Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 109

Thread: Još ima dobrih ljudi

  1. #51
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,355
    Thanks Thanks Given 
    2,820
    Thanks Thanks Received 
    4,675
    Thanked in
    2,462 Posts

    Default

    Bas je fino sto imamo ovako dobre ljude na forumu.

    Nemojte samo zaboravit' novcanik dje sam ja jer cete bez para ostat'.

    Toliko.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #52
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima i jedan citat:

    "Mnogo je danas ljudi ali malo je ko covjek".


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #53
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ali bi isto volio da ti neko vrati izgubljeni novcanik sa 500-600e ili telefon, a...
    Uvijek imam osjecaj da ce mi se ruzan gest vratiti i radim u skladu sa tim.
    Znaci radis to ne zato što si posten, već zato što vjerujes u boga, karmu i sl?

    Ja ne znam bi li pare vratio, pogotovo neke vece. Razmislio bih dobro. Nekom parašu sigurno ne bih, a valjda se moze zakljucit po torbici/novcaniku.

  4. #54
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,571
    Thanks Thanks Given 
    1,977
    Thanks Thanks Received 
    2,581
    Thanked in
    1,106 Posts

    Default

    Vjerujem da se dobro dobrim vraca (awwww kakva grdna fraza), pa ti zovi to kako hoces za mene je bog pravda.

    Znas kome ne bi vratio repa, Vndoju.
    Tu es mon héro!

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Nisam nikad nasao novcanik i ne mogu da komentrisem :-)

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ronaldo donirao 7 miliona eura Nepalu!

    FACEBOOK TWITTER

    Komentari (0)
    Najbolji fudbaler svijeta Kristijano Ronaldo donirao je 7 miliona eura stradalima od razornog zemljotresa u Nepal, prenosi francuski magazin "So Foot".Portugalac je ovaj novac donirao organizaciji "Spasimo đecu" (Save the children) koja pomaže preživalima u ovoj himalajskoj zemlji. Ronaodo je takođe putem društvenih mreža pozvao više od 100 miliona svojih pratilaca da pomognu đeci u Nepalu.
    Njegova humanitarna pomoć je na nivou nekih bogatih evropskih zemalja, na primjer je cijela Holandija skupila oko 13,5 miliona eura. On je praktično poklonio 13% svoje godišnje zarade stradalima u Nepalu, jer od plate u Real Madridu i sponzora ima oko 54 miliona eura na godišnjem nivou.
    Ronaldo je već dokazani filantrop, 2004. je pomagao žrtvama cunamija u Indoneziji, nakon što je na televiziji vidio dječaka u njegovom potugalskom dresu kako bježi od poplave, a 2011. je prodao svoju "Zlatnu kopačku" za pomoć đeci u Gazi.
    Prošle godine Ronaldo je navodno platio operaciju mozga desetomjesečnoj bebi. Portugalac se ni ne tetovira, što je uobičajeno za popularne sportiste, kako bi često mogao da donira krv. Kristijano Ronaldo – veliki fudbaler, još veći čovjek


  7. #57
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nesaglediva je sreća ovoga svijeta što među onima sa velikim primanjima ima i ljudi.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #58
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ja ne znam cemu ova prdnjava...
    nasao sam novcanik sa skoro 500e i vratio, nisam zvao novine jer smatram da je to normalno.
    ko misli drugacije neka je srecno, a ovi sto zovu novine se kaju

  9. #59
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,291
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Ne znam koliko je u redu da se analizira kvalitet novčanika, porijeklo novca i karakter neopreznog vlasnika. Recimo, da znate da su to novci dilera droge, makroa, političara ili advokata, biste li ih vratili? Da znate da su to novci nekog lika koji kući ima troje gladne đece a pošao je na kurve ili da završi dop, biste li mu vratili? Mislim da uvijek treba razmislit što i kako, ovome momku svaka čast a zamislite kad bi Ronaldo razmišljao kao što razmišlja dosta ljudi koje poznajem (a i jesu u pravu donekle) da su sve te organizacije prevara ili da su pune ljudi koji samo čekaju tuđu nesreću da se okoriste. Vazda se nađe neki izgovor da se čoek stisne, da ne pomogne ili da ne vrne pare...Nikad nisam našao neke veće pare ali volim da zamišljam sebe kao nekoga ko bi ih vratio Što je još bitnije, nikad nisam ni izgubio neke veće pare...u stvari, kad malo razmislim, čini mi se da nikad nisam ni cent izgubio
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #60
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,355
    Thanks Thanks Given 
    2,820
    Thanks Thanks Received 
    4,675
    Thanked in
    2,462 Posts

    Default

    Kad pomenu te silne organizacije... vecina njih su najvece lopuze na svijet'. I to one bezobrazne sto koriste najgore i najnize moguce metode za dolazenje do novca koji samo dijelom upotrebe tamo dje treba.

    I ne lupam. Znam provjereno. Od UNICEF-a (koje su se sve pare u CG samo oprale) pa do mnogih drugih organizacija...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #61
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,291
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Ne sumnjam. Ali kako bi drugačije CR7 pomogao? Jedino da ide kao majka Tereza, terenski rad tj.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  12. #62
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,355
    Thanks Thanks Given 
    2,820
    Thanks Thanks Received 
    4,675
    Thanked in
    2,462 Posts

    Default

    Pa ne kazem ja da je sto lose uradio ili da moze bolje...

    Samo pricam (kad vec odje pominjemo neku 'dobrotu', moral i sl.) kakve su te organizacije za koje mnogi misle da su sve sveci i da daju u najbolje svrhe i vise od onoga sto se donira.

    I ne pricam ja o "posaljite 1 euro na broj xxxxx" nego o ogromnim kompanijama koje svake godine doniraju MILIONE jer se opet to njima odbija od poreza itd. itd. Toliko malverzacija oko tih 'humanitarnih' organizacija da je sve drugo smjesno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #63
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ne sumnjam. Ali kako bi drugačije CR7 pomogao? Jedino da ide kao majka Tereza, terenski rad tj.
    Cus majka Tereza. Onaj hohstapler...

  14. #64
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ja bih vratio u slučaju da su male pare (500-1000 € ), a za velike (petocifrene sume) bih čuo čije su pošto bi taj prevnuo nebo i zemlju pa odlučio da li da ih vratim.
    ali Rusima i Ukrajincima NIKAD !! Pošto sam ih milion puta vidio kako se odnose prema našim ljudima kao prema džukelama tako da bih radije u vatru s'njima no ih vratio SSSR
    Last edited by zvoncica; 09-05-15 at 15:49. Reason: ups...nema vrijedjanja!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #65
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Rakun prska totalno


    Nadjosmo drug i ja novcanik. U njega bilo nedje oko 250e te odlucismo na klad da se iZduplamo al oces k u r a c.

  16. #66
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,291
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Treba je ovaj momak zapalit taj novcanik i to na televiziju i ispricat ovu Rakunovu pricu, da se skrene paznja na tezak polozaj lokalnog zivlja pod Rusima i Ukrajincima.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  17. #67
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mojoj majki prije nedelju dana ispalo 250 franaka i karticu od banke na neki parking u Bernu. Popizdela naravno. Bilo je subotom a u ponedeljak je zovu sa neke banke u okolinu, i neki par (stariji ljudi) ostavili u banku karticu i dali broj telefona da im se javi i da joj vrate pare. Kad sam to cula nisam mogla da vjerujem. Zivota mi ja ih nikad nebi vratila. Mada nikad nisam naisla na pare. Jedino na psece ***** i to PLJAS u sred sr*nja.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #68
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja bih vratio u slučaju da su male pare (500-1000 € ), a za velike (petocifrene sume) bih čuo čije su pošto bi taj prevnuo nebo i zemlju pa odlučio da li da ih vratim.
    ali Rusima i Ukrajincima NIKAD !! Pošto sam ih milion puta vidio kako se odnose prema našim ljudima kao prema džukelama tako da bih radije u vatru s'njima no ih vratio SSSR
    imam drugaricu u Ukrajini. I masu mi je pomogla kad sam bila u govnima do guse. A kako se odnose prema tebi ne znam...mislim da nisi simpatican, ja mrznim ljudima nebi nista vratila.
    Last edited by zvoncica; 09-05-15 at 15:50.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  19. #69
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam poznanika za koga sam siguran 101% da ako bi naišao na izgubljeni novčanik sa apoenima u njenu sigurno bi ga vratio gazdi. A daleko od toga da za njega mislim da je dobar čovjek. Gestovi uopšte nijesu pouzdan pokazatelj kakav je ko. Najprecizniji pokazatelj je naša "sposobnost" da se oglušimo na prigovor savjesti. A s obzirom da smo svi mi manje ili više prilično loši, a da bismo bili koliko-toliko dobri i sačuvali druge od našeg sebičluka neophodni su nam PRINCIPI! Duboko sam ubijeđen da se čovjek bez određenih principa ponaša kao list nošen vjetrom tamo-amo
    Ljudi su obmanuti svojom samopravednošću! Misle da ako vole ono za što oni imaju mišljenje da je pravedno.....da su i sami pravdoljubivi i dobri. Ali žive u sopstvenim lažima! I utoliko je njihovo stanje beznadežno.
    Vrlo je malo "dobrih" ljudi....barem u mojem okruženju. A bez lažne skromnosti ja za sebe ne mislim da sam ni približan dobrom čovjeku.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,020
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,345
    Thanked in
    1,870 Posts

    Default

    Ajmo realan problem.
    Nađeš nešto na ulici, novčanik, prsten, narukvicu, ogrlicu, nešto vrijedno ali bez naznake ko je vlasnik....
    Kako saznati ko je vlasnik? Kako vratiti nešto?

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    To ti je ovaj nash lazhavi mentalitet. Svi bi u teoriji nesto uradili, prevrnuli bi svaki kamen da nadju vlasnika.

    A dje druzhe, kad bi 20eur nasli puni gas u Hard rock caffe da se opali selfaj

    Dosta mi je "naseg" postenja, i zakletvi u Ostrog i majku. Ti si Bugi trgovac pa znas sta pricam


    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Treba je ovaj momak zapalit taj novcanik
    Bolje bi mu bilo da je posha' nedje na kuurve. Da ne zna sta ga je snaslo


    Evo da vam ispricam jednu pricu o dobrim ljudima.

    Jedan moj rodjak zivi malo dalje od grada i u naselju vazi za najpostenijeg i najboljeg covjeka. Kad treba nekome da se pomogne da kosi, zida kucu, kopa bunar, zajmljivao pare, vozio, poklanjao. Sve da bi mu neko rekao kako je on dobar i predobar, i kako bi mu ljudi rekli "Falja ti Dobrivoje ti si najdobriji covjek u Niksic".
    Tako ti ga komsija ufati na pricu da mu je dijete bolesno, da mu treba 20 000 eur za operaciju u tursku, da je secer u vodu, ali posto mu je kuca vec pod hipotekom on ne moze da digne kredit, pa moze li on to za njega da uradi. I ovaj naravno da se spasava djetetu zivot, zavali kucu pod hipoteku i komsiji da kesh.
    Komsija ode sa familijom nedje i vrati se posle 5 dana sa novim autom od 17 000 iz salona i parkira ga pred kucu. E sad Dobrivoju iz nase price to bijase sumljivo pa upita komsiju jel sve u redu sa djetetom i kako prodje operacija. Uglavnom sve u fullu, dok posle dvije godine grejs perioda nije krenuo kredit na naplatu. To su bile neke nenormalne rate i kamate, komsija to nije placao pravio se lud i Dobrivoje posle godinu i kusur dana zbog nemogucnosti da placa rate, izgubi novu kucu i preseli se u staru koju je koristio kao stalu sa familijom.

    E sad isti taj Dobrivoje ne moze da me promasi kad dodjem u Nk da mi ne trazi 50-100-150eur. I tako ja dam 3-4 puta, lik ne vraca. Dolazi mi opet sa socijalnom pricom, djeca gladna, djeca bosa i ja ne dam pare...

    Pitanje je - cini li me to losim covjekom ?
    Last edited by Gandalf_White; 09-05-15 at 11:09.
    One Ring to Rule them all...

  22. #72
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Nema gore kombinacije nego bit glup i dobar .. Mada ne znam moze li glup coek bit zao...

  23. #73
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,953
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,496
    Thanked in
    2,259 Posts

    Default

    Ne znam baš za zao, ali može bit žestoka fukara.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #74
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,923
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Jel realno to što me pitaš??? Uostalom, ako trebam bilo šta bilo kome da objašnjavam, čuj objašnjavam - opravdavam svoje razloge da vratim nešto što nije moje...onda

    Ne, nisam naivan, i znam da veliki broj ljudi ne bi tako razmišljao.
    I da, to sam već radio i nisam očekivao ni tapšanje po ramenu ni medijsku promociju..
    Upravo tako....osjećaj se ne može objasniti i nema svrhe objašnjavati. Ja nikad ne bih ni pomislila da zadržim ono što nije moje a imam način da saznam čije je...dakle, 50 eura na ulici koje vidim kome ispadaju, znam kome su ispale bi odmah bile vraćene, kao svojevremeno pare na trafici, kupila sam cigarete novčanicom od 10 maraka a žena mi je vratila kusur od 50...odmah sam joj vratila! Nema šanse da bih to prećutala kad sam već vidjela. Ako nadjem novčanicu, to je drugo, ako nadjem novčanik bez dokumenata i to je drugo, ali ako ima ijedan dokument kojim sam u mogućnosti da identifikujem onoga ko je izgubio, ne bih se ni trenutka dvoumila!
    Za uzvrat ne očekujem ništa niti očekujem da meni neko vrati mobilni kad ga izgubim, voljela bih, ali sam svjesna da ne razmišljaju svi kao ja...i neka ne razmišljaju, ja bih čak i tebi Fidele koji si javno rekao da ne bi vratio, i tebi Gandalfe koji si javno rekao da ne bi vratio, vratila bilo što što ste izgubili a da znam da je vaše, čak iako znam da vi meni ne biste! I tako će ostati uvijek! Mnogo bih nesrećna bila kad bi moje dijete drugačije razmišljalo!

    Fidel Castro , ne nestaju, nego se briše spam...svako ko se šali ima Sve i svašta nema potrebe svaku temu pretvarati u poligon za šalu. Ako si imao neki odgovor na post koji je spam, obrisan ti je i to je to
    Last edited by zvoncica; 09-05-15 at 16:10.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #75
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,355
    Thanks Thanks Given 
    2,820
    Thanks Thanks Received 
    4,675
    Thanked in
    2,462 Posts

    Default

    Da se razumijemo... ja ako vidim da nekome ispadne 50 eura isto bi ih uzeo sa poda i vratio ih. Za mene to nisu iste situacije. Desavalo mi se vise puta da i meni na trafici ili u prodavnici vrate vise nego sto trebaju i uvijek ih ispravim. Ponavljam... za mene je to nesto drugo.

    Ali da nadjem novcanik u neku zabit' vjerujem da bi uzeo pare a novcanik ostavio tu dje je pa nek se neko drugi bakce u pronalasku zrtve. Ja nesto ne bi imao vremena ni zivaca da se cimam oko toga. Pricam realno, bez laznih i praznih prica (kao pojedini vjerovatno). Sa druge strane, da sam u situaciji kao pomenutoj da vidim novcanik tamo dje ima ljudi... samo bi prosao pored njega. Niti bi ga uzeo niti bi pitao ciji je kao sto je neko ovdje uradio... Znaci apsolutno me ne bi zanimao taj novcanik niti bi pomisljao da ista uradim povodom toga. Na da uzmem pare ni da ga vratim onome koji ga je izgubio.

    Znaci sto se mene tice, sve zavisi od situacije. Dokumenta nikad ne bi uzeo. Niti bi trazio 'zrtvu' koja je izgubila novcanik.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Par dobrih igrica za mene :)
    By Pekmen in forum Game Server CG
    Replies: 1
    Last Post: 21-09-14, 00:02
  2. Imamo baš dobrih obijašnjenja
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 12
    Last Post: 21-06-09, 04:12
  3. Dje ima 2.1 dobrih za 80-90 e
    By ShAq_Ct in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 19-06-05, 13:50
  4. Evo par dobrih....
    By VIERI_32 in forum #montecafe
    Replies: 11
    Last Post: 19-04-04, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •