Results 1 to 12 of 12

Thread: Zajednicka Studija: Prorok Danijel

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default Zajednicka Studija: Prorok Danijel

    Evo sam mislio da otpocnem seriju zajednickih proucavanja, da vidim jeste li orni za ovakvu formu.

    Umjesto da pocnem odmah sa mojim intepretacijama da pustim vas prve. Pa ako ovo bude plodno za nas mozemo nastaviti i sa drugim slicnim knjigama.

    Evo nekoliko linkova

    https://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_(biblical_figure)

    Srpski prevod (moja preporuka da koristite uvijek vise prevoda za segment koji vas zaintrigira zbog ljudske prirode i smanjivanja mogucnosti da pogrijeshite u intepretaciji zbog toga)

    http://wwwyu.com/biblija/27dan001.htm

    A evo i ekranizacija koja po svojoj prirodi nemoze sadrzati ono sto je u knjizi ali za pocetnika moze bit uvod ili kao podsjetnik. Inace mislim da je ovaj glumac uradio dobro ulogu sa obzirom na neke druge ekranizacije koje sam vidio. A takodje u filmu je stavljen imperativ na vrlo vaznu stvar u Religiji.


  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Josh jednu cu stvar podijeliti sa vama koju sam nasao a nije poznata mnogo. Postoje istorijski dokumenti koji ukazuju da je Aleksandar Makedonski kad je dosao u Jerusalem bio upoznat sa Danilovim prorocanstvom i uvidio je sam da je bio spomenut.

    Flavius Josephus(332 p.n.e):
    “. . . he [Alexander the Great] gave his hand to the high priest and, with the Jews running beside him, entered the city. Then he went up to the temple, where he sacrificed to God under the direction of the high priest, and showed due honour to the priests and to the high priest himself. And, when the book of Daniel was shown to him, in which he had declared that one of the Greeks would destroy the empire of the Persians, he believed himself to be the one indicated; and in his joy he dismissed the multitude for the time being, but on the following day he summoned them again and told them to ask for any gifts which they might desire. . .”

    Ovo je vrlo vazna stvar sa obziro da mnogo spekulacija postoje u vezi Aleksandra Makedonskog za koga tvrde da je spomenut i u Kuranu.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Nemoj zamjerit, ali mislim da je dosta vise tema sa vasim prorocima i prorocanstvima na forumu. I koga boli uvo vise za ljude koji odavno nijesu zivi, i koga briga za nesto sto su u to vrijeme pisali vladari kako bi lakse manipulisali narodom.
    Last edited by Sceko; 14-06-15 at 08:52.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nemam ja sto zamjeriti tebi, ali imam mozda predlog.Ovaj forum ima milion tema, nece ti bit tesko da nadjesh neku drugu.

    Jedino me cudi kako vas nije muka komentarisat na nesto sto vas ne zanima uopste.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Tako sto provodim mnogo vremena na forum gledam da procitam po nesto zanimljivo, al mi zadnjih par dana samo izlaze teme o kuranu, bibliji i prorocanstvima. Sto ste poludjeli toliko i samo neke rasprave i svadje, dokazivanje jel istina nije istina. Necu vise pisat evo gledacu da zaobilazim i da prokomentarisem izvinjavam se.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A sto ne ukucash u google pa vidish koga to sve zanima? Evo i filmove prave o tome prevode ih na sve jezike svijeta, e pa svasta od ogranicenih ljudi...

  7. #7
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ako mene pitas zanima budale samo kojima zivot prodje u pricama drugih ljudi koji od toga imaju korist.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nisam niti bih te pitao ali dobro to je tvoje misljenje.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bez ikakvih zadnjih i loših namjera, ali lijepo ti je ova tema zamišljena, sad razvoj iste se ne može tako lako pretpostaviti. Ipak, na osnovu do sada viđenog scenarija i drugih tema na forumu dobro razrađenih sa vrlo velikim brojem odgovora i slično, praktično bi ti bilo da promijeniš pristup. Recimo da si napisao da je Prorok Danilo bio vanzemaljac, musliman, egipćanin ili slično, tema bi eksplozivno napredovala.

    U svakom slučaju ohrabrujem tvoju ideju.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nije to mnogo bitno. SIgurno ce ovi koji nevjeruju pokusati sprijeciti one koji bi. Ja sam stio da podsjetim ljude da citaju, jer ko cita na svoju korist cita i ko razumije taj je vec upucen. A ovi... vec je kroz Danila proreceno:

    10 Many will be purified, made spotless and refined, but the wicked will continue to be wicked. None of the wicked will understand, but those who are wise will understand.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    484
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Stvarno je velika navalica na topic Religija u poslednje vrijeme...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  12. #12
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Stvarno je velika navalica na topic Religija u poslednje vrijeme...
    Šta ćeš, osjetili ljudi da nešto fali, da je kriza svuda, pa nekako traže način da direktno i pozitivno pokušaju uticat na opšte stanje, koje je na nivou raspada i rasula.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Spisak muzickih studija u Cg
    By kobac80 in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 04-06-14, 08:50
  2. Usluge Tattoo studio Danijel
    By mixailo in forum Ostali oglasi
    Replies: 20
    Last Post: 15-06-12, 15:09
  3. Replies: 5
    Last Post: 04-02-11, 15:55
  4. Replies: 1
    Last Post: 15-11-09, 21:19
  5. Novi Crnogorski prijedlog Beogradu:"Zajednicka Srbija i samostalna Crna Gora"
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-05, 16:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •