Results 1 to 4 of 4

Thread: Savjeti oko traženja jednosobnog namještenog stana u PG

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default Savjeti oko traženja jednosobnog namještenog stana u PG

    Prije svega samo da kažem da je svaki savjet dobrodošao jer do sada nisam tražio privatan smještaj u PG, ali igrom slučaja sada tu radim pa moram i da nađem neki stan.

    Neke stavke koje me interesuju:

    Namješten (napomena: dobro opremljen) jednosoban stan u PG useljiv početkom ljeta na duži vremenski period.

    Poželjna lokacija bi bila preko Morače, nebitno da li je kod blokova, dalmatinske, Delte, itd itd...

    Računam da će stanarina biti minimum 200e mjesečno ne računajući struju i vodu. Internet, neki normalni sto (radni, za posao mi treba) i mir, 3 stvari koje mi padaju na pamet kao potrebne pored onih koje valjda ulaze u definiciju dobro opremljenog stana.

    Dakle, gdje, kako, koliko? Treba li da se pazim od nečega, možda ima i prevara? Da li je rano tražiti stan skoro 2 mjeseca unaprijed? Da li mi je najbolje da tražim to kroz tender oglase, ili da možda postavim par oglasa po okolnim zgradama da tražim gore navedeno pa da čekam poziv? Vidjeo sam da neki ljudi to izdaju preko agencije, pretpostavljam da je jeftinije kada se direktno dogovaram sa vlasnikom nekretnine, samo ne znam koliko jeftinije.

    Hvala.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Nikad nije prerano početi tražiti stan. Ja kad sam god tražio neki stan u 5-6 dana pa i do 10 dana, nikad nisam mogao naći ono što mi treba nego sam morao uzeti ono što je bilo u ponudi.
    Čim si dao sebi više vremena da tražiš imaš više šanse da nađeš ono što ti treba. Kolko god neko misli da jeste, uopšte nije jednostavno naći stan baš koliki i kakav ti treba i da bude na lokaciji kojoj treba.

    Druga stvar, tu kiriju od 200€ preko morače možeš da zaboraviš, a i oko delte. Možda tamo u one blokove i to posle bloka 5 i 6, a ne vjerujem ni tamo da ima al ne znam sa sigurnošću.

    Ništa ti nije jeftinije da direktno tražiš stan, i da zaobilaziš agencije. Agencije tebi ne naplaćuju svoje usluge, nego vlasniku stana.
    Agencije ti mogu samo pomoći i predstaviti ti u jedan dan ono što ćeš ti mjesec da tražiš i obilaziš preko oglasa.
    Meni lično su toliko pomogle i uštedjele vremena, tel računa, goriva itd itd, da ne bih mogao ni da zamislim traženje stana bez agencije.
    Last edited by SubWay; 30-04-15 at 07:24.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja sam dugo zivio u Bloku 6. Moja preporuka ti je da nadjes tamo ili u toloshima, ili stan ili sprat kuce sa posebnim ulazom. Podgorica ljeti je pakao ali u bloku 6 i okolo je podnosljivije zbog sume. Moj prvi savjet bi bio da se dogovoris sa gazdama da ti ne dolaze(na fin nacin naravno) ja sam se na malo brdo o jadu zabavio od gazdarice po 3 puta mi je dolazila na kafu jos je stan u zgradi bio. Dodju mi drugovi da gledamo fudbal, eo je zvoni na vrata i sjeda sa nama. Kad sam joj na fino rekao da ne zelim da dolazi(sta cu ja da pricam sa babom od 60god) naljutila se i digla mi kiriju 50eur.

    Prvo sto budes uradio je da se uvjeris da su racuni svedeni na 0.Provjeri racune i stanje na brojilima. Obavezno slikaj. Nemoj da pristanes da vracas dug za struju vodu itd pa da ti odbijaju od kirije jer se smore posle odredjenog vremena pa hoce da dignu kiriju, jer ti zivis tamo a oni pare ne gledaju. Ako nema interneta a kazu uvesce ga, ne uzimaj stan jer ces zavrsiti bez neta. Posto im se ne potpisuje ugovor na 2 godine
    One Ring to Rule them all...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Druga stvar, tu kiriju od 200€ preko morače možeš da zaboraviš, a i oko delte. Možda tamo u one blokove i to posle bloka 5 i 6, a ne vjerujem ni tamo da ima al ne znam sa sigurnošću.
    Rekao sam minimum. Đe su ljudi, tu je i dogovor.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja sam dugo zivio u Bloku 6. Moja preporuka ti je da nadjes tamo ili u toloshima, ili stan ili sprat kuce sa posebnim ulazom. Podgorica ljeti je pakao ali u bloku 6 i okolo je podnosljivije zbog sume. Moj prvi savjet bi bio da se dogovoris sa gazdama da ti ne dolaze(na fin nacin naravno)
    A naravno, mada opet dolazak gazde jednom mjesečno radi "kontrole" svoje imovine je sasvim ok, a to kao tvoje da bude sjednik svaki dan, to ni pod razno . Vidjeo sam da su spratovi kuće jeftiniji od stanova, nisam o tome razmišljao kao opciji, ali kako gledam neke slike, primamljivo mi i to postalo .
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Xbox 360 vs PS3 - savjeti
    By Gandalf_White in forum Game Server CG
    Replies: 7
    Last Post: 08-12-14, 19:13
  2. Prag-savjeti
    By balsario in forum Putovanja
    Replies: 36
    Last Post: 03-07-14, 10:43
  3. Savjeti za kladionicu !!!
    By OkrugliGospodin in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 15-12-13, 18:21
  4. Nica,savjeti
    By suponik in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 25-02-11, 13:50
  5. I: Kupovina jednosobnog stana u novogradnji za 50.000
    By Hepokockica in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 25-02-10, 12:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •