Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 292

Thread: Brak--Vanbracna zajednica

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Brak--Vanbracna zajednica


    Razlozi za Za i Protiv.
    Sve nek vam je na ovo mjesto.

    Po želji forumaša i u sklopu ove teme ide i pitanje,
    da li žene uzimaju dio od roda i braće?
    Last edited by Artemis; 03-04-15 at 13:02.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja ispisah ovamo referat ali mi se obrisalo, tako da cu dati samo misljenje za zenu...


    Zena ne uzima nista od braca ili od roda. TO JE NJENO. A ne mozes uzeti nesto sto je vec tvoje.

    Ako budem imao cerku i sina na iste ce im se casti podijeliti.


    Mora poceti da se ispravlja nepravda, za nase majke i babe...
    One Ring to Rule them all...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedini razlog ne ulaska u brak jeste potencijalna podjela imovine supruznika,zato je materijalistima vanbracna zajednica pogodna.Posto zivimo u materijalnom vremenu sve je vise takvih zajednica.Brak ipak obavezuje,a mnogima je najteza obaveza redovno izvrsavanje sexualne bracne duznosti

    Kad je uzimanje dijela u pitanju,tu se vrsi najveca diskriminacija zena.Nepisana obaveza je ostaviti svojoj braci dio, iako se redovno desava da braca sa svojim porodicama zive deset puta bolje od sestrine porodice,koja se odrekla ostavstine.Na zene koje ucestvuju u podjeli se gleda kao na narodne neprijatelje. Okolina ih ne simpatise.

    Poznato mi je par situacija dje se braca bukvalno naljute na sestre jer su uzele dio.Iako nijesu nista ukrale posto im dio zakonski sleduje.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Jedini razlog ne ulaska u brak jeste potencijalna podjela imovine supruznika
    Kad se i mi usaglasimo sa naprednim svijetom, vanbračna zajednica će biti prepoznata kao zakonska zajednica i pitanje imovine neće biti riješeno ništa drugačije nego kod bračne.

    Za nasljeđivanje potpisujem Gandalfa u potpunosti. Da je sreće ne bi smo ni imali o čemu da raspravljamo na ovu temu.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Za nasljeđivanje potpisujem Gandalfa u potpunosti. Da je sreće ne bi smo ni imali o čemu da raspravljamo na ovu temu.
    Cuj,da je srece? Pa ne brani niko zenama da uzmu dio od brace.A zadnji koji im brane su roditelji.Zene dobrovoljno ostavlju dio.

    Uzaludan je uticaj roditelja.Ne mozes im prisilno dati dio ako ona sama ne zeli.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,516
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    2,505
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    To se obicno dijeli kad roditelji nestanu, a onda ako joj se sto da i jes dobro... takvo je realno stanje.
    Tu es mon héro!

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako bih popravila grešku sa postovima ovako ću...Žao mi je zbog Rakuna,ispisa se čovjek

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Meni nije jasno, ako je neko godinama decenijama zajedno zbog cega je problem poci do opstine 10min i tim potpisom osigurati drugu stranu i dati toj strani pravo da nasledi penziju, imovinu itd.
    Porodični zakon Crne Gore

    Član 12
    Zajednica života muškarca i žene koja traje duže (vanbračna zajednica),
    izjednačena je sa bračnom zajednicom u pogledu prava na međusobno izdržavanje i
    drugih imovinsko-pravnih odnosa.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To meni bas nije jasno. Ako je neko zajedno 10 godina, i ako stvaraju i zive zajedno. Sta je muka taj mali cin potpisivanja odraditi ? Ne znaci naravno da se neko manje ili vise voli, ali uopste ne vidim razlog zasto ne
    Navedi JEDAN RAZLOG razlog za taj potpis ?

    Ja ću ti navesti par zbog kojih je taj potpis loša stvar

    Vanbračna zajednica se izjednačava sa bračnom poslije 2-3 godine, pa ako se prije toga rastavite nikome ništa (ako nemate djecu). Dok ako potpišeš papir žena/muž poslije par mjeseci može uzeti pola onoga što je supružnik zaradio PRIJE nego što su se uzeli.
    U vanbračnoj zajednici se do neke mjere eliminiše brak iz koristoljublja


    PS.
    Imam poruku za ove koje pišu kako vole da im muškarac majstoriše po kući. Kad nešto radimo ĆUTITE !!!!!!

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Rakunat mislim da je u pitanju 6 ili 7 godina i moras podnijeti dokaze da ste toliko zajedno. U to 6-7 godina ukoliko ti je partnerka ne radi, ne moze biti osigurana preko tebe, ne nasledjuje penziju ili bilo sta. Jer ako nemate djece skoro pa da je nedokazivo.

    Ne moze ti supruznik uzeti ono sto si stvorio prije braka
    Samo sto ste zajedno privrijedili. Ostalo se regulise testamentom ili po zakonu ukoliko nije naznaceno sve ostaje supruzniku.
    Ima nesto u zapadnom svijetu sto se zove predbracni ugovor. Moji prijatelji odluce da se uzmu, na 109 strana im je predbracni ugovor kojim je naglaseno, izmedju ostalog, ko je platio farbu a ko cetke, kome u slucaju razvoda ide ker a kome TV.

    Kad je vanbrancna zajednica u pitanju moze da te mrska i cuska. Ne postoji nesto sto je razvod vanvracne zajednice. A u slucaju da ti je supruznik strani drzavljanin ne uziva nikakva prava i ne moze dobiti vizu po osnovu spajanje porodice. U principu dok ne potpises taj papir vi ne postojite...
    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Po nasem zakonu mislim cak muz/ zena ne nasljedjuje ono sto je imao/ la prije braka ako nemaju potomke tj. djecu.
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nasljedjuje u slucaju da testamentom nije drugacije precizirano.
    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Posle smrti bracnog druga (na papiru) nasledjuje, u slucaju razvoda, zena ne moze uzeti stan koji je on imao prije braka. U prevodu, sve steceno u zajednici se dijeli.
    Gresis, G, ali cemo raspravit veceras
    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nasljedjuje u slucaju da testamentom nije drugacije precizirano.
    Da, mislila sam na svu posebnu imovinu (prije braka). Roditelji i supruznik dijele polovinu, ako nema potomaka. Ako ima onda supruznik i djeca na ravne casti. Naravno ako nema testamenta. Tako da nije kao sto je Rakun rekao.

    Nek Zvonci napravi temu Brak vs vanbracna zajednica, nek ubaci postove. Ako joj nije muka jer je zamimljivo.
    U slucaju razvoda se dijeli samo zajednicka imovina,ne posebna. Tako da donekle taj bracni ugovor kod nas nije neophodna. A vanbracnu zajednicu jeste teze dokazati bez djece. Tako bi ispalo da svaka veza gdje su malo duze zivjeli zajedno vanbracna zajednica.
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    A vanbracnu zajednicu jeste teze dokazati bez djece. Tako bi ispalo da svaka veza gdje su malo duze zivjeli zajedno vanbracna zajednica.
    U principu svaki dan proveden u vezi racuna se kao vanbracna zajednica. E sad kao sto vec rekoh zaebana je stvar VRLO zaebana dokazati tu vanbracnu zajednicu. Ja i supruga smo bili u vanbracnoj zajednici 2 godine prije nego smo se uzeli. I kada smo aplicirali za partnersku vizu za Australiju, crni nas je jad ubio dok smo sve iskupili. Samo cu u nacelima dati sta smo sve morali da podnesemo (preko 250 PDF dokumenata klasifikovanih po svrsi - recimo racuni 1 dokument):

    - FB prepiska od kad smo poceli komunikaciju exportovana u PDF format needitovana (zivi me blam ubija sto znam da ce neko da cita sta sam ja tamo pisao I kako sam pisao)

    - FB slike od kad smo se upoznali screenshotovano i prevedeno u PDF

    - Svaki racun koji smo napravili - hrana, struja, voda, internet, kafu dje smo popili skenirano i u PDF

    - Testamenti

    - Prevod privatnih penzionih fondova jedno na drugo

    - Dokaz da smo jedno drugom nosioci osiguranja

    - Poslovni ugovori, racuni, poslovni izvodi iz banke od pocetka rada firme

    - Privatni bankovni izvodi od datuma kad je veza pocela

    - Svjedocenja ljudi sa kojim saradjujemo, drugova, vlasnika prostora koje iznajmljujemo

    - Svjedocenja makar 5 ljudi iz njene zemlje da su me upoznali


    I da ne navodim dalje... Izvod iz Vjecane knjige bukvalno pa skoro nista ne znaci.

    U CG je slicna situacija kada se desi problemu vanbracnoj zajednici. Sve moras da podneses, a ako ti je vanbracni drug gad//ili njegova familija, pa unisti ili sakrije dokaze, izvisio si.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Rakunat mislim da je u pitanju 6 ili 7 godina i moras podnijeti dokaze da ste toliko zajedno. U to 6-7 godina ukoliko ti je partnerka ne radi, ne moze biti osigurana preko tebe, ne nasledjuje penziju ili bilo sta. Jer ako nemate djece skoro pa da je nedokazivo.
    Izvučeno iz zakona Srbije (isti su nam)
    "Poštovani, Član 4. Porodičnog zakona („Službeni glasnik Republike Srbije“, br. 18/2005 i 72/2011 – dr. zakon) definiše vanbračnu zajednicu kao trajniju zajednicu života žene i muškarca, između kojih nema bračnih smetnji. Ne postoji neki preciyni rok koji bi trebalo da bude ispunjen ili neka druga formalnost, nego mora da Pročitaj više "

    "Što se tiče dokaza, vanbračna zajednica se ne dokazuje nikakvim papirom, jer se za zasnivanje ovakve zajednice ne traži potpisivanje bilo kakvog papira, već samo volja vanbračnih partnera da žive zajedno. Tako da se ona dokazuje svedocima, odnosno ljudima iz mesta gde se takva zajednica ostvaruje, npr. komšijama, rođacima i sl."
    Znači nije potrebno ni 1-2 godine kao što sam ja rekao (neodređeno je, piše "duži period" ) već su potrebni svjedoci u liku komšija i rođaka da ste živjeli zajedno, i dijelili sudbinu.

    Ne moze ti supruznik uzeti ono sto si stvorio prije braka
    Samo sto ste zajedno privrijedili. Ostalo se regulise testamentom ili po zakonu ukoliko nije naznaceno sve ostaje supruzniku.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ima nesto u zapadnom svijetu sto se zove predbracni ugovor. Moji prijatelji odluce da se uzmu, na 109 strana im je predbracni ugovor kojim je naglaseno, izmedju ostalog, ko je platio farbu a ko cetke, kome u slucaju razvoda ide ker a kome TV.
    JES !!! Napravi ti predbračni ugovor u Crnoj Gori. Mi smo takva sredina da bi se to doživjelo kao vrhunska uvreda

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I Ne postoji nesto sto je razvod vanvracne zajednice.
    Još jedan PLUS

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A u slucaju da ti je supruznik strani drzavljanin ne uziva nikakva prava i ne moze dobiti vizu po osnovu spajanje porodice.
    Pa u takvim okolnostima se treba sklopiti brak

    Evo da ne bude da ste zaludu pisali referate...Oprostite još jednom..
    Last edited by Artemis; 03-04-15 at 14:27.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Veza nije vanbračna zajednica. Kad žive zajedno onda je zajednica.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brak je brak, sve ostalo su "zajednice" brate to kad nema jedna kuca jedno prezime, jedna familija, ja ne brojim. a ovo drugo pitanje moje je moje, ne dam nikom, tudje ne trazim svoje ne dam ili vec kako se kaze.
    Last edited by dobrica; 03-04-15 at 14:52.
    dva i dva su tri

  10. #10
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrica View Post
    Brak je brak, sve ostalo su "zajednice" brate to kad nema jedna kuca jedno prezime, jedna familija, ja ne brojim. a ovo drugo pitanje moje je moje, ne dam nikom, tudje ne trazim svoje ne dam ili vec kako se kaze.

    Ti si jedina zenska osoba koja je dosad komentarisala.Ostale cute ko ribe, i ocigledno im se ne prica na ovu temu. Izgleda bi da ostave braci dio, ali ipak im zao para

    E pa ne znam.

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,614
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,094
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Jedini razlog ne ulaska u brak jeste potencijalna podjela imovine supruznika,zato je materijalistima vanbracna zajednica pogodna.Posto zivimo u materijalnom vremenu sve je vise takvih zajednica.
    Previše je situacija u kojima je jedini razlog ulaska u brak potencijalna podjela imovine supružnika, zato je materijalistima bračna zajednica pogodna. Pošto živimo u materijalističkom vremenu, sve je više takvih zajednica.

    Svejedno je koja je zajednica u pitanju, bitno je sa kim sam u zajednici. Nemam ništa protiv ni jedne ni druge.

    Sestri neću tražit da se ičega odriče, nasljedstvo za sinove i ćerke regulisaću na vrijeme, a neću ih ni vaspitavat tako da misle da je žensko dijete nešto dužno svojoj braći.

    Ako kad imadoh đece. Sad ih nemam... Koliko znam.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Pitam se je li ko kad u CG čuo da je neki brat, kad je čuo namjeru sestre da se odrekne nasljedstva u njegovu korist, rekao "E nećeš vala, nako ako si se pomamila! Ajde jadna, to je tvoje. E neću ti ga uzimat, pa ha!".
    Toboš nijedan ne traži, ali nijedan i ne odbija, no sve nogama u guzicu.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bike1 dobro, meni je generalno lako i komentarisat, nemam brace, imam sestru i sve ce se dijelit na ravne casti, ovo stanova sto imamo svako svoj, ako jos sto bude da se dijeli i to ce pola po pola pa da je zvaka u pitanju ili ne daj boze andol
    E sad, ono nekad sto se praktikovalo (a ma i danas) da zensko celjade ne trazi dio imanja djedovine, isto nekako ne bih ni ja trazila, cisto iz prakticnih razloga, neka djedovina ostane pod jednom kapom i jednom porodicom, pa ona glava koja nosi prezime neka se time bavi i dici, ali da imam brata npr uzela bih svoj dio svega ostalog, dijete sam ocu i majci kao i svako drugo imala ili nemala muricu, to imanje ne bih, e kad bi brat npr htio da proda imanje i na taj nacin rasprdeka naslijedje e to vec ne bi moglo eto se ja raspisah...
    Last edited by dobrica; 03-04-15 at 15:30.
    dva i dva su tri

  14. #14
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa ovako...

    Sve se manje mislim oko tog papira da ili ne.Mogu da živim i bez i sa sa ako je to sa nekim ko je uz mene ili uz koga ja želim da budem.Ništa me materijalno ne interesuje i zbog toga neću stupati u zajednicu ovakvu ili onakvu imao on pune džepove ili onoliko da može da preživi...bitno mi je da znam da će uraditi sve onda kad je potrebno i želim da mi je kad zavirim unutar sebe ispod vanjštine toplina i mir srca.Ako naša djeca nose njegovo prezime, samo iz želje srca ne bih voljela da budem izdvojena svojim jer po srcu oni su moj dom a u domu svi smo jedno.

    Drugo pitanje...Nas je u porodici tri sestre i jedan brat i prosto se nikad nismo otimali oko ičega već ko oslabi mi ostali dolazimo kao snaga.Tako će biti i u vrijeme podjele imovine pa recimo ukoliko ja imam dovoljno svoj dio ću dati sestri kojoj je neophodno i po tom sistemu i ostali.Otac gradi da ne kazem vikendicu već kuću u prirodi da bi svi mi mogli da se okupimo ili svako sa svojom porodicom da ode malo van grada i opusti se a ne da bi se mi počupali sjutra čije je što i otimali izmedju sebe kao lešinari.Ovo kažem jer imam tri sestre od tetke koje su nakon smrti svojih daleke jedna od druge zbog jednog stana i tih primjera ima svuda danas.Materijalisti imaju taj problem,ovi drugi ne pa bili i na ulicu činjenica da su lišeni iste čini ih bogatijim od prvih.



    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Brak? Niiikakve potrebe za tom avanturom, potpuno nepotrebna danas..
    Ljudima koji se iskreno vole nije potrebna nikakva zvanicna potvrda njihove ljubavi..


  16. #16
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Kakve su ovo gluposti. Moj drug je izlazio sa djevojkom pola godine i ozenio se, potpis, pecat. Ovaj drugi izlazi 15 godina sa djevojkom i pocinju da zive zajedno. Trebali to da znaci, da su ovi prvi vise porodica ili da su vise bliski ili koja je to kategorizacija. Ovi drugi vole zvanicnost, cestitke, svadbe i gluposti. Ne vide se u tome. Podrazumjeva se da je sve sto je njegovo i njeno, ne treba im papir da bi uredili brak, vezu, sta god...
    To je samo oslobadjanje od ispostovaVAnja rodbinskih obaveza. podrzavam. Mislim da su djeca najbitnija. To je pravi potpis.
    Last edited by Sandor Kolar; 03-04-15 at 18:29.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A gde je pecat? :-D
    dva i dva su tri

  18. #18
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Da brak nije potreban ne bi ga izmislili jedna kuca, jedno prezime, jedna porodica kao osnovna celija drustva i kraj.
    Kad je u pitanju uzimanje dijela od strane zenske djece ne znam sto bi vam rekao, ja i brat nemamo sestara pa nisam razmisljao o tome

    Svakako ja cu savjetovati zenu da ne uzima dio od imovine njenih roditelja jer mi ne treba imovina druge porodice, sve sta mi od njih treba jeste njihova cerka i to je to
    Svakako su mi je dali lijepu, zdravu, pravu, pametnu i obrazovanu sa doktoratom i mislim da je to i vise nego dovoljno od njih
    A i malo bi mi ispod casti bilo da moja porodica posredno preko nje dobije imovinu njenih roditelja kad mi i ovako ne fali imovine koju imamo vec i ne zelim da ispanem pohlepan....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sta znam.. Obzirom da sam se vjencavala xx puta, mislim da je jasno sta mislim o tome.. Sto se tice imovine to se sredjuje lako i bez vjencanog lista. Samo se sve njegovo prebaci na svoje, a svoje je svoje i tako to... Vjencanje je pecat.. vostani doduse, ali otisak..
    Da vam ne pricaju sarene laze drage dame.. Nego lepo sve pod konac tj peglu, i mirna Bosna.

    Hvala Lepo

  20. #20
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Da brak nije potreban ne bi ga izmislili jedna kuca, jedno prezime, jedna porodica kao osnovna celija drustva i kraj.
    Kad je u pitanju uzimanje dijela od strane zenske djece ne znam sto bi vam rekao, ja i brat nemamo sestara pa nisam razmisljao o tome

    Svakako ja cu savjetovati zenu da ne uzima dio od imovine njenih roditelja jer mi ne treba imovina druge porodice, sve sta mi od njih treba jeste njihova cerka i to je to
    Svakako su mi je dali lijepu, zdravu, pravu, pametnu i obrazovanu sa doktoratom i mislim da je to i vise nego dovoljno od njih
    A i malo bi mi ispod casti bilo da moja porodica posredno preko nje dobije imovinu njenih roditelja kad mi i ovako ne fali imovine koju imamo vec i ne zelim da ispanem pohlepan....
    Ovome se nema šta dodati, svaka čast, u potpunosti se slažem, upravo zato što je ovo do sada bila neka tradicija kod nas. Prijatno sam iznenađen da neko razmišlja na ovakav način.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Prije nego smo izmislili pismo ljudi su zivjeli u zajednici i nije im trebao pecat da se volu i radjaju mali deca. Mislim da im ne treba ozvanicenje ni sad da bi to isto radili jer se pokazalo da funkcionise jednako dobro.

    Sto se tice zena i imovine glupo mi je o tome pricati uopste. Zensko i musko dijete imaju jednaka prava. Ne znam ko mi je gluplji zene sto se odricu ili muskarci sto ocekuju to.

    Ima tu jos jedna dimenzija, a to su porezi. Kad zavrsis sa velikom djedovinom treba to odrzavati i placati poreze. Malo nas danas to moze tako da je i sa tog aspekta dobro da sestra dobije svoj dio. Ako je nasledstvo namjenjeno prodaji ili rentiranju ne vidim razlog zasto muskom djetetu davati sve, a ne zenskom koje je u ovoj nasoj crnoj Crnoj Gori ugrozenije.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Oću svoj deo, nećete da me prevarite, sa zadovoljstvom ću prihvatiti ženin dio imovine, to će biti samo mali dio nadoknade za ono što treba da mi plati tazbina jer ne žive sa njom :-)

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ma jok, mi Crnogorke sve ostavljamo snajkama za kojima braca odlijepe i njihovoj/njenoj djeci...Cush...

    Hvala Lepo

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Meni je nekako glupo iskreno da ako porodica prezimena xxxxxxx generacijama stvara neku imovinu i bogastvo zar nije logicno da to naslijede muska djeca i nastave napredovanje xxxxxx porodice, nego da se jednostavno zato sto se cerka zaljubila i udala u porodicu prezimena yyyyyyy po automatizmu tesko sticana imovina prenosi na porodicu yyyyy ni krivu ni duznu....

    Opet kazem ja nemam sestara pa nisam razmisljao o tome, ali sjutra ako budem imao cerku i sina ili vise sinova i vise cerki, posto Bogu hvala imovine imam dosta, imam lijepu buducnost i to ce samo napredovati, ono sto cu da uradim jeste:
    -cerki cu da prepisem na njeno ime stan ili sprat od kuce
    - taj stan ce imati opterecenje u katastru da ne moze da se prevede taj stan ili sprat u vlasnistvo na nikoga osim na svog rodjenog brata ili da ga iskljucivo testamentom nakon smrti ostavi svojoj djeci.
    - stan koji im ostavim nece moci da se proda nikom, a moze da se pokloni opet bratu rodjenom.
    - na stan se ne moze staviti hipoteka ili nesto slicno.
    - isto cu uraditi pojedinacno sa svakom od cerki ako ih budem imao vise.
    - svu ostalu imovinu cu da prepisem na musku djecu a recimo da ce to biti oko 85% imovine nakon sto cerkama ostavim po stan.
    - ostalu imovinu cu ostaviti muskoj djeci jer necu da rasipam ono sto su sticali moj djed, moj otac, i ja na kraju na neke trece porodice vec ocu to da ostavim ``pod svojim krovom``
    i time da svojoj lozi sjutra omogucim bolje uslove za zivot i dalje razvijanje.

    Razlog za ovo je:
    - jer ocu da u slucaju da ikad dodje u situaciju da joj brak ne ide, ili da je muz maltletira ne mora da bude zavisna i ima dje da se odseli i da zivi u svakom trenutku i da ne trpi nista.
    - stan ne moze da proda jer tako se iskljucuje mogucnost da je muz nagovori ili natjera ili ucijeni da zbog para proda stan.
    - u slucaju da oce da ga pokloni moze to da uradi samo rodjenom bratu i tako se stan vraca pod vlasnistvo porodice njenih roditelja koji su joj ga i dali.
    - nakon njene smrti moze da ga testamentom ostavi djeci jer njenom smrcu nestaje i razlog zasto sam joj dao stan tako da moze da ga ostavi svom djetetu.
    - i jer ocu da omogucim cerki da u brak udje sa necim svojim cime moze da doprinese novoj zajednici i da ne bude nikad neravnopravna (da zive u tom stanu ili da ga izdaju i uzimaju pare od zakupa)

    U slucaju da se za moga zivota moja cerka razvede i ode od muza imace od prihoda mojih fimi pravo na prosjecnu platu na nivou drzave od profita moje firme, a isto to bih prenio u obavezu mojim sinovima koji ce da naslijede firme da u slucaju razvoda mojih cerki oni su u obavezi da im odvajaju mjesecno prosjecnu platu na nivou drzave od profita firme kako bi imale za normalan zivot.
    Ako se pitate zasto samo jednu prosjecnu platu a ne ravnopravan procenat to je zato da bi pored toga prihoda morala da radi nesto a ne da zivi na grbacu svoje brace i ne radi nista , a 480 eura (trenutna prosjecna plata) to je jer je to sasvim dobra cifra za normalan zivot dok se ne nadje kakav posao....
    Last edited by lucke91; 03-04-15 at 20:35.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #25
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post

    Opet kazem ja nemam sestara pa nisam razmisljao o tome, ali sjutra ako budem imao cerku i sina ili vise sinova i vise cerki, posto Bogu hvala imovine imam dosta, imam lijepu buducnost i to ce samo napredovati, ono sto cu da uradim jeste:
    -cerki cu da prepisem na njeno ime stan ili sprat od kuce
    - taj stan ce imati opterecenje u katastru da ne moze da se prevede taj stan ili sprat u vlasnistvo na nikoga osim na svog rodjenog brata ili da ga iskljucivo testamentom nakon smrti ostavi svojoj djeci.
    - stan koji im ostavim nece moci da se proda nikom, a moze da se pokloni opet bratu rodjenom.
    - isto cu uraditi pojedinacno sa svakom od cerki ako ih budem imao vise.
    - svu ostalu imovinu cu da prepisem na musku djecu a recimo da ce to biti oko 85% imovine nakon sto cerkama ostavim po stan.
    - ostalu imovinu cu ostaviti muskoj djeci jer necu da rasipam ono sto su sticali moj djed, moj otac, i ja na kraju na neke trece porodice vec ocu to da ostavim ``pod svojim krovom``
    i time da svojoj lozi sjutra omogucim bolje uslove za zivot i dalje razvijanje.

    Razlog za ovo je:
    - jer ocu da u slucaju da ikad dodje u situaciju da joj brak ne ide, ili da je muz maltletira ne mora da bude zavisna i ima dje da se odseli i da zivi u svakom trenutku i da ne trpi nista.
    - stan ne moze da proda jer tako se iskljucuje mogucnost da je muz nagovori ili natjera ili ucijeni da zbog para proda stan.
    - u slucaju da oce da ga pokloni moze to da uradi samo rodjenom bratu i tako se stan vraca pod vlasnistvo porodice njenih roditelja koji su joj ga i dali.
    - nakon njene smrti moze da ga testamentom ostavi djeci jer njenom smrcu nestaje i razlog zasto sam joj dao stan tako da moze da ga ostavi svom djetetu.
    - i jer ocu da omogucim cerki da u brak udje sa necim svojim cime moze da doprinese novoj zajednici i da ne bude nikad neravnopravna (da zive u tom stanu ili da ga izdaju i uzimaju pare od zakupa)

    U slucaju da se za moga zivota moja cerka razvede i ode od muza imace od prihoda mojih fimi pravo na prosjecnu platu na nivou drzave od profita moje firme, a isto to bih prenio u obavezu mojim sinovima koji ce da naslijede firme da u slucaju razvoda mojih cerki oni su u obavezi da im odvajaju mjesecno prosjecnu platu na nivou drzave od profita firme kako bi imale za normalan zivot.
    Ako se pitate zasto samo jednu prosjecnu platu a ne procenat to je zato da bi pored toga prihoda morala da radi nesto a ne da zivi na grbacu svoje brace i ne radi nista , a 480 eura (trenutna prosjecna plata) to je jer je to sasvim dobra cifra za normalan zivot dok se ne nadje kakav posao....
    Ne bih se upustao u kvalifikovanje ovog sto zelis ali mislim da u civil law sistemu koje pociva na rimskom pravu malo od ovog gore ces moci sprovesti. Ne odredjujes ti na sta ce imati pravo vec je zakonom regulisano. Da si u UK ili USA testament rjesava ovo ali na zalost tvoju u evropi nije tako. Konsultuj advokata u svakom slucaju.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CG Linux zajednica
    By Undead in forum Software
    Replies: 56
    Last Post: 30-04-07, 04:33
  2. vanbracna zajednica
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 74
    Last Post: 07-02-07, 14:37
  3. Poligamna zajednica
    By renaissance in forum Ljubav
    Replies: 92
    Last Post: 23-04-06, 17:34
  4. Nova zajednica
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-05, 01:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •