Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 55 of 55

Thread: problem sa mrezom...

  1. #51
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    PG
    Posts
    240
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tauruss View Post
    Kada pravite p2p linkove ne kupujte uređaje koji rade na 2.4Ghz. Razlike u cijeni između 2.4 i 5Ghz praktično nema a dobijate relativno čist spektar kanala za stabilan link. Napucavanje 2.4 Ghz predajnika/prijemnika ne donosi neku korist jer je u zasićenom spektru kanala šum koji se time dobija ogroman.
    Tako je, takve linkove ne treba praviti na 2.4GHz zbog zagusenosti vec ili na 5GHz ili neku drugu tehnologiju koja se koristi u Mesh mrezama tipa WiMax i sl. Ali to kosta ...

  2. #52
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    sve sam probao sem podesavanja razdaljine jer nisam znao da to tako funkcionise...

    sad sam vratio antene u AP\Client mod, i sve radi bez greske.... zadnji sat ipo vremena radi ping -l 10000 - t i gadjem ruter na prvoj loakciji bez i jednog prekida i izgubljenog paketa...

    na drugoj lokaciji sad radi i dreambox bez greske koji je vrlo osjetljiv na sve ovo

    sjutra cu se malo igrati i sa razdaljinom.... ako su antene sad na neki 1700-1800m, i vide se, koja bi najbolja varijanta bila sto se tice razdaljine???
    Onda ne diraj nista. Malo mi cudno da bolje na toj daljini radi ap/client mod nego li bridge mod. Ocigledno su radili nesto sa firmwareom pa je malo drugacije. Odavno sam prestao da koristim tplink na koji ne mogu da stavim openwrt ili ddwrt i stock firmware odavno ne koristim jer su losi uglavnom. Tako da ako si nasao kombinaciju koja radi super. Ako ti se vec igra idi na 10 km daljina, antena 1 bridge/ap a na anteni 2 klijent pa probaj

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,035
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    vidjecu kako ce da se ponasa.... mada sobzirom kako je sinoc radilo sve mislim da nece biti problema... bitno mi je da nemam padova u brzini kao sto se desavalo i da ne dolazi do gubitka veze jer bude irtitantno kad nesto radis da puca veza po 20tak sekundi....

    inace pozanta mi je prednost 5ghz antena i prije nego uzeh ove... ali ne umijem obajsnit svoj izbor....

  4. #54
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Funkcionise li sve kako treba sad?

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,035
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    evo nedelju dana sve fercera bez greske... nisam ni jednom morao da resetujem bilo koji uredjaj uglavnom ostavio sam ga na AP/Client... kad budem imao malo vise vremena onda cu se mozda opet igrati sa nekim podesvanjima ili ganjanjem boljeg signala

    hvala svima na pomoci

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Problem sa mrezom
    By lokutusmne in forum Software
    Replies: 12
    Last Post: 23-01-15, 23:11
  2. Problem sa mrezom
    By MikiTheTaxman in forum Hardware
    Replies: 14
    Last Post: 03-07-13, 13:01
  3. vmware problem sa mrezom
    By Anagastum in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 24-02-13, 13:35
  4. Problem sa mrezom
    By Stivi in forum Hardware
    Replies: 7
    Last Post: 30-01-08, 23:44
  5. Problem sa mrezom
    By Dejan in forum Internet
    Replies: 8
    Last Post: 18-10-07, 23:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •