Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 175

Thread: Agencija za upoznavanje

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Valjda se šali... Reci im da se šališ.

    A salim se, nego me evo izbodose nozevima.

    Kontao sam da svako kuci ima babu/tetku koja kad se prica o nekome ko ima 30ak a nije se zenio/udavao uvijek kaze " Da je sta valjala/o udao bi se", a to je apsolutno nebitno. Pisao sam vec na temama o nesretnim slucajevima vrhunskih ljudi, koje zivot nije pogledao pa su izgubili ljubav, ili je ljubav izgubila njih. Svaki mi se put knedla u grlo podigne kad se sjetim nekih slucajeva.

    Bolje se ne zeniti nikad, nego zivjeti na krv i noz. Svadjati se i cuda, posle se razvoditi i traumirati djecu.


    @no-mercy

    Sa 27 se ozenih Mislio sam trajace duze ta sloboda, ali bogomi kad se vidi prava prilika i kad se ljubav dogodi nema se sta cekat. Nego zarobljavaj

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Žene su najgore baš kad napune 25-6 godina. Posebno one kojima se drugarice već uveliko udaju, rađaju djecu ili planiraju vjenčanje...a one su i dalje same, treba im duga veza, kad će početi, kad će naći takvog, dža bu... Kreće panika. Traže se od momka poslije 2 mjeseca dokazi vječne ljubavi.
    A taj problem svi momci nase godiste imaju

    Ne posle 2 mjeseca no posle 2 nedjelje. Volis li me... Oli me vjeriti. Ae me zheni hahahahahahahahhahahah
    Last edited by Gandalf_White; 24-03-15 at 08:36.
    One Ring to Rule them all...

  2. #27
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Montenegro
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Traže se od momka poslije 2 mjeseca dokazi vječne ljubavi.
    Ne bi mi bio problem ako je prava.

  3. #28
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,238
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Pravi... prava... rijetko crna i losa prica.

  4. #29
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Sta mislite, ima li potrebe za ovakvom Agencijom...?
    Isto kao što ima potrebe za ZZZCG.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ti normalni 35+ da su valjali sta ne bi sa toliko godina bili sami
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #30
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,238
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sa 27 se ozenih Mislio sam trajace duze ta sloboda, ali bogomi kad se vidi prava prilika i kad se ljubav dogodi nema se sta cekat. Nego zarobljavaj
    Interesantan mi je momenat kad dvoje odluce da je ''to to'' i da se vjencaju.

    Sad jako rizikujem da budem neshvacen i da uletim u salvu osudjujucih komentara, ali mi nikako nije jasno sto je to sto motivise ljude na cin braka. Sad ce neko rec ti nisi dozivio takvu ljubav pa ne znas, ali mislim da taj argument nema veze s vezom.

    Zasto dvoje ne bi mogli da budu skupa, zive zajedno,a da ne odrade taj ritual svadbe. Sto znaci to vjencavanje, ono kao ona je prava, ona je ta i sad cemo da se vjencamo. Ako se ne vjencamo i zive godinama, decenijama zajedno onda to nije to i ona nije ta prava? Ako me ne ozeni ne shvata me za ozbiljno? Motivi za sami cin braka kod ljudi su mi jako interesantni za cuti. Udrite

  6. #31
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Ja sam prvi kojem je ok i vanbračna zajednica. Ali isto tako je sasvim normalno da želiš sa nekim da podijeliš svoje prezime i bukvalno sve što imaš. Kad shvatiš da je neka osoba vrijedna toga.

    Nije mi jasno što te toliko odbija čin stupanja u bračnu zajednicu? Kao da ti neko priča o zatvoru.

    Red je prvo da ti kažeš šta te toliko odbija od toga, i to je interesantno za čuti?
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  7. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,238
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Kad kazem brak, mislim na brakove u CG, cini mi se kao dosta neuspjesna zajednica, sto nije ni cudo kakvo je drustvo i narod. Dosta je losih zajednica i razvoda, i tavorenja, sto nije neki nacin zivota koji ja praktikujem.
    Ne vidim brak kao krunu veze ili sledecu stepenicu u vezi, samim tim ni svrhu tog drustvene tvorevine.
    Ovo je dio kad na scenu stupaju komentari kako nisam dovoljno zreo i nisam nasao tu pravu ljubav

  8. #33
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozda ga odbija bespotrebno bacanje hiljade ili desetine hiljada eura, zavisi koliko imas ti ili roditelji.

  9. #34
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je zato sto nisi dovoljno zreo i nisi nasao pravu ljubav.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  10. #35
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,238
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    mozda ga odbija bespotrebno bacanje hiljade ili desetine hiljada eura, zavisi koliko imas ti ili roditelji.
    To tek ni pod razno ne bi uradio

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Interesantan mi je momenat kad dvoje odluce da je ''to to'' i da se vjencaju.

    Sad jako rizikujem da budem neshvacen i da uletim u salvu osudjujucih komentara, ali mi nikako nije jasno sto je to sto motivise ljude na cin braka. Sad ce neko rec ti nisi dozivio takvu ljubav pa ne znas, ali mislim da taj argument nema veze s vezom.

    Zasto dvoje ne bi mogli da budu skupa, zive zajedno,a da ne odrade taj ritual svadbe. Sto znaci to vjencavanje, ono kao ona je prava, ona je ta i sad cemo da se vjencamo. Ako se ne vjencamo i zive godinama, decenijama zajedno onda to nije to i ona nije ta prava? Ako me ne ozeni ne shvata me za ozbiljno? Motivi za sami cin braka kod ljudi su mi jako interesantni za cuti. Udrite

    Na dan mog vjencanja otisli smo ja zena i kumovi potpisali se u opstinu i posle par mjeseci imali zurku sa 20 najmilijih nam ljudi i to je to. Posto mi je perverziranje i rasipanje para na svadbe poptuno neshvatljivo ( da ne ulazim u tu tematiku).

    Ja licno sam se ozenio jer sam posle 2 godine provodjenja 24h sa mojom zenom svakog dana (najduze smo bili razdvojeni 36h u to 2god), rada, prolaska kroz probleme i nevjerovatno lijepe trentuke, putovanja, vidio da nema sta da se zaebavam vise nego da stvaram porodicu, supruga se slozila i ozakonili smo nasu vezu. Iskreno razlika izmedju duze veze i braka ne postoji, pogotovo kad zivite sa djevojkom. Jedino vazno kod braka je sto partner dobije odredjena prava, u nasem slucaju posto mi je supruga strana drzavljanka dobila je zdravstveno osiguranje, mozemo da uplacujemo radni staz,sto smo se uzeli bio je veliki plus i sa te strane.

    Meni nije jasno, ako je neko godinama decenijama zajedno zbog cega je problem poci do opstine 10min i tim potpisom osigurati drugu stranu i dati toj strani pravo da nasledi penziju, imovinu itd. To meni bas nije jasno. Ako je neko zajedno 10 godina, i ako stvaraju i zive zajedno. Sta je muka taj mali cin potpisivanja odraditi ? Ne znaci naravno da se neko manje ili vise voli, ali uopste ne vidim razlog zasto ne
    One Ring to Rule them all...

  12. #37
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,238
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Pravni razlozi, jaki i validni argumenti, eto nesto konkretno
    Brak radi zelene karte, jos jedan validan argument ako neko pomene

  13. #38
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kad kazem brak, mislim na brakove u CG, cini mi se kao dosta neuspjesna zajednica, sto nije ni cudo kakvo je drustvo i narod. Dosta je losih zajednica i razvoda, i tavorenja, sto nije neki nacin zivota koji ja praktikujem.
    Ne vidim brak kao krunu veze ili sledecu stepenicu u vezi, samim tim ni svrhu tog drustvene tvorevine.
    Ovo je dio kad na scenu stupaju komentari kako nisam dovoljno zreo i nisam nasao tu pravu ljubav
    Stvar je u tome što ljudi kod nas nijesu spremni na svakodnevne kompromise i ulaganja u brak. Jer u brak se ulaže svakog dana. Misle da je sve završeno sa tim što su stvorili neka osjećanja prema partneru i to je to što je potrebno za brak, iako se ne slažu u svemu.

    Mislim da su naši očevi najbolji primjeri takvih osoba, stari komunistički smradovi. Svi su prošli čvrsto patrijahalno vaspitavanje i ništa iz toga nijesu naučili, nego su čak neki i gori od svojih očeva. Misle da je brak u stvari gospodarenje nad ženom i djecom. Konačno dočekaju da su glavno m*do u kući, misle da treba žene da rade za njih, a kasnije i djeca, i da se za sve pitaju i određuju kako će šta biti. Takav je inače moj otac i zato je sreća što inače samo pričamo ponekad o sportu, jer bi se mogli potući poslije svakog sukoba mišljenja. Bukvalno se skoro ne dotičemo ozbiljnih tema, jer sa njim i njegovim razmišljanjem se ne može razgovarati. I njegovom tvrdoglavošću, naravno.

    E, zato kod nas brakovi nijesu ono što bi trebalo da budu. Što su muškarci uglavnom takvi, ne žele da budu dobri muževi i očevi, nego da bude po njihovom, a onda imaš žene koje im se povinuju i dozvoljavaju to. Ili fino oboje ne shvataju da moraju svaki dan da pronalaze kompromise da bi to ličilo na brak. Svi smo mi tvrdoglavi manje-više, najlakše je da tjeramo po svome, ali to ne ide tako.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  14. #39
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    mozda ga odbija bespotrebno bacanje hiljade ili desetine hiljada eura, zavisi koliko imas ti ili roditelji.
    Obično malo vjenčanje, ne mora da pravi svadbu.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  15. #40
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mojsije...Ja lično ne mislim da si ti ili ko drugi nešto naopak ako tako misliš već da tebi lično tako više paše i to je sasvim ok.
    Što sam starija ne vidim problem i da se sa nekim samo i vjerim al da imamo tu prisnost da jedno sa drugim sasvim lijepo funkcionišemo.Ipak, ima nešto i u tome kad cura uzima njegovo prezime kao sto vjerujem da je i dr strani lijepo kad žena koju voli nosi njegovo prezime.To su neki osjećaji koji ne treba da se objašnjavaju ali jednostavno dvoje zbližava još više. To naravno nije garancija da će brak biti do kraja života jer čudni su putevi Gospodnji svima nama ali možemo da živimo i bez toga šta će i kako će biti.
    Neko već reče svako treba da živi kako njemu odgovara a ja bih i dodala kako osjeća.

    Послато са GT-I9070
    Last edited by Artemis; 24-03-15 at 21:19.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Znas kako, sto se tice ljubavi ili odnosa dvoje ljudi, smatram da je vjeridba vaznija nego brak. Vjeridbom se poklanjas nekome, i rezervises se. Znaci da si imao hrabrosti da sagledas situaciju i nekome predocis da zelis da stvaras buducnost sa njim/njom. Brak je cisto pravna stvar.

    Mislim cak da je u CG brak malo overrated posto kao sto se moze sklopiti za 10min, tako se obostanim pristankom i neke sitne takse moze i raskinuti za 10min. Bitno je ono sto je u ljudima, bitno je biti zreo kad se ulazi u brak. Neko je zreo sa 20 a neko nije sa 40. Bitno je voljeti nekog, a ne uraditi to sto je prava stvar da se uradi (kada je cura trudna) ili zbog pritiska familije (ae zheni se vise vidi koliko godina imas, kad ces ako neces sad itd).

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Što sam starija ne vidim problem i da se sa nekim samo i vjerim
    U isto vrijeme nam iskoci post
    Last edited by Gandalf_White; 24-03-15 at 21:20.
    One Ring to Rule them all...

  17. #42
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Hahah vidim

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #43
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Inače kad se već dotakosmo svadbi, veliko narodno veselje niko od mene neće dočekati, to je sigurno. Uopšteno su mi i ti naši običaji ogavni. Ono - neko krade mladoj cipelu, pa daju pare za nju i te gluposti. Popijte to 5l vina na koje ste se namjerili i ne se*ite.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  19. #44
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    a za vjeridbu treba vise od 10 min?

  20. #45
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    a ako mlada nije strana drzavljanka, niti zeli tudje prezime.. cemu tu brak?


  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    a ako mlada nije strana drzavljanka, niti zeli tudje prezime.. cemu tu brak?

    Da ti naslijedi penziju, kucu, stan, auto. Da kad se dijete rodi bude rodjeno iz braka a ne iz vanbracne zajednice. Mene iskreno ne zanima, ali CG drustvo osudjuje. Da usreci staramajku i oca. Da kaze eo sam zavrsio srednju trgovinsku i ozenio sam se, sad sam pravi coek.

    A za vjeridbu ako si normalna osoba ti trebaju mjeseci i godine, kao sto rekoh gore, brak je vise pravni cin, dok je vjeridba ono sto se broji
    One Ring to Rule them all...

  22. #47
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    zar se i po nasem zakonu vanbracna zajednica duza od nekih 7 godina ne tretira jednako kao brak? Time mislim na ovo penzija, kuca, stan.. Svi ostali razlozi su mi skroz bzvz


  23. #48
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    posto mi je supruga strana drzavljanka dobila je zdravstveno osiguranje, mozemo da uplacujemo radni staz,sto smo se uzeli bio je veliki plus i sa te strane.
    jesi li se ozenio zbog papira, jesi... ada domaci smo, ne moras nam prosipat pricu o ljubavi i leptiricima tralalalala....

    naravno da cu da se ozenim onako propisno, po svim obicajima... znaci da se vjencamo u crkvu, pa da se pucaju rafali, pa da se popjane svatovi, onda da se potucu svatovi i tako to... nikad nijesam razmisljao o tome da sa nekim zivim u vanbracnoj zajednici... to jednostavno ne ide, nije hriscanski, svi znamo da je brak svetinja...
    i ne znam koja to normalna djevojka moze sa nekim da zivi u vanbracnu zajednicu... pa sjutra da mi komsije pricaju kako moj mali nije moj mali nego da ga je tamo neki napravlja... ada nijedna djevojka to ne radi, samo koorva ili ona sto ima preko 35 godina, jer da je sto valjala udala bi se do 27me najkasnije...
    ozbiljno, koliko to ljudi kvalitetnih poznajete a da imaju preko 30 godina a da su sami... ne daj boze 35... znaci nesto im fali... mozda je momak impotentan, mozda djevojka ima proslost pa je niko nece, mozda ima neku bolest, mozda nijesu cisti u glavu... ada nema tu prevelike filozofije...
    Last edited by karamazov; 24-03-15 at 23:42.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    E, pa dobro, ako budem sam sa 35, neka dođe taj koji kaže da nijesam čist u glavu, da ga izbucam nožem!
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  25. #50
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ziva istina,ima dosta starijih pozeljnih nezenja i nadasve normalnih.

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Onlajn upoznavanje
    By blossom in forum Sex i erotika
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-14, 00:24
  2. Upoznavanje sa roditeljima!
    By asta la vista in forum Ljubav
    Replies: 113
    Last Post: 13-04-11, 23:40
  3. Upoznavanje :)
    By JoLLe_VP in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 14-12-10, 09:46
  4. Agencija za upoznavanje
    By NHM in forum Sve i svašta
    Replies: 29
    Last Post: 26-10-10, 00:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •