Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Kako ubaciti novi SOFTWARE ili ROOT-ovati Android

  1. #1
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Kako ubaciti novi SOFTWARE ili ROOT-ovati Android

    Unaprijed da kazem da se izvinjavam ako postoji ovakva tema ili slicna, i slobodno uklonite ako je to slucaj.

    Posto dosta ljudi na raznim temama a i licno ja propitujemo trazimo cackamo kako da izvedemo ovo pozeljno bi bilo kad bi se ovdje objasnjavalo sto je detaljnije moguce kako to da se uradi. Ima dosta njih koji se boje ili imaju predrasude o ubacivanju jaceg software ili rootovanja uredjaja. E sad mi napisite vase iskustvo ovdje da li ste na Official ili ste Rootovali vas uredjaj. Ja sam licno na Official jer znam da nista ne moze krenuti po zlu u vecini slucajeva. I software sam ubacivao preko Odina msm da je to najednostavnije cak ne znam da li postoji neki drugi nacin al eto. A jednom prilikom sam Rootovao uredjaj s4 je bio u pitanju i ne znam zasto ali svakiz 15min se gasio i palio i znam da je zeznut isto proces UN-Root al eto nekako sam izveo to. Ako bi neko mogao da napise malo vise o tome mene evo licno interesuje sta moze krenuti lose. Koliki je rizik raditi to. I koje je vase iskustvo. I nadam se da ako ima ljudi sa pitanjima na ovoj temi da ce te im vi koji se razumijete odgovoriti. Eto toliko od mene.

    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mane interesuje http://www.xda-developers.com/... Neko nesto vise da mi kaze kako ide sa ovim?

    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  3. #3
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li neko da se pridruzi u konverzaciji ovdje?
    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Ne mijenjaj ROM, vratices se na fabricki prije ili kasnije. Sama nova verzija androida ti nista donijeti nece. Podrzavam mijenjanje kernela i obavezno rootovanje, ali mijenjanje roma za HTC, LG, SAMSUNG nema poente!
    Koristio sam Cyanogen 11 i 12, SlimKat i sl za S3, i na kraju se vratio na stock, ocistio bloatware, stavio boefla kernel, custom lanucher i da vidis kako telefon leti + sa facebookom, messengerom, viberom i whatsappom mi koristi <480mb rama

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^Ostavio tw, sviđa ti se? Ja na stari htc sam isto samo rootovao i pobrisao smeće, nisam kernel dirao doduše. A na ovaj kinez što ima MTK chipset sam više ROMova i kernela sa njima promijenio nego telefona do sad. Uglavnom asop romova da radi xposed pa onda udri. Sad sam na miui 6 ROM i što znam, drugačiji je
    ko pijan? kakav sank?

  6. #6
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Ne mijenjaj ROM, vratices se na fabricki prije ili kasnije. Sama nova verzija androida ti nista donijeti nece. Podrzavam mijenjanje kernela i obavezno rootovanje, ali mijenjanje roma za HTC, LG, SAMSUNG nema poente!
    Koristio sam Cyanogen 11 i 12, SlimKat i sl za S3, i na kraju se vratio na stock, ocistio bloatware, stavio boefla kernel, custom lanucher i da vidis kako telefon leti + sa facebookom, messengerom, viberom i whatsappom mi koristi <480mb rama


    Quote Originally Posted by fundament View Post
    ^Ostavio tw, sviđa ti se? Ja na stari htc sam isto samo rootovao i pobrisao smeće, nisam kernel dirao doduše. A na ovaj kinez što ima MTK chipset sam više ROMova i kernela sa njima promijenio nego telefona do sad. Uglavnom asop romova da radi xposed pa onda udri. Sad sam na miui 6 ROM i što znam, drugačiji je
    Što se tiče ovoga što ste ispričali ovo su sve španska sela za mene. Zato sam i napravio temu , za nas vezase šta je "Kernel" šta je "bloatware" ?
    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

  7. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije prekomplikovano, samo ima malo izraza koje moraš da naučiš ako želiš da rootuješ telefon a da ne zajebeš stvar. Ili kako da ispraviš to što si pogrešno napravio - Google pa forumi, pa uputstva, pa da vidiš kako naučiš. Bloatware su programi pretežno reklamnog karaktera koje ti firma, operater ili ko već instalirao i koje ne možeš da makneš. Iliti smeće koje jede RAM i usporava telefon. Kernel bi ti došao ka motor od auta a ostatak androida ka svi ostali dijelovi na auto, pa oli 1,9 TDI ili bi benzinaca, pa kako ide to sa svim... Nije baš najbolje poređenje al eto
    ko pijan? kakav sank?

  8. #8
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fundament View Post
    Nije prekomplikovano, samo ima malo izraza koje moraš da naučiš ako želiš da rootuješ telefon a da ne zajebeš stvar. Ili kako da ispraviš to što si pogrešno napravio - Google pa forumi, pa uputstva, pa da vidiš kako naučiš. Bloatware su programi pretežno reklamnog karaktera koje ti firma, operater ili ko već instalirao i koje ne možeš da makneš. Iliti smeće koje jede RAM i usporava telefon. Kernel bi ti došao ka motor od auta a ostatak androida ka svi ostali dijelovi na auto, pa oli 1,9 TDI ili bi benzinaca, pa kako ide to sa svim... Nije baš najbolje poređenje al eto
    E sad mi ti kazi nesto ako si imao iskustva. "Android Language Project" nasao sam ovaj program koji rootuje tel i mijenja IMEI i lako unrootuje tel i tako neke stvarcice. Kazi mi kako na koji nacin je najlakse da Rootujem tel i ako mi se ne svidi da ga unRootujem bez posljedica. Imao sam s4 koji sam rootovao i instalirao neku aplikaciju, tel mi se gasio svako malo i onda sam mu ubacio drugi sistem preko odina i trl se nije gasio ali sam i dalje mogao da deinstaliram google aplikacije a u podesavanjima je pisalo official. Sad mi kazi kako bih mogao da isprobam root i jel on soguran mogu li zeznuti tel? Ako ti nije tesko da mi pojasnis ili stavis link vezano za to. I kako kernel mogu da promjenim ili sta vec? Hvala !
    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koji telefon je u pitanju? Nisam koristio taj andriod language projekt što pominješ tako da pojma nemam kakav je
    ko pijan? kakav sank?

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Svaki telefon root-ujem. Zasto bi se limitirao na stock ako neki drugi ROM nudi mnogo vise stvari koje mi trebaju...

    Inace ne znam sto bi bio bauk... To je obicno 5-6 minuta posla u par koraka...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #11
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fundament View Post
    Koji telefon je u pitanju? Nisam koristio taj andriod language projekt što pominješ tako da pojma nemam kakav je
    S5 je u pitanju. Ovaj android projekt hvale sto znam. Sta ti mislis koji je najbolje da uradim root i unroot bez poslijedica i tragova ako mi se ne svidi.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Svaki telefon root-ujem. Zasto bi se limitirao na stock ako neki drugi ROM nudi mnogo vise stvari koje mi trebaju...

    Inace ne znam sto bi bio bauk... To je obicno 5-6 minuta posla u par koraka...
    Kako mislis ako uradis Root sta radis posle toga? Kako sa rootom mijenjas Rom to mi je malo nejasno? Ubacis neki drugi softver ili kako?

    Bas interesantna tema. Interesuje me jel mi na s4 bilo nesto do softvera kad sam ga rootovao pa se gasio svaki cas ili sta moze biti? Neki virus?
    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Kad root-ujes telefon, u njemu se nista ne mijenja osim opcija da ubacis ROM koji ti zelis.

    Tek kad ubacis neki 'custom ROM' to dobijas/gubis odredjene stvari, zavisno od samog ROM-a.

    Po meni je cak i sama tema malo konfuzna (da ne kazem banalna) s' obzirom da je ove vise nego prezvakana tematika kojom je internet (ukljucujuci i YouTube) prepun.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ banned drži se odina i xda uputstava. Da vratiš na predhodno stanje isti postupak samo sad ubacuješ firmware i recovery koji skineš sa zvaničnog sajta. Fino kaže fidel, konsultuj youtube, sve korak po korak objašnjeno. Rootovanjem dobijaš pristup sistemu i admin prava (kad instaliraš superSu ili neku sličnu app) pa možeš da pišeš i brišeš što poželiš. Bilo bi fino da znaš što činiš, doduše da ne sjebeš uređaj. Zato prvo kad rutuješ i instaliraš twrp ili cwm ili koji već recovery PRVO BACKUP opcija na karticu, komp, neđe đe nećeš izgubit, izbrisat, pa se igraj do mile volje
    ko pijan? kakav sank?

  14. #14
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fundament View Post
    @ banned drži se odina i xda uputstava. Da vratiš na predhodno stanje isti postupak samo sad ubacuješ firmware i recovery koji skineš sa zvaničnog sajta. Fino kaže fidel, konsultuj youtube, sve korak po korak objašnjeno. Rootovanjem dobijaš pristup sistemu i admin prava (kad instaliraš superSu ili neku sličnu app) pa možeš da pišeš i brišeš što poželiš. Bilo bi fino da znaš što činiš, doduše da ne sjebeš uređaj. Zato prvo kad rutuješ i instaliraš twrp ili cwm ili koji već recovery PRVO BACKUP opcija na karticu, komp, neđe đe nećeš izgubit, izbrisat, pa se igraj do mile volje
    Dobro shvatio sam znaci sa Root-om dobijem puni pristup uredjaju. E sad samo jos jedna stvar twrp ili cwm su sta? Mora li da se ubacuje taj recovery ili kako? Šti kaze Fidel tematika jeste banalna ali ima masu ljudi koji veze nemaju za ove stvari i sad eto moze se sve iscackati na youtube ali tako sam pratio youtube i jedva oporavih s4. Sve sam uradio kako je lik objasnjavao. Ali eto, momci hvala vam.
    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

  15. #15
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.pametnitelefoni.rs/saveti...fon_29377.html
    Punih po minuta sam se trudio da pronađem
    ko pijan? kakav sank?

  16. #16
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fundament View Post
    http://www.pametnitelefoni.rs/saveti...fon_29377.html
    Punih po minuta sam se trudio da pronađem
    Hvala brate, al kazem ti nesigurni su mi ovi ljudi jedni pricaju jedno drugi drugo i na kraju nesto pukne. Zato rekoh da vidim ovdje kakva su misljenja itd pa da vidim sta cu. Imaš rep+ za tih pola min

    Može li se pomoću ovog UnROOT-ovati?
    Last edited by ; 15-04-15 at 11:37.
    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ima ta tvoja rep+ da mu sija kao zvijezda danica

  18. #18
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fala, ne treba mi ništa
    Osnove su proste do bola: root ti daje pristup sistemu, recovery ti dođe ka BIOS na komp koji je fabrika zaključala na svoj softver, bootloader je dio koji ti ne da da ubaciš strani operativni sistem. Rootom možeš brisati sistematske app, bootloader ako je otkjlučan ti dozvoljava da staviš novi ROM, ako ne onda qjac, imaš samo firmware da preuređuješ
    ko pijan? kakav sank?

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Cemu sluzi unroot?

    Ono... i root-ovanog mozes da ga vratis na originalni ROM i da ti bude kao kad si kupio/uzeo telefon.

    Isto vazi i za garanciju... ako je nece priznat' nakon root-a, nece ni nakon unroot-a.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #20
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Ima ta tvoja rep+ da mu sija kao zvijezda danica
    OLIvere znaš kako će da sija kad bucnem rep+ za koji mjesec. Show ima da bude ne Ze'LJ'eno nego Šareno. A kakva garancija. Samsungovim tel ne treba garancija nista A unroot bih uradio recimo kad bih ga prodavao. Da ne bude sto je ovo, zasto je ovo ovako itd.
    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

  21. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.sammobile.com/firmwares/
    Evo ti da ti se nađe kad budeš prodavao ka nevinog
    ko pijan? kakav sank?

  22. #22
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fundament View Post
    http://www.sammobile.com/firmwares/
    Evo ti da ti se nađe kad budeš prodavao ka nevinog
    A znam znam za Sammobile. Ali koliko sam shvatio ne mogu recimo ubaciti sad Official firmwares ako je proje toga uradjen Root ili mogu? Mozda postavljam glupa pitanja ali lagano mozda bude nesto od mene msm i ja cisto sumnjam al eto
    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daj to nekome da ti uradi ili barem pokaže ako te toliko mrzi da odeš na xda i čitaš po ure. Više ti je napora trebalo za ove postove no to što bi ti uzelo vremena
    ko pijan? kakav sank?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Vidim razumijete se,kako da maknem ovo iz tel?
    Izvinjavam se ako na pogresnoj temi postavljam pitanje
    Last edited by Oliver Nedeljkovic; 15-04-15 at 14:11.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    CDM
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fundament View Post
    Daj to nekome da ti uradi ili barem pokaže ako te toliko mrzi da odeš na xda i čitaš po ure. Više ti je napora trebalo za ove postove no to što bi ti uzelo vremena
    Ti si meni kralj. Aj fala ti na odvojenom vremenu i trudu. Koliko si se trudio bojim se da ne zatrudnis haha Šalim se, hvala ti brate Vazda imao i je**o
    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Vidim razumijete se,kako da maknem ovo iz tel?
    Izvinjavam se ako na pogresnoj temi postavljam pitanje
    E mogu ti reci o tome da se ne razumijem. Tj ako se radi o pluginu e tu ti se bas ne razumijem, pitaj me nesto vezano za biologiju, tu ti se ama bas nista ne razumijem. Msm da moraš da udjes u Menadzer Datoteka, pa tamo u Android nadjes pod tim nazivom taj plugin i pokusas da izbrises. Eto mislim da je to ali se ne razumijem
    Last edited by ; 15-04-15 at 14:25.
    ... CDM FANTOM U AKCIJI ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Google maps to gpx file - Garmin, kako ubaciti?
    By VooDooPrle in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 08-10-14, 12:21
  2. Kako ubaciti hrvatki jezik na iphone?
    By BKS in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 16
    Last Post: 25-05-14, 17:13
  3. Replies: 6
    Last Post: 27-01-14, 09:42
  4. Koji firmware se moze jailbreak-ovati na PS3
    By No_Fear in forum Hardware
    Replies: 11
    Last Post: 05-11-12, 02:29
  5. Novi software za n73
    By ShizofreniA in forum Nokia
    Replies: 10
    Last Post: 29-05-08, 12:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •