjiga komunistučke propagande, pa dođe mi da ih zalijepim. Nijedan od đedova mi nije knjiga, no znaju što pričaju. Ako voliš Dražu, voli ga brate, svaka čast. Samo mi nemoj pričat kako je on heroj oslobođenja, molim teeee, poluđe me.
    DICIOTTO

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZaboLe me
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Aj prvo vako. Recimo da je general Mihajlović zaista sarađivao sa njemcima. Sad sa ove razdaljine kad gledam svi oni koji su sarađivali ili makar savili glavu i bili neutralni danas su perjanice demokratije u evropi. Sjebali su nas njemci zbog toga doooobro. I za česa smo ginuli? Da bi mi danas francuzi, italijani i njemci držali lekcije iz demokratije jer nisam bio na pravoj strani. Jel bilo pametnije sarađivati? Jeste. Ne bi bilo komunista, bili bi zapad na istoku, mi bi druge učili demokratiji... I da nekog osudim za saradnju sa njemcima. Kako da ne, prvi bih to uradio. Možda ovako pričam jer mi niko nije poginuo ni na jednoj strani al baš zato i mogu ovo da kažem.

    Što se tiče rehabilitacije generala Mihajlovića mislim da se iza onakvog suđenja, zakopavanja i propagande krije mnogo više od saradnje sa okupatorom. Krije se ideologija. Ateizam. Zabluda i fanataizam isti onakvi kakve imamo kod vjerskih fanatika. Zabluda zbog koje smo birali ovo umjesto evrope.
    Klanje svog naroda je baš ono što nam je trebalo.
    Ni Hrvati nisu rehabilitovali Ustaše, a Srbi su rehabilitovali Četnike. Više mrzim Ustaše jer su bili veće životinje (nek mi životinje oproste), ali te životinje za razliku od životinja iz Srbije barem nisu ubijali svoj narod. No nek "braća" Srbi u Srbiji rade što god hoće, ovdje se neće rehabilitovati Đurišić
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #8
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^^

    Зар ти не рече у нашој дебати како су и Хрвати били масовно у партизанима ? По томе, онда су и Усташе убијале свој народ.

    Ти то представи као неки једносмјеран процес, гдје само једна страна напада и убија и има идеолошки сукоб, а не као двосмјеран гдје свака страна има своју агенду.

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Nijedan od đedova mi nije knjiga
    Ово је код нас главни проблем. Уз пуно поштовање према твојим прецима, код нас су рекла казала приче наших старих и даље главно средство информисања и доношења ставова и закључака. Што не би било проблематчно да имамо историје либералног америчког југозапада гдје људи нису морали ни у школу да иду ако неће. Али ако је комунистички режим, и његови подржаваоци и чланови донио неки суд, онда заиста питање преиспитивања тог суда не смије бити повјерено самим комунистима као "објективним" посматрачима. На цијелу ствар се мора сагледати из објективног угла, који по природи проблема мора бити потпуно измјештен из бољшевичког универзума.

    П.С. И моји преци су били у партизанима.
    Last edited by Дирижабл; 15-05-15 at 16:24.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Štos je što moji preci nisu ove činjenice naučili iz knjiga, nego su se itekako upoznali sa time kroz život, na žalost.
    Ali po kojim to činjenicama i objektivnim pokazateljima Draža i Četnici nisu bili kolaboranti? Jer ne valjaju priče starih kao izvir informisanja, ne valjaju knjige jer su dio boljševičkog univerzuma... Čini mi se da smo u situaciji da valja samo ono što kaže da je Draža Mihajlović bii nacionalni heroj.

    Da se razumijemo, meni rehabilitacija ne smeta, tj boli me uvo. To samo Srbiji može na obraz da ide, ili na čast, evo, zavisi kako se uzme, izgleda. Samo mi je nejasno da ljudi pokušavaju da me ubijede da su svi izvori saznanja nam okaljani komunizmom, jer kažu da su četnici klali po komandi nacista.
    Last edited by _HokutoNoKen_; 15-05-15 at 16:34.
    DICIOTTO

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Klanje svog naroda je baš ono što nam je trebalo.
    Ni Hrvati nisu rehabilitovali Ustaše, a Srbi su rehabilitovali Četnike. Više mrzim Ustaše jer su bili veće životinje (nek mi životinje oproste), ali te životinje za razliku od životinja iz Srbije barem nisu ubijali svoj narod. No nek "braća" Srbi u Srbiji rade što god hoće, ovdje se neće rehabilitovati Đurišić
    Slazem se za zlocine al ajmo i partizane pogledati. Jel mislis da su njemci i cetnici ubijali, klali, mucili a partizani se borili u svilenim bijelim rukavicama i ispaljivali samo neophodan broj metaka da pobjede sa minimalnom prednoscu? Takav rat nije vodjen nikada u krstu svijeta niti ce biti vodjen. Da se ne upustamo u navodjenje istorijskih "cinjenica" jer i istoricari se svadaju. Ali ovako logicki, jel realno da su partizani takve dobrice u ratu gdje je krv liptala na sve strane? Naravno da nisu. To je prica za malu djecu tj. ono pobjednici pisu istoriju. U jednom su u pravu partizani, a to je da su cetnici cinjeli zlocine. Pomirenje ce doci u onom trenutku kad potomci partizana priznaju, kad se otvore arhive, da nisu nista bolji od cetnika i da za sobom imaju isto tako prljave tragove. Dok se to ne desi, dok svi budu tvrdili da su samo oni drugi cinjeli zlocine mrka kapa.

    Oko puta kojim je trebalo ici strateski, bez konfrontacije sa njemcima ili sa borbom, uvjek cu odabrati prvu opciju. Ko god da je sa njemcima saradjivao imao bi moju podrsku sa ovom mojom naknadnom pamecu koju iznesoh u prethodnom postu.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Imao bi podršku većine Crne Gore...
    Ginuli su kao mravice, da bi "nanijeli žestok udarac okupatoru", njemu je to bio kao da je neko boksera zakačio šakom. Boli ali ga ne sjekira ni malo jer se pesniči u boks meču...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pa ti si cezare onda nedićevac a ne dražinac pošto se nedić zalagao za punu saradnju sa njemcima za razliku do polovične, naravno onda si i za sve one organizovane pogrome jevreja roma itd.

    a to da su partizani činili zločine to je sve sitno pri hirošimi i nagasakiju, kad ameri budu priznali svoj zločin priznaće i partizani tako da.. pobjednici pišu istoriju, bilo i biće
    She is only here to annoy herself!

  13. #13
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Odlažem kod frizera da odem jer me strava hvata od dosadnih, a nekad i bolesnih partizansko-četničkih priča koje redovno slušam kod trojice kod kojih sam bio. Posle ovoga puštam kosu.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Slazem se za zlocine al ajmo i partizane pogledati. Jel mislis da su njemci i cetnici ubijali, klali, mucili a partizani se borili u svilenim bijelim rukavicama i ispaljivali samo neophodan broj metaka da pobjede sa minimalnom prednoscu?
    Naravno da ne.
    Poznato je da su četnici u Crnoj Gori većinom nastali kao produkt načina na koji je Moša Pijade regrutovao po Crnoj Gori.
    Tu je naravno i groblje džukela koje pokazuje da partizani nisu znali da opraštaju


    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #15
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Štos je što moji preci nisu ove činjenice naučili iz knjiga, nego su se itekako upoznali sa time kroz život, na žalost.
    Ali po kojim to činjenicama i objektivnim pokazateljima Draža i Četnici nisu bili kolaboranti? Jer ne valjaju priče starih kao izvir informisanja, ne valjaju knjige jer su dio boljševičkog univerzuma... Čini mi se da smo u situaciji da valja samo ono što kaže da je Draža Mihajlović bii nacionalni heroj.

    Da se razumijemo, meni rehabilitacija ne smeta, tj boli me uvo. To samo Srbiji može na obraz da ide, ili na čast, evo, zavisi kako se uzme, izgleda. Samo mi je nejasno da ljudi pokušavaju da me ubijede da su svi izvori saznanja nam okaljani komunizmom, jer kažu da su četnici klali po komandi nacista.
    Није рехабилитован четнички покрет, него Дража Михаиловић.

    Што се тиче команде, сарадње, и томе слично, објективна је историјска чињеница да Четници нису учествовали у окупационој власти, нити да су били под страном командом. Четници Косте Пећанца јесу, због чијег је одметништва он ликвидиран по наредби Михаиловића.

    Михаиловић је рехабилитован од комунистичког суда. Просто и једноставно. Оно што комунисте нервира је то што их коначно једном у историји нико ништа није питао. Што није неки бољшевички историчар и апаратчик био позван да да свој коначни суд о томе, типа Дачић. Ено га полуђе.

    Сам Дража Михаиловић је од цијелог свог покрета, личност која је најмање имала везе са данашњом Хрватском типа. Тамо су дјеловали други заповједници.

    Сукоб Михаиловића и НОБ-а у Србији је кристално јасан, документован и недвосмислен - сукоб се водио око природе борбе у Србији. Михаиловић је био изричито против наставка герилске кампање на територији Србије (под њемачком управом) јер су Њемци заиста вршили сурове одмазде - оно 100 Срба за једног Њемца је заиста постојало и није измишљотина. Михаиловићу је било јасно, да поред геноцида у Хрватској, Босни, Косову и другдје, са проширивањем политике покоља Срба и на саму Србију, српски народ демографски неће преживјети Други Свјетски Рат. Он се залагао да се борба води на територији НДХ.

    И заиста, тако је и било. Срби у Србији су поштеђени судбине својих сународника у Босни, Хрватској и Косову, захваљујући томе што су Партизани протјерани из Србије, па су и њемачке одмазде окончане.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa ti si cezare onda nedićevac a ne dražinac pošto se nedić zalagao za punu saradnju sa njemcima za razliku do polovične, naravno onda si i za sve one organizovane pogrome jevreja roma itd.
    Recimo da "puna saradnja" nije isto sto i "proracunato nedjelanje" sto je blize mom stavu. U svakom slucaju prepustio bih silama da se bore jedna protiv druge. Naizgled tesko ali ko zna motiv napada Njemacke na Jygoslaviju shvatice da smo mi taj izbor imali, a da ga je "neko" sabotirao. Mlada sila u nastajanju. Izumitelji modernog marketinga. Copy/paste crkvene dogme (svi smo jednaki) i njenog morala. Komunisti, ko drugi.

    Sto se tice nasilja i progona, to nije moj stil. Vazda ima nacina kad ima volje

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 15-05-15 at 17:54.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    imali smo i mi u CG izbor da se ne koljemo sa Turcima...nisam baš siguran da bi bio ispravan, isto kao i ovaj

    da se Jugosloveni nisu borili prošli bi kao država varšavskog pakta(jer bi SSSR neminovno preuzeo kontrolu) što bi uz međunacionalne razmirice dovelo ekonomiju u stanje sjeverne koreje
    She is only here to annoy herself!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default


  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Čini mi se da je već prošlo par godina otkad je četnički pokret u Srbiji rehabilitovan i četnicima priznata ista prava kao i učesnicima NOB-a. Stvarno ne znam je li uvedena i četnička spomenica.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #20
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    imali smo i mi u CG izbor da se ne koljemo sa Turcima...nisam baš siguran da bi bio ispravan, isto kao i ovaj

    da se Jugosloveni nisu borili prošli bi kao država varšavskog pakta(jer bi SSSR neminovno preuzeo kontrolu) što bi uz međunacionalne razmirice dovelo ekonomiju u stanje sjeverne koreje
    Nije isto. Trazen je prolaz prugom za napad na Grcku u zamjenu za nenapadanje od strane Njemacke. I neko je morao da se na***** Njemackoj i tako to pocinje. Barem tako pisu izvori sa strane Mihajlovucevih nablizih ljudi, a cije su knjige objavljivane u USA. Takva jedna knjiga mi je dosla nedavno pod ruku i sadrzi detaljan opis politicke situacije prije rata. I tu se vidi rastrzanost izmedju dva zla, fasizma i komunizma. Takodje je interesantan trenutak kada se saveznici priklanjaju partizanima. Onda kad shvataju da cetnici gube bitku jer imaju dva neprijatelja i da su partizani ti koji su snaga na koju se mogu osloniti. Ne mogu im zamjeriti na procjeni, vjerovatno bih isto uradio. Naravno sve ovo treba uzeti sa rezervom jer ima raznih izvora i misljenja ali svakako treba sve strane sagledati. Ako je i 1% nekih stvari tacno onda smo bratoubilacki rat debelo sami pruzrokovali i zasluzili.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #21
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    imali smo i mi u CG izbor da se ne koljemo sa Turcima...nisam baš siguran da bi bio ispravan, isto kao i ovaj

    da se Jugosloveni nisu borili prošli bi kao država varšavskog pakta(jer bi SSSR neminovno preuzeo kontrolu) što bi uz međunacionalne razmirice dovelo ekonomiju u stanje sjeverne koreje
    Нисмо имали турску окупацију него турску владавину, неких 350 година. А овамо си имао Њемачку и њихов 10 за један систем, тепих бомбардовања, НДХ, масовно уништење и ликвидације. Турци са кубурама све да су хтјели нису могли да ураде оно што је њемачка ратна машинерија могла за 2 дана.

    Уосталом, Четници и Партизани су у свим борбама са Њемцима, када су се ови консолидовали, имали 20 напрема 1 однос губитака у корист Њемаца. То је горе и од најгорих совјетских катастрофа и одговара класичном масакру. Ако томе додамо да се по завршетку борби прелазило на одмазде према обичном народу, онда се добија слика тоталне сулудности начина на који је НОБ организовао борбу у првим годинама рата.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    partizanski i ovaj naš način ratovanja su bili skoro isto(na stranu ideologije), borba se vodila uglavnom po brdima uz povremene upade, turske i njemačke odmazde su bile skoro jednake, i stari Crnogorci i partizani su bili nazivani banditima itd.

    pa nije nas procentualno bilo najviše u partizanima zbog ne znam čega već što smo genetski navikli da se bijemo po tija brda
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Montenegro
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se zna:

    Komunisti su - naglašava Vukmanović - prvi otpočeli bratoubilački rat. Počeli su likvidacijama ispravnih i čestitih ljudi samo zato što otvoreno i javno nisu podržali komunističku revoluciju i uspostavljanje nove vlasti koja je stvorena, a posebno doktrinu o nepostojanju Boga i potrebi rušenja temelja hrišćanstva i pravoslavlja na našim prostorima, rušenje Kraljevine Jugoslavije i njenih institucija. Pravoslavni hrišćani su se tome javno suprostavili svugdje i na svakom mjestu. Poznato je da je 1941. godine Josip Broz Tito, kao vrhovni komandant partizanske vojske naredio, dajući u pisanoj formi instrukcije ovlašćenim delegatima CK KPJ, Vrhovnom štabu i svim pokrajinskim rukovodstvima ondašnje Jugoslavije da u svakom selu, svakom gradu, mjestu, odmah likvidiraju po nekoliko najistaknutijih, najuglednijih ljudi, a koji javno nisu podržali novu vlast.

    http://www.novosti.rs/dodatni_sadrza...-bio-i-sam-Bog

  24. #24
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput1billion View Post
    Da se zna:

    Komunisti su - naglašava Vukmanović - prvi otpočeli bratoubilački rat. Počeli su likvidacijama ispravnih i čestitih ljudi samo zato što otvoreno i javno nisu podržali komunističku revoluciju i uspostavljanje nove vlasti koja je stvorena, a posebno doktrinu o nepostojanju Boga i potrebi rušenja temelja hrišćanstva i pravoslavlja na našim prostorima, rušenje Kraljevine Jugoslavije i njenih institucija. Pravoslavni hrišćani su se tome javno suprostavili svugdje i na svakom mjestu. Poznato je da je 1941. godine Josip Broz Tito, kao vrhovni komandant partizanske vojske naredio, dajući u pisanoj formi instrukcije ovlašćenim delegatima CK KPJ, Vrhovnom štabu i svim pokrajinskim rukovodstvima ondašnje Jugoslavije da u svakom selu, svakom gradu, mjestu, odmah likvidiraju po nekoliko najistaknutijih, najuglednijih ljudi, a koji javno nisu podržali novu vlast.

    http://www.novosti.rs/dodatni_sadrza...-bio-i-sam-Bog
    Zabavno. Samo što se u tekstu "zaboravilo" navesti da su bili uz Mitropolita Crnogorsko-Primorskog Joakima Lipovca i gomilu crnogorskih četnika. Uostalom, kakav izvor takav i tekst
    Koliko god da su ih pobili, malo je.
    Last edited by Rakun; 15-05-15 at 21:15.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #25
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Bilo bi interesantno cuti sta znaci ova rehabilitacija. Obrazlozenje?

    I cetnici i partizani su na sjeveru CG cinili zlocine prema lokalnom civilnom stanovnistvu. Zlocine partizana su mi ispricali oni koji su bili u partizanima i prisutni kad su se dogadjaji desili. Zlocine cetnika su mi ispricali oni koji su bili u cetnicima i svojim ocima vidjeli dogadjaje. Svi ovi svedoci su sada vec pokojni, svi su bili iz sela odakle su moji rodom.....a ja sam bio mlad i uporan da dobijem odgovore. Njima je valjda bilo lakse da nekom ispricaju prije nego umru.

    Znam dogadjaj u kome je ucestvovao i licno Draza. Licno je naredio da jednom seljaku peku noge na vatri dok prizna gdje je sakrio ono sto su padobranima saveznici bacili cetnicima. Draza je bio prirodno glup covjek.....nezavisno mi rekla dvojica koja su bila sa njim u ratu duze vrijeme.

    I jeste tacno da su u bar jednoj opstini na sjeveru komunisti zapoceli rat sa cetnicima. Desilo se tek sredinom 42. Do tada su lokalni komunisti i lokalni cetnici saradjivali i zajedno se borili protiv okupatora.....a onda su komunisti poslali jedinicu iz druge opstine da ih zavadi.

    Gluposti i jednih i drugih su otisle u grob sa njima.......jel nama stvarno treba da se i dalje dijelimo po ovim prevazidjenim temama? Zna se da je kao ispravno potvrdjeno gradjansko drustvo i privatno vlasnistvo. Za prvo su se zalagali komunisti, a za drugo cetnici....., a po onom drugom pitanju su obje strane pricale gluposti.

    Optuzivati nekog da mu djed bio cetnicina ili da je bio komunjara je glupo isto kao sto je glupo nekog muslimana optuzivati jer mu je djed promijenio vjeru.

    Kuku onima kojima je glavna referenca sta mu je bio djed. Ti koji se sa tim stalno fale i pricaju o tome van uze porodice.....uglavnom su nista ljudi.
    Last edited by high; 15-05-15 at 22:09.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

Page 1 of 44 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 03-04-10, 21:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •