Results 1 to 12 of 12

Thread: Android Developer

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default Android Developer

    Ima li ovdje koga da se bavi programiranjem za Android platformu?

    U principu mi treba pomoc s' obzirom da nemam mnogo iskustva sa java programiranjem.

    Ocu da napravim najobicniji launcher moguci za Android koji bi imao bukvalno par elemenata i nista vise..

    Mogu da objasnim detaljnije preko PP-a ako ima nekog da se razumije u ovo i da ima da izdvoji malo vremena za mene...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja pojma nemam ali je dobra stvar ako hoces da napravis neki najobicniji jer masu launcher-a trose bateriju nenormalno. Inace koristim cheetah launcher. Dobar i ne trosi mi bateriju.

    znam ne pomazem ti ali ajd...
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Zapravo mi treba launcher za djeda od 80+ godina.

    Pokusao sam tonu njih, i launcher-a i custom rom-ova i ni sa cim nisam mogao da dobijem ono sto zelim i vjerujem da samo programiranjem mogu da dodjem to zeljenog rezultata koji je vrlo jednostavan ali zahtjeva odredjeni 'skill' kojeg nemam uopste.

    Evo da objasnim pa neka stoji...

    Ovo je 'skec' koji sam sastavio za 10 sekundi u PS-u, cisto kao demonstracija, nisam se trudio sa elementima, bojama i sl. jer me ti u principu i ne zanima...



    Znaci na vrhu, sa lijeve strane treba da stoji citak datum (najbolje na nasem jeziku) a sa desne strane (isto na vrhu) stanje baterije. Nista fency, cisto da se jasno vidi koliko baterije trenutno ima. Najbolje graficki element sa procentualnom brojkom unutra.

    Ispod toga ide veliki digitalni sat.

    I ostalo je ono najbitnije a to su slicice kontakata kojima se poziva direktno preko Viber-a. Ovo je najvaznije gdje mozda treba nesto vise programiranja ali opet vjerujem da nije bauk za one koji rade mnogo komplikovanije i teze stvari. Znaci jedno 9 kontakata sa njihovim slicicama. Prilikom klika na kontakt, isti se direktno poziva preko Viber-a. Viber poruke su nebitne. Ne mora ni da ih ima.

    Nijedna druga opcija ne smije da bude tu. Nema aplikacija. Nema obicnih poziva, obicnih poruka i sl. Samo ovo navedeno. Nista vise.

    Na dnu moze da bude neko malo dugmence za opcije da unuk moze da podesi recimo kontakte i sl.

    Telefon bi se koristio bez SIM kartice. Bio bi iskljucivo za pozive preko Viber-a i nista drugo.

    Znaci ne pravim neki cool launcher koji stedi bateriju nego nesto kao 'Viber Phone' bez ikakvih dodataka.

    U procesu bi pokusao svakako da iskljucim sve druge aplikacije, procese i ostalo sto se ne bi koristilo a samo bi jelo bateriju u pozadini.

    Eto.. to je to... Ako neko ima ikakvog iskustva neka se javi preko PP-a
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    P.S. Sad kad malo bolje razmislim, ako je pravljanje 'launcher'-a toliko komplikovano, moze i neki 'widget' da dodje u obzir..

    Opet sam probao mnoge i sa vecinom (cak i najboljih) nisam mogao nista da uradim. Samo sam sa nekim 'Animated Widget' uspio da sa 2 klika dodjem do poziva Viber-om sto nije toliko lose ali nije ono sto trazim. Uz to je aplikacija prilicno bzvz te ne mogu ni ikonice 'widget'-a da se mnogo mjenjaju, posebno velicina koja mi je bitna jer treba da bude velika i citka a ne da meni treba da naprezem oci da bi vidio tekst ili sliku.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,068
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    pa za pare vjerovatno ce ti neko to napravit probaj na http://wmforum.geek.hr/

  6. #6
    Join Date
    May 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    1,908
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Druze moras ga koristiti sa sim karticom jer ne mozes viber registrovati bez broja. I kupi djedu tablet da se ne mucis sa launcherima :-D

    Poslato da bi se poslalo. . .
    Montenegro!!!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Na glas razmišljanje,
    Što bi se desilo kada bi stavio da ti je viber default aplikacija za zvanje... Onda bi napravio običan shortcut na desktop za poziv a telefon bi zvao sa viber

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Na glas razmišljanje,
    Što bi se desilo kada bi stavio da ti je viber default aplikacija za zvanje... Onda bi napravio običan shortcut na desktop za poziv a telefon bi zvao sa viber

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Sounds doable...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NekoIzMase View Post
    Druze moras ga koristiti sa sim karticom jer ne mozes viber registrovati bez broja. I kupi djedu tablet da se ne mucis sa launcherima :-D
    Ima vec registrovanu SIM karticu na drugi telefon tako da to nije problem. Nego je drugi telefon stariji bez Viber-a.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Na glas razmišljanje,
    Što bi se desilo kada bi stavio da ti je viber default aplikacija za zvanje... Onda bi napravio običan shortcut na desktop za poziv a telefon bi zvao sa viber
    Cini mi se da sam Viber i postavio kao 'default'. Tj. kad otvorim recimo onu telefonsku slusalicu, otvara se Viber a ne stock dialer.

    Ipak, kad napravim 'shortcut' i dalje poziva preko telefona, ne preko Viber-a.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #10
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    U suštini tebi ne treba launcher u klasičnom smislu, ovo je samo jedna onescreen aplikacija sa osnovnim informacijama i viber prečicama koja će da bude stalno upaljena i da služi kao početni ekran. Djeluje jednostavno i mislim da se može uraditi vrlo lako, ako treba pomoć detaljnije šta i kako pošalji pm

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Meni bi i neki krsteni 'widget' rijesio posao.

    Bilo sto da se moze jednim klikom pozvati odredjen kontakt sa Viber-a.

    A s' obzirom da bi bilo ukupno 5-6 kontakata, svi bi mogli da budu na homescreen.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #12
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Možda bi mogao probat Animated Widget Contact Launch 2.1.1 a evo i objašnjenje kao se koristi pa vidji odgovra li ti ... tj djedu

    Evo ja sad probah i ide baš lako ... znači na home screen dugi pritisak i onda izabereš widgets pa animated widgets pa onda nadješ kontakt i od opcija izbrišeš sve ( imaš standardni poziv,pa sms i.t.d ) i samo ostaviš poziv preko vibera i čim pritisneš ikonicu on poziva a čim je opet pritisneš on prekida poziv ... ako ti to treba ...
    Last edited by night_silence; 17-04-15 at 20:57.
    deuscroix

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Potreban web developer - Adobe Flex?
    By AwAsH in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-07-12, 23:53
  2. Replies: 3
    Last Post: 11-11-10, 22:17
  3. Replies: 11
    Last Post: 21-01-10, 19:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •