View Poll Results: Treba li Srbima (koji nijesu drzavljani CG) udarit veci porez na vikendice?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Treba

    18 54.55%
  • Ne treba

    15 45.45%
Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 76

Thread: Porez na vikendice (za strane drzavljane)

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Porez na vikendice (za strane drzavljane)

    Poste ce Srbi nas tretirat ka strance, poslije referenduma, treba li i mi isto tako da postupimo, pa da uradimo ono sto su Hrvatili uradili: porez na vikendice za strance je 400% veci.

    Od tih para cemo moc finansirat nase studente da zavrsavaju fakultete u zemlje koje JESU uvele Bolonjsku (Holandija, Velika Britanija, Italija itd.) deklaraciju (Srbija tek pocinje s tim, ili jos nije ni pocela).
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 02-04-06 at 21:26.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako onima nama uvedu status stranca zasto ne bismo i mi njima,
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Treba im udarit porez na vikendice, i po jednu macolu svaki put kad nam udju u zemlju!
    I am the one who locks.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Treba udarit Srbima jednak porez kao i drugim stranim drzavljanima. Nista manje i nista vise.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Treba udarit Srbima jednak porez kao i drugim stranim drzavljanima. Nista manje i nista vise.
    Tako je.

    Srpski trgovinski parter je i Italija, sa oko 30% ucesca. Ta roba mora prec preko Bara, to ih treba kostat "ka" da ide preko strane zemlje.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Petre,

    reci mi kako trenutno ide taj porez na vikendice kod nas? Koliko iznosi za strane drzavljane? Nije li to neki vid diskriminacije? Nije li to u neku ruku lose jer je nama trenutno potrebnija potrosacka moc stranih drzavljana nego njima vikendice u CG?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolje im je oduzet vikendice pa ih prodat strancima koji ce imati da placaju taj porez i sa tim parama da skolujemo nase Nikole Tesle u zemlje bolonije jeee!
    Like Frankie said "I did it my way"
    - - - - - -
    "Molim lijepo,vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!"

  8. #8
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by IGUMAN
    Bolje im je oduzet vikendice pa ih prodat strancima koji ce imati da placaju taj porez i sa tim parama da skolujemo nase Nikole Tesle u zemlje bolonije jeee!
    Oli mac taj avatar vise covjece? Zar nemas nimalo postovanja prema sebi? :mrgreen:
    I am the one who locks.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ljubav za ljubav,
    a sir za PARE.

    Za sve STRANCE porez na IMOVINU u CRNOJ GORI,
    na 100 000 EURA, imovine, motela, hotela, kuce, stana, placa, od 20 do 40 promila, shto znachi od 2000 do 4000 godishnje, zavisno od atraktivnosti tog mjesta i blizine obali, plazi.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IGUMAN
    Bolje im je oduzet vikendice pa ih prodat strancima koji ce imati da placaju taj porez i sa tim parama da skolujemo nase Nikole Tesle u zemlje bolonije jeee!
    hehe
    isto tako podrzavas da se nasi studenti tretiraju kao stranci jel?
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  11. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljubav za ljubav,
    a sir za PARE.

    Za sve STRANCE porez na IMOVINU u CRNOJ GORI,
    na 100 000 EURA, imovine, motela, hotela, kuce, stana, placa, od 20 do 40 promila, shto znachi od 2000 do 4000 godishnje, zavisno od atraktivnosti tog mjesta i blizine obali, plazi.
    milovane ,kao i uvijek
    svaki ti post veoma gradjanski.

    Svak danas snizava poreze trudeci se da zaradi novac na neki drugi nacin,
    a milovan i policajac petar
    Sir za pare

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliki porezi na vikendice stranaca doveli bi do njihove prodaje, a kupci onda nece biti stranci vec domaci tajkuni, jer jedino oni imaju para. Time ce se samo jacati pozicija tajkuna, kao i rezima koji ih stvara i odrzava.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Veliki porezi na vikendice stranaca doveli bi do njihove prodaje, a kupci onda nece biti stranci vec domaci tajkuni, jer jedino oni imaju para. Time ce se samo jacati pozicija tajkuna, kao i rezima koji ih stvara i odrzava.
    Uvedesh porez na promet nepokretne imovine od 20%, da napunish BUDJET,
    da napravimo malo AUTO PUTEVA i IZBUSHIMO CRNU GORU, DA LICHI NA SHVAJCARSKI SIR ; TUNEL PA MOST.

    TAJKUNIMA I MAFIJI POVECAMO porez na imovinu, da moraju da zaradjuju , inache propadoshe.

    MRTVI KAPITAL SA VISOKIM ZIDOVIMA I VIDEO NADZOROM, treba izkorijeniti POREZIMA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ALL CAPONE je pao na porez.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bg, Nk
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne mogu da povjerujem kakvi su se ljudi pojavili na ovom topicu ... vi izgledate kao oni konji za trke koji su ogradjeni samo pravo da gledaju nemojte da mi brisete post zbog ovoga al to je tacno ...
    zar niko ne obraca paznju na toliko studenata i gradjana cg u srbiji?
    ja zavrsavam skolu za godinu dana tako da mi svejedno al ima tu ljudi koje ce to puno pogoditi ....
    al izgleda neki su toliko hipnotisani ... ne znam cemu tolika mrznja pa nisu to hrvati i siptari .... oni koji nam rasturaju zemlju koji nas okruzize sa svih strana koji nam ne daju vodu za herceg novi (ili vas briga za to jer je vecinom srpski grad) ???
    stvarno ..... kad bi mogao ovaj referendum da bude sjutra da vise ne slusam svaki dan price od kojih jednostavno ne mogu pobjeci ....
    neke ovdje treba da je sramota ...

    a za petra koji je otvorio bistar topic i pominje bolonjsku deklaraciju nek se zapita sta znaci ime Beogradski univerzitet u evropi ...
    btw ja studiram po bolonjskoj deklaraciji u bg i to je skoro ista kao i u cg sem sto ne dajemo ispite cim izadjemo no malo moramo da ucimo i nemamo ljetnji raspust nego skola se zavrsava u oktobru kad pocinje sledeca godina.
    /me rulZ © ®

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Genius
    ne znam cemu tolika mrznja pa nisu to hrvati i siptari
    Kakva kontradiktornost u jednu rechenicu.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne mozes ti da stavljas visoke poreze tamo dje se ne moze. Nije Crna Gora obala Francuske ili Spanije, dje ce bez obzira na sve biti turista iz svih krajeva svijeta. Dajte prvo da napravimo ime, da navucemo strance da kupe vikendice pa onda da im udaramo poreze. U suprotnom cemo ocerat i ove sto trenutno imamo.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam za to. Porez za srbijanca ka za svakoga stranca. Problem je sto je, cini mi se, uveden neki zakon po kome se strancu porez na imovinu naplacuje ka domacemu (zato rusi kupuju po primorju, a nasi ljudi sa stranim drzavljanstvom napunise Dobre Vode). Drugi problem je sto je vecina tih vikendica na granici sa zakonom, a to znaci da se sve to mora legalizovat. A to, opet, znaci da ce se morat legalizovat sve, jer dok se kuca ne legalizuje, ne zna se ko joj je vlasnik. A ima ih kojima bi to zestoko zasmetalo.Konkretno, mislim da bi trebalo razmotrit sa finansijske strane koliki bi povecanje poreza prema svim strancima imalo impakt na turizam i odlucit u skladu sa onim sto je korisnije na duze staze. Ja nisam ekonomista, pa ne umijem to procijenit. Ako se odvajamo, da smo stvarno dvije drzave. Ako cemo da se mazimo i pazimo, onda da ostanemo zajedno. Sto se carina za luku Bar tiche, opet ne znam kolko je to u skladu sa onim da smo mi off-shore zona. Ako cemo da uvodimo poreze za to srbiji, normalno, ali da se to prilagodi da bude bar za promil povoljnije od zemalja u okruzenju jer nas braca lako mogu zaobic ako ne bude tako. Treba sve to dobro izvagat da nam se ne bi obilo o glavu. Ako mi prvi krenemo da se inatimo, to se lako moze desit.

    jednu rijec upotrijebih malo cesce - AKO
    jer se ova drzava nece odvojit

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Genius
    ne znam cemu tolika mrznja pa nisu to hrvati i siptari .... oni koji nam rasturaju zemlju koji nas okruzize sa svih strana koji nam ne daju vodu za herceg novi (ili vas briga za to jer je vecinom srpski grad) ???
    Jedino nam ljudi koji ovako razmisljaju mogu unistiti drzavu. Sto su to uradili Hrvati Crnoj Gori? Da ne bi da ti daju vodu dzabe? a? Plati pa piJ!

    Sto nama to rade siptari? Nemoj da ih diras i prozivas kad te ne diraju i ne prozivaju. To samo uzrokuje mrznju. Ako jos uvijek patis za Kosovom, sjedi fino u auto, podji tamo i u lice im reci sta mislis. Ovako samo trujes nase odnose sa drugim manjinama.
    Svi gradjani CG treba da su jednaki i da imaju ista prava! Bio ON Hrvat, Albanac, SRbin... UTUVITE TO U GLAVU VISE!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Uvedesh porez na promet nepokretne imovine od 20%, da napunish BUDJET,
    da napravimo malo AUTO PUTEVA i IZBUSHIMO CRNU GORU, DA LICHI NA SHVAJCARSKI SIR ; TUNEL PA MOST.

    TAJKUNIMA I MAFIJI POVECAMO porez na imovinu, da moraju da zaradjuju , inache propadoshe.

    MRTVI KAPITAL SA VISOKIM ZIDOVIMA I VIDEO NADZOROM, treba izkorijeniti POREZIMA.
    He, jel to znaci da bi taj porez vazio samo za strance ili i za domace? Trziste nekretninama bi brzo zamrlo sa takvim metodama, a ni to nije ni za sta dobro.
    Tajkuni su proizvod vlasti tako da njima nikakvi porezi nece rasti. Za njih ce uvijek postojati "rupe" u zakonu.
    CG je previse mala za masovni turizam, a previse siromasna za elitni. Vikendice i njihovi vlasnici boraveci u CG donose dosta novca. Ako bi vecina njih prodali zato sto ih visoki porezi na to prinudjavaju onda bi i efekti od turizma bili manji. Da bi se izgradio masovni i/ili elitni turizam treba mnogo novca a i vremena. Taj novac i vrijeme ne moze se prikupiti dizanjem poreza ili oduzimanjem vikendica vlasnicima iz Srbije. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #21
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Kakva kontradiktornost u jednu rechenicu.

    Hahahahahahahahahahaha! E stvarno cudo jedno sto coek moze izbacit iz sebe, samo kad oce!
    I am the one who locks.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Tako je.

    Srpski trgovinski parter je i Italija, sa oko 30% ucesca. Ta roba mora prec preko Bara, to ih treba kostat "ka" da ide preko strane zemlje.
    Ne mora, tu su npr. Rijeka, Solun itd. koji bi bili adekvatna zamjena ukoliko bi srbomrsci iz nekog njima znanog razloga udarili velike takse. Inace Sartid je uvozio rudu preko Rijecke luke, mozda i danas tako radi nisam siguran, a tako je radio i za vrijeme SFRJ ali je zbog politickih razloga prvo manji dio rude iskrcao u Baru, a zatim ostatak u Rijeci a na kraju je teret iz Rijeke ipak pre stizao na odrediste od Barskog pa ti vidi dje su pogodniji uslovi.

    Quote Originally Posted by IGUMAN
    Bolje im je oduzet vikendice pa ih prodat strancima koji ce imati da placaju taj porez i sa tim parama da skolujemo nase Nikole Tesle u zemlje bolonije jeee!
    Bravo! Jel ima jos nesto iz boljsevicke kuhinje?

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moreplovac
    Bravo! Jel ima jos nesto iz boljsevicke kuhinje?
    Mrzis li sve komuniste ili samo one koji su "stvorili crnogorsku naciju"?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Za sve treba naci pravu mjeru,
    ja namjerno PRECHJERUJEM, da bi PROBUDIO uspavane EKONOMISTE, da se MACHUJEMO SA ARGUMENTIMA,
    dosta MI je prijetnji iz BIOGRADA, nijesmo ni MI MUTAVI,
    znamo da LANEMO isto kao ONI,
    a morash priznat, mi imamo VISHE koncheva u nashim RUKAMA, samo NIKAD, NIKAD, NIKAD ne smijemo prvi vuci POTEZE, prvo oni sa BIJELIM FIGURAMA, pa MI.

    OBALA JE RUDNIK ZLATA,
    u pravim RUKAMA, pravih TURISTICHKIH AGENCIJA,
    nazalost, toga josh uvijek NEMA.

    A DRZAVNI I OPSHTINSKI BUDZETI,
    moraju biti PUNI, za VODU; STRUJU; PUTEVE; SMECE I PROCHISHCAVANJE VODE, inache ojde sve u chetiri lijepe materine, kad ronim, vishe je ulozaka nashih "DAMA" nego MURINA I KERNJI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    [QUOTE
    al izgleda neki su toliko hipnotisani ... ne znam cemu tolika mrznja pa nisu to hrvati i siptari .... oni koji nam rasturaju zemlju koji nas okruzize sa svih strana koji nam ne daju vodu za herceg novi (ili vas briga za to jer je vecinom srpski grad) ???
    stvarno ..... kad bi mogao ovaj referendum da bude sjutra da vise ne slusam svaki dan price od kojih jednostavno ne mogu pobjeci ....
    neke ovdje treba da je sramota ...

    QUOTE]


    Kakvu si shkolu zavrshila, takvu pamet si i PROSULA,
    chudish se mrznji, trunj u tudjem oku vidish, a gromadu u sopstvenom ne primjecujesh.

    Moderatore, odje bi ja reagova, mrznju i predrasude po klasi i rasi, ja bi brisa, da se ne smije narod, ovako opterecenim juserima.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 02-05-11, 14:51
  2. Replies: 20
    Last Post: 17-12-10, 19:35
  3. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-10, 22:49
  4. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  5. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 10:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •