Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 105

Thread: Kuda ide hrana?

  1. #76
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad se sjetih, godinama unazad prepričava se priča za čovjeka iz zete, doveo dijete u hitnu, reče mu doktor da je sve u redu sa malim, isprali su mu želudac jer je bilo trovanje hranom, a ovaj se udari rukom po glavi uz riječi: "a mora da mi je jeo od onog paradajza što mi je za prodaju, što mi nije za kuću"

    Čast svakom, ali ovo narod priča, neznam jel istina
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U posljednje vrijeme postaje sve popularnija tvz paleodjeta, djeta bazirana na navodno onome što su pećinski ljudi jeli. Promoteri ove djete argumentuju da su ljudi evoluirali na način da jedu takvu hranu i da je to razlog zašto danas jedemo nezdravo. Zato nude određena "pra"jela za prenapuhanu cjenu koje mnogi zadovoljno kupuju bacajući pare.

    Međutim evo zanimljivog videa o tome, a koji objašnjava mnoge stvari u vezi takve djete a koje vam "paleonutricionisti" nikada ne kažu.



    Last edited by funestis; 04-05-15 at 22:30.

  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za vegane (striktne vegetarijance) nekoliko zanimljivih činjenica.


  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  5. #80
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  6. #81
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Slucajno kopam po frizideru jer ne znam sta bi jeo, i nalazim paradajz-paradaiz-rajcica kako ve volja i pitam jel kupovao ko nije niko kazu, a znam da sam ga ja kupio nedje krajem proslog mjeseca..mjesec dana mrdnuo nije ko da je juce ubran te ja sa njim u smece, sto jedemo majko sveta...
    evo ga ....


  7. #82
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Ja imam prijatelja koji je napravio za sebe jedan mali plastenik mozda 80-100m2 i bas se trudi da sve bude onako zdravo bez hemije i cuda zbog đece, zadnjih par godina kaze uzaludno radi, nema sve stetocine neke tesko bez hemije i za kucu to sto sadi, jos ove godine ce probati i odustaje..

    Ali ovo sto se uvozi ja svarno ne znam, ako ne pojacaju neke kontrole po'trovace nas sve.

  8. #83
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,357
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    moja prva komsinica sadi sve u staklenik koji je napravila prosle ili preprosle godine, casti me ponekad povrca. Njoj mladi luk, kupus, paradajz i jos ponesto uspijeva ali pipun i jos par biljaka joj se prosle godine pojavilo nesto listovi izumirali... nije moglo da uspije.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    aj ne zezajte,ne moze nista bez hemije,nije sad to toliko strassno,naravno samo ne precerivati .ko kod se bavi malo ozbiljnijom proizvodnjom sve to zahtijeva prskanja

  10. #85
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Ja imam prijatelja koji je napravio za sebe jedan mali plastenik mozda 80-100m2 i bas se trudi da sve bude onako zdravo bez hemije i cuda zbog đece, zadnjih par godina kaze uzaludno radi, nema sve stetocine neke tesko bez hemije i za kucu to sto sadi, jos ove godine ce probati i odustaje..
    Biološki preparati i pesticidi iz prirode

    PRIRODNI PREPARATI ZA ZAŠTITU BILjA U ORGANSKOJ PROIZVODNjI

    The more things change, the more they stay the same.

  11. #86
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  12. #87
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,954
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ovako mi se jedan komsija nadusi svake god u proljece


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #88
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    je bo te.

  14. #89
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  15. #90
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Rođaci neki zivjeli u Baru, stari ljudi i imali 20tak stabala. 10c ili manje su im plaćali da dođu i oberu i odnesu. Zato nemamo ništa naše, ljudima nakupci ubiju cijene i lakše mu pokidati to voće nego se mučiti. Kod mene kući ima gomila raznih voćaka, samo 2 ne traže brigu:japanska i iglice. Oko svega se mora raditi, to su priče pričine da posadiš i čekaš da sazri.

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    To slobodno treba izbjegavati u svakom lancu.

    Inače šta se dešava sa ponudom voća i povrća? Je li realno da mi kao mediteranska zemlja nemamo svoje agrume u ponudi? Albanija i Turska su nam glavni uzgajivači svega
    Bijeli luk uvozimo iz KINE...
    Eto toliko smo (ne)sposobni...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  17. #92
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,954
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    vrijeme se mijenja i uslovi su sve gori i gori za plodove. ja jedem tetkino povrce, jedne godine se desilo krompir truo u zemlji. i ne samo njoj nego u cijelom selu. sledece godine neka buba jede i sve tako. nije da ne ostane nista, al opet... pretprosle godine kaze mi jedna komsinica sva srecna da ide za vikend sljive da pobere pa ce mi donijet za dzem, nije stigla do sela, kisa sve stukla.
    al vidim ovo iz staklenika sve kao sa slika.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #93
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,345
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    danas je najveći luksuz ako imaš nekoga kod koga možeš da uzimaš provjereno meso, povrće i sir. a ne da se kockaš po supermarketima. kad vidim onu pilad zapakovanu samo što ne puknu koliko je to napunjeno svega


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Vi ljudi ka da ste od juče ovdje pa se nešto iščuđavate? Kakvo meso po supermarketima, niste normalni, striktno po mesarama i to: Šahović, Jevrić.
    Piletinu, iako je i tamo dobra, uzimam domaća sitna pilad (puštena) iz Zete, ucijelo pa ih žena rasparča i smrzava/odledi po potrebi. Jaja kod žene iz Virpazara evo godinama već, mada imate i u piljaru kod Maestra isto domaća.

    Povrće evo par godina uzimam striktno kod jedne žene na pjacu, sve domaće tretirano. Kako znam? Prvo, rekla mi je da joj ne šaljem više nikog (posla sam joj bio barem 20 ljudi po mojoj preporuci) jer nema tog domaćeg u neograničenim količinama, drži to za nas stalne a ima i ona asortimana ovoga iz preprodaje ka i većina na pjacu... Drugo, e da probate vi taj krastavac (s korom ga jedem), taj paradajz, tu šargarepu što puca na svaki zalogaj i da uporedite sa ovim splačinama po supermarketima što dovlače iz Tunguzije ili otkupljuju od lokalaca koji tretiraju to voće i povrće svim i svačim kako bi ga više bilo...

    Sir, debeli mladi bijeli u piljaru kod Maestra mada je pata-pata i sa Mileninim na pjacu (starija žena na paž frizuru, drugi štand s desna), koji god da uzmete nema greške. Kajmak mladi na prvi štand slijeva preko puta sireva, iz Nikšića, prva liga.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Vi ljudi ka da ste od juče ovdje pa se nešto iščuđavate? Kakvo meso po supermarketima, niste normalni, striktno po mesarama i to: Šahović, Jevrić.
    Piletinu, iako je i tamo dobra, uzimam domaća sitna pilad (puštena) iz Zete, ucijelo pa ih žena rasparča i smrzava/odledi po potrebi. Jaja kod žene iz Virpazara evo godinama već, mada imate i u piljaru kod Maestra isto domaća.

    Povrće evo par godina uzimam striktno kod jedne žene na pjacu, sve domaće tretirano. Kako znam? Prvo, rekla mi je da joj ne šaljem više nikog (posla sam joj bio barem 20 ljudi po mojoj preporuci) jer nema tog domaćeg u neograničenim količinama, drži to za nas stalne a ima i ona asortimana ovoga iz preprodaje ka i većina na pjacu... Drugo, e da probate vi taj krastavac (s korom ga jedem), taj paradajz, tu šargarepu što puca na svaki zalogaj i da uporedite sa ovim splačinama po supermarketima što dovlače iz Tunguzije ili otkupljuju od lokalaca koji tretiraju to voće i povrće svim i svačim kako bi ga više bilo...

    Sir, debeli mladi bijeli u piljaru kod Maestra mada je pata-pata i sa Mileninim na pjacu (starija žena na paž frizuru, drugi štand s desna), koji god da uzmete nema greške. Kajmak mladi na prvi štand slijeva preko puta sireva, iz Nikšića, prva liga.
    Neznatna je razlika u kolicini novca koja ode na domace proizvode, a ogormna je razlika u kvalitetu i na kraju, odraz na zdravlje, koje dosta ljudi zapostavlja... Ja imam srecu da mi u tazbinu drze kravu, prasad i kokoske, da sade dosta povrca i nesto voca. Kad obnavljaju stoku, bas vode racuna dje kupuju i od koga. Imaju susnicu za meso, tasta pravi fenomenalan mladi sir. Pored svega, da ne kazem povrh svega, zenina tetka izdize na obornke Lukavice, kod Konjska (ili Konjskog, kako god) i odatle skorup dobavljamo... Nego odoh u off...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  21. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  22. #96
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Bijeli luk uvozimo iz KINE...
    Eto toliko smo (ne)sposobni...
    Luk?
    Kina spada među najveće izvoznike belog luka, imaju jeftiniju radnu snagu, ali ne i dobru kontrolu kvaliteta. Recimo, u Australiji nije prošao sigurnosne protokole za hranu. Stručnjaci tvrde da je ovaj luk pun hemikalija, koje su mu dodane da bi se sprečilo klijanje, produžio rok, ubili insekti i da bi luk bio beo. Takođe, postoje neke tvrdnje da ga đubre otpadima iz kanalizacija.

    Izbeljuju ga obično, kako tvrde australijski stručnjaci, hlorom ili mešavinom sumpora i drvenog pepela. Zato izgleda zdravije i primamljivije za kupce.Gama radijacijom i posebnim hormonima i hemikalijama sprečava se dalji rast i stvaranje klica kod luka.
    Takav luk nema ona blagotvorna svojstva i jačinu pravog domaćeg belog luka i zato ga je, bez obzira na povoljnu cenu, besmisleno kupovati.
    Beli luk je vrlo jednostavno uzgojiti ako imate komadić zemlje, ali možete ga gajiti i u velikim sakasijama.
    To je otrov a ne luk!

  23. #97
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ma uvozi se i pasulj iz Kine i sta jos sve ne.
    Kad smo vec kod kineske hrane


    Chinese ‘Synthetic’ Cabbages
    A video of a man making wax display vegetables has been used out of context to suggest China is dumping "synthetic cabbages" on unwitting consumers.
    KIM LACAPRIA
    PUBLISHED 1 SEPTEMBER 2016


    Claim
    A video depicts a Chinese vendor making "synthetic cabbages" for sale in American restaurants and supermarkets.

    Rating

    False
    About this rating
    Do you rely on Snopes reporting? Become a member today.

    Origin
    On 17 February 2016, the Facebook page “The People’s Voice” published a video purportedly depicting “[a]rtificial synthetic ‘cabbages’ … being made in China in just 40 seconds flat … coming to a grocery store near you soon”:


    The foreign language clip, titled “Fake Cabbage in Market,” involved a man ladling colored liquids into a large bowl of water, then artfully shaping the substance into a cabbage-like object. The man sliced the items crosswise to reveal what looked similar to a halved head of cabbage.

    But the purported footage of the “synthetic cabbage” maker displayed Korean characters and a logo for the SBS (Seoul Broadcasting System), indicating that the clip did not depict covert counterfeit cabbage making its way from China to the U.S. Another video more accurately described the process as one for making artificial lettuce used for display purposes only in Japanese restaurants:



    Additional videos documented the process of crafting hyperrealistic fake foods for display in Asia:



    A 2014 Kotaku article provided additional context for “fake food” videos frequently misrepresented on social media:

    At many Japanese restaurants, there is plastic food out front. The fake meals function as supplements to the menu so people can see what the meals actually look like. And the way this phoney food is made is fascinating.

    As previously posted, plastic food is called “shokuhin sample” (食品サンプル) or “food sample” in Japanese. Many restaurants work closely with the phoney food craftsmen, with the actual meals being molded to ensure the sample accurately represents the real deal.

    The video as presented to English-speaking audiences leaned heavily on the trope holding that sneaky and dangerous fake or adulterated food from China is rife in American markets. Some similar claims about the country’s edible exports have held that soy sauce is made from human hair, crabs are injected with saline to create a deceptively appetizing appearance, imported Chinese garlic is sprayed with dangerous pesticides, China is processing and reshipping U.S.-raised chickens, and Chinese corned beef is made from corpses.

    The Kitchn, First We Feast, and BuzzFeed have also covered the trend as an example of replica artistry, not as proof of China’s flooding American supermarkets with synthetic farmed goods.

    Even in the absence of ample evidence that wax food displays are exceptionally common in Asia, it stands to reason that synthetic cabbages wouldn’t fly as a market staple anywhere in the world due to the fact that wax is unpalatable and would clearly melt when cooked, and cabbage’s relatively low price point makes such a substitution costlier than retailing genuine cabbage






    Inace, bile su neke optuzbe i plasticnu rizu da prodaju, nzm sta na kraj bi sa tim.
    Last edited by technus; 09-01-20 at 12:24.
    Forever young, i want to be forever young

  24. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  25. #98
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Kod nas u rakiju stavljaju vjestacku djubrivo, med prave od serbeta i maslacka, a suhomesnato sole nitratima koji su opasni za ljude. I svi to kupujemo, uključujuci i nas ovdje koji se tjesimo kupovinom u mesarama i domace proizvodnje. Nemojte ici do Kine, mi smo pateticni za pola miliona ljudi nemamo dovoljno domace proizvodnje, no nam komsije otrov stavljaju i prodaju da vise zarade....

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  26. #99
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,808
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    A onda se prosipa mlijeko u nk jer nema ko da ga otkupljuje.
    Ada mi kamen iz albanije dovozimo...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  27. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  28. #100
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Naravno, i ja kazem da se tek kod nas svacim sluze, pogan smo mi narod, al su Kinezi ovo doveli do savrsenstva i krenuli u masovnu proizvodnju.
    Forever young, i want to be forever young

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kuda ide internet?
    By Tha_Maddog in forum Internet
    Replies: 168
    Last Post: 05-10-21, 21:56
  2. Lijep dan, kuda sad...
    By hn11boy in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 08-12-10, 14:28
  3. Kuda ide Bokeljska noc ???
    By ATAMAH in forum Primorski
    Replies: 77
    Last Post: 05-09-07, 12:28
  4. Kuda ide Crna Gora?
    By igy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 09-05-07, 18:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •