Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 145

Thread: Rad na plantazama

  1. #51
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    box

    jedno su rad i zarada, svaka čast svakome ko pošteno zarađuje za život, ali drugo su laži (400e, pa onda ispade dnevna ispata, ili na kraj mjeseca), obećanja (smještaj, ishrana i sl.) i varanje ljudi, koji nemaju leba da jedu, a došli da zarade nešto, pa nemaju kud. Strašno! Ovima što odoše, kapa dolje, viđeli su koliko je sati na vrijeme.
    Last edited by SpongeBob; 31-05-15 at 19:50.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nece niko da radi zato sto je prije 15 godna bila situacija da dnevno troje-cetvoro ljudi mogu dnevno da uzmu 15-20 eura po osobi. Za 20 dana mogao si fine pare da uzmes i podjes na ljetovanje.

    Danas nece niko da se pece na suncu cijeli dan za 3 ili 5 eura, kad mu odbijes sve troskove.

    Ne kazu bolje dzabe sjedjet no dzabe radit.

    Quote Originally Posted by box View Post
    Rodione, bez namjere da se raspravljam sa tobom, reci ti meni kako ce visoka politika pomoci da se neko od nas odobrovolji i zasuce rukave?
    Prijatelju: djeci visoka politika kao tema nije potrebna. Krajnjje je demotivisuca za konkretnu akciju. Onog postenog momka koji gleda kako za dzeparac da zaradi....ili za leb, kuci da pomogne: ne zanimaju ni Milo ni Momir ni Ranko.....

    Pocni od sebe dragi prijatelju: ako nagovoris 1 mlado celjade da ode da bere na Plantaze, trazi od mene sto god oces za čast. Nadam se da ces uspijeti.
    Ova tvoja prica nicemu ne koristi. Samo cemer srdzba i jad. Ako sami sebe ne pokrenemo i pozitivnim stavom i radom, niko nas mrdnut s mjesta nece. Ostavite se politike. Imate sansu da je promijenite svako malo pa ispade svaki put da nam je ova najbolja. Svako svoj posao!
    Treba stici 100 god razlike koliko smo zaostali za ostatkom svijeta. Kukajuci iih stici necemo nego se mora dooobro potrcat za njima.
    Neka nam je srecan novi pocetak sezone berbe i turisticke sezone! Bice bolje, samo naprijed.
    sent from tabure

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Toliko nisu placeni i oni mrceni radnici po Kataru i Emiratima, rekoh ja odavno, kad vec nemaju sto bolje da rade bolje na gradjevinu raditi dje imas garantovanu dnevnicu, znam da su u Budvu dnevnine bile 20-25e + hrana i smjestaj, a pojedine firme su organizovale i kombi prevoz za ljude sa Cetinja i okolnih mjesta
    nije nista tezi posao no to na Plantaze, zamisli da moras da uberes 100 gajbi bresaka za dnevnicu od 18e, pa samo da ih utovaris ili odneses do skladista je veliki posao a ne jos da ih uberes.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Pa e, bolje sjeđet kući i ništa ne radit nego raditi za 10e dnevno sa osiguranjem...

    Ja sam svašta radio, prodavao aam voće i povrće sa 14, nosio gajbe ujutru u 5 sa kamionske pjace..
    Evo mi ne fali ništa, ali mislim da fali nešto tim koji radije sjede kući nego da bilo šta rade..
    Kako će u penziju? Sa čim osnovati familiju?

    Ko može treba da radi.
    Ko može treba da ode odavde i da radi na zapadu..
    Međutim oni koji ne mogu da odu ne pomažu ni sebi ni familiji time što spavaju do 12 i piju kafu do 4.
    Ja dan danas ustajem u 5 ujutru i kući dolazim oko 19.00 uvece.
    Možda bih manje radio da su mi moji budže, ali šta je tu je, nisam doživio od fakulteta da mi moji sipnu novac u džep čak naprotiv...

    Zato krenite od plantaža, dobar radnik je primijećen i biće uvjek na cijeni, možda se pređe od tamo na drugi posao.

    Na žalost društvo nas je naučilo da treba juriti fotelje, samo su zaboravili da nas nauče da se fotelje trebaju zaslužiti.

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #55
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Baš ne treba rafit tamo! Jer ako budete pristali da radite po toj cijeni ta cijena ce ostat. Ne dozvolite to, imaju i vise nego dovoljno da plate pošteno radnika !

  6. #56
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Tako je Bugi, 100% se slazem. Pocnite od branja dokazite se pa lagano., i tamo se moze napredovati...ako ocekujete da bez grama iskustva i skole zaradjujete 1000€ mjesecno mrka je kapa. Pocni sa dna, skupljaj iskustvo i znanje, gajba i lopata su dobar start.

    Primjer za ovo: nas covjek je posao u USA sa diplomom inzinjera elektronike. Poceo je tako sto je prao sudove i WC-e po šupama i birtijama. Sad radi u svojoj struci, zaradjuje za pristojan zivot i ni malo ga nije sramota nego je zahvalan kafani koja mu je dala leb prvih nekoliko godina dok se nije snasao. Sta vise ponosan je na taj period. Pomogao mu je jezik da nauci a njegova skola i pamet mu je pomogla da taj osnovni posao radi najbolje od svih.....svako bira svoj nacin a ako te je muka da zasuces rukave za jednu stvar, nece biti razlike ni kada je tvoja struka u pitanju. Taj covjek bi jednako vidio priliku i kad su Plantaze u pitanju npr, nema razlike.

  7. #57
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    A kakvo je ovo otvaranje mozga ''bolje radit za 15 centi no doma sjedjet''.Ne sprdajte se obraza vi ,jes ovi sto su batalili svi su lijeni i neradnici a vi ste cuda.

  8. #58
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bugi i box

    Ja napisah, svakome čast, ko pošteno zarađuje.

    Dal pogledaste detaljnije onaj link? Zar tamo ne piše da su ljudima iz zavoda za zapošljavanje svima redom obećavali po 400e platu za te poslove? Zar tamo ne piše da su ljudima odmah rekli da ih neće tako plaćat nego drugačije (kad su počeli da rade)? Zar ljudima nije ponuđeno nešto, a kad su ljudi pristali, dato im nešto drugo? Svaka im čast što su pošli doma, volio bih da im, zbog takvog ponašanja i ophođenja prema radnicima, svi redom odu doma. Dosta ljudi je na ovoj temi u pravu kad ovaj cirkus poredi sa svim propalim fabrikama i neuspješnim privatizacijama. Zašto se ljudi dovode ovako perfidno u bezizlaznu situaciju?

    Od obećanih 400e kad se podijeli na npr. 30 dana (tamo se radi svaki dan) dobije se 13.34e, od toga im se odbije za smjestaj za hranu, neznam mozda i prevoz i koliko ti dnevno ostane? Iskreno ja neznam, to znaju ovi sto su tamo, ali ne vjerujem da im ostaje čistih 10e dnevno uz svo cjelodnevno crnčenje (zato su i otišli).

    Daleko od toga, da je kod nas dobro, pitanje je zašto dozvoljavamo da nam bude još gore?
    Last edited by SpongeBob; 31-05-15 at 21:40.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  9. #59
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Z600 View Post
    Nece niko da radi zato sto je prije 15 godna bila situacija da dnevno troje-cetvoro ljudi mogu dnevno da uzmu 15-20 eura po osobi. Za 20 dana mogao si fine pare da uzmes i podjes na ljetovanje.

    Danas nece niko da se pece na suncu cijeli dan za 3 ili 5 eura, kad mu odbijes sve troskove.

    Ne kazu bolje dzabe sjedjet no dzabe radit.
    bila bi i danas takva dnevnica beracima da neko nije dozvolio da direktorka Plantaza prima 170 000e godisnje i tim menadzera oko nje ko zna koliko. Pa nisam moga da vjerujem kad sam procita da tako profitabilna firma je morala da dize kredit da isplati tolike plate foteljasima i lezilebovicima. Pa jbt, direktori u USA pa nemaju 15 000 mjesecno, bas se ljudi ono opusteno sprdaju s nama i primaju perverzne plate na racun ovih 'crnaca' sto lome kicmu na +40 dolje za 150-200e.
    Forever young, i want to be forever young

  10. #60
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    Primjer za ovo: nas covjek je posao u USA...
    .....
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. #61
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Baš ne treba rafit tamo! Jer ako budete pristali da radite po toj cijeni ta cijena ce ostat. Ne dozvolite to, imaju i vise nego dovoljno da plate pošteno radnika !
    jesi li svjestan da su Plantaze nas brend, po njima je Crna Gora prepoznata u svijetu... i ti pozivas narod na strajk, na bojkot, oces da dizes pobunu, je li... ynas li kakve posljedice to moze da izazove... ovo je udar na drzavu, treba te trajno banovat, dje su ovi moderatori kad nam trebaju...

  12. #62
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    bila bi i danas takva dnevnica beracima da neko nije dozvolio da direktorka Plantaza prima 170 000e godisnje i tim menadzera oko nje ko zna koliko. Pa nisam moga da vjerujem kad sam procita da tako profitabilna firma je morala da dize kredit da isplati tolike plate foteljasima i lezilebovicima. Pa jbt, direktori u USA pa nemaju 15 000 mjesecno, bas se ljudi ono opusteno sprdaju s nama i primaju perverzne plate na racun ovih 'crnaca' sto lome kicmu na +40 dolje za 150-200e.
    nije tacno da joj je bila tolika plata... od tih 170.000 su joj odbili porez i jos ponesto...
    sem toga, raspitaj se malo, direktori vodecih firmi u svijetu zaradjuju milione, odnosno stotine miliona dolara godisnje... tako da je u odnosu na njih, njena zarada kao direktorice vodece i svjetski prepoznate firme cak i smijesno mala...

    put ka ostvarenju crnogorskog sna je tezak i trnovit... i zahtijeva rad, trud i odricanje... jedne godine pocnete da berete breskve, sledece prelazite na grozdje i jabuke i sve tako... malo po malo, svake godine napredujete i na kraju ce rezultati biti vise nego vidljivi... a sto je najvaznije, bicete ponosni na sebe, necete spavati do 12 i trazit staroj onemocaloj majci 2 eura za dojc i kladionicu...

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja samo kažem, ili radi po uslovima, ili duži bunu, ili idi na štrajkove... Poenta moje priče nije bila radite u Plantaže jer je tamo super,poenta moje priče je bolje raditi ništa nego spavati i piti kafe..

    Znači ili radiš za 10e dnevno, ili smatraš da je to malo pa ideš na mitinge. Ne spavaš do podna pa onda palamudiš kako je teško.
    . Potrudi se da bude bolje, ili tebi radom ili društvu mitingom...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #64
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Ovaj sto poziva na bojkot, to je udar na temelje drzave i na sami ustav. Ne treba ga banovat, vec osudit za terorizam bez prava odbrane i zakupit Goli Otok od Hrvata, pa nek tamo udara u kamen dok ne skapa.
    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    nije tacno da joj je bila tolika plata... od tih 170.000 su joj odbili porez i jos ponesto... a sto je najvaznije, bicete ponosni na sebe, necete spavati do 12 i trazit staroj onemocaloj majci 2 eura za dojc i kladionicu...
    ovo boldovano ti je dobro. Pa e, sto bi trazio majci 2e, kad ti to moze bit dnevnica za 10-satnu relaksirajucu setnju na +40, jos se osuncas, puna kapa.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #65
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sto se nece cut odje......

  16. #66
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa e, sto bi trazio majci 2e, kad ti to moze bit dnevnica za 10-satnu relaksirajucu setnju na +40, jos se osuncas, puna kapa.
    A pored ovoga treba da se osjećaš srećnim i zadovoljnim jer si nekome pomogao, makar da zaradi preko 150 000, kad se odbiju trice i kučine.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #67
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Zna li iko postoje li fore da se prijavi cojek za ovo sezonsko branje voca u Italiju ili su ovo samo tekstovi motivacije.

  18. #68
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Pored Plantaza ti bi da radis kod Talijana?

    Ccccccc gdje ti se izgubio patriotizam??
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Da li se trolovi međusobno bore i kako nestaju i bistvuju saznaćemo na ovoj temi..

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #70
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,811
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Evo je I ministarka svracala

    Koliko sakoN,mozes tamica pokriti

  21. #71
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Ja bi posao i probao pa sto bude,ako se mzoe moze ak one idem doma i da smo zdravo
    Ima li jos neko sa primorja da oce da ide ak onismo dje zakasnili

  22. #72
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel ovo ta što prima 150k godisnje?

  23. #73
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja samo kažem, ili radi po uslovima, ili duži bunu, ili idi na štrajkove... Poenta moje priče nije bila radite u Plantaže jer je tamo super,poenta moje priče je bolje raditi ništa nego spavati i piti kafe..

    Znači ili radiš za 10e dnevno, ili smatraš da je to malo pa ideš na mitinge. Ne spavaš do podna pa onda palamudiš kako je teško.
    . Potrudi se da bude bolje, ili tebi radom ili društvu mitingom...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Kakva prica kakvo rezonovanje jel moguce ovo . Kolika je tebi dnevnica pa pricas ovo ? Ako je 10e i posao ti je jednako tezak kao na plantazamo onda ljubim ruke skidam kapu a ako nije ne znam okle ti obraza ovako da pricas ? Polemika se ne vodi oko toga da li treba radit ili pit kafe do podne a od podne drugu kafu... Iz krajnosti u krajnost se ide a sve kako bi ti i pojedini dokazali "nama" (koje zabolje k za vas) kako ste veliki radnici. Zakljucak je da je posao na plantazama mnogo tezak malo se zaradjuje i ne moze da se prezivi od toga.

    I da normalno je bolje raditi nego pit kafe ali nije normalno radit za dzabe
    Last edited by GRUNA'STAR; 01-06-15 at 15:38.

  24. #74
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li se barem tih 10e dnevno uzet, e bih se prijavio... samo da ne bude poslije deri a 5e vrh glave... posto vidim da variraju cifre...

  25. #75
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,115
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Koliku bi vi dnevnicu da imate? Pa ljudi rade u ministarstva za 400e a vi trazite vise za bezvezne poslove
    niujedne mi gace lastike nema

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •