Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 82

Thread: Drive thru - Podgorica

  1. #26
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Sve je to super, brzi život, neko ludilo, ovo-ono - ali ja zaista ne mislim da će tvoj objekat bolje raditi samo zato što ne moraš da izlaziš iz kola.

    Ja sam mišljenja da se ovdje ljudi više vode kvalitetom i cijenom, prije nego dodatnim opcijama koje neki servis pruža. Kažeš skvasićeš se dok izađeš iz kola - kod većine objekata brze hrane ljudi se parkiraju tačno ispred lokala, i mislim da im par kapi kiše zaista ne bi predstavljao neki problem dok pretrče trotoar od 2.5 metra, osim ako nije neki potop. Parking, odnosno zaustavljanje, nikad nije problem kod nas. I nemoj biti siguran da ćeš sa drive-thru završiti nešto brže nego kad izađeš iz kola - i tu se stvori kolona, pa dok se naruči, plati, spakuje i sl, prođe sigurno 5 minuta.

    Dakle, ponudi ti nešto novo kao npr. hot-dog, ali ne mora baš biti drive-thru. Ponavljam, ova varijanta mi je više za neki prometni put, a ne za širi centar grada.
    Ne znam koliko ti je ovo sigurno. Na primjer, posmatrajući naš narod dolazim do zaključka da ih privlači nešto novo i drugačije, tek onda dolaze na red cijena i kvalitet. Dalje, ja sam tip koji ne pati od lijenosti, nije mi muka da se iscimam za većinu stvari, ali radije bih u autu da sjedim i uzmem porudžbinu, nego da se kao baš u petak veče u pg, motam oko štanda sa još 11 hijena i čekam svoje parče pice.

    Tako da, polazim od sebe u ovom slučaju i vjerujem da bi ovo itekako dobro radilo. Posebno što bi bilo dobro da radi do sitnih sati ako već neće 24h, jer kad se ide iz grada poslije ponoći skoro ne možeš niđe otići da jedeš, evo lučke kaže da moraš neđe na vr' Zabjela.

    Samo sa ove dvije sitnice i solidnom lokacijom (ne treba ti neka vrhunska, jer ipak dolaziš kolima) ti imaš svoj dio tržišta. Sledeća stvar koja te gura je ponuda u odnosu na cijenu, tako da cijene moraju bidi prilagođene. I najokorjeli ljubitleji bureka, hamburgera i sl. bi došli čisto da malo promijene hranu, koja bi imala neke kombinacije priloga koje nemaš u raznim Krunama.

    Naravno, Gando i sam zna da se ne treba zadržavati samo na hot dogovima, bilo bi tu vjerovatno i još ponečega za širu publiku.

    Ima tu još milion sitnica koje bi se mogle odrađivati u zavisnosti od menadžmenta, razne akcije, tipa popust na hot dog + koka kolu/određeno piće, naručiš 3 ili 4 i dobiješ još jedan(pogodno za društva koja dolaze poslije provoda), uvođenje happy hour-a određenog dana ili možda čak svakog dana u određeno vrijeme imaš popust, i tako dalje.
    Last edited by Albatros; 06-04-15 at 20:33.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  2. #27
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,427
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Sto se tice slatkog sektora - kakve biste tu poslastice voljeli da vidite.
    Ovo obavezno ako ikako mozes, ko je probao zna o cemu pricam nema preko ovog kad je slatko u pitanju i to bas ovi ukusi


    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #28
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,427
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    evo lučke kaže da moraš neđe na vr' Zabjela.
    Dion na zabjelo kod pasarele jedini radi posle 24h... katastrofa, jos ja zivim na drugi kraj grada...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  4. #29
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    A jos samo malo, 2cm je ostalo
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #30
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Gandi, za 10-15% smanji ove cijene i samo hrabro ovo ne moze da propane garantujem
    Ovo je odlicna ideja, pusti ove sto hejtuju, vjeruj mi da neces moci da ispostujes potraznju koliko ces posla imat... mislim da bi cak morao da napravis 2-3 prolaza tojest da istovremeno mozes usluzivat 2 reda auta...
    prosto ne mogu da shvatim da se narodu vise nije zgadio dion, kruna, trendino i sarajka... ajde bjezi vise, evo 15 godina promijenio niko meni u grad nije od tih brzih hrana...

    pa se narod cudi sto cim mi iz CG predjemo granu prvo dje idemo je McDonalds, Kentucky Fried Chicken, Burger King, Subway, Taco Bell...

    Ja licno za tebe mislim da u svojoj radnji kuvas virsle koje nabavljas naveliko za 0,6e. Ide ih 5 komada u pakovanju.Stavis u komadinu ljeba i to ti je rucak.

    Dobro,ne sporim da se ponekad posle ponoci sa djevojkom isprsis za po hamburger u Krunu,ali rijetko je to. Ne moras ici vani za inovacije u ishrani....eto ti HRC,no ne falis se da ga posjecujes.Tesko se odvojiti od 20 eur za obrok,znam. Ne bacaju takvi olako pare.

  6. #31
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,427
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Idol sam ovom trolu trazi covjek svaku temu da mi odgovara plus mi salje u inbox svakakve maloumne poruke dobices autogram skalaj malo
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #32
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzaba mu, moze samo topic da otvori.

    Gasila bi ga inspekcija svaki dan, lucke potvrdi

  8. #33
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,427
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Licno bih se angazovao da ga ne diraju i ne prilaze mu objektu!

  9. #34
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    zašto? ne bi vala pa da je milo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kuca se na kasu, ispostuju se sanitarni propisi i bucaj. Svi pravite bauka od dozvola
    One Ring to Rule them all...

  11. #36
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,427
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Stvarno se mora ispratiti milon nekih stvari da bi se zastitio da ti neka od mnoogo inspekcija nesto ne odreze za par stotina, ali ko ima iskustva, a gandalf ima tu problema nema... iz iskustva sanitarna je u sustini najmanji problem... veci problem zna da bude trzisna inspekcija koji imaju milion sitnica i fora da ti nadju kaznu... mada opet ima 4-5 tih raznih inspekcija koje ponaosob treba obraditi i spremiti dokumentaciju i uslove unaprijed da kad ti dodju ne mogu ti nista.... a imaju obicaj da idu po objektu i lupaju kazna za ovo 500 eura, za ovo hiljadu eura i na kraju ti kazu ajd da ti ucinimo napisacemo ti 200 eura pa ako platis u roku 8 dana placas 2/3 kazne, i napisu ti kao razlog nesto sto ti je apsolutno ispravno, a i sve ono sto ti pricaju je da te prepanu sa velikim ciframa da bi im ti onda ovu malu kaznu potpisao i da oni normu ispune... rjesenje je samo im kazes da pisu sta oce i da idete na sud i da neces potpisat, i gle cuda odjednom oni sami odustaju od kazni i uz prijetnje da ce opet doci odu iz objekta i ne vracaju se vise mene jednom zeznuse da im platim na ovu foru male kazne i nikad vise, samo radim po zakonu, spreman sam za bilo koju inspekciju, i kad dodju ne potpisujem im nista i na svaku njihovu konstataciju da je nesto za kaznu, ja kazem nije i dokazi to na sud, a njima tacno se vidi crnjak da idu po sudova na rocista
    Last edited by lucke91; 07-04-15 at 08:18.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  12. #37
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Ideja nije losa ali ako se ne nadje perfektna lokacija kojja vec ima makar 80% potrebne infrastrukture postoji ogroman rizik o neisplativosti. Inace lucke ja znam makar pet objekata dje se moze jesti do 2 ujutru a imas perper na autobusku koji radi citavu noc da ne jedes raspale bureke i u krunu mrtvu

  13. #38
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ako napraviš velike porcije za male pare, uspjećeš...
    Samo pogledaj koji restorani žive još uvijek na staru slavu, da "se dooobro jede, a džabe" - Kristal, Pod volat, Pod pločom tj. NIN... Ovi ostali budu aktuelni par dana ili mjeseci i poslije ćao...
    Inače, podržavam ideju i smjelost...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Dobro sjedni i razmisli.

    Biznis plan je teško napraviti, da je BLIZAK REALNOM STANJU.


    Ljudi u biznisu "padaju" jer vide ono što im odgovara kao povoljan tok događaja, ne i ono što bi se moglo desiti

  15. #40
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Podrška i od mene. Sam si rekao da je svaki biznis rizik i samim tim ne postoji ideja koja je 100% risk free. Međutim, mislim da copy/paste varijante nemaju dug rok trajanja. Ok je pronaći ideju koja će ti dati osnovne inpute za razmišljanje (u tvom slučaju drive through), ali je treba prilagoditi lokalnom kontekstu. U suprotnom, osmotri sliku dolje.


    Podgorica nije veliki grad iako ima solidan broj stanovnika. Kada kažem nije veliki grad mislim na to da se ne živi brzo, već po principu "polako, polako" (kako bi to rekao jedan moj prijatelj). Ljudi vole komoditet i da sjednu kada jedu. Zatim VIRŠLE? Uh grozno, ja to nikad ne bih pojela (al to tebi nije ni bitno, jer ne spadam u grupu ciljanih mušterija). Kao što ti je već neko skrenuo pažnju, treba da proširiš ponudu a ne da budeš prepoznat po viršlama. Takođe, lokacija nema potrebe da bude kroz centar grada, pa ne zove se zaludu drive-through!!!
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Podrzavam!!!

    Samo je par stvari bitno - KVALITET, CIJENA i 0-24h. Ostalo ce doci na svoje.

    Mislim da lokacija nije presudna. O tome govori "Dion" koji je na kraju grada, ALI ima to zlatno 0-24 radno vrijeme, kao i PERPER koji je na autobuskoj, ali ga izvlaci KVALITET i SKORO 0-24h.

    Samo naprijed, jedva cekam!

  17. #42
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Jos prije par godina sam imao ovu ideju ali nisam imao para da je realizujem :-)
    Bio bi prvi u CG i sigurno bi zatvorio pola PG fastfood. Malo vjerovatno da se moze pogrijesiti s time...
    Non stop radno vrijeme ti je osnov, hrana mora biti pristupacna po cijenama a i po kvalitetu. Mozes podijeliti na nesto pristupacnije a i nesto skuplje pa ko sta voli...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Mislim da mora malo siri meni, virsle kao jedino meso nece proci bojim se.

  19. #44
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stavi i bureke u ponudu
    mogu i girosi, palacinke, kebab, taco

  20. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    kebab moze

  21. #46
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default Drive thru - Podgorica

    Mene je totalno nejasnonda u PG nema krstenog girosa-kebaba ... Jedini da valja je u skolijeru u budvu , tako da definitivno i kebab bi dobro dosao u ponudu

    Podrzavam skroz ideju i mislim da je vrhunska , naravno uz radno vrijeme 0-24h

    Ps. Evo jedan najjaci do sad sto sam probao



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Attached Images Attached Images   
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  22. #47
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    @stivi dje je ovo? jesi li jeo nekad davno u gintasu na trecem spratu bio je Turcin neki, taj mi je bio omiljeni

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Odlicna ideja za girose. Sve se razmatra i o svemu se razmislja.

    Da elaboriram zbog cega su mi hot dogovi pali prvi put na pamet.


    Virsla kao virsla moze da stoji u rashladnoj vitrini. Virsle koje bih ja nabavljao su iz hrvatske, i to su pravi hot dogovi. Virsla se sprema za 2min i ne stoji pa da se podgrijava i tako u krug. Znaci musterija ima cist proizvod, koji je svjez (znam neko ce reci sad a sta melju u virsle a sta ovo a sta ono), u to ne zalazim. Danas jedemo svasta nesto sto je zdravo ili nije zdravo, ali ono sto ja mogu da garantujem je da uvijek u zivotu radim za musteriju kao za sebe. Radio sam po restoranima pa znam sta se servira ljudima, kakva je to hrana i sta se radi. Ja bih upravo to da izbjegnem. Necu da se sluzi ljudima "teletina" koja je stajala 5 dana u kanti iza restorana jer je neko tu zaboravio i smrdi da ne moze da joj se pridje, necu da sluzim pomfrit koji je nekome prije toga pretekao, nego ako krenem sa ovim projektom, zelim da objekat bude prepoznat po kvalitetu, ukusu i ljudskom odnosu.

    Recimo ubace se hamburgeri, bureci, tortilje, palacinke, girosi, kebab itd.

    Prva stvar je sledeca. Danas sam narucio smjesu za 100 hamburgera, u koju se naravno uvali jedno 30% soje, vinobrana i bibera da ne pocrni meso i da se ne ucrvlja. Od te smjese dobijam 130 hamburgera. Prodam danas 30, sjutra 10, pa opet 30, pa opet 10, znaci musterija jedne meso koje se vadilo i vracalo, mijesalo 5 dana. Mljeveno meso u rashladnoj na 2-5 stepeni ako se nista u njega ne doda, promijeni boju i otvrdne u 24h
    Recimo uzmimo giros na isti nacin, svaki dan se kao fol cisti i brise, a u stvari se vraca sve jedno te isto meso dok se ne pojede. I isto sa ostalim stvarima kad je ponuda prevelika. Jednostavno nesto ti mora stajati, a svaki preduzetnik gleda da sto bolje zaradi i uglavnom nikad na svoju stetu. Ja ne umijem tako, a da ne bih dosao u situaciju da bacam po 20-30kg mesa, da ne bih sluzio ljudima smece(bila je prekjuce ova novinska vijest da je sanitarna u vecini lokala brze hrane utvrdila da meso nije ispravno za ljudsku upotrebu), ja gledam da je to neki proizvod koji moze da stoji i da se brzo pripremi. I da me niko ne proziva sto sam mu otrovao dijete.

    Brojke sam fiktivno uzeo. Ali zakon ponude i traznje je cudo. Ako nesto imas na meniju ti to moras imati i u ponudi. Tako da nesto uvijek mora da ti stoji. Ukoliko nijesi Skolijera u BD u avgustu

    Girose definitivno razmatram
    Last edited by Gandalf_White; 07-04-15 at 17:28.
    One Ring to Rule them all...

  24. #49
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Giros u ul Slobode nista nije gori od onog u skolijeru to sigurno. A sto se tice dozvole za 0-24 koja je procedura mislim da to nije lako dobit.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Giros u ul Slobode nista nije gori od onog u skolijeru to sigurno. A sto se tice dozvole za 0-24 koja je procedura mislim da to nije lako dobit.

    Skoro pa nemoguce

    5eur po kvadratu po radnom danu. Objekat 50 kvadrata = 250eur x 30 = 7500 eur
    Last edited by Gandalf_White; 07-04-15 at 19:37.
    One Ring to Rule them all...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Drive-In
    By kenneth in forum Film
    Replies: 27
    Last Post: 01-09-20, 20:38
  2. K: Drive za Xbox 360
    By Alexandar_PG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 05-01-12, 13:13
  3. Podgorica - Bukumirsko jezero - Matesevo - Podgorica
    By Vele_PG in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-08, 19:43
  4. gmail drive
    By clockwork in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 18-01-05, 21:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •