Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 48

Thread: Pljacka Crne Gore u poslednjih 20godina

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,274
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    768
    Thanked in
    535 Posts

    Lightbulb Pljacka Crne Gore u poslednjih 20godina

    Posto nema ovdje tema o ovome da je otvorim..
    Za sve postoji prvi put..

    Znao sam sto su sve uradili ovoj zemlji da se necemo moci oporaviti ni za 50godina..
    Ali ovo sto sam vidjeo nocas na RTCG nisam mogao da vjerujem sto su radili sve..

    Pa sad nzm sto da radi ovaj mrceni narod..

    Placevi u mjestu Prijevor iznad Jaza prodavali su po 45e po m2 a kasnije opstina budva je sve to isto sto je prodala otkupljivala po 115e po m2.
    ‪#‎Trsteno‬ 9e po m2 posle godinu dana vrijednost istog toga skocilo je za minimum 45e po m2 / Da ne nabrajam dalje za ‪#‎Perast‬ / ‪#‎Budvu‬ / ‪#‎Petrovac‬/ ‪#‎Podgoricu‬ na mjesto dje je delta tu su milijarde uzeli..Ali najjace je bilo kompanija ‪#‎Carine‬ kupila zemljiste u Herceg Novom ne vise od pola miliona eura koje vrijedi minimum 22miliona...A tek firme koje su posle u stecaj sto su tu tek napravili..





    Samo me nesto cudi da ovo pusta RTCG..

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve po onom principu; "oni su pošteni lopovi - oni priznaju da kradu"...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    To su ti danasnji uspjesni biznismeni i menadzeri, nasa "elita".
    Svi su podmireni od policije, pravosudja, opstinara...i niko nece u zatvor naravno.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad bude pala vlast tamo za 30 godina, morace se strpat u zatvor pola stanovnistva


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    evo cijela epizoda
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  6. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post

    Samo me nesto cudi da ovo pusta RTCG..

    A zar nije lijepo imat i uredjivacku politiku za ovakve emisije ?
    Reci 5 %,precutati 95% ?

  7. #7
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogledah ovaj trejler sa Gvozdenovicem i prosto ne znam dal sam tolki mazohista da pogledam citavu epizodu? Ocel ovo biti nekakav bastard Insajdera i Budve na pjenu od mora u reziji Vojvodica ili mi se samo pricinjava ?
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  8. #8
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    mehanizam je tempirana emisija.. koja je bila gotova jos prije nove godine... ali su sagovornici u njoj, ispali ovce zesce. Luksic i Budvani, prije svega. Nije tesko zakljucit na koga ce se koplja slomit. Na Rodnija, zbog koketiranja sa Srbijom i planova za ekonomsku uniju jugoslovenskih republika.. nekakvu navodnu G6.. dje bi opet Srbija imala dominantnu ulogu zbog velicine privrede, izvoza, pa i povrsine i populacije.. Tako da Luksa ce brzih dana da bude marginalizovan.. a uz njega i Budvani svi redom.. A Mehanizam je tempiran da cim nesto ispliva o Marovicu, da ce i Ticic i Radjenovic zbog privatnih interesa ispred drzavnih i partijskih zavrsiti kao "rezultati" protiv korupcije na visokom nivou, "rezultati" za 23 i 24.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Koga mrzi da sve gleda.....

    pogledati od 23.30 sledeca 2 minuta sa Rodnijem. Pa ovo je vrh koje face slaze i kakva objasnjenja daje.
    hahahhahaha
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  10. #10
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aquamarin View Post
    mehanizam je tempirana emisija.. koja je bila gotova jos prije nove godine... ali su sagovornici u njoj, ispali ovce zesce. Luksic i Budvani, prije svega. Nije tesko zakljucit na koga ce se koplja slomit. Na Rodnija, zbog koketiranja sa Srbijom i planova za ekonomsku uniju jugoslovenskih republika.. nekakvu navodnu G6.. dje bi opet Srbija imala dominantnu ulogu zbog velicine privrede, izvoza, pa i povrsine i populacije.. Tako da Luksa ce brzih dana da bude marginalizovan.. a uz njega i Budvani svi redom.. A Mehanizam je tempiran da cim nesto ispliva o Marovicu, da ce i Ticic i Radjenovic zbog privatnih interesa ispred drzavnih i partijskih zavrsiti kao "rezultati" protiv korupcije na visokom nivou, "rezultati" za 23 i 24.
    interesantno je kolko se slazem sa tobom , od rijeci do rijeci....

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    evo cijela epizoda
    Odslusah sve ovo...
    Prvo CG nije obecana zemlja, nego zemlja obecanja... tj. sarenih laza..
    Drugo.. nije mi jasan cilj ove emisije, tj. serijala... Jel neko zna u cemu je point? Da je sve uradjeno po zakonu i to je to, ili?
    Politicari i korisnici svega spomenutog u emisiji su se izgrimasirali koliko su mogli kao da su sjedjeli na resou .. a prica im je - veze s mozgom. Ne zna se sta su htjeli da poruce gradjanima sa izjavamaa, ili iz bezobrazluka natucaju u stilu ' ne znam ja, nisam odaVLe, ili su stvarno go*eda, e to jedino ostaje otvorena misterija...
    p.s. ne znam da li ste primijetili, ali kad god novinar pita za interes drzave tu se svi sagovornici nasmiju i koriste trenutak da se opuste.. nevjerovatno, svi po 'folderu'...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-03-15 at 20:43.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Samo kamufliraju nesto drugo, krupnije i bitnije pa sa ovim mazu oci EU kokosarima.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sta su to krupnije i bitnije 'odradli' a da se ne zna?
    Pa u cg se zna sta ko misli kuvati za sutra a kamo li sta sprema za danas...
    kao da se ne zna zasto mala cg ima 47 aktivnih politickih partija.. pali smo s marsa pa niko ne kapira da je to zbog cg boljitka i interesa drzave nego svi znaju da je to zbog mogucih imuniteta i alibija za kocku zbog repova iz proslosti... Sprdnja..


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-03-15 at 21:04.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nesto se sprema. Mislim da autor emisije nije imao kapaciteta ovo sam da napravi, vec da je emisija radjena po narudzbi od strane DPS-a. Sad sta moze da se desi je upravo ovo sto je kolega aquamarine rekao, sklanjanje odredjenih tipova. Milo koji izlazi sa pricom - ja nijesam znao, par sitnih riba pod led, i reforma DPS-a sa sloganom "Cistog obraza, jaci nego ikad - Milo Djukanovic". To je ta neka "reforma" u DPS-u koja se sprema od prije proslih parlamentarnih na ovamo. A u stvari je sve lazh.

    Da smo bilo gdje drugo osim u Africi i u CG, samo radi ove emisije (tj. radi podataka koji se odavno znaju) odredjeni bi tipovi vec uveliko lezhali dozivotne robije.


    Quote Originally Posted by Maja View Post
    p.s. ne znam da li ste primijetili, ali kad god novinar pita za interes drzave tu se svi sagovornici nasmiju i koriste trenutak da se opuste.. nevjerovatno, svi po 'folderu'...
    Hvala Lepo
    Ja sam se tako najezio par puta, samo sam cekao da ona sijeda balega kaze "Ae jadan ne sprdaj se to je drzavno"
    One Ring to Rule them all...

  15. #15
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovakav topic nam je trebao još 2005. a ne tek 2015. godine.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trendsetter1 View Post
    Ovakav topic nam je trebao još 2005. a ne tek 2015. godine.
    jeste li bili na forumu 2005? Sto ne staviste Vi ovakav topic?

    Hvala Lepo

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nesto se sprema. Mislim da autor emisije nije imao kapaciteta ovo sam da napravi, vec da je emisija radjena po narudzbi od strane DPS-a. Sad sta moze da se desi je upravo ovo sto je kolega aquamarine rekao, sklanjanje odredjenih tipova. Milo koji izlazi sa pricom - ja nijesam znao, par sitnih riba pod led, i reforma DPS-a sa sloganom "Cistog obraza, jaci nego ikad - Milo Djukanovic". To je ta neka "reforma" u DPS-u koja se sprema od prije proslih parlamentarnih na ovamo. A u stvari je sve lazh.
    ne znam za kapacitete ali za saradnju sa odsjekom koji je uskakao u katastar budve svako malo, to jesu sigurno... nije im bilo lako..
    Pitanje sta je Tito znao, a svi su mislili da ih Tito prati ispod kreveta, iz frizidera, iz serpe... a ono ispade cvrc..


    Da smo bilo gdje drugo osim u Africi i u CG, samo radi ove emisije (tj. radi podataka koji se odavno znaju) odredjeni bi tipovi vec uveliko lezhali dozivotne robije.
    Ne bi nigdje lezali ako su radili po zakonu.. a kakvi su protokolarni zakoni da se ispuni forma to i opozicija koja je podrzala izglasavanjem zna odlicno.. Da li ce se izvuci na tu foru, ili ce poljoprivrednike vratiti u poljoprivredu, osnovce u srednju , ali vracanjem kapitala uz kamatu, e to... tko zna, ah niko, niko nista ne zna. Krhko je znanje...


    Ja sam se tako najezio par puta, samo sam cekao da ona sijeda balega kaze "Ae jadan ne sprdaj se to je drzavno"
    E to.. samo to je falilo.. Posprdavanje do srzi...

    Hvala Lepo

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Odslusah sve ovo...
    Prvo CG nije obecana zemlja, nego zemlja obecanja... tj. sarenih laza..
    Drugo.. nije mi jasan cilj ove emisije, tj. serijala... Jel neko zna u cemu je point? Da je sve uradjeno po zakonu i to je to, ili?
    Politicari i korisnici svega spomenutog u emisiji su se izgrimasirali koliko su mogli kao da su sjedjeli na resou .. a prica im je - veze s mozgom. Ne zna se sta su htjeli da poruce gradjanima sa izjavamaa, ili iz bezobrazluka natucaju u stilu ' ne znam ja, nisam odaVLe, ili su stvarno go*eda, e to jedino ostaje otvorena misterija...
    p.s. ne znam da li ste primijetili, ali kad god novinar pita za interes drzave tu se svi sagovornici nasmiju i koriste trenutak da se opuste.. nevjerovatno, svi po 'folderu'...
    Hvala Lepo
    Da nisi mislila svi po 'defaultu' :lolblue:
    Who let the dogs out

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    U cg se kaze po "folderu". U "Rimu - Rimljanin".

    Hvala Lepo

  20. #20
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Prije svega emisija je nesvakidašnja. Posebno zato što se emituje na RTCG.
    Evo ja kao vječiti opozicionar nisam mogao da povjerujem svojim ušima i očima da neko na RTCG dovodi onako ''krupne'' ljude iz vlasti i da ih onako jedan mladi novinar ''batina'' po obrazu.
    Pitanja su prosta ali su im odgovori ipak nepripremljeni i mislim da nije u pitanju scenario. Ispitanici su vidno zabezeknuti.
    Ovo je defitivno nešto što nagovještava neke promjene, kakve vidjećemo.
    Mada prvom epizodom nisam previše iznenađen jer i dalje se prva familija ne dira i ne spominje. Možda će u narednim, vidjećemo.
    Ako budu, biće definitivno van kontrole vrha DPS-a.
    A možda je ponovno zamazivanje očiju radi Evrope.

    Ovaj topik def treba da bude preseljen na Budućnost CG.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Ovo je samo poruka onima koji bi da se sad izvuku iz igre. Svima je bilo dopusteno da cupnu dio kolaca ali isto tako je to nedje neko i evidentirao za slucaj kad brod pocne da tone da pacovi ne pocnu da bjeze...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/profes...-dnevno-823366
    hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    intelektualna moralna elita hahahahaaaaaaaaaaaaaaaa sto se cini hahaaaaaaa

    Sto bi rekao g. Milovan spominjuci Diogena i njegovu zapaljenu svijecu u sred bijela dana sa "Trazim coveka"..
    O cemu ova danasnja cg djeca uce, i od koga...a i sta... ovo ni g. marovic ne bi mogao isprosipati gore nego sto jeste.

    sve vise dolazim do zakljucka da cg nije pljackao samo onaj ko nije imao mogucnoost...


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-03-15 at 22:07.

  23. #23
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Kad sam bio mali bila je neka igra koja se zvala "igra magaraca".

    Ovi iz videa ne igraju tu igru.....ali ova njihova igra magaraca puno bolje odgovara nazivu.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Iako je dobro što se napokon TVCG bavi sumnjivim prodajama i privatizacijama u emisiji je bilo i elemenata koji ne stoje ili su podaci na pomalo čudan način tretirani.
    Stekao sam utisak da je u uređivanju emisije učestvovao neki visoki funkcioner KPJ, koji nikako da preboli društveno vlasništvo i samoupravljanje.

    ---
    Žali se zbog prodaje društvenih preduzeća koja su faktički već bila ugašena. Imovina Titeksa, Elastika, ... Oboda... nije prodata, pa nešto ne vidim da te firme cvjetaju. Nisam siguran ni da postoje.
    Pominje se da je neka parcela plaćena 3.5 milinona DM 1998. god, a sada vrijedi 10, 20 ili 30 puta više. Pa šta?
    Carine su, kaže se u emisiji, 30 % akcija J.Jadrana kupile od države (na aukciji), a ostalo od malih akcionara. Pa treba li da žalim male akcionare koji su bili loši trgovci i za male pare dali nešto što vrijedi osjetno više.
    ---
    Što je interesantno, kaže se da je sve urađeno po zakonima, doduše lošim. Slijedi da može biti samo političkih konsekvenci... ili možda griješim.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,274
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    768
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    Kvadrat zemljista u Becicima u vrijeme najveceg buma dostizao je cijenu i do 1400e dok je opstina Budva prodavala za 230e po m2

    Sto neko rece ja slucajno ama bas slucajno prebacio na RTCG i zadrzao se desetak sek i slusam nmg da vjerujem gledam nmg da vjerujem gledam u desni cosak pise RTCG i opet nmg da vjerujem.

    Zamislite kad primorje koje treba sto bi se reklo ubija od para oni su u ogromne dugove...Sad sam cuo da su i buljaricu prodali..
    Ali dobro ako se vlast promijeni sve bi se to vratilo na svoje ko god vlasnik bio..


    Samo znam da bi bilo malo jos 10 zatvora da se napravi...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz Crne Gore do svemira
    By Edison in forum Nauka generalno
    Replies: 5
    Last Post: 29-11-13, 17:29
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  3. Skupshtina Crne Gore
    By Nikollaki in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 72
    Last Post: 17-11-06, 01:09
  4. Pošumljavanje Crne Gore
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-05, 11:43
  5. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •