Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 292

Thread: Brak--Vanbracna zajednica

  1. #76
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nije to tema.. Digla sam ja ruke od CG pravopisa, i lagano mogu da se drzim imena drzava u nominativu.
    Nego, gde rekoste da snajka nema pravo na nasledstvo?
    p.s. Meni je samo cudno sto su neki muskici ovdje ubijedjeni da je sve do njih, pa i brak i djeca i odluke...E pa nek pomisle da im i supruge mogu promijeniti misljenje i odluciti same sta moze - sta ne moze (pa i sa imovinom ex supruga).

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 05-04-15 at 14:43.

  2. #77
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    CG je zlatna, u odnosu, šta dobar dio ovog naroda zaslužuje...

    P.S. Ko god razdvajao đecu po polu, želim mu da mu sin uzme muževo prezime... :mrgreen:
    Last edited by MeDo_JE; 05-04-15 at 16:38.
    #fakenews

  3. #78
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mickolopi View Post

    Po meni ja ne vidim vanbračnu zajednicu kao uspešnu.
    zašto? zato što dvoje ne veže papir? zato što papir čini da dvoje imaju bolji odnos, razumijevanje poštovanje i da se vole do kraja života?

    Quote Originally Posted by mickolopi View Post
    Neko smatra da je brak samo papir, što nije tačno, jer tako se opravdavaju oni kojima godi više vanbračna zajednica. Takve zajednice se mnogo teže odlučuju na djecu, a znam ih koliko hoćete.
    a u braku sa papirom bude lakše odlučiti se na djecu? jer je to sledeće posle papira, je l? sledeća faza?


    Quote Originally Posted by mickolopi View Post
    Po meni brak znači odlučnost, ozbiljnost, stamenost, djeca, porodica,
    to bi značilo da ti papir sve ovo daje, jer bez papira se nikad ne bi odlučio, ne bi bio ozbiljan i sve ovo što si naveo.


    Quote Originally Posted by mickolopi View Post
    Svijet je funkcionisao hiljadama godina što se tiče bračne zajednice, ali mi smo našli nešto da pametujemo i da mijenjamo, bravo za nas. Ko ne vidi cemu ovo vodi i šta je zamisao svega ovoga, svaka čast.
    vrati se malo više vjekova unazad pa dobro pogledaj kako je svijet funkcionisao. jednako je bilo bluda, nemorala i svakakvih bahanalija, a i pe*era.

    možda je neko citirao nihila u postovima ranije, ali ja sad tvrdim da si se ti toliko gluposti nalupao u ovoliko dugačkom postu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    CG je zlatna, u odnosu, šta dobar dio ovog naroda zaslužuje...

    P.S. Ko god razdvajao đecu po polu, želim mu da mu sin uzme muževo prezime... :mrgreen:
    Bogomi neki nece imati sta da podijele djeci kad krene konfiskacija
    One Ring to Rule them all...

  5. #80
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ja ću da imam 5 kćerki i jednog sina. kćerke ću da odgajam da se dobro udaju, u bogatu familiju đe je potencijalni suprug super privatnik kome će njegovi sve ostavit, jer mom sinu ide sve ono što je pod mojim prezimenom. dok se ne udaju, ima da rintaju po kući i tako kod muža zasluže kućnu pomoćnicu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #81
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Generacijama, generacijama. Liše kraljevske porodice, niko nije imao ljeba jest, ali su Mićunovići, Đukanovići, Barovići, Brkovići, Perovići, Mandići i slični vazda kao lordovi živjeli.

    Još malo pa 95% ljudi neće imat imovinu koju bi ostavio đeci, lako ćemo za to kome će ostavljat.
    Uvali se politika u vanbracnu zajednicu..
    E strave ove.

  7. #82
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Izvinjavam se. Mada, nije baš mimo teme, dosta ljudi se ne odlučuje na brak i đecu zbog nedostatka mjesta za život, posla i slično. Ne može svako čekat da mu umru roditelji i da mu ostave nasljedstvo. A ako je žensko u pitanju, onda nema što ni čekat, izgleda.

    Šalimo se malo, a đe su mladi tu je i šala. Blah.

  8. #83
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    CG je zlatna, u odnosu, šta dobar dio ovog naroda zaslužuje...

    P.S. Ko god razdvajao đecu po polu, želim mu da mu sin uzme muževo prezime... :mrgreen:
    I da zajedno dijele njegovo nasljedstvo.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  9. #84
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    evo vam emisija upravo na RTB, edo maajka
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja ću da imam 5 kćerki i jednog sina. kćerke ću da odgajam da se dobro udaju, u bogatu familiju đe je potencijalni suprug super privatnik kome će njegovi sve ostavit, jer mom sinu ide sve ono što je pod mojim prezimenom. dok se ne udaju, ima da rintaju po kući i tako kod muža zasluže kućnu pomoćnicu.
    Predji u Islam da ti sin dovede kuci 5 snajki, da zajedno s******ju to sto si stvarala
    One Ring to Rule them all...

  11. #86
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Predji u Islam da ti sin dovede kuci 5 snajki, da zajedno s******ju to sto si stvarala
    ovako ću imat jednui snajku sa iskustvom životnim. a tako 5 snajki koje su izgubile nevinost sa sedmim koljenom.
    u velikoj sam dilemi.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #87
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Prije nego smo izmislili pismo ljudi su zivjeli u zajednici i nije im trebao pecat da se volu i radjaju mali deca. Mislim da im ne treba ozvanicenje ni sad da bi to isto radili jer se pokazalo da funkcionise jednako dobro.

    Sto se tice zena i imovine glupo mi je o tome pricati uopste. Zensko i musko dijete imaju jednaka prava. Ne znam ko mi je gluplji zene sto se odricu ili muskarci sto ocekuju to.

    Ima tu jos jedna dimenzija, a to su porezi. Kad zavrsis sa velikom djedovinom treba to odrzavati i placati poreze. Malo nas danas to moze tako da je i sa tog aspekta dobro da sestra dobije svoj dio. Ako je nasledstvo namjenjeno prodaji ili rentiranju ne vidim razlog zasto muskom djetetu davati sve, a ne zenskom koje je u ovoj nasoj crnoj Crnoj Gori ugrozenije.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    ne bih nas ja nazvala glupima...pošto sam i ja jedna od sestara koja se odrekla imovine u korist brata moram na ovo reći da u mojoj porodici niko od mene to nije tražio, ali sam ja smatrala da je logično....prvo i osnovno, moje životne prilike su bile u mnogo povoljnijem položaju (bila sam i stambeno i materijalno obezbijedjena) a moj brat ne...a drugo, moj tata je imao tri strica i oca, dakle četiri porodice su naslednici imanja...ta četvrtina koju je dobio moj djed se podijelila na dva dijela, tj na mog oca i strica a moje tetke su se odrekle dijela u korist braće...e sad, koliko bi bilo pošteno da ja uzimam dio? Jedino što ja želim da uzmem i hoću i niko me ne spori, naprotiv hrabre me, jeste što želim da na tom porodičnom imanju sazidam vikendicu za moju porodicu i mene... i to je to....ja nemam kćeri pa mogu da pričam što oću, pa neću, ali mislim da je svakoj odivi dozvoljeno da uzmu dio i sleduje ih...ako one neće njihov problem....

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Oću svoj deo, nećete da me prevarite, sa zadovoljstvom ću prihvatiti ženin dio imovine, to će biti samo mali dio nadoknade za ono što treba da mi plati tazbina jer ne žive sa njom :-)
    ovo će moj čojek da počne da "pjeva" a tata veli da nema načina da se zetu može odužit

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Prastajte eto vi ste svi moderni odje na pricu a ja sam zatucan, sve je ok, ali po statistici 95% ljudi u cg imovinu ostavlja muskim potomcima, a ne zenskim pa samim tim se u praksi vidi ko je u pravu jos sam ja i rekao da bi cerke stambeno obezbijedio i to je dovoljno po meni... svako neka radi kako misli da je ispravno, pozdrav
    Lucke1, niti te osudjujem niti te napadam, tvoja imovina tvoja stvar, ali mislim da nije stambeno obezbijedjivanje ako ti ne želiš da ona upravlja tom svojom imovinom?! A što ako oće recimo da udruži tu svoju nekretninu sa nekom koju je suprug naslijedio pa da zajedno kupe veću?! Ili bi ti i to unio u testament...mislim, koliko se ja razumijem ( a nije da se nešto mnogo razumijem) kad ti sjutra, jel, prodješ, svi tvoji naslednii će biti pozvani na ostavinsku raspravu i mislim da tvoju eventualnu volju koju bi ti testamentom izrazio može bio koji od tvojih naslednika da ospori ako nadje dobroga advokata....ne došlo do toga, ali, eto, svi tvoji naslednici imaju jednaka prava...pa to što ćeš ti nešto dat ili nećeš pada u vodu kad te nema i kad se neko namerači da uzme svoj dio

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Izvinjavam se. Mada, nije baš mimo teme, dosta ljudi se ne odlučuje na brak i đecu zbog nedostatka mjesta za život, posla i slično. Ne može svako čekat da mu umru roditelji i da mu ostave nasljedstvo. A ako je žensko u pitanju, onda nema što ni čekat, izgleda.

    Šalimo se malo, a đe su mladi tu je i šala. Blah.
    taman tako! Bojim se da će taman tako biti, biće kome, no neće imat što da se ostavi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ovaj prvi dio posta isto moja majka ovako prica. E sad razumijem kad je burazer stambeno neobezbijedjen ali kad jeste to ne razumijem nikako.

    Kao sto moze sestra da kaze "Odricem se u korist brace" a tako i buraz moze da kaze "Ne seko, sve cemo na ravne casti". Posto ja mislim da bi to bilo jedino logicno. Kcer ili sin, niklo ili puklo. To je tvoje meso i tvoja krv. Ako ce kcer da uz pomoc nasledstva podize moje unuke, jel i Bog dao? Ako ce sin isto to da radi, samo udri. Isto tako da je zdravlja ako je sin neka ispichutura i danguba sve mu oduzeti odnosno nista mu ne dati. Nego su kod nas roditelji previse boleci pa od debila prave jos veceg.
    One Ring to Rule them all...

  14. #89
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    samo da znate da materinstvo ide cerkama... sve ono sto majka unese u kucu, po obicaju bi trabalo da se dijeli na zenske potomke...

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja ću da imam 5 kćerki i jednog sina. kćerke ću da odgajam da se dobro udaju, u bogatu familiju đe je potencijalni suprug super privatnik kome će njegovi sve ostavit, .
    a zasto bi taj super privatnik ozenio tvoju cerku... mislim, uvijek postoji mogucnost da se dobro ozeni i da uveca imetak... evo ti ga mladjani Lucke, nedje je napisao da mu je buduca zena dr nauka i da prima 2-3 ministarske plate... svaka mu cast, ada samo tako familija moze da napreduje i ide naprijed, u suprotnom se imovina umanjuje i cijepa...
    evo ti primjer



    pa da imaju 4 stana...

  15. #90
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Prastajte eto vi ste svi moderni odje na pricu a ja sam zatucan, sve je ok, ali po statistici 95% ljudi u cg imovinu ostavlja muskim potomcima, a ne zenskim pa samim tim se u praksi vidi ko je u pravu jos sam ja i rekao da bi cerke stambeno obezbijedio i to je dovoljno po meni... svako neka radi kako misli da je ispravno, pozdrav
    Dakle, samo zato jer se radi o mišljenju i djelima mase, to znači da je nešto ispravno? Plus, govorimo o crnogorskih 95%, najzatucanijih ljudi na sjevernoj hemisferi. Kojima ti pripadaš ovakvim razmišljanjem.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  16. #91
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    karamazov, ovaj iz oglasa ti je neka stipsa. neće da kupi ženu no bi džabe. ne može.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #92
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ja nemam stan u Bar, ne mogu davat oglas.

  18. #93
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je Lucke91 najveci kralj. Zeli testamentom iskljuciti sceri iz nasledstva.I jos se predstavlja kao velikodusan jer im ostavlja stan Dakle,sopstvenu scer iskljucuje iz nasledstva a za suprugu kaze da joj poklanja pola privatne firme i cjelokupne imovine.

    Ali to nije sve od Lucketa91.Brine se covjek i za zeninu bracu,kaze nemaju ljudi,lose zive,pa neka im supruga ostavi dio.

    Saberi-oduzmi,vlasnik srebra sa SP u retorici je samo sceri iskljucio iz nasledstva,svi ostali zbrinuti. Prikazanije.
    Last edited by bike1; 05-04-15 at 18:59.

  19. #94
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    karamazov, ovaj iz oglasa ti je neka stipsa. neće da kupi ženu no bi džabe. ne može.
    Vidje li bez mene...Pa da sad okrenem broj da mu svašta rečem...
    Ne mogu se udat' ni preko oglasa...

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #95
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    I mene je zbunio sa svojim stavovima, a mlad, jos neozenjen, (gradsko dijete?) i obrazovan decko...
    Ako su se oboje (kao buduci bracni par) usaglasili oko ovoga(ako se buduca mlada ista pita - podrazumijeva se), onda OK.. Ako nisu.. Ne znam.. Zbunjujuce zaista..
    Sta bi tek mogli procitati od onih koji su susta suprotnost u obrazovnom i imovinskom smislu...Kako li tek oni misle..

    Hvala Lepo

  21. #96
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ako malo bolje razmislimo, ni ta tradicija se ne predstavlja u pravom svijetlu. Nekad se ćerka uz miraz ispraćala u brak, a danas se tog miraza odriču.

  22. #97
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,427
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    A neka ste me ovako iznapadali, samo zato sto imam svoj stav i misljenje i sto mi je stalo do ocuvanja tradicije, casti i porodicne loze ocito vecina vas me napada samo zbog mojih politickih orijentacija i zbog toga traze samo razlog da me napadaju pa evo i ovdje evo nasuprot toga ja vama zelim sve najbolje i sve cerkama da podijelite a znate i sami da tako nece biti i da ce se sestre odreci nasledstva u korist brace ako vi sami prije toga ne prepisete tu imovinu na muske potomke ovdje jedino zvoncici skidam kapu i prihvatam njenu primjedbu za ozbiljno
    Radio sam cijeli dan (da i nedeljom jbg radim za sebe) pa nisam bio prisutan da odgovaram na ove ovolike komentare mojih postova, tako da svima zbirno porucujem da rade sto im je volja, ali ja sigurno da necu dozvoliti da moja imovina koja je trenutno X stotina hiljada eura rasipa po zetovskih familija... pozdravljam vas i svako dobro

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    A sta ces ako budes samo kceri imao?
    One Ring to Rule them all...

  24. #99
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Vidje li bez mene...Pa da sad okrenem broj da mu svašta rečem...
    Ne mogu se udat' ni preko oglasa...

    Послато са GT-I9070
    što će ti neko ko neće da pljune i izbroji? još ta zebe takvu!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #100
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ako malo bolje razmislimo, ni ta tradicija se ne predstavlja u pravom svijetlu. Nekad se ćerka uz miraz ispraćala u brak, a danas se tog miraza odriču.
    DPS se drzi te tradicije ipak.. OdmaH karijera na drzavni racun, nekretnine, i sve ostalo uz to..

    Hvala Lepo

Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CG Linux zajednica
    By Undead in forum Software
    Replies: 56
    Last Post: 30-04-07, 03:33
  2. vanbracna zajednica
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 74
    Last Post: 07-02-07, 13:37
  3. Poligamna zajednica
    By renaissance in forum Ljubav
    Replies: 92
    Last Post: 23-04-06, 16:34
  4. Nova zajednica
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-05, 00:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •