Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 109

Thread: Još ima dobrih ljudi

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Još ima dobrih ljudi

    Pošto živimo u vremenu cinizma i licemjerja vrijedno je uvijek pomenuti da još ima dobrih, karakternih i vaspitanih ljudi.

    Na ovom topiku evo šanse da kad pronađemo takve ljude u našoj državi ili u regionu da ih pomenemo i damo im dužno poštovanje.

    Evo prvoh primjera,, pogledajte link:

    http://www.vijesti.me/vijesti/pokaza...rajinki-832137

  2. #2
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Moram da skrenem pažnju na naslov, iako ću ući u off. Iritiraju me ljudi koji govore - "ima još dobrih ljudi", "drago mi je da još ima pravih prijatelja", "još ima poštenih"... Normalno da ih ima, i to u velikoj mjeri, makar se ti funestise drži podalje od ovih šablonskih fraza, iznad si toga.

    Tipa, naslov neka bude - Dobri ljudi. Moja sugestija.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Odlicna tema. Moj otac je tako nedavno vratio torbicu sa novcanikom (imalo je dosta novca kao i u ovom slucaju), pasosem i ostalim dokumentima.
    Treba forsirati ovako lijepe primjere kako bi i drugi koji bi se mozda predomisljali u ovakvim situacijama postupili kao i ovaj momak.
    Sto se mene tice ja sam imao slicnu situaciju sa mobilnim telefonom. Isao sam ulicom i samo odjednom dok je prolazilo auto pored mene paf pade telefon na ulicu i rastavi se baterija, oklop sve na razlicite strane. Ja pokupih to da ga ne pregaze druga auta i gledam odakle se stvori telefon da li je neko sa kuce bacio odozgo ili ovaj iz auta.. Uglavnom ja sjeo u neki lokal i sastavio telefon i nedugo zatim zvoni telefon. E sad je tu interesantna situacija bila, ja se javim halo, pita me momak ko je to? Ja rekoh ko vam treba (jer nisam htio odmah da pitam jeste li vi izgubili telefon da ne dam telefon nekom drugom ko nije vlasnik), i on posle rece da je to njegov telefon i otkud kod mene. Bio je prilicno grub jer je mislio da sam mu ja ukrao telefon. I ja mu objasnim situaciju i kazem mu dje da dodje po tel.
    Jedno 10ak minuta kasnije dodje momak i zahvaljuje mi se, rece da radi u servis za auspuhe (nedaleko odatle gdje sam ja nasao tel) i sjetio se da ga je zaboravio na krov tog nekog auta, i kad je prolazilo pored mene na neravan put pao tel sa krova tog auta. Htio je i da me casti ali nisam uzeo nagradu. Kasnije sam sasvim slucajno saznao da je jedan dobar auto limar u moj komsiluk njegov tetak jer smo se sreli tamo, i rekao mi njegov tetak da sam ga zaduzio sa takvim cinom i da sta god moze da pomogne tu je. Tako da dobro se uvijek dobrim vrati.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Svaka svima i vama čast.
    Ja nisam siguran bih li vratio ista ovim sssr-ovcima, ne sto ih ne volim nego sto su nezahvalni, ako ne svi ono većina.
    X puta sam cuo da su im vraceni novcanik ili torbica sa mnogo para da nisu centa castili nalazace.
    Sinoć konobar trci preko pola korza da nekom rusu donese nekakav tablet koji je zaboravio i rus ni hvala.
    Ja da nađem novčanik obradovala bi se djeca u Bijelu, ili neko sličan, a ovom momku SVAKA ČAST na djelu!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Chu vratis novcanik kad ga nadjes. Da nadjem 20eur vratio bih jer je to od sirotinje a ovako 1000+ nikad. Ko im je kriv kad si penalcine.
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Potpuno svejedno 200 ili 200.000 vratio bih bez sekunde razmišljanja...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zasto? Da mozes posle da pricas kako si posten ?

    Ne dokazuje se dobrocinstvo i postenje vracanjem novcanika
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zasto? Da mozes posle da pricas kako si posten ?

    Ne dokazuje se dobrocinstvo i postenje vracanjem novcanika
    Objasnio sam ti na - rep
    Tu es mon héro!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja sam samo uvijek surovo realan. Jer mi je preko glave prica o postenju. Posebno kad ljudi pricaju o sebi da su posteni, i dizu sebe u visine.

    Pa onda dozivotne price, ja da sam htio da kradem od drzave ima' bih milione, da sam htio svercovat' cigare dje bi mi kraj bio, znas ti kako sam ja posten to je bruka, najposteniji sam u mjesnu zajednicu. A ovi drugi sto su krali, vidi njih sad, oni su *****a.To obicno cujes od propaliteta i taksista. Da sam 'stio' moga' sam.

    I ja sam najposteniji na svijet' sto sam vratio novcanik. U zivotu su to malo drugacije stvari, nego bojim se da onda ti mene ne bi razumio.

    Postenje je kad nesto radis cuteci, kad dobro cinis radi dobroga, a ne da bi ti ime objavili u novinama i kako bi ti komsije rekle da si posten. Ili kako bi ti neko kasnije dugovao uslugu. CG je zemlja obrnutih vrijednosti, i ljudima je bitno da im se prica kakvi su, a ne rade to radi dobrote u srcu.

    Ja sam iskren i znam da bi 90% ljudi uradilo istu stvar da na ulici nadju 1000eur. Odje bi to uredno vratili itd. a u stvarnosti bi spakovali i puni gas kao svi normalni ljudi. Sto treba nekoga da je briga sto neki tamo idiot ne vodi racuna o svojoj imovini? Treba li ja da mu cuvam pare?
    Last edited by Gandalf_White; 07-05-15 at 11:32.
    One Ring to Rule them all...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ali bi isto volio da ti neko vrati izgubljeni novcanik sa 500-600e ili telefon, a...
    Uvijek imam osjecaj da ce mi se ruzan gest vratiti i radim u skladu sa tim.
    Tu es mon héro!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Gandalfe, sta ako je covjek taj dan imao neki problem koji ga je poljuljao toliko da ne zna ni kako se zove i da zbog razmisljanja o istom zaboravi novcanik torbu ili bilo sta drugo. Ti umjesto da mu vratis to i popravis mu dan treba jos vise da ga unistis tako sto ces bespravno otudjiti (ukrasti) njegovu imovinu. Sta ti znas kako je on zaradio tih 1000e da li je sa velikom mukom ili sa lakocom. Sta ako je crncio po kanalima i krenuo da svom djetetu studentu uplati skolarinu....... Milion drugih razloga zasto bi vratio cak i velike iznose novca..
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ako ih izgubim nema sta da se nadam, moja je krivica. Znaci odje ne pricamo o kradji ili ruznom gestu, nesto si nasao na ulici i to je to. Neko drugi je to izgubio usled svoje odgovornosti.

    Moj stari cijeli zivot prica kako je on posten i kako je cinio ljudima, i kako nije htio da krade i svercuje i kako je on golo postenje. Nesto mi je ta prica bas budjava. Uzmi sto ti zivot nudi i vozdra.


    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Gandalfe, sta ako je covjek taj dan imao neki problem koji ga je poljuljao toliko da ne zna ni kako se zove i da zbog razmisljanja o istom zaboravi novcanik torbu ili bilo sta drugo. Ti umjesto da mu vratis to i popravis mu dan treba jos vise da ga unistis tako sto ces bespravno otudjiti (ukrasti) njegovu imovinu. Sta ti znas kako je on zaradio tih 1000e da li je sa velikom mukom ili sa lakocom. Sta ako je crncio po kanalima i krenuo da svom djetetu studentu uplati skolarinu....... Milion drugih razloga zasto bi vratio cak i velike iznose novca..
    Apsolutno nije bitno kako ih je zaradio ili cemu ih je namijenio. Ti si ih nasao na ulici, znaci nijesi ih bespravno otudjio ili ukrao. Ne postoji elementa krivicnog djela. Poz
    One Ring to Rule them all...

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    A i ja sam lud sto tebi pokusavam objasnit da nije sve u parama da nekad treba ispast i covjek. Kad to stari nije uspio da te ubijedi kako cu tek ja, odustajem, pozz.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ja sam jednom kad sam bila možda 5. osnovne našla 2 njegoša ispred jugobanke i ponijela kući.
    goreću u paklu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #15
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Kad si goozica... Da si ih stavila u banku sad bi imala 4 njegoša.

    Ja sam jednom našao novčanik na neku svirku, 100 i nešto evra je bilo i sva moguća dokumenta. Sjutra sam preko lične došao do fiksnog broja i vratio sve. Isto sam jednom našao tel na plažu, i to vratih. Sve što nadjem vratim. To mi je fetiš.
    Last edited by dachoux; 07-05-15 at 12:01.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Uvijek imam osjecaj da ce mi se ruzan gest vratiti i radim u skladu sa tim.
    Svaka čast, ovim si objasnio.
    Možda nema veze, ali ipak bih se samooptužio, ako bi mi se nešta loše desilo ili ne daj Bože djeci.
    Prije 5 godina u Pljevljima u šumi nađe neki čovjek novčanik sa 30.000 € i prijavio Policiji. Nađu oni da je to nekom vozaču kamiona koji je prevozio oblovu građu za Srbiju.
    Nudio je nagradu nalazaču, ali je on ladno i to odbio.
    O tom slučaju posle par dana pričamo na poslu i 1 kolega kaže da mu ne bi vratio, jer vjeruje da mu je to Bog poslao i da treba da zadrži. A ja mu kažem, da ga je Bog poslao da ga iskuša da vidi kakav,je čovjek.
    Posle 3-4 mjeseca nu se jedino dijete koje ima razboljelo od šećerne bolesti.
    Ja poludio, jer mi pade na pamet ta njegova priča. I nisam htio da mu ikada pomenem onu njegovu priču.
    Inače sem toga, znam ga kao dobrog čovjeka, ali mi je tada promjenio sliku o sebi.

    Послато са 6037K користећи Тапаток 2

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zasto? Da mozes posle da pricas kako si posten ?

    Ne dokazuje se dobrocinstvo i postenje vracanjem novcanika
    Jel realno to što me pitaš??? Uostalom, ako trebam bilo šta bilo kome da objašnjavam, čuj objašnjavam - opravdavam svoje razloge da vratim nešto što nije moje...onda

    Ne, nisam naivan, i znam da veliki broj ljudi ne bi tako razmišljao.
    I da, to sam već radio i nisam očekivao ni tapšanje po ramenu ni medijsku promociju..

  18. #18
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #19
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto se napravi od jedne normalne price..prvo,da imamo normalan standard,ekonomski i moralni naravno,ovo ne bi bila udarna vijest nego dio svakodnevnice. Evidentno je gdje i kako zivimo,ne kazem da bilo dje izvan CG cvjetaju ruze i jorgovani,ali opet i razumijem ljude ovdje,bice tu i vecih problema,samo pomalo.. Drugo,kako korisnik gandalf rece,neko bi vani uzeo i aj ca..pa i taj tamo je covjek kao i ti,i ja bih ga ocjenio nepostenim isto kao i tebe,takoreci lopovom. Lopov koji ulozi trud pa i ukrade je zanimanje na kraju krajeva,treba imat osjecaja i za to,a ovo je,da stavim pod skut i bjezi da se dobro nabucam kobasica njeguskih... Uzmi situaciju,mentalno oboljelo dijete/covjek je izgubilo taj novcanik,ti ga nadjes i poneses..je li i dalje njegova krivica? Ovo je samo zato sto treba ti izgleda pokazat extremno jasnu situaciju i nacin tvog razmisljanja. I trece,naravno da vracanje novcanik ocjenjuje i postenje. Drustvo jeste oboljelo od raznih psihickih ekscesa,ali sad ti ne shvatas da postenje obuhvata i citav lanac ponasanja svakodnevnog,ponasanja kad nastupe krizna vremena? Na kraju krajeva,tom pricom trebas bit posten i cutat o tome,samo latentno pokazujes da si nezadovoljan svojim izborom. Valjda je covjek posten dejstvom odgoja,obrazovanja i stavova,a ne iz koristi?
    Last edited by Korda; 07-05-15 at 13:04.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Ali najjači je ovaj čovjek koji je išao sa njim do policije, da i on dobije pohvalu i ništa ahhaahahahahahahahahahahahaha
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    to otisao da se osigura da ce ovaj mali biti posten i mozda uz put da ga nagovori da podijele pare
    One Ring to Rule them all...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Jednom sam nasao pun novcanik para e kako smo se opjanili u trokadero... U separe...

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Ali najjači je ovaj čovjek koji je išao sa njim do policije, da i on dobije pohvalu i ništa ahhaahahahahahahahahahahahaha
    Mene je otac samo jednom istukao i to kad sam imao 10tak godina i dan danas sam to zapamtio, zato sto sam nedje dok sam sa njim bio ukrao spil karata i odnio kuci da se sa bratom igram.Naravno posle me odveo da se izvinim coeku i platim to.I nije proslo mozda ni 2 nedelje od toga, ispadne novcanik nekom komsiji mojem i ja sam njega biciklom jurio kroz citav grad da mu to vratim (isao autom do nekog servisa) da bi mi ovaj rekao na kraju nesta u smislu "dobar si ti klinac"

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    i ja sam našla čekove, nekome vjetar ponio, i ponijela u banku sa društvom i one žene nam dale da kupimo sladoled i mi kupili sladoled.

    prava sam guzica xexexex
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #25
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Pošto živimo u vremenu cinizma i licemjerja vrijedno je uvijek pomenuti da još ima dobrih, karakternih i vaspitanih ljudi.

    Na ovom topiku evo šanse da kad pronađemo takve ljude u našoj državi ili u regionu da ih pomenemo i damo im dužno poštovanje.

    Evo prvoh primjera,, pogledajte link:

    http://www.vijesti.me/vijesti/pokaza...rajinki-832137
    i ja sam jednom nasao novcanik pun para pa ne zavrsih u novine.kako sam ja dobar heheh.

    ozbiljno sad,ovo je
    po meni sasvim normalno.ne bih nikad zadrzao novcanik a da ga ne vratim tome kome pripada. ne mora me on nista castit,jednostavno ne zelim nista sto nije moje.
    mada kakvo je vrijeme doslo,taman se svi cude ovakvim slucajevima,mnogi ne bi
    postupili ovako vjerovatno...

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Par dobrih igrica za mene :)
    By Pekmen in forum Game Server CG
    Replies: 1
    Last Post: 21-09-14, 01:02
  2. Imamo baš dobrih obijašnjenja
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 12
    Last Post: 21-06-09, 05:12
  3. Dje ima 2.1 dobrih za 80-90 e
    By ShAq_Ct in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 19-06-05, 14:50
  4. Evo par dobrih....
    By VIERI_32 in forum #montecafe
    Replies: 11
    Last Post: 19-04-04, 17:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •