Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 82

Thread: Drive thru - Podgorica

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default Drive thru - Podgorica

    Postoji ideja da se otvori prvi Crnogorski Drive thru u Podgorici. E sad lako bi bilo otvoriti nesto sto vec ima - hamburgeri, pice, rostilj bla bla. Ja naravno uvijek trazim nesto sto nema u CG.
    A to bi bili jedinstveni, najsocniji Americki hot dogovi.

    Sta mi treba od dragih forumasa, je neko mini istrazivanje trzista. Odgovori na pitanja tipa:

    - Sta biste pored hot dogova, salata, pomfrita, kole na tocenje i slushy-ja jos zeljeli da vidite/kupite/probate?

    - Da li biste prije/posle fakulteta/posla/izlaska u grad prosli autom negjde gdje bi za 2-3 minuta dobili punu narudzbinu i lagano se odvezli na posao/doma/wherever?

    - Vase misljenje o lokaciji u Podgorici gdje bi objekat bio postavljen ?


    Za pocetak cu vam okaciti slike nekih hot dogova koji bi bili u meniju




    Buffalo chicken hot dog



    Avokado i green chili hot dog



    Milwaukee dog



    Honey mustard dog sa kikirikijem



    Chilli dog



    Bacon wrapped dog


    Pored toga ide i par salatica



    i ledeniiiiii slushy




    Svaka ideja ili sugestija koja vam padne na pamet vise je nego dobro dosla
    Last edited by Gandalf_White; 06-04-15 at 17:19.
    One Ring to Rule them all...

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Dooooobra ideja ! ako ovo otvoris racunaj da cu ti dnevno u objekat ostavljat 10-20 eura
    Realno ko god radi i u trku je po cio dan prinudjen je da jede uzgred po nesto a ovo je stvarno idealno...
    Ja posto sam po cio dan u trku oko posla manje vise svaki dan koristim brzu hranu iako sam svjestan da to ne valja...
    ali ovakvo nesto bih docekao rasirenih ruku!

    - Sta biste pored hot dogova, salata, pomfrita, kole na tocenje i slushy-ja jos zeljeli da vidite/kupite/probate?
    ubacio bih razne vrste ``chicken nuggets`` sa raznim sosovima, par vrsta cheeseburger-a npr dodatak hrskave slanine, ili npr. cheeseburger sa hrskavom njeguskom prsutom i das mu ime ``Montenegro cheeseburger`` , pohovane slane palacinke... ako se sjetim jos necega javljam

    - Da li biste prije/posle fakulteta/posla/izlaska u grad prosli autom negjde gdje bi za 2-3 minuta dobili punu narudzbinu i lagano se odvezli na posao/doma/wherever?
    Naravno da bih !

    - Vase misljenje o lokaciji u Podgorici gdje bi objekat bio postavljen ?
    Najbolja lokacija bi po meni bila negdje na teritoriji uz obalu morace od mlenijuma pa do vezirovog mosta, mislim na ovu stranu morace gdje je stadion, tu su vidim sve poljane i neiskoriscen prostor pa bi se vjerujem moglo tu nesto uradit a i to je lokacija koja bi bila priblizno jednako blizu svim djelovima grada...



    i kad bi se ovo otvorilo, ako bi ikako moglo da radi 24h to bi idealno bilo, da vise ne mora cijela podgorica u dion na vrh zabjela da ide kao sto praktikujemo evo 15+ godina jer nema dje drugo posle 23h....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #3
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Upravo sam mu rekao za istu lokaciju, preko puta jedinice Hitne pomoći. Znam da ima jedna građevina napuštena, vidi se i na mapi, mislim da je to stara, vojna? Uglavnom, mislim da taman od nje, do skretanja za Gimnaziju nema ničega, nego obično šiblje.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Licno mi se ne svidja ideja da se fokusiras samo na hot dog... Da ubacis neke burgere , sendvice i dosta tako da recem zdravih salatica... Nisam siguran ni da Bg ima nesto ovakvog tipa...Uglavnom nije losa ideja samo pored dobre ponude trebace joj i vremena da zazivi jer narod nije navikao na to.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    BG nema drive thru?


    No okle tebi pare za ovo? Lose se zivi na Zabljaku, a?

    I am so post-rock I shit sad birds.


  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ovo ne moze da ne uspije kod nas... jos se usklade cijene da to bude pristupacno svima.... vrlo rado bih investirao u ovakvo nesto ali necu zaista da kradem ideju gandalfu, nego cu biti vjerni musterija
    javljaj cim bude nesto konkretnije u vezi ovog
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,711
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    146
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Hahahaaa... Ja sam imao vrlo slicnu ideju nekoć, ali je bilo problema sa dozvolama, institucijama i odustao sam...
    Od tad je proslo poprilicno vremena tako da ne mora da ista znaci... Necu da te demoralisem.

    Na stranu to sto ces mene tesko tretirati kao musteriju jer sam ljubitelj hot doga koliko i macka crnog vina, mislim da ideja moze da zazivi!

    Sto se lokacije tice, moraces da nadjes 'ulicnu infrastrukturu' koja je po tvojoj mjeri, plus da ne krcis usko grlo saobracaja...

    Mislim da ce ova gore pomenuta lokacija (preko puta hitne pomoci, vojska) biti skoro pa nemoguca za izvesti iz prostog razloga sto je to zemljiste (gotovo sam siguran) pod sporom.. Jer da nije, tu bi vec bila 'Podgorica na vodi' sa svim pratecim elementima s obzirom da se nalazi u sred centra grada iznad rijeke.

    Takodje, nemoj da racunas da ces objekat moci da 'nasadis' pored puta i tako se provuces. Vec ukoliko dobijes zeleno svjetlo za objekat, pretpostavljam da ces morati da gradis 'pit-stop' sa strane..

    U svakom slucaju imas podrsku od mene.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    ogladnjeh pored teme, a ručala sam.

    sve je meni ovo super, kreni ti samo i nađi način da se ne prave gužve
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Crnogorski san.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko bi ovo jeo,ne sprdajte se.Cus hot dog,ka da smo u osnovnu skolu ili vrtic.

    Kad sam gladan ni 7 hot dogova nije dosta.Ne no smoki ili stapici.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    BG nema drive thru?


    No okle tebi pare za ovo? Lose se zivi na Zabljaku, a?

    A okle pare Cijeli zivot radim i mucim se, skalah vise Sad moram malo da se sirim sa nekim orginalnim idejama. Bar ideja ne fali nikad

    Sto se tice lokacija ja sam skontao da mi je sire gradsko jezgro ok. Tipa iza City kvarta, tamo u kvart oko studentskih domova, pocetak tolosa, kod pet udovica, pocetak zagorica...
    One Ring to Rule them all...

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Pored ovoliko kioska sa brzom hranom u Podgorici, mislim da je dosta rizično otvorit takav objekat. Ne razumijem što je to toliko teško izaći iz kola i naručiti hranu, kad se možeš zaustaviti ispred bilo kojeg lokala brze hrane na par minuta i kupiti to što ti treba. Mnogo bi mi isplativije i inovativnije bilo otvoriti ovako nešto na nekom prometnom putu, poput Podgorica-Cetinje i sl.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa jednostavno gledao sam sta je to sto nema u CG i sta bi meni kroz moje zivotno iskustvo kao radnika/studenta/djaka/muza pomoglo.

    Recimo zasitio sam se smeca iz Krune, treba da dodjem, da parkiram auto (ako ima dje da se parkira), pa da ugazim u lokvu i da se skvasim, da narucim, i onda cekam van auta 5-10min. I onda se opet vracam u auto.

    Ovako dodjem, narucim, dok platim porudzbina mi je gotova i picim doma. Suv, nijesam razmisljao hoce li mi ko udariti auto i sto su mi sva cetiri.

    Dalje, hamburger mozes kupiti svuda. Hot dog - pravi americki ne mozes nidje. Kao ni vecinu ovih salata koje ce da se nude.

    Dalje vracas se sa posla, samo hoces da dodjes kuci i da se bacis u krevet nausput svratis i pokupis sta ti treba


    Ono u stilu zapada, brzo se zivi, idemo radimo, nemamo vremena za gubljenje, nemamo kad da parkiramo izlazimo vracamo se... Samo pici i samo bucaj stil


    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    \

    Takodje, nemoj da racunas da ces objekat moci da 'nasadis' pored puta i tako se provuces. Vec ukoliko dobijes zeleno svjetlo za objekat, pretpostavljam da ces morati da gradis 'pit-stop' sa strane..

    U svakom slucaju imas podrsku od mene.
    Nema nista da se nasadjuje, radio bi se americki model. Bukvalno kao sto kazes pit stop. Ulazi se i izlazi se. Ne smeta nikome i to je to
    Last edited by Gandalf_White; 06-04-15 at 20:09.
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Moj ti je predlog prvo da dobro izracunas po kojoj ce ti cijeni biti ti hot dogovi, ako je skupo nemoj otvarati! To nije fensi varijanta kao ova hrc, uz to nije standardan crnogorski obrok da se ne zeznes. Licno bih dolazio da uzimam cesto, dobra je fora drajv tru. Kasnije cu dodati sto bih volio da vidim

  15. #15
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Sve je to super, brzi život, neko ludilo, ovo-ono - ali ja zaista ne mislim da će tvoj objekat bolje raditi samo zato što ne moraš da izlaziš iz kola.

    Ja sam mišljenja da se ovdje ljudi više vode kvalitetom i cijenom, prije nego dodatnim opcijama koje neki servis pruža. Kažeš skvasićeš se dok izađeš iz kola - kod većine objekata brze hrane ljudi se parkiraju tačno ispred lokala, i mislim da im par kapi kiše zaista ne bi predstavljao neki problem dok pretrče trotoar od 2.5 metra, osim ako nije neki potop. Parking, odnosno zaustavljanje, nikad nije problem kod nas. I nemoj biti siguran da ćeš sa drive-thru završiti nešto brže nego kad izađeš iz kola - i tu se stvori kolona, pa dok se naruči, plati, spakuje i sl, prođe sigurno 5 minuta.

    Dakle, ponudi ti nešto novo kao npr. hot-dog, ali ne mora baš biti drive-thru. Ponavljam, ova varijanta mi je više za neki prometni put, a ne za širi centar grada.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo oko cijene da vas pitam kako vam se cini


    Standardni hot dog koji bi zajedno sa salataicama i prilozima tezio 150grama bio bi 2 eur. Ovi ekstravagantniji bi bili do 3eur ali ne preko

    Pola litra koka kole na tocenje bilo bi 1.5eur

    Slushy bi bio od 1.5eur do 2.

    Salate u zavisnosti od porcije i salate od 2.5-4.5 eur
    One Ring to Rule them all...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    mislim da ti je ideja totalno nerealna i da bi morao da nadjes mjesto koje nema trotoara i ima svoj prilaz tj putnu infrastrukturu...
    sve to kosta dosta para i ne vjerujem da imas toliko niti da bi ti se moglo isplatit sve i da imas..
    iako bi volio da pg to ima da se razumijemo..

  18. #18
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    O ovome sam ja razmišljao ranije nedje, ovoga kod nas zaista nema i mislim da bi posao cvjetao, problem i ujedno ono što me je odaljilo od ideje je naša raspala i koruptivna država, kapiram da bi meni "običnom čovjeku" bez jakih veza teško dozvolili da radim sa ovim, posebno ako bi to štetilo konkurenciji.A ako bi uspio da otvorim bilo bi odmah, nemaš ovo, nemaš ono, ne smiješ ovdje, ne smiješ onamo itd.
    Ali ideja je odlična, posao bi se vremenom širio, ljudi hoće nešto novo jer im je preko glave pacovsko meso iz Krune i ostalih "savremenih" objekata brze hrane.
    Ad astra.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,106
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Glupo pitanje, smijemo li mi koji nemamo auto tamo da naručimo?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  20. #20
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Samo ako aktivno pišeš na podforumu Automobilizam.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smiješ, uzmeš taxi.
    Kakav crni hot dog...
    I po litra kole 1.5e...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Glupo pitanje, smijemo li mi koji nemamo auto tamo da naručimo?
    Naravno.

    U planu koji trenutno imam predvidjena su 3 prozorcheta. Dva koja bi bila samo za automobile. Tako da npr. u svakom trenutku bi 3 automobila bila opsluzena. Jedan narucuje 2 primaju narudzbu.
    I za walkere jedno prozorce. Ali ne bi moglo da se sjedi. Vec walk thru


    Sto se tice gore komentara za dozvole. To nije nikakav problem prikupiti ukoliko hoces da se sve radi po zakonu.

    Vidim da neki od nas ne kontaju kakav bi to drajv tru bio.


    Znaci ne bi bio u uzem centru grada, vec negdje sa strane.

    Druga stvar recimo npr. da se uzme plac u dalmatinskoj. Znaci sa glavnog puta pravio bi se prilaz tj. skretanje na sporedni put koji ne bi bio duzine vise od 20m. Kao sto neko gore rece kao pit stop. Za to mi konkretno ne treba nikakva dozvola jer pravim prilaz objektu na placu koji sam zakupio. Za objekat dobijam dozvolu koja se kasnije produzava. Nema tu prevelike filozofije.

    Tako hajde da se ne brinemo oko grubih radova Organizaciju oko toga, raspitivanje oko dozvola u opstini, sanitarnoj itd to je vec sve raspitano.

    Nego hajdemo da se okrenemo konkretnim pitanjima Sta kako, sta biste voljeli, koliko biste voljeli? Dje biste voljeli ?
    Last edited by Gandalf_White; 06-04-15 at 21:13.
    One Ring to Rule them all...

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Gandi, za 10-15% smanji ove cijene i samo hrabro ovo ne moze da propane garantujem ti....
    ove hot dog neka ti budu 30% ponude, ovo sto ti ovdje predlazemo 30% i one uobicajene stvari tipa pica, hamburger, batak itd ostatak ponude 40 %... i pokrio si svaciji ukus!

    Ovo je odlicna ideja, pusti ove sto hejtuju, vjeruj mi da neces moci da ispostujes potraznju koliko ces posla imat... mislim da bi cak morao da napravis 2-3 prolaza tojest da istovremeno mozes usluzivat 2 reda auta...

    prosto ne mogu da shvatim da se narodu vise nije zgadio dion, kruna, trendino i sarajka... ajde bjezi vise, evo 15 godina promijenio niko meni u grad nije od tih brzih hrana...

    pa se narod cudi sto cim mi iz CG predjemo granu prvo dje idemo je McDonalds, Kentucky Fried Chicken, Burger King, Subway, Taco Bell... prosto kao narod u CG smo zeljni novih stvari, i ja kad god putujem privatno ili poslovno uvijek obilazim restorane koje sam naveo....

    i sad kad covjek ponudi novu ideju, nesto sto nema u CG, ubijate mu volju za zivotom.... stvarno vas ne razumijem.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Da dodam , nista mi crnje nema kad moram da se crnjacim po kisi da nadjem parking ispred krune kojeg obicno nema nikad, pa cekaj na promaju jer unutra od onih isparenja ne mogu...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    A nema tu ubijanja volje za zivotom Svako ima pravo na svoje misljenje. Nekoga je strah, nekoga nije.

    Biznis je rizik, i ko nema daMu da rizikuje, ne moze se nikada baviti biznisom. Da odradim jos neke stvari, pa cemo vidjeti na jesen sto se tice ovog projekta, potrebno je jos neke kockice da se sloze.

    Kad se otvara biznis, sjedne covjek sam sa sobom pa vidi koji mu je najgori moguci scenario. Ako je najgori moguci scenario nesto sa cime mozes da se nosis - samo bucaj

    Da me je bilo strah kad sam prvi biznis otvarao, radio bih nedje za 350eur i cekao ko ce mi dati 2eur da izvedem ribu na kafu


    Nema straha, nema povlacenja i nema predaje


    Sto se tice slatkog sektora - kakve biste tu poslastice voljeli da vidite.


    Sta vam god padne na pamet ljudi pricajte. Ako ste nedje nesto zanimljivo vidjeli isto tako

    Uvozio sam kavijar iz chilea, i kad sam to zavrsio mogu sve vjerujte


    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Da dodam , nista mi crnje nema kad moram da se crnjacim po kisi da nadjem parking ispred krune kojeg obicno nema nikad, pa cekaj na promaju jer unutra od onih isparenja ne mogu...
    Koliko sam puta nagrdio pantalone ili cipele/patike ispred Kalimera. I onda cekaj gurmansku po 15 min Pa onda nekad rostilj se zagasi pa cekaj po 20.
    One Ring to Rule them all...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Drive-In
    By kenneth in forum Film
    Replies: 27
    Last Post: 01-09-20, 21:38
  2. K: Drive za Xbox 360
    By Alexandar_PG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 05-01-12, 14:13
  3. Podgorica - Bukumirsko jezero - Matesevo - Podgorica
    By Vele_PG in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-08, 20:43
  4. gmail drive
    By clockwork in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 18-01-05, 22:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •