Results 1 to 3 of 3

Thread: Liječenje u Turskoj

  1. #1
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Liječenje u Turskoj

    Dragi forumaši, nedavno je sa radom počelo predstavništvo Acibadem (Adžibadem) bolnica iz Turske. Radi se o grupaciji od oko 20 bolnica i klinika širom Turske i imaju preko 11.000 zaposlenih (čitavo zdravstvo u Crnoj Gori ima 11.000 zaposlenih). Svoja predstavništva imaju u 44 zemlje svijeta.

    Ono što je bitno za građane u Crnoj Gori je da Fond ima ugovor sa njima i da po odluci konzilijuma moguće je liječenje (za sad je to najčešće upućivanje na PET-CT, gama knife, ali i neurohirurške operacije).
    Od operacija i tretmana koje se plaćaju građani iz CG najčešće idu na estetske operacije, transplantaciju kose, a često i na vještačke oplodnje. Čak imaju i partnersku bolnicu u Skoplju (Acibadem-Sistina) koja je relativno blizu i gdje je povoljna cijena VTO.

    Interesuje me ima li forumaša koji su već koristili usluge Acibadema i kakvo je njihovo mišljenje?

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    hmmm ja ne znam da li su ovi koje ja znam koristili usluge Adzibadema ali znam da su na teret fonda išli u Tursku...jedno je išlo na operaciju tumora, drugo na neko specijalno zračenje i jedno na operaciju mozga...(članove njihovih širih porodica lično poznajem) koliko sam upoznata svi si bili vrlo zadovoljni tretmanom i došli su vidno bolji nego što su pošli tj baš im se stanje popravilo mada o ozdravljenju ne može da se priča još jer su liječenja svakog od slučaja vrlo dugotrajna....
    Koliko znam iz ovih slučajeva, pacijenti su (ali nevjerovatno, svima bili vrlo slični problemi sa našim zdravstvenim sistemom) obično poslati u Tursku sa jednom (pogrešnom) dijagnozom, pa su tamo pretragama utvrdjene neke druge dijagnoze i načini liječenja i mahom su nakon njihovih pogresnih dijagnoza (recimo, jedan od ovih par slučajeva je proglašen galopirajućim tumorom koji ce za maksimum mjesec dana dovesti do smrti, pacijent se vratio vidno oporavljen nakon par mjeseci iz Turske, drugi slučaj, kvržica u dojci je bila OB ali je neka druga promjena poslata na dodatni pregled, ispostavilo se da je kvržica vrlo maligna a to drugo je ožiljak od prošle operacije!? Takodje se pacijent vratio u prilično dobrom stanju zasad) ali su problemi nastali oko kontrola....valjda fond ne pokriva kontrolne proglede nego se ovdje rade snimanja CT i MR i naši dr prate dalje stanje pacijenata...mislim, ja kontam da i ovdje ima skener i MR ali ako ti jednom doktor ovdje napravi takvu grešku, onda stvarno ne može da ti bude po volji da se dalje kod njega liječiš i ne možeš da mu vjeruješ definitivno, tako da mi je to malo bzv...
    Evo ja nagrdih ove naše ka da neću, voljela bih da neko ako ima i zna neki pozitivan primjer da jer ja sam nažalost samo za ove čula
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3
    Join Date
    May 2006
    Location
    Blok 5
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda ja mogu da ti pomognem.
    Nas KBC i njihova bila koja bolnica ne mogu da se porede. Ispred nas su makar 20 godina.
    Ljakse

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Protesti u Turskoj
    By funestis in forum Politika generalno
    Replies: 93
    Last Post: 23-07-13, 10:42
  2. Replies: 2
    Last Post: 17-02-13, 01:08
  3. Liječenje Kuranom
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 06-11-12, 10:10
  4. Balkan Ekspres - LIJEČENJE NARKOMANA U CRNOJ GORI.
    By Administrator in forum Televizija
    Replies: 6
    Last Post: 29-06-10, 21:39
  5. Odmor u Turskoj?
    By Kapo in forum Putovanja
    Replies: 15
    Last Post: 13-07-05, 17:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •