Page 28 of 37 FirstFirst ... 18242526272829303132 ... LastLast
Results 676 to 700 of 921

Thread: Dešavanja u Makedoniji

  1. #676
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Baš me potresla, spoznaja da ti je neko drmao kavez





    #gasi
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  2. #677
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    185
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skodilak View Post
    @Pobro83

    Da bilo je slika i iz Bosne, uglavnom su to radili dobrovoljci iz arapskih zemalja koji su ostali kasnije i da zive u Bosni http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...-SRPSKIH-GLAVA


    Slazem se da treba mnogo vise da nas brine trenutno stanje drustva u CG, ni NATO ni Rusija nam ne mogu pomoci u tome. Nadam se da ce se stanje u MKD rijesiti bez incidenata sto ce biti tesko zbog njihove politicke elite koja ne brine o tome.
    I jedni i drugi su imperijalisti ,samo sto nas za jedne vezuje istorija.
    Kada prodje vodja neke drzave ,koji je bio dugo na celu iste uvjek dodje do nemira i raspada ,vidjeno hiljadu puta ,nadam se da me razumijes.Toga treba da se cuvamo i ne dozvolimo sebi to.

    Makedonija je zavrsena prica,zapravo zavrsena je jos 2000 kada su i tamo bile ugnjetavane manjine i td, kada su oruzane skupine albanskih terorista bile izvlacene helikopterima iz Bondstila....Ovo sinoc je bio cist auto go ,sami makedonci su krivi niko drugi.
    Last edited by Pobro83; 28-04-17 at 10:42.

  3. #678
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    185
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja mislim da je na temi o Nato kolega Bar, makar 5-6 puta, do detalja objasnio sukob kratkog inteziteta na Kipru, a koji nije clanica Nato, I koji je rijesen upravo diplomatskom aktivnoscu vodicih zemalja Nato.

    Nego, odje se mlati I sa vecim budalastinama od tzv. Grcko-turskog rata.

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Kratkog inteziteta pokrali im pola ostrva i sad prijete da ce i ostala ,nista nije jos rijeseno ,grcka demonstrativno tad istupila iz clanstva na nekoliko godina...upali u duznicko ropstvo jer su kupovali grdno naoruzanje bojeci se Turske no dobro ,zahvaljujem na epitetima,nisam drugo ni ocikivao,eto ja cu i dalje da zivim u budalastinama a ti sa barjakom ces uskoro u prve redove a ja cu reci papa nek te cuva nato sad.

  4. #679
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Baš me potresla, spoznaja da ti je neko drmao kavez





    #gasi
    Treba si probat sa "ko ti je mucko kolu" . Novija je fora .

    Novija, al u svijetu u kom narod koji dodje pred skupstinu u kojoj se pjeva albanska himna i pominje mijennjanje zastave hrba i himne, biva oznacen za huligane placenike a terorista koji je kidao glave legitiman demokratski predstavnik naroda :lolblue: Udobno vam je tu itekako, jer mozak tu ne stanuje . Al stanuju grcko turski ratovi NISKOG i KRATKOG intenzititeta izmedju drzava nato clanica koje nikadn isu ratovale medjusobno ?! ...Tu takodje stanuju razne luke BAR iste strateske vaznosti kao luka tartus.(isti oni koji su objasnili da sukob izmedku clanica natoa nije postojao, osim eto malo izmedju clanica natoa ,al stvarno KRATKOG intenzititeta )... Stanuju velikosrpski projekti velike albanije za plasenje masa. Tako da tvoja parcela u tom svijetu nije nista manja od ovih pobrojanih . Cak se mozes duplexom pohvalit ,jer narod= huligani :lolblue:
    Last edited by antigona; 28-04-17 at 10:47.

  5. #680
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ebem ti bolesnih li srpskih media! Sve za klik!

    Ide naslov: ,,Očekujte građanski rat ako Sela umre!" A onda u tekstu - izjavio je jedan korisnik tvitera

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  6. #681
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Molim se Bogu da do bilo kakvih sukoba ne dodje, ali moramo staviti na papiru sve realno. Ciji politicari i dalje forsiraju price o sirenju granica i novim drzavama, Rama i Taci jedini. Jedan dobar broj Albanaca i dalje masta o ostvarenju Velike Albanije i to je veoma potresno za cijeli region.Zasto? Zato sto oni posezu za teritorijama svih drzava sa kojima se granice, cijelo Kosovo koje je Srpsko, Ulcinj,Tuzi i dio Podgorice do centra grada, sjeverni dio Grcke, 60% Makedonije. Dakle imamo Albanija vs 4 drzave. Tu srece ne moze da bude, u ratu ako gledamo realno, bez pomoci SAD Albanija kao drzava bi nestala za mjesec dana, ali posto nije srednji vijek i velike sile se pitaju, ostaje da zivimo u strahu od rata i gledamo kako ce se stvari odvijati.
    Last edited by BIGa; 28-04-17 at 11:01.

  7. #682
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Antigonice, tragedio moja! Kokakolica je za civilizovane ljude a kavez je za ove druge. Evo u duhu kaveza i drmanja:



    Gud boi!
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #683
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Taj Albanac što je izabran za predsjednika parlamenta do 91. bio oficir JNA, do 2001. oficir Vojske Makedonije i onda je dezertirao i priključio se OVK (https://en.wikipedia.org/wiki/Nation...my_(Macedonia))

    Gruevski ga je "pomilovao", pa je tako dvije godine bio zamjenik ministra odbrane i godinu dana ministar odbrane i sad mu je Zeav dao mjesto predsjednika skupštine.


    Inače partije oko kojih se okupljaju Makedonci su dominantne u Makedoniji, sad su na izborima uzeli 80%, dok su proalbanske uzele 18%. I ako Albanci dobiju ikakvu autonomiju neće je dobit zbog nekog svog prevelikog uticaja već zbog tog što su makedonski političari iste ovce kao i ovi naši


    Crveno je VRMNO Gruevskog, svijetlo plavo SDSM Zaeva, a ostalo su albanske partije
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  9. #684
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Nisko


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #685
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Uostalom, sta mislis kako ce se raspetljati ovaj regionalni problem sa Albancima, koji ce u narednim godinama biti sve veci? Makedonija se bukvalno raspada i niko ne vidi resenje za njihovu muku, niti ce ga biti, vec ce na kraju da pukne tikva i konflikti ce se vrlo tesko ograniciti samo na tu drzavicu, jer jos komsija slicne muke muce sa njima. Sta mislis sta ce Rusija da radi po tom pitanju, mislis da nece, po uzoru na Amere u prethodnim decenijama, umijesati prste i doprinijeti eskalaciji konflikta?

    Mislim da ce u nekom narednom periodu, do nekih deset godina max, izbiti ponovo zestoko sraaanje na Balkanu, a NATO ce se naci u nebranom grozdju, jer ce biti duzan da intervenise, ali ce iste njegove clanice biti zakrvljene izmedju sebe, a kompromis se nece moci naci.
    Lagano, ali sigurno se ide ka ovom sto sam predvidio.. Samo sto sam misljenja da ce se i ova "rupa" zakrpiti nekako, ali svaka sledeca ce biti sve veca i sve teza za sanaciju.

    Ali brine me sto je vecina na ovom forumu duboko zaglibila u nekom paralelnom univerzumu i bukvalno nemaju dodira sa realnoscu u kojoj zive. Vidim neki umjereni tonovi po pitanju "legitimne" nove vecine u makedonskom parlamentu, odje se redjaju neki podaci o srpskim zlocinima, za bilo kakvu bolestinu se navodi ofucani alibi "Srbi su krivi".. A svi odlicno znamo kako bi svakome odje milo bilo da se u nasoj skupstini intonira albanska himna. Ili srpska ili bilo koja druga, osim nase. O cemu pricamo mi odje? To je normalno, jel? Kod nas je Genci Nimanbegu u skupstini poceo da govori na ambanskom, ostali poslanici fino slusalice u uvo i trpi.. To Krivokapic nije dozvoljavao, znalo se koji je sluzbeni jezik, ali doslo je ponovo vrijeme da se mora popustati na svakakve hirove. Takodje u poslednje vrijeme ko to jedini zagovara projekat neke velike drzave na Balkanu? Opet koincidencija.. I sad ovaj horor u Makedoniji, dje donose platformu iz Tirane, intoniraju albansku himnu u makedonskom parlamentu.. Jel i dalje zmurite?? I dalje nista ne kontate?? Kad smo kod tiranske platforme, mislim da je malo ko od vas znao da je po Ustavu Albanije njihov predsjednik lider SVIH Albanaca na ovoj planeti, dje god da su.

    Sve je isuvise ocigledno i sustinu problema ne vide samo oni koji to ne zele, odnosno oni koji se raduju raspletu koji bi za ishod imao neku reprizu kosovskog problema, tj proglasenje neke nove albanske republike-drzave.


  11. #686
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pobro83 View Post
    Kratkog inteziteta pokrali im pola ostrva i sad prijete da ce i ostala ,nista nije jos rijeseno ,grcka demonstrativno tad istupila iz clanstva na nekoliko godina...upali u duznicko ropstvo jer su kupovali grdno naoruzanje bojeci se Turske no dobro ,zahvaljujem na epitetima,nisam drugo ni ocikivao,eto ja cu i dalje da zivim u budalastinama a ti sa barjakom ces uskoro u prve redove a ja cu reci papa nek te cuva nato sad.
    Koliko puta treba da se nacrta da Kipar nije bio dio Grčke, niti član NATO-a već zasebna nezavisna država kao što je i sad?

  12. #687
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro je pa je rusija ojacala...pa kad krenu da se krljaju NATo clanice - ima ko da brani
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #688
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Ja ne znam šta se cimaju domaći Srbi. Otrgli smo se od velikosrpskih pretenzija, ova velikoalbanska (ako je uopšte i ima u CG jer naši Albanci su domicilno stanovništvo i CG doživljavaju kao svoju) je mnogo bezazlenija od velikosrpske. Makedonija je druga priča, tamo ih ima skoro kao Makedonaca.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  14. #689
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    naši Albanci su domicilno stanovništvo i CG doživljavaju kao svoju
    Mislis na ove koji odbijaju da u skupstini govore na sluzbenom jeziku? Ili na one koji su pohvatani u Orlovom letu, pa posle svi oslobodjeni na pritisak njihov mentora? Ili na opve sto su juce pucali i vijorili albanske zastave po Tuzima zbog oslobadjanja Haradinaja? Ili..

    Jel ti isto tako kao i oni dozivljavas ovu drzavu? Mislim, u pravu si.. dozivljavaju je kao "svoju".. lagano samo....


  15. #690
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Kad se desilo slavlje zbog oslobađanja Haradinaja ? Zna li ko šta o tome ?

  16. #691
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Mislis na ove koji odbijaju da u skupstini govore na sluzbenom jeziku? Ili na one koji su pohvatani u Orlovom letu, pa posle svi oslobodjeni na pritisak njihov mentora? Ili na opve sto su juce pucali i vijorili albanske zastave po Tuzima zbog oslobadjanja Haradinaja? Ili..

    Jel ti isto tako kao i oni dozivljavas ovu drzavu? Mislim, u pravu si.. dozivljavaju je kao "svoju".. lagano samo....
    Ukupno 4% Albanaca ima u cg, od toga možda stotinu radi to što ti kažeš i upoređuješ to sa velikosrpskom ideologijom ili makedonskim scenarijom...
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  17. #692
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Ne uporedjujem ja, to ti radis. Ti trpas Srbe kao alibi za svaku bolestinu non-stop, ja samo insistiram na zdravoj logici, a ona kaze: nenormalno je to sto Albanci rade. Nenormalno je intonirati himnu na silu, nenormalno je biti drzak i pricati na stranom jeziku u skupstini, iako se dobro zna koji je sluzbeni. A ti sad ajd opet o Srbiji i Srbima, iako nikakve veze sa ovim nemaju.


  18. #693
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne uporedjujem ja, to ti radis. Ti trpas Srbe kao alibi za svaku bolestinu non-stop, ja samo insistiram na zdravoj logici, a ona kaze: nenormalno je to sto Albanci rade. Nenormalno je intonirati himnu na silu, nenormalno je biti drzak i pricati na stranom jeziku u skupstini, iako se dobro zna koji je sluzbeni. A ti sad ajd opet o Srbiji i Srbima, iako nikakve veze sa ovim nemaju.
    Kakve veze sa Crnom Gorom ima to što jedan poslanik u makedonskom parlamentu pjeva albansku himnu?
    Ovo za pričanje na stranom jeziku sam ubijeđen da u Ustavu piše da nacionalne partije mogu da se služe svojim jezikom, inače bi bili maniti kad bi ih puštili tako nešto da rade. Demokratija bajo moj, ali ne sjekiraj se, 4% je to samo. Uostalom, imaju i svoj program na rtcg, nisu oni to sami htjeli, nego je Zakonom tako predviđeno.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  19. #694
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Mislis...................na one koji su pohvatani u Orlovom letu, pa posle svi oslobodjeni na pritisak njihov mentora?
    Vjest pokusaj spina.

    Ako se dobro sjecam, u akciji Orlov let su pohapseni Albanci katolici koji su htjeli da dignu u vazduh albansku dzamiju u Tuzima. Dakle sprijecen je oruzani napad jedne grupe Albanaca na drugu...

    Kakve to veze ima sa projektom velike Albanije??



    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  20. #695
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Kakve veze sa Crnom Gorom ima to što jedan poslanik u makedonskom parlamentu pjeva albansku himnu?
    Jel to trazis da se izbrise tema koja se zove "Desavanja u Makedoniji"? Toj temi nije mjesto na crnogorskom forumu, jer se tice neke druge zemlje? Jel to rezon?

    A to u vezi obracanja na albanskom u nasoj skupstini nema veze sa ustavom, vec je to novina od prije pola godine nedje. Moralo se..


  21. #696
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ako se dobro sjecam, u akciji Orlov let su pohapseni Albanci katolici koji su htjeli da dignu u vazduh albansku dzamiju u Tuzima. Dakle sprijecen je oruzani napad jedne grupe Albanaca na drugu...

    Kakve to veze ima sa projektom velike Albanije??
    To si mogao procitati mozda u Monitoru, a zvanicno saopstenje nase policije o namjerama terorista cisto sumnjam da si mogao cuti. Osim gomile oruzja, nadjene su i zastava Albanije (zamisli, nije zastava Crne Gore, koji oni dozivljavaju kao svoju) i zastava OVK. Da.. nema nikakve veze sa "velikom Albanijom"...


  22. #697
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jel to trazis da se izbrise tema koja se zove "Desavanja u Makedoniji"? Toj temi nije mjesto na crnogorskom forumu, jer se tice neke druge zemlje? Jel to rezon?

    A to u vezi obracanja na albanskom u nasoj skupstini nema veze sa ustavom, vec je to novina od prije pola godine nedje. Moralo se..
    Nisam rekao "kakve veze ima sa cdm forumom" nego sa Crnom Gorom. Država, znaš?
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  23. #698
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Mene jedino interesuje kad uđe Srbija u Nato što će bit s ovima te pričaju o velikoj Srbiji zadnjh 30 godina. Mogu slobodno u penziju ić, a i zaradili su je tim laprdanjem

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  24. #699
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Nisam rekao "kakve veze ima sa cdm forumom" nego sa Crnom Gorom. Država, znaš?
    Ovo je tema na kojoj se komentarisu desavanja u Makedoniji. Koji je konkretno tvoj problem sa tim?


  25. #700
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ovo je tema na kojoj se komentarisu desavanja u Makedoniji. Koji je konkretno tvoj problem sa tim?
    To što isto to priželjuješ u Cg, a znaš da takvo nešto nema teoretske šanse da se desi u CG jer Albanaca ima svega 4% + su Alb i CG nato (i prijateljske) države.

    Pominješ slavlja sa albanskim zastavama (kad Srbija dobije ili nešto osvoji ne slavi se samo sa zastavama kroz cijelu cg nego se i puca :d), slavlje zbog Haradinaja (to si izmislio, a i da je bilo to je ništa sa onim što fanatici slave DOKAZANE zločince Mladića i Karadžića).
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

Page 28 of 37 FirstFirst ... 18242526272829303132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izložbe i druga dešavanja
    By underwater love in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 224
    Last Post: 13-06-23, 19:20
  2. Studije u Makedoniji (Do diplome preko makedonstva)
    By MonterO in forum Politika generalno
    Replies: 14
    Last Post: 30-07-07, 14:54
  3. Praznična dešavanja
    By SyNdRo0m in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 03-01-07, 01:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •