Page 19 of 44 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast
Results 451 to 475 of 1083

Thread: Rehabilitacija

  1. #451
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Eto, ispade da se na temi o rehabilitaciji DM (a i četnika ukupno) najviše vremena posveti objašnjavanju kako sve drugo bile gore nego četništvo. I to najgrlatiji likove jedan kome Izrael sve i svja, a podržava saradnike onih koji u dim pretvoriše milione Jevreja, a drugi koji nije četnik samo negira sve što su četnici radili. Seems legit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #452
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    nisam neki "ljubitelj" serba rastodera,ali ako ti nije problem daj da vidimo dje je on to rekao.

    sto se tice njegove voznje auta,nisam siguran da ON vozi,posto svaki put kad sam ga vidio bio je u drustvu s nekim ko bi ga vozio.a sve i da je to istina,ne znam sto ce tebi to da pises odje,kad to nema veze s tim kakav je on istoricar.ili mozda oces da pokazes da je los covjek pa samim tim i los istoricar...
    Loš istoričar je onaj koji pojma nema i piše sa ubijeđenjem da je to istina, a onaj koji odlično zna što se zbivalo a namjerno piše drugačije je loša osoba i istoričar, a pišem ovo sa razlogom što se na ovom forumu njegova literatura koristi kao bukvar istorije, što je debilno. Ti možda nisi siguran da on vozi ali ja jesam jer sam ga dosta puta vidio za volanom.
    A za ovo što je pričao, pročitaj opet, nisam rekao da je snimljeno kamerom ali eto Bar je mala sredina i odlično se zna ko što priča.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  3. #453
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    A za ovo što je pričao, pročitaj opet, nisam rekao da je snimljeno kamerom ali eto Bar je mala sredina i odlično se zna ko što priča.
    znaci carsijske price...

    mislim da to nije njegov zvanican stav,a to sta prica kad popije(ako uopste i pije) to je njegova privatna stvar.
    nego,bolje znaju lokalni dousnici valjda... bas se pitam sta bi mu rekle kolege iz DANU-a,s obzirom na to da je njihov clan.

    sve u svemu,mozda ti se ne svidja njegova i zivkova istorija,ali sta se tu moze,ima i drugih istoricara pa neka ljudi citaju i vjeruju kome hoce.

    ps. sto se tice njegove voznje,mislim da do sad nije izazvao neki(ozbiljniji) udes ili neciju smrt u saobracaju,a mislim da je i dovoljno inteligentna osoba da zna je li u stanju da vozi ili ne.
    Last edited by AdO_pG; 24-05-15 at 21:04.

  4. #454
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Loš istoričar je onaj koji pojma nema i piše sa ubijeđenjem da je to istina, a onaj koji odlično zna što se zbivalo a namjerno piše drugačije je loša osoba i istoričar, a pišem ovo sa razlogom što se na ovom forumu njegova literatura koristi kao bukvar istorije, što je debilno. Ti možda nisi siguran da on vozi ali ja jesam jer sam ga dosta puta vidio za volanom.
    A za ovo što je pričao, pročitaj opet, nisam rekao da je snimljeno kamerom ali eto Bar je mala sredina i odlično se zna ko što priča.
    Aleksandar Stamatović likes this.


    Inače, mala digresija, ali ipak dobro svjedočanstvo tome kako su svi demokrate na priču. Sad na facebook Stari liberal postavio sliku nekog đeteta umotanog u crnogorsku zastavu za vrijeme proslave dana državnosti i mlati nešto tipa kako odmalena moraju da se vaspitavaju inače će ih Srbi vaspitat. Još to poredi sa nacističkim proslavama, sa sve svastikama na zastavama. Neko mu postavio link o tome kako se u Srbiji proslavlja dan državnosti, tamo gomila đece u školama maše srpskim zastavama. Post izbrisan u roku od dva minuta i biće da je korisnik koji je postavio post blokiran, pošto se ne javlja više. Kad mu neko prijeti, to obavezno čuva i pokazuje, kad mu neko poklopi ono o čemu piše, onda brisanija nastaje...

    Možda tako i istoriju uče, onu njihovu koja ne mora bit ista kao i istorija ovih drugih...

    Jbt, ni Predrag Sekulić i Nebojša Medojević nisu brisali i blokirali već poslije prvog prosipanja vlasnika stranice...
    Last edited by NHM; 24-05-15 at 21:29.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #455
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Tipa prosipaju redovno, ali on to brže bolje pobriše.

    Jedino ostavlja komentare avetinja koji dođu ga pljuju i psuju i onda njih ismijava. Kad ga neko argumentovano ispegla, to "ispari" sa stranice.


    Ideja stranice, kao sprdnje sa tobože "starim Liberalima" i "opozicionarima", a u stvari glasačima vlasti je na mjestu i ima dobrih stvari.

    Međutim dobar dio sadržaja su gadosti iz kojih šibaju velikosrpske nacionalne frustracije.
    Last edited by ASC; 24-05-15 at 22:43.

  6. #456
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Пар пута сам ушао на ту страницу и очигледно је да се испод спрдње са ДПС-овцима, крије озбиљна мржња према свему црногорском.Ти исти би поново љубили гузицу Милу, само да промијени политику.
    Најбоље је игнорисати...
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #457
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Loš istoričar je onaj koji pojma nema i piše sa ubijeđenjem da je to istina, a onaj koji odlično zna što se zbivalo a namjerno piše drugačije je loša osoba i istoričar, a pišem ovo sa razlogom što se na ovom forumu njegova literatura koristi kao bukvar istorije, što je debilno. Ti možda nisi siguran da on vozi ali ja jesam jer sam ga dosta puta vidio za volanom.
    A za ovo što je pričao, pročitaj opet, nisam rekao da je snimljeno kamerom ali eto Bar je mala sredina i odlično se zna ko što priča.
    To je onaj "istoricar" za koga Slavko P. kaze da nije obicni lazov no veliki lazov.

  8. #458
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Veze nemaš o čemu pričaš i to je toliko očigledno da boli.
    Znam da te boli.



    Glavnina - kao glavna i najveća borbena grupacija jeste.
    No ako pod glavninom podrazumijevaš većinu partizana onda nije ni blizu.


    Duhovito.
    Bili su po Bosni, Crnoj Gori, Dalmaciji i Srbiji.
    Ko? Odred Crnogoraca iz Andrijevice, otišao da drži stražu kod Čačka?
    Ne laprdaj i dohvati se knjige, nemaču pojma.
    Bogu hvala, na temu NOB-a in ne fali.

    U oranizovanju ustanka je učestvovalo 1800 članova KPJ i oko 4000 članova SKOJ-a. Prije početka ustanka KPJ je imala 6,200 ljudi u skroz spremljenim odredima a računali su ukupno na do 15,000 ljudi zajedno sa dobrovoljcima i simpatizerima koji su javili da će se pridružiti.
    U februaru 1942., nakon što je preko pola crnogorskih partizana već prešlo u Bosnu, prema procjenama Italijana na teritoriji Crne Gore i dalje djeluje oko 8,000 partizana.

    Zbornik dokumenata i podataka o narodnooslobodilačkom ratu ima 15 tomova sastavljenih od 174 knjige. Količina građe o NOB-u je toliko obuhvatna da apsolutno nema prostora za nagađanje.

    Ovdje imaš spisak 18,500 crnogorskih građana, imenom i prezimenom, godinom i mjestom rođenja i mjestom i godinom pogibije, koji su poginuli u borbama protiv okupatora i njihovih saradnika, koji su strijeljani ili umrli u logorima.
    http://www.znaci.net/00001/193.htm

    Ništa to nema veze sa glupošću koju si izvalio o 200 000 partizana u vreme bitke na Sutjeski.
    Jednostavno si lupio i ostao živ.
    Uzalud guglaš.
    Ne misliš da će neko poverovati kako je jedan wanabe Rus pročitao Zbornik dokumenata jugoslovenskih partizana iz 1954 godine...u 15 tomova




    Ukupan sastav ovih divizija je 65-70 hiljada. Mimo njih je bilo i brigada koje nisu bile u sastavu neke divizije.
    A pored toga je postojala gomila manjih odreda koji su se bavili gerilskim akcijama i diverzijama.

    Jest, jest...gomila manjih odreda od 150 hiljada ljudi
    Gde to?

  9. #459
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Ja nisam Rus ćutuku niti znam na osnovu čega ti to pade na pamet.
    Biće da si me pomiješao si me sa nekim.

    Ja sam Crnogorac iz Podgorice, kad već mora da se pojasni.
    Zbornik od 174 knjige naravno da nisam pročitao.
    Međutim, đed mi je bio profesor istorije pa igrom slučaja imam na raspolaganju na desetine knjiga vezanih za Drugi svjetski rat na prostoru Jugoslavije.

    Pročitao sam u potpunosti 5-6, a ostale djelimično, kad me nešto konkretno intresovalo. I sve su prilike da je to 5-6 knjiga na temu više pročitanih od tebe.

    Onaj koji lupa si ti.

    Pretpostavljam da si listu divizija prepisao odavde:
    http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1...9E%D0%92%D0%88


    Inače, do kraja 1943. je formirano 27. divizija.
    Promaklo ti je njih 7: 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32.

    Pored toga, van tih 27 divizija, postojalo je još par desetina brigada.
    Last edited by ASC; 24-05-15 at 23:40.

  10. #460
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    O kakvoj se strani radi ? Nisam uopšte upoznat
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #461
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Cijelo školovanje učismo da su partizani i Tito bili oslobodioci i dali živote za slobodu i onda samo samo malo vremena prođe i sve to neko sad poništava i dovodi u pitanje.

    Jesmo li mi ludi ili su nas ludi učili pojma više nemam.

  12. #462
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    znaci carsijske price...

    mislim da to nije njegov zvanican stav,a to sta prica kad popije(ako uopste i pije) to je njegova privatna stvar.
    nego,bolje znaju lokalni dousnici valjda... bas se pitam sta bi mu rekle kolege iz DANU-a,s obzirom na to da je njihov clan.

    sve u svemu,mozda ti se ne svidja njegova i zivkova istorija,ali sta se tu moze,ima i drugih istoricara pa neka ljudi citaju i vjeruju kome hoce.

    ps. sto se tice njegove voznje,mislim da do sad nije izazvao neki(ozbiljniji) udes ili neciju smrt u saobracaju,a mislim da je i dovoljno inteligentna osoba da zna je li u stanju da vozi ili ne.
    A to je sada njegova privatna stvar, a hiskali ste svi redom kao hijene kad su džoma i neki pro-srpski političar pjevali četničke pjesme u nečijoj privatnoj kući...
    Ovaj lik piše udžbenike iz istorije iz koje đeca uče, partijski je čovjek i profesor, pa bi možda trebalo da pripazi šta priča...
    Dobio je on fine pare pa piše budalaštine bez ikakvih dokaza

    p.s. može on da bude najinteligentniji na svijet, tip oduzetosti koje on ima je iznenadan, padne na sred ulice čovjek i to je vrlo opasno...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  13. #463
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zasto se cudis kad je Daca lijepo objasnio

    Postoji istorija i trt istorija koja i nije tacna, ali kad se autor ubijedi da je tacna bas lijepo zvuci.
    Ja poštujem samo istinu.
    A istina nije sigurno kaubojština i indijaština od istorije kakvu su je servirali partijski čauši u periodu jednoumlja.
    Pa majka mu stara, prošlo je 70 godina, a ti se još pozivaš na partijske referate Milovana Djilasa iz hiljadudevetstopedeset i neke...i to predstavljaš kao istinu i istoriju.

    A istina uopšte nije komplikovana, kad je WWII na ovim prostorima u pitanju, bez obzira što su mnogi faktori uticali na razvoj situacije.

    Recimo, uzmeš Crnu Goru u WWII.
    Šta tu ima nejasno?
    Pročitaš par članaka sa Wikipedije, pročitaš "Gole otoke Jove Kapičića" i odgledaš recimo epizode iz mamutskog serijala "Jugoslavija u ratu 1941-45" koje se tiču Crne Gore i zbivanja tamo.
    I sve ti bude jasno. Samo ako je čovek otvorenog uma.

    Taj dokumentarac je inače izvanredno ostvarenje dokumentarne filmske produkcije, radjen tamo negde krajem osamdesete...
    Mnoštvo originalnih i retkih video zapisa iz rata, veliki broj svih istoričara, kako domaćih tako i stranih, svedoka iz prve ruke, prvoboraca NOB-a, četničkih boraca, britanskih emisara itd itd...U svakom slučaju obilje materijala u dvadeset i nešto epizoda.

    Preporučujem svakom da pogleda, ko želi iole da shvati neke stvari.






    Obratiti pažnju na ovom drugom snimku, na 6:00 gde dr.Žarko Skoko objašnjava dva faktora koja su partizane odvele u "leve greške", a četnike u saradnju sa okupatorom.

  14. #464
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Tipa prosipaju redovno, ali on to brže bolje pobriše.

    Jedino ostavlja komentare avetinja koji dođu ga pljuju i psuju i onda njih ismijava. Kad ga neko argumentovano ispegla, to "ispari" sa stranice.


    Ideja stranice, kao sprdnje sa tobože "starim Liberalima" i "opozicionarima", a u stvari glasačima vlasti je na mjestu i ima dobrih stvari.

    Međutim dobar dio sadržaja su gadosti iz kojih šibaju velikosrpske nacionalne frustracije.
    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Пар пута сам ушао на ту страницу и очигледно је да се испод спрдње са ДПС-овцима, крије озбиљна мржња према свему црногорском.Ти исти би поново љубили гузицу Милу, само да промијени политику.
    Најбоље је игнорисати...
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    O kakvoj se strani radi ? Nisam uopšte upoznat
    ne znam o kojoj stranici je rijec,ali nije ni bitno.
    ionako je internet preplavljen takvim stvarima,od strane zestokih kriticara ove vlasti(i drzave?).

    na
    pisah skoro jedan post o ovome,mislim da uopste nije naivno to sto neki(sa namjerom) rade,a to je poistovjecivanje ove vlasti sa drzavom,pokusavajuci da je onako usput ismiju i ponize,a sve to kao toboze zbog milovog lopovluka.
    naravno,ovo se odnosi na one "skrivene" nacionaliste kojima je milo kost u grlu zbog
    pljackanja drzave(koju usput jos nisu priznali).s druge strane imamo zagrizene nacionaliste,koji podrzavaju dobrila dedeica i radikale,ali koji su makar iskreni kad pricaju o svojim namjerama,za to im skidam kapu,iako se ne slazem s tom politikom.

    nego,da ne idemo u off,mada je ovo na neki nacin i povezano s temom.

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    Cijelo školovanje učismo da su partizani i Tito bili oslobodioci i dali živote za slobodu i onda samo samo malo vremena prođe i sve to neko sad poništava i dovodi u pitanje.

    Jesmo li mi ludi ili su nas ludi učili pojma više nemam.
    ucili smo od pogresnih istoricara,pretpostavljam...

  15. #465
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    A to je sada njegova privatna stvar, a hiskali ste svi redom kao hijene kad su džoma i neki pro-srpski političar pjevali četničke pjesme u nečijoj privatnoj kući...
    Ovaj lik piše udžbenike iz istorije iz koje đeca uče, partijski je čovjek i profesor, pa bi možda trebalo da pripazi šta priča...
    Dobio je on fine pare pa piše budalaštine bez ikakvih dokaza

    p.s. može on da bude najinteligentniji na svijet, tip oduzetosti koje on ima je iznenadan, padne na sred ulice čovjek i to je vrlo opasno...
    vidji,kao prvo cini mi se da nisam nista zborio o dzomicu i ostalima,niti me zanimaju ti likovi.uostalom,kao sto rekoh privatni zivot tih osoba,i uopste bilo ciji privatni zivot me ne interesuje.
    e sad,ako ti dodjes u
    posjed snimka dje je serbo to govorio,postavi ga. do tad,ovo sto si ti napisao ce ostati,kao sto napisah,carsijske price...

  16. #466
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    vidji,kao prvo cini mi se da nisam nista zborio o dzomicu i ostalima,niti me zanimaju ti likovi.uostalom,kao sto rekoh privatni zivot tih osoba,i uopste bilo ciji privatni zivot me ne interesuje.
    e sad,ako ti dodjes u
    posjed snimka dje je serbo to govorio,postavi ga. do tad,ovo sto si ti napisao ce ostati,kao sto napisah,carsijske price...
    Pa ako te ne zanima privatni život neke osobe zašto bih postavljao bilo kakav snimak...


    OT - stranica na koju vjerovatno misle...

    https://www.facebook.com/StariLiberal
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  17. #467
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ko je bio Pavle Đurišić, “oslobodilac” Berana?

    Piše: Miroslav ĆOSOVIĆ
    Baš uoči 9. maja, kada se slavi dan pobjede nad fašizmom, mitropolit Amfilohije afirmiše Pavla Đurišića, čovjeka koji je cijelog sebe ugradio u Musolinijeve i Hitlerove projekte, tvrdeći da je Đurišić oslobodio Berane?!! Radi mlađih generacija, i onih koji to ne znaju, valja podsjetiti na neka istorijska fakta..

    ...Saradnju sa Italijanima Đurišić je otpočeo početkom 1942. Na njegov zahtjev tada je održao nekoliko tajnih sastanaka sa italijanskim fašistima. Ponudio je Italijanima da formira vojsku koja bi se borila protiv partizana i komunista, a da ga Italijani opreme oružjem, da ga snabdijevaju hranom i da daju plate njegovoj vojsci. Poslije par mjeseci tajnih pregovora potpisan je sporazum između italijanskih fašista i Đurišića. Italijani su ovako snabdijeli Đurišića, piše dr Pajović: " - dva topa kalibra 65/17, - 964 puške preko komande divizije Pusterija, - 99.000 metaka puščane municije, - 20 šmajsera (automata) breda 37, - 80.000 metaka za šmajsere, - 20 minobacača 81 mm, - 1000 bombi. Osim naoružanja, predviđena je i isporuka po 20 kvintala (2.000 kilograma) namirnica svakoga dana, a plate su isplaćivane posebno za oficire, posebno za podoficire, posebno za borce." (ista knjiga, str 35)...
    Све је тачно, али чак и у самом тексту пише да је учествовао у ослобађању Берана, а као официр и релативно добар војник имао је сигурно запажену улогу.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U Trinaestojulskom ustanku je učestvovalo 32,000 ljudi. Gušenjem ustanka broj aktivnih gerilaca je spao na 5,000 do kraja avgusta.

    Međutim nakon gušenja ustanka i razilaženja sa "budućim četnicima", KPJ je sprovela reorganizaciju i do kraja 1941. je oko 20,000 Crnogoraca bilo u partizanima.
    Do kraja rata je taj broj narastao na 35,000.

    Dali su se u partizane. Većinom.
    Добар дио рата четници су били бројнији од партизана у црној гори, покушаћу да нађем податак колики је тачан број.
    То је резултат тога што су партизани отишли у босну, али и не само тога.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne znam da li postoji komisija za popis "žrtava komunističkog terora" u Crnoj Gori ali kod nas je jos uvijek sramota i malo ko se hvali da mu djed ili rodbina bili cetnici. Ima naravno i takvih ali na njih se vise gleda kao medicinski fenomen
    Мени су у фамилији били и четници и партизани, за ове прве се не зна да су неки злочин направили но свеједно страдаше на зидани мост па их се и не срамим, одабрали су своје мјесто у тадашњем рату из само њима знаних разлога.
    Слажем се да је више страх него стид резултирао смањеним објавама да су ти преци четници.

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    Cijelo školovanje učismo da su partizani i Tito bili oslobodioci i dali živote za slobodu i onda samo samo malo vremena prođe i sve to neko sad poništava i dovodi u pitanje.

    Jesmo li mi ludi ili su nas ludi učili pojma više nemam.
    Луди смо свакако.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #468
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Pa ako te ne zanima privatni život neke osobe zašto bih postavljao bilo kakav snimak...
    heh,ocekivao sam da ces ovo napisati. rekoh,da ga postavis zbog vjerodostojnosti te price,a ne sto me previse zanima sto serbo prica u privatnom zivotu.

  19. #469
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post


    'uglavnom'
    Jeste, na Sutjesci su u stvari dogovarali prijateljsku utakmicu sa Njemcima pa su se pobili oko toga je li bio aut ili nije.
    She is only here to annoy herself!

  20. #470
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    I poslije toliko ispisanih stranica da sumiramo
    Cetnici su bili oslobodioci a partizani su se borili sa okupatorom. Pošto se iz ne utvrdjenih razloga partizani našli na mjesto pobjednika oni su prepravili istoriju i cetnike proglasili izdajnicima.
    Ali velikim trudom u Srbiji su ispravili tu grešku poslije 70 godina
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #471
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Pa ako te ne zanima privatni život neke osobe zašto bih postavljao bilo kakav snimak...


    OT - stranica na koju vjerovatno misle...

    https://www.facebook.com/StariLiberal
    Pa znas kako, tebi su argumenti rekla kazala i cuo si da ljudi pricaju. Isto tako bez obzira o kom istoricaru se radi on se mora pozvati na neki izvor sto ti u ni jednom slucaju ne radis, vec pravo srpski noz u ledja iz najnizih pobuda. Neko je bolestan pa je diskreditovan

    Zamisli ja tebi kazem sad da si cetnicki paraplegicar iskrivljeni i zbog toga ti i tvoja prica automatski ste diskreditovani. Ne bi bilo fer zar ne?
    One Ring to Rule them all...

  22. #472
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Све је тачно, али чак и у самом тексту пише да је учествовао у ослобађању Берана, а као официр и релативно добар војник имао је сигурно запажену улогу.
    Sigurno da se istakao. Ne samo on, već verovatno većina oficirskog kadra i vojnika jugoslovenske Kraljevine.
    To je sasvim realno, jer to je bila regularna vojska, koja je imala oružje i vojničkog znanja u tim trenucima. Nisu sigurno seljaci i studenti medicine i prava s beogradskog univerziteta vodili napad i komandovali.
    Realno je onda s tim i da je Pavle Djurišić, kao oficir, pitomac Vojne Akademije iz ratničke porodice bio jedna od centralnih figura oslobadjanja Berana.

    I svi ovi gore detalji o saradnji sa okupatorom su pretpostavljam 99% tačni.
    To oko te saradnje započete u zimu 1942 godine su neosporni.

    Ali ljudi koji insistiraju na toj saradnji u dokazivanju izdaje četnika, olako prelaze preko šireg konteksta zbivanja, naročito u Crnoj Gori.
    Djurišić se odlučio na saradnju sa Italijanima, kad je uvideo da su komunisti u Crnoj Gori nakon gušenja ustanka, totalno odlepili i skrenuli u najgori mogući levi ekstremizam. Njihove "jame" i "pasja groblja" su bila najava jednog bespoštednog klasnog rata do istrebljenja, koji nikako nije bilo moguće izbeći.

    Odlučiti iskoristiti okupatora za suprostavljanje komunistima u tom trenutku je bio vrlo racionalan izbor.Očigledno je da su i jedni i drugi, nakon pobede Crvene Armije kod Moskve i ulaska SAD u rat, shvatili koliko ima sati.
    Ispada da su rusofili i anglofili u Crnoj Gori bili najdalekovidiji, jer su okupatoru videli ledja već početkom 1942 godine, pa su se okrenuli medjusobnom obračunu.

    Može se sa ove distance slobodno reći da su crnogorski komunisti bili najveći fanatici i ludaci u celoj NOVJ. Zato su valjda dali i ubedljivo najviše narodnih heroja, generala i visokih funkcionera u resoru bezbezdnosti po glavi stanovnika. To je bila hrabrost i beskompromisnost koja je graničila ili jeste bila slepi fanatizam.

    U jednom od onih snimaka što sam postavio, prvoborac Milija Novović u jednom trenutku kaže "Meni da je partija tad rekla da ubijem roditelje, ja bih otišao ubio tatu i mamu, smrt fašizmu sloboda narodu i idem dalje..." Pogledati na 50:59





    I to se i dešavalo u Crnoj Gori. Komunisti su to tražili od svojih podredjenih. Da streljaju nekog svoga.

    Čak je i Centralni Komitet bio prilično iznenadjen dešavanjima u Crnoj Gori i istočnoj Hercegovini, a i Kominterna je bila zbunjena izveštajima iz Jugoslavije o padu broja partizana u Crnoj Gori, nakon masovnog ustanka, pa su tražili da se proveri šta se tamo dogadja, sigurno nešto ne radite dobro.

    Zaista mislim da je saradnja četnika sa okupatorom,pa i sama okupacija manje zlo od onog što su okupirana braća uradila jedni drugima tokom rata.
    Tu spiralu osvete ne bi izbegla ni mnogo tolerantnija i liberalnija zemlja od Crne Gore.
    Last edited by Dača; 25-05-15 at 08:37.

  23. #473
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    Cijelo školovanje učismo da su partizani i Tito bili oslobodioci i dali živote za slobodu i onda samo samo malo vremena prođe i sve to neko sad poništava i dovodi u pitanje.

    Jesmo li mi ludi ili su nas ludi učili pojma više nemam.
    Nije cijelo školovanje ujedno i cijeli život. Čovek se uči dok je živ. Mora stalno da nadogradjuje sebe u tom pogledu.
    Last edited by Dača; 25-05-15 at 08:45.

  24. #474
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Dačo jedno pitanje
    Saradnju sa okupatorima pravdas borbom protiv komunizma, neshvatljivo ali preskočit ću.
    A kako pravdas klanje čitavih porodica, koji veze sa partizanima nisu imali?koji je razlog?
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #475
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Dačo jedno pitanje
    Saradnju sa okupatorima pravdas borbom protiv komunizma, neshvatljivo ali preskočit ću.
    A kako pravdas klanje čitavih porodica, koji veze sa partizanima nisu imali?koji je razlog?
    Koliko ja pratim ovdje se pravda saradnja komunista sa ustašama i Nijemcima kao taktika... jer na taktiku su imali pravo samo partizani. Što se tiče klanja čitavih porodica, to si imao slučajeve u CG kada su se uništavale vlastite obitelji jer su bile kontrarevolucuonari elementu, imao si proglas iz Jajca kojim se svim Nijemcima, kolektivno, oduzima državljanstvo i naređuje eliminacija, itd. itd.

Page 19 of 44 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 03-04-10, 20:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •