Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 103

Thread: Religija kao biznis

  1. #1
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Religija kao biznis

    Razgovarajmo malo o tome. Kad kažem biznis, ne mislim na onaj unosni biznis sahrane, krštenja, darivanje ikone i prodaju svijeća. Mislm na izgradnju stanova za prodaju i iznajmljivanje kao i otvaranje klubova ili eventualno supermarketa, a kao početni kapital uzima se neoporezovani i neispraćeni novac iz gore navedenih biznisa. Ima li crkva nepoštenu prednost na tržištu nekretnina u odnosu na ostale investitore zbog principa sekularnosti? Očigledno je da tu postoji velika mogućnost pranja novca. Da li je crkva mafija?
    Last edited by glup_ka_t0cak; 04-04-15 at 11:56.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    Razgovarajmo malo o tome. Kad kažem biznis, ne mislim na onaj unosni biznis sahrane, krštenja, darivanje ikone i prodaju svijeća. Mislm na izgradnju stanova za prodaju i iznajmljivanje kao i otvaranje klubova ili eventualno supermarketa, a kao početni kapital uzima se neoporezovani i neispraćeni novac iz gore navedenih biznisa. Ima li crkva nepoštenu prednost na tržištu nekretnina u odnosu na ostale investitore zbog principa sekularnosti? Očigledno je da tu postoji velika mogućnost pranja novca. Da li je crkva mafija?

    Crkva ocigledno nema prednost jer u suprotnome ne bi bila vlasnik samo jednog hotela i zgrade,dok sumnjivi biznismeni kontrolisu 95% kapitala.Crkva finansira dvije javne kuhinje,a sta finansiraju biznismeni? Kocku na ruletu?

    Apsolutno se zalazem za povlascen polozaj crkve u odnosu na ostale subjekte.Sto vise kapitala bude u crkvenim rukama-bice bolje za narod i narocito za sirotinju.Prakticni Katolici su u tome uspjesniji,zato imaju dosta novca za finansiranje gladnih,siromasnih i bolesnih.Nasa Crkva nema novca koliko bi trebalo za finansiranje onih kojima je pomoc potrebna.

    S druge strane,pri fudbalskoj reprezentaciji imamo povlascene navijace koji na racun saveza jedu,piju,putuju na gostovanja o troskovima saveza i dobijaju besplatne ulaznice.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam davno postavio sliku ljudske evolucije, kako bi trebalo.. No eto. Ostroga mi.


  4. #4
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto se crnogorski biznismeni koji imaju stotine miliona ne udruze,i otvore recimo javnu kuhinju?

    Kad je neki crnogorski biznismen dao iole vrijedniju donaciju,pomogao gladnima ili im direktno kupio hranu? Takvi posjeduju 99,9% hotela i stambenih zgrada.Ne zele pomoci sirotinji, ali zato gube za vece na ruletu desetine hiljada.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Crkva ocigledno nema prednost jer u suprotnome ne bi bila vlasnik samo jednog hotela i zgrade,dok sumnjivi biznismeni kontrolisu 95% kapitala.Crkva finansira dvije javne kuhinje,a sta finansiraju biznismeni? Kocku na ruletu?

    Apsolutno se zalazem za povlascen polozaj crkve u odnosu na ostale subjekte.Sto vise kapitala bude u crkvenim rukama-bice bolje za narod i narocito za sirotinju.Prakticni Katolici su u tome uspjesniji,zato imaju dosta novca za finansiranje gladnih,siromasnih i bolesnih.Nasa Crkva nema novca koliko bi trebalo za finansiranje onih kojima je pomoc potrebna.

    S druge strane,pri fudbalskoj reprezentaciji imamo povlascene navijace koji na racun saveza jedu,piju,putuju na gostovanja o troskovima saveza i dobijaju besplatne ulaznice.
    A koliko samo Ostrog obrne para godišnje, Ostroga ti eto?

  6. #6
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    A koliko samo Ostrog obrne para godišnje, Ostroga ti eto?
    Ostrog ima godisnji prihod oko 2 miliona.Od toga se finansira obnova(obnovljeno dosad preko 700 crkvi) i gradnja crkvi,finansira se svestenstvo ciji je broj preko 300,placaju se komunalije,struja,hrana,narodne kuhinje,novac za bolesne i sve ostale rashode.

    Pa zamisli onda koliko se moze uraditi sa 100 miliona ako crkva toliko ucini sa svega par miliona?Ali ne,biznismeni kockaju,nose odijela od 3000 eura,voze auta od 80 000,imaju deset kuca,odsijedaju u hotelima sa 5# u Parizu i Rimu.Treba to finansirati. Samo KAP i Solana vrijede 100 miliona.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ovo je filozofska tema sa osvrtom na realnost. stoga molm da budemo skonctrisani na suštinu barem na prvoj strani da se ne raširi priča na navijače i nešto što nema veze sa onim o čemu sam želio da raspravljam.

    za početak, crkva nema jednu zgradu, već ih ima nekoliko u izgradnji, a posjeduje apartmana za iznajmljivanje koliko ti je srcu drago. takođe smo svjedoci da popovi voze najluskuznija kola, a da su im kuće posljednji krik mode ili nekim slučajevima pozlaćeni kič i versaj u malom. to govori o tome da crkva sa dvije javne kuhinje ne vraća društvu ni djelić onoga što od njega dobija te da ih država ne bi trebala nagrađivati zakonskim olakšicama da ne bi stimulisala ostale poštene biznismene da se ponašaju raskalašno.

    ovo je odgovor diskutantu bike1, samo sam zaboravio da ga citiram
    Last edited by glup_ka_t0cak; 04-04-15 at 12:45.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ja sam davno postavio sliku ljudske evolucije, kako bi trebalo.. No eto. Ostroga mi.

    još nijesmo stigli do te ultimativne faze evolucije, i dalje smo pogrbljeni pred bogom i dajemo novac njegovim posrednicima

  9. #9
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Ostrog ima godisnji prihod oko 2 miliona.Od toga se finansira obnova(obnovljeno dosad preko 700 crkvi) i gradnja crkvi,finansira se svestenstvo ciji je broj preko 300,placaju se komunalije,struja,hrana,narodne kuhinje,novac za bolesne i sve ostale rashode.

    Pa zamisli onda koliko se moze uraditi sa 100 miliona ako crkva toliko ucini sa svega par miliona?Ali ne,biznismeni kockaju,nose odijela od 3000 eura,voze auta od 80 000,imaju deset kuca,odsijedaju u hotelima sa 5# u Parizu i Rimu.Treba to finansirati. Samo KAP i Solana vrijede 100 miliona.
    zašto ne puštiš poštene biznismene da svoj novac koji su pošteno zaradili troše na način koji oni oće. ako ga troše neracionalno, tržište će ih ugušiti i kraj. sviđa mi se samo što si uporedio crkvu sa tajkunima, mnogo me podsjećaju na njih. nesvjesno si ih ubačio u koš sa onim koji su im slični i samim tim sam sebi zadao autogo u ovoj diskusiji

  10. #10
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    ovo je filozofska tema sa osvrtom na realnost. stoga molm da budemo skonctrisani na suštinu barem na prvoj strani da se ne raširi priča na navijače i nešto što nema veze sa onim o čemu sam želio da raspravljam.

    za početak, crkva nema jednu zgradu, već ih ima nekoliko u izgradnji, a posjeduje apartmana za iznajmljivanje koliko ti je srcu drago. takođe smo svjedoci da popovi voze najluskuznija kola, a da su im kuće posljednji krik mode ili nekim slučajevima pozlaćeni kič i versaj u malom. to govori o tome da crkva sa dvije javne kuhinje ne vraća društvu ni djelić onoga što od njega dobija te da ih država ne bi trebala nagrađivati zakonskim olakšicama da ne bi stimulisala ostale poštene biznismene da se ponašaju raskalašno.

    To jednostavno nije tacno. Kako ti mozes odje iznositi neprovjerene informacije? Ako ces da pricamo argumentima spreman sam,ali nemoj da podmecemo. Pa golim okom se moze vidjeti da popovi voze auta vrijednosti ispod 5000 eura.Mitropolija ima jedan automobil vece vrijednosti i on je donacija,ali nebitno i da nije donacija. O kakvim popovskim luksuznim kucama govoris? Od 300 popova mozda par njih ima luksuznu kucu,dok ostalih 298 zive u ispod prosjecnim gradnjama.

    Samo jedan ministar je kupio ljubavnici dzip od 40 000 eura,luksuzan stan i poklone u vrijednosti desetine hiljada eura. Od cijih para? Toliki prihod nemaju svi ukupno manastiri u zemlji,izuzimajuci Ostrog.

    Nemoj me pogresno shvatiti,ja se prvi zalazem da Crkva plati porez.Uvedite porez slobodno,nije nikakav problem.Ali da svi placaju porez,ne samo crkva.Nemoj da se kucaju dupli racuni u Voliju i po hotelima,restoranima ikaficima ciji su vlasnici uz vlast. Nego da svi jednako placamo porez bez obzira na politicku pripadnost.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Ostrog ima godisnji prihod oko 2 miliona.Od toga se finansira obnova(obnovljeno dosad preko 700 crkvi) i gradnja crkvi,finansira se svestenstvo ciji je broj preko 300,placaju se komunalije,struja,hrana,narodne kuhinje,novac za bolesne i sve ostale rashode.

    Pa zamisli onda koliko se moze uraditi sa 100 miliona ako crkva toliko ucini sa svega par miliona?Ali ne,biznismeni kockaju,nose odijela od 3000 eura,voze auta od 80 000,imaju deset kuca,odsijedaju u hotelima sa 5# u Parizu i Rimu.Treba to finansirati. Samo KAP i Solana vrijede 100 miliona.
    O tome kako se crkve obnavljaju, nemoj, molim te. Bio sam posredno uključen u jedan projekat obnove na širem području na sjeveru Crne Gore (možda 1/10 od ovih fiktivnih 700) i mogu da posvjedočim da SPC nije u učestvovačla ni 1% u tome. Uglavnom se radi o malim, seoskim crkvama koje se obnavljaju tako što mještani obezbijede skoro pa cjelokupan budžet. Slučajevi gdje je SPC uskočila sa materijalnom pomoći se mogu izbrojati na prste jedne ruke.

    Sama činjenica što porediš sumnjive, kriminalne biznise sa Crkvom daje određenu perspektivu na čitavu polemiku

    Inače, još mi se nije desilo da uđem u avion za Beograd, a da Amfilohije i Džomić sa svitom nisu u njemu.

    Evo jedan svježi primjer crkvenog milosrđa: http://www.cdm.me/drustvo/crna-gora/...vanku-iz-stana
    Last edited by johnny bravo; 04-04-15 at 13:00.
    In vino veritas

  12. #12
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    zašto ne puštiš poštene biznismene da svoj novac koji su pošteno zaradili troše na način koji oni oće. ako ga troše neracionalno, tržište će ih ugušiti i kraj. sviđa mi se samo što si uporedio crkvu sa tajkunima, mnogo me podsjećaju na njih. nesvjesno si ih ubačio u koš sa onim koji su im slični i samim tim sam sebi zadao autogo u ovoj diskusiji

    Ja bih tebe uporedio sa domacim biznismenima i tajkunima a ne Crkvu.Ti si prava osoba za poredjenje. Imate privilegije na racun drzave,koja je drzava svih gradjana a ne samo vas iz DPS-a,i onda spinujete optuzujuci druge za povlascen polozaj.

    Mos mislit dokle je doslo kad DPS optuzuje druge da su povlasceni od drzave.Zvek totalni sto se cini.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    O tome kako se crkve obnavljaju, nemoj, molim te. Bio sam posredno uključen u jedan projekat obnove na širem području na sjeveru Crne Gore (možda 1/10 od ovih fiktivnih 700) i mogu da posvjedočim da SPC nije u učestvovačla ni 1% u tome. Uglavnom se radi o malim, seoskim crkvama koje se obnavljaju tako što mještani obezbijede skoro pa cjelokupan budžet. Slučajevi gdje je SPC uskočila sa materijalnom pomoći se mogu izbrojati na prste jedne ruke.

    Sama činjenica što porediš sumnjive, kriminalne biznise sa Crkvom daje određenu perspektivu na čitavu polemiku


    Inače, još mi se nije desilo da uđem u avion za Beograd, a da Amfilohije i Džomić sa svitom nisu u njemu.

    Evo jedan svježi primjer crkvenog milosrđa: http://www.cdm.me/drustvo/crna-gora/...vanku-iz-stana
    hihihi, to sam mu i ja rekao DD

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    To jednostavno nije tacno. Kako ti mozes odje iznositi neprovjerene informacije? Ako ces da pricamo argumentima spreman sam,ali nemoj da podmecemo. Pa golim okom se moze vidjeti da popovi voze auta vrijednosti ispod 5000 eura.Mitropolija ima jedan automobil vece vrijednosti i on je donacija,ali nebitno i da nije donacija. O kakvim popovskim luksuznim kucama govoris? Od 300 popova mozda par njih ima luksuznu kucu,dok ostalih 298 zive u ispod prosjecnim gradnjama.

    Samo jedan ministar je kupio ljubavnici dzip od 40 000 eura,luksuzan stan i poklone u vrijednosti desetine hiljada eura. Od cijih para? Toliki prihod nemaju svi ukupno manastiri u zemlji,izuzimajuci Ostrog.

    Nemoj me pogresno shvatiti,ja se prvi zalazem da Crkva plati porez.Uvedite porez slobodno,nije nikakav problem.Ali da svi placaju porez,ne samo crkva.Nemoj da se kucaju dupli racuni u Voliju i po hotelima,restoranima ikaficima ciji su vlasnici uz vlast. Nego da svi jednako placamo porez bez obzira na politicku pripadnost
    .
    u informacije koje sam se lično uvjerio, vidio sam popa u makinu koja vrijedi barem 10000 i loče goriva koliko građevinci loču piva. a crkva običnim sveštenicim koji nijesu toliko visoko u hijerarhiji unajmljuje stanove velike kvadrature i urađene po posljednjem kriku mode, dok su za one jače rezervisani lični versaji.

    boldovao sam dio posta koji me je porenuo na diskusiju. ako oće da učestvuju u biznisu, neka uredno plaćaju svoje za sve svoje prihode, ili neka im se uvede fiskalni račun pa neka ide 0 posto poreza na račune na sahrane i prlioge, ali da se taj novac može pratiti a ne da zakonski imaju mogućnost da operu novac nekog mafijaša uvodeći ga u legalne tokove

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    To jednostavno nije tacno. Kako ti mozes odje iznositi neprovjerene informacije? Ako ces da pricamo argumentima spreman sam,ali nemoj da podmecemo. Pa golim okom se moze vidjeti da popovi voze auta vrijednosti ispod 5000 eura.Mitropolija ima jedan automobil vece vrijednosti i on je donacija,ali nebitno i da nije donacija. O kakvim popovskim luksuznim kucama govoris? Od 300 popova mozda par njih ima luksuznu kucu,dok ostalih 298 zive u ispod prosjecnim gradnjama.

    Samo jedan ministar je kupio ljubavnici dzip od 40 000 eura,luksuzan stan i poklone u vrijednosti desetine hiljada eura. Od cijih para? Toliki prihod nemaju svi ukupno manastiri u zemlji,izuzimajuci Ostrog.

    Nemoj me pogresno shvatiti,ja se prvi zalazem da Crkva plati porez.Uvedite porez slobodno,nije nikakav problem.Ali da svi placaju porez,ne samo crkva.Nemoj da se kucaju dupli racuni u Voliju i po hotelima,restoranima ikaficima ciji su vlasnici uz vlast. Nego da svi jednako placamo porez bez obzira na politicku pripadnost.
    Hahaha, kako komičan tip.
    Evo prije 10 minuta prolazim Njegoševom ulicom u centru Podgorice. Iz luskuznog, zatamnjenog A6 izlaze dva sveštena lica. Da parkirali su se na mjesto za invalide
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    u informacije koje sam se lično uvjerio, vidio sam popa u makinu koja vrijedi barem 10000 i loče goriva koliko građevinci loču piva. a crkva običnim sveštenicim koji nijesu toliko visoko u hijerarhiji unajmljuje stanove velike kvadrature i urađene po posljednjem kriku mode, dok su za one jače rezervisani lični versaji.

    boldovao sam dio posta koji me je porenuo na diskusiju. ako oće da učestvuju u biznisu, neka uredno plaćaju svoje za sve svoje prihode, ili neka im se uvede fiskalni račun pa neka ide 0 posto poreza na račune na sahrane i prlioge, ali da se taj novac može pratiti a ne da zakonski imaju mogućnost da operu novac nekog mafijaša uvodeći ga u legalne tokove
    Na zalost tvoju,ovo je 21.vijek.Da je 1948.godina tvoje optuzbe bi imale smisla,ali smo u medjuvremenu postali kakvo-takvo demokratsko i otvoreno drustvo. Uglavnom ti se optuzbe svode na to "ja vidio popa da vozi auto od 10 000" i "cuo sam da crkva svestenicima placa luksuzan stan".

    A ja ti sad kazem,nema potrebe da to pises i izmisljas.Reci posteno,mrzim crkvu,ocima je ne mogu vidjeti.Zalazem se za zabranu vjere ili sta vec,za donosenje zakona o ukidanju svestenstva i progon iz zemlje.Tako druze reci. Nemoj se blamirati sa izjavama "cuo sam da crkva placa luksuzan stan".


    PS: Sa cime dobijate sendvice od FSCG? Je li sa kulenom ili prsutom? Sta stavljaju od priloga? Cuo sam ako se istaknete na forumu braneci vlast i fs,da vam Savicevic da dupli sendvic.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Na zalost tvoju,ovo je 21.vijek.Da je 1948.godina tvoje optuzbe bi imale smisla,ali smo u medjuvremenu postali kakvo-takvo demokratsko i otvoreno drustvo. Uglavnom ti se optuzbe svode na to "ja vidio popa da vozi auto od 10 000" i "cuo sam da crkva svestenicima placa luksuzan stan".

    A ja ti sad kazem,nema potrebe da to pises i izmisljas.Reci posteno,mrzim crkvu,ocima je ne mogu vidjeti.Zalazem se za zabranu vjere ili sta vec,za donosenje zakona o ukidanju svestenstva i progon iz zemlje.Tako druze reci. Nemoj se blamirati sa izjavama "cuo sam da crkva placa luksuzan stan".


    PS: Sa cime dobijate sendvice od FSCG? Je li sa kulenom ili prsutom? Sta stavljaju od priloga? Cuo sam ako se istaknete na forumu braneci vlast i fs,da vam Savicevic da dupli sendvic.
    ne znam šta da kažem već da ću fotografisat sljedeći put kad naletim na džipove, a ovo za stanove je info koji je tačan, ali ne mogu dokazati. inače ne volim crkvu, ali o tome nije riječ nego o tome da su favorizovani na našem krhkom tržištu i da država siluje sekularnost na njenu štetu, i moju ako se nekad odlučim baviti biznisom.

    inače ne jedem sendviče fscg-a, jedino što dobijam od njih je užitak gledanja naše reprezentacije i sa time ću završiti priču o sebi

  17. #17
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    ne znam šta da kažem već da ću fotografisat sljedeći put kad naletim na džipove, a ovo za stanove je info koji je tačan, ali ne mogu dokazati. inače ne volim crkvu, ali o tome nije riječ nego o tome da su favorizovani na našem krhkom tržištu i da država siluje sekularnost na njenu štetu, i moju ako se nekad odlučim baviti biznisom.
    inače ne jedem sendviče fscg-a, jedino što dobijam od njih je užitak gledanja naše reprezentacije i sa time ću završiti priču o sebi
    Naravno da ne mozes dokazati niti ces ikad moci. Dosad bi vec neko od vas fotografisao ta silna popovska auta o kojim govorite.Ali luksuznih auta nema,osim tog jednog automobila koje je donacija. Ali zato ima narodnih kuhinja,milostinje,besplatnih obroka za sve po manastirima,pomoci bolesnima....toga ima napretek i to mozete fotografisati kad hocete.

    I meni je uzitak gledanje reprezentacije,no mi ne moze biti od vas povlascenih koji ste umislili da je ovo vasa privatna drzava.I privatna reprezentacija.Lazem li da dobijate besplatne sendvice,autobuse za Poljsku,Austriju,Ukrajinu,Englesku? Usput vam se placa hrana,sokovi,karte i dzeparac.To sve organizuje FSCG u koordinaciji sa DPS-om. A mozda primate i mjesecnu platu,za sta doduse nemam dokaza.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    S obzirom na zastupljenost pravoslavlja kod nas (nekih 74% stanovništva), vjerovatno se i bez abakusa mogu izračunati beskrajne mogućnosti zloupotrebe jedne takve institucije duhovnog, edukativnog i karitativnog karaktera.

    Ali ako ćemu kukolj među žitom tražit - SIGURAN SAM da ga je najmanje među svještenim licima kod nas.A i bilo bi interesantno prosijat ono što je dobro od onoga što je loše, i viđet ustvari koja je to poluga moći kojom se crkva kod nas kontroliše, ne i obrnuto.

    Ali da bi njenu zaradu bilo dobro imati na svojoj strani... AHAAAA, ITEKAKO!
    Evo i ja bih da se omrsim malo na ove nam žalosne privredne prilike, ali na sreću - niko ne da svoje!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #19
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Religija je opijum za narode... Cuvena...

    clickprint i stampa se

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    Razgovarajmo malo o tome. Kad kažem biznis, ne mislim na onaj unosni biznis sahrane, krštenja, darivanje ikone i prodaju svijeća. Mislm na izgradnju stanova za prodaju i iznajmljivanje kao i otvaranje klubova ili eventualno supermarketa, a kao početni kapital uzima se neoporezovani i neispraćeni novac iz gore navedenih biznisa. Ima li crkva nepoštenu prednost na tržištu nekretnina u odnosu na ostale investitore zbog principa sekularnosti? Očigledno je da tu postoji velika mogućnost pranja novca. Da li je crkva mafija?
    nije crkva mafija, lica u crkvama su.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Mitropolija ima jedan automobil vece vrijednosti i on je donacija,ali nebitno i da nije donacija.
    Pošto si upoznat da SPC u Crnoj Gori (da ne idemo šire) ima jedan skupi automobil možeš li da kažeš koje je marke taj automobil i o kakvom se tipu auta radi (Limuzina, Terenac, Compact, Kabriolet, Kupe)?
    Pitam jer si tražio da ti neko postuje sliku kao dokaz pa da zaobiđem tu marku.

    BAŠ ME ŽIVO INTERESUJE KOJA JE MARKA I TIP
    Dakle ?
    Last edited by Rakun; 06-04-15 at 02:01.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #22
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nije crkva mafija, lica u crkvama su.
    To je kao da kažeš Mafija nije kriminalna organizacija, njeni članovi su kriminalci
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #23
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Čovjek je otvorio temu, iznio neko mišljenje, ko se slaže sa idejom nek turi kakav dokaz, a ne rekla kazala, a isto nek uradi ko se ne slaže sa tim, ništa bez dokaza.
    Kakav dokaz je potreban ?
    bike1 kaže da SPC u Crnoj Gori ima jedno skupo vozilo i traži da se postuju slike popova u Crnoj Gori koji voze neka skupa kola i ako je bike1 rekao da cijena automobila ne prelazi 5000 € da mu damo "malo" lufta i uzmimo da su skupa kola ona koja koštaju okko 50.000 €.
    Ja pitam koje je marke taj jedan skupi automobil kojeg ima SPC u Crnoj Gori i koji je tip automobila.Čisto da bih ga izuzeo
    Dakle ?
    Last edited by Rakun; 06-04-15 at 02:20.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #24
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bike1 je upoznat, Land Rover je u pitanju, jeftinija verzija, mislim oko 35k da košta, a donirali su ga Kežman i Miličić.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mickolopi View Post
    bike1 je upoznat, Land Rover je u pitanju, jeftinija verzija, mislim oko 35k da košta, a donirali su ga Kežman i Miličić.
    bike1, da li je ovo tačno ? Da izbrišem Land Rover sa spiska ?

    Znači priznaće se kao dokaz slika skupog AUDI, BMW, MERCEDES, ŠKODA itd... sa popom naravno
    Last edited by Rakun; 06-04-15 at 04:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Religija gradi, ili uništava? Religija nas pokreće, ili ne?
    By Domaćin in forum Religija i filozofija
    Replies: 272
    Last Post: 23-02-16, 18:35
  2. Prodajem 068 VIP - biznis brojevi
    By Hakunamatata_Pg in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 44
    Last Post: 14-12-13, 23:01
  3. Šta je to religija?
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 124
    Last Post: 16-06-09, 14:56
  4. biznis ideje...
    By popesku in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 08-12-06, 21:22
  5. Religija
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 46
    Last Post: 25-10-04, 10:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •