Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 145

Thread: Rad na plantazama

  1. #101
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    http://www.vijesti.me/caffe/sajk-odr...-dnevno-837772


    E vidis sto ti je bagra nezahvalna. Ona je brala i radila za 20 dolara mjesecno a ne dnevno pa vidji kako je uspjela. Sve se moze kad se oce narode, radite, borite se umrite i proci cete i vi kao Irina. Samo berite, berite, berite, bez obzira na sve i jednog dana doci cete do Ronaldovih gaca. Hvala ti Irina.
    Savjetujes i nasim djevojakama da se trude da sto vise sire noge da bi uspjele i dozivjele njenu slavu?

  2. #102
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim da ima ljudi koji bi radili bar po ovoj priči ovdje, ali u praksi nisam mogao to da vidim. Bavim se uredjenjem enterijera ili bar jednog dobrog dijela poslova iz te oblasti. Radi se o završnim zanatskim radovima i tu nema ništa približno teško radu na plantažama. Ja ne mogu godinama da nadjem pomoćnog radnika koji oće ljudski da radi, da je zainteresovan za posao i da nije došao samo da odrobija te 7-8 sati dnevno. Jesam zahtjevan u pogledu tačnosti kod dogovora, odnosu prema tudjoj imovini i palamudjenja sa gazdama, ali ako treba slobodni dan dva pet nije problem ili treba kinta unaprijed i sl. tu sam uvijek. Plaćam 2.5e sat, mislim da to nije malo za ovdašnje prilike, a i može da nauči posao pa da mu dnevnica izlazi od 35-50e. Zadnji radnik kojeg sam primio u prve pola sata mi je predložio da ako on obezbijedi neki posao da ga odradimo popola... Ok svako ima pravo da mašta, ali ja nemam vremena da ga učim ono što ga kući nisu naučili. Izgleda da kod nas nema sredine nego dok se ne završi UDG u Plantaže a posle toga u fotelju.

  3. #103
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pa realno i ti ne znas da motivises svoje radnike. Ako ti on nadje posao naravno da ne moze biti zarada po pola ali mozda mu makar mozes ponuditi 3-4e po satu za taj posao sto on obezbijedi pa ces ga mozda i motivisati da ti nalazi jos veci broj klijenata a ne tako da ga odmah posaljes kuci jer je momak htio da razradite posao jos vise.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #104
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Iako nije konkretno tema za ovo, ja bih rekao da je kod nas najveci problem sto ljudi odma oce da pocnu od neceg 'dobrog'. Nemaju nikakve volje ni zelje da pocnu od neceg 'loseg' gdje ima mjesta za napredovanje i usavrsavanje (ovdje definitivno NE pricam o plantazama). Mnoge ljude koje znam (prijatelji, rodbina itd. *pa i ja sam*) su uspjeli jer su bas pocinjali bukvalno sa dna ali su vremenom dosli do 'necega'. Vecina nasih momcina ne zeli to, ni pod razno. On bi odma da bude neki direktor i da upravlja necim te da ima 'jaku' platu. Sve ostalo je posao za 'siromahe' u koje on definitivno ne spada niti bi se ikad 'spustao' na te grane...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #105
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Pa realno i ti ne znas da motivises svoje radnike. Ako ti on nadje posao naravno da ne moze biti zarada po pola ali mozda mu makar mozes ponuditi 3-4e po satu za taj posao sto on obezbijedi pa ces ga mozda i motivisati da ti nalazi jos veci broj klijenata a ne tako da ga odmah posaljes kuci jer je momak htio da razradite posao jos vise.
    Ja mislim da je tu problem sto je taj momak sebe odma poistovjetio sa 'suvlasnikom' iako je on bio radnik. Naravno da ne znam sta je tacno bilo i kako ali ako je ovako kako je on rekao, nije na njemu da nalazi poslove, a posebno ne 'u prvih pola sata'. Mozda co'ek ima dovoljno posla i nije mu potrebno da mu neko nalazi dodatnog posla. Mozda on zna da procjeni koji posao treba uzet' zahvaljujuci iskustvu koje ima itd. itd. Ako si radnik, radnik si. Nisi suvlasnik ili 'pomocnik gazde'. Naucite svoje mjesto tu dje ste pa onda polako... Ne kazem ja da ga treba otpustit' radi toga ali mu taj predlog uopste nije bio na mjestu, makar ako mene pitas...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #106
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by radovan3th View Post
    Vidim da ima ljudi koji bi radili bar po ovoj priči ovdje, ali u praksi nisam mogao to da vidim. Bavim se uredjenjem enterijera ili bar jednog dobrog dijela poslova iz te oblasti. Radi se o završnim zanatskim radovima i tu nema ništa približno teško radu na plantažama. Ja ne mogu godinama da nadjem pomoćnog radnika koji oće ljudski da radi, da je zainteresovan za posao i da nije došao samo da odrobija te 7-8 sati dnevno. Jesam zahtjevan u pogledu tačnosti kod dogovora, odnosu prema tudjoj imovini i palamudjenja sa gazdama, ali ako treba slobodni dan dva pet nije problem ili treba kinta unaprijed i sl. tu sam uvijek. Plaćam 2.5e sat, mislim da to nije malo za ovdašnje prilike, a i može da nauči posao pa da mu dnevnica izlazi od 35-50e. Zadnji radnik kojeg sam primio u prve pola sata mi je predložio da ako on obezbijedi neki posao da ga odradimo popola... Ok svako ima pravo da mašta, ali ja nemam vremena da ga učim ono što ga kući nisu naučili. Izgleda da kod nas nema sredine nego dok se ne završi UDG u Plantaže a posle toga u fotelju.
    Ima i toga.
    Stvarno ima za nevjerovat darovitih, ili možda vještih ljudi da nađu dobroga radnika na obostrano zadovoljstvo, a da su sami nikakvi radnici, a ima i onijeh koji ga lupom naći ne mogu. Ne znam do čega je, ali zaista postoje oni koji nemaju vještinu u pronalaženju dobroga radnika... ni pod tačkom RAZNO.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #107
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mada, čim se neka tema dohvati "uličnog foruma", onda se taj odjek teško zatomljuje...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #108
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Pa realno i ti ne znas da motivises svoje radnike. Ako ti on nadje posao naravno da ne moze biti zarada po pola ali mozda mu makar mozes ponuditi 3-4e po satu za taj posao sto on obezbijedi pa ces ga mozda i motivisati da ti nalazi jos veci broj klijenata a ne tako da ga odmah posaljes kuci jer je momak htio da razradite posao jos vise.
    Slab sam ja menandžer, ali ako ovo ne može da motiviše?Click image for larger version. 

Name:	WP_20141025_002[1].jpg 
Views:	225 
Size:	11.0 KB 
ID:	132763

  9. #109
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Ima i toga.
    Stvarno ima za nevjerovat darovitih, ili možda vještih ljudi da nađu dobroga radnika na obostrano zadovoljstvo, a da su sami nikakvi radnici, a ima i onijeh koji ga lupom naći ne mogu. Ne znam do čega je, ali zaista postoje oni koji nemaju vještinu u pronalaženju dobroga radnika... ni pod tačkom RAZNO.
    Potpisujem odma.

  10. #110
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radovan3th View Post
    Slab sam ja menandžer, ali ako ovo ne može da motiviše?Click image for larger version. 

Name:	WP_20141025_002[1].jpg 
Views:	225 
Size:	11.0 KB 
ID:	132763
    Dobra reklama, iako potpuno promasen topic
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  11. #111
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Dobra reklama, iako potpuno promasen topic
    Da je potpuno promašen i nije, ako si pratio, a oglas i reklamu u životu za posao nisam koristio niti mi je porebna, a najmanje na ovom mjestu.

  12. #112
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radovan3th View Post
    Slab sam ja menandžer, ali ako ovo ne može da motiviše?Click image for larger version. 

Name:	WP_20141025_002[1].jpg 
Views:	225 
Size:	11.0 KB 
ID:	132763
    Mene zivo intresuje na koji nacin ova slika moze da motivise jednog radnika?

  13. #113
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Mene zivo intresuje na koji nacin ova slika moze da motivise jednog radnika?
    Već se reaguje da se skrenulo sa teme, ali ću ti reći da si dotakao suštinu.

  14. #114
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Sto je odje motivacija mozda oces stan da mu das ?

  15. #115
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro ja prihvatam da Zorica Kovacevic daje mnogo jaci motiv za rad na plantazama.

  16. #116
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Od ovoga su trebali napravit poster.

  17. #117
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Zadrzavaju li ovu slatku uniformu da sa njom na more idu, na kraj sezone?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #118
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    ako zaposleni, sredstva i predmete koji su mu povjereni u radu prisvaja (zadrzi, nosi na more i nece da vrati nazad), to je krivicno djelo pronevjera. ako sredstva i predmete neovlasceno koristi i daje drugom (nosi kuci i na more pa vrati nazad), to je krivicno djelo posluga. za krivicna djela obicno se izricu kazne zatvora. u najboljem slucaju ako neko zadrzi uniformu, rukavice ili makaze odbice mu od zarade, i ono sto je pojeo i popio odbice mu od zarade, na kraju kad bude isplata moze da se iznenadi koliko je zaradio.

  19. #119
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    a ako pojede breskvu ili grožđe?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #120
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    a ako pojede breskvu ili grožđe?
    ako pojede breskvu ili grozdje to je krivicno djelo kradja, ako pojede do 150eur to je sitna kradja, za sitnu kradju ne goni se po sluzbenoj duznosti no po privatnoj tuzbi vlasnika stvari ili grozdja, (mozes da ukrades do 150eur i policija ne smije da te privodi, moze samo da te tuzi vlasnik stvari). ako pojede do 3000eur to je obicna kradja a preko 3000eur teska kradja.

  21. #121
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maks9 View Post
    ako pojede breskvu ili grozdje to je krivicno djelo kradja, ako pojede do 150eur to je sitna kradja, za sitnu kradju ne goni se po sluzbenoj duznosti no po privatnoj tuzbi vlasnika stvari ili grozdja, (mozes da ukrades do 150eur i policija ne smije da te privodi, moze samo da te tuzi vlasnik stvari). ako pojede do 3000eur to je obicna kradja a preko 3000eur teska kradja.
    A ko pojede (ili što slično) do 200000 eura, njega postave na neku bitnu funkciju ili ga ljube u ruku kao kuma u onom filmu, jel tako?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  22. #122
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/ovo-ti...snistvo-838111


    Ispade branje na plantaze ka arhitektura. Nemoj tu veca je dva milimetra, vrati je gore pa uzmi drugu.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  23. #123
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    “Ovo ti je, brate, robovlasništvo, obilaze te kolima, stoje ti nad glavom dok završiš, čak dolaze da te straše psima, a ti moraš da radiš kao kmet, po suncu, u prašini, društvu zmija i insekata, inače ti prijete smanjivanjem dnevnice, koja izađe oko pet eura”, priča jedan od sezonaca, pokušavajući da pripremi nove kolege na ono što ih čeka.

    Ajd pojedi breskvu ili zrno grožđa, deder! Ovi psi mora da su trenirani da osjete miris voća čak i u stomaku ovih što beru!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  24. #124
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Bere se do 3 popodne? E divota...

    Ja se NE razumijem ali kontam da sam 'poslovodja', radni dan bi poceo rano ujutru, cim svane a pauzu napravio tokom najjaceg sunca pa bi nastavio kad sunce 'omeksa' do zalaska. Mozda bi oni generalno ostajali duze tu (kad se gleda ukupno ostajanje - rad + odmor) ali ih makar ne bi maltretirao da rade po najjacem suncu kad se obicno ne preporucuje ni iz kuce da se izlazi a ovo od jutra do 15h je bas ludilo.

    Ne znam, moje neiskusno misljenje vjerovatno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #125
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    cujes ovu pricu,samo jos da je rekao da ih bicevima ceraju da beru breskve,a bjezi...ako ti se ne svidja,niko te ne cera da ostajes da radis...inace,rece mi jedan sa plantaza da se dolazi cak i prije 5 ujutru pa se napravi pauza i ako sam shvatio dobro dolaze kasnije poslije podne ne bi li izbjegli najvece vrucine.


    Last edited by AdO_pG; 14-06-15 at 10:52.

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •