Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 145

Thread: Rad na plantazama

  1. #76
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladjo View Post
    Koliku bi vi dnevnicu da imate? Pa ljudi rade u ministarstva za 400e a vi trazite vise za bezvezne poslove
    Ljudi u ministarstvima efektivno rade pola sata (u to ne racunam solitare i ostale zajebancije) a ovi nesretnici se gore na suncu, rizikujuci da padnu u nesvijest i dehidriraju, vuku gajbe i nonstop su na nogama od 10 do 12 sati.

    Uporedit sirotinju koja se muči i džabalebarnu birokratsku felu čije plate mi dajemo, a ne rade ništa i pritom su vrlo bezobrazni i neljubazni.

    Hm, kad bolje razmislim, valjalo bi ove iz ministarstava i opština poćerat na te plantaže da su od neke koristi.

  2. #77
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Zna li iko ovo za Italiju ima par bitangi koje bi se prijavile.Nidje nista konkretno po internetu.

  3. #78
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    U ministarstvu ste svi glasaci, po troje sjedite a jedno radi a odje pobro nema sverca nego fizikalisanje na 40 stepeni. I da je 700e malo je. Nemojte sad samo o fakultetu i plate sa njim pominjat posto bi svima (ukljucujuci i mene) koji su zavrsili po bolonji je ponistio.

  4. #79
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BonBon View Post
    Ljudi u ministarstvima efektivno rade pola sata (u to ne racunam solitare i ostale zajebancije) a ovi nesretnici se gore na suncu, rizikujuci da padnu u nesvijest i dehidriraju, vuku gajbe i nonstop su na nogama od 10 do 12 sati.

    Uporedit sirotinju koja se muči i džabalebarnu birokratsku felu čije plate mi dajemo, a ne rade ništa i pritom su vrlo bezobrazni i neljubazni.
    Svaka cast, ovo je definicija.

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Zna li iko ovo za Italiju ima par bitangi koje bi se prijavile.Nidje nista konkretno po internetu.
    Nema nista, raspitao sam se... valjda su se novine sprdale malo s nama.

  5. #80
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa e, bolje sjeđet kući i ništa ne radit nego raditi za 10e dnevno sa osiguranjem...

    Ja sam svašta radio, prodavao aam voće i povrće sa 14, nosio gajbe ujutru u 5 sa kamionske pjace..
    Evo mi ne fali ništa, ali mislim da fali nešto tim koji radije sjede kući nego da bilo šta rade..
    Bez ikakve namjere da diskreditujem tvoj trud ali ti poslovi koje si nabrojao su melem za ovo na plantažama, kancelarijski posao.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  6. #81
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladjo View Post
    Koliku bi vi dnevnicu da imate? Pa ljudi rade u ministarstva za 400e a vi trazite vise za bezvezne poslove
    Inace nam se ministarstva pretrgose od posla, toliko kafe im prodje mjesecno da je to nerealno, treba im smanjiti na 300e, a ovim ljudima povecati za 100e, sjede u fotelje ogovaraju i piju po 10 kafa dnevno i imaju 400e, sramota. Na plantaze se ljudi oderu od posla i nemaju tih 400e
    Last edited by BIGa; 01-06-15 at 15:52.

  7. #82
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ilegalni Meksikanac u SAD ufati 7 dolara dnevno. Znaci, americki standard kekekekeke

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  8. #83
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    858
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti ljudi u Ministarstvu imaju odmor, regres, zimnicu, stabilan posao, klimatizovanu kancelariju i ne toliko puno posla.
    Berac nema nista od ovog gore navedenog a sam posao je barem 10x tezi, tako da je za jednog obicnog beraca i 600 eura plata MALA ali tako je kako je..

    Ja cu 99% probat na plantaze pa sto bude neka bude..

  9. #84
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahah ucinjelo mi se da procitah beranac, krenuh da reagujem i onda vidjoh berac

  10. #85
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ova birokratija je zato sva za bolovanje, te od kafa, lose cirkulacije, krvnog pritiska, masne hrane, problemi sa kicmom, debljinom itd... Zalud im tenis, pilates i cudesa...A tek sto moraju za garderobu da odvajaju, pa sminke i frizure...Za ljubavnice/ke po kancelarijama i brige...A tek sto se zamaraju tracevima, ko s kim, kad, ko blizi partiji, ko ce biti sklonjen, ko svratio u koji lokal... Posijedise i od 25 godina..
    Mislite vi na sebe.

    Hvala Lepo

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Bez ikakve namjere da diskreditujem tvoj trud ali ti poslovi koje si nabrojao su melem za ovo na plantažama, kancelarijski posao.
    Bio na Plantaže?
    Bio samnom pa znaš?

    Daj ne budi bukvalisti. Lijepo je što čitaš, ali pročitaj i između redova.

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #87
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Nisam moga nac satnicu radnika na farmi u EU, osim iz 2009. Tad je najniza bila u Rumuniju i Bugarsku, 3 eura, u Dansku najvisa, preko dvaes eura, prosjek izmedju 6 i 7 eura. U Ameriku je oko 12 dolara osim ilegalaca koji za dan uzmu 7 dolara. Cisto radi poredjenja, znam da je za nasu ekonomiju i ova rumunska satnica samo san. Sto se tice drzavnih poslova, tamo od deset ljudi jedan radi, stvarno radi jer je avetinja, vidjeli su ga da voli da radi, da je vaspitan, voli da pomogne i onda ga iskoriscavaju, j... mu majku. Radio sam u drzavnoj firmi, necu zaboravit scenu kad sam usa u kancelariju a na sve kompjutere otvoren sajt Asos, zene se rastorokale o haljinama i gomnima. Ili kad sef ocase uc iznenada, odma se otvara excel, word, nekakvi obrasci i tabele. S druge strane, bilo je ljudi koji su ostajali i do osam, devet uvece u kancelariju, dolazili i subotom da rade...budale. Ovo mozda nema veze s temom ali nema veze, moracete procitat kako vam se nece hihihihi Licno, radio bih na Plantaze i za tih pet eura dnevno, ono lagano...ali jedino da umirem od gladi ili kad bi se moga vratit kroz vrijeme, u doba kad sam ima tu nedje oko dvaes godina. Sad bi me poslije sat vremena cupanja bresaka na ovi zaropek nasli nasmijanog.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  13. #88
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Licno, radio bih na Plantaze i za tih pet eura dnevno, ono lagano...ali jedino da umirem od gladi ili kad bi se moga vratit kroz vrijeme, u doba kad sam ima tu nedje oko dvaes godina. Sad bi me poslije sat vremena cupanja bresaka na ovi zaropek nasli nasmijanog.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    zasto mislis da ovi ljudi sa sjevera idu na plantaze bez sto im je nuzda,kad vec ne mogu naci drugi posao.ne bi se ni oni pekli na podgoricki zaropek(mada ga jos nije zagrijalo ka' sto zna da bude u pg) da im nije nuzda ne boj se...

    kad smo kod zaropeka i vrucina,ne vidim da iko izrazava zabrinutost za gradjevinske radnike koji isto tako provode 10ak sati na istoj temperaturi na kojoj i ovi te beru breskve na plantaze
    Last edited by AdO_pG; 01-06-15 at 20:57.

  14. #89
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ma znam da im je nužda. Ranije sam neđe rekao, žalosno je što takvi poslovi nisu rezervisani za omladinu koja oće da skupi "džeparac" za ljetovanje i tome slično nego se branje bresaka posmatra kao nekakvo vrhunsko dostignuće naše ekonomije. Naravno, da su satnice i dnevnice na evropskom nivou, to bi bio posao kao i svaki drugi. Mislim da ovo što je Bugi naveo, nošenje gajbi s kamionske pjace i prodaja voća i povrća ne može po količini uloženog fizičkog napora da se poredi sa radom na plantažama, posebno oko vinograda. U komunističkoj Jugoslaviji (u kojoj je teklo med i mlijeko) ljudi su studirali i radili na željeznici, vagone pretovarivali, ej! Sjetimo se, takođe, da je za dobar vinograd i ukusno vino bitna i količina uložene ljubavi u rad na lozi (jer pjesma kaže "kosu reže pa vinograd veže"). Sve ovo me podsjetilo na jednog lika koji je, kad sam ga pitao što čini, odgovorio da radi dva posla. I ja ga pitam - Koja dva posla? Pa - veli on - prodajem bijeli i crveni krompir na pjacu. Što se tiče zabrinutosti za zdravlje radnika, mislim da je to posao inspekcija i Zavoda za statistiku. Neophodno je tačno i precizno utvrditi (kao što se radi u razvijenim zemljama) stopu mortaliteta među radničkom populacijom na određenim poslovima. Recimo, na hiljadu radnika, stopa mortaliteta je (daleko bilo) 0,34. Meni je, naravno, žao svakoga ko mora da se muči i rizikuje svoj život da bi se prehranio. Evo, dok sam ovo kucao stavio sam cigar u pepeljaru i ugasio se (urbane legende kazuju da je najnezdravije ponovo upalit utuljeni cigar) tako da sam vjerovatno dosta ispisao.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  15. #90
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    Jel ovo ta što prima 150k godisnje?
    ne, ovo ti je ministarka rada Kovacevicka.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #91
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Ko misli da ide neka podje, proba, nece mu odguzice faliti...
    Tu es mon héro!

  17. #92
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    zasto mislis da ovi ljudi sa sjevera idu na plantaze bez sto im je nuzda,kad vec ne mogu naci drugi posao.ne bi se ni oni pekli na podgoricki zaropek(mada ga jos nije zagrijalo ka' sto zna da bude u pg) da im nije nuzda ne boj se...

    kad smo kod zaropeka i vrucina,ne vidim da iko izrazava zabrinutost za gradjevinske radnike koji isto tako provode 10ak sati na istoj temperaturi na kojoj i ovi te beru breskve na plantaze
    Ovi ljudi su došli da rade na plantaže prvo zato što im je neko obećao 400e! Dosta njih je ostavilo neke poslove kojima su se kako tako bavili, a kad su viđeli da od obećanih para nema ništa ili ima nešto sasvim drugo u mnogo manjoj količini, otišli su doma da nastave ono što su prije radili, kako ne bi ni tu izvisili.
    Radnici po građevini sigurno nisu plaćeni kao ovi na plantaže, a i u samim poslovima ima značajne razlike.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #93
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Samo mi recite mislite li vi da i sve 10 eura da zaradjuju na dan, to je dovoljno da prezivi neko ili cak porodica, a da izuzmemo kakav je to mukotrpni posao od koga lagano moze umrijet neko, koliko se raid, troskovi itd? I tu se narade mjesec dva i srecno kuci puni para a? Ne treba plantaze niko cerat da daju vece plate no jednostavno ne radit pa kad nema ko da bere smanjit ce se plata direktorici koji euro.
    Nijesam ja zastupnik da nekog treba cerat davast sve an iko nista da ne radi ali situacija je takva da ljudi NEMAJU nikakve prilike i sanse, ekonomija i trziste rada totalni raspad i nemas nikakve sanse da prezivis bez kriminalom ili bilo kakvu sposobnost/znanje da imas pa "sa strane" ko vecina ljudi sto i radi, koji vec imaju poslove i pare a ovi bez tek kako im je..
    rm -rf /

  19. #94
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Cini mi se cuh na rtcg posle ko zna koliko godina cg drzavljani su vecina radnika na plantazama... Med i mlijeko...

  20. #95
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne radi ne kradi, okle...

  21. #96
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Cini mi se cuh na rtcg posle ko zna koliko godina cg drzavljani su vecina radnika na plantazama... Med i mlijeko...
    Što odma ne reče, nego se mučimo ovđe da dokučimo u čemu je stvar. Znači cijela je opsežna akcija bila samo radi te vijesti? To je već za pohvalu! Treba im skinut kapu! Ovime če taj "značajan kapital" ostati u Crnoj Gori, a do sad su nam to izbjeglice i lica bez državljanstva, ali kao hobotnice sa osam ruku, sve odnijeli i to godinama u nazad! Bravo!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  22. #97
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Core2Duo View Post
    ne radi ne kradi, okle...
    uzmi kredit!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  23. #98
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  24. #99
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #100
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/caffe/sajk-odr...-dnevno-837772


    E vidis sto ti je bagra nezahvalna. Ona je brala i radila za 20 dolara mjesecno a ne dnevno pa vidji kako je uspjela. Sve se moze kad se oce narode, radite, borite se umrite i proci cete i vi kao Irina. Samo berite, berite, berite, bez obzira na sve i jednog dana doci cete do Ronaldovih gaca. Hvala ti Irina.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •